Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31001) amadeus11 válasza Tomi8822 (#31000) üzenetére


amadeus11
senior tag

Elvileg jobb a kontraszt és több színt tud megjeleníteni a drágább változat. [link]

There is a star

(#31002) AL válasza Sterilzona (#30991) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Lényeges, hogy milyenek a felhasználási igények és milyen az ízlésed ( melyik menü, milyen színezés, stb. tetszik )
A VA panel főleg szemből történő nézéshez jó, mert oldalról már torzulnak ( mattulnak ) a színek. Ha szemből és főleg filmnézésre használod, akkor a VA a jobb, mert nagyobb a kontrasztja és jobb a fekete szín megjelenítése is. Az IPS paneles, akkor jobb, ha nem csak szemből, hanem oldalról is nézitek, mert nagyobb a betekintési szöge. Az igaz, hogy az IPS nek gyengébb a feketéje, de ez is típusonként eltérő, ugyanúgy, mint a VA panelnél a betekintési szög. Van jobb és rosszabb is.
Az hogy kinek melyik kép tetszik ez ízlés kérdése . [link]
Itt láthatod néhány készülék adatait, ha ennek a táblázatnak a jobb felső sarkába beírod a típusszámot előjönnek az adatok és több készüléket össze is tudsz hasonlítani : [link]
Méretnél az a lényeg, hogy milyen messziről nézitek. Döntés előtt egy nagyobb áruházban meg kellene nézned, hogy lássad melyik tetszik és az otthoni nézési távolságot utánozva a kívánt méretet is ki tudod választani.
[link]
Samsung : 50 Hz , VA panel, Qled
[link]
LG : IPS , 100 Hz
[link] Sony : VA panel , 100 Hz
[link] ugyanaz, mint az előző
A Samsung lejátszóképességeit korábban többen kritizálták ( ha visszalapozol néhány napot megtalálod )
A 100, 120 Hz es készülékeknek jobb a mozgásmegjelenítése, de sokan ezzel nem foglalkoznak ( nem veszik észre )
A Sony 49XF8505, 8577 : VA paneles, de ezeknek az 55 - ös változata IPS. Nézd meg Neked melyik tetszik.
[link]
Nálunk több olyan üzlet is van, ahol kevesebb garanciát adnak, vagy a garanciás javításokat nem márkaszerviz végzi. Ezekkel vigyázni kell. Érdemes Nálatok is ezt megérdeklődni. Ajánlatos + 3 év garanciát is venni.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#31003) tupuk válasza AL (#30845) üzenetére


tupuk
aktív tag

Szia, köszi a válasz(oka)t.

Sokat keresgéltem, nézegettem, olvastam ezt a fórumot is sokat, kicsit zsong is már a fejem.
Egyre inkább arra hajlok hogy ez lesz az én vételem: LG 50UK6300MLB SMART UHD 4K. A t-home-nál 2 év hűséggel jó áron van, és elég sokat tud ami kell nekem. Nyilván vannak hiányosságai is, de hát ez van, ilyen áron ez úgy látom nekem pont megfelel.

"majd Tavasszal érdemes figyelni az árakat, mert az új 2019 es készülékek megjelenésekor a tavalyiakat még olcsóbban adják."

Ez megütötte a szemem, de gondolom ez nem azt jelenti hogy március elsejével hirtelen nagyot zuhannak az árak, így várakozni meg már nem akarok.

(#31004) bekecs76


bekecs76
tag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy a belépő szintű 55colos 4k-tv-k, tudják az alacsonyabb felbontás (sd, hd) felskálázását? Pl ezek: LG Uk 6000 sorozat esetleg 7000. Samsung nu7000 sorozat esetleg 8000. Sony xf7000 sorozat esetleg 8000. Ez tv adásoknál lenne fontos. Vagy azt csak magasabb kategória tudja? Nem szeretném, hogy a tv adás nagyon ramaty legyen.

(#31005) JoeYi


JoeYi
őstag

hali: OK. ODL 55650U-TIB 55 139cm-es 4K UHD SMART LED televízió

Bárkinek bármilyen tapasztalata infója van erről? A speckója elég jó, de semmi tesztet nem ad ki a google

https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_ok-odl-55650u-tib-55-139cm-es-4k-uhd-smart-led-telev%C3%ADzi%C3%B3-1271107.html

(#31006) Gaben92 válasza bekecs76 (#31004) üzenetére


Gaben92
őstag

Minden TV felskáláz, másképp nem a teljes képernyőn látnád a TV adást hanem csak a bal sarokban lent. A felskálázás minősége ami eltérő tud lenni, de az SD adás akkor is SD marad ha egy OLED C8-on nézed, nem kell csodát várni.

JoeYi: És melyik része jó a specifikációknak? Csak mert nem látom sehol a panel és a háttérvilágítás típusát, a frissítési frekvenciát, stb. Kontrasztarány van 3000:1, de a fontosabb paraméterek nagy része hiányzik. Menj el, nézd meg élőben aztán vegyél valami mást.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#31007) AL válasza tupuk (#31003) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Az új 2019 es készülékek megjelenésével kezdik kiárusítani a tavalyi tévéket. A többség már most is fele annyiba kerül, mint megjelenésekor, de még akciózzák. Azt, hogy a Telekomos akciós árnál olcsóbb lesz e nem tudom, de mindig jó akciók vannak. Üdv.

(#31008) bekecs76 válasza Gaben92 (#31006) üzenetére


bekecs76
tag

Azért kérdeztem mert azon a displayspecification oldalon némelyik típusnál feltüntetik, hogy "UHD upscaling", de többnyire, nem látni ezt a jellemzőt.

(#31009) Zoló1981 válasza Sterilzona (#30991) üzenetére


Zoló1981
tag

Szia!

Azért nem találhattad árukeresőn LG 55SK8100LLA-t, mert nálunk a

PLA
PLB
PLC
MLA
MLB
MLC

...és hasonló típusok vannak piacon.

Zoló, a segédM. - Samsung Galaxy S7 | acer aspire E15 | LG 32LA620S | LG 55UH850V | LG G2 mini (D620r)

(#31010) Zoló1981 válasza Gaben92 (#31006) üzenetére


Zoló1981
tag

"Menj el, nézd meg élőben aztán vegyél valami mást."

+1 :D

[ Szerkesztve ]

Zoló, a segédM. - Samsung Galaxy S7 | acer aspire E15 | LG 32LA620S | LG 55UH850V | LG G2 mini (D620r)

(#31011) Zoló1981 válasza bekecs76 (#31004) üzenetére


Zoló1981
tag

A gyenge SD sorozat- és egyéb csatornákat nem tudják rendesen felskálázni.
A méret növekedésével egyre borzasztóbb a végeredmény.
A HD csatornákkal nincs gond.
(Már más is írta.)

[ Szerkesztve ]

Zoló, a segédM. - Samsung Galaxy S7 | acer aspire E15 | LG 32LA620S | LG 55UH850V | LG G2 mini (D620r)

(#31012) Gaben92 válasza bekecs76 (#31008) üzenetére


Gaben92
őstag

Nem kell mindent elhinni ami ott van. Displayspec szerint a Samsungokon megy gond nélkül az avi (nem), egyes csúcsmodellekben nincs T2 tuner (van), stb. Amit ott érdemes nézni az a képernyőre vonatkozó adatok. Panel típusa, megvilágítás, kontraszt, ilyesmik... A többi csak "sallang".

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#31013) Zoló1981


Zoló1981
tag

Ilyen ma egy belépő szintű 4K-s HDR tévé a Sony szerint

Az XG70 szériából hiányzik az Android TV, és legjobb képfeldolgozó processzor.

Zoló, a segédM. - Samsung Galaxy S7 | acer aspire E15 | LG 32LA620S | LG 55UH850V | LG G2 mini (D620r)

(#31014) Gaben92 válasza Zoló1981 (#31013) üzenetére


Gaben92
őstag

Várható volt, hogy nem fog X1 processzort kapni.

Az XG70 43, 49, 55 és 65 hüvelykes változatban lesz elérhető
Gondolom a 43,49 megint IPS, Edge LED lesz...

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#31015) Aaron14 válasza kzs1985 (#30978) üzenetére


Aaron14
őstag

Szia!

Mi most vettünk egy Sony KD55XF7596-os tévét és merem ajnálani! A sokak által gyengének titulált IPS elég jóra sikerült ebben a darabban is TV-khez képest. Összehasonlítottam egy ugyancsak Sony VA panelessel és nem láttam különbséget még sötétben sem. Van egy Dell U2515H monitorom, na annak gáz a feketéje. Konkrétan minden sarokban van egy szürke átmenet. Ezt a Sony-n abszolút nem tapasztalom.

Mi egy Genius hangfalra kötve használjuk, ami tizen párezer forint volt, de jól teszi a dolgát.

Ez a TV egy kiváló multimédiás eszköz Netflix-re, Spotify-ra, YouTube-ra. Mi 177.000 Ft-ért vettük. Ennyit simán megér! Ha neked is hasonló felhasználásra kell, akkor szerintem kategóriában egyik legjobb.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#31016) Sterilzona válasza AL (#31002) üzenetére


Sterilzona
senior tag

Koszonom

(#31017) hunaqua válasza negist (#30990) üzenetére


hunaqua
addikt

10 éve még a világ egyik legjobb tévéit gyártotta a Toshiba.Ma már nem gyárt,csak a nevét használják a törökök. Ez gyakorlatilag egy Vestel tévé,igaz Törökországban szeretik,rengeteget adnak el ott belőle.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#31018) Zoluska


Zoluska
tag

Nem egyszerű dolog a TV vásárlás, főleg ha monitornak szeretné az ember. Minél jobban utánajártam, annál több bonyodalomba futottam bele (DP->HDMI átalakítás, 4:4:4 chroma subsampling). Egyelőre van egy véglegesnek tűnő megoldásom:
Samsung UE40NU7122
Ugreen DP->HDMI 2.0 átalakító (Ebay)
Így elvileg meglesz a 4k 60Hz számítógépről. Eszerint ez egy ajánlott típus:
https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/nu7100
Feltéve persze, hogy az ott tesztelt NU7100 műszakilag megegyezik a nálunk kapható NU7122-vel.

A VA panelnak köszönhetően elvileg egységes, sötét feketéim lesznek, ami az én felhasználási szokásaimhoz ideális. Az input lag 15 ms körül van PC módban, ami elég jó. Nyilván a tökéletestől messze lesz, de 120ezerből megáll a mutatvány.
Már kezdtem megállapodni a Philips 43PUS7303 mellett, mikor kiderült, hogy nem tudja a 4:4:4 chroma subsamplinget, ami miatt a betűk olvashatósága romlik. Nem egyszerű kideríteni kipróbálás nélkül, hogy az adott típus tudja-e.

(#31019) negist válasza hunaqua (#31017) üzenetére


negist
tag

Szia. Elég szomorú. Nekem van 1 majdnem 10 éves és ma is olyan a képe mint újkorába. Hiba nélkül megy még ma is.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#31020) hunaqua válasza negist (#31019) üzenetére


hunaqua
addikt

Nekem is megy egy több mint 10 éves TOSHIBA 52Z3030 hibátlanul. Viszont ezt már az összes mai tévénél nagy általánosságban el kell felejteni.Hullanak mint a legyek,márkától független.Fontos a garancia hosszabbítás,hogy legalább 5-6 évig "elkocogjon".

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#31021) bekecs76 válasza Zoluska (#31018) üzenetére


bekecs76
tag

Egyre többet olvasom a fórumot annál több infóval találkozom, amire figyelni kell. Szóval most megint van valami új, ami azt se tudom micsoda. Mi ez a 4-4-4, meg chroma subsamplinget, meg hdmi átalakítás, meg mittudomén még micsodák. Nekem most úgy van, hogy a számítógépem, össze van kötve a tv-vel egy sima hdmi kábellel azt kész. Ritkán, ugyan, de, ha a tartalmat ki akarom küldeni a tévére, akkor átkapcsolom, és sima ügy. Ezek szerint itt is van valami okosság, bonyodalom?

[ Szerkesztve ]

(#31022) kbela365 válasza kbela365 (#30183) üzenetére


kbela365
tag

Csak hogy ne mindig csak kérdések legyenek, én végül az LG 55SK8100PLA mellett döntöttem. Elmentem, megnéztem és kipróbáltam mindegyiket. A Samsungok távirányítója nagyon nem tetszett, a Sony képe lehet, hogy szép, de én nem láttam a többihez képest olyan nagy különbséget ami a jelentős felárat indokolta volna és a menürendszerével sem voltam elégedett. Az LG távirányítója a többihez képest egy csoda, a rendszere gyors, bármilyen filmet lejátszik és a képe is nagyon szép.

(#31023) ragingspears


ragingspears
tag

Sziasztok,

Új TV-t szeretnék vásárolni, 55" méretben, 4K UHD LED-re gondoltam. Úgy látom, 150e-180e Ft között a legnagyobb márkák nagyjából hasonló szolgáltatásokat adnak.

Ami nekem külön fontos lenne, egy olyan TV, amelyik jobb minőségű beépített médialejátszóval rendelkezik. Van még egy régen vásárolt, de kitűnően működő AC Ryan PlayON HD2 médialejátszóm, amit filmek lejátszására ezután is használnék egy új TV-vel, de ha lekörözi egy beépített TV-s lejátszó, akkor nem gond nyugdíjba küldeni se az AC Ryan-t :-)
Amit ez a lejátszó nem tud, hogy van egy winchester tele videóklipekkel (különböző formátumok: vob, avi, mp4, mov, m2ts, mkv zömében) egy db mappába téve, és ezeket keveréssel (véletlenszerű sorrendben) lejátszani.
Szóval egy olyan TV-re lenne szükségem, aminek a beépített médialejátszója ismeri a legtöbb videó (és hang) formátumot-kodeket, és van benne shuffle funkció is :-)

Tévézés + médialejátszás mellett, lehet beszereznék mellé idővel egy PS4-et is. Ha ezek alapján van konkrét típus ötletetek, megköszönném.

Google a barátom, de ha esetleg van tudomásotok olyan oldalról, ahol van most díjmentes ("0% THM") részletfizetéses lehetőség, szintén megköszönöm, ha jelzitek.

Válaszotokat előre is köszi, üdv,

Péter

(#31024) bekecs76 válasza kbela365 (#31022) üzenetére


bekecs76
tag

Az sk8100-at összehasonlítottad az uk7550-el? Abban is nanocellás technológia van elvileg. Mik a különbségek, van valami tapasztalatod, vagy infód róla? Árban nem sok különbség van. Élőben láttad mindkettőt esetleg?

(#31025) Gaben92 válasza bekecs76 (#31021) üzenetére


Gaben92
őstag

össze van kötve a tv-vel egy sima hdmi kábellel azt kész

Altalanossagban az embernek ennyi eleg. Ez most is igy mukodik. Összekötöd es van kep. Az viszont mar mas kerdes, hogy milyen minosegu kepet kapsz.

A DP-HDMI atalakito ugy jött kepbe, hogy a legtobb laptopon hiaba van HDMI 2.0, nem tudnak 4k60-at kitolni rajta. Meg az en ceges masfelmillas gepem sem kepes ra. Viszont van rajta DP (DisplayPort) amivel siman megy a dolog. Ez altalaban az Intel IGP miatt van, az nem tamogatja a HDMI-n a 4k60-at csak DP-n. Es hiaba van mellette egy GTX1060, a mai notebook-ok muxless technologiaja miatt (nagy GPU csak szamol es IGP-be rakja a szamitasokat, fizikailag a kimeneti portok az IGP-re vannak kötve) akkor sem tudsz 4k60-at kicsikarni HDMI-n. Erre megoldas a DP hasznalata, ami meg a TV-ken nincs, igy marad a DP-HDMI atalakito.

A Chroma subsampling lenyegeben egy tömöritö eljaras. A 4:4:4 tömöritetlen (elsö szam a minta szelessege, a következö kettö a szin informaciok). A fenyerö nincs baszgatva mert arra kevesbe erzekeny az ember, a chroma subsampling a "szineket aldozza fel", hogy a savszeligeny kisebb legyen.

Kepzelj el egy 4*2-es teglalapot (vagy nyisd meg a kepet). Na itt a 4:4:X eseten a felso sorban van 4 szined (ugye az elso szam a minta szelessege mint irtam, a masodik szam pedig az, hogy hany szined van). Eddig ez 4:4:valami. Ha az also sorban ugyanaz a 4 szined van mint a felsoben akkor 4:4:0-rol beszelunk, ha 4 masik akkor 4:4:4-röl. Szoval a harmadik szam mondja meg, hogy (konyhanyelven) "mennyiben kulönbözik az also a felsö sortol".

4:2:2 eseten a 4x2-es mintadon mar csak 2 szin van a felso sorban, az alsoban megint 2 masik. (ergo mig a 4:4:4 8-bol, a 4:2:2 csak 4 szinböl dolgozik). 4:2:0 eseten meg felso sorban ugyancsak 2 szin, de az alsoban ugyanaz a 2 van (emiatt 0 az utolso szam, hiszen nincs kulönbseg a ket sor kozott), szoval egy mintan belul 2 szined van.

De meg mindig nem beszeltunk olyan dolgokrol, mint kadenciahelyesseg amivel engem ki lehet kergetni a vilagbol. Sokan nem veszik eszre, en meg nem vagyok hajlando filmezni ha nem kadenciahelyes a lejatszas.

De ezek olyan kerdesek, fogalmak mind amik nem ebbe a topikba tartoznak, hanem inkabb a filmezösekbe.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#31026) bekecs76 válasza Gaben92 (#31025) üzenetére


bekecs76
tag

Úr isten.... Na jó... Én azt hiszem, itt befejeztem az olvasgatást. Már napok óta bújom itt a fórumokat, de egyre hülyébbnek érzem magam. :) Nem tökölök, bemegyek egy boltba, amelyik tévé szimpatikus megveszem, azt kész. Az a kadencia akármi egyenletesség vagy micsoda, ott besokaltam. :) Azért köszi a hasznos infót. ;)

[ Szerkesztve ]

(#31027) StLui válasza kbela365 (#31022) üzenetére


StLui
veterán

Divat lett ez a sony "jelentős felára". Mutassatok már erre konkrét példát! (persze ne úgy, hogy sony listaár, többi meg legjobb akciós!) PL én amit figyelek 65-ös tévék, sony xf85 310 volt eddig a legalja, Samu Q6-ot én még nem láttam a közelébe ennek.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#31028) kzs1985 válasza Aaron14 (#31015) üzenetére


kzs1985
újonc

Köszi! Jól hangzik. Hol sikerült ennyiért venni, Emag? Most egyedül ott látom 180-ér, a következő az 200. Kicsit tartok az emagtól..

(#31030) Gaben92 válasza bekecs76 (#31026) üzenetére


Gaben92
őstag

Kadenciahelyes lejatszas kb a legfontosabb dolog filmezesnel... Annyi a lenyege, hogy a kepernyo frissitesi frekvenciajat hozza kell igazitani a lejatszott video kepkockaszamahoz. Ha ez nincs meg akkor panaszkodnak az emberek, hogy "neha-neha mint ha beakadna a film". Nem beakad, csak ki kell kompenzalnia valahogy a kepfrissites es a kepkockaszam kulönbseget, emiatt vagy eldob egy pixelt, vagy tovabb tartja kint.

kzs1985: Azt jol teszed ha tartasz az eMag-tol. Mindenki csak azt latja, hogy olcsobb, azon senki se gondolkodik miert. (hangprojektor topikban epp most fejtettem ki egy reszet, meg vissza se kell görgetni)

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#31031) ReveLo válasza kbela365 (#31022) üzenetére


ReveLo
kezdő


Köszi a tapasztalataidat! Én is vacilálok továbbra is, de akárhányszor megnézem a Sony-t vagy LG-t a Samsunghoz hasonlítva, ahogy ezt az általad említett típussal is tettem, a Samsung mindig több file-t tud lejátszani (kivéve DTS). WAV, PNG stb.. nem hátrány és sosem baj a lista hosszabb. De még mindig él bennem az érzés, hogy az LG / Sony "minőségibb" lenne.

[ Szerkesztve ]

(#31032) StLui válasza #46372352 (#31029) üzenetére


StLui
veterán

na pont ezt a sony-t 65-ben lehetett megkapni 310-ért. AZ 55-nek meg 260 volt eddig a legjobb ajánlata. Összehasonlítottad a többi paramétert is? edge, direct, vagy 10bit, 8 bit+frc, stb?

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#31033) negist válasza bekecs76 (#31026) üzenetére


negist
tag

[link]

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#31034) Gaben92 válasza ReveLo (#31031) üzenetére


Gaben92
őstag

No offence, de azt a reszt felesleges nezni, hogy milyen formatumokat tamogat a TV.
Az SK8100 tamogat VP8-at peldaul, megsincs ott a listan (meg amugy is mikor fogsz VP8-at nezni?) Ezzel szemben a Samsung-ok avi problemai emlites szinten sincsenek ott sehol. Ott van a tamogatottak közt az avi, es vegul is nem hazudik, de 10-böl 9 avi-t nem fog lejatszani... Audiobol meg ha jol latom hianyzik az AC3 a Samsungtol ami tudtommal szinten nem igaz. Idopazarlas a supported formats meg features-t nezni szvsz.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#31035) sasa134 válasza ReveLo (#31031) üzenetére


sasa134
addikt

Sztem egy TV-nél ne ez döntsön...Egy 10-15k-s androidos TV box megoldja a problémát, lejátszik mindent, feliratot keres wifin, stb. Minden másra (Youtube, netflix stb) ott a TV saját appja.

Avanti Roma

(#31037) Gaben92 válasza #46372352 (#31036) üzenetére


Gaben92
őstag

Ha minden szegmensben jobb lenne a Sony akkor a topik neve “Milyen Sony TV-t vegyek?” lenne. Bizonyos ársávokban jobb a Samsung vagy LG, máshol a Sony. Ebben az ársávban a Sony drágább. Ha 350-ért kell 55” akkor viszont a Samung úgy drágább, hogy a Sony jobb.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#31039) Gaben92 válasza #46372352 (#31038) üzenetére


Gaben92
őstag

En is 55"-röl beszeltem csak masik arsavban. Ahogy mondani szoktak nem a meret a lenyeg. ;]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#31040) bekecs76


bekecs76
tag

Szóval akkor általánosságban véve, egy-két akciót kivéve, kimondható, hogy alsó és alsó-közép kategóriában a Sony kicsit drágább, míg nagyjából középtől felfelé, felsőbb kategóriában pedig egy árban van, vagy talán olcsóbb? Így értitek?

(#31041) StLui válasza bekecs76 (#31040) üzenetére


StLui
veterán

szerintem még így sem igaz, össze kell vetni a sony 7-es sorozatát a többek hasonló paraméterű tévéivel.
Én csak 65-öst nézek. Ott semmi árhátrányt nem látok se 7-es se 8-as se 9-es sorozatban Sony-nál

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#31042) tupuk válasza Gaben92 (#31030) üzenetére


tupuk
aktív tag

"Annyi a lenyege, hogy a kepernyo frissitesi frekvenciajat hozza kell igazitani a lejatszott video kepkockaszamahoz."

Ezt úgy érted hogy pl. egy 25 képkoca/mp sebességgel felvett filmet szintén 25 kocka/mp sebességgel játsszon le?

(#31043) tupuk válasza sasa134 (#31035) üzenetére


tupuk
aktív tag

Hát ebben nagyon mást gondolok mint te. Én most készülök venni egy TV-t a kb. 120k-s ársáv környékén. Nehogy már még külön kelljen vennem hozzá egy külső lejátszót, ennyiért bizony játssza le a ma ismert és használt formátumokat (meg a feliratot is).

(#31044) Gaben92 válasza tupuk (#31042) üzenetére


Gaben92
őstag

Inkabb ugy, hogy ha a film amit lejatszol 23,976 kepkockaval van felveve akkor a kepernyo frissiteset is 23,976Hz-re allitja be.

"120k-s ársáv... ennyiért bizony játssza le a ma ismert és használt formátumokat (meg a feliratot is)."

El kell, hogy keseritselek de negyszer ennyi penzert se fogja. A feliratkezeles meg kulönösen kritikus minden TV-ben. Vagy nem kezeli, vagy csak akkor ha SRT, de akkor is elofordul, hogy kihagy egy-egy sort, stb. Arrol nem is beszelve, hogy ha feliratosan akarsz filmezni (ami amugy nagyon helyes) az eredeti szinkron altalaban valami jobb fajta hangsavot tartalmaz, es egy TrueHD vagy DTS siman nema maradhat. De mondok jobbat. Kulön leiras van arra (google: Samsung avi), hogy mive kell konvertalni az avi-t, hogy az uj Samsung-ok kezeljek.
Nekem egy (most) 350k-s TV mellett van egy Apple TV 4k-m pont ezek miatt.

Lehet mast gondolni, de az sajnos nem valtoztat a szomoru igazsagon.

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#31045) Antipasti válasza Gaben92 (#31037) üzenetére


Antipasti
csendes tag

Szia!
Nem szeretnek szemelyeskedni,de kicsit zavar az elfogultsagod. Itt mar nagyjabol mindenki tudja,h neked/nalad a Sony a favorit,hiszen Te is 9005-ot vettel.
Tv vasarlas elott en is sokat olvastam(Teged is),de a vege megis egy Q7 samsung lett. Mert szerintem 350e ft tartomanyban az a jobb.
Kulcsszo:SZERINTEM.
Irtam mar,h nincs egyseges dimenzioja sajnos a gyartoknak,igy a pusztan muszaki,raadasul gyartoi adatokra hagyatkozni nem nagyon lehet. Sok teszt rejtett reklammal keszul kulfoldon is.
Arrol mar nem is beszelek,h egy tvt mennyifelekepp lehet pl elhelyezni vagy epp hasznalni.
Nemi tajekozodas utan,es csakis szemelyes csekkolas utan erdemes tv-t (is) venni.

Mas!
Az alzanal a sony 65' 8505 jo aron,szazezres ajandekkal kaphato. BEST BUY!

(#31046) StLui válasza Antipasti (#31045) üzenetére


StLui
veterán

Szerintem nagyon nem azt írta, mint amit te sugallsz ebben a hsz-edben. Sőt inkább pont az ellenkezőjét.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#31047) Gaben92 válasza Antipasti (#31045) üzenetére


Gaben92
őstag

Szerintem nem vagyok elfogult. Azt is irtam, hogy azert vettem Sony-t mert NEKEM jobban bejött az XF9005 kepe mint a Q7-e, es mivel hangprojektort is akartam egy akcio kereten belul a 350k-s TV-ert es a 200k-s hangprojektorert (mai -nem emag- aron mindketto) 1450€-ert jutottam hozza ami az akkori 325-ös arfolyamon 470k HUF, szoval elegge best buy volt. (Hangprojektorra mindenkepp 200k körul szantam volna, szoval en ugy fogom fel, hogy 270k-ert vettem az XF9005-öt)

De azt is le szoktam irni, hogy QLED-et vagy XF9005-öt kell venni ha futja ra, viszont meg kell öket nezni elöben, mert kinek mi jön be jobban. :U [link] [link]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#31048) ReveLo válasza tupuk (#31043) üzenetére


ReveLo
kezdő

Nekem is ezért az lenne a szempont, hogy ne kelljen már konvertálgatni, xyz lejátszót venni (még két kábel még több hely a tv szekrényen stb). Lehetőség szerint játsza le a népszerű formátumokat, amiket letölt az ember. Kevés 4k film van avi-ban szerintem, számomra szempont, hogy az mkv-kat vigye. Az tény, hogy a DTS hiánya zavaró lehet, ezért is vacilálok még mindig.

(#31049) tupuk válasza Gaben92 (#31044) üzenetére


tupuk
aktív tag

Köszi a választ, hát nevetnem, kell, egy 50k-s belépő szintű asztali számítógép is lejátszik bármit, max telepíteni kell rá codeccsomagot. Már 10 éve is így volt. Erre egy duplájába vagy akár 10x-esébe kerülő TV, ami ugyebár egy kifejezetten filmlejátszás céljára létrehozott és, khm, "optimalizált" kütyü, az nem képes ugyanerre? :)

Annyira nem értek ehhez a piachoz, de így elsőre ez nagyon szándékos lebutításnak tűnik lehúzás céljából. Normális piaci versenykörülmények között nehezen hinném hogy megengedhetnének maguknak ilyet a gyártók. Egyáltalán hány cég gyárt ma a világon komolyan vehető minőségben tv-paneleket? Vagy inkább úgy kérdezem hány tulajdonosi kör gyártat ilyen paneleket és milyen összefonódásaik vannak? Mintha egy kicsit túl sokat egyeztetnének egymással...

(#31050) StLui válasza tupuk (#31049) üzenetére


StLui
veterán

Tv alapvetően egy tévé adás megjelenítésére szolgáló cucc, kb 10 éve próbálják beleerőltetni a "okosságot", de ez sosem sikerült, gondolom azért nem véletlenül.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.