Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13001) vzsryl válasza #94529552 (#13000) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Értem. 150k alatt nincs megfelelő megoldás? Az okos rendszerből nagyon max. youtube-ozásra lenne használva, mivel azt nagyon szereti az asszonykám nyomni fél napon keresztül. :)
Ahogy írtam is, főleg asszony nézne rajta néhány TV műsort, én foci EB-VB-t, és együtt wi-fi-vel megosztva filmeket valamilyen módon. Nagyon fontos, hogy messze lenne a PC-től, és nem vagyok hajlandó kábelt használni az összekötésre.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#13002) cukimajom


cukimajom
tag

Sziasztok!
A lényegre térek. Megéri az LG 42LF652V, most 2017 nyarán? 100-125 ezerét árulják különböző, legtöbbször outlet üzletek, garanciával. Több ember, egymástól függetlenül ajánlotta nekem ezt a típust, csak akkor végül nem lett új tv, most viszont egyre nagyobb rá az esély. A bajom, hogy a fönt említett típus, jól tudom már 2 éve jelent meg (javítson ki valaki, ha nem így van), és belegodoltam, hogy pl. : a mobilok terén mennyit fejlődött a technika ennyi idő alatt. Félek attól, hogy már nem lesz támogatott a WebOS 2.0-ás verziója, ami rajta van, és nem régi hír volt több okos tv YouTube alkalmazásának eltávolítása, bár tudom, hogy az főként a flash miatt volt, és a 2013 előtti tv-ket érintette, de egy ehhez hasonló eset például várható - e erre az oprendszerre? Szóval a kérdés jobban kifejtve:
Bár tudom, hogy kicsit nagy az árkategória, ebben az árkategóriában megéri ez a típus, vagy inkább nézzek egy újabb típust, esetleg szánják rá kicsit többet?

Siemens A40 --> Sony Ericsson K610i --> Nokia 5230 --> Alcatel POP C7 --> Vodafone Smart Prime 6 --> Xiaomi Redmi Note 3 Pro --> Xiaomi Mi 6 --> Redmi 7 --> Xiaomi Mi 9

(#13003) #94529552 válasza vzsryl (#13001) üzenetére


#94529552
törölt tag

43"-os van. A 49-es UHD-k mostanra 150k fölé csúsztak. Talán kezd elfogyni a készlet. Az idei verziók pedig még drágábbak most.
cukimajom A WebOS 2 is elég lassú volt a FHD-n, és outlet miatt is az újabbakból vennék.

[ Szerkesztve ]

(#13004) DRB


DRB
senior tag

Sziasztok!

Tv vásárlás előtt állok(tegnap dél óta), nagyjából fél nap alatt el is döntöttem mire lenne szükségem(méret, tudás, stb.). Az LG 43UJ634V-re esett a választás. Aztán persze tegnap este még nézelődtem kicsit és találtam egy árban és tudásban is megegyező modellt(miért is pont a TV vásárlás lenne egyszerű :DDD ), mégpedig a 43UJ6307-et. Ami infót felleltem ezekről, abból azt látom, hogy két dologban térnek el egymástól, az egyik a talp(ez kb. mindegy, legalább is nekem), a másik meg a felvétel funkcióban van. Egész pontosan erről van szó:
634V - Felvétel Funkció / Time Machine
Digitális + Külső jelforrás (Kompozit) Digital

6307 - Felvétel Funkció / Time Machine
Digitális + Külső jelforrás (Kompozit) Digital + Analog

Ez az LG magyar oldaláról van, külföldi oldalakon erről nem igazán találtam semmit.

Az én értelmezésem szerint ez azt jelenti, hogy a 6307 tud úgy is rögzíteni, hogy mondjuk egy régi VHS videót rádugok a kompozit bemenetére, tehát tud digitalizálni analógról, gondolom van benne valami hardveres A/D cucc. :F De lehet, hogy én értek valamit rosszul, mindenesetre ha úgy van ahogy én azt gondolom, akkor a 6307-et veszem meg, mert ez a funkció érdekel. Egyébként úgy látom a hasonló modellszámú(xx07, pl. a régebbi 43UH6207) Tv-knél mindig írják a + analógot. Szóval kérném a hozzáértő/több infóval rendelkező fórum társak segítségét abban, hogy ezt a dolgot egyértelművé tegyük.

Köszi előre is! :R

[ Szerkesztve ]

(#13005) Julot


Julot
aktív tag

Sziasztok!

Lehet, hogy rossz topikba írok, de úgy gondolom, ha másra nem is, de az új TV-t vásárlóknak tanulság lesz.

Szóval mint páran talán emlékeznek, én is TV vásárlás előtt állok, de nem azért, mert meguntam a régit, hanem mert a kisfiam a kisautójával bedobta a kijelzőt, ami rommá tört.
Nos én vettem a készülékre +3 év prémium garanciát ( Euronics ), így bár elöntötte a szar az agyamat rendesen, gondoltam annyira nagy gáz azért nincs.
Az első döbbenet akkor ért, amikor a boltba elkezdték dalolni - amiről ezeddig szó sem volt - hogy ilyen esetekben 25% önrész van. Próbáltam megemészteni a dolgot, közben kitöltöttük a papírokat, és pár napon belül jött a futár, elvitte a készüléket ( DOBOZT MEGTARTANI !!! ) bevizsgálásra. Majd értesítenek. Ok.
Ma megjött az értesítés, és robbanok a dühtől! Nem tudom mit lehet csinálnom, pereskedni kezdeni, vagy a fogyasztóvédelemhez fordulni vásárló tudatos megtévesztése miatt?! Nem tudom. A lényeg, hogy a számlán szereplő ( LG 43 UF7727 ) 194990 Ft.-os vételárból 124000 Ft.-ot térítenek meg, és nem is úgy ahogy az Euronicsban mondták - vagyis csereutalványt kapok - hanem a biztosító ajánlott fel egy típust ( LG 43 UH603V ) amit megvesznek nekem, és futárral küldik. Természetesen a felajánlott típus tudása köszönő viszonyban sincs a tönkrement készülékkel. Ezen felül 34000 Ft önrészt el kell utalnom nekik, addig nem is küldik a TV-t. Namost nem tudom ezek a számok hogyan jöttek ki, de a 124000 Ft közel sem a 194990 Ft 75%-a, a 34000 Ft meg véletlenül sem a 25%!!! De hogyan jött ki? Ha a 124000-ből kivonom a 340000 Ft.-ot, az 90000 Ft, amit a 194990 Ft.-os TV.-ért kapok?! Mindezt úgy, hogy 16000 Ft.-ot még vásárláskor fizettem a plusz garanciáért! Akkor ez 74000 Ft...
Aljas módon átvágva érzem magam, nem is tudom hova fordulhatok, mert ez felháborító!

Ezúton javaslom minden új TV vásárlónak, hogy nagyon gondolja át, megéri-e egyáltalán belevágni a plussz garanciába!

Akinek lenne ötlete, tanácsa, hogy mit tegyek, merre induljak el, hogy normális összeget kapjak, akkor szívesen venném, ha írna, akár privátban akár itt!

Köszönöm!

Üdv.:
Julot

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#13006) aclandiae


aclandiae
senior tag

Négy tv közül szerenték egyet választani. A szüleimnek otthonra, elsősorban tv-adásokhoz.

LG 49UH6207 UHD 4K SMART LED TV - LINK
LG 49LH630V FULL HD SMART LED TV - LINK

LG 49LJ624V FULL HD SMART TV - LINK
LG 49UJ635V 4K ULTRA HD SMART TV - LINK

(#13007) seederking


seederking
őstag

Sziasztok.

Erről a modellről tudtok valami infóval szolgálni?Ajánlott,nem ajánlott?
LG 60UF6959
Ps Pro-hoz nèztem ki.
180èrt jutnèk hozzá, Bő egy èves a tv.

(#13008) stilo18 válasza Julot (#13005) üzenetére


stilo18
addikt

Szomorúan olvasom ezt.. :(
Vettem én is a Media Markt-nál plussz 3 év garit. Csak ne kelljen használni, mert érzem én is, hogy ilyen lehúzás... :F

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#13009) MaxxDamage válasza #94529552 (#12968) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Végül az LG lett rendelve (nem a Panasonic), kaptam sms-t , hogy 30 napon belül meg is kapom. "Kedves Ügyfelünk! Tàjékoztatjuk, hogy eszközmegrendelését legfeljebb 30 napon belül teljesìtjük, a kiszàllìtàssal kapcsolatban hamarosan értesìtjük. Telekom"

Majd ha nálam lesz, akkor beszámolók a tulajdonságait illetően. :R

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#13010) Pro Koryak válasza Julot (#13005) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Boltba bemenni és addig nyomdafestéket nem tűrő módon beszélni velük(esetleg pár eladót földbe taposni, asztalokat/tévéket borogatni), amíg rájönnek, hogy nem korrektek és normálisan rendezik a dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#13011) g4bb3r válasza Pro Koryak (#13010) üzenetére


g4bb3r
tag

Nekem nem ennyire durva a sztorim de leírom okulásként.

Rendeltem egy 49colos FHD LG tv-t a Mall.hu-ról (ott volt legjobb áron 24hó gari etc). Irják, hogy Royal Sprint-el akár másnapra ott lehet (délelőtt adtam le a rendelést). Kártyával fizettem (soha többet előre), várok. Jönnek a mailek , nézem a tranckinget hát nem akar mozdulni a tv nyilván nem lett belőle másnap semmi 1 nappal későbbre igérték. OK, tárgynapon reggel 9kor csörög a telefon Royal Sprint-es futár hív itt van 30 perc. OK lemegyek. Jön egy rozzant furgon , kiszáll a futár nyitja az ajtót nehezen nyilik rángatja.. na miben akadt meg? Hát a TV dobozában.. :O

Már itt elkezdett rángani a szemem sarka.. Nyilik az ajtó látom messzitől ez nem az a tv lesz mert csak 40 colos.. Mondom a futár srácnak ez nem az, nézzük a cimkét , név cím rendben van. Ezután kérdi "akkor nem veszed át?" :U :C Há' mondom nem.

OK futár vissza el. Hivom Mall.hu ügyfélszolgálatot. Mondja a csaj , hogy akkor az ugy lesz a amint visszaér a tv a raktárba akkor küldik a másikat. (ez volt csütörtök, szerinte hétfő előtt nem fog visszaérni). Mondom ez nem OK hivják fel a futárt h nem vettem át, nehogy már egy hetet várjak. Neem azt nem lehet bla bla. Kérdem és ha kérem vissza a pénzem? Akkor is meg kell várni h visszaérjen.

Mérgemben felhivtam egy másik webshopot (Digital Szalon) megkérdeztem van e raktáron ideér e másnapra , lehet e futárnál fizetni kártyával. Mindenre igen volt a válasz meg is rendeltem. Pénteken meg is jött rendben, DPD-vel futárnál kártyával fizettem , örülés.

Mondanom se kell mall.hu azóte se utalt vissza, ma csütörtök van minden nap "abuzálom" őket telefonon.. :W

Long story short - mall.hu / Royal Sprint messzire kerülendő!

(#13012) #94529552 válasza seederking (#13007) üzenetére


#94529552
törölt tag

Outletből? Esetleg kérdezz rá itt, hogy mennyi érhet ez most, de pl. a magas input lag miatt nem túl jó választás PS-hez.
Én egyébként inkább vennék egy 55-ös UH60, UH61, UH62-est és UJ6-os tévét(ez az új széria, de még drágák) ez helyett. Szerintem ezek minden tekintetben jobbak, nemcsak játékhoz, meg a 2 év gari miatt is. Ez az 55UH661V pedig még jobb vételnek számítana, ami most az emagtól 2 év gyári garival rendelhető.

(#13013) seederking válasza #94529552 (#13012) üzenetére


seederking
őstag

Köszönöm az infót! 😉

(#13014) tomrRRR


tomrRRR
senior tag

Sziasztok segítséget szeretnék kérni tv vásárlás előtt melyiket javasolnátok, melyiket vennétek meg?

LG 43LH541V

vagy pedig

Samsung UE40J5100

The easy day was yesterday!

(#13015) MaxxDamage válasza MaxxDamage (#13009) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Mai nap hozta is a futár, első benyomásra (külsőleg és csomagolás, tartalom) eddig OK
2017.June (Manufactured) Csati nem sok van rajt (régi LG-n több van , de még nem tudtam ki próbálni, mert az asztal tetejét át kell alakítani, remélhetőleg Vasárnap sor kerül majd rá...

LG 55UJ6307 4K ULTRA HD SMART TV /201k Ft-ot úgy gondolom meg is ért!/

Dobozban mi található?

2 db talp (A és B jelöléssel - amik a TV -n is megtalálhatók, így egyszerű a felrakása)
4 db csavar (talphoz 2 db talpanként)
garancia füzet (eredeti LG-s)
könyve (manual) , összeszerelési segédlet , tartozék lista , stb...
távirányító + 2 db elem
hálózati csati (jó mert nem fix a TV-n !)
+ 1 db (patentos) kábel kötegelő

Addig pár kép.

MD
L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#13016) Pro Koryak válasza g4bb3r (#13011) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Én edigataltól rendeltem 2 éve, ott is royal sprint hozta a tv-t, dettó szakadt furgon, nuku felirat. Nem sok jót reméltem, mikor megláttam :Y , de szerencsére minden rendben volt/van vele.

(#13017) g4bb3r válasza Pro Koryak (#13016) üzenetére


g4bb3r
tag

Az még hagyján de mall.hu azóta se fizette vissza a vételárat, egyfolytában anyázok az ügyfélszolgálattal.. max 3 munkanapról volt szó 5 után se semmi... :(( :(((

(#13018) ktommy91


ktommy91
addikt

Sziasztok!

Nagymuternak STB mellé 41k-ért jó vétel egy THOMSON 32HC3101 vagy még ennyiért sem?

Nincs kerítés.

(#13019) Destroyer91


Destroyer91
tag

Sziasztok!

Hosszú idő után TV vásárlásra adom a fejem (egy lassan 10 éves 80 centis HD Ready Samsungot leváltandó), amiben segítséget szeretnék kérni, mivel annyira nem értek hozzá.
A lényeg, hogy főleg filmnézésre (USB-n vagy Wi-fin keresztül), illetve konzoljátékra lenne használva.
Amit szeretnék:
- legyen SMART, mobillal párosítható legyen
- IPTV menjen rajta
- legalább full HD, de akár nagyobb is, ahogy kijön a keretből
- a hangzása legyen jó (már amennyire ezt egy tévétől elvárhatom) :DD
- szép kép, jó kontrasztok
- USB kimenet, minimum 2 HDMI
- maximum 102-8 cm méretben (nagyobb nem fér el az állványon)

Márka, garancia passz, a lényeg, hogy minőségi legyen, hosszú távra tervezek vele, szóval bármit meghallgatok. Olyan 130 ezer Ft körül szeretnék rászánni max., ha ennél kicsit több, az se baj.

Előre is köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#13020) Imy


Imy
veterán

Vett valaki LG vagy SAMSUNG UHD TV-t 150k alatt? Ha igen milyet, s mik a tapasztalatai?

(#13021) Zolka25 válasza Imy (#13020) üzenetére


Zolka25
tag

Én kereken 150-ért vettem egy Samsungot. UE43MU6102 Ha érdekel írok róla bővebben.

(#13022) Sirandrish válasza Zolka25 (#13021) üzenetére


Sirandrish
legenda

írj róla kérlek, én az 55ös verzióját várom a jövőhét közepére :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#13023) Kaci84


Kaci84
őstag

Sziasztok!
Melyik Tv ajánlott 60"-ban? Alkalmi filmnézés PC-ről játtszva FHD. Külső hangrendszer van, nem számít a hangszórók minősége. Nézési távolság 4,5m. A méret a legfontosabb a többi nem annyira. Keret nincs, az ajánlottak alapján döntök, hogy lesz TV vagy a falat nézem :-)

(#13024) Zolka25 válasza Sirandrish (#13022) üzenetére


Zolka25
tag

Nekem eddig LG volt szóval szokni kellett a menüt és beállításokat. A képe viszont nagyon szép. Ha 4k videot nézel rajta akkor meg gyönyörű. A távirányító is fura volt, hogy alig van rajta gomb, de már megszoktam és jól használható.

Viszont én is kérdeznék a többiektől. :) Van egy ps4-em és ez a tv HDR-t is tud. A ps látja is és játékokban aktív mostmár a menüpont. De ha bekapcsolom annyi különbség van hogy bazi sötét lesz a kép. Más próbálta már?

[ Szerkesztve ]

(#13025) Sirandrish válasza Zolka25 (#13024) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nekem is van PS4em..majd meglesem :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#13026) MaxxDamage válasza Zolka25 (#13024) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Ha sötét lesz a kép, allitsd "élénk"-re és kapcsold ki az energiatakarékos módot. (ezután szép lesz és világos) ;)

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#13027) Imy válasza Zolka25 (#13021) üzenetére


Imy
veterán

Igen érdekelne, de aki hivatalos magyar partner, náluk 180e körül mozog most. :(

(#13029) deja vu válasza Tüzi (#13028) üzenetére


deja vu
addikt

Valószínűleg az 50EX700-at fogják ajánlani, az is szokott néha lenni akcióban 200 körül.

Anime az már sosincs mi? Én is csak néha régi klasszikusokat nézek.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#13030) Tüzi válasza deja vu (#13029) üzenetére

Benéztem, geeks-en a CX-et tesztelték, nem a DX-et... :)
geeks.hu
De ez meg már kifutott... fukk.
EX-re rákukkantok, köszi!

30%-a hd filmek, 70%-a hd anime (full hd eva-t már nagyon megnézném a 4*100w-os hangfalaimmal :) )

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#13031) deja vu válasza Tüzi (#13030) üzenetére


deja vu
addikt

DX a tavalyi, EX az idei.

Az Eva az zsír!

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#13032) Tüzi válasza deja vu (#13031) üzenetére

40-el drágább mint a DX.
Megéri ezek szerint?

jaja, Rei 4 prez

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#13033) deja vu válasza Tüzi (#13032) üzenetére


deja vu
addikt

Az drága, 1-2 hete 220 ezer volt akcióban akkor kellett volna venni. :) 20 ezer felárat én kifizetnék az idei modellért, hogy 40-et megér-e azt majd az okosok megmondják. A Panasonic topikba megkérdezheted, meg itt várd meg a válaszokat.
Szia!

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#13034) Tüzi válasza deja vu (#13033) üzenetére

Köszi :)
Hátha lesz blek frájdéj megint, és bekerül ez is... :)

Pacsi!

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#13035) Zolka25 válasza MaxxDamage (#13026) üzenetére


Zolka25
tag

Igen ezeket megtettem. :) Csak azt furcsállom hogy a HDR-nek így kell működnie? Hogy szinte maxra kell venni a fényerőt a tv-n és a játékban is. Így igazából nem tűnik szebbnek a kép. Persze ez a tv gondolom csak szoftveresen tudja. Egy aktív HDR paneles tv biztos jobb.

(#13036) MaxxDamage válasza Zolka25 (#13035) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Azt nem tudom, nincs viszonyítási alapom. Biztosan van különbség a szoftveres és az aktív HDR között (GooGle-n tesztet is tuti találsz róla) ;)
Nekem aktív HDR-es a TV-m és pl. PC-n a HDR automatán bekapcsol. DVD lejátszót még nem néztem, hogy tudja-e a HDR-t vagy sem. Pár éves már, így nem biztos, hogy tudja majd ezt a funkciót. (azt volt használva vagy 4x-5x) :DD
Inkább HDD és BluRay (.mkv) párti vagyok.

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#13037) Pro Koryak válasza Tüzi (#13032) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Akkor nyomás az mm-be:
[link]

(#13038) pvil


pvil
tag

Sziasztok!

Valaki tudja biztosan, hogy a sony 49xe70xx -ben VA panel van vagy IPS?
A korábbi 49"-os modellekben IPS volt.....

Köszönöm!

(#13039) Kaci84 válasza Julot (#13005) üzenetére


Kaci84
őstag

Sajnálom a sztoridat. Véleményem szerint nem éri meg garanciákat venni, mert viszonylag kicsi a meghibásodási esély. Nincs arányban a fizetett árral, ha nem így lenne, nem reklámoznák annyira.
Amit itt leírtál tértivevényes levélben, vagy a vásárlók könyvébe le kell írni. Megvárod a választ és ha nem vagy megelégedve a szerződésekkel a levelekkel elmenni a fogyasztóvédelemhez és feljelentést tenni. Megvárni mit lesz belőle és ha nem jó be kell perelni őket. Hidd el jó esélyeid vannak. Az a baj, hogy kialakult nálunk, hogy a legtöbben hagyjuk a francba, mert nincs úgy elterjedve a jogi kúltúra, így úgy vannak vele, ha 10 emberből 1 elmegy a többi nem már jót kerestek rajtunk.
Sok sikert!

(#13040) Kaci84


Kaci84
őstag

Sziasztok!
Melyik Tv ajánlott 60"-ban? Alkalmi filmnézés PC-ről játszva FHD. Külső hangrendszer van, nem számít a hangszórók minősége. Nézési távolság 4,5m. A méret a legfontosabb a többi nem annyira. Keret nincs, az ajánlottak alapján döntök, hogy lesz TV vagy a falat nézem :-)

(#13041) #94529552 válasza Sirandrish (#13022) üzenetére


#94529552
törölt tag

Csak a típusszáma egyezik, és a panel lottó miatt nem lehet tudni, hogy milyen van most a 43"-ban, a tiéd nagy valószínűséggel pls/ips panel lesz.
Zolka25 Itt nézz utána a HDR-nek.

(#13042) Tibcsó válasza pvil (#13038) üzenetére


Tibcsó
aktív tag

Szia!

Ha minden igaz 60Hz-es VA paneles.
[SONY]

[ Szerkesztve ]

(#13043) Sirandrish válasza #94529552 (#13041) üzenetére


Sirandrish
legenda

És az jó nekem? :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#13044) pvil válasza Tibcsó (#13042) üzenetére


pvil
tag

Szia!

Köszönöm szépen!

(#13045) pvil


pvil
tag

Még egy kérdés.....

Melyiket választanátok:

Sony 49xe7005
Samsung 49MU7052

A smart funkciók nem szempont, csak a kép minősége.....plazma tv-ről váltok.

Köszönöm!

(#13046) Julot


Julot
aktív tag

Sziasztok!

Mint írtam anno, nagyjából megvan a választott TV LG 49 UJ701V, de amíg összeáll a pénz - remélem a jövő hétre - addig még nézek alternatívákat is.

Szóval ma voltam az Euronicsban, és az MM.-es haver eladó után itt is ajánlották a SONY UHD tévéit, és valóban, tisztább, teltebbnek láttam a képét a nézett típusoknak mint az LG 49 UJ701V...

Nektek mi a véleményetek?

Amiket néztem:

SONY KD49XD7005BAEP - ez annyira mén nem volt egyértelműen meggyőző

SONY KD65XD7505BAEP - ez már inkább - bár gondolom a méretéből adódóan is - sajnos nem volt 49".-os

SONY KD49XD8005BAEP - no itt már határozottan ki lehet jelenteni, hogy pariban van, sőt...

SONY KD65XD8505BAEP - ez pedig nagyon tetszett, bár a méret lehet itt is felnagyobbítja a különbséget, azt sajnos nem tudom 49".-ben milyen lenne...

Szóval az lenne a kérésem, kérdésem, hogy a fent említett LG-hez viszonyítva a felsorolt SONY-k közül melyik van hasonló szinten mint tudásban, mint (kép)minőségben, mennyire szabad inkább a SONY-k közül vennem valamelyiket 49".-osban, mint az LG 49 UJ701V-t?

Egyáltalán érdemes velük foglalkoznom? Mondjuk a Magic Remote-ot már nagyon megszoktam, annak hiánya nem túl jó pont, de nyilván akkor LG... De le tudok mondani róla, ha érdemes...

Köszönöm!

Üdv.:
Julot

[ Szerkesztve ]

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#13047) #94529552 válasza pvil (#13045) üzenetére


#94529552
törölt tag

MU70-est. Mivel a 7005 igazából eggyel alacsonyabb kategóriás, és csak a 6-os kategóriába tartozik, mint a többiek(Samsung , LG, és Pana 6-os szériák), csak megtévesztő a számozása. A panelekről annyit tudok, hogy elvileg csak a XE85xx-től van va panel, de te milyet szeretnél egyébként? Vagy mindegy, csak jó képe legyen?
Sirandrish Majd kiderül. Sokan vették a tavalyi elődjét(43 és 55KU6000), és elégedetten használták, és ajánlották másoknak is jó szívvel.

[ Szerkesztve ]

(#13048) generaltoti2


generaltoti2
tag

Sziasztok.
Kb egy hónapja egy villámcsapás elintéztem MINDEN létező elektronikai eszközöm.
A biztosítóval jelen pillanatban is f@szolok.

Nos egy monitor tv-m volt eddig, HDMI-vel ment rajta a PC és koaxon a kábel TV.
A helyem limitált a plafon ami befér 32 col.

Úgy gondoltam az új pc-be monitor TV helyett rendes TV-t vennék.
https://www.arukereso.hu/led-tv-lcd-tv-plazma-tv-c3164/lg/32lh530v-p339034816/
https://www.arukereso.hu/led-tv-lcd-tv-plazma-tv-c3164/samsung/ue32j5200-p283276383/

Ez a két eszköz fér bele a keretbe.
Használat terén:
szövegszerkesztés, böngészés, filmnézés és TV adások nézése a felhasználás. Játszani egyáltalán nem szoktam. Alkalom szerűen sem.
Nos valakinek van véleménye, tapasztalata a TV monitorként aló használatáról?

(#13049) Tom5


Tom5
addikt

Sziasztok!

Max 150K-ig milyen Full HD TV-t érdemes venni?! (40" 50" között)
:R

(#13050) AliHonda911


AliHonda911
csendes újonc

Az AQUA nevezetű bolt TV vásárlása szempontjából mennyire ajánlott? Garancia ilyesmi?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.