Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43401) AL válasza undercover (#43398) üzenetére


AL
addikt

Szia. Ez a készülék az előző levelemben is szerepelt 49sm8500, 8600 as sorozatszámmal kapható. IPS kijelzős, edge ledes. Gyenge fekete. 100 Hz es készülékek. Üdv.

(#43402) Yodamest válasza pixelking (#43390) üzenetére


Yodamest
addikt

Én vettem mediában 2db sony xg7096-ot, egyik 65" direct led, a másik 49" edge led és maximálisan elégedett vagyok mindkettővel. Gyönyörű a képük jól beállítva (nyilván nem standard vividben kell használni), nagyon minőségi érzetet kelt a szálcsiszolt alumínium káva, meg a nehéz fém talpak. Jó a távirányító, van rajta dedikált youtube meg netflix gombocska, minden kézreáll, tényleg semmibe nemt udnék belekötni. Egyetlen dolog, ahol lehetett volna jobb, hogy kissé billegálisak, asztal rázkódásra érzékenyek, szóval nem szabad fogócskázni a komód körül amire rakjátok. Ennyiért, amennyit adtam értük tényleg kissé már én éreztem magam kellemetlenül, nagyon jó deal volt mindkettő.

(#43403) HREH


HREH
senior tag

Sziasztok!
49-55" között keresnék TV-t, főleg PS5, illetve filmek lenne a fő felhasználási terület. Emiatt jó lenne 120Hz-es modell, minél alacsonyabb input lag, 4K felbontással, HDR-támogatással.
Keret 180-200 környéke, 200-nál többet nem igazán szeretnék most rászánni.
Főként szemből lenne nézve, ritkábban oldalról is.

Köszönöm :R

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#43404) AL válasza HREH (#43403) üzenetére


AL
addikt

Szia. 49 es méretben a legolcsóbb 100Hz és VA paneles a Sony 49XG8396. Jelenleg 200 alatti áron van több helyen is. Üdv.

(#43405) AL válasza Bazs- (#43396) üzenetére


AL
addikt

Szia. A legolcsóbb 100Hz és IPS paneles a Sony 43XG8396. 180 ezer körüli áron van. Teraszon vigyázzatok a párásodásra, oldalirányu beázásra, nehogy zárlat legyen. Üdv.

(#43406) STC Speed


STC Speed
őstag

Sziasztok,

Játékos szempontból a TV vásárlásnál az input lag a legfontosabb paraméter? Annak milyen értéke számít már jónak?

Köszi!

(#43407) DjKoxi válasza AL (#43376) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Szia!
Ezt a tv-t szeretnénk megvenni, a leírásban 50Hz-es, az ajánlásaid között 100Hz-es nek értelmezem. Q60R Kb ilyen árkategóriában van jobb ajánlat?
[link] Samsung QE55Q60RATXXH UHD SMART QLED Televízió

Köszönöm!

(#43408) AL válasza DjKoxi (#43407) üzenetére


AL
addikt

Szia. Az 55Q60RA ( tavalyi ) 100Hz, az 55Q60TA 50 Hz ( idei). A DisplayS oldalon ellenőrizheted. Az RA végül 100Hz, VA és edge led. Hátránya a Samsungnak, hogy nincs DTS dekóder. Ettől csak drágább van jelenleg. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#43409) undercover válasza AL (#43408) üzenetére


undercover
senior tag

Hasonló árkategóriában a Samsung QE55Q60TA nem lenne jobb amugy? Ebben a 2020-as modellben már jobb a HDR úgy tudom.

DTS amugy mihez kell? Mi történik ha nincs a TV-ben?

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#43410) speter33 válasza undercover (#43409) üzenetére


speter33
aktív tag

Anno az LG tévémben nem volt DTS, így sajnos ezeket a hangú filmeket kikellett hagynom.
A mostani Sony-m támogatja, így a filmekben sem kell többé válogatnom :K

(#43411) DjKoxi válasza AL (#43408) üzenetére


DjKoxi
senior tag

[link] Q60 RA Kicsit variál a frekvenciákkal.
A Sony 7096 is a kinézettek között van, bár az IPS, de direkt ledes. Régóta IPS monitort használok, nincs bajom a feketéjével.

(#43412) Phantom017


Phantom017
csendes tag

Sziasztok!

Egy 43"-os LED tv lenne az alany.
Kicsit gondban vagyok, mert aki tőlem kért segítséget nem tudja eldönteni, hogy kell-e neki hogy smart tv legyen, vagy nem. Szóval ha megtennétek hogy ajánlotok ilyet és olyat is (feltéve ha még ajánlható egyáltalán a nem smart tv :U ) az jó lenne.
felhasználási kör:
hagyományos tv nézés, focimeccs, néha filmek (leginkább tvből), smart tv esetén online filmek.
Fontos szempont lenne a megbízhatóság, a garancia , a szervizháttér, illetve természetesen az ára a készüléknek.
Az okostelefon androidos, ha ez valami támpontot ad az okos tvhez :)

Előre is köszi :D

(#43413) DJosef válasza AL (#43404) üzenetére


DJosef
őstag

Üdv!

Kicsit tudatlan vagyok a témában ezért előre is elnézést ha butaságokat írok.

Ez a SONY tudja a HDR formátumot.

Panasonic (és talán Samsung) tévéknél láttam HDR+ formátumot, illetve Philipseknél Dolby Visiont....illetve talán olvastam HDR 10pro is valamelyik márkánál.

Én is PS5 konzolhoz szeretnék majd TV-t választani. Az eddig olvasottak alapján ami kritérium az a 100-120 Hz és a VA panel. Direct LED vagy EDGE témában nem találtam ajánlást.

Visszatérve a HDR és társai témához kicsit olyan érzésem van mint sok sok évvel ezelőtt a BluRay vs HDDVD formátum háború idején.

Egy szóval az lenne a kérdésem ,hogy melyik HDR formátumot részesítsem előnyben mind játék mind pedig film nézésekor (95% HBOGO  TV4K eszközzel, esetenként iTunes kölcsönzés, Netflix csak Stranger Things idején.)

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Forget about it

(#43414) Yodamest válasza DJosef (#43413) üzenetére


Yodamest
addikt

"Egy szóval az lenne a kérdésem ,hogy melyik HDR formátumot részesítsem előnyben"

Ez elég egyértelmű, ha sokat akarsz költeni, akkor valamelyik hivatalos HDR+, DolbyVision verziót, ha olcsón akarod megúszni akkor HDR10. Kis személyes vélemény: nekem ugyan csak a HDR10-el van tapasztalatom, de nem érzem azt a hú de nagy reformot benne. Megmondom őszintén, szimpa helyes képbeállításokkal tök ugyanazt a hatást eltudom érni, mintha HDR10-ben lenne a TV, természetesen HDR filmmel nézve.

A 100-120Hz-et engedd el nyugodtan, PS5 örülni fog ha a 4K 60Hz-et tudja majd tartani stabilan hidd el, semmilyen játék nem fog 60Fps felett menni, majd talán a PS6-on...

(#43415) Yodamest válasza Yodamest (#43414) üzenetére


Yodamest
addikt

Szóval én aztmondom, hogy HDR10 elég, 60Hz-el, inkább az a lényeg, hogy ami még elfér a szobában a lehető legnagyobb képméretet célozd meg, mert első sorban a képméret fogja meghatározni az élményedet. Én monitornak is már egy 49" -t használok és hatalmas jó döntés volt, szinte mintha egy generációval feljebb léptek volna a játékaim, annyival jobb az élmény! Diablo 3-at toltam kicsit tegnap áhh, brutál jó, össze sem hasonlítható azzal, mint amikor 24-27"-on "maszatol" az ember.... és ez ugyanígy igaz PS-nél és filmeknél is.

[ Szerkesztve ]

(#43416) Kiskutya válasza Yodamest (#43415) üzenetére


Kiskutya
veterán

Csak megerősíteni tudom én 55 röl váltottam 65re és már nem szívesen vennék 55-ös méretbe. Nyilván a távolság is számít az nálam kB 4 méter.

hmm...

(#43417) bayarena


bayarena
aktív tag

Sziasztok, szeretném lecserélni a régi pioneer plazmámat, sajna már a mérete nem elég az új lakásba.
Mindenképpen 65ös méretű tv-t szeretnék, Oledhez nem ragaszkodom, mivel használnám konzollal is, meg nem akarok a statikus tartalmakkal bajlódni.
4k legyen, 8k fölösleges.
Ami fontos az a képminőség, ami nemfonto az a smart rendszer, abszolút nem érdekel, max annyiban, hogy ne akadozzon, ha lépkedek a menüben, vagy ilyesmi, de a funkciói másodlagosak.
Ami jelenleg szimpatikus az az LG nano91es szériája, egész jó áron van most a 65ös verzió.
Tudtok segítebi abban, hogy ilyesmi kategóriában van-e jobb vétel, van e valami, amit ajánlotok?
Előre is nagyon köszönöm.

(#43418) dave_gahan


dave_gahan
aktív tag

Kb. másfél hónapja beruháztam egy Samsung QE55Q60R készülékbe. Néhány tapasztalat, ha vki még dilemmázik új tv vásárlásával kapcsolatban.

Bár a tesztek alapján a Q70-est, vagy 80-ast jobbra taksálják, el nem tudom képzelni, hogy vki ki is használja az 1000-2000 nites fényerőt, számomra ez a Q60-as is kellően fényes. ;] Ami még kellemes meglepetés volt, az az SD adások felskálázása. Csodát nem kell várni, de egészen tűrhető a kép! Természetesen a full HD és 4K tartalomról csak szuperlatívuszokban lehet beszélni. : ) Az oprendszer kellően gyors, átlátható, az újfajta távkapcsolót kell még jobban kitanulni az alapfunkciókon kívül (néhány dolgot jobb lenne egyből elérni, semmint a menüben bóklászni).
A hangrendszernek sajnos nincs subwoofer-e, tehát nem 2. 1, hanem csak 2. 0, de ezt tudtam. Ezzel együtt egészen rendben van a hangja.
A külső tetszetős, de semmi extra. Prémium ez is, de van azért prémiumabb. : ) Pl. vékonyabb keret, ilyesmi. De így is díszíti a nappalit.
VA panel annak minden jóságával, de oldalról nézve sincs semmi gond, kb. 45 fokban is abszolút rendben van. Ja, még vmi, lehet szerencsém volt, de nincs felhősödés. :D
Előnyök:
- Kép, 120 Hz-es VA panel, színek, kontraszt, hang, felskálázás, kezelhetőség, oprendszer, gyorsaság, Freesynch, 2 tuneres PIP
Hátrányok:
- Nem akkora dráma, de tény, léteznek valamivel elegánsabb külsővel rendelkező tv-k (bár a készülék sztem így is tetszetős). 2.1-es hang faszányosabb lett volna, de nem akartam plusz 60-70 ezret kifizetni a Q70R-ért.

Ezzel a pozitív kritikával szeretném kicsit tompítani a visszatérő fotelvéleményeket, miszerint a tv harmatos, csupán mert a QLED-ek világában a belépőszintet képviseli. Sztem minimálisan drágábban (~ 200 ezer Ft) minden paraméterében szuper technikát kap az ember a valóban belépőszintet jelentő tucatszériákhoz képest. Viszont további másfél-kétszeres áron már nem kapunk annyival jobb paramétereket (vagy ha igen, a kihasználtságuk már véleményes). Persze nyilván ízlések és pofonok. :P
Összességében csak ajánlani tudom ezt a modellt, pöpec ár/érték arányú. Tény, hogy tv vásárláskor alaposan utána kell olvasni, mert amit a gyártók művelnek évről évre az nonszensz. :O :U Gyakorlatilag kijelenthetjük, hogy azonos típusszámon/sorozaton belül rendszeresen visszafejlődés történik. Ráadásul egy sorozaton belül is variálás van a panel-méret-Hz vonatkozásában. Óriási a kavarás, észnél kell lenni. ;]

[ Szerkesztve ]

(#43419) Bossp válasza dave_gahan (#43418) üzenetére


Bossp
addikt

Q70-nek sem nagy szám a 2.1-e én raktam is alá egy hang projectort nagy kádáv neg hátra 2 kicsit... Azért az már ad egy nagy pluszt. Ezt meg te is barmikor megteheted a q60 mellé. De én úgybtudom a legnagyobb difi a háttérvilágításnál van a q70emet 10fokrol is nezheted úgy is brutál a képe amúgy:D. Sztem brutál jó lett ez a Qled széria tiéd is a tavalyi azt hiszem.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#43420) dave_gahan válasza Bossp (#43419) üzenetére


dave_gahan
aktív tag

Nyilván egy soundbar sokat dob a hangzáson, de ettől még a mindennapi használatban nem rossz a hangja, sőt meglepően jó, tehát itt sem kell különösebb kompromisszumot kötni, a minőség számomra nem kiállt hangrendszerért. :N
Így van, az R széria 2019-es.

(#43421) Tamás88 válasza dave_gahan (#43418) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Én meg ma vásároltam Samsung QE55Q70TA 4k tv-t, ami egy 32 colos AKAI tv-t fog lecserélni. Elsősorban PC játékokra (pl. LOL) de ugyanakkor Twitch nézésre, és néha napján tv nézésre lesz használva (természetesen az ágyból). Fontos volt a HDMI 2.1 megléte, így a 4. HDMI portban ki is lehet használni a 4k/120hz-et. A kövi projektem egy AMD kártya lesz, hogy működjön a Freesync.

(#43422) dave_gahan válasza Tamás88 (#43421) üzenetére


dave_gahan
aktív tag

Grat! Az kb. éppen a Q60R-nek felel meg nagyjából. :)

(#43423) undercover


undercover
senior tag

Az új filmek közül amugy most használja még sok a DTS hangsávot? Mert én is Samsungon gondolkozom.

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#43424) Milka 78 válasza undercover (#43423) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nagyrészük DD 2.0-ban jön le és a virágboltos relesarek ha jó fejek akkor összedobnak egy hybrid ac-3 5.1-et amivel meg vígan elvan a samu.
Kicsiny hazán amúgy is nyakig érőben van a film kiadások terén, nincs normális kiadó és emiatt sincs normális hangunk se a filmhez mint pl dts.

[ Szerkesztve ]

(#43425) Bossp válasza Tamás88 (#43421) üzenetére


Bossp
addikt

Navim van. Faszan megy a freesync q70R-en 🙈

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#43426) AL válasza undercover (#43409) üzenetére


AL
addikt

Szia. Lehet, hogy Neked az jobb, de meg kell nézned, mert az csak 50 Hz es, a tavalyi 100 Hz. Gyengébb a mozgásmegjelenítése a TA végünek, ideinek. Ha érzékeny vagy rá, zavarhat.

(#43427) AL válasza DJosef (#43413) üzenetére


AL
addikt

Szia. Lényeges, hogy mekkorát szeretnél és mennyit szánsz rá. 55 -ös méretben most a legolcsóbb VA paneles a Samsung 55Q60RA. Lényeges, hogy RA végü legyen, mert a TA végü 50 Hz. Sonynál 55Xf9005, 55xg9505. Az utóbbi 2 hétben többször írtam több méretben és árban ilyen készülékekből. Üdv.

(#43428) STC Speed


STC Speed
őstag

Sziasztok,

Létezik, hogy a samsung TU7000 és 8000 közti különbség a csatlakozók száma, távirányító, ambient mode?
Játékos szempontbol nincsen? a TU8000 nél 10 alatt az input lag 4K 60hz nél.

Köszi ha valaki ért hozzá :)

(#43429) Szuti


Szuti
csendes tag

Sziasztok!
65ös tv-t 200k körül tudtok ajánlani a mi jobb lehet egy LG 65SM8500-nál? Vagy ennyiért ez a legjobb?
100Hz jó lenne a folyamatos mozgás érdekében. Szemből nézem, vegyes fényviszonyok között, de főként sötétben. Főként beépített lejátszóval használnám YouTube, Netflix, DLNA, később konzol is lesz. Hangrebdszerre lesz kötve.
Köszönöm a segítséget előre is!

(#43430) HREH válasza Szuti (#43429) üzenetére


HREH
senior tag

Ez hol 200k?

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#43431) junkhead


junkhead
aktív tag

Finiselek 55-ös tv ügyében, nem tudok dönteni: sok filmet és sportot nézek
[Sony Bravia KD-55XG7096B]
vagy
[LG 55SM8050PLC 4K NanoCell ] legyen?
A Sony VA, de csak 50 hz, ez digi kábelen érezhető mozgáscsökkenés lehet a 100hz-es LG-hez képest, vagy mindegy, mert a digi nem jó? :F

(#43432) HREH


HREH
senior tag

@AL

Ez hány Hertz-es?
Van lényeges különbség eközött, ill. eközött?

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#43433) Aaron14 válasza HREH (#43432) üzenetére


Aaron14
őstag

Vigyazz, mert a Telekomnal allandoan lehagyjak a sound bar-t es kesobb se kuldik ki. En nem vennem meg toluk ezt a konstrukciot.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#43434) bayarena válasza bayarena (#43417) üzenetére


bayarena
aktív tag

Erre valaki?

(#43435) HREH válasza Aaron14 (#43433) üzenetére


HREH
senior tag

Köszi a figyelmeztetést!
Csak a soundbar miatt, vagy a TV sem az igazi?

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#43436) AL válasza HREH (#43432) üzenetére


AL
addikt

Szia . Mindkettő 100 Hz. A tavalyi Q60RA - nak a modernebb, idei változata a Q70TA. Több új funkció van benne ( cec, több HDR, stb. ) . Ha a fenti összefoglalóban említett DisplaySpec oldalon összehasonlítod őket, láthatóak az eltérések. Ha rendeled le kell fényképezni az adott oldalon lévő ajánlatot és akkor nem tudnak variálni, de nem hiszem, hogy olyan megbízhatatlanok. Érdeklődjed meg, hogy kapható e, mert az oldalon kifutott terméknek írják. Ha szerződsz a Telekomnál, akkor jelentős kedvezményeket adnak. Üdv.

(#43437) AL válasza bayarena (#43417) üzenetére


AL
addikt

Szia. Azok az LG tévék IPS kijelzősek. Gyengébb fekete és kontraszt. Ha nem ismered a Paneleket ( IPS, VA), akkor a fenti összefoglalóban és az elmúlt héten írt leveleimben olvashatsz róluk. Lényeges a jó választás, mert a plazma után csalódás lehet. VA panelesben jó a Samsung Q80RA és az a feletti számozás. Sony XG9005, 9505, stb. Ezeknek jobb a feketéje és a kontrasztja, de kisebb a betekintési szöge. Érdemes körülnézni üzletekben. Üdv.

(#43438) AL válasza junkhead (#43431) üzenetére


AL
addikt

Szia. Az LG is 50 Hz. A tavalyi 8500, 8600 - as a 100 Hz. Nézd meg a DisplaySpec oldalon. Üdv.

(#43439) Dreimus válasza Tamás88 (#43421) üzenetére


Dreimus
senior tag

4k/120-at nem tud jelenleg, VRR-ig le kell görgetni, legalábbis jelenleg, aztán majd még kiderül, hogy valóban tudja-e vagy csak HDMI2.1-ből csak egy két dolgot, mert sajna egy-két gyártó pár funkció után rárakja a 2.1-es jelzést, közben pedig nem is teljes értékű :(

[ Szerkesztve ]

(#43440) junkhead válasza AL (#43438) üzenetére


junkhead
aktív tag

Pff
LG promoter szerint 100Hz :DD
Akkor maradjon a sony? Azt amúgy is melegen ajánlod...de nem sony promotrr vagy ugye :)) viccelek

(#43441) bayarena válasza AL (#43437) üzenetére


bayarena
aktív tag

Azzal tisztában vagyok, hogy általánosságban mik a panelek jellemzői.
Ennél az LG-nél elvileg van local diming, az tudhat segíteni a kontraszt problémáján talán.
A Sony androidjáról sok rosszat hallani, hogy lassú, a Samsungnak meg mintha más szabványú hdr-jei lennének, plussz picit azért zavar a qled-es marketing bullshit :)
Ami miatt ezen az LG-n gondolkozok, az az ár, jelenleg sokkal olcsóbb, mint a hasonló Samsung vagy Sony modellek.

(#43442) AL válasza bayarena (#43441) üzenetére


AL
addikt

Szia. A 9... Sorozat már egy komolyabb LG, az egyik legmodernebbek háttérvilágításos panellel. Tökéletes TV nincs, mindegyikben találsz olyan dolgot, ami idegesítő, nem megfelelő. Nézegesd meg őket és érdeklődjél az LG topickban. Ott biztos van valakinek. Üdv.

(#43443) AL válasza junkhead (#43440) üzenetére


AL
addikt

Szia. Én is csak a DisplaySpec oldalon láttam, hogy 50 Hz. Valószínűleg igaz, mert csak 1 alap. Készüléket szerintem Panel alapján válasszál ( VA, IPS). Mindkettőnek más az előnye és a hátránya. Tanulmányozd át az erről készült cikkeket és nézd meg személyesen is. Rossz választással oda lesz a tévézés élménye. Üdv.

(#43444) Tamás88 válasza Dreimus (#43439) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Na itt viszont mást írnak, tehát elméletileg tudnia kellene, vagy csak az Rthing-nél bénáztak valahol, viszont az 100%, hogy csak frissítés után érhető el.

(#43445) bayarena válasza AL (#43442) üzenetére


bayarena
aktív tag

A Samsungok eseteben mennyire problemas h nincs dolby vision meg dts?
A sony meg erdekes lenne, de valamiert itt Ausztraliaban nem talalni XG9as sorozatut. Tobbnyire az oledet nyomatjak vagy gyengebb ledeket.
Pont az a kategoria nincs ami nekem kene.
Erdekes.

(#43446) Derron válasza bayarena (#43441) üzenetére


Derron
aktív tag

Miért BullShit a Qled?

(#43447) stickyfinger


stickyfinger
csendes tag

Sziasztok! Végül a samsung q80r-t vettem meg. Nagyon megvagyok vele elégedve viszont egy kellemetlen tulajdonságot észrevettem. Ha feliratos filmet nézel netflix, prime, hbo-n akkor váltakozik a fényereje a tv-nek, amikor van felirat és amikor nincs. Meglehet szüntetni ha belemászol a beállitásokba, de kicsit bosszantó volt. Ezt leszámítva viszont olyan a képe, hogy megszólal. Ja és nincs DTS támogatás, de plexen keresztül átkódolódik az is. Plexen pedig vigyázni kell mert a 4k-s cuccal ha psg feliratot akarsz beolvastatni elkezd transzkódolni és folyton bufferel és egy szürkébb video képet generál. Szal Srt-t kell mindig inkább használni illetve a videofileok mellé bemásolni. Ez a plex hibája nem a tv-é.

(#43448) salgergo válasza AL (#41041) üzenetére


salgergo
csendes tag

Szia! Megvettem! Nagyon köszönöm az ajánlást, számomra hibátlan a tv. Este még 195K volt mostmár 225K. Valami kupon nap volt, nekem annyit megért. (KD-65XG7096BAEP) Belgiumban gyártották, vagyis ez van ráírva. Nagyon szép a képe, szerintem átlagos a hangzása, habár én vájtfülű vagyok, de az is jónak mondható. Nagyon sok funkció van benne, Én csak a Youtubot használom belőle, beállítás határtalan habár nekem most csak a fényerő minimálisra való csökkentése volt az első beállítás, mert nagyon világos is tud lenn dei, ez is egy előny. Rengeteg olyan funkció ki-be kapcsolása van aminek a leírását még kutatom, pl motionflow, reality creation stb. Pl külső HDD ről mindent lejátszik-e vagy sem... Ez is még egy utána járást kíván. Mégegyszer Köszönöm AL!!

(#43449) Yerix válasza Tamás88 (#43421) üzenetére


Yerix
tag

HDMI 2.1 ?

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/8a45a3e8c

E szerint mindkettő típusban HDMI 2.0 van.
Samsung saját oldal meg mélyen hallgat, hogy milyen a HDMI.

(#43450) Tamás88 válasza Yerix (#43449) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Na a Samu oldalán mindenféle információ van, csak pont az nem, ami a legfontosabb lenne. És nem csak ennél a tv-nél, hanem kompletten az összesnél.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.