Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) Razarus


Razarus
tag

Üdv!

Az a tag volnék, aki időnként érdeklődik... akinek lassúak a tv-k (utánhúzás) és a szappanopera hatás (vagy mi) is idegesíti.
Nos. csak találtam egy TV-t, ami megüti a szintet. A kép színvilága rendben van (mozihatás vagy hogy nevezik) és a képösszerakási sebesség is elfogadható. Viszonylag kicsit húz utána, de majd Forma1-nél derül ez ki.
Ez a TV a UE32K5500AW, csak ez 35 km-re van. Helyben UE32K5000xx van, de ennek a képét nem sikerült megnézni.
Mi a különbség a kettő TV között? Ha az 5500 korszerűbb (nyilván az) akkor nem gond elmenni érte, viszont ~30-al drágább is, de ez sem akadályozó tényező. Megéri az 5500-as verzió a pluszt?

Nem az a drága, ami sokba kerül, hanem az, ami utána nem válik be...

(#9002) hamormota


hamormota
csendes tag

Sziasztok!

TV vásárláshoz kérek segítséget.

Mi most a best buy 200.000 Ft-ig?

Az igények:
FullHD felbontás.
SD felbontású adásra (tényleg működő) képjavító elektronika.
2 db HDMi kimenet.
Teletext (szülőknek fontos).
Megfelelő hangszóró (2x10 W?), mert a BR lejátszó hangja is a TV-re megy.
Hz-ben "értelmes" "magas" érték (pl: kadencia helyesség, stb).
(2-4 m távolságból tudják a lakás adottságai miatt nézni).
(Nem ívelt)

3D, wifi, net, stb "okosságok" nem szükségesek.
Inkább a kép-hang minőség, kezelés gyorsasága.

A most vett Sony BDP-S6700 blu-ray lejátszóhoz vegyek Sony-t, vagy nem lényeges a márkaegyezés.

A Sony Bravia KDL-32WD755 a 80 cm széles állványra még ráfér.
Valakinek van ezzel a típussal tapasztalata?

Köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#9003) Bubu0001


Bubu0001
csendes tag

Kedves Forumtársak!

Hosszas utánaolvasás után itt és más forumokon, teszteken túl se tűnik egyértelműnek hogy az alábbi 3 TV közül melyik lehet a legjobb választás egy 50-es Panasonic Plazma után, mind a 3 kb egyárban van.

Kb 3.5 m-ről nézzük a TV-t,főleg sötétben, majdnem sötétben és vegyesen full hd/sd/hd tartalommal, T-Home IPTV, plusz néha PS3, semmi 4K egyenlőre.

Sony 65W855/7/9C (Full HD)
Samsug 65H6400 (Full HD)
Samsung 60KS7000 (4K)

Sokan írták hogy az UHD TV-n az SD/HD/Full HD nem a legjobb, máshol meg hogy pl a KS7000 nagyon jó upscaling-ben és más tekintetben lehet hogy jobb a képminősége mint a másik két TV-nek.

Előre is köszönök minden támpontot ami segíthet, MM-ban, Euronics-ban már láttam őket de nagyon nehéz megítélni más volt a tartalom, stb...

(#9004) Ubul02


Ubul02
tag

Jártam ma üzletben. Eladó LG 49UH664V-t ajánlotta. Erről mit a véleményetek? (Volt nálam pendriveon HD ill. FHD videó, beállításoknál kérésre gond nélkül átállította a képminőséget "élénkről" "színházra". Én még a HD videót sem láttam borzasztónak, az FHD pedig egészen jó volt, szebbnek tűnt, mint egy FHD Samsung készüléken (hasonló árfekvésben lévő készülék volt a tesztalany).
Érdemes szerintetek ebben a készülékben gondolkodni...?

[ Szerkesztve ]

(#9005) headhunter válasza Bubu0001 (#9003) üzenetére


headhunter
addikt

Sony 65W855/7/9C (Full HD)

10" +200.000Ft, 55"-ban nem gondolkodtal?

[ Szerkesztve ]

(#9006) #94529552 válasza Roland861010 (#8989) üzenetére


#94529552
törölt tag

Jó lesz játékra szerintem, jobb mint a kis Philips.
Faresz29 Van külön OLED topik.

L4ller 43LH541V
randras_83 Ennyiből talán LG 49LH630V,
itt ma éjfélig mindenre 10% visszajár ajándékkártyán. Vagy SonyKDL49WD755.

[ Szerkesztve ]

(#9007) Bubu0001 válasza headhunter (#9005) üzenetére


Bubu0001
csendes tag

Szia!

Nem most 50-es, ennél nagyobb kellene 60-65, az 50-es TV-t az előző lakásban bő 1 m-el közelebb néztük, megszoktuk ezt az "arányt".

Korábban esetleg láttad ezeket a TV-ket akár más méretben, hogy mi az amiért a Sony-t választanád? Ártól eltekintve...

Köszönöm

(#9008) headhunter válasza Bubu0001 (#9007) üzenetére


headhunter
addikt

Sajat es masok tapasztalata...

Sony Bravia KDL-55W829B + 43W807C (2015.06.15., 2016.10.06.)

Masok: [link]

(#9009) totyika93


totyika93
tag

A Samsung UE40K5500 vagy LG 43LH630V?

Fontos a szép tiszta kép, számítógépre lenne kötve, de csak film nézésre.
Illetve fontos a falra szerelhetőség is.

(#9010) Ubul02 válasza Ubul02 (#9004) üzenetére


Ubul02
tag

LG 49UH664V-ről senkinek nincs infója...?
Köszi előre is! :R

(#9011) #94529552 válasza Ubul02 (#9010) üzenetére


#94529552
törölt tag

HD és FHD-re biztos jó lesz, meg játékhoz is, de inkább itt tájékozódj róla.

(#9012) hamormota válasza hamormota (#9002) üzenetére


hamormota
csendes tag

Sziasztok!

Bejött a listámba a
Panasonic VIERA TX-32DS600E a 32"-k között a
Sony Bravia KDL-32WD755 mellé.

A kisebb képátló csak a SD tartalom miatt érdekes,
természetesen jöhet a következő lépték, végül is kilóghat az állványról.
A napokban megnézem valahol, hogy milyen FHD-n a SD kép,
főleg a 4:3 arány miatt is, meddig érdemes elmenni a nagyobbig, amíg még "jó" a kép.

Közben felmerült a csatornasorrend beállítás egyszerűségének igénye.

[ Szerkesztve ]

(#9013) hamormota válasza hamormota (#9012) üzenetére


hamormota
csendes tag

Sziasztok!

Pontosítottam a korábbi
#9002
#9012
írásaimat TV vásárlás témában:

200.000 Ft alatti ár.
FullHD felbontás.
SD felbontáshoz képjavító eljárás.
40" képátló, esetleg nagyobb, hogy az SD adás még "jó" maradjon.
legalább 2 db HDMi kimenet.
Teletext legyen.
Megfelelő hangszórók (BR lejátszó hangja is a TV-re megy),
nem házimozi hatás kell, úgyis "stereosul", inkább a tiszta hang a lényeg.
Csatornasorrend egyszerű változtathatósága.

(Sony BDP-S6700 blu-ray lejátszóhoz mellé)

3D, net, wifi, íveltség stb "okosságok" nem szükségesek,
inkább a kép-hang minőség, kezelés gyorsasága a fontosabb.

Amiket eddig kinéztem:

Panasonic VIERA TX-40DS500E
Sony Bravia KDL-43W755C
Sony Bravia KDL-43W756C

Köszönöm a válaszokat!

(#9014) Ubul02 válasza #94529552 (#9011) üzenetére


Ubul02
tag

Köszi!

(#9015) nemethchek19 válasza nemethchek19 (#8994) üzenetére


nemethchek19
aktív tag

Erre esetleg tudnátok válaszolni? Nagy segítség lenne. Előre is köszönöm! :)

(#9016) superg válasza hamormota (#9013) üzenetére


superg
senior tag

Sony 1,2 kategóriával jobb,SD re is lwgjobb az X reality pro miatt

(#9017) hamormota válasza superg (#9016) üzenetére


hamormota
csendes tag

Köszönöm az infót.

Most látom, hogy a Sony Bravia KDL-43W756C már csak webáruházakban van értelmes áron.
Így jártam ...

(#9018) superg válasza hamormota (#9017) üzenetére


superg
senior tag

756 az az ezüst színű 755. Kifutómodell,igen

(#9019) sakal83


sakal83
addikt

Sziasztok

110Cm körüli TV-t keresek, az alábbi feltételekkel
- mindenevő legyen a médialejátszója
- szép kép
- ár kb 140k-ig
- márka, panel (IPS vs VA) mindegy
- valódi 100hz
- fullhd

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#9020) Petyamester


Petyamester
csendes tag

Kedves fórumozók!

A TV vásárlásról szeretném megosztani veletek a tapasztalataimat:

2016 október végén rengeteg fórum olvasás és "hozzáértők" véleménye után elhatároztam, hogy veszek egy LG65UH8507 típusú televíziót.
Az Euronicsban sikerült hozzájutnom, a glamour napok miatt nagyon kedvező áron. Pár óra használat után feltűnt egy nagyon idegesítő jelenség, főképp focimeccseknél jött ki jobban, a kamera hirtelen elmozdulásánál függőleges fehér csíkok jelentek meg képernyőn, mintha szellemképesedett volna. Először azt hittem, hogy az adással van valami gond, de amikor youtuben vagy letöltött 4K-s focimeccsnél is látható volt ez a hiba akkor már egyértelmű volt, hogy hibás a készülék.
Ezek után már csak úgy tudtam nézni ezt a tvt-t, hogy folyamatosan a csíkokra koncentráltam. Pár nap múlva bejelentettem az LG-nek ezt a hibajelenséget, és azt mondták, hogy ez a jelenség nem normális, kijelzőt fognak cserélni, az alkatrész érkezése 1 héten belül megtörténik. Vártam 3 hetet, senki nem keresett... Gondoltam felhívom őket, hogy meddig várjak még? Aztán mondták, hogy az alkatrész nem érkezett meg, ezért írnak egy csere utalványt majd eldönthetem, hogy kicserélik egy ugyan olyan típusú tv-re, levásárolom, vagy pedig visszakapom a pénzt.
Ez így is történt, pár nap múlva jöttek a tv-ért, kaptam a jegyzőkönyvet. Nagyon fura volt az, hogy egy telefonos bejelentésre alkatrészt akarnak rendelni, senki nem akarja megnézni, mindent elhisznek amit mondok, nem értettem...
Újabb fórumozás következett, de aztán rájöttem, hogy annak semmi értelme... Külső winchesterre letöltöttem rengeteg anyagot (4K, Full Hd), többek között focit, majd euronicsban és a media marktban eltöltöttem egy fél napot.
Majdnem minden tv-t kipróbáltam, ami hasonló árkategóriában szóba jöhetett. Először is kipróbáltam újra az LG65UH8507, hátha csak egy készülék hibájáról beszélünk, de sajnos nem... pontosan ugyan olyan csíkos volt mint otthon, a LG55UH950 szintén, a LG65UH950 is. Talán a 40-43 " körüli SUHD LG tvknél kevésbé látható ezek a csíkok, az 55" felett már nagyon zavaró. (természetesen nem mindenkinek zavaróak ezek a csíkok, van aki észre sem veszi,egyén függő, nekem borzasztóan zavaró volt!!) Itt már értettem, hogy ez a jelenség normális az összes SUHD LG tv-nél és aki ezt bejelenti, hasonlóképpen fognak eljárni, mint nálam.
Az LG OLED tvk- közül is a LG 55C6V jöhetett először szóba, a promó videó nagyon meggyőző volt, gyönyörű színek, tökéletes fekete. Aztán megkértem az eladót, hogy kapcsoljunk át egy HD adásra, majd külső winchesteren is lejátszottam filmet és.... nem voltam tőle elájulva. + az is hátrány volt, hogy 10 " kellene visszalépnem.
A sony tvk-et ki sem tudtam próbálni, mert az összes tv szoftvert frissített, órákon át. Androidos rendszerük megbízhatatlan, lassú, lefagy, újraindul. Nem kiforrott még.
Maradt a samsung, és kipróbáltam a Samsung60KS7000, külső winchestert rádug, focimeccs éééés nincsenek csíkok, tökéletes a kép. Nem hittem el. Black Friday miatt óriási akció, egyértelmű volt a választás... azóta is megvan és nagyon szeretem.
További hátrány még az LG tvk-nél, hogy ha böngészni szeretnél vele, azt felejtsd el mert folyamatosan kilép memóriahiány miatt, újraindul a böngésző 5000-szer. Az összes típusnál igaz, eddig csak LG tv-ink voltak.
A samsung menürendszere eszméletlen gyors, sokkal gyorsabb mint az LG. A samsung feketéje szebb, az lg színei valamivel élénkebbek.
Mivel a black firday alkalmával voltak még jó akciók ezért a hálószobámba választottam egy Samsung UE40KU6000 típusú tv-t is amivel, ár/érték arányban szintén tökéletesen meg vagyok elégedve. Tudásban és színekben elmaradt a KS7000-től, ezért írtak az ár/érték arányt. Viszont szerintem nem igaz,hogy belépő szintű UHD-t nem érdemes venni, mert a hálószobámba ez a tv tökéletes!

A lényeg az, hogy senki ne válasszon tv-t fórumos vélemények és értékelések alapján. Le kell tölteni filmeket, videókat és saját tapasztalat/igény alapján kell kiválasztani a megfelelő tv-t.
A kiállított TV-k promó videói, az adott gyártmányú és típusú tv-kre vannak megszerkesztve. SOHA nem szabad ez alapján dönteni.

Remélem adtam pár jó tanácsot a TV vásárlás előtt állóknak. :C :)

(#9021) Jacktor válasza zsolti_20 (#8992) üzenetére


Jacktor
tag

A 250k-ba bőven belefér egy Sony is akár (képminőségben nem hiszem hogy bármi verné).
43"-os (170k), 50"-os (230k)
Ráadásul az input lag értékei is egész elfogadhatóak (már ha játszol rajta egyáltalán).
LG-t persze jóval olcsóbban is tudsz venni, de ha már rászánsz ennyit, akkor én a Sony-t ajánlanám, ami 100Hz-es is (normális FHD Samu meg már gyakorlatilag nem is kapható).

[ Szerkesztve ]

www.wotinfo.hu

(#9022) olahmate1991


olahmate1991
tag

Sziasztok!

Tv-t keresek az alábbi szempontok alapján.

A keret: 100ezer
-minél nagyobb kép átmérő
-full hd
-hagyományos tv (azaz nem smart tv)
-led tv
-minél jobb képfrissítésű

beltéri egységgel illetve asztali pc-vel lesz össze kötve

Köszönöm!

*** Sikeres üzlet esetén kérlek értékelj! ***

(#9023) #92401152 válasza headhunter (#8959) üzenetére


#92401152
törölt tag

Köszi!

(#9024) #92401152 válasza headhunter (#8997) üzenetére


#92401152
törölt tag

Bocsi, hogy belekotyogok a másnak írt válaszodba, de hangosan gondolkodom. :)
Akkor nekem sztem csak elég lenne egy 32 colos, hiszen az ágyam végében van a tévé, ami épphogy megvan két méter.

(#9025) randras_83 válasza #94529552 (#9006) üzenetére


randras_83
addikt

Köszi, ha Samsungból nincs alternatíva, akkor marad az LG

https://www.flickr.com/randras83/

(#9026) TA68 válasza Petyamester (#9020) üzenetére


TA68
senior tag

Az LG tévékben gyárilag elég agresszívra van állítva a TruMotion, az okoz ilyen jelenséget. Érdemes inkább felhasználóira állítani.

(#9027) superg válasza #92401152 (#9024) üzenetére


superg
senior tag

Pont az derül ki a táblázatból hogy oda nég az 50 coll sem túl nagy Full HD forrás esetén.
Ha van keret min 40" alá ne add.

(#9028) kiszu


kiszu
senior tag

Samsung tv-k tipusszamanal mi a különbség a "j"-" "ju"-"ku" - "k" - "js" - "ks" jelzések között

[ Szerkesztve ]

(#9029) Jacktor válasza kiszu (#9028) üzenetére


Jacktor
tag

Itt olvasd el az összefoglalót.

www.wotinfo.hu

(#9030) Razarus


Razarus
tag

Üdv!
Talán elsikkadt:
UE32K5500AW vagy UE32K5000xx a jobb választás? Másképpen: megéri-e a felárat az 5500-as verzió?

Nem az a drága, ami sokba kerül, hanem az, ami utána nem válik be...

(#9031) Bubu0001 válasza headhunter (#9008) üzenetére


Bubu0001
csendes tag

Koszonom, ma megint megneztem MM-ban, a nem HD TV adas szornyu volt a 65-os Sony W857C TV-n meg kb 3.5 m-rol is... Ehhez kepest az 50-es plazma TV eg es fold. Ez csak a meret miatt lehet vagy a led miatt is? Lehet megiscsak jobb lenne az 55 colos TV?

Bosszanto hogy a nappaliba valo TV-bol nem lehet olyat kapni ami TV-zni (SD) es mozizni is jo (HD) egyszerre...

[ Szerkesztve ]

(#9032) montressor


montressor
aktív tag

szervusztok

Azt szeretnem kerdezni, h a harom tv kozul ti melyiket ajanlanatok es miert? Illetve melyiket nem...
LG 43LH510V
LG 43LH500T
Samsung UE40k5100

Kifejezetten nem smart tv-t keresek, ami kepes usb-rol avi, mkv stb-ket lejatszani.
kosoznom

(#9033) Osynho válasza Bubu0001 (#9031) üzenetére


Osynho
addikt

Plazmán sokkal jobb minőségű az SD (is). A megoldás, hogy kerülni kell az SD forrásokat.

(#9034) #92401152 válasza superg (#9027) üzenetére


#92401152
törölt tag

Oké, köszi.

(#9035) goamantra válasza Petyamester (#9020) üzenetére


goamantra
tag

600ezer forintos TV nél ilyen (gyári) hibák?? (LG65UH8507) BOTRÁNY... meg fullhdvel (is) sz*r kép??... +azt írják, hullanak is rendesen a LED tvk.. ahogy lejár a garancia jönnek elő a meghibásodások , mivel így tervezik őket (max 4-5 év működés, azt kuka - beépített elavulás-)

amit ezek a TV gyártók művelnek, azért börtön járna...

Itt minőséget keresni felesleges ... gondolkodtam, hogy beruházok egy drágább TV-re, de inkább a hifim-re költöm azt a pénzt vagy visszaszokok az olvasásra /rádiózásra LOL ... :))

(#9036) hamormota válasza hamormota (#9017) üzenetére


hamormota
csendes tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget!
Nyugodt szívvel megrendeltem a
Sony Bravia KDL-43W755C-t.

:R

(#9037) totyika93


totyika93
tag

A Samsung UE40K5500 vagy LG 43LH630V?
Fontos a szép tiszta kép, számítógépre lenne kötve, de csak film nézésre.
Illetve fontos a falra szerelhetőség is.

(#9038) Athos.187


Athos.187
csendes tag

Sziasztok!

Ezek közül melyiket lenne érdemes megrendelni?

Samsung UE50KU6000
Sony KD-49XD7005
LG 49UH6207

Tudom, hogy mindegyik belépő kategóriás UHD tv, de ennyi a keretem. Szívem szerint KS7000-et vennék, de az már kicsit drágább kategória :). KU6000-ről (ha jól tudom ez ugyanaz mint a KU63000) jókat írnak külföldi oldalakon, 6207-ről szinte semmit nem tudok, XD7005-ről sem igazán találtam teszteket. Szerintetek melyik lenne a legjobb vétel?

(#9039) akela91


akela91
addikt

Sziasztok.

Egy időtálló 32" smart tv-re lenne szükség.
Ami használva lenne rajta viszonylag sokat: youtube, plex + HDMI-n PC rákötve.
Valamennyi TV-zés is lesz, de nem számottevő.

A keret 100k max.

Mit ajánlotok? Akár ma-holnap rendelném, aktuális akciók is játszanak. :)
Ezt nézte ki anyós metro-ban: Samsung UE32J4510 - Ennél kéne jobb vételt találni. (magyar webshopok játszanak)

[ Szerkesztve ]

(#9040) Batib válasza Razarus (#9030) üzenetére


Batib
őstag

Én még nem láttam K5000-es tv-t. Szerintem Mo. nem is forgalmaznak ilyet. Te hol akarod ezt megvenni?
Egyébként ha a Samsung itt is az eddigiek alapján jár el akkor csak a smart, hálózat és ilyesmi tudásban tér el a két tipus. ( mégegyszer: nem ismerem a K5000-et, csupán tippelek)
Jobban rákeresve: Egyáltalán létezik ilyen tv?

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#9041) Razarus válasza Batib (#9040) üzenetére


Razarus
tag

Szia!

Közben rákerestem és én se találom.
Mentségemre legyen mondva, hogy a tacskós árcimkéről írtam le a típust.
Közben a dolog eldőlt, mert délután a meglevő TV-m feladta harcot (javítható.. vagy nem) és volt dolgom BPesten és visszafelé elhoztam SzFehérvárról az 5500-ast. Meglátom, mit mutat.
---
Hazafelé SzFehérvár előtt (M7) egy személyautó tisztességesen belerongyolt egy kamion hátsójába (kamionon kisebb sérülés, szgk totálkár), így volt egy kis araszolás is.
Csak hogy emlékezetes legyen az út :)

Nem az a drága, ami sokba kerül, hanem az, ami utána nem válik be...

(#9042) ngaba


ngaba
aktív tag

Sziasztok!

Max. 120k-ért szeretnék tippet kérni ajándék tévéhez. Csicsa funkciók nem nagyon kellenek bele, igazából még a smart is inkább hátrány, de tudom, hogy a jobb tévék jellemzően okosak. Nem tévészakértőknek lesz, legyen elfogadható képe (azért szerintem 100 Hz jó lenne), és minél megbízhatóbb/kockázatmentesebb, szóval inkább direct LED-es. Kezelés szempontjából egyébként az az előny, ha minél jobban hasonlít a régi tévékre (gyors csatornaváltás stb.). Ennyi az elvárás.

Két méret jönne szóba: 32" és 40". Legyetek szívesek mindkét méretben tippet adni, mert még vita tárgya, hogy mekkora legyen (tudom, hogy 40-est érdemes, de nincs sok hely).
32 collosból szinte leredukálódik arra a kérdés, hogy mi az a legjobb tévé, amit ebben a méretben érdemes megvenni. Az árba belefér. (De nem kell elmenni a plafonig, az eredeti terv 100k volt.)
40 collosból full HD-s kellene, én valami 100 Hz-es LG-re gondoltam, ha még kapható valami ebben az árkategóriában (Samuból és Sonyból nem tudom, hogy kijön-e ennyiből valami értelmes).

Előre is köszönöm.

(#9043) olahmate1991


olahmate1991
tag

Sziasztok!

Tv-t keresek az alábbi szempontok alapján.
A keret: 100ezer
-minél nagyobb kép átmérő
-full hd
-hagyományos tv (azaz nem smart tv)
-led tv
-minél jobb képfrissítésű 100hz
-2hdmi bemenet, beltéri egységgel illetve asztali pc-vel lesz össze kötve

Köszönöm!

*** Sikeres üzlet esetén kérlek értékelj! ***

(#9044) rusSSSSh


rusSSSSh
csendes tag

Sziasztok!

A segítségetek kérem tv választásban. A felső határ 500.000 HUF körül van, amit szánnék rá és az edigital-tól szeretném megrendelni.

Amit szeretnék:
-55 col körüli képátló
-minden szögből jól látható szép kép
-TV adások közül csak sportot nézek esetleg páron sorozatokat, de inkább házimozizásra használnánk
-konzollal is szeretnék rajta játszani
-fontos hogy gyors legyen a smart funkció, mert megőrülök a lassú youtubetól, amit a jelenlegi tv nyújt

Nem követtem nyomom a mai tv fejlődését, de érdekelne egy jó ár/érték arányú a legtöbb jó extrával bíró tv szép kijelzővel, ami megbízható is. Sajnos nem ismerem a márkákat, hogy melyik mit tud.

Ti mit ajánlanátok leginkább és miért?

Köszi előre is a válaszokat.

Üdv,
Dénes

(#9045) zolynet válasza zolynet (#8912) üzenetére


zolynet
addikt

Revidiálom az álláspontom, nem lassú a menüje.
Valószínűleg mikor először nyalta fel a mobil hdd-ről az adatokat akkor kicsit még gondolkozott.
Mérete pont jó, kép hibátlan, hang is rendben van. Jó lesz ez. :K

Life is too short to stay stock!

(#9046) Danecay


Danecay
őstag

Sziasztok!

Beállnék az érdeklődők sorába én is :) 120e Ft magasságában keresek TV-t, természetesen pár ezer forint eltérés lehet. Nyilvánvalóan ennyiért a legjobb ár/teljesítmény arányú készüléket vagy azok egyikét szeretném megvásárolni. Ki nem? :) 43" környéki méretben gondolkodom Full HD felbontás mellett, jó képfrissítéssel, legyen SMART-os, tudjon USB-ről médiát lejátszani (bár szerintem ezt már mindegyik tudja)
Igazság szerint ki is néztem már egyet, de sohasem lehet tudni, hogy ki milyen jó akcióról tud éppen amivel jobb vételt is csinálhat az ember. Na szóval a kiszemelt típus:
http://www.lg.com/hu/televiziok/lg-43LH630V

A DVB-S2 tuner ugye jó műholdas, SmartCAM kártyás DIGI-hez

A válaszokat előre is köszönöm!

(#9047) Danecay válasza Danecay (#9046) üzenetére


Danecay
őstag

Most nézem, hogy elbaltáztam a linket, felcseréltem az URL-t és a szöveget :)
Na szóval helyesen: LG - 43LH630V

(#9048) Bubu0001 válasza Osynho (#9033) üzenetére


Bubu0001
csendes tag

Koszonom az eddigi visszajelzeseket, most ott tartok hogy vagy sony 55w809c vagy esetleg LG 55EG910 Oled, a kulonbseg kb 200e Ft, mind a ketto full hd. Vajon megeri az oled ha vegyesen nezunk hd, dvd filmeket es tv-t illetve PS3 kb 3.5 meterrol?

Koszonom!

(#9049) Petyamester válasza TA68 (#9026) üzenetére


Petyamester
csendes tag

Nem a TrueMotion volt a hibás, gyárilag ilyen a kijelző, minden beállításnál jelen volt a függőleges csík.

(#9050) Petyamester válasza goamantra (#9035) üzenetére


Petyamester
csendes tag

Sajnos ez van! :( Érdemes egyébként + garanciát kötni, a legtöbb boltban már van ilyen lehetőség.
Én olyan garanciát kötöttem, hogy a 2 éven felül + 3 év kiterjesztett és +5 év balesetszerű meghibásodásért. :DD

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.