Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88952) Quadgame94


Quadgame94
senior tag

(rögzített hsz)

Szerintem zárjuk le a témát! Ugyanis az eredeti témától már nagyon eltértünk (65G4 v 65G3). Konkrét termékekről beszéljünk, de ne dobáljunk be random árakat, meg random méreteket, hogy mi éri meg és mi nem. Ez a kérdés konkrétan felmerült. Akinek van érve a G4 +500 ezres felára mellett az írja meg a kérdezőnek.

Az nem érv, hogy "van aki a legújabbat akarja".

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#43151) Gino20 válasza Vincsó (#43149) üzenetére


Gino20
őstag

Nem volt kedved, vagyis 0 percet szánsz a témára, amiben Te vagy az érintett, de mégis elvárod, hogy mások lehetőség szerint magukat ismételve részletesen leírják, hogy mit és miért, akár linkekkel alátámasztva, stb, majd ha ez nem pont a kedvednek megfelelően történik meg, láthatóan felhúzod a farkadon a bőrt és tolod a szúrit, hogy ,,ha már billt ragadtál......"
Rogyásig van ez a fórum is pontosan ugyan azokkal a kérdésekkel és sok fórumozó részéről pontosan ugyan azokkal a válaszokkal is, pedig tényleg sok esetben elég lenne csak pár percet rászánva pár oldalt visszaolvasni, esetedben csak egyetlen egy hsz-t. 1 hsz, ez azért tényleg túlzás :) , és abszolút nem elvárható, hogy ismét ugyan azt cizellálva leírja bárki is.
Kár is ezt tovább ragozni, főleg, hogy szerintem már a válasszal is rendelkezel.

(#43152) Scarletiel válasza Gino20 (#43151) üzenetére


Scarletiel
senior tag

+1

(#43153) Gino20 válasza benike123 (#43150) üzenetére


Gino20
őstag

valóban nem egyszerű és talán erre nincs is jó tanács, ötlet :)
90-ért sajnos nincsenek csodák, így leginkább az árukeresőt lehet alapul venni.
Méretet ugyan nem írtál, de pont 90-ért akár ez [link] Márkától nem kell megijedni, nem egy hyundai, ilike, stb csak összeszerelünk valami TV szerűséget, hanem egy ,,rendes" TV gyártó csak itthon még kevésbé ismert. TCL (50") szintén egy korrekt TV gyártó cég.
,,Nagy" ismert márkákat tekintve meg pl árukereső top 1, 2 alapján ezek mennek [link] [link]
LG IPS paneles: röviden jobb betekintési szög, többi meg VA paneles: röviden jobb fekete szín, rosszabb betekintési szög

(#43154) Croft-21 válasza Gino20 (#43153) üzenetére


Croft-21
őstag

A VA panelesnél csak a fekete szín jobb? Mindig csak ezt az egy színt emlegetitek. :)

(#43155) Medocsabi válasza Croft-21 (#43154) üzenetére


Medocsabi
addikt

Meg nagyobb a kontraszt arány is. Cserébe viszont az IPS-hez képest sokkal nagyobb a szín torzulás ha kicsit oldalról, nem teljesen szemből nézed. Én néztem IPS meg VA paneles tévét is vásárlás előtt. 65"-on egy 20 nm- es szobában is már észrevehetően zavaró a torzulás kissé oldalról. Én emiatt maradtam az IPS-nél. (meg hát 200k alatt megúsztam +5 év gold garival Media Marktból, ennyiért bőven kárpótol engem a méret a kevésbé telt feketéért :K )

(#43156) Croft-21 válasza Medocsabi (#43155) üzenetére


Croft-21
őstag

Én is inkább az IPS felé hajlok, épp tegnap írt egy fórumtàrs, hogy most vett egy 65SM8050-est, eddigi tapasztalati szerint rendben van, képe is jó.

(#43157) Kiskutya válasza Croft-21 (#43156) üzenetére


Kiskutya
veterán

Ips és ips között is van különbség. Nekem pl az LG 55uk6950 oldalról olyan szintorzulasokat csinált hogy amikor megvettem azt hittem va paneles. Mivel szemből nézve szép volt és úgy tvzünk nem foglalkoztamvele. Egyébként egy kevés fény is elég ahoz hogy a fekete jobbnak tűnjön. Eddig el is voltam vele viszont megváltoztak a tv nézési szokásaink és csak este szinte full sötétbe nézzük, na itt már kijött az ips hátránya. Most rendeltem egy va paneles tv-t kíváncsi leszek a különbségre.

hmm...

(#43158) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Sziasztok,
olvasgattam a topikot, de még nem tudtam dönteni, ezért kérem a segítségeteket.
Jelenleg egy 42" G20 Panasonic plazmát használok, aminek nagyon szeretem a képét, ilyesmit keresek, 65"-t szeretnék :B - elég elfogult vagyok a Panasonic-kal, de azért el tudom engedni.
TV-műsor-t nem nagyon nézek, elsősorban inkább filmeket, ha lehet blu-ray vagy remux a forrás, sorozatok néha 720p-ben, de Netflix óta az is inkább 1080p (vagy amiben ott van). Ha jobban belegondolok, konzol is sokat futna a TV-n (jelenleg PS4 fat, Nintendo Switch).
Lejátszók: Oppo BDP-103 w/cfw (lemez, mediaplayer), Sony UBP-X800 (lemez (van néhány ultra HD BD-m is), Netflix, Youtube).
A nézési távolság kb. 3 méter. Napi 4-5 órát menne a TV szerintem átlagban.
Fő problémám, hogy nincs kedvem újra kezdeni a szokásos ujabb formátum gyűjtögetést... (elég volt VHS, DVD, BD...), olyan TV-t szeretnék, amin a full HD anyag is szépen mutat. :B Az ár első körban legyen 5-600k max., persze minnél olcsóbb annál jobb. Ha drágább valami, de nagyon az ajánlott, megfontolom azt is.
Remélem tudtok ajánlani valamit, előre is nagyon köszönöm. :R :R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#43159) Optika01


Optika01
tag

Sziasztok!

Még mindig nem sikerült dönteni, ezért véleményetekre lennék kiváncsi.
65"-ban keresek tévét, viszonylag világos szobában használva, szemből egy kanapéról nézve, cc 3,5m -ről.
Főként TV adás, HBO, Netflix illetve HDD-ról film nézés, később lehet konzol, de sohasem voltam nagy játékos.

3 TV-t néztem ki:
- LG 65UM7450 (cc 193e Ft)- előnyök: jelenleg is LG van, magic remote, szimpatikus menü, legkedvezőbb ár / hátrányok : valszeg leggyengébb kijelző, 2 év gari

- Philips 65 PU7304 (cc 225e Ft) - előnyök : ambilight, android TV / hátrányok: katasztrófa távirányító , 2 év gari

- TCL 65C715 (cc 273e Ft) - előnyök : Qled, 2020-as modell, android TV, 5 év garancia / hátrányok : cc 80 e Ft-al drágább mint az LG (legdrágább), ismeretlenebb gyártó itthon

Szeretném költséghatékonyan megoldani, de nem akarom megbánni sem a garasoskodást. :-(

Köszönöm, ha mondotok véleményt! :R

Optika

(#43160) Kiskutya válasza Optika01 (#43159) üzenetére


Kiskutya
veterán

Én egy lg ips-t váltok arra a tcl-re amit írtál. Ha ráér holnapra tudok véleményt írni milyen az LG után. Az LG nem is olyan régi modell uk6950.

hmm...

(#43161) Optika01 válasza Kiskutya (#43160) üzenetére


Optika01
tag

Ok, szerintem az még belefér :-)
Köszönöm.

Optika

(#43162) pelgrim_v1 válasza Gino20 (#43136) üzenetére


pelgrim_v1
tag

Az első (samsung) és az utolsó között vacilálok (sony). Melyik lehet ajobb választás?

(#43163) Vincsó válasza Gino20 (#43151) üzenetére


Vincsó
aktív tag

Bocsi ezt sincs kedvem elolvasni de menjetek szobára....

(#43164) Gino20 válasza pelgrim_v1 (#43162) üzenetére


Gino20
őstag

Hát ez elég szubjektív. Samu VA panelos, Sony IPS (erről igen sokat lehet itt olvasni + írtak linkeket is [link] [link] ). Én konkrétan samu és VA párti vagyok, de sokan azt mondják, hogy a samu képe már-már szappanoperás, míg a sony-é meg természetesebb. Kinek ez, kinek az. Mindkettőt forgalmazza a media [link] [link] , így ha van rá lehetőséged érdemes lenne elmenni és megnézni mindkettőt akár saját HDD-n, Pendrive-on vitt tartalommal kihegyezve esetleg ezt pár színes, és pl sötét vagy gyors képfrissítést igénylő jelenetekre.

Vincsó: Jót dumáztunk, örültem :C

(#43165) AL válasza koncsik (#43158) üzenetére


AL
addikt

Szia !
Az OLED a legjobb választás. Ez a Panasonic pont kijön a rászánt pénzből :
Panasonic VIERA TX-65GZ950E
Csodás élethű képe és hangja van állítgatások nélkül is.
Dee ha Oledet nem szeretnél, akkor ezek a legjobb LED tévék közé tartoznak.
Néhány már csak kevés helyen van, mert mind 2019 es modell.
Az MM üzleteiben érdemes körülnézni, mert azok kínálata itt a neten nem ellenőrizhető.
Az ideiek most jelentek meg, ezért még drágák.
Legjobb betekintési szöge ( minden szögből ugyanazt látod, mint a plazmánál ) az Olednek van, a többié ( VA, IPS panel ) korlátozott.
LED tévék választásánál fontos a panel ( VA, vagy IPS ) és ezután jöhet a többi " apróság".
Mindegyiknek van előnye és hátránya is. Szemből és sötétben a VA a jobb és ennek nagyobb a kontrasztja és jobb a feketéje, de rosszabb a betekintési szöge, mint az IPS - nek .
Ha oldalról is nézed, akkor az IPS a jobb.
Ha VA panelnél a középvonaltól elmozdulsz oldalra fakulnak a színek ( ez készülékenként eltérő ).
Mindegyik más. Itt olvashatsz róluk : [link] , [link]
Itt VA paneleseket láthattok : Sony Bravia KD-65XF9005B ,
Sony Bravia KD-65XG9505B ,
Samsung QE65Q70RA ,
Samsung QE65Q82RAT
az utolsó RA betű jelöli, hogy tavalyi, ez jobb, mint az idei TA betűjelű.
Az idei Q60 már nem 100 Hz. itt láthatod az ideiek ( TA végű ) adatait : [link]
IPS kijelzősek : LG 65SM9010PLA ,
LG 65SM9800PLA , ( a 3 IPS ből ez a legjobb )
Sony Bravia KD-65XG8505B ( XG8577, 8505, 8596 szinte ugyanaz )
A Sonyk mind androidosak. A Samukban nincs DTS decoder
Itt láthatod az adataikat : VA panelesek ,
IPS panelesek
Ezek mind 100 - 120 Hz esek, ezért jobb a mozgásmegjelenítésük.
Háttérvilágításnál a teljes tompítású direct ledeknek a legegyenletesebb a képe ( kevesebb a bevilágítási hiba )
Ha beütöd a google keresőbe a típusszámokat és a test szót mindegyikről találsz véleményeket. Érdemes megnézni üzletben őket mert nagyon más minden rajtuk.
Mindegyikhez ajánlott + 3 év garanciát venni .
Ha az Oledekről részletesebb infót szeretnél, akkor keresd fel az Oled topickot.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#43166) pelgrim_v1 válasza Gino20 (#43164) üzenetére


pelgrim_v1
tag

A média engedi? Mert akkor kikapok pár 2-3 perces ps4 játék gameplay videót ami pont ezekre (4k hdr) vam kihegyezve az exkluzívokból és letesztelem (last of us 2, horizon zero dawn stb) ha a ps4 es gameplay-el jól jön ki gondolom jó lesz a ps5-el is

(#43167) Gino20 válasza pelgrim_v1 (#43166) üzenetére


Gino20
őstag

Hogy kötelesek-e azt nem tudom, de általában korrektek az eladók és engedik, segítenek, hozzák a távkapcsot, nyomják a show-t :) , főleg ha konkrét vásárlási szándékkal mész, hisz a Sony jelenleg MM-ben és Emagon 230, így egyértelműen javasolt az MM vásárlás, Samu meg máshol talán egy 10-el olcsóbb, de még így is az MM javasolt egy esetleges garanciáztatás miatt.

UI.: Ha jól látom ezek online árak, így üzletben változhatnak az árak, de max tesztelés után leadod online a rendelést, ha olyan difi tapasztalható

[ Szerkesztve ]

(#43168) pityu8 válasza AL (#43165) üzenetére


pityu8
tag

Egy TV-ért fél milla + +gari, ez minden, de ....

(#43169) stickermajom válasza Optika01 (#43159) üzenetére


stickermajom
addikt

Hasonló cipőben járok, 65"-öst keresek ebben a 300 alatti árkategóriaban.

Egy Philips 42PFL7456-ot váltana, ergo a Philips távirányítóhoz szokva vagyok, nálam nem negatív, az Ambilightot kifejezetten szeretem. Semmiféle okos funkcióra nincs szükségem, nem érdekel a menüje, HDMI1-2 és 3 sportcsatorna között váltok, ennyi interakció van a TV-vel magával. :D Bluray filmek nézésére, sportközvetítésekre, illetve PS4 (később 5) mellé lenne használva 5-6 méterről (lehet kevés is a 65"), nagyjából szemből. A fotel 15-20 fokra oldalt van, játszani ebben szoktam.

Szóval ha csak és kizárólag a képminőség (+HDR a PS miatt) érdekel, akkor a fenti hármasból jól érzem, hogy a TCL lenne az irány? Kicsit fázom tőle, mert amíg ide nem jöttem olvasgatni nem is hallottam még róla.

A mostani Philipsnél is hasonló elvárásaim voltak, nem bántam meg. Mintha az rémlene, hogy 100Hz-es IPS van benne, de lehet csak álmodtam.

Szerk.: Mire bepötyögtem telóm AL bedobott egy nagyobb hangvételű írást erről a méretről. :R

[ Szerkesztve ]

(#43170) Cirkaloo


Cirkaloo
tag

Sziasztok!

Uj tv vasarlasa elott allok.

4K keszulekeket neztem, mire erdemes figyelni? A smart reszet nem tervezem hasznalni.
Csak HDMI-n megjeleníteni, es neha usb-rol filmezni, ha a gep nem birna lejatszani a tartalmat rendesen.

USB-n keresztul, megfelelo hattertarrol, rendesen le tudjak jatszani a 4K H265 HDR10bites filmeket?

Ismerosom nemreg vett egy Samsung Q60-ast, es a DTS hangsavot sem tamogatja, pedig majdnem 2x dragabbert vette, mint amiket en neztem...

A kinezett keszulekek:
- SHARP 4T-C40BJ5KF2FB 40" Smart 4K HDR £249
- JVC LT-43C890 43" Smart 4K Ultra £269
- TOSHIBA 50U2963DB 50" Smart 4K HDR £279
- SHARP 4T-C55BJ4KF2FB 55" Smart 4K HDR £299

Esetleg mas javaslat?

Nagy kulonbseg nincs az arakban, tehat en az 55” sharpot vennem. :))

Koszonom

A jó üzlet alapja a kölcsönös tisztelet és bizalom!

(#43171) Gino20 válasza stickermajom (#43169) üzenetére


Gino20
őstag

5-6m-re? Kinek mi a kevés, de úgy érzem ide 75-82" kellene :) , de azokból egy kicsit is jobb TV egy kisebb vagyon. Ha vársz pár napot úgy látom lesz pár TCL 65C715 ,,házi" teszt ;) és TCL fórumon már jelen van 1 tulaj [link]
A márka ismeretének hiánya ne tévesszen meg [link] ;) Nagy általánosságban hamarosan meg fog ez szerintem változni, ahogy a Hisense esetén is.

(#43172) koncsik válasza AL (#43165) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Nagyon szépen köszönöm, közben az egyik itteni barátomnak privátban pont írtam, hogy ez mennyire tetszik :) (mármint a Pana) - át fogom tanulmányozni a többit is, hálás vagyok a részletes segítségért :R :R :R

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#43173) koncsik válasza pityu8 (#43168) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Szerintem is nagyon drága, de 2010-ben amikor a p42g20-at vettem, az is nagyon drágának számított a 220k árával, mára kicsit ütött-kopott (három gyerek is "használta"), de még mindig csodás képe van. Ezt se tervezem rövidebb időre, bár olvastam itt, hogy nem szabad olyan hosszú időre tervezni. De ha 5 évig jó lesz, az havi 10 ezer forint, annyit nekem megér (de jó is lenne ilyen részletre venni). Ma ez 6-7 mozijegy ára, a család el se tud menni 2x belőle moziba havonta. :B (főleg ha COVID-19 is épp itt van). Bocs a hosszú off-ért.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#43174) j.e.d.


j.e.d.
csendes tag

Sziasztok!

Most épp nem magamnak nézek TV-t (azt elnapoltam a 48"-os OLED áreséséig :D ).

Mutteromnak 2008-ban vettem ezt: Sony Bravia KDL-32P3000. Lelkesen dohog azóta is.
De: nem elég okos. És mert karanténban rákattant a streaming platformokra, nézhetné natívan, TV-n őket.

Szóval olyanra lenne szükség, ami:
- elsősorban Sony (nem sok hajlandóság van benne újat tanulni, már a távirányítót se)
- max. 43" (pici a lakás)
- VA panel (szerintem ennek szebb a képe, de ezt már meséltem :) )
- okos annyira, hogy Netflix, HBO Go mindenképp menjen rajta, esetleg Apple TV+ is (ha AirPlayt tudna, álom lenne, de gyanítom, ez már sok)
- esélytelen, hogy soundbart meg hasonlókat adjunk hozzá, legyen normális hangja

Olvastam itt mindent össze, lehet, ez így egyben nem létezik (ha a méret stimmel, a panel nem, vagy fordítva, vagy mittomén).

Minden tippet, tapasztalatot és segítséget előre is köszönök!

(#43175) Sumptuous


Sumptuous
senior tag

Mi a baj a philips tévékkel? Mindenki csak jön ide kérdezni róluk, de ajánlva sosincs. Van valami nyűgje? Vagy minden méretben van jobb ár/értékű? Esetleg a tp vision mint gyártó nem megbízható? Szinte olyan mintha a philips nem is gyártana tévéket itt. Mindig a sony, samsung, lg, tcl megy.

Még mielőtt félreérti valaki, ez nem fikázás, egyszerűen csak érdekel az oka. :R

(#43176) stickermajom válasza Gino20 (#43171) üzenetére


stickermajom
addikt

:R

A 42" után a 65" is megváltás lenne. Belépő szintű 75" is beleférne a 300-ba, de az ugye belépő szint.
Vagy AL hozzászólása alapján ott van a KD65XG8505BAEP pont a keret határán, de a 65SM9800PLA simán szerelem, viszont az egy leheletnyit kereten kívül van.

(#43177) Gino20 válasza stickermajom (#43176) üzenetére


Gino20
őstag

Az valóban jó ár ;) Sony-t nagyon sokan szeretik, ismerik, régi nagy és jól bevált gyártó, így abszolút jó opciónak tűnik a KD-65XG8505 is, az más kérdés, hogy személy szerint VA párti vagyok ;] és a TCL 10 bites QLED, vagyis a vélhetően jobb és kontrasztosabb színek + fekete miatt még az 50Hz ellenére (eddig nem olvastam rosszat a képfrissítéséről, így val jól dolgozik az ezt javító interpoláció) is a TCL választanám

(#43178) Medocsabi válasza pityu8 (#43168) üzenetére


Medocsabi
addikt

Az a durva, hogy az autó nem ér annyit amivel érte mennék.

(#43179) Alf25


Alf25
tag

Ma veszek egy 32-es tévét. Szerintetek melyik legyen?
Samsung UE32T5302
LG 32LM6300PLA

Nem tudok dönteni...

(#43180) j.e.d. válasza j.e.d. (#43174) üzenetére


j.e.d.
csendes tag

Erre valaki? :O

[ Szerkesztve ]

(#43181) AL válasza j.e.d. (#43174) üzenetére


AL
addikt

Szia . Szerintem mindenképpen más lesz, mint a régi ( bonyolultabb ), ezért tanulni kell.
43 - as méretben nem tudok VA panelest, csak nagyobban, de sokszor a 49 esek sem drágábbak.
Itt láthatod a választékot : [link] - vegyesen van 4K és kisebb felbontás.
Itt megtudod nézni az adataikat : [link]
A Sony oldalon is vannak adatok és szolgáltatásokkal kapcsolatos infók : [link]
Ha jó a 49 - es méret, akkor VA paneles az XG8396 és XF9005
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#43182) beholder00


beholder00
tag

Sziasztok!

[Samsung UE58RU7179UXZG vs Sony KD-55XG7096] Mit gondoltok erről az összehasonlításról? Amazon best seller a Samu.

(#43183) j.e.d. válasza AL (#43181) üzenetére


j.e.d.
csendes tag

Szia, AL!

Nagyon szépen köszönöm! Nézem erősen.
De nem tudom, nem tudom. :( Ha tanulnia kell, akkor akár lehet más, mint Sony. :F
Ugyanezekkel a kívánalmakkal (streaming képes, ha a TV OS tudja őket, pazar; 43" körülit mondok akkor; és inkább VA panel) mit tudnál javasolni?

Köszönöm tisztelettel!

(#43184) umfrider


umfrider
senior tag

Sziasztok!
Nos, az 1 hónapos SHARP Tv nem kapcsol be. Du néha szaggatott a kép, de gondoltuk az adás miatt. Most este pedig kikapcsolt x2, majd újraindult. 3. alkalomra már nem kapcsol be.
Távirányítóra nem reagál, gombok természetesen nincsenek rajta :DDD
Ilyenkor hogyan megy a folyamat? Kerítek valahonnan egy rohadt nagy dobozt, majd egy furgont, amibe belefér egy 180 cm átmérőjű tv? Aztán visszabattyogok vele az edigitalba?

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#43185) Croft-21 válasza umfrider (#43184) üzenetére


Croft-21
őstag

Itt érdemes keresgélned: link
Garancia és szerviz menüpontot keresd.

(#43186) Ery


Ery
tag

Sziasztok,

teljesen tanácstalan vagyok. 65" TV vásárlása előtt állok, keret ~450.000 ft. Először letettem a voksom az XF9005B mellett, amíg meg nem láttam a 2. világháborús távirányítót amit adnak hozzá, 380.000 Huf most MM-ben. Nem vetettem el a Sony-t, de bekerült a képbe a q82R is, ez most jelenleg 430-440.000 körül mozog. Ma hozzácsaptam még a listámhoz egy LG 65SM9800PLA-t is, ami szintén 440.000 körül van most Alzán.(tudom, hogy IPS) Használat: 70% Youtube és filmek (NAS), 20% PS, 10% sportműsorok. A kanapé amiről 80%-ban nézve lesz az pont szemben van a TV-el, viszont van egy fotel ami kb. 40 fokos szöget zár be. Láttam néhány HSZ-el ezelőtt a Sony és Samu küzdelmét 2 szavazattal a Sony nyerte, de az a távirányító.. :) Az általam leírt felhasználási adatokkal is úgy gondoljátok, hogy a Sony-al járok jobban? Ha igen akkor megbarátkozom a távirányítóval.. :D (Ha esetleg ezeken kívül van egy még jobb választás azt is szívesen meghallgatom)

[ Szerkesztve ]

(#43187) gaben1117


gaben1117
senior tag

Sziasztok!

Samsung 50' TU7002 és TU7102 között a keret színén kívül lehet más különbség?

(#43188) Doller válasza Ery (#43186) üzenetére


Doller
tag

Az XG9505 még éppen belefér a keretbe.
A távirányító a Sony-nál ilyen nagy bumfordi. LG az Magic Remote-tal operál, Samsungnál kicsi dizájnos, Philips felső kategóriánál full gombok.
Még a Pana az, ami maradt ezen a téren a hagyománynál.

(#43189) umfrider válasza Croft-21 (#43185) üzenetére


umfrider
senior tag

Ez nem jutott volna eszembe. Az elbutulás...
Köszönöm

Okfejtés:
Router a TV alatt van. Vettem egy jeltovábbítót. Így azt a TV alatti konnektorba dugtam be. Kb 20-30 perc elteltével arra lettünk figyelmesek (persze ezek már utólag derültek ki, jöttünk rá), hogy magától bekapcsolt a bluetooth hangfal és a jeltovábbító bekapcsolásával egyidejűleg kezdett rossz lenni az adás, valamint kezdett megbolondulni a TV. Azóta már máshova tettem a cuccot, de a TV továbbra sem kapcsol be...

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#43190) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok!

Mi az oka annak, hogy nem tesznek DisplayPort csatlakozót a tévékre?
Még azok a gamereknek monitornak való tévék amik tudnak 120Hz-et meg Freesync/GSync képesek is hdmi-n "bohóckodnak"
Kinéztem egy igen komoly LG 55 OLED B9 tévét. 120Hz Gsync mégis, 4K-n csak 60Hz-et tud mert nincs rajta DP, csak HDMI. Abból legalább 2.1 amihez idén/jövőre legalább jönnek ki vga-k és akkor fog menni a 120, de a DP már most is tudná.
1080p és 1440p-ben tudja a 120 hertzet és a gsyncet is 40-120hz-en
de 4k-n csak 40-60hz tudja.

Esetleg tudtok pár olcsóbb freesync/gsync képes 100-120 hertzes tévét ajánlani kifejezetten monitornak játszani? Mondjuk ha 300tól van va/ips tévé ilyen képességekkel akkor megéri inkább ezt venni mivel ez oled.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#43191) j.e.d. válasza j.e.d. (#43183) üzenetére


j.e.d.
csendes tag

Köszönöm nagyon AL-nek és mindenkinek, aki kicsit is agyalt ezen. Volt sok korábbi szimpatikus tipp, ajánlat, ötlet.
Egyelőre nem veszek anyámnak új TV-t. Valószínűleg egy kölcsön Rokut beüzemelek próbaképpen, aztán max. visszatérünk a témára.

Üdv mindenkinek!

(#43192) Sántha Lajos


Sántha Lajos
tag

Sziasztok. Van értelme lecserélni egy 4 éves tévét újjabra? Én úgy látom nem sokat fejlődött a technika 4 év alatt. Mennyivel lenne szebb képe egy újabb típusnak? Mostani tv-m 2016 43" Samsung UE43KU6000. Ugyanebben a méretben kérdezem. Lehet más márka is, de azért 150 000 Ft - nál nem szívesen költenék többet.

(#43193) Sántha Lajos


Sántha Lajos
tag

Azt elfelejtettem leírni hogy mire használom a tv-t. Film lejátszás külső merevlemezről, PS4 pro - játék.

(#43194) rolandooo


rolandooo
újonc

Sziasztok! 400 ezer Ft-os árkategóriában az alábbi tv-k között próbálok döntést hozni. 100%-ban szemből lenne nézve a tv. Világosban és sötétben is lenne használva. PS4 játékokra és filmezésre használnám. Képminőség lenne a legfontosabb tényező.
TV-k:
Sony Bravia KD-65XG9505B
Samsung QE65Q82RAT
LG 65SM9800PLA

Ti melyiket vennétek a 3 közül? Vagy tudtok esetleg jobb opciót? Végigolvastam jó pár oldalt a kommentekből, de nem tudtam az alapján döntést hozni, ezért próbáltam leszűkíteni erre a 3-ra.

(#43195) Tengri válasza rolandooo (#43194) üzenetére


Tengri
senior tag

1 szavazat a Sonyra

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#43196) junior11 válasza Tengri (#43195) üzenetére


junior11
veterán

Még egy a Sonyra.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#43197) RoliHero


RoliHero
tag

Sziasztok!

Van egy Samsung ue65tu8002kxxh tv-m.
Pendrive-ról futtatnék szinkronos filmet, viszont angolul indítja el alapból és sehol sem tudom átállítani a nyelvet.
Pc-n teljesen jól lehet állítani de a Tv-n nincs ilyen opció.

Valaki tudna segíteni, hogy hol lehet átállítani?

MSI B450 Tomahawk Max* Ryzen 7 5800X*RX6700XT Nitro+* Kingston HyperX Predator 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz* Acer Nitro VG271UP

(#43198) Pug válasza rolandooo (#43194) üzenetére


Pug
veterán

En a Samut vennem.

(#43199) fauv


fauv
őstag

Tekintve, hogy nekem ez a Samum van, így elfogult vagyok vele szemben. Anno amilor vettem néztem Rtings tesztet és amiatt döntöttem így, de a Sony is jó TV. Egyikkel se jársz rosszul, menj el MM be és ott dönts.

[ Szerkesztve ]

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#43200) rasotamas válasza rolandooo (#43194) üzenetére


rasotamas
veterán

Nekem nincs nagy tv szakértélemem de én 400ból már oledet vennék akkor is ha csak 55 colos.

https://tinyurl.com/rasoapro

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.