Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65001) CactuS válasza rainman72 (#64998) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Köszönöm szépen a részletes választ. Abban esetleg tudnál segíteni, hogy rtings-en miért nincs egy darab Philips teszt sem? YT-on se sok minden van, bár nyilván amit én nézek az nagyon belépő szint, de nem igazán vagyunk TV függők. Itt mondjuk pont ezt bontogatják és nézik meg, ami feltűnik, hogy a google fehér háttérnél azért van felhősödés (de gondolom ebben az ársávban ez szinte mindenhol jelen van).

dj79: Köszi neked is.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#65002) tuzpenge válasza rainman72 (#64996) üzenetére


tuzpenge
őstag

Köszönöm szépen a választ és a tanácsot.
Mivel nem égető a vásárlás lehet kivárok hátha lesz akcióban az ajánlott 50U7QF is.

ˣ

(#65003) rainman72 válasza CactuS (#65001) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Mert az USA-ban Philips néven nem igazán forgalmaznak tvt,azért nincs rtings teszt.
Itthon meg én szoktam őket vásárolni/cserélni őket sűrübben.
Ami több mint 10 tipus/méret szám szerint az elmult 3 évben.Ma is jön egy.
Felhősödés bármelyik led tvnél lehet,ársávtól függetlenül.Tartalom nézéskor a Philipseken nem jellemző,ips panelnél a sarkok viszont lehetnek sötétebbek.
Képileg rendben vannak,a hdr és jól mutat,az android is jól kezelhető,sok az app. rá,HBO GO,lejátszok a tv sajátja helyett,Kodi,VLC stb..
Google képet még eddig nem néztem rajtuk,nem netezek tv-n.De élőben sztem nem olyan mint a videon. :F
Más hibát én nem tudnék felhozni.Ár/értékben eddig nagyon jók voltak,most drágábbak a kelleténél,de más márka is.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#65004) CactuS válasza rainman72 (#65003) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ah, értem. Kár, megnéztem volna egy értékelést mondjuk a Q60hoz képest, bár tudom, hogy árban is van különbség. De akkor igazából a listából a Q60 vagy a Philips az ami vehető lenne, annyi hátránnyal, hogy a Philips most nem a legjobb ár per érték arányú. Bár az utóbbi évben, hónapokban mi az ami az. :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#65005) rainman72 válasza tuzpenge (#65002) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Ez a 155ezres ára most jó,a többi márkához képest.Olcsobb már nem igen lesz,ki fog futni.
Viszont ennyiért kapnál egy qledet,korszerűbb háttérfénnyel(FALD) és aránylag jó fényerőt hdr-hez.
Ez az olcsobb belépő Hisense A6-A7 modelekben nem lesz meg.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#65006) rainman72 válasza CactuS (#65004) üzenetére


rainman72
Topikgazda

A 43PUS7506 például jó ár.
Az 50PUS7906-nak olyan 150-160e körül kéne lennie.De mennyi rá a kedvezményed ha van?

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#65007) rainman72 válasza CactuS (#65004) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Csak 50" játszik?
Az Lg-ből az 50UP78 is jó már olcsobban.
Új a webOS meg a magic remote.
Szintén olcsobb az 50Nano753,mint a Philips.Képminőség hasonló lesz.
A Nanó-ban több a hdmi meg az usb eggyel
Ha pedig 55" akkor a TCL 55C715.
Nehéz rámondani fixre melyiket,nem is szeretem,nem is szoktam.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#65008) KoNZoLik@ válasza Rolly (#65000) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Én nem a teszt oldalaknak/számoknak hiszek(amúgy Rtings-en közel azonos pontszámot kapott mint a C1, és benne van a [link] TOP5-ben😅) ha már pontszámokat nézünk, hanem a saját szememnek(másnak is ezt kellene), ennyi... szerintem engedjük el a témát, mert nagyon OFF :R

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 811 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#65009) nagyfejü válasza rainman72 (#65003) üzenetére


nagyfejü
őstag

Szia!
Látom néztél sok Philips tv t. Nézegettem 75" ost led est. Tetszene az ambi meg a méret. Van tapasztalat ezekről?
Vagy inkább oled es TCL? Bár az csak 65".
Csak tv és film.
üdv

(#65010) Héliosz válasza KoNZoLik@ (#65008) üzenetére


Héliosz
tag

De azt ne felejtsük el, hogy az Rtingsen VA paneles verziót teszteltek, az itthon kapható QN90 pedig ADS panel.
De valóban, kinek mi. Jó szórakozást a tvhez. :R

Ha lebeszélünk egy üzletet, kérlek legyen Benned annyi, hogy állod a szavad. Nem nagy dolog. :)

(#65011) KoNZoLik@ válasza Héliosz (#65010) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Tisztában vagyok vele, de sok helyen meg az ADS-t hozták ki jobbnak😁 Tehát tényleg felesleges köröket futni ezzel! Köszönöm szépen, megvan a jó szórakozás :R

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 811 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#65012) bnorci71 válasza Rolly (#65000) üzenetére


bnorci71
addikt

kinek mi tetszik, én pont egymás mögött láttam valami Led és Oled705/12 tv-t M4Sport adással nekem az Oled tisztább erősebb volt nem babráltam a beállítást mert nem volt ott táv, de ebből kiindulva nem is lehetett elállítgatva. Ha nem egymás mögött van és külön külön nézem biztos nem láttam volna a különbséget.
A fényerőt hajszolja mindenki, én félhomályos körülmények között lejjebb vettem a gyári fényerőt az Oleden, mert zavart annyira világos volt olyan volt az egész tv kép mintha egy üveglap lenne hátulról erősen megvilágítva, így biztos nem lesz kevés később sem. Valamelyik gyári beállítás volt még nincs belakva a készülék és beállítgatva az embernek saját magához esetleg tejesen más mint a gyári beállítások. Na meg ha mozizni akarok besötétítek :) a napközbeni tévézéskor meg oly mindegy amikor csillog a napfény tükröződik stb.
Tesztekbe meg mérnek ha korrekt értéket akarnak és ott a műszer azt mondja a fekete fekete és nem világít nincs mozgásnál fényglória stb. de ezeket szerintem a felhasználók 99%-a észre sem veszi, mint ahogy engem sem zavart 12éven keresztül a Led technika. Az Oled viszont rendesen megszokást igényel nálam annyira éles kontúros a kép.
Tényleg az a legjobb ha elmegy az ember és megnézi bár ez nem mindig egyszerű/kivitelezhető.
Ezek 2 napos tapasztalatok.

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#65013) CactuS válasza rainman72 (#65007) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

55" már nem fér el a nappaliban a szekrények miatt, azokat meg nem bombáznám szét most, max pár év múlva, ha a gyerekcuccok kikerülnek a nappaliból. Hálóba meg egyelőre nem akarok TVt, ha nagyon feküdni akarunk, akkor oda van egy régebbi projektor elfekvőben.

Szóval igen, 50" a max, ami befér most, a kedvezmény meg olyan 20k kerekítve. Igazából a sorban a Samsung a legdrágább, de belefér az is. Az LG egyébként egy 39LA620S, megjelenéskor vettük, szóval abszolút nem mai darab, szerintem a lenti listából bármelyiket választom fényévekkel jobb lesz. Azt meg csak remélni tudom, hogy kihúznak legalább ennyit, bár ahogy olvastam a márkák topikjait, ez elég halovány remény. :D

50"nál ez a listaár nekem:

50UP78 lenne 145k
50PUS7906/12 162k
50NANO753PR 149k
50NANO813PA 206k
QE50Q60AAUXXH 226k

és efölött van egy ugrás, amit igazából már nem lépnék meg, mert szerintem nem használjuk annyit a TVt, hogy ennyi pénz álljon benne:

LG OLED48A13LA 272k
LG OLED48C11LB 340k
QE50QN90AATXXH 402k

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#65014) dj79 válasza CactuS (#65013) üzenetére


dj79
senior tag

Ugyanez a helyzet volt a max méretet illetően, ezért vettem az 50nano753-t. Gyerekmesékhez, filmekhez az is bőven elég :D , de legalább elég vastag ahhoz, hogy normális hangszórók elférjenek benne, a vékony samsungok meg háááát… ehhez képest olyan, mintha evőkanállal ütögetnél egy éjjeliedényt.
Nyilván a q60 lett volna, ha sok HDR tartalmat néznék/világosabb helyre került volna, esetleg többet menne a készülék, mint a jelenlegi napi 1 órás átlag.

(#65015) CactuS válasza dj79 (#65014) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

A hangszóró nálam nem gond, van egy öregebb külső erősítőm + hangfalam, a mostani LG is optikán át arra csatlakozik. Egyáltalán létezik olyan tévé, aminek a beépített hangszóróit nem veri kenterbe egy ~50.000 Ft-os 2.1 soundbar? :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#65016) KoNZoLik@ válasza CactuS (#65015) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Nem igazán van olyan tévé :N

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 811 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#65017) Kaba


Kaba
veterán

Mától ÁFA felezés megjelölt tévékre a Mediamarktban Jan.17-ig.

(#65018) TechN7ne válasza KoNZoLik@ (#64927) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Én meg péntek óta használom a 65 colos LG C1-et és kevés a fényerő ,nem bírja rendesen tartani a TruMotion sima mozgást vagy Felhasználói választék 10-es skálán sem akadásmentesen a 4k-s filmeket ,gyenge alatta a hardver (egy alsókategóriás bugos android renszer akadozva).

Nem úgy van a sorrend esetleg ,hogy az OLED a legjobb és minden más alatta landol minőségben mint pl .egy NeoQled is?
Én visszaküldöm és hamarosan jön a futár ,viszont szeretnék egy jobb TV-t ennél de vlhogy az LG Oled-től elment a kedvem pedig vannak olyan jelenetei ahol leesik az ember álla - többségben meg sötét és inkább erőlködők ,hogy vlmit lássak is.
Kábel TV rajta meg egyenesen botrányos minőségű.

(#65019) dj79 válasza TechN7ne (#65018) üzenetére


dj79
senior tag

rtings.com oldalon megnézheted a teszteket, a qn90 agyonveri a c1-et fényerőben.

(#65020) TechN7ne válasza dj79 (#65019) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Azt írják róla ,hogy nem játssza le a mkv formátumot :Y
Akkor ezen hogyan tudnék blu ray tartalmakat nézni?

(#65021) SeatZola válasza redingitell (#64988) üzenetére


SeatZola
őstag

Miután tegnap ridingitell kollégával együtt néztük ezeket meg, el kell mondjam, hogy én elfogultan álltam az LG OLED felé, de 720p és 1080p anyagnál tényleg nem győzött meg, még a kiállított G1-es sem. A C1 meg főleg. 720p-nál elmosódott, vignettált, szóval elég ronda volt. A QN90 meg ugyanezeket az anyagokat élvezhetően adta le. Holnap a TCL 825-re nagyon kíváncsi leszek én is.

Rappi

(#65022) rainman72 válasza CactuS (#65013) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Az 50Nano753 ára jó.
A Philipsé is igy már.
A többi nem éri meg a felárat,mert akkor tényleg egy 55"-os olednek már inkább lenne értelme.
Nano753 van itthon de ips,attól az 50" VA csak jobb lehet,igy látatlanban rá merem mondani.Nálam kicsit dadog ugyan a webOS vmi miatt,de remélem nem mind ilyen vagy egy frissités megoldja.
Philips idei model abbol is a gyengébb,nincs benne a Philips dedikált chipje a P5 Engine,én inkább azokat ismerem amiben van.Igy nem merem biztosra mondani hogy jó választás :F
Látnom kéne a képet hogy mennyire vissza lépés :F
Szoval ebből próbálj vmit kihámozni,és eldönteni melyik a jobb választás.
Sorrend Q60-Nano753-Philips 7906.

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#65023) rainman72 válasza nagyfejü (#65009) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Az aláirásomban szerepel milyen tv van jelenleg itthon.
Az Lg a legéletlenebb kés a fiókban,a nanocell ellenére sajna.Nálam a op.rendszer is döcögős rajta,a távja kicsi,kézre álló,de nekem ez a légegeres dolog nem igazán jön be,vagyis inkább nincs rá szükségem.
A Philipsek ips és va paneles tv is nagyon jók.De van szemmel látható különbség az olcsobb és drágább modelek között.
Igy hogy több model kerül hozzám észre lehet venni.
Eddig a 75s ips volt a legjobb,de ma jött egy 70PUS8505 MVA panellel.Az olcsobb VA paneles Philipsek után ennél nem észrevehető az oldalirányú fakulás,ezen meglepődtem.A kontraszt beli difi is jól látható,va vs. ips,pedig a 7354 ips panele is nagyon jó.
Ez a model tudtommal 75"-ban is MVA szóval igy ezek után most azt venném,nem ipst-t.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#65024) KoNZoLik@ válasza TechN7ne (#65018) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Erről beszéltem, a puding próbája az evés, de mint írtam is engedjük el, mert van ennek gondolom egy olyan topikja ahol ezeket ki lehet beszélni :R

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 811 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#65025) CactuS válasza rainman72 (#65022) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Köszönöm. Lehet keresnem kéne egy boltot ahol van ahol van 7906 és Q60, esetleg még Nano753, nekem az jött le, hogy vagy 7906 vagy Q60. Ezek között is azért van egy szemmel látható árkülönbség.

Vagy C lehetőség: szétbombázom a nappali szekrényt és nézek egy Philips 58PUS8506/12 (222k) vagy egy Philips 55PUS7906/12 (166k) TVt. :D (Philips 65PUS8505/12 nincs raktáron meg az már 264k lenne)

Még egy kérdés: a távirányítója minden Philipsnek ilyen retro? Vagy ez is kategória függő? Samsung/Lg ilyen téren jobbnak tűnik, a Samsung napelemes cucca is tetszik.

Illetve bocs, hogy ennyit rágódom rajta, próbálok olyat venni, amire később nem úgy nézek, hogy a francért nem a másikat vettem. :D

Ami most még beugrott: TVknél a 3D, mint olyan meghalt teljesen?

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#65026) dj79 válasza rainman72 (#65022) üzenetére


dj79
senior tag

A 7906 edge ledes, P5 nélkül?

Az itthoni VA paneles 50nano753 hdr fényerőben sokkal jobb, mint a korábbi 50um7450 vagy akár a játszós 43TU7102 volt.

[ Szerkesztve ]

(#65028) CsigaGyilkos


CsigaGyilkos
aktív tag

Sziasztok!

TV vásárlása előtt állok. Nem vagyok egy túl bonyolult lélek ilyen szempontból. Egy ősrégi (kb ~12-13 éves) 32" LG LCD, 720p -s TV -ről tervezek váltani. Elsősorban OLED -et néztem ki. Oka: Ezeknek tetszik a legjobban a képe és ha jól tudom az alacsony input lag miatt játékokra is a legalkalmasabb + sport közvetítések nézésére. Leszámítva a beégést ügye. Sajnos eléggé elvagyok maradva a TV technológia fejlődésében. Értsétek nem vagyok naprakész. Azt tudom hogy elméletileg az OLED -eknek a képe a legszebbek között van + a legjobb betekintési szöge. Leírom a szempontokat.

1.) Az LG OLED 65" G1 ami tetszik és ezt az összeget nyugodt szívvel rá is tudom szánni ez kb. ~750K. Max. 1000K -ig mennék el fölé már nem szeretnék.

2.)
Sorozatok, Filmek, Sport közvetítés (foci) és játékok (konzolon, van egy nintendom és lehet kipróbálok majd egy PS5 -töt, vagy X-box -ot. Igazából a játékok 4. rangúak mert pc-n szoktam inkább játszani. Konzol csak kipróbálni fogom a tv-n, vagy max barátokkal heti 1-2 alkalommal.

3.) ~3-4m. Egész pontosan nem tudom most megmondani, de még ma este lemérem.

4.) Inkább este fogom nézni, de van sötétítési lehetőségem is. :)

5.) Szemből. Ritkábban baráti társasággal enyhén oldalról is nézve.

6.) Ez jó kérdés mert nem tudom mit tudnak ilyen téren az új tévék. Okos tévé legyen. Pl.: tudjak rajta pen drive -ról is lejátszani filmeket.

7.) Van egy Logitech Z906 5.1 hangfalam. Ha rá tudom kötni a tv -re az nem hátrány, de nem feltétel.

8.) Fali konzollal falra szeretném felhelyezni.

9.) LG, OLED, G1 seria, 4K. Vékony legyen. Nagyon tetszettek az LG W szériás TV-i, de mivel már alig kapni ezért gondolom kivezetésre kerültek. A G1 is szép vékony.

10.) Nincsenek ilyen igényeim.

11.) Használt is szóba jöhet, de alapvetően új készülékben gondolkodom. Alzánál van kiterjesztett garanciára is opció +3 év (~150K). Ennek van értelme?

Köszönöm azoknak akik időt, energiát szántak az elolvasásra és segíteni tudnak nekem egy helyes döntésben. :R

Visca el Barcelona!

(#65029) rainman72 válasza dj79 (#65026) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Igen a 7906 edge led,bár attól még lehet jó :K :F
Viszont nincs P5 csak a régebbi Pixel Precise UHD,mint például a 2019s PUS6704 ami nem volt rossz model.De nem értem miért vissza fele mennek.Az ambi nélküli 7506-ban van,meg tavaly is volt mindegyikban.

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#65030) rainman72 válasza CactuS (#65025) üzenetére


rainman72
Topikgazda

3D sajna 5-6 éve nincs én is sajnálom.
Legalább 1-2 model lehetne,de gondolom nincsenek már meg azok a gyártó sorok :F :F
Táv milyen?Sztem mint mindegyik,szokható!
Én most az Lg magic remote-ját szokom,ez az egy ami tetszik a mostani modelben,kicsi kézre áll,viszont a légegeres része engem nem mozgat meg.Sztem a régebbiek jobbak voltak mint tv.Itt is megy a butulás mint a Samunál,az olcsobb modeleknél.Pár éves 4K 3D tv-et vissza sírom.
Nekem ma jött egy PUS8505 ez 2020s,első blikkre nagyon jó.Szóval a PUS8506 se lesz rossz.Azt csak azért nem vettem mert nagy méretben még esett az ára,de az 58" az már jó árban van.

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#65031) paix


paix
tag

Sziasztok!

IT startupként az irodába keresünk TV-t projektor helyett. 65-75”-os méretben gondolkodunk, 4K felbontással, falra rögzítenénk. Nincsen semmi spéci igényünk, átlagos irodai projektor-helyettesítésre kéne prezentációkhoz, brainstormingra. HDMI-vel küldenénk rá a képet és többen is néznénk, változó (2-6 méter) távolságról.

Van bármi olyan dolog, amire az áron kívül érdemes figyelnünk ilyen környezetben?

Elsőként a Samsung UE75TU7022-n akadt meg a szemünk. Más ötlet?

Köszi szépen! :R

(#65032) Héliosz válasza paix (#65031) üzenetére


Héliosz
tag

Irodába én egy 75" IPS paneles LG-t javasolnék.

75UP78003LB pl.

Mivel több oldalról is nézitek és gondolom vilàgosabb a helység, oda jobb lesz az IPS mint a VA szerintem.

Ha lebeszélünk egy üzletet, kérlek legyen Benned annyi, hogy állod a szavad. Nem nagy dolog. :)

(#65033) DrTropex


DrTropex
csendes tag

Sziasztok!

Átrendeztük a szobát. Ebből a távolságból a 108 centis tv kicsinek bizonyult. Illetve még nem is okos tv, szóval jó lenne valami modernebb.
Ezzel kapcsolatban kérném a segitsegeteket.
55" vagy ha vakami előnye van akkor max 65"-ban gondolkozunk. Őszintén a kisebb is elég már.
Az LG oled c1 tipust sokan ajánlották. Oszintén szólva én ennyit nem szeretnék tv-re költeni. Szóval így az Oled vonalat elengedtem, és azt az árkategóriát is.
Amire használjuk jelenleg. Csak a playstation 4 fut róla.
Azon 60%-ban Netflix
A többi megoszlo: játék, youtube, illetve böngészőböl online tv csatornák.
A jelenlegi tv csak full HD. Idővel érik a csere egy Ps5-re. Ami még idén nem fog megtortenni. (így gondolom a 4K minimum)
A tv nem lesz falra szerelve, szóval valami talpa mindenképpen legyen.
Más fontos dolog nem jutott eszembe.
Mit tudnátok ajánlani ebben a méretben, és ilyen feltételekkel, egy olyannak aki nem akar egy vagyont tvre költeni.? :F

Szerk: Általában sötétben használjuk a tv-t.
Illetve az LG mint típus közel áll a szívemhez, de ha más markában jobb az ár érték arány, nem ragaszkodom hozzá.

Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#65034) rainman72 válasza paix (#65031) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Hirtelen nekem is ez Samu ugrott be jó az ára most.
Eddig az volt az ajánlás hogy fényesebb helyre IPS,de némelyik olyan alacsony fényerővel jön hogy be kell kicsit sötétiteni hozzá,lásd ips Nano753.
A Samunk sincs nagy sdr csúcsfénye,szóval világos helyre nem ajánlott, illetve mivel VA oldalra fakulni fog.Szóval ha több ember,például 5-6 ül egy sorba akkor a szélen lévők más színeket fognak látni.

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#65035) Ájvé válasza TechN7ne (#65020) üzenetére


Ájvé
veterán

Blu-ray lejátszóval vagy más külső forrásból.
Elég nagy baj ha TV-t az "okos" funkciók alapján választod ki, erre gyengék a TV-k, korlátozott bennük a hardver és szoftver is, dedikált lejátszó kell amiről megjeleníted a képet a TV-n.
Nekem csak egy Hisense A8G TV-m van de mégis mindent látok rajta, van benne valami Vidaa okos TV rendszer amit kipróbáltam, jól kiröhögtem hogy egy sima 4K ripet nem bírt lejátszani, utána hagytam is, többet nem használtam.
Kinek mi a jó az elég szubjektív, van akinek QLED van akinek OLED. Az viszont már teljesen biztos hogy az OLED a jövő TV-je, QD-OLED-el a Samsung is OLED TV-k piacára fog lépni (180 fokos fordulattal).
Nem tudom hova kell akkora fényerő, ebben az OLED gyengébb, de minden másban jobb (ami a képminőséget illeti).

#65021SeatZola:
4K-s TV-ről az alapján döntész hogy SD és 720p tartalmakat hogyan jeleníti meg?
Bár persze ha sima analóg adás jön csak akkor valahol érthető, csak szomorú is egyben, veszel egy drága TV-t, de gyenge minőségű tartalmat nézel rajta.

(#65036) tormakri válasza DrTropex (#65033) üzenetére


tormakri
csendes tag

Ha nem játszol rajta akkor LG A1 oled az olyan 300k most.

(#65037) alaves válasza CsigaGyilkos (#65028) üzenetére


alaves
addikt

Olyan jól összeszedted, hogy már rendelheted is a 65G1-et.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#65038) failed


failed
tag

1. Tévére szánt összeg, forintban? 250.000
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport) film/Ps4/5
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál? 65"
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este? inkább este
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e? még nem tudjuk, mindkét panelre kellene tipp
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.) HBOgo, netflixy youtube
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.) hdmi (ps5)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen? mindegy
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.) költséghatékony (hisense? / bármi ami nem noname)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.) nincs
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)? új

néztünk hisense a7gq-t 65-ben most elég jó áron van. megérős vétel ilyen tekintetben? vagy van más ami ennyiért, ekkora méretben versenyképes?

Köszönöm,
üdv :R

Intel i5 10400F | Gigabyte B460 HD3 | 2x8 DDR4 Gb Corsair Vengeance@2666Mhz CL15 | Sapphire 6700 XT Pulse 12Gb | Seasonic Core GC 650W Gold | Sharkoon Revenge Economy | Kingston A2000 500GB | WD10EZEX 1 TB | SS Rival 3@qck+

(#65039) CactuS válasza rainman72 (#65030) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Asszonykával megbeszéltük, módosítunk a nappalin, úgyis akartunk a bútorokon variálni, így viszont befér a nagyobb is, akkor viszont már a falra kerül, így elmennék az ambilight felé. A 65PUS8505 árban még kb jó lehetne, de az most nincs raktáron, nem tudom, hogy ez később lehet-e. 58PUS8505 van még olcsóbban vagy 8506 drágábban. Meg még drágábban a 65PUS8506, azt már szerintem nem vállalnám be.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#65040) SeatZola válasza Ájvé (#65035) üzenetére


SeatZola
őstag

Félreértesz! Nem az alapján veszek 4k tv-t, hogy milyen a képe 720 vagy 1080p-vel. Nálunk jelenleg csak a HP adáasok érhetőek el, mint tv- adás. De ezeket viszonylag keveset nézzük, leginkább Netflix meg a legnagyobb felbontású csomagban.
Csak lelmondtam, amit tapsztaltunk a kollégmmal, hogy az OLED-ek ha valaki negy csak 4K tartalmak nézésére haszbáéja, hanem pl sima SD vagy HD tévézésre is, akkor rosszabbúl teljesítettek mindkettőnk szerint mint egy miniLED-es tv. Ennyi! Tv-ben sajnos még nincs olyan ami kompromisszum mentes minden fajta anyagra. Az OLED sem az.

Rappi

(#65041) CsigaGyilkos válasza alaves (#65037) üzenetére


CsigaGyilkos
aktív tag

Köszönöm a megerősítést. Valóban utánanéztem a dolgoknak és megfelelőnek tűnt ez a TV de kíváncsi voltam a hozzáértőbbek véleményere is. Ha jól Neked van LG OLED55C11 TV-éd használatban. A beégésről mik a tapasztalataid? Kell tőle tartani? Vagy a megfelelő "óvintézkedésekkel" 100%-ban elkerülhető? :R

Visca el Barcelona!

(#65042) nagyfejü válasza rainman72 (#65023) üzenetére


nagyfejü
őstag

Köszönöm a valaszt!
Bár még mindig meditálok a Philips 75" vagy a TCL 65" OLED en.

(#65043) sting2


sting2
addikt

Sziasztok!

1. 600 - 650 K
2. 80% Game, 20% film
3. 4m. 70-75 coll
4. Többnyire délután, este, néha nappal,
5. Szemből
6. Semmi
7 2 db HDmi 2.1
8. Mindegy
9. Sony de egyébként azt vallom, hogy a kiváló kép mindegy milyen logó mögött van..
10. Nincs egyéb.
11. Csak új!
:R

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#65044) Ájvé válasza SeatZola (#65040) üzenetére


Ájvé
veterán

Nyilván semmi sem kompromisszum mentes, OLED sem. Számomra az SD adások is elfogadhatóak, bár azért a legtöbb már van HD-ben is (legalább 720p-ben), legalábbis nálam.

(#65045) redingitell válasza nagyfejü (#65042) üzenetére


redingitell
senior tag

Úgy tudtam, hogy a TCL-nek még nincs oled tv-je. Ha a 825-ös szériára gondolsz, az mini led.

(#65046) nagyfejü válasza redingitell (#65045) üzenetére


nagyfejü
őstag

Bocsánat! QLED.

(#65047) laci06


laci06
senior tag

Sziasztok!

A Samsung Q95T (2020), és QN95 (2021) között van jelentős különbség? Egy nagyobb méretben keresek tévét, és az utóbbi kb 60-70%-al drágább, mint a 2020-as széria. A linkelt tesztek alapján a különbség marginális a kettő között, vagyis abszolút nem érné meg a különbséget a "kicsit" jobb tavalyi széria. Mit gondoltok?

(#65048) alaves válasza CsigaGyilkos (#65041) üzenetére


alaves
addikt

A 2021-es széria evo kijelzői a 'hagyományos' beégés elleni védelmen (pixeleltolás, logó fényesség védelem, ABL, ASBL, kikapcsolást követő 4 üzemóránként automatikus 10 perces kompenzáció, 2000 üzemóránkénti automatikus 1 órás pixelfrissítő) túlmenően rendelkeznek még egy bevonattal is. Extrém napi üzemóra (12+) és/vagy sok statikus elem megjelenítése és/vagy nagy OLED fény használata esetén szoktam javasolni az 1 órás pixelfrissítő kézi futtatását ezzel arányosan, 2000 üzemóránkéntinál sűrűbben.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#65049) AxBattler válasza sting2 (#65043) üzenetére


AxBattler
félisten

Sony Bravia KD-75X85J
TCL 75C728

Mindkettő VA panel, 4K@120Hz, VRR talán csak a TCL-ben van, de a Sony-ba is érkezik frissítéssel. Mivel most egy árban vannak, így szerintem Neked egyértelmű a választás.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#65050) sting2 válasza AxBattler (#65049) üzenetére


sting2
addikt

A Kereten belül van még ez is - 620K a 75X90J
Tobb évre talán inkább már ezt nem?..

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.