Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41001) Corsair90 válasza AL (#41000) üzenetére


Corsair90
tag

Értem, nagyon szépen köszönöm!
Az 55 és 65-ös kicsit jobban érdekelne. Esetleg azt lehet tudni hogy árban, ennél a két méretűnél hol kezdődik és melyek ezek a TV-k? :R

(#41002) NORBl válasza NORBl (#40946) üzenetére


NORBl
aktív tag

Ezekre valaki?

(#41003) AL válasza Corsair90 (#41001) üzenetére


AL
addikt

Szívesen . Lényeges, hogy milyen panelt választasz ( VA, IPS ) . A fenti összefoglalóban és itt olvashatsz róla : [link]
55- ös méret a legolcsóbb VA paneles a Samsung UE55RU8002 ( ez egy " alap " a 100 Hz -esek között ) Ennek komolyabb változata a Samsung 55Q60 és még jobb 55Q70
Szintén VA panelesek : Sony Bravia KD-55XF9005B
ettől komolyabb és drágább a Sony XG9505
A Sonyk androidosak.
Itt láthatod a VA panelesek adatait : [link]
Ha valamelyik készülék adataira ( Hz, kijelző, méretek, stb. ) kíváncsi vagy, akkor ennek a táblázatnak a jobb felső sarkába kell a típusszámot beírni és látható minden. Samuknál általában az utolsó 1, 2 számjegyet el kell hagyni.
IPS panelesek : Sony Bravia KD-55XG8505B
LG 55SM9010PLA
Ennek komolyabb változata az 55SM9800. Gyengébbek : 55SM8500 és 8600.
Itt megnézheted az adataikat : [link]
Ha a google keresőbe beütöd a típusszámokat és a teszt szót előjön néhány info.
Bármelyiket veszed érdemes + 3 év garanciát venni hozzá. Néhány helyen ezt utólag is megteheted ( MM, Sony márkabolt ). Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#41004) AL válasza NORBl (#41002) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Ha elég az 55 - ös méret, akkor a 100 Hz es Samsung 55RU8002 megfelelő játékhoz és tévére ( filmre is ) . Ez VA paneles.
Egy kicsit drágább a Sony 55XG8505, ami IPS. Előző levélben olvashatsz róluk.
Amit Te jelöltél szerintem gyenge. Igényességtől függ, hogy kinek mi a jó.
Legjobb, ha egy nagyobb üzletben megnézed a választékot.
Sok a gyenge kép : rossz szín ( a fekete szürke, a piros magenta szín ), a hang torz.
Érdemes magaddal vitt mintafilmekkel próbálgatni.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#41005) redbiro válasza redbiro (#40912) üzenetére


redbiro
őstag

sziasztok!

akkor ahogy ígértem, egy gyors összefoglalás a SHARP 55BJ5E-ről:

kijelző:
a direct led jól szuperál, egyáltalán nem foltos a VA panel.
a színek soso rendben vannak, van vagy 5 féle alapbeállítás, de csinálhatsz egyedi profilt is, nekem most nem volt időm bajlódni vele.
a fekete homogén és nem szürke, a betekintési szög kifejezetten magas, nappal a színek csak nagyon oldalról torzulnak, inkább éjjel jön ki, hogy a nézési pozícióhoz képest ellentétes oldalán furán halvány fehér árnyalatot kap a kijelző, de ez csak teljesen fekete képnél látszik. ha szemből nézed, nincs ilyen jelenség.
a fényerő/kontraszt rendben van, nappal, ablakra merőlegesen sincs ok panaszra.
az input lagról sehol nincs konkrét infó. gyors mozgásnál, játék közben (XBOX ONE X) látok némi elmosódást, de annyira minimális, hogy 1 nap alatt megszoktam, pedig eléggé zavarja az ilyesmi a szemem.

hang:
valami Harman Kardon cucc van benne (gondolom féltenyérnyi :)), egészen jól szól, bár hosszútávon amúgy is soundbarral lesz használva.

összeszerelési minőség:
a lábak rendben, szépen csúsznak be a helyükre, 2-2 csavar tartja, de stabilan áll a szerkezet. ha autó lenne, azt mondanám, hogy kopogós műanyagok mindenhol, szóval közelről látszik rajta az olcsóság. a távirányító is néhol sorjás, a felület "szálcsiszolt műanyag", a feliratok kicsit bénácskák. 1+ méterről kell nézni, akkor nem lesz bajod vele. :DDD

szoftver:
ezen nem android van, hanem a saját aquos szoftver, flottul működik, engem a netflix és a youtube érdekel, ezek mentek simán.

egy 55"-ös tévé ennyi pénzért (130k) nekem bőven megérte.

it never gets easier, you just go faster

(#41006) Zotyafpv


Zotyafpv
csendes tag

2 hét keresgélés után svélemény. LG65" 7100+ magic controllal best buy. + 5év garival. MM

tők jó menű. az alap távvezérlő rosszabb mint a samsungé. tv beállítás után fantasztikus élményt nyujt. + sony soundbar. +youtube prémium és jónapot :) kb ennyit szántam rá és az előzőt haver elvitte 50e ft ért.

A kezdők elszállhatnak maguktól :)

(#41007) szabeska


szabeska
addikt

Sziasztok!

A közeljövőben (káosz lefolyta után) vásárolnék új tv-t.
Jelenleg egy UE50MU6102 van a birtokomban.

Cél:
4k
VA panel (konzolhoz)
120 hz -> látom, vannak 100 hz-esek is, hogyhogy? :U
50-55" minimum
"normális" HDR

Van-e bestbuy ilyen kategóriában, ami nem méregdrága oled, esetleg érdemes-e várni még új szériákra/technológiákra/várható árcsökkenésre egy kicsit? Végeredményben a PS5-höz venném majd, szóval nem sürgős, de ha adott egy lehetőség, előbb is lecsapnék rá.

:R

[ Szerkesztve ]

F1

(#41008) kismedve1982


kismedve1982
tag

Sziasztok!

Itteni ajánlások alapján sikerült beszerezni a Sony kd-43xg8396 tv-t.
Első benyomás alapján tetszik. Szokni kell az androidos, ill. Sony kezelő felületet. A távirányító logikus, kézre áll. A menüben elsőre el lehet veszni, de csak idő kérdése a dolog és nem lesz gond, hogy mi hol van. Képe nagyon szép (kategórián belül, persze nem is vártam mást), tömérdek funkcióval bír. A csatorna kiosztást sajna nem sikerül kimásolni usb tárhelyre. Vissza olvasva egyik megoldás sem működött, amit itt és a Sony tv fórumban leírtak. Erre ha van valakinek működő ötlete, szívesen venném.

(#41009) csakaloki2


csakaloki2
csendes tag

Sziasztok.

Jelenleg egy UE49KS9090 TV-m van, gyakorlatilag mindenben meg vagyok elgedve vele, azonban koltozes miatt nagyobb TVre szeretnek valtani. 65 ben gondolkodom, szeretnem ha legalabb olyan kepminosegem lenne mint most.

Mit tudnatok ajanlani?

A jelenlega TV-t nagyjabol 260ezerert vettem 2 eve, most maximum 400ezerig mennek el.

A legjob ajanlat amit eddig lattam talan a kovi:
QE65Q8DNATXZG
kb 340ezer.

Szerintetek nem visszalepes kepminosegben, tudtok esetleg jobb alternativat?

Koszi elore is

(#41010) AL válasza csakaloki2 (#41009) üzenetére


AL
addikt

Szia! Ez gyanúsan olcsó. Valószínűleg bemutató darab, vagy használt lehet. Ennyiért még a tavalyi Q70 et sem kapod meg. Nézd meg mennyi garanciát adnak hozzá. Javítottat szoktak ilyen olcsón adni 1 év garanciával. Ez 2018 as modell. Érdemes még a Sony 65xf9005 öt megnézni. 400 körüli áron reklámozzák, ha nem bemutató darab, akkor megéri. Lényeges még, hogy a régi tévéd IPS paneles, ezek pedig VA. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#41011) csakaloki2 válasza AL (#41010) üzenetére


csakaloki2
csendes tag

Koszi a valaszt.

Ezek szerint jo vetel ennyiert? 2 ev gari.
Majdnem biztos hogy nem hasznalt vagy bemutato, ez az egyik legjobb online shop svajcban.

Rola lenne szo
[link]

Koszi a valaszt meg egyszer

(#41012) ajapi


ajapi
tag

Egy biztos: ha készletek elfogynak, akkor minden TV lényegesen drágább lesz. (Euro/HUF 360)

(#41013) Tigerdavid


Tigerdavid
csendes tag

Sziasztok!

Régóta nézegetem a TV-ket, de nem tudok dűlőre jutni.
Méretre 49°-os lenne az ideális és LG-ket nézegettem.
Főként telefontükrözés lenne és az okos tulajdonságai kihasználása, illetve HGB GO, Netflix egyéb Streaming szolgáltatás ahol már fellelhetőek 4k-s tartalmak. Ritkán PC-re kötném rá.

Maximum 200 ezer Ft. lenne a plafon.
Elég nagy szakadék van a kettő között amik szimpatikusak ,de az alap az a LG 49Um7400 lenne. A Másik az SM8600-as.
Másfélszeres az árkülönbség a kettő között, viszont hosszútávra vennék "ameddig kinem leheli a lelkét".
A 8600-at szemezgettem nagyon, de az Edge LED miatt félek tőle egy kicsit.

Ti mit ajánlanátok? (másik márkát is elfogadok ,de főként a Webosra érkezett pozitívumok miatt gondoltam az LG-t)
Tv-t nem csak szemből néznénk így VA szerintem kizárva.

Előre is köszönöm a segítséget.

(#41014) saxonb76


saxonb76
csendes tag

Sziasztok,

No, csak vennem kellene egy TV-t. Odáig eljutottam már hogy ez megtetszett:
[link] Samu Ru7100

Ezzel csak az a baj hogy - ha nem tévedek - ez nem IPS paneles.
Szóval tudnátok ajánlani TV-t a következő opciókkal
1) 43" - nagyobb nem fér a régi helyén :D
2) IPS panel - mert oldalról is jól kellene látni :K
3) vigye az mkv, mp4, avi (xvid) formátumokat meg ami még ilyenkor beleillik a sorba - ez fontos mert egy csomó régi és új formátumú filmet is szeretnénk rajta nézni :R
4) HDMI, usb legyen (ha lehet több is).
Nagyjából ennyi. Az ár mehet 160-200 000-ig.

Előre is köszi,
SaxonB

(#41015) saxonb76 válasza saxonb76 (#41014) üzenetére


saxonb76
csendes tag

Közben találtam másikat is:
[link] Samsung UE43RU7020KXXU - 43" UHD 4K Smart TV
Szóval a betekintési szög a legfontosabb (szóval oldalról is lehessen jól nézni). Ha nem samu akkor mit ajánlotok?

(#41016) saxonb76 válasza saxonb76 (#41015) üzenetére


saxonb76
csendes tag

Ok. Akkor megvan még egy jelölt:
LG 43UM7500PLA 43-Inch UHD 4K HDR Smart LED TV
Ez IPS paneles ha nem tévedek. A probléma csak az hogy alig néhány video codecet támogatnak az LG tv-k.
Vélemény?

[ Szerkesztve ]

(#41017) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Edigitalban lehet nyugodt szívvel vásárolni TV--t garancia prémium szolgáltatással? (4 évre garanciakiterjesztés baleseti biztosítással)?

[ Szerkesztve ]

(#41018) zsoltika74 válasza Jim74 (#41017) üzenetére


zsoltika74
tag

Ez engem is érdekelne. :))

Szerintetek 65q70 362.200 ft-ért az MM-ből vagy 65XF9005 349.900 -ért az Edigitalból a jobb választás? Online vásárlással.

Gondolom ez alá már nem fog menni.

(#41019) #09045504


#09045504
törölt tag

Sziasztok!

Mennyire számít jónak manapság egy B7V-es OLED tv? (használtan venném)

Csak az áruházakban láttam OLED-et, otthoni körülmények között nem.
Sötétben nagy különbség mutatkozhat?

Köszönöm.

(#41020) DrBubo77 válasza saxonb76 (#41016) üzenetére


DrBubo77
addikt

Ez nem elég?
3GPP (3rd Generation Partnership Project, .3gp)
AVI (Audio Video Interleaved, .avi)
DivX (.avi, .divx, .mkv)
Flash Video (.flv, .f4v, .f4p, .f4a, .f4b)
H.263
H.264 / MPEG-4 Part 10 / AVC video
H.265 / MPEG-H Part 2 / HEVC
MKV (Matroska Multimedia Container, .mkv .mk3d .mka .mks)
QuickTime (.mov, .qt)
M2TS (Blu-ray Disc Audio-Video (BDAV) MPEG-2 Transport Stream, .m2ts, .MTS)
MP4 (MPEG-4 Part 14, .mp4, .m4a, .m4p, .m4b, .m4r, .m4v)
MPEG-4
TS (MPEG Transport Stream, .ts, .tsv, .tsa)
VC-1
VP9

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#41021) #49155328 válasza Jim74 (#41017) üzenetére


#49155328
törölt tag

3 hete nulláztam le egy régi samsung tv-t.
240000 forint volt az értéke.
Futár viszi a tvt, bevizsgálják ha nem javítható akkor le lehet vásárolni.
Egy LG 70um7450pla lett helyette.
Csak levásárolni lehet adott kategóriában, pénzt nem kapsz vissza.

(#41022) Jim74 válasza #49155328 (#41021) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm a választ :R
Nagyon kacsingatok a 65XF9005 felé, mert 349-ért best buy szerintem. Jó, erre jön még a plusz gari ára, de azt ha a Sonynál venném, akkor is kifizetném.
Aztán lehet, hogy érdemes lenne várni őszig, hátha a vírus utáni időszakban lesznek kezdeti akciók.

[ Szerkesztve ]

(#41023) Analytikind


Analytikind
csendes tag

Sziasztok.

Szeretnék TV-t vásárolni, ebben lenne szükségem tanácsra.

- 43" méretűt szeretnék
- 3 m távolságról és szemből nézném
- nappal is szeretném látni a képet
- optikai audio kimenettel
- PC-ről szeretnék lejártszani / streamelni filmeket illetve netflix

150 lenne a határ, bár most kinéztem egyet ami 198.000 - LG 65UM7000PLA
Ez megéri?
Van 150 körül olyan modell ami teljesíti a fenti kritériumokat és kiváló vétel ár/érték arányban?

Hálásan köszönöm! :)

(#41024) gyuribácsi88 válasza Analytikind (#41023) üzenetére

43" kell, de kinéztél egy 65" LG-t? Most akkor milyen méretű kell egyébként?

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#41025) saxonb76 válasza DrBubo77 (#41020) üzenetére


saxonb76
csendes tag

Szia,
Ez az LG TV? Hol találtad az infót? Egyébként ha ezt mind tudja akkor LG lesz. Azért aggódtam mert sok helyen azt olvastam a tesztekben hogy LG TV-k nem támogatják az mkv-t például.

(#41026) stilo18 válasza #09045504 (#41019) üzenetére


stilo18
addikt

Igazság szerint állja még a helyét ma is a B7, de.. Oled tv-t én nem vennék használtan, nagyon max jó ismerőstől, nagyon jó áron és tudatában, hogy kB mennyi üzemóra van benne...

Igen, sötétben nagyon nagy különbség mutatkozik, nekem van itthon viszonylag jó lcd tv-m, meg oledem is... Este másik liga. Szerintem.

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#41027) DrBubo77 válasza saxonb76 (#41025) üzenetére


DrBubo77
addikt

Itt találtam. Van benne DTS dekóder is, ami a Samsungoknál szokott hiány lenni.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#41028) Nefretic


Nefretic
csendes tag

Sziasztok!
Átolvasgattam a fórumot és megállapítottam, hogy kicsit alatta vagyok a keretnek ami itt belépő szintnek minősül egy 55" es TV-t szeretnék, Netflixre, néha Youtube, esetleg munka mellett menjen a háttérben a comedy central. Szóval tudjátok.
Kérdésem az az lenne, hogy ha a keretem 160 ezer Ft körül mozog, van e értelme megvenni egy "drágábbat" ami 150-160 vagy ugyanazt kapom meg 130-ért?
Az általam kinézett tv-k:
LG 55UM7610PLB - 160 körül
Samsung UE55RU7402 - 170 körül

Az olcsóbbak:
Samsung UE55RU7102 - 140 körül
LG 55UM7450PLA - 150 körül

Vélemény?

(#41029) Gino20 válasza Nefretic (#41028) üzenetére


Gino20
őstag

jellemzően a drágább az jobb is (persze biztos vannak kivételek) szóval igen, szerintem megér + 30-40 ezret a minőségibb anyag, jobb panel, magasabb értékek, így akár jobb HDR élmény, jobb képmegjelenítés, frissítés stb...
Samu-ból (ha teheti az ember), akkor a 7100-as széria abszolút nem javasolt. 7400 már egy jobb kategória, de ha a 170 mellé kisajtolsz még ~30-at, akkor jelenleg akcióban 200-ért van MM-ben samu 55" Q60 [link], ami most nagyon baráti. persze ha Qled, akkor mások lehet azt mondanák, hogy minimum Q70, de 200-ért ez most az egyik legjobb ár/érték arány (szerintem) és jelentősen jobb lesz mint az RU 7-es széria.
Samu-ból Q alatt még az RU8000-et szokták javasolni, de az is 200 szóval tényleg jó vétel a Q60. [link]
LG-kről nincs konkrét infóm

(#41030) saxonb76 válasza DrBubo77 (#41027) üzenetére


saxonb76
csendes tag

ok. köszi. Ez elég meggyőző. Szerintem LG lesz a befutó :))

(#41031) AL válasza Analytikind (#41023) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Fontos, hogy milyen panelt választasz, erről a fenti összefoglalóban és itt is olvashatsz : [link] , Fontos a méret is, mert 3m elég nagy távolság.
Itt néhány korábbi levélben olvashatsz néhányat : [link] , [link]
Ez egy olcsóbb Sony [link] , VA paneles, nem androidos. Ez, pedig olcsóbb IPS : [link]
Itt láthatod az adataikat : [link] , Ezek 50 - 60 Hz es készülékek. Üdv.

(#41032) salgergo válasza AL (#40761) üzenetére


salgergo
csendes tag

Köszönöm mégegyszer, hogy részleteibe menő választ adtál, most kezd körvonalazódni a helyzet. Nagyobb a távolság a tv kanapé viszonylatban, mint azt terveztem.

Rövidre fogom.

[link]

Ha ez a link látható, ezek közül melyikre érdemes koncentrálni ?

[ Szerkesztve ]

(#41033) Jiraiya


Jiraiya
csendes tag

Hello!

Két készülékről szeretnék véleményt kérni:
Philips 32PFS4132
Sony Bravia KDL-32WE615

Tudom egyik sem csúcs kategória, de fontos szempont volta méret: 100 centi alatt nézelődtem és mivel egy kisebb sarokbútor-elemre kerülne a készülék, csak ez a fajta talpazat állna meg rajta stabilan. Főleg hétköznapi tv nézésre lenne és alkalmanként usb-ről filmnézésre, illetve ha megoldható, akkor Xiaomi Mi Box-al felokosítva stream nézésre (HBO-GO, Netflix). Előre is köszönöm!

(#41034) Soká


Soká
senior tag

A Samsung 55-ös Q70-es 260ezer a MM-ban. Ez az eddigi legalacsonyabb ár.
Nem gondoltam, hogy lejjebb viszik az árát, a rossz forint és akadozó kereskedelem miatt, de úgy látszik van belőle elég raktáron.

[ Szerkesztve ]

(#41035) Lefty


Lefty
addikt

Sziasztok,

”normalis” (10bit hdr, stb.) 4k tv-t 55” korul mit ajanlanatok jo szivvel? Alapvetoen 300k-ig megyek el ha szukseges.

2 tv-t neztem, ami nem tunik rossznak:

Samsung QE55Q70RA
Sony Bravia KD-55XF9005B

Inkabb VA, de most egy LG IPS full hd van, azzal sincs kulonosebb bajom.

Koszi!

(#41036) Soká válasza Lefty (#41035) üzenetére


Soká
senior tag

Legalább egyet olvasnál vissza :)

(#41037) agemate


agemate
addikt

Sziasztok! Smart TV-t keresek 43"-os méretben, 100.000 környékén. Főleg Netflixre és hasonló stream szolgáltatásokra, nagy ritkán laptopot rákötve kis GTA V-re, versenyzős játékokra, esetleg később közösségi konzol játékokra használnám. Nem vagyok gémer, nem kell a 100-120Hz. Jelenleg egy IPS paneles Dell laptopom van, megszoktam és szeretem a képét, ezért gondoltam az LG 43UM7100PLB-re. Érdemes esetleg +20.000-ért a 43UM7450PLA-t választani? Ahogy néztem, ugyanazt "tudja" a két készülék. Természetesen bármi más márka is szóba jöhet, indokolt esetben a plafon 120.000. Egy több mint 10 éves Thomson 32FR5234-ről váltok, aminek igazából még mindig elégedett vagyok a képével.

(#41038) Lefty válasza Soká (#41036) üzenetére


Lefty
addikt

Azt lattam, csak arrol nem vagyok meggyozodve meg, hogy ez a legjobb a valasztas ebben az arsavban. :B

(#41039) DrBubo77 válasza agemate (#41037) üzenetére


DrBubo77
addikt

Nekünk is LG 43UM7100PLB van, meg vagyunk vele elégedve. A nagyobb műszaki láncoknál 100 ezer alatt van.
A 7450 annyiban különbözik, hogy nem RGBW-s. Egyesek látják hátrányát, mások nem. Illetve a típus végén az A vagy B a design-t jelöli. Az "A" a középső talpas, a "B" a két szélén talpas.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#41040) csuvicsuva


csuvicsuva
őstag

Sziasztok!

Itt is kerestem, valamint kiolvastam a fél internetet, de nem találtam infót. Hátha valakinek van Sharp Aquos Net+ tévéje. A kérdés, hogy van-e rajta HBO GO? Típus szerint róla lenne szó.

Válaszokat előre is köszönöm.

"Nincsen más, csak a hit és a dac / A tiéd csak az marad, amit másoknak adsz"

(#41041) AL válasza salgergo (#41032) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Nem tudom, hogy milyen panelt választottál. Az Általad jelölt készülékek vegyesek
( VA, IPS ). Ha IPS kell, akkor ez a 65 - ös Sony nagyon jó áron van az MM ben ( 210 ezer ) . [link]
55 - ös méret ben már VA panelje van : [link] Ezek nem androidosak.
Az Általad jelöltek közül a Samsungok szintén VA panelesek.
Az LG 65UM7100 IPS. Itt láthatod az adataikat : [link]
Bármelyiket választod ajánlatos +3 év garanciát venni. Az MM ben és a Sony márkaboltokban ezt utólag is megteheted. Üdv.

(#41042) AL válasza csuvicsuva (#41040) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Ezt nem ajánlom, mert csak 1 év a garancia. Csábító lehet az ár, de a kisbetűs részben mindig van valami negatívum. Üdv.

(#41043) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Sziasztok, Mindig TV-hez kaptuk a következőket, hogy a TV-nek tudnia kellene: MPEG4, H265, HEVC. A készülék Star-Light 32DM4000, de nem találok infót. Szerintetek menni fog? Köszi!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#41044) csuvicsuva válasza AL (#41042) üzenetére


csuvicsuva
őstag

Köszi! Közben rájöttem, hogy itt a többi fórumtémában még nem kerestem, és hát nem ajnározták, plusz nem is tudja. Hálószobai egyszerűnek kell, de akkor úgy látszik marad az olcsó lg/samsung. Garancia lenne a legkisebb hátrány, nálam úgyis mindig minden a lejárat után romlik el. :D

[ Szerkesztve ]

"Nincsen más, csak a hit és a dac / A tiéd csak az marad, amit másoknak adsz"

(#41045) AL válasza TigerCat (#41043) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Tudtommal a készülék adatainál a TV tunerek felsorolásánál DVB-T2 - nek ott kell lennie, akkor alkalmas a TV a mindigTV adások vételére.
Ezen az oldalon van információ : [link]
Ha jól látom a Te készüléked adatai között ez nincs : ( csak ezek ) TV tuner rendszer : DVB-C DVB-T.
Az áruházak oldalain a készülék adatai között ezt fel szokták tüntetni ( az Általad mellékelt oldalon is ott van ). Üdv.

(#41046) TigerCat válasza AL (#41045) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Aham, ezek szerint a beltéri egységgel (dekóderrel) jó lesz, a TV maradhat. De közvetlenül a kártyát a TV-be rakva nem fog menni. Jól értem?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#41047) DrBubo77 válasza TigerCat (#41046) üzenetére


DrBubo77
addikt

Jól érted.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#41048) agemate válasza DrBubo77 (#41039) üzenetére


agemate
addikt

Köszönöm a gyors választ. Olvasom, hogy sötét szobában az IPS panel kevésbé adja vissza a feketét. Erről mi a személyes tapasztalatod az említett LG TV-nél?

(#41049) Aaron14 válasza agemate (#41048) üzenetére


Aaron14
őstag

Sötét szobába VA paneleset vegyél. Viszont ha nem csak szemből nézitek, akkor egy jobb IPS és kapcsoljatok egy kis fényt, úgy nem lesz vele gond. Egyébként meg valami kis fény mindig legyen felkapcsolva, mert full sötétben nem a legszemkímélőbb tévézni.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#41050) Mazka05


Mazka05
őstag

Sziasztok!

Házimozi bővítés miatt tv-ét is szeretnék vásárolni és ehhez szeretnék segítséget kérni. Környezet világos nagy nappali kb. 3 méter a kanapé és a tv közötti távolság. Szeretnék vásárolni ehhez mérten egy 65 colos tv. Nem vagyok márka hűséges volt már minden. Árban 250 körülire gondoltam. Az agyagi válságra való tekintettel. Ami megy rajta sok sorozat általában full hd vagy 2 K minőségben. Valamint mostmár egy Xbox one X is..

Előre is köszönöm szépen a segítségeteket!!!😊

Ebben a világban megtanulod, hogy a szar is le van szarva..

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.