Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88952) Quadgame94


Quadgame94
senior tag

(rögzített hsz)

Szerintem zárjuk le a témát! Ugyanis az eredeti témától már nagyon eltértünk (65G4 v 65G3). Konkrét termékekről beszéljünk, de ne dobáljunk be random árakat, meg random méreteket, hogy mi éri meg és mi nem. Ez a kérdés konkrétan felmerült. Akinek van érve a G4 +500 ezres felára mellett az írja meg a kérdezőnek.

Az nem érv, hogy "van aki a legújabbat akarja".

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#28001) AL válasza MrPurple15 (#27998) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Az Általad jelzett Sony sem jön ki 210 ezerből. Ettől sokkal jobb a szintén IPS paneles Sony 55xf8505 és a Panasonic 55fx780 ezek 100 Hz esek jobb a mozgásmegjelenítés és szebb a kép. A Sony 49xf8505, ami VA paneles akciósan 200 ért volt tegnap (talán még valahol van ). Ha szemből nézed jobb a VA, ha oldalról is, akkor IPS paneles kell. Sony a 8505 től 100 Hz es a Panasonicnál a 780 as sorozattól. De nem biztos, hogy szükséges Neked ilyen. Az a legjobb, ha megtekinted Őket. Üdv.

(#28002) AL válasza Karel666 (#28000) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Az Euronicsban lévő Sony 60xf8305 öt érdemes megnézni, ha jó a VA panel, mert direct ledes és 100 Hz. Ára 310 ezer. Karácsonyig még biztos lesznek akciók. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#28003) Davee. válasza AL (#28001) üzenetére


Davee.
tag

Sony KD49XF8505 még most is 199e az extreme digitálnál: [link]

én ilyet vettem a múlt héten, olvasva az ajánlásod itt a topicban. nem bántam meg. :) szép a képe, és a hangja is jó (én nem tapasztalom a "doboz" hangot amit pinnacle írt).

(#28004) Kasza08 válasza Kasza08 (#27988) üzenetére


Kasza08
őstag

Bocsánat, most látom, hogy van különbség a Samsung QE55 Q6F és Q6FN közt. A másodikat venném.

Illetve még egy észrevétel: Az Alza 100 Hz-esnek írja, a Media 60-nak (A linken 65" van, mert eltüntették az 55-t). A Samsung pedig nem is írja. Kinek lehet hinni, ha a gyártó nem közöl infot?

[ Szerkesztve ]

(#28005) MCPD


MCPD
csendes tag

Sziasztok,

még a múlt pénteken sikerült kifognom egy Samsung UE65NU8002-őt, szerdán reggel kihozták, gondoltam írok pár sort az észrevételekről.

1. nem vagyok olyan, aki ha vesz valamit, akkor onnantól az a legjobb a világon, a racionális döntés híve vagyok - tehát nem leszek elfogult.
2. a TV kiszedése a dobozból nem egy emberes feladat, úgy cibáltam méterről-méterre, mint egy dögöt. Bazinagy.
3. a VA panel pont azt nyújtja, amit vártam. Szép fekete, NAGYON oldalról csökkenő kontraszt és élvezhetőség. Nagyon szép képe van már a gyári beállításokkal is, néhány apró módosítás után közel a tökéleteshez.
4. az okos távirányítót nem tudom mire vélni. Megszoktam, viszonylag gyorsan megy vele minden de sosem leszünk barátok. Az LG Magic Remote megoldása lényegesen jobb, a hangbemondás nálam csak angolul működik (az LG tud magyarul).
5. a Gotham-et nézem hitvány felbontásban, olyan szépen felkonvertálja, hogy rendesen élvezhető minőségű, a régi LG47LM660S-en ez valóban szörnyű volt. Egyszerűen "visz mindent", teljesen mindegy neki, hogy exFAT vagy NTFS (az LG nem kezel NTFS-t).

Összességében elégedett vagyok vele, szép színek, remek kalibrálhatóság, bosszantó "csak szoftveres" csatorna rendezés, buta az okos távirányító...
Jókor vettem, azóta mindenhol drágább. Nem bántam meg.

Üdv: MCPD

(#28006) sejt válasza pinnacle (#27997) üzenetére


sejt
tag

Ezt nézd meg, ha nem akarsz sokat költeni https://mobilarena.hu/tema/2_1_hangfalat_de_melyiket/index.html . Plusz egy ilyen https://egyeb-hifi-kiegeszito.arukereso.hu/fiio/d03k-taishan-p220797868/?gclid=CjwKCAiAiuTfBRAaEiwA4itUqLZTNDCbs8e90axf4A92KfCEdgRm6w3X2hcvxr-0VgwVxB9MERKcQhoC8ZUQAvD_BwE . Bocsi de telefonról nem tudok linkelni.

[ Szerkesztve ]

Guild Wars 2 Desolation

(#28007) AL válasza Davee. (#28003) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Jó kis készülék. Én Májusban csereként akciós áron 340 ért kaptam. A hangot az elhelyezés is befolyásolja. Akinek jó a VA panel jó üzletet csinál vele. 200 ért "ajándék" Üdv.

(#28008) #97950976


#97950976
törölt tag

200 ezer forint alatt tudtok nekem ajánlani Direct LED-es és VA paneles tv-t? 55" méretű kéne.

Ezt találtam csak: [link]

Ez ajánlott vétel?

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#28009) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Gyerekek ma sikerült megnézni az OLED-et. Szépek a színek, de egy kb 2-3 hónapot ment darabon hogy lehetnek beégve már foltok? Vagyis nem is beégésnek tűnik, hanem olyan, mintha "megfolyva" lenne. Nem minden színnél láthatóak amúgy a plecsnik. A rendes TV adás amúgy kissé katasztrófa.

(#28010) ventor válasza Kasza08 (#28004) üzenetére


ventor
lelkes újonc

https://www.displayspecifications.com/en/model/b960133c

(#28011) schleier


schleier
tag

most a Média M. 239e -ért árúlja
Sony KD55XF8596BAEP 4K

[ Szerkesztve ]

(#28012) Geza26 válasza #97950976 (#28008) üzenetére


Geza26
senior tag

Philips PUS7363 akciósan

Géza

(#28013) Bozso68


Bozso68
senior tag

Segítsetek, elvesztem!

Tegnap este megrendeltem egy LG 65UK6300-at a MM-től 230K-ért (IPS paneles).
Aztán éjszaka 4 órát dobtam a fórumolvasásra, hogy az IPS panelek nem ajánlottak filmnézésre, inkább az VA-k.
Elmentem az EURONICS-ba, hogy megnézzem a különbséget. Nem ájultam el az VA-től. Az eladó nagyon gyorsan lebeszélt az éjjel kinézett NU7022-ről pont az VA panel miatt, pedig meg se említettem, hogy a nappalink elrendezése miatt sokszor valaki csak 40 fokos szögből látja a tv-t. Faggattam kicsit az LG típusokról, szerinte az UK6300 és az UK6470 között egymás mellé rakva anno nem láttak nagy különbséget, így nem tartotta rossz választásnak a 6300-ast.
Utána átmentem az EDigital-ba, ahol szintén IPS-pártikak voltak, de már azt mondták, hogy az UK64xx panelje sokkal jobb, mert újabb.

Nekem főleg a nagy képernyő lett az igényem, tv műsorokat, és letöltött SD, néha HD filmeket nézünk NAS-ról beépített lejátszón az LG 50LB670-es jelenlegi készüléken, amit eddig megelégedéssel használtunk. Néha nappal, néha sötétben.

Szerintetek van érdemi különbség, és érdemes inkább egy 65UK6400-as típusra beruháznom 255K-ért (még lehet ennyiért szerezni), vagy nyugodtan maradjak a 65UK6300-asnál? Illetve a 3 éves jelenlegi TV-mhez képest ezek a típusok látványvilágban előrelépés?

Köszi a segítséget: Zsolt

Mod: javítottam VA-ra, köszi.

[ Szerkesztve ]

(#28014) Graphics válasza Bozso68 (#28013) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

VA panel.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#28015) AL válasza Bozso68 (#28013) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Ha jól mutatja a display táblázat, akkor a 6300 és a 6400 as is IPS kijelzős, de hogy melyik jobb azt nem tudom. "Halgass a szemedre " Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#28016) cd930


cd930
aktív tag

Ugyanannyi pénzért (120e Ft) melyik a jobb vétel?

- használt de még épp garanciális FullHD-s Panasonic TX-50DS630E
- vadonatúj 4K-s PANASONIC TX-49FX600E

Panel, menürendszer, egyebek?
Csak tévénézésre kell anyukámnak.

Emlékszem, a DS630-as ajánlott volt, anyósnak azt vettem pár éve.

[ Szerkesztve ]

20+ éve a Prohardveren

(#28017) MCPD


MCPD
csendes tag

Samsung böngészőben hogyan lehet egy oldalon "jobb klikket" nyomni? Meg kellene nyitnom egy oldalt új lapon és nem megy.

(#28018) StLui válasza MCPD (#28005) üzenetére


StLui
veterán

Köszi a leírást, véletlenül nem fogsz rajta konzolon játszani, one x, vagy ps4 pro?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#28019) AL válasza cd930 (#28016) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Az 5 év garancia, amit most kapsz az fx600 ra szerintem fontos érv. Üdv.

(#28020) cd930 válasza cd930 (#28016) üzenetére


cd930
aktív tag

Ahogy látom, a DS630 MVA paneles és 120 Hz-es, de csak 2 magos.
Az FX600 IPS és csak 60 Hz-es, 4 magos.

Elvileg jobb a régebbi, de igazad van, AL, az 5 év gari fontos lehet.
A régin még van scart, ami nem ártana, mert anyunak még van scart csatis dvd lejátszója.

[ Szerkesztve ]

20+ éve a Prohardveren

(#28021) MCPD válasza StLui (#28018) üzenetére


MCPD
csendes tag

Nincs szerencsém ezekhez! :)

(#28022) sakal83 válasza Kasza08 (#27988) üzenetére


sakal83
addikt

Egyertelmuen q6.

(#28023) wolf033


wolf033
senior tag

Üdv!

Van itt esetleg valakinek LG 65UK6300?
Kéne a két láb közötti távolság. :)
Szerintem kicsi lesz neki a tv állvány a jelenlegi fali tartó is és az új tartó lehet még nem lesz itt mire a tv ideér. :DDD

(#28024) Kasza08 válasza sakal83 (#28022) üzenetére


Kasza08
őstag

Köszönöm!

Ventor, neked pedig köszönöm a linket :)

(#28025) pinnacle válasza sejt (#28006) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Ez miért is jó? Optikán, HDMI-n keresztül "erősebb" a jel, mit a Jacken? Jó lenne, olyan 2.0 aktív hangfalat találni, ami Jacken keresztül is jó hangot tud. Ha optikán keresztül megy, akkor nem tudom TV távjával a hangot szabályozni, ami azért jó lenne.

(#28026) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Lehet HDMI-RCA átalakító jobb lenne. Valakinek van ilyen? Remélhetőleg ilyenkor a TV távjával megmarad a hangerőszabályzás.

(#28027) petszol


petszol
tag

Sziasztok.
Tegnap láttam az euronics üzletben ezt a tv-t.

[link]

Gyermekemnek lenne ps4-hez tv vásárlás.
Ajánlott típus? Érv-ellen érv?
A benne lévő panel nem tudom milyen.
A linken azt írja linux smart tv. Na ez mi?
A többi tv mellett gyönyörű képe volt.
Segítsetek légyszíves, ebben az árkategóriában melyik ajánlottabb?

Üdv: Petszol

(#28028) Karel666 válasza pinnacle (#28026) üzenetére


Karel666
tag

Én a helyedben vennék egy ilyet: https://www.banggood.com/Breeze-Audio-TPA3116-HIFI-Class-2_0-Stereo-Digital-Amplifier-Advanced-50W50W-p-1130286.html?rmmds=search&cur_warehouse=CN
vagy egy használt sztereó erősítőt, s mellé minőségibb használt polcsugárzót.(minél nagyobb legyen az érzékenysége)
A műanyag szetteket felejtsd el. Mióta a nappalimban összeraktam egy rendes mozit(új árában nézve egy milla felett lenne), azóta a számítógép mellé is kellett alkotnom valamit, mert már nem bírtam elviselni ezeket a Genius-okat......

Így lényegesen jobb lenne a tv-d hangja, s még zenén is nagy ugrás lenni kis pénzből. (30-40k)
Szüleimnek NAD+ Dali Zensor 3 vettem, ez igaz hogy 110k kb(használtan), de nincs rá panasz.

(#28029) AL válasza petszol (#28027) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Ez ugyanaz, mint az xf7005. IPS panel, nagyobb betekintési szöggel, de kisebb kontraszttal, mint a VA. A Sony tévék többsége Androidos vezérlésű, ez nem, ezért írják, hogy Linux. Nem rossz Tv. Hasonló áron talán Panasonicot fx700, vagy 633 at érdemes megnézni, arra 5 év a garancia, de az Euronicsban az nincs, több nagyáruházban akciós. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#28030) pinnacle válasza Karel666 (#28028) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Nekem a Panasonic 43FX633 hangja is elég lenne. :)
Amit korábban linkeltem nem jó, mert a TV hangerőszabályzáshoz HDMI ARC is kell. Hangfal fórumban ezt ajánlották. Illetve lehet az itt található adapterek is jók, mert HDMI ARC támogatásuk van. Persze Kínában bármit ráírhatnak. Ha valakinek működik valamelyik, írja be legyen szíves.

[ Szerkesztve ]

(#28031) Karel666 válasza pinnacle (#28030) üzenetére


Karel666
tag

Ha a tv hangja jó, hallgasd azt. Csak azért írtam, mert 30k-ból lényegesen jobb hangot tudnál összerakni(tv jack kimeneten), mint amiket árulnak 100k felett(soundbar). Az a csúnya marketing.
Nem akarom szétoffolni a topikot. Van a témára megfelelőbb hely.

(#28032) petszol válasza AL (#28029) üzenetére


petszol
tag

Köszönöm. Az 5év garit hol adják? Mert én csak 2 év garival találtam. :(

Üdv: Petszol

(#28033) runner 125 válasza petszol (#28032) üzenetére


runner 125
nagyúr

Be kell regisztrálni a Panasonic oldalán, év végén kb mindig bedobják ezt a labdát a Pana-nál.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#28034) fcbarca


fcbarca
őstag

Sziasztok. Melyik a legjobb belépőszintü ips 4k tv 49-50 méretben?

(#28035) hunor70


hunor70
csendes tag

Sziasztok!
Van egy LG 49 UJ635v tévénk. Meg vagyunk vele elégedve.
Szeretnénk egy másodikat is venni 40-43-as átmérővel. Hasonló tudással ajánlanátok vmit?
Amire használva lenne: UPC-s HD adások nézése, HD és 4k filmek nézése pendrive-ról és vinyóról, Netflix,You Tube és hasonlók használása. Jelenleg főleg szemből lenne nézve. A keret max 150.000.- és nem baj ha nem LG, habár a Webos 3.5 az bejött.
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#28036) vatafakk


vatafakk
aktív tag

sziaszok ismét,

azt hiszem már jóval több időt töltöttem el ezzel a tv-mizériával, mint szerettem volna, de itt az utolsó ultimate találós kérdésem, mindenki véleményére számítok:

SONY 160ezerért IPS panellel black friday áron vs.
Samsung 160ezerért VA panellel normál áron

mellékelt ábra a felhasználásról (teljesen méretarányos) :D

Melyik tv vásárlása után maradnak a mosolygós arcok hasonlóan boldogok?

(#28037) szasanyi válasza vatafakk (#28036) üzenetére


szasanyi
félisten

Hol kapható a SONY 160k-ért? Csak én nem látom? :F

[ Szerkesztve ]

(#28038) petszol válasza szasanyi (#28037) üzenetére


petszol
tag

Ahogy nézem a sony árdiagramon a tegnapi nap volt 160k.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Petszol

(#28039) Hold


Hold
őstag

120Hz-es Philips modelből 49-50" melyik a jó ?

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#28040) Zeki válasza vatafakk (#28036) üzenetére


Zeki
nagyúr

IPS, ha kell a szélesebb látószög.

(#28041) petszol válasza AL (#28029) üzenetére


petszol
tag

Még 1 kérdésem lenne.

[link]

[link]

[link]

[link]

A 4 készülék közül melyik a befutó?
A Panasonic az 5 év garival jobb ajánlat az addig ok.
Az LG-k mennyire jók?

Üdv: Petszol

(#28042) szasanyi válasza petszol (#28038) üzenetére


szasanyi
félisten

Akkor innetől aktualitását vesztette az összehasonlítás, mert így messze nem azonos árkategóriában versenyeznek ezért értelmetlen.

(#28043) vatafakk válasza szasanyi (#28037) üzenetére


vatafakk
aktív tag

Emagon volt blackfriday 2. etapban péntek délután

@szasanyi: berendeltem 160ezerért, de még visszamondhatom, szóval részemről él a kérdés még

@Zeki: na ez a nagy kérdés, hogy a szélesebb betekintési szög az mit jelent, kb hány foknál torzul a kép annyira, hogy ne legyen élvezhető
Ahogy felrajzoltam, azért ez még nem a "konyhasarokból nézem a nappali TV-t" esete, de nem is tökéletesen szemből néznénk a szoba elrendezése miatt.

Ha IPS felé billen a mérleg nyelve, még akkor sem vagyok meggyőződve, hogy a Sony a legjobb választás, nem értem az árkülönbözetet az eredeti árak között, miben jobb ez az XF80 amiért +100ezer a listaára.

[ Szerkesztve ]

(#28044) Zeki válasza vatafakk (#28043) üzenetére


Zeki
nagyúr

Megy a tamtam, de nekem "csak" egy IPS paneles 7596-os Sonym van, amikor oldalról nézem az ajtóból, akkor is rendben látom.
Mindenhol vannak akiknek ez nem jó és mindenhol vannak akiknek ez pont elég. Nekünk otthon pont elég.

Ha átlagjózsi vagy te is, megfelel. Ha a kákán is csomót kereső, akkor talán esetleg majd a millákba kerülő tv-kbe nem tudsz majd belekötni. De ez sem biztos.

(#28045) mrider


mrider
csendes tag

Elromlott a tv. Mivel ma még van BF pár oldalon, gyorsan venni kellene helyette.
Kritériumok:
-Smart tv, hogy Youtube menjen
-Wifi
-ár: max. 130000

Melyik márka jó mostanában?
Olvastam, hogy a 2018-as Samsungok nem játsszák le a .avi formátumot.
Kinek mi a tapasztalata? Mit érdemes most venni?
Samsung?
Sony?
LG?
Panasonic?
Philips?

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#28046) vatafakk válasza Zeki (#28044) üzenetére


vatafakk
aktív tag

Köszi, ahogy néztem nem sokban különbözik a 8096 a 7596-tól.
Android rendszer szépen fut rajt, nem nagyon lassú? Fekete színeknél a led bevilágítás nem zavaró?

Nekem itthon egy régi H5000-es Samsungom van még ami direct VA LED-es, és nekem nem volt gondom ennél sem a betekintési szöggel, de kis helyiségben közelről néztem, így nem is volt soha gond hogy nagyon oldalról vizsgálgassam.

(#28047) tajati


tajati
aktív tag

Sziasztok Tv vásálás előtt állok.

Jelenleg három készüléket találtam ami nekem megfelelő lenne. Természetesen, ha van jobb alternatíva azt szívesen meghallgatom.

-A keret maximum 200k
-50-55 coll
-4k

Alapvetően netflix, amazon prime, hbo go, és saját hálozaton 4k-s tartalmak fogyasztása mellette pedig 4k-ban pusztítanám ps4 prón a játékokat. Szóval ez a 3 fő felhasználási terület lenne.

Az első legszimpatikusabb modell a Sony KD-55XF7596 lenne, mivel ps4 mellé sok fórumon ezt ajánlották.

a másik 2 verió valamelyest olcsóbb: LG 55UK6470PLC, Samsung UE55NU7172.

Azonban képvilágban nem tudom mi a legjobb ebben a kategóriában és a HDR, HDR+, Active HDR titulusok között elvesztem.

Válaszokat javaslatokat előre is köszönöm!

Üdv t.!

(#28048) Karel666


Karel666
tag

Használt tv-ben érdemes gondolkodni? Én nem zárkózok el tőle.

(#28049) tajati válasza Karel666 (#28048) üzenetére


tajati
aktív tag

Ha ez nekem szólt, igen, nincs elvetve :D

(#28050) Karel666 válasza tajati (#28049) üzenetére


Karel666
tag

Nem neked, mindenkinek. :)
A mostani tv-m 8 éve megy, semmi baja, napi 5-6 óra átlagban. Semmi beégés, pixelhiba stb
A mostanik is ilyen jól bírják? Jó lenne kifogni egy 2-3 éves 65" os akkori csúcs tv-t. Biztosan jobbak, mint a mostani belépők.
Ha hülyeséget írok vagy rosszul gondolkodom szóljatok.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.