Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86001) stvnppp válasza Quadgame94 (#86000) üzenetére


stvnppp
senior tag

Sziasztok!
Melyik üzletben érdemes szétnézni, ahol a legtöbb tv ki van állítva? Mediában pl. TCL-t még nem is láttam.

(#86002) Bagan válasza stvnppp (#86001) üzenetére


Bagan
aktív tag

Euronics vagy auchanban nézd meg, vagy ha messze van telefonálj van e kiállítva.

(#86003) siege5 válasza Redlight2 (#85994) üzenetére


siege5
aktív tag

Köszi megnézem ezt is. Amúgy jelenleg is használok egy tcl 55c728-at amúgy szinte teljes megelégedettséggel. Egy baja van nem szereti az HBOt, és félek, hogy ez általános jelenség a rendszerükön, bár hallottam olyat is, hogy az az applikáció sem a stabilitásáról híres.

[ Szerkesztve ]

(#86004) Stealth válasza siege5 (#86003) üzenetére


Stealth
aktív tag

halo,
c805-ön nincs gond a HBO-val. Bár még csak 2 hete megy nálam.

-= Stealth =-

(#86005) leroyclub


leroyclub
senior tag

Második TV-nek a hálóba melyiket ajánlanátok? A keret 150K. Csak este nézzük sötétben.
Ami fontos, hogy tudja a nagy Streaming szolgáltatókat: HBO, Netflix, Disney, Sky, Apple, Youtube és menjen rajta a VLC (ritkán NAS-ról megy 1-2 film ami nincs meg sehol)
Régebben volt egy WebOS Lg ami 5 év után már nagyon lassú lett és megszűnt az HBO támogatás ezért attól egy kicsit tartok. Hosszútávra szeretnék venni, lehetőleg 10+ év :D
[Samsung UE55AU7022KXXH]
[G 55UR74003LB]
[TCL 55P635]

(#86006) LevyKee


LevyKee
tag

Sziasztok a Tcl C805 55 Tv-t lehet falra rögzíteni.
Valahol azt olvastam nem lehet de nem akarom elhinni.

(#86007) boborján2 válasza LevyKee (#86006) üzenetére


boborján2
tag

Gyártó oldala szerint:

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#86008) LevyKee válasza boborján2 (#86007) üzenetére


LevyKee
tag

Köszi!

(#86009) Redlight2 válasza leroyclub (#86005) üzenetére


Redlight2
tag

(#86010) Quadgame94 válasza siege5 (#86003) üzenetére


Quadgame94
senior tag

Azon is android TV van? Mert a C805 azzal rendelkezik. Biztosan jól fut rajta a MAX.

(#86011) Quadgame94 válasza leroyclub (#86005) üzenetére


Quadgame94
senior tag

TCL 55C645 inkább.

(#86012) solyka4 válasza Quadgame94 (#85968) üzenetére


solyka4
csendes tag

Üdv. Mire gondoltál amikor azt írtad hogy a 98C805 nagy előrelépés lenne? Előre is köszönöm.

(#86013) marilllyo


marilllyo
veterán

Sziasztok!
Szeretnem lecserelni a TCL C835-ömet. Én sajnos csalódtam benne. :/
Oledet szeretnék. Lgc2,c3 vagy Samsung s90c? Néztem rtingsen de a Sony csúcstvje már húzós anyagilag. :/

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#86014) Vhiktor válasza marilllyo (#86013) üzenetére


Vhiktor
veterán

C3

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#86015) Kornel válasza marilllyo (#86013) üzenetére


Kornel
veterán

Mennyi Netflix lesz?
Nagy csomagban van DV, azt ezek közül csak az LG tudja.
Ha ez nem szempont, akkor a Samsung is jó.
(Én se vennék már csak OLED-et, nem egy Liga)

[ Szerkesztve ]

(#86016) Quadgame94 válasza solyka4 (#86012) üzenetére


Quadgame94
senior tag

A mostani tevédhez képest.

(#86017) boborján2 válasza marilllyo (#86013) üzenetére


boborján2
tag

Eladó lesz?
Mekkora tv és mi az ára?
Mi okozta a csalódást?

(Nekem is az van és kíváncsi vagyok)

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#86018) solyka4 válasza Quadgame94 (#86016) üzenetére


solyka4
csendes tag

Ezt értem de ennek nagyon szép képe van. A Tcl tudja ezt a minőséget?

(#86019) siege5 válasza Quadgame94 (#86010) üzenetére


siege5
aktív tag

Igen az, android, valami miatt az hbo mégis úgy játsza le a műsorokat, hogy akadozik (őszintén szólva néha a disneyn is). Próbáltam már verziócserét tv rendszer és alkalmazást is, nem jöttem rá a hiba okára.

[ Szerkesztve ]

(#86020) atee válasza siege5 (#86019) üzenetére


atee
őstag

Az simán lehet hálózati probléma. Én is szívok hasonlóval. A házban szépen kiépítettem magamnak a hálózatot. Minden működik is szépen. Kivéve a nappaliban wifin a tv-n HBO vagy plex akkor nézhetetlen. Ugyan az az eszköz bárhol máshol a lakásban megy wifin zökkenőmentesen. Minden más youtube pl. is megy rendesen és más eszközök is problémamentesen mennek a nappaliban is a wifi halózaton. De két különböző tv se hajlandó ott wifin HBO vagy plex tartalmakkal wifin működni. Kábelen igen. A hálózati rendszer meg egységes. Ugyan olyan eszközök mesh rendszerben.

D-day 2002-01-04 01:54

(#86021) Quadgame94 válasza solyka4 (#86018) üzenetére


Quadgame94
senior tag

Azt írtam hogy nagy előrelépés lesz. Az azt jelenti hogy szebb lesz. Nem tudom ezen mi nem.érthető. C805 az miniLED az az LG meg sima FALD pár db zónára osztva. Semmi extra.

[ Szerkesztve ]

(#86022) rainman72 válasza solyka4 (#86018) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Az lehet hogy szép képe van mert IPS meg támogatja a széles színskálát.
Viszont a blooming kezeléssel eléggé hadilábon áll,már csak ezért is bukik a TCL C805-el szemben.
Nem láttam élőben de el tudom képzelni sötétben milyen képet ad sötét jeleneteknél,felíratoknál :DDD
Illetve hiába a FALD a feketéje sose lesz olyan mint egy VA Mini ledé.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#86023) loslobos válasza leroyclub (#86005) üzenetére


loslobos
kezdő

Szia

Én TCL Qledet vennék . 55C643 jelenleg nagyon jó áron van

(#86024) loslobos válasza stvnppp (#86001) üzenetére


loslobos
kezdő

Szia
Köki Euro

(#86025) LiteCross91 válasza Weareus (#85910) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Sűrített levegő spray vagy kompresszor ;)

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#86026) bghistvan


bghistvan
senior tag

Üdv!

Tudtok bármi infót erről a miniledes tv-ről?
:
[LG 65QNED913QE]

Egy ilyen [SAMSUNG QE65Q80A] Qled-ről váltok éppen, és mielőtt beleugrok az [LG C3 OLED] -be, jó lenne ha tudnék valamit fenti 913as miniledről, viszont sehol sincs kiállítva és semmi épkézláb tesztet/infót nem találtam eddig róla.

A Q80-hoz képest értelemszerűen jobbat szeretnék, a C3 minden szinten megugorja, de a miniledet is magasztalják még az oled mellett is, nem utolsó sorban most jó pár helyen jóval a C3 ára alatt hozzá lehetne jutni.

Előre is köszi :R

(#86027) Vhiktor válasza bghistvan (#86026) üzenetére


Vhiktor
veterán

IPS paneles tv-vel nem foglalkoznék akkor sem ha miniled. Mert lesznek olyan jelenetek ahol a panel natív kontraszt aránya fog visszaköszönni, ami a béka segge alatt van.
Tudtommal ez a TV ips paneles.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#86028) rainman72 válasza bghistvan (#86026) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Kb ezt tudja [Qned90 2021 rtings]
PH teszt [link]
Amit linkeltél volna az az idei változat.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#86029) bghistvan válasza Vhiktor (#86027) üzenetére


bghistvan
senior tag

Szia!

Igen, sejtettem, de gondoltam hátha ez a 913 valóban jó lehet.....
Szóval a Q80-al sem veszi fel szerinted a versenyt?
Illetve rtingsen kívül tudsz javasolni más oldalt, ahol bővebb leírás/összehasonlítás van esetleg róla?

Mint írtam is, a C3 már 90%-ban elvan döntve részemről, 65" méretben gondolkodom ugyanígy, esetleg alternatíva mi jöhet még szóba helyette hasonló áron (bár már egy ideje nézegetem őket mire erre a jutottam /s90c kilőve több okból kifolyólag is/, lehet kikerülte a figyelmem valami.

:R

(#86030) bghistvan válasza rainman72 (#86028) üzenetére


bghistvan
senior tag

Köszi szépen, akkor lényegében gyengébb a Q80-nál szerinted is ugye?
(A linkért elnézést, nem tudom most miért nem sikerült, el rontottam valamit)

(#86031) Vhiktor válasza bghistvan (#86029) üzenetére


Vhiktor
veterán

Sajnos nem találkoztam még ezzel a tv-vel így nem tudom.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#86032) tchriss válasza Quadgame94 (#86000) üzenetére


tchriss
tag

Rendben. köszi.

(#86033) bghistvan válasza Vhiktor (#86031) üzenetére


bghistvan
senior tag

Rendben, köszönöm szépen!
:R

(#86034) L4D1K


L4D1K
őstag

Sziasztok, sztem hasonlo arban biztos volt mar kerdes de a felhasznaloi szokasok miatt szeretnek en is kerdezni.

Ajandekba szanunk egy uj TV-t. A legokosabb funkcio amit jelenleg hasznalnak a teletext - es fontos h meg is maradjon :)

Amit szeretnenk elerni a cserevel: jobb kepminoseg - minel egyszerubb kezelessel

1. Tévére szánt összeg, forintban?

200.000 - max 250.000

2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)

Klasszik tv-zes, meccsnezes. TV mindig megy a hatterben stb...
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?

2,5-3m. 50-55'

4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?

VIlagos. Delutan / este

5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?

Szembol

6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)

Teletext :) Mi szeretnenk ha megiserkednenek okos funckiokkal - ezert nem hagynank ki mint lehetoseget. Pl YT, Netflix, HBO stb..

7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)

Antenna /HDMI / WIFI

8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?

Kereten lesz / nem relevans

9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)

Nagyon markahuk - es nem tudjuk nyitnanak e szamukra ismeretlen markak (pl TCL) iranyaba. Preferelt a Sony / Panasonic illetve ismertebb markak

10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)

-
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?

Csak uj

Koszonom elore is. Nagyon nehez ugy venni ajandekot amikor a felhasznalasi szokasok behataroljak a lehetosegeket. Szeretnenk elmenyt adni - nem kihivast.

Koszonom :R

[ Szerkesztve ]

# ANTAL Tuning #

(#86035) HagaNRG válasza Redlight2 (#85802) üzenetére


HagaNRG
őstag

Olcsó áfájú külföldi országban 1200 euró a 65 TCL 805C csak szólok (az kb.460ezer Ft). Szóval innen érdemes visszaszámolni, hogy akkor mennyi is az, amit most fizetni kell érte. (teszem hozzá, én is inkább a 200 körüli és alatti árú TV-khez volnék szokva)

(#86036) Quadgame94 válasza L4D1K (#86034) üzenetére


Quadgame94
senior tag

Mi az az antenna? :D

Amúgy TCL 50C805 vagy 55C805. Ha akarsz vehetsz mást de sokkal de sokkal rosszabb lesz. Sony, LG és a többi egyszerű LED cuccokat adnak ennyiért. Felesletes ennyit kőlteni ha nem veszitek a miniLED-es C805-t.

(#86037) Stealth válasza Quadgame94 (#86036) üzenetére


Stealth
aktív tag

Amúgy ezeken van teletext? :Y

-= Stealth =-

(#86038) boborján2 válasza Stealth (#86037) üzenetére


boborján2
tag

Évek óta nem láttam teletext elületet. Viszont a 835 komfortosabb BT távirányítójával előhozható egy virtuális felület , ahol a teletext dedikált színes gombjai megnyomhatóak.

Úgy gondolom azért rakták bele, mert ahhoz kellhet.

A sokgombos távot passzolom , egyszer láttam 1 percig összesen. Nem tudom van e rajta.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#86039) marilllyo válasza boborján2 (#86017) üzenetére


marilllyo
veterán

55-ös TCL C835, igazából áron még nem gondolkodtam.
Hát a legnagyobb bajom, hogy nekem az előző TV-m is jó volt. És megszoktam rajta 1-2 dolgot, ami most nagyon szúrja a szemem.
Ezen gondok leginkább az android rendszernek tudhatók be.
Képminőségre jó a tv, és játékra egyenesen fantasztikus. A gond nekem, hogy én szeretem a vivid színeket. Nekem a mozi mód picit fakó. Szeretem pl. a dinamikus módot, hogy folyjon csak ki a szemem a színektől. Viszont ezekben a módokban a mozgás simítást nem bírja a TV, vagy a droid. Mert, hogy én szeretem, ha a film kicsit soap opera. :D :D :D Sajnos az effekteket, és a mozgás simítást egyszerre nem bírja. Ez engem zavar. Fél év alatt sem tudtam megszokni. Ráadásul, ha játszom 2 órát a gépen, és vinyóról indítanék egy filmet, akkor eleve nem is tud bekapcsolni semmilyen mozgás-simítás módot. Újra kell indítanom hozzá a tv-t és akkor lesz jó. Szóval jah....

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#86040) bghistvan válasza Vhiktor (#86031) üzenetére


bghistvan
senior tag

Kíváncsi lennék a véleményedre, nézegetem a TCL935-t is, szinte csak jókat olvasok róla, és a 65" C3 helyett kis különbséggel már 75" méretben is elérhető lenne.

A C3-hoz képest ajánlott a készülék, képminőség, felskálázás, mozgás megjelenítés, fényerő és fekete szín tekintetében?
Összességében mik a tapasztalok?

Ami még nagyon fontos, hogy a garanciális szervíz mennyire megbízható illetve mennyire van valóban jól működő szervíz háttér a márka mögött? (látom, hogy 5 év alap garanciát hirdetnek de már majdnem befürödtem más gyártóval, nem hiányzik a plusz probléma)
:R

(#86041) boborján2 válasza marilllyo (#86039) üzenetére


boborján2
tag

Nekem 65C835 van.
Beállítottam vhiktor videója alapján , majd megvettem tőle még az oldalán található SDR,HDR,DV beállításokat is.
A mozgásjavítás 5-7 között van nálam ,minden más vhiktor konfigja. A filmek nasról mennek kodival és vimu-val+ netflix. + lan-usb átalakító a gyors stabil háló miatt.592 fw van fent+ gyorsindítás letiltva.
Soha nincs vele probléma
Így azt mondom rá hogy szerintem rendben van.

Ehhez hozzátartozik hogy vhiktor nem a túltolt színekre törekszik ,hanem minél közelebb a valósághoz. Lehetne még kalibráltatni is , de asszem épp eleget költöttem tv-re :) . 5-6 évig egy fillért sem akarok.

Mozgás javításban állítolag a sony a legjobb. De azt is illik rendesen kalibráltatni vagy beállítani és nem is tcl árfekvés.

[ Szerkesztve ]

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#86042) rainman72 válasza bghistvan (#86030) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Nem tudom h a Samuban milyen panel van,ha ADS akkor nem jobb szerintem.
Ki akartam próbálni már 2021-ben is,de sose volt jó ára így kimaradt.

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#86043) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Philips PUS8818 kicsomagolás és üzembehelyezés.
Teszt jövőhéten várható:
[link]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#86044) rainman72 válasza Vhiktor (#86043) üzenetére


rainman72
Topikgazda

:C :C :C

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#86045) bghistvan válasza rainman72 (#86042) üzenetére


bghistvan
senior tag

Az enyémben VA panel volt, anno még beszéltünk is erről ha jól emlékszem, viszont a #86040 hozzászólásomra kérhetnék tőled is véleményezést, azért ti csak felkészültebbek vagytok mint én 😉
:R

(#86046) L4D1K válasza Quadgame94 (#86036) üzenetére


L4D1K
őstag

Ah köszi.

Én személy szerint a c805 néztem szintén, de ami nekem megfelel másnak nem biztos.

Antenna: ami a "falból" jön kábel :DDD viccet félretéve - nincs tudtommal most semmilyen szolgáltatói box amin menne HD adás, megkell néznem pontosan mivan ott de asszem Digi.

Épp ezért szeretnénk kicsit az okositas felé terelni őket, mert ott még mindig 300 csatorna kell ahhoz h nézhess 3 értelmeset.

Teletext sztem lottó miatt kell vagy sporthírek miatt. Van akinek ez a kényelmes / ismert módja a információ szerzésnek.

# ANTAL Tuning #

(#86047) jeffreybboy


jeffreybboy
tag

Sziasztok!

Q70t Samsungom ha cserélném Q90 Neo qled Miniled tvre éreznék előrelépést. Vagy innen mindenféleképpen Oled lenne értelmes lépés?

Egyedül az idő a barátom.

(#86048) B.Gábor 76


B.Gábor 76
kezdő

Üdv 32 colos full hd tv használok monitornak is jelenleg LG van kb 5éve nyúzom szép színek .pezsgő színű keret.le cserélem ami már smart. LG mellett volt a TCL és azon sokkal szebb kép volt,a fekete fekete az LG szürke normál beállítások.és egy 10 ezerrel olcsóbb is!az lenne a kérdésem hogy napi 5-10 órát menne TCL ezt bírja? köszönöm a választ!

(#86049) Quadgame94 válasza jeffreybboy (#86047) üzenetére


Quadgame94
senior tag

QN85C jobb mert az európában VA paneles. Viszont árban nem éri meg az sem. Egy vicc annyiért. Akkor már LG C3 vagy S90C OLED. Vagy spórolj és TCL C805 is miniLED és van olyan jó mint a QN85C.

(#86050) Quadgame94 válasza B.Gábor 76 (#86048) üzenetére


Quadgame94
senior tag

Az LG IPS paneles és azért nagyon gyenge a kontrasztja. Melyik TCL amúgy? Napi 5-10 óra az eléggé standard használat. Fogja bírni.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.