Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74001) tomimidi2


tomimidi2
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni az alábbi két modellből ti melyiket vennétek? Aki már látta és nyomkodta is mindkét modellt egymás mellett érdekelne melyik az amelyik meggyőzte! Árban és tudásban is szerintem kb. azonos. Igaz a Sony 2021-es modell, tehát kicsivel több mint 1 hónap múlva már 2 éves modell lesz;-) De ez nyilván semmit nem jelent ha van support.

Szóval...
Sony Bravia XR-55X93J vagy LG 55QNED813

A válaszokat köszönöm!

(#74002) rainman72 válasza tomimidi2 (#74001) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Az rtings-n van régóta X90J teszt.
A Qned80 meg lassan kilép az early access status-ból,utána össze lehet nézni őket.
De biztos hogy a FALD VA Sony sokkal jobb mint az edge ledes Lg nanocell mindenben.
[Itt is van]
Ez a meglátásod hogy árban és tudásban azonosak nem jött be :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#74003) Hitch


Hitch
aktív tag

Valaki nem vett innen 65" Metz 65MUC8500Z típusú készüléket?
alza-n nagyon jó áron van…

(#74004) gorje


gorje
senior tag

Sziasztok!
Küldött valaki vissza mostanság TCL 55C739 készüléket az emag-ra? Vadászom de sajnos nem sikerült elkapnom. Egy újracsomagoltat sikerült csak, ami elég zsákbamacskának tűnik?!
Van lehetőség az üzletben kibontani és esetleg kipróbálni, hogy mit mutat. Persze a legjobb ha egy pendrive-ról tudnék nézni egy teszt videót ...
Mit gondoltok, tegyek vele egy próbát vagy felejtős... ?

(#74005) erahurka válasza gorje (#74004) üzenetére


erahurka
félisten

Bestbuy topikban olvastam már jót is rosszat is újracsomagolt Emag cuccokról, ennek nem tűnik vészesnek a leírása bár a karcos keret karcos talp komolyabb igénybevételre utal. Ha tudod esetleg kérd bolti átvétellel és akkor hátha el tudod intézni hogy ott kipróbáld. De szerintem erre is van 14 napod visszaküldeni.

(#74006) tha_answer válasza Rick4 (#73992) üzenetére


tha_answer
őstag

TCL C835 teszt talan segit
https://youtu.be/p3lsnk3ZASw

[ Szerkesztve ]

(#74007) gabor128


gabor128
aktív tag

Üdv!
picit régebbi tv-ket nézegettem és felmerült bennem egy kérdés, hogy mennyi lehet a fogyasztásuk.
Van valamilyen olyan leírás, ahol a képátló arányában lehet látni egy átlag fogyasztást? pl. LED, LCD, plazma TV-kre?
Azért érdekelne, hogy ha X cm-el nagyobb képátlósat vennék, akkor fogyasztás mennyivel nőne.

(#74008) patrik321


patrik321
csendes tag

Sziasztok!
Édesapámék vennének maguknak tv-t.
Leginkább egyszerű tv-ként lenne használva, néha netflixre, legfontosabb lenne a rendszer stabilitása, illetve lent említett Panasonictól ne legyen rosszabb a képminőség.

A 3 példány:

-Hisense 32A4BG
-Hitachi 32HE2300
-Philips 32PFS6805/12

Jelenleg egy Panasonic TX-40ES400E van nekik, de túl nagy a kis hálószobába.

Én a Philips felé húzok mert Fhd, a másik 2 mivel csak hd ready lehet visszalépés lenne kép ügyileg.

Melyik lenne a befutó?

(#74009) Rick4 válasza tha_answer (#74006) üzenetére


Rick4
félisten

Sokat nem segít, mert én tudom, mit keresek. Az IPS kijelzős Samsung TV nem az! :D
Ráadásul 31 perc alatt egyszer sem ejti ki a száján, hogy IPS vagy VA panelt látunk! :D Ahogy meg felolvas, és hangsúlyoz, az maga a botrány!

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#74010) czaki válasza Gabor970 (#73985) üzenetére


czaki
tag

Egy Thomson készüléket használok (talán 55UE6400, nem én vettem, adott már amikor jöttem), ezt szeretném lecserélni. Sűrűn belassul, néha random újraindul és a távirányítója sem túl minőségi. Tisztában vagyok vele, hogy nem egy Sony szint, de nem szeretnék próbálgatni, ha van már bevált megoldás korábbról.

(#74011) gabo91 válasza gorje (#74004) üzenetére


gabo91
aktív tag

Arra vadászok én is. Ma volt készleten, de pirossal írta, így gyanus volt számomra, hogy esetleg visszaküldték...
Már lecsúsztam róla

(#74012) LordPorcio


LordPorcio
csendes tag

Sziasztok! Segítsetek nekem kérlek! Egy ideje haldoklik a samsung 55mu6102 tévénk.
A hétvégén telt be a pohár és eldöntöttem lecserélem. Sok órányi olvasással és tesztek videók nézésével sikerült 2 tévére szűkíteni a listát.

Samsung 55 Q70B 240e Ft
TCL 55 C635 200e Ft (esetleg 65 C725 240e Ft ért)

Nagyjából képben vagyok mindegyik tudásával. Főleg streaming, youtube és Ps5 játékra használnám (sztori, sandbox játékok) Hátha ti tudtok nyomós érveket valamelyik mellett hogy afelé húzzak a vásárláskor.
Ma megnéztem mindegyik TV-t és nem tudok tovább dönteni. Mindegyik tetszik. Árban ez a max, többet most nem tudok rá áldozni. Előre is köszönöm a segítséget.

Psn név: LordPorcio

(#74013) pepimama válasza gorje (#74004) üzenetére


pepimama
tag

Szia! Ha bírsz várni pár napot és 58"is jó, akkor én ma küldtem vissza egy 58P635 - t, (mert ugyanilyen 65-öst vettem). Maximálisan meg voltam elégedve és még a fóliát sem szedtem le a képernyőről, nem karcoltam stb. Ha visszanézed a TCL fórumban írtam róla kb. múlt héten.

(#74014) Bogyi007 válasza LordPorcio (#74012) üzenetére


Bogyi007
veterán

Akár privátban írsz erről a haldoklásról?

Nekem is MU6102-es tévém van csak 50"-os...

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#74015) Rick4 válasza Bogyi007 (#74014) üzenetére


Rick4
félisten

Nekem is volt pont ez, szerencsére 2 évesen eladtam, piszkosul zavart a vertical banding, szerintem ez a nyűg a tipikus cof hiba lesz.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#74016) Tinca tinca válasza Rafter75 (#73988) üzenetére


Tinca tinca
újonc

Ahh, köszi, az jó is lehet. Nem a 7e Ft miatt, az mindegy, de vajon a 32ES570 is ugyanolyan jó választás? Vagy a 40-es többet nyújt valamiben? Aztán a helyszűke dönti el végleg...

(#74017) rainman72 válasza Rick4 (#74009) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Mi pontosan az elképzelés?
Mennyi a keret?
A VA panel-t tudom.
A Q70-n elég jó szürke egyenletességet tud.
Nincs banding inkább halvány DSE talán de az se zavar semmit se.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#74018) Poccc97 válasza gorje (#74004) üzenetére


Poccc97
csendes tag

Én a helyedben az Auchant is megnézném, pont valamelyik nap írtam ki a TCL csoportban, hogy van raktáron. (Én kuponnal vettem családban 233.999-ért.)

[ Szerkesztve ]

(#74019) Rafter75 válasza Poccc97 (#74018) üzenetére


Rafter75
junior tag

Szia!

Melyik Auchanban láttad? érdekelne és mennék érte. köszönöm!

(#74020) Rafter75 válasza Tinca tinca (#74016) üzenetére


Rafter75
junior tag

mind a kettő jó választás, kérdés, hogy melyik fér el.
Auchan akciós szerdáig tart hivatalosan, addig tudod ilyen áron megvenni.

(#74021) Rafter75 válasza LordPorcio (#74012) üzenetére


Rafter75
junior tag

hátha segitek, de a legalacsonyabb áron van az eMAG-on az 55C639, ami ugyanaz a mint a C635:
[link]

(#74022) .: JuSzT :. válasza gorje (#74004) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Van lehetőség kibontani, sőt, az Emag TV-t talán nem is ad el kibontás nélkül.
Ha kibontás nélkül kéred mert sietsz, vagy ajándék lenne, külön ráírják a számlára, hogy az ügyfél saját felelősségére kibontás nélkül vette át a terméket.

Jelezd fizetés előtt, hogy UCS termék, és szeretnéd megnézni.

[ Szerkesztve ]

(#74023) Poccc97 válasza Rafter75 (#74019) üzenetére


Poccc97
csendes tag

Kecskeméten van még, illetve online szerint Szegeden. :)

(#74024) Rick4 válasza rainman72 (#74017) üzenetére


Rick4
félisten

Nincs elképzelés, így erre meghatározott keret sincs, akár visszarakhatom az áprilisban vett rendes VA paneles ue65TU7022-met is, azzal nincsenek ilyen problémák, mivel este 1-2 órát megy elalvás előtt, és még filmet se nagyon nézünk, így hatalmas elvárások nincsenek, nem végleges a hely sem, jövőre úgyis átkerülne, és amoda vagy a projektor megy, vagy elfér a 85"-os is, ez lenne a legkisebb bajom. Tegnap este véget ért a mátrix, ment a stáblista, utána kezdődött a 8. utas a halál, ki is kapcsoltam inkább, nekem nézhetetlen...

Érdekes, ennyire felhősnek nem láttam, de a kamera valószínű jobban látja.

Oldalról botrány a fekete

Szemből ami fekete kellene legyen, az is szürke.

Fényerőt már nincs hova tennem, 20-as fényerő, és lesötétített szobában a fényérzékelővel 7-es, de volt 10-esen is. Szinte semmi különbség, ez ilyen.

[ Szerkesztve ]

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#74025) (ex)Cat válasza Rick4 (#74024) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

OFF: milyen projektort tervezel venni?

Nálam most épp az a dilemma, hogy vegyek nagyobb 75" tv-t, vagy inkább egy projit, de utóbbiból azért értelmesebb árban max HD felbontást találtam.

(#74026) LanyUs válasza (ex)Cat (#74025) üzenetére


LanyUs
senior tag

Nem lehet egy lapon említeni a tv-t a projektorral. Mi 3,5m-ről nézünk 120" vászon 266x150. A gépem egy olcsó 3 DLP Infocus, amihez azért jutottam hozzá, mert "csak" HD. Brutális fényerő, szép színek és a szemem sem fárad el tőle + nincs szivárvány ( sajnos az 1 chipes gépeknél látom ).
Az 55H6400 samu tv-m is hajlamos a sötét jelenteknél foltosodásra, engem nem zavar.

(#74027) Rick4 válasza (ex)Cat (#74025) üzenetére


Rick4
félisten

Semmilyet. El van pakolva a dobozába másfél éve egy Benq W1090-es projektorom, párszáz órát ment, kapott egy márkaszervizes takarítást, azóta hozzá se nyúltam. Másfél éve áll, márciusig van még gari, gondoltam nem szöszölök vele, csak nyűg lenne felfúrni, meg bekábelezni, miközben jövőre másik szobába kerül az egész kóceráj, ezért gondoltam veszek egy tévét, amivel elleszek addig.
Nem jött össze.

LanyUs: ez egychipes, de alig látni, pontosabban mindent látni, csak kinek mi szúr szemet.

[ Szerkesztve ]

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#74028) Geza74


Geza74
tag

Frissítettem a táblázatot.

Akit érdekel: csináltam egy összehasonlító táblázatot a TLC tévékről (folyamatban van), főként az aktuális árak miatt, de igyekszem kiegészíteni egyéb információkkal is, ahogy az időm engedi.
(Egyelőre még kezdetleges fázisban van, de az ár összevetések miatt remélem van akinek így is hasznos lesz.)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UEJq3BTCglbJAhH9xkN1R-ZtTTYxNcEDDe0flf-hAbc/edit?usp=sharing

Egyelőre csak az 55 és 65 collos verziók vannak rajta, lehet ez így is marad (bocsánat).

Jelmagyarázat:
- Pirossal jelölt ár: jelenleg nem kapható; ennyi volt utolsó ismert ára.
- Zárójeles ár: ez volt eddig a legolcsóbb ára.
- Az árakra kattintva feljön az adott típus Árukereső oldala.
- A típusra kattintva feljön a gyártói weboldal.

Az adatokat a TCL oldalairól vettem (veszem).
Délelőttönként igyekszem frissíteni.

(#74029) Vhiktor válasza (ex)Cat (#74025) üzenetére


Vhiktor
veterán

Projektornál nagyon fontos a szoba kialakítása, milyen szinűek a falak és a mennyezet. Pl ha ezek világosak akkor majdhogynem mindegy milyen projektort veszel ugyanolyan csapnivaló lesz a képük.
Projektorral nagyon nehéz kiváltani a hagyományos tv-zést, mert a környezetet optimalizálni kell.

Egébként én is a projektort preferálom a tv helyett, de csakis kizárólag mozizáshoz használjuk.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#74030) Rick4 válasza Vhiktor (#74029) üzenetére


Rick4
félisten

Én azért megoldottam ezt 2015 óta különösebb gond nélkül, mint minden, ez is kompromisszummal jár, csak az nem mindegy, melyik részéből tudsz vagy akarsz engedni. A méret? Az ár? A feketeszint? A besötétítés?
Pont ezért akartam én is elengedni a projektort, macera mindent ennek alávetni, és egy nappalit kialakítani, besötétítgetni, a tévé egyszerűbb, csak ott meg az ár és a méret fordul a rosszabb irányba, igaz ez az elmúlt években azért jófelé haladt.
Azért azt nem állítanám, hogy ugyanolyan csapnivaló lesz a kép minden projektor esetén, pár modell volt nálam, BenQ W700, W1070, W1090, W1700, TK800m- ek között ugyanazon a helyen, de még egy sima falon is zongorázni lehetett a különbséget, LG PA70G végképp a gyerekjáték kategória, 4K vonalon BenQ nekem csalódás volt, a W1090 hozza mindazt, ami egy jó filmnézéshez vagy tévézéshez kell, mindezt ráadásul még olcsón is teszi, viszont a kompromisszumok eltüntetése nekem már nem ér annyit, mint amennyit 10 éve még gondoltam, hogy képes lennék megtenni ezért.
Ami fontos, hogy az alap képességekhez hozzá tudunk adni egy csomó feltételt a jó vászonnal, sötét falakkal, de mindezek semmit sem érnek önmagukban, ha a projektorodban nincs a kellő szusz, egy aliexpresses ledes csoda 15 ezerért nem lesz jobb, csak egy hajszálnyival, a diavetítő kategória marad fekete fallal is. Pláne nem ugyanolyan minden projektor képe világos falú szobában, viszont ami világosban a fényerő miatt jó lenne, az nem tud elég feketét, vagy sötétben lesz túl világos. Biztos van olyan proji, mai ezeket megoldja, nade az bőven 7 számjegyű kategória. Nekem ha meg is tehetem, egy órát tévézni este lefekvés előtt nem éri meg.
Ördögi kör.

Na ne offoljunk, ez a tévé topic.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#74031) Vhiktor válasza Rick4 (#74030) üzenetére


Vhiktor
veterán

Jó nyilván számít a projektor is, de amikor projektorra gondoltam akkor az alis csodákat nem veszem számításba, mert az nem projektor :)

Viszont bizonyos szint felett kb. értelmetlen a projektorra költeni, mondjuk a w1090-től felesleges drágábbat venni, mert a kontraszt arány a szoba által lesz limitálva, hiába vesz valaki mondjuk több millióért gépet. Elötte a szobával kell kezdeni.

A vetítés kompormisszum, jelenleg nekem sincs külön szobám rá, mindne filmezés elött fekete függönyökkel takarom el az összes falat és a mennyezetet is, ez sokkal több dobb a képen mintha világos falú szobába vennák 4-szeresne áron projektort.

[link]

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#74032) Geza74


Geza74
tag

Ex-Samsung H6400 tulajokat megkérdezhetem, mire cserélték le a régi tévéjüket, és mennyire elégedettek?
(Már ha van köztük, aki még ide botorkál azóta...) :)

(#74033) johnny82 válasza Geza74 (#74032) üzenetére


johnny82
őstag

Nekem ma érkezik az 55q80b a 40h6400 helyett. Vélemény nyilván csak később lesz.

(#74034) Geza74 válasza Geza74 (#74028) üzenetére


Geza74
tag

Frissítve a frissítés.

A 65P635 ára ment lejjebb 10 óra óta 7,5%-kal.

(#74035) Geza74 válasza johnny82 (#74033) üzenetére


Geza74
tag

Köszi előre is, ha megosztod majd részletesen a tapasztalataidat.

(#74036) Rick4 válasza Vhiktor (#74031) üzenetére


Rick4
félisten

Persze, én is ezért vagyok úgy vele, hogy több ezen túl már értelmetlenül sokat lehet beletolni, ha nagyon beindul az ember, és amíg el nem éri az ember, hogy mindent beáldozott, addig rengeteg kompromisszummal jár a projektoron filmezés. Amúgyis itthonról dolgozunk, sokszor este 22 óra után állunk fel a gépek mellől, 49"-os samsung monitorokon dolgozunk, ahol a szélén egy ablakban kifér a műholdvevőről streamelt tévéműsor is, most is itt néztem az argentinok meccsét, szóval sok dolog már nem marad az esti tévézés során, amit érdemes nézni, max egy kis elalvás előtti kapcsolgatás, arra meg egy 1 milliós csoda nem pénzügyileg sok, hanem számomra értelmetlen. Inkább veszek egy viszonylag kommersz, de alapvetően jó tévét, és letudtam a dolgot.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#74037) Olyan


Olyan
csendes tag

Sziasztok
Kis segítséget kérnék.
Tévét keresek.
Ami bejött a Sony 9-es sorozat a Local dimming és a VA panel miatt.
Jó mozgásmegjelenítés, vállalható fekete.
Viszont ezeknek brutális az ára már 70-75"ban. Mit tudtok ajánlani ezekkel a képességekkel?
Valahol meg tudom nézni hogy milyen panellel van és van-e full array benne?
Köszönöm

(#74038) rainman72 válasza Olyan (#74037) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Legolcsóbb FALD VA 120Hz [Xiaomi 75Q1]
Ami hasonló mint a Sony az a Samu 75Q80B.Ez talán olcsóbb akcióba.
Vagy TCL 75C835.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#74039) Stealth válasza Geza74 (#74032) üzenetére


Stealth
aktív tag

Én a 40H6400-at betettem a hálóba, és vettem az 55C739-et.
Igazából jó, a fentiek után se küldöm vissza, szép képe van.
WIFI, kékfog működik, Kodi nagyon jó. DV működik -eddig egy 08.06-os DV film nem indult el csak HDR10-ben (4k, wifin streamelve), ezt nem tudom miért.
Hangját nem tudom milyen, nekem van egy 2.1-es hangrendszer, az szól kékfoggal.
TV csatornákat nem nézek, csak a KODI-n keresztül az ingyeneseket, jön minden akadás mentesen. Netflix megy szépen, mást nem használok.
Külső vinyót (saját táp nélülit) szépen kezeli az usb port.
Jól jönne még egy usb port a ledszalagonak, de majd kipróbálok egy egyszerű USB-hubot, hátha.

-= Stealth =-

(#74040) vrsptr


vrsptr
aktív tag

Az M4 sport-hoz milyen HDMI kábellel kössem össze tv-t Telekom box-al hogy 120Hz legyen? (TCL C825) Vagy az sose lesz 120Hz? Jelenleg 576P@50Hz.

A kivétel léte bizonyítja a szabály létezését a nem kivételes esetekre.

(#74041) Vhiktor válasza vrsptr (#74040) üzenetére


Vhiktor
veterán

Nem lesz 120 Hz, mert maga az adás 50 Hz-es.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#74042) rainman72 válasza vrsptr (#74040) üzenetére


rainman72
Topikgazda

1080i 50hz-nek kéne lennie a HD csatiknak.

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#74043) erahurka válasza Vhiktor (#74041) üzenetére


erahurka
félisten

Ilyenkor a tévék 50 Hz-en vagy 100-on üzemelnek?

(#74044) vrsptr válasza rainman72 (#74042) üzenetére


vrsptr
aktív tag

Úgy értem milyen HDMI kábel ajánlott Telekom box és tv közé? 1.3, 1.4, 2.0, 2.1? Vagy az M4 sport sehogy se lesz jobb 576P-nél?

[ Szerkesztve ]

A kivétel léte bizonyítja a szabály létezését a nem kivételes esetekre.

(#74045) Olyan válasza rainman72 (#74038) üzenetére


Olyan
csendes tag

Koszi
az ara meg a specije alapjan nem tunik rossznak.
van ezzel valakinek rendes tapasztalata?
a papir nem minden.
koszi

(#74046) Rick4


Rick4
félisten

Na kipakoltam a másik tévét is, kíváncsi vagyok, mit mondtok. A képek nyilván nem tökéletesek, telefonnal lőttem őket, ami fontos, hogy az auto fényerő meg minden más beállítás a két képnél látható eltérést kell okozzon, ha van látható eltérés. Én láttam, elsősorban a sötétebb részletek a lényegesek.. Bármi is legyen a végeredmény, a beállításokat azonosra lőttem be, pontosabban szerettem volna, a táv nem akarta annyira külön- külön.


Már itt is látszik eltérés, de a java még hátravan:





És a nagy kérdés, melyik kép őszintébb?

[ Szerkesztve ]

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#74047) Malfroy válasza Rick4 (#74046) üzenetére


Malfroy
aktív tag

felső,de nem a valóságot látjuk képről,igy nehéz.

(#74048) Rick4 válasza Malfroy (#74047) üzenetére


Rick4
félisten

A felső, aminek világít a feketéje ahelyett, hogy fekete lenne? Valóban nem, élőben durvább volt, videot is csináltam, azon konkrétan nulla az eltérés...

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#74049) Alex91 válasza Rick4 (#74048) üzenetére


Alex91
félisten

Lg Tv-k?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#74050) Rick4 válasza Alex91 (#74049) üzenetére


Rick4
félisten

Olvass vissza kicsit. Elég csak egyetlen napot.
Samsung menüs LG-t amúgy nem láttam még.

[ Szerkesztve ]

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.