Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48001) AG Sheppard


AG Sheppard
csendes tag

Sziasztok,

egy Hisense 50A7500F és egy Samsung UE50TU8002 között vacillálok.
Fontos, hogy játékra is jó legyen.

Kérek szépen véleményeket, melyiket érdemesebb megvennem?

Jöhetnek alternatívák is, de a kritérium 50 col és 130 000 Ft a limit.

Szerk: igen utána olvastam és mind a kettőt ajánlják játékra, de hogy pontosan melyik a jobb a kettő közül, azt nem sikerült kiderítenem.

[ Szerkesztve ]

(#48002) mkbla válasza Kiskutya (#47993) üzenetére


mkbla
senior tag

igen, ezen én is gondolkoztam, simán elfér a falon, ottcsak az asztal van mondjuk alatta... a nézési távolság is 3-3,5 m
csak az a baj h a 65ös oled tvk arany árban vannak... csak maradjon az a 65SM8500PLA...
pedig már az oled 55 felé gondolkodtam...

(#47992) rainman72

Ezek jók? jobb mint akár az eldzsík mega sonyk , samsungok amiket tárgyaltam/tunk idáig?

[ Szerkesztve ]

''Az Open Source és linuxos rendszereknél szakértelem kell ahhoz hogy sebezhetővé tegyük a rendszert, míg a Windows esetében ahhoz kell szaktudás hogy megszüntessük a veszélyhelyzetet.''

(#48003) Kiskutya válasza mkbla (#48002) üzenetére


Kiskutya
veterán

Én tcl 65c715 tévét vettem teljsen jól elvagyok vele és 250 pénz volt. Majd 2-3 év múlva jöhet az oled hátha barátibb lesz az ára.

hmm...

(#48004) tepenzed


tepenzed
őstag

Sziasztok!

Kinéztem a Sony XH90 tv-t magamnak, ami most nagy akcióban van a mediában: [link]

Viszont az új konzolok miatt venném csak, nem nagyon nézek tv-t, így tavaszig annyira nem használnám ki (ekkora tervezem a konzol vásárlást). Na most kérdésem, ezek hamarabb futnak ki, mint hogy az áruk ennyi idő alatt csökkenne vagy érdemes inkább várnom akkor ezzel is tavaszig? Mennyire jó akció most ez?
Oledet nem szeretnék gamingre, nem akarok folyamatosan aggódni...

[ Szerkesztve ]

(#48005) headhunter válasza tepenzed (#48004) üzenetére


headhunter
addikt

Lesz ez még olcsóbb is, ha most nem használod ki, akkor szerintem érdemes várni.

(#48006) kzkz válasza Kiskutya (#48003) üzenetére


kzkz
őstag

Az alzában volt kiállítva a héten 65" TCL 65EC780, igen jó képe volt ennek is. Már amennyire ott a nagy világosságban meg lehet állapítani...

(#48007) HKorn


HKorn
addikt

Nem BT képes okostévénél meg lehet valahogy oldani, hogy BT fülhallgatóval tudjam nézni? Mondjuk HDMI BT adapter vagy ilyesmi?

Run&Ride

(#48008) AL válasza gellei (#47999) üzenetére


AL
addikt

Szia. A Sony oldalán mindkét tévéről találsz vásárlói véleményeket is : [link] , [link] , [link] .
Mindkettőről találsz kisfilmeket a neten.
A Samsungról biztos tudnak a Samsung topickban véleményeket mondani.
Én a Samut áruházban láttam néhány percre demo filmmel.
Csak az volt feltűnő, ha a középvonaltól kicsit is elmozdultam, mindjárt torzultak a színek.
Ha mégis elférne egy kicsit nagyobb, akkor most a Sony 49XH7096 annyiért kapható, mint a 43 - as
Ez is IPS kijelzős.
Szemből a VA a jobb, de ez is egyéni ízléstől függ, lehet hogy Neked az IPS képe jobban tetszik.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#48010) JockeyEwing


JockeyEwing
aktív tag

Sziasztok

Akinek esetleg van ilyen TV-je: LG 65UN80003LA

Meg tudná mérni, hogy a TV alatt milyen magas pontosan a hely? (érdekelne, hogy befér-e oda egy DUNE Smart D1 :) )

ELőre is köszi

(#48011) nightshadow válasza tepenzed (#48004) üzenetére


nightshadow
veterán

Annyira nem nagy az az akció mert az a tv volt már 310k is.

(#48012) szoki007


szoki007
aktív tag

Sziasztok ! Tv vasarlas elott allok .
110-115e koruli a limit, es 49” meret kellene.
LG, Sharp ,es JVC amiket neztem . Tud valaki konkret tipust , amivel nem nyulnek melle ? Egyszeru tv nezesre kellene, neha film, keves xbox one .

(#48015) kzkz válasza HKorn (#48007) üzenetére


kzkz
őstag

USB Bluetooth 5.0 Transmitter Receiver 3 in 1 EDR Adapter Dongle 3.5mm AUX for TV PC Headphones Home Stereo Car HIFI Audio
[link]

[ Szerkesztve ]

(#48016) Gigicuci válasza tepenzed (#48004) üzenetére


Gigicuci
senior tag

Volt már 311 is. :) Ennyire jó akció.

(#48019) Kiskutya válasza kzkz (#48006) üzenetére


Kiskutya
veterán

Én elégedett vagyok vele, sötétben is jó nem egy oled a fekete de sokkal jobb mint egy ips tv.

hmm...

(#48020) HKorn válasza kzkz (#48015) üzenetére


HKorn
addikt

Kösz, szóval ilyen kell. jó lenne itthonról, Aliról kb sose ér ide.

Run&Ride

(#48021) mkbla válasza tepenzed (#48004) üzenetére


mkbla
senior tag

whaaaaat???? miért kellene a gamingnél az oleden folyamatosan aggódni????? :Y

''Az Open Source és linuxos rendszereknél szakértelem kell ahhoz hogy sebezhetővé tegyük a rendszert, míg a Windows esetében ahhoz kell szaktudás hogy megszüntessük a veszélyhelyzetet.''

(#48022) NB2


NB2
aktív tag

Picit fura, hogy az MM egy pénteki rendelésre még semmit nem vakkantott. Nem azt vártam, hogy szombat reggel ott legyen a tv, de raktáron lévő tv-n mi tart eddig, úgy, hogy tőlem 2 km-re van egy MM :)

(#48023) AG Sheppard válasza AG Sheppard (#48001) üzenetére


AG Sheppard
csendes tag

Senki?

(#48024) Zoli-bácsi


Zoli-bácsi
senior tag

Sziasztok,

idősebb szülőknek keresek 65-ös méretben, kb csak híradó és barátok közt nézésére. :D

Most egy régi HD Ready plazma tv van, ami tökéletesen megfelelne nekik, de már kezdi megadni magát.

Ezek közül melyik lehet a legjobb?

Samsung UE65TU7102
LG 65UN71003LB
TCL 65DP600

Vagy ezek helyett egyéb ajánlás? Árban lehet feljebb menni, de ilyen felhasználásra nem tudom érdemes-e. :D

[ Szerkesztve ]

(#48025) rainman72 válasza NB2 (#48022) üzenetére


rainman72
Topikgazda

1-7 nap a tv!
Munkanap,hozzám a 7.-n jött meg :Y

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#48026) -Nightwolf-


-Nightwolf-
csendes tag

Sziasztok!
Erről valakinek vélemény:

LG NanoCell 50NANO793NE

Az MM-be most 145.000 Ft szerintem ennyiért nagyon jó vétel.

A nagyobb

LG NanoCell 55NANO793NE

MM-be: 180.000 Ft

Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#48027) tepenzed válasza mkbla (#48021) üzenetére


tepenzed
őstag

mert kevés játékkal játszom és ha egész nap ugyanaz a hud figyel mondjuk a képernyő alján, akkor nem akarok emiatt folyamatosan parázni meg ilyen olyan "rendbehozó" alkalmazásokat futtatni. Havernál pl már megfigyelhető a FIFA hud.

Nézegettem boltokban és őszintén szólva nekem pl a legújabb qled és és hasonló árú oled között nem volt drasztikus eltérés, simán jó nekem egy samsung q80t vagy a sony xh90. Ezekkel nagyon biztonságban érzem magam...

[ Szerkesztve ]

(#48028) NB2 válasza rainman72 (#48025) üzenetére


NB2
aktív tag

Igen láttam én is, hogy 43" felett 1-3-ból 1-7 lesz, de az ember reménykedik :)
pl a hétvégén ugye ráérnék foglalkozni a tv-vel, kedden este nem igazán pihent az ember agya hozzá

(#48029) gyeniko válasza NB2 (#48022) üzenetére


gyeniko
őstag

Az MM webshop külön cég, nem az üzletek raktáraiból szállít, hanem a sajátjából. Amikor üzleti átvételt kérsz, akkor beszállítják a cuccot az üzletbe, hogy átvehesd, esetleg az üzlet odaadja a sajátját, utána pótolják a webshop raktárából.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#48030) mkbla válasza tepenzed (#48027) üzenetére


mkbla
senior tag

jaaaa.... mondjuk akkor sem szabadna... én még csak biztonsági kamerák monitorjait láttam beégve... Ha ez tényleg gáz akkor lehet csak hanyagolni kellene azt az oledet... Mondjuk nem ugy néz ki h nagyon fenyegetne h a fifa hud beleégjen... annyit nem játszok azzal a hendis szarral...
hány óra /nap után éghet be ? milyen sűrűn játszik haverod v játszotok?

''Az Open Source és linuxos rendszereknél szakértelem kell ahhoz hogy sebezhetővé tegyük a rendszert, míg a Windows esetében ahhoz kell szaktudás hogy megszüntessük a veszélyhelyzetet.''

(#48031) kzkz válasza rainman72 (#48025) üzenetére


kzkz
őstag

Hozzám a másodikon

(#48032) sutyesz96


sutyesz96
őstag

Xiaomi TV 4s 55”, 150k-ért mennyire jó vétel?

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#48036) Éne


Éne
tag

Szisztok!

Világos szobába szeretnénk tv-t cserélni (egy lg 42lm640-et).
Netflix, magentás iptv (főleg sport), youtube volna a fő felhasználási terület.

[TCL 55C715] menniyre lenne ajánlott? (szerettem volna valami 65" tv-t, de nem szeretnék fengsuizni, így csak az 55" fér be :P ).

(#48037) Kiskutya válasza Éne (#48036) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nekem a 65-ös változata van szerintem jó tv. Qled androidos hva paneles az 55-ös változat. Szép színek jó fekete. (természetesen nem oled)

hmm...

(#48042) Bjoe007


Bjoe007
csendes tag

Sziasztok!
Gyerekek van valakinek valami titkos tippje max 250.000.-ft?
Mert ha elolvasom a hozzászólásokat bármelyik típusról el megy a kedvem a vásárlástól.
Nem tudom hova tenni,hogy ebbe az ősszegbe nem lehet élvezhető készüléket kapni.

(#48043) Kiskutya válasza Bjoe007 (#48042) üzenetére


Kiskutya
veterán

65-ös mértben én elégedett vagyok ezzel. [link]

hmm...

(#48044) woolwich


woolwich
tag

Sziasztok,

Év elején lemaradtam az utolsó RU8002-kről, úgyhogy most újra belevágnék ebbe a TV vásárlás dologba.
Az igényeim nem változtak: VA panel, 100 Hz, 49"-55".
Mi az idei best-buy ebben a kategóriában? :F

Köszönöm!

(#48045) Bjoe007 válasza Kiskutya (#48043) üzenetére


Bjoe007
csendes tag

Tudom.
Te már írtál egy korrekt összefoglalót a tv-röl a TCL csopiba. De ott is rajtad kívül mindenkinek volt valami súlyos hibája a készülékkel.
Ezért nem értem ezt a dolgot,hogy ebben a kategóriában nincs használható készülék. :W :W :W

(#48046) Kiskutya válasza Bjoe007 (#48045) üzenetére


Kiskutya
veterán

Dehogy volt nézz szét mégegyszer. A legtöbb szoftveres gond amiket folyamatosan javítanak és minden gyártónál vannak gondok. Persze ez sem tökéletes tv de legalább itt foglalkoznak vele és most ahogy tomp is írta korrekt a szerviz hozzáálása is ha gond van. Az 5 év garancia meg csak hab a tortán. Nálam most az a legnagyobb gond hogy a Ps4 dd 5.1be szól nem dts-ben. A hdr 10 túlszaturált képe már javítva így már tökéletes.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#48047) headhunter válasza Bjoe007 (#48042) üzenetére


headhunter
addikt

+20.000Ft: [link]

(#48048) Bjoe007 válasza headhunter (#48047) üzenetére


Bjoe007
csendes tag

65" keresek.Tudom ez jó lenne ha az ára beleférne.De nem fér.

(#48049) NB2 válasza Bjoe007 (#48045) üzenetére


NB2
aktív tag

Szerintem ezt túlgondolod. Ez egy szakmai fórum, máshogy állnak hozzá a hozzáértők a tv-khez. Szent meggyőződésem, hogy a tv vásárlók 5%-a olvas ennyire utána a dolgoknak, a többi bemegy és megkérdezi az eladót. Az meg persze a pénztárcáját nézi és azt a tv-t adja, amiből neki több jutaléka van. Ha valami tv elnyeri a tetszésed és jókat írnak róla összegészében, azt nyugodtan vedd meg. Ekkora méretben már azért van használható tv.

(#48050) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

Sziasztok!

Még mindig 43"-os TV-t keresek édesanyámnak, a fő kritériumok:
HBO GO, Netflix, Plex, RTL most, Kodi, Youtube, SD/HD
Fontos, hogy tudjon pendrive-ra adást rögzíteni.
Az ára jó lenne, ha 200 alatt megállna.

Amiket kinéztem:
KD-43XH8096B
KD-43XG8396

Melyik lenne a jobb? Vagy vasn esetleg más, ami ajánlottabb?

köszönöm

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.