Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23001) WaterWave


WaterWave
veterán

Irigylem azokat akik 55"-tól felfelé tudnak SD adásokat nézni, embert próbáló. Itt jön ki hogy kevés HD csatorna van még sajnos...

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#23002) blakey válasza Pro Koryak (#22998) üzenetére


blakey
titán

Azért tartottasm meg, mert amikor néha TV-t néztem akkor nem volt gond, de egy kis szintezés a szolgáltató részéről a Sonyn hazavágta a dolgokat, minden más készüléken hibátlan és bizony sokan írják azokat a hibákat csak többynire elsíklanak felette és még van néhány erős hiba, pl. nem tartják meg az előre beállított színprofilt csak akkor ha bemenetet váltunk oda-vissza vagy a menüt megnyítjuk. Sok kutakodás után egy megoldás létezik, mégpedig az IP control bekapcsolása, persze az is elég nagy hiba, hogy kéretlenül is folyamatosan forgalmat generál, még készenléti állapotban is valamint 1-2 hetente újra kell indítani, nagyon sok a felhős példány

Nem írtam, hogy erőltetni kell, meg persze, az LG bekaphatja, de kb. az összes gyártó is, azt is írtam, hogy a legkisebb mérettel pont, hogy pozitív a tapasztalat, na meg MU7002 nem egy nagy eresztés, nem volt semmivel sem jobb.

(#23001) WaterWave
Lehet nézni jóminőségű SD-t is, nincs azzal gond, főleg ha jó a felskálázás. Nálam nagyon jminőségű a szolgáltatás (UPC kábel), azzal nincs gond, persze vannak gyenge SD adások, de nem olyan sok és a HD adások teljesen rendben vannak, akinél nincs ott szolgáltatás és/vagy hálózati, kábel- illetve csatlakozási hiba van meg persze tuner hiba is lehet.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23003) Pro Koryak válasza csibuka85 (#23000) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ez a samu is jó.
Ezek mellett az lg felejtős!

(#23004) Pro Koryak válasza blakey (#23002) üzenetére


Pro Koryak
addikt

...és 65XE8577-est is használtál már???

Azért jó, hogy egy 2-3éves tévéről írsz. Azóta valamit talán javult az android.

(#23005) paulo92


paulo92
tag

Sziasztok!
Netflixre, Primera, NAS-ról való streamelésre keresek 4k-s tv-t 49-55"-os méretben. Árban 200e HUF körül nézegettem készülékeket. MM-ben a következőket találtam:
PHILIPS 49 PUS 6482 - 200e HUF
SONY KD-55XE8096BAEP -240e HUF
LG 49 SK7900PLA - 230e HUF

Kérdésem: a három közűl melyiket érdemes megvásárolni? (Korában nem volt még TVm így nincs viszonyítási alap - Személy szerint külsőre leginkább a Sony tetszik) Ahogy nézem mindegyik hasonló, bár a Pilips direkt ledes, míg egyedül az LG-nél látom, hogy a panel 10 bites (Többinél 8bit+FRC)- számít ez valamit?

Mivel elsősorban streamingre lenne: 500-as netem van, AC routerrel. Mindegyik TV tudja az AC szabványt, de sebességük is megfelelő? Vagy érdemes kábellel rákötni a routerre?

Előre is köszi!

Üdv
Zoli

(#23006) blakey válasza Pro Koryak (#23004) üzenetére


blakey
titán

Javult az Android, persze, de azokat a hibákat amiket felsorotam nem javultak, túl vagyok 3 Android főverzión, a Nougat már használható, de még nem profi a régi Sonykhoz képest, XE8577 tartósan nem használtam, de nem is szeretnék, nem tartom olyan jónak, sőt ebben az esetben a Samsung jobb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23007) Joshi válasza blakey (#23002) üzenetére


Joshi
titán

Én nem találom azt a nézetet ahol meg lehetne nézni a digitális tévéadások jelminőségét. Nekem Digi DVB-C van. Kíváncsi lennék hogy milyen a jel. Köszi.

(#23008) blakey válasza Joshi (#23007) üzenetére


blakey
titán

A Sugó-ban rejtették el, ott van, hogy Jelszintek. Valamilyen árnyékolási hiba lehet, 45%-os jelerősség esetén stabil, nincs gond, de valamiért nagyon érzékeny a külső "zajra", úgy nevezik, hogy "zajbetörés". Már a Panasonic után is láttam, hogy nem szereti a galvanikus leválasztót, kb. nézhetetlen volt a TV, kivettem, javult, túl gyakran nem néztem a műsorokat, de akkor nem voltak olyan durva hibát, mint az elmúlt 2 hónapban amikor újraszíntezték a hálózatot és valamiért nagyon érzékeny lett, a többi 3 eszköznek meg sem kottyant, még úgy sem, hogy a távolabbi ágon szerepelnek ahol gyewngépp a jel, de ott is 78-92% körül mozog a jelerősség.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23009) csibuka85 válasza Pro Koryak (#23003) üzenetére


csibuka85
senior tag

Köszi és a feketéje milyen ezeknek ? A Quantum Dot-os jobb valamennyivel ? Vagy felejtős ?
Legalább 6-8 évig nem szeretnék venni TV-t , ezért is kérdezgetek inkább.

[ Szerkesztve ]

Z790 AORUS MASTER,I7 13700K+ARCTIC 420 RGB,G. PHANTOM 4090 GS,G SKILL TRIDENT Z5 RGB 32 GB 7200 CL34, SOUND B. Z,LOGITECH Z5500 THX 5.1,K. Renegade FURY 4 Tb M.2 ,34 TB HDD,EVGA G2 1300W,COSMOS C700P ,LOGITECH G7,G903,ASUS HORUS RGB,R.BLACKSHARK V2 7.1,L.G633 .1, AOC AGON 353UCG 200HZ HDR1000

(#23010) Pro Koryak válasza csibuka85 (#23009) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Jó, va panel, 4-5000:1 a kontraszt (lg-nél max.1500:1), ezt a kettőt megveheted. Nagyon nem nyúlsz mellé velük.

Amennyivel egy normális qled többe kerül, annyival nem jobb. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#23011) Joshi válasza blakey (#23008) üzenetére


Joshi
titán

Nekem egész jó a jel, voltak kockásodások a diginél de az mindig a szolgáltató miatt volt. Én nem írnám az Android terhére a rossz jelminőséget. A hálóban van egy Sony 40WD650 ami nem Androidos, annál a jelszint csak 78% igaz az hosszabb kábelen csatlakozik.

[ Szerkesztve ]

(#23012) blakey válasza csibuka85 (#23009) üzenetére


blakey
titán

Ha nem tudod megnézni személyesen akkor netes rendelés legyen, hogy élni tudj az elállás jogával. Manapság minden termékre lehet panasz, sajnos.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23013) WaterWave válasza Joshi (#23011) üzenetére


WaterWave
veterán

Nálam is ennyi szokott lenni... De néha van kockásodás az M4 Sportnál

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#23014) Pro Koryak válasza blakey (#23012) üzenetére


Pro Koryak
addikt

+1
Ha esetleg meg tudod nézni, akár még akkor is. ;) Kitudja.

Ha az euronicsnál vennéd a samut, lehetőleg ne a kiállított darabot, kérjél bontatlant.

[ Szerkesztve ]

(#23015) blakey válasza Joshi (#23011) üzenetére


blakey
titán

De, írható az Android terhére, Sony topikban sokan írták ugyanezt, régi Sonyihoz vagy más eszközhöz viszonyítottak, régi Sonyn 90% a droidoson meg 45% ugyanazon a helyen. A zajbetörés meg minden helyen más lehet, sok tényező van, de a droidos tv-k szarul kezelik a tunert. Örülj, hogy nálad most jó de tartsd szemelőtt ezt a hibát, mert létező.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23016) Joshi válasza blakey (#23015) üzenetére


Joshi
titán

Oké, de ha valami szoftveresen rossz akkor annak nálam is rossznak kellene lennie. Nem tudom milyen zajbetörésről beszélsz, ha ilyen van akkor ott komoly problémák vannak a kábelezéssel vagy az elektromos hálózattal.

(#23017) csibuka85 válasza Pro Koryak (#23010) üzenetére


csibuka85
senior tag

Köszönöm szépenh a segítséget. Akkor megnézem az euroniscsben. Viszek Vagy 25 DB 4K HDR filmet tesztnek. Csak felismeri a 8 terrás vinyót a TV.

Z790 AORUS MASTER,I7 13700K+ARCTIC 420 RGB,G. PHANTOM 4090 GS,G SKILL TRIDENT Z5 RGB 32 GB 7200 CL34, SOUND B. Z,LOGITECH Z5500 THX 5.1,K. Renegade FURY 4 Tb M.2 ,34 TB HDD,EVGA G2 1300W,COSMOS C700P ,LOGITECH G7,G903,ASUS HORUS RGB,R.BLACKSHARK V2 7.1,L.G633 .1, AOC AGON 353UCG 200HZ HDR1000

(#23018) blakey válasza Joshi (#23016) üzenetére


blakey
titán

Nem konkrétan az Android szoftver a híbás, bár nem kizárt az sem, hogy értsd, gyenge a árnyékolás vagy semmilyen vagy a droid ilyen szinten zavarja, passzolom. Rouetereknél is USB3 esetén a rossz árnyékolás galibát okozhat 2,4 GHz-en, ugyanez van itt is. A megértéséhez sokat kell bújni a fórumokat. A szerviz és a szolgáltató sem talált volna hibát, mert nincs azaz van de a válasz, hogy ilyen a tuner, ha minden jó és a készülék is csak épp azon a helyen összeszed valamit akkor tegyem máshova, stb. Ez nem megoldás, a korábbi 28 készülékkel nem volt hiba és most is jó a többivel valamint máshol nincs gond a tunerrel, mert ott nem volt olyan zavarforrás ami a Sonyt zararná. Mindegy, már úgysem téma, de nagyon érzékeny az külső forrásokra.

Nincsenek problémák a kalábelezéssel, minden rendben és a többi 29 eszköz nem téved. Másnál, másik szolgáltatónál nem volt gond.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23019) Joshi válasza blakey (#23018) üzenetére


Joshi
titán

A tuner az egy hardver aminek semmi köze az Androidhoz ami pedig egy szoftver. Ha bizonyos Sony tévéket szereltek érzékeny tunerral, akkor ott kell keresni a hibát nem az Androidban. Én így értettem a dolgot. A kábelezés és egyéb elektronika is megviccelheti az embert.

(#23020) blakey válasza Joshi (#23019) üzenetére


blakey
titán

Nézd, én is egyből kábelhibára gyanakodtam, így splitter, leágazó, stb cserélésével méricskéltem, próbálgattam, minden eszközöm megvan hozzá, nem hozott semmi eredményt, utána a többi TV-vel, STB-vel ugyanazon a helyen kipróbáltam különböző felállást és mindegyikkel hibátlan volt, ezután készülékhibára gyanakodtam, megnéztem másik helyen, más szolgáltatónál, nem volt gond, tehát mégsem egyértelmű készülékhiba, se konkrét szolgáltatói, kábelezési hiba nincs és se konkrét készülékhiba, tehát egyetlen dolog maradt a készülék tunerjének rossz árnyékolása vagy szoftveresen nem túl jó hangolása. Nagyon sokan írtak hasonló tuner eredményekről akár a Sony topikban van a Sony támogatási oldalán ahol rengeteg hibáról olvasni, ezek közül én csak néhánnyal találkoztam. Sajnos nem olyan hiba ami mindenhol, minden körülmények között kimutatható,hasonló a Wifihez, az sem mindenhol ugyanazt a teljesítményt nyújtja.
Engem a TV viccelt meg, kénytelen voltam kihozni a kis LG-t, hogy tudjam nézni a Forma-1-et, meg a meccset.
Szerintem lépjünk túl ezen.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23021) Joshi válasza blakey (#23020) üzenetére


Joshi
titán

Még mindig úgy gondolom hogy ez nem Android hiba hanem hardveres tuner hiba, vagy csak egyszerűen gyenge minőségű tunerról/tunerekről van szó. Gondolom ahány tévé modell annyiféle tunerrel szerelik ezeket.
Lépjünk túl ezen, de már szegény Androidot mindenért fikázzák, csak ezért tértem ki a témára.

(#23022) BReal válasza csibuka85 (#23000) üzenetére


BReal
addikt

Filmezéshez pont nem IPS kell.

(#23010) Pro Koryak: Melyik két modellre gondolsz, amit nyugodtan vehet? Említette az m8002-t, azon kívül melyiket?

[ Szerkesztve ]

(#23023) AL válasza Barni420 (#22971) üzenetére


AL
addikt

Szia ! A Samu, amit írtál új típus még semmi leírást, véleményt nem találtam róla.
Samsungtól az : 50mu6102 - est sokan véleményezték ( a kisebbek IPS panelesek ) [link]
A másik sokat dicsért készülék a Panasonic 40ex700. Erről is sok véleményt találsz itt és a a Pana topickban .
[link]
Itt látható egy összehasonlítás :[link]
Szerintem ezeket nézegesd meg személyesen is !
A Panasonicra regisztrálás után, ha hivatalos helyen veszed 5 év a garancia .[link]

Üdv.

(#23024) sakal83 válasza csibuka85 (#23009) üzenetére


sakal83
addikt

En a helyedben lg 55b7vt vennek ha nem feltetel a 65. Ha igen akkor sony 65xe85ot esetleg ha belefer az alzanal 520k a 65xe9005

(#23025) AL válasza paulo92 (#23005) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Lehet, hogy ezt az összehasonlítást láttad Te is. [link]
Eszerint mindhárom IPS paneles, aminek nagyobb a betekintési szöge, de töredéke a kontrasztarány, mint az AV panelnél és gyengébb a fekete szín is . Filmnézésre inkább az AV paneles az ajánlott, de egyéni izléstől is függ. Mindkettőnek vannak hívei és bírálói is .
Ha VA panelest szeretnél, akkor ezt a Sonyt is nézd meg, ebben az árkategóriában megfelelő.
[link]
véleményeket is találsz róla.
[link] Ez ugyanaz, csak más számmal jelölik.
Üdv.

(#23026) sakal83 válasza csibuka85 (#23009) üzenetére


sakal83
addikt

Sot a helyedbe ha 65os kellene az alabbira lecsapnek 5 ev garival:

https://edigital.hu/led-televizio/panasonic-tx-65ex780e-smart-ujszeru-p576551?utm_source=Criteo&utm_medium=retargeting&utm_campaign=criteo_lowerfunnel

(#23027) kozsy18


kozsy18
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék tőletek kérni, a számomra megfelelő készüléket keresem.
Első sorban Netflix és netes videók, közvetítések csodálatára, alkalmanként játékra használnánk. Képátlóban az elképzelés 120-140 cm között, rögzítése a falon.
A T betűs szolgáltató kínálatátából kerestem eddig hűségidő hosszabbítással készüléket, melyek közül a Sony 55XF7596 üdvöskéje ár/érték arányban eddig bejön.
A [gyártó adatlapja] szerint ezt a panelt a kissebb tesókkal ellentétben közvetlen led megvilágítással szerelték.

Ami egy csöppet aggaszt, az 50Hz képfrissítés illetve az LCD panel betekintési szöge.

Van-e valakinek tapasztalata ilyen eszközzel? Valóban hátrányos tulajdonság a fenti kettő? Hasonló ártarományban (esetleg kicsit többért) tudtok-e ajánlani jobbat a jelenlegi kínálatból? (Árban 10-15k havi részlet körül keresek).

Köszönöm előre is a véleményeket/segítséget! :R

"Egy tehén sokszor ad tejet, de marhapörköltet csak egyszer..."

(#23028) Pro Koryak válasza BReal (#23022) üzenetére


Pro Koryak
addikt

sony 65xe8577

(#23029) Piftuka válasza kajman (#22198) üzenetére


Piftuka
veterán

"Nem tudom, a valóságban mennyire működik ez a 14 napos visszavásárlási garancia törvény, ha valami nem megfelelő a tévével, és visszaküldöm, probléma nélkül visszaadják a pénzt? Aqua eMAG pl?"

A vonatkozó jogszabályt nem azért találták ki, hogy "tesztelésre" használja a fogyasztó a termékeket, de feltételezve, hogy alaposan körülnézett, utánaolvasott, döntött, megvásárolta, majd a 14 nap alatt, használat során rájött, mégsem megfelelő a termék számára, akkor akár élhet az elállás jogával.

Hiszen a távollévők között kötött szerződés lényegében a termék előzetes vizsgálatára nincsen lehetőség.

Elméletben tehát a vonatkozó elállási jogodat nem tagadhatja meg egyetlen forgalmazó (az üzlet, ahol vásároltál) sem.

Mindazonáltal, ha nem akarsz rosszat magadnak, akkor a fent említett kettő üzletet messzire elkerülöd. Utóbbi egy román cég, meglehetősen problémás termék visszaküldéssel és jótállás érvényesítéssel, előbbi pedig - az Edigital-lal együtt - a garanciális ügyintézések során az egyik legaljasabb cég.

Amennyiben pedig 40 colos, "sallangmentes" tévét szeretnél, jó képminőséggel, akkor én ezt ajánlom:
THOMSON 40 FD5406

Full HD felbontás, VA panel, korrekt, szép kontrasztos kép jellemzi, ráadásul nem csak audio, hanem külön fejhallgató kimenet is van rajta, a HDMI és USB csatlakozókon kívül. :K

(A Media Markt ügyfélszolgálata nagyon vevőbarát, ráadásul 60 nap elállási jogot biztosítanak a webáruházukban vásárolt termékekre.)

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#23030) AL válasza kozsy18 (#23027) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Ebben a méretben és ennyi pénzért tudtommal csak 50 Hz van. A betekintési szög ennél a Sonynál nagyobb, mert IPS panellel van szerelve, a kontraszt és a fekete szín gyengébb, mint a VA panelesnél .
Az ára sokkal jobb, mint más üzletekben [link] (100 ezerrel olcsóbb a szolgáltatódnál, mint a Sony márkaboltban), de látni még nem láttam, ezért nem tudok véleményt mondani róla. A T Homnál lévő hasonló ( árban és méretben ) készülékekről itt látható egy összehasonlítás. [link]
Itt és a jelölt készülékek topikjaiban nézd meg hátha találsz véleményeket róluk . Ezt az egy véleményt találtam a Sonyról . [link]
Az lenne a legjobb, ha valamelyik nagyobb üzletben megnéznéd őket személyesen. Üdv.

(#23031) WaterWave válasza Piftuka (#23029) üzenetére


WaterWave
veterán

Netes vásárlásnál él a vásárlástól való elállás joga 7 napig, vagy 14, ezt nem tudom biztosan. Megindokolni se kell.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#23032) #20221952


#20221952
törölt tag

Sziasztok!

Nagyon fárasztó órák és sikeres kitartó harc után végre meg van az új tv, amely a Samsung UE65MU8002TXXH Ultra HD Smart LED terméke.
Sajnos, most a gyerekek nézik a szokásos rajzfilmjeiket a Nick Jr. csatornán, de majd este alaposabban is megnézem, hogy mit is vettem, illetve leírom, hogy milyen nehéz is hitelt intézni a "szakértőknél".

Aki gondolkodik még a vásárláson, annak jó szívvel ajánlom ezt a terméket, mert a képe nagyon, de nagyon jó, de erről majd később.

(#23033) blakey válasza #20221952 (#23032) üzenetére


blakey
titán

:C

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23034) kozsy18 válasza AL (#23030) üzenetére


kozsy18
tag

Szia!

Köszönöm a válaszod!

Az XF75-höz volt szerencsém még tegnap, XF85-höz és 90-hez tudtam hasonlítani.
A 75 és 85 között a demók alapján nem tűnt szembe a képfrissítési frekvencia különbsége.

Amit a fórumtársak korábban emlegettek, az Android sebessége, mint negatívum: de azóta előkerült az Oreo frissítés rá.

A linkelt oldalt köszönöm szépen!
Itt végigfutottam eddig a kínálat Samu és Lg részét. VA + 120 Hz többlettel a Q6F Samungéktól tűnt lényegesebb előrelépésnek másfélszer annyiért, mint a Sony - és ez már kicsit állítja a hátamon a szőrt, hogy 300 fölött van a vége :DDD.

Philips és Pana eddig nem került nálam képbe - még tart az emésztésük és az irodalomkutatás.

"Egy tehén sokszor ad tejet, de marhapörköltet csak egyszer..."

(#23035) Pro Koryak válasza #20221952 (#23032) üzenetére


Pro Koryak
addikt

csibuka85 éppen ezen is agyal, reméljük olvassa.

(#23036) fauv válasza kozsy18 (#23034) üzenetére


fauv
őstag

Szia !

1 napja vagyok tulajdonosa egy 65FX7596-os TV-nek.

Első benyomásaim a következőek:

Külső megjelenés szempontjából szerintem szép TV. Üzembe helyezés után az első dolgom volt, hogy megnézzek rajta youtube-n egy 4k videót. Háát apám , tátottam a számat, valami gyönyörű volt a kép.
Tisztába voltam azzal, hogy ez nem egy 800 ezres OLED, vagy egy 700 ezres QLED, sajnos 65-ösbe ennél nem lehet olcsóbban TV-t venni, de amit ez a TV a maga 330 ezres áráért nyújt, messze megéri az árát.
Persze a fő hangsúly ugye a rendes kábel TV adásokon van. Meglepődve tapasztaltam, hogy a HD adásokat 1080i-re feljavítja és bizony igencsak szép képe van.
Most délután letöltöttem az Avatart 1080p bluray minőségben és 4k médialejátszóval megnéztem. Döbbenetesen szép volt.

A saját vlc lejátszója is működik, dee nem az igazi. Még ismerkedem vele, van bőven mit nyomkodni rajta.

Ha felrakja az ember élénkre a kép beállítást, ritka szép a képe, de gy idő után bizony már vissza kell venni, mert már szinte bántóan éles.

Szóval , én kellemesen csalódtam benne, egy 55-ös Panasonic 4k Tv-t váltott / DX 600E / mert a nappali mérete indokolttá tette a ngyobb tv-t.

így első blikkre nem bántam meg. Hozzá teszem, hogy ha nem kellett volna 65-ös tv, akkor 55-ös B7-es OLED-et vagy 55-ös Q8-at vettem volna, de mivel csak ennyit tudtam rááldozni, ezért a pénzért ez a TV nagyon korrekt.

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#23037) #20221952 válasza Pro Koryak (#23035) üzenetére


#20221952
törölt tag

Sajnos, még mindig nem jutottam hosszabb időre a tv-hez, most meg az Asszony nézi a Film+ HD csatornán a A hobbit - Smaug pusztasága című filmet. :W
A képet átállítottam a Filmre, nekünk az jön be, illetve a DIGI összes csatornája meg van - mint korábban is - de még nem találtam meg, hogy hol van olyan hogy jelerősség és jelminőség értéke az adott kábel tv csatornán. :F
Ami még nagyon tetszik mindenkinek, hogy a csatornák végre úgy vannak csoportosítva, ahogy a DIGI beltéri egységénél is volt (tematika szerint), illetve, hogy az Asszony képes a Bluetooth fülhallgatójával hallgatni a tv-t.
A tv nincs és nem is lesz hálózatba kötve, illetve USB-ről lejátszottam az Idétlen időkig című 4K HDR filmet és az angol hangsáv meg sem jelent, illetve egyik feliratot sem látta a belső médialejátszó.

[ Szerkesztve ]

(#23038) WaterWave válasza fauv (#23036) üzenetére


WaterWave
veterán

Great a TV-hez, valóban ár érték arányát nézve egyik legjobb...
De a tv adást azért rakjuk tisztába...
1080p adás megkockáztatom sehol sincs, max a Japánoknál, ezért amit látsz HD adás, az rendre 1080i, nem a tv javítja fel, hanem ezt tudja a csatorna.
Itt az "i" betü interlacedet jelent, vagyis váltott soros képtovábbítás. Az 1080i adás felbontása is "általában" fizikailag 1920×1080, de a gyakorlatban két egymásba fésült 1920×540-es félképből tevődik össze.
Én amugy azt mondom, hogy 55 coltól felfelé az SD adás nézhetetlen, anno ez nagy probléma volt a sport2-nél, mikor a darts közvetítéseket nem lehetett megnézni a televizion, annyira szemcsés volt, maradt a stream laptopon.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#23039) blakey válasza WaterWave (#23038) üzenetére


blakey
titán

Egyáltalán nem nézhetetlen 55" felett, jóminőségű szolgáltatás kell, én 65"-on is néztem HD adást, nem volt gond. Minél nagyobb annál fontosabb a jóminőségű szolgáltatás.

(#23040) WaterWave
Egy jó skálázó csodákra képes. Minél nagyobb a képátló annál fontosabb a jobb felbontás. Aki 65"-os TV-t vesz az nem biztos, hogy a Muzsika TV-t nézi, de jó SD adás is létezik, többnyire a nagyobb TV-adóknál.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23040) WaterWave válasza blakey (#23039) üzenetére


WaterWave
veterán

Nem a HD adással van gond, hanem a simával...

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#23041) Pro Koryak válasza #20221952 (#23037) üzenetére


Pro Koryak
addikt

"most meg az Asszony nézi a Film+ HD csatornán a A hobbit - Smaug pusztasága című filmet"
Eztökjó... :D tényleg

"még nem találtam meg, hogy hol van olyan hogy jelerősség és jelminőség értéke az adott kábel tv csatornán"
Kézi hangolásnál esetleg?

(#23043) fauv válasza WaterWave (#23038) üzenetére


fauv
őstag

Elnézést ha pontatlanul írtam, én úgy tudtam, hogy a HD adás az csak 1280X720, ezért írtam , amit láttál is.

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.