Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26001) AL válasza sch_a (#25989) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Előző leveleimben több tippet is láthatsz, főleg a 25959 - es, ami hasonló kategóriát tartalmaz . Üdv.

(#26002) b.kov válasza akela91 (#25999) üzenetére


b.kov
senior tag

LG B8-ról beszélünk.
Mikor a B7-et próbáltam megrendelni, akkor az is volt a központi raktárban, így teljesen semmi köze ahhoz, amiről te beszélsz.

szerk.: Nem mellesleg nem egyszer tapasztalom azt, hogy a T tele van inkompetens, hozzá nem értő alkalmazottakkal, akik az isten tudja, hogy hogyan kaptak ott állást. Habár azt is el tudom képzelni, hogy ennyire alacsonyak a felvételi eljárások. A T-Systemsről meg aztán pláne ne beszéljünk ...

[ Szerkesztve ]

(#26003) AL válasza azelsomillio (#25979) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Itt láthatod a készülékeid adatait, ha valamelyik TV megtetszik a jobb felső sarokba beírva a típusszámot előjön a legtöbb készülék adata : [link]
A választott készülékeid mind IPS panelesek. VA panel előnye : legalább 3x - 4x nagyobb kontraszt, mint az IPS - nél, jobb fekete. Hátránya a gyengébb betekintési szög.
Filmnézésre, ha szemből nézitek a VA panel a jobb.
Itt és az áruházak oldalain véleményeket is találsz a kiszemelt készülékekről (némelyikről nagyon sok van) .
[link]
[link]
A Samsung 50 és 58mu6102 és 6122 szinte ugyanaz ( VA paneles ), az 55 - ös méret vegyesen IPS és VA .
Sony 55XE7005 : nem Androidos és VA paneles, az idei XF7005 Androidos és IPS paneles.

[link]

Ezek itt mind 4K alapmodellek ( natív : 50 Hz , többségében nem valós 10 bit , mozgás : 60 Hz, stb )
Az idei típusok általában drágábbak.
2017 - es 4K modell : Panasonic - EX, Samsung - MU , Sony - XE .
2018 - as 4K modellek : Panasonic - FX, Samsung - NU , Sony - XF
Arra vigyázz, hogy ismeretlen helyen ne vásárolj, mert baj lehet a garanciális ügyekkel.
A 25957 - es és néhány korábbi levelemben is találsz több ajánlatot.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#26004) akela91 válasza b.kov (#26002) üzenetére


akela91
addikt

Áh, értem. Akkor nekem szerencsém volt legutóbb lehet. Remélem most is az lesz, és te is megkapod végre amire vársz.

Supportra nyilván bárkit IS felvesznek, ez szinte az összes multira igaz.

egy kis pozitív tapasztalat:

MM-be kifogtam egy eladót, akivel az Rtings-es tesztekről dumáltunk, betéve tudta az összes tv paneltipusát.

[ Szerkesztve ]

(#26005) Lesliegold


Lesliegold
tag

Sziasztok,

49SK8500PLA 279e Ft. Ár/érték arányban mennyire jó vétel ez a 120hz-es SUHD TV? Árukereső szerint 400e Ft-ról indulva érte el a mostani stabil árát. Eshet ez még, vagy le kell csapni rá? köszi!
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi 3

(#26006) AL válasza Lesliegold (#26005) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Azt nem tudom, hogy az LG kijelzője valós ( natív ) 100Hz e, ha olyan készüléket szeretnél, akkor ebben a méretben a Sony 49XF8505 biztosan ebbe a felső - közép kategóriába tartozik. Áprilisban ez is 400 feletti árról indult, most akciósan 280 körül kapható. [link]
[link]
A Samu QLED - jei is szoktak 300 körül lenni. Érdemes megnézned ezeket is. Üdv.

(#26007) Keneseij


Keneseij
tag

Sziasztok!

Eljött az ideje az új tv vásárlásának.

Amire használnám:
XBOX
Film, sorozat , tv adás ritkán
Néha youtube

A nappali széles, fontos a nagy betekintési szög, Előnyben részesiteném az IPS panelt, a kiszemelt méret 60 coll, illetve a ráforditható keret 300e forint.

Barátoméknál láttam LG-t, annak bejött a smart része, illetve a magic remote is nagyon.
Köszönöm a tippeket előre is!

OP2

(#26008) amadeus11 válasza mzso (#25997) üzenetére


amadeus11
senior tag

Ezek szerint a Samu BFI-je a 7-es sorozattal bezárólag használhatatlan, nagyon vibrál. Akkor nincsenek fokozatok sem, csak ki-be kapcsolás. Gondolom a "Qled" sorozatnál már használni is lehet. Drágább Sony tévéken jól megoldották, hogy a BFI és az interpoláció egyszerre működik. Mindkelttőt alacsony beállításon járatva jó mozgásmegjelenítést lehet elérni. Kár.

There is a star

(#26009) mzso válasza amadeus11 (#26008) üzenetére


mzso
veterán

Én nem láttam fokozatot. Csak fantázianevet ami bekapcsolta...

Összehasonlítási alapom nincs, ezért is kérdeztem. (Interpolációt mellé nem próbáltam bekapcsolni, ha lehet)
Meg ugye nem korrekt körülmények között teszteltem.

(#26010) mzsol


mzsol
tag

TV vásárlás előtt vagyok. 200 ezerig vennék. Mit ajánlanátok. Eddig LG-et néztem de semmi konkrétum még.
A VA és IPS panel közti különbség az rendben, de mi az az Active HDR? Maga a technológia tiszta csak a TV-nél ez mennyiben javít a képminőségen? Az LG oldalán a 50UK6950PLB tipusnál csak az active hdr van feltüntetve. Akkor ez most milyen panellel szerelt TV?

(#26011) Móncsa válasza Keneseij (#26007) üzenetére


Móncsa
aktív tag

60colos tv az idei szériából kimaradt , egyik sem gyárt ,ár ekkora méretet vagy 55" vagy 65" van .
Én is 60colosat szeretnék venni de nincs ezért maradt a 24" :Y :Y :Y

(#26012) mzso válasza Móncsa (#26011) üzenetére


mzso
veterán

Csak kíváncsiságból: miért számít 60 hüvelyknél +-5 oda vissza olyan sokat? (főleg a plusz, meg hogy 24-ről váltanál)

[ Szerkesztve ]

(#26013) pinnacle válasza AL (#26006) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Van valakinek ilyen Sony 49XF8505 TV-je? Tényleg VA paneles? Nekem a Sony Szalonban azt mondták, hogy csak 600k felett van VA paneles TV. Itt IPS-t írnak.

[ Szerkesztve ]

(#26014) akela91 válasza pinnacle (#26013) üzenetére


akela91
addikt

Mert nem értenek hozzá. XF9005 is VA paneles, ami 374k 55"-ban... Ja, egy Sony szalonban ennyi ráadásul...

[ Szerkesztve ]

(#26015) pinnacle válasza akela91 (#26014) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Igen az a kínos, hogy ez a bemutatótermük. Azért kíváncsi vagyok erre a Sony 49XF8505-re. Ráadásul az MM-ben a panelt kocogtatva mutattak VA-s Sony-t, ami 300k sem volt, csak nem emlékszem melyik, talán 49"-es 7-es sorozat.
Egyébként van olyan oldal, ahol a panel típusára lehet szűrni?

[ Szerkesztve ]

(#26016) coppola válasza pinnacle (#26015) üzenetére


coppola
tag

Azért mondanak ips-t, mert csak a 49"-es VA paneles xf85-ben

(#26017) pinnacle válasza coppola (#26016) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Milyen 43", 49"-es VA paneles TV-k vannak most? Ezért lenne jó egy oldal, ahol lehet erre szűrni.

(#26018) nightshadow válasza Móncsa (#26011) üzenetére


nightshadow
veterán

[link]

pinnacle

Ha a +1" nem számít akkor az összes 50"-es LG UK sorozatú tévé VA paneles.

[ Szerkesztve ]

(#26019) pinnacle válasza nightshadow (#26018) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Ez hihetetlenül jó ár. Ha jól látom a többi sem sokkal drágább. Ezt, hogy csinálja az LG, nincs valami hiányossága ezeknek a TV-nek? Én 43"-as TV-t akarok ennyiért venni. :) 43"-ban nincs VA TV?

[ Szerkesztve ]

(#26020) coppola válasza pinnacle (#26019) üzenetére


coppola
tag

Samu 43nu7xxx 7400-ig, onnan panellottó a 43".

(#26021) pinnacle válasza coppola (#26020) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! VA paneles TV-ket be lehetne rakni az első hozzászólásba, úgyis ebből van kevesebb.

(#26022) BTom1970


BTom1970
tag

Sziasztok!

Ajánlatokat kérnék 2db TV-re, ezek lennének a szempontok:

Ár: Max. kb. 170.000 Ft
Méret: 47"

Ár: ???
Méret: 32"

Tulajdonságok: Wifi, Smart, 4K
Felhasználás: Általános TV és sportközvetítések
Samsung-ra gondoltam mint márka vagy más valami Euronics üzletekben kaphatóra.
De máshol is megfelelő természetesen.

Köszönöm az ajánlatokat!

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

(#26023) junior11 válasza pinnacle (#26013) üzenetére


junior11
veterán

A Sony fórumban lévő tulaj(ok) szerint igen.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#26024) AL válasza pinnacle (#26013) üzenetére


AL
addikt

Szia ! A 8505 ös sorozatból ez az 1 méret VA paneles. Több hozzászóló is vett már ilyen készüléket. Én is azért vettem tavasszal 55 jelyett 49 es méretet, mert nem szerettem volna IPS panelt. Az előző leveleimben lévő teszt és összehasonlító oldalon is láthatod. Sajnos az Eladók nem mindig vannak a helyzet magaslatán. Engem tavasszal még arról győzködtek, hogy mindegyik VA paneles. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#26025) AL válasza mzsol (#26010) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Nem írtál méretet. Az előző napokban írt leveleimet nézegesd meg, hátha találsz kedvedre valót . Ezek a levelek hasonló árkategóriát tartalmaznak : 26003, 25944, 25957, 25959,
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#26026) Izmael


Izmael
újonc

Sziasztok.

Uj tévét szeretnék venni de nagyon nem vagyok kepben, hogy mit erdemes manapsag.

Ami fontos lenne:
-maximalisan 350.000 ft
-55 col
-4k felbontas
-rá tudjam kotni a PCt wifin ha megoldható
-ha meg bele lehet paszirozni akkor egy konzollal azert jatekra is legyen jo de ez nem letszukseg
-lehetoleg Samsung vagy LG

Ha belefer valakinek tudnatok linkelni egy jopar típust aztán azokbol eldontom.

Elore is köszi :) :))

(#26027) Móncsa válasza mzso (#26012) üzenetére


Móncsa
aktív tag

Eddig 50"-os volt de az bekapta a villámot a 65colos már nem fér el a 60"-os meg pont jó lenne.

(#26028) Móncsa válasza nightshadow (#26018) üzenetére


Móncsa
aktív tag

Ezt már láttam :R de nem tudom honnan jött mert Magyarországon csak az Euronics árulja az interneten semmi sincs róla és ez egy full fapad modell valamint a lábai miatt sem tudom rátenni a tv állványra nekem csak a középtalpas a jó

(#26029) nightshadow válasza Móncsa (#26028) üzenetére


nightshadow
veterán

Ott a középkategóriás Sony KD-60XF8305 [link]

(#26030) pinnacle válasza junior11 (#26023) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi junior11, AL! Engem tavasszal még arról győzködtek, hogy mindegyik VA paneles.:) Pedig ott azért tényleg tudni kellene mindent. MM-ben mondták a legegyszerűbb módszer, megkopogtatni, ha villan (ilyen sötét folt) VA, ha nem akkor IPS.

(#26031) Tottu


Tottu
senior tag

A Sony Bravia KD-65XF9005B TV esetén, ha FullHD-ba játszunk, akkor az input lag 40.9ms.

Ez mennyire már észrevehető lag vagy ezzel még simán lehet játszani?

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#26032) nadorsz


nadorsz
újonc

Sziasztok!

Két TV-t keresek, egy-egy kis méretű hálószobába 40-45 hüvelyk körüli képátlóval, 120k/db költségkerettel.

Ez elég erős megszorítás, eddig jellemzően FHD-kat találtam.
- betekintési szög nem kell nagy
- kábeles HD adás lesz rajta, esetleg filmek netről
- távirányítóján legyenek szám gombok (nem kell okos távirányító)

Mit javasoltok FHD vagy 4k-ban? A költségkeret nem rugalmas.

Köszi!

(#26033) pinnacle válasza pinnacle (#26019) üzenetére


pinnacle
nagyúr

LG-nél megerősítették, hogy az LG 50UK sorozatban VA panel van. Ott biztos nem lesz gond a kontraszttal. Kérdésemre, hogy tudják ilyen jó áron adni, azt mondták azért, mert az LG saját panelt használ, a többieknek meg vásárolni kell, de ez pont a VA panelre nem igaz. Van valakinek ilyen TV-je, nincs vele semmi gond? Van valami különbség a a képminőségben közöttük, vagy csak +szolgáltatások vannak? Én csak az FRC-től tartok, de valódi 10bites TV, 2x ennyiért van. Egyáltalán van 43"-50"-es 10bites VA vagy IPS TV 200k alatt?

[ Szerkesztve ]

(#26034) Dzsedáj válasza gedikart (#25996) üzenetére


Dzsedáj
tag

Van, de ki lehet kapcsolni ezt a módot. Legalább is webOS alatt tuti. Azért linkeltem be alatta egy másik LG-t. Azon már ez az op.rendszer van és megfelelhet a kritériumoknak amit írtál. Anno én a szülőknek egy ilyen LG-t szereztem be és azóta is imádják: [link] Ez 2x10W, hogy a hangerőről is beszéljünk, tud "üvölteni" ha felveszed a hangerőt. Valamint nem akarom agyon dicsérni a webOS-t, de szerintem rém egyszerű a kezelése és az egyik, ha nem a legjobb op. TV-re. <--SZVSZ, még mielőtt valaki betalálna ;)

[ Szerkesztve ]

''Az én akarásom nem bolondság,hanem tövig kalászos táblája a tibennetek még csak csirázó búzaszemeknek!''

(#26035) Meridani


Meridani
tag

Sziasztok!

Az alábbi tv-kről tudtok véleményt mondani? Főleg a sharpra lennék kíváncsi.

A két LG között csak a local dimming a különbség?

A sharp most emagon 120e Ft annyiért jó vétel?

Smart része nem érdekel a tv-nek egyedül a képminőség. Játékra nem lenne használva.
Ilyen szempontok alapján van más ajánlott tv max az LG árában (170) ?

Köszi

(#26036) AL válasza nadorsz (#26032) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Itt láthatod néhány készülék adatait ( Samsung 40mu6102, 6122, Sony 40WE660, LG43UJ6307, Philips 43 pus6162) ha valamelyik TV a kínálatból megtetszik a jobb felső sarokba beírva a típusszámot előjön a legtöbb készülék adata : [link]
A táblázatban láthatsz VA és IPS paneleseket vegyesen. VA panel előnye : legalább 3x - 4x nagyobb kontraszt, mint az IPS - nél, jobb fekete. Hátránya a gyengébb betekintési szög.
Filmnézésre, ha szemből nézitek a VA panel a jobb.
Itt és az áruházak oldalain véleményeket is találsz a kiszemelt készülékekről (némelyikről nagyon sok van) .
Az Euronicsban néhány készülék olcsóbb most, mint máshol : [link]
Arra vigyázz, hogy ismeretlen helyen ne vásárolj, mert baj lehet a garanciális ügyekkel.
Itt láthatsz árakat és véleményeket is : [link]
Vásárlás előtt érdemes megnézni a kiszemelt készüléket és ha teheted vegyél hozzá + garanciát .
Üdv.

(#26037) gedikart válasza Dzsedáj (#26034) üzenetére


gedikart
aktív tag

Értem, de az esetemben max a 40"-os fér el. Falra lesz szerelve, de a szekrénysor között 93 cm van csupán. Tehát vagy 32-es vagy 40-es. Samsungból nem találtam mást, csak az UE40M5002 típust, illetve van még egy Panasonic TX-40FS400E (amitől egy kicsit tartok).

(#26038) AL válasza Izmael (#26026) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Itt láthatod négy készülékeid adatait, ha valamelyik másik TV megtetszik a jobb felső sarokba beírva a típusszámot előjön a legtöbb készülék adata : [link]
A listán lévő készülékek vegyesen IPS és VA panelesek. VA panel előnye : legalább 3x - 4x nagyobb kontraszt, mint az IPS - nél, jobb fekete. Hátránya a gyengébb betekintési szög.
Filmnézésre, ha szemből nézitek a VA panel a jobb. Választás előtt érdemes megnézni Üzletben őket, hogy el tudjad dönteni melyik kijelző vagy márka ami leginkább megfelel az ízlésednek .
Itt néhány az árkategóriába eső készüléket találsz : [link]
Az MM - ben is vannak jó akciók és holnaptól még több ÁFA mentes ár lesz : [link] Ez a Pana most az E. digitálban még olcsóbb.
2017 - es 4K modell : Panasonic - EX, Samsung - MU , Sony - XE .
2018 - as 4K modellek : Panasonic - FX, Samsung - NU , Sony - XF
Arra vigyázz, hogy ismeretlen helyen ne vásárolj, mert baj lehet a garanciális ügyekkel.
Bármelyiket veszed érdemes + garanciát is venni hozzá. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#26040) Lipton


Lipton
őstag

Sziasztok!

Ps4pro játékhoz és néha filmezéshez melyik jobb és miért?

LG 55UK6300
Samsung 55MU6122

Samsung NU sorozat a DTS hiánya miatt nem jöhet.

Mindegyik 170k.

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#26041) A21


A21
tag

Sziasztok! 130 ezerig 40-50 col között milyen TN és IPS (még nem eldöntött melyik) paneles új tévé lenne ajánlott? Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#26042) BTom1970


BTom1970
tag

Sziasztok!

Ebből a néhány TV-ből, melyik lenne az ajánlott vétel?

Igények kb:
Tulajdonságok: Wifi, Smart, 4K
Felhasználás: Általános TV és sportközvetítések

https://euronics.hu/termekek/tv-audio-video/televiziok-es-tartozekok/televiziok/c/advancedsearch/281?filterText=&facetCode_brand_brand_224=brand%3Abrand_224&facetCode_brand_brand_147=brand%3Abrand_147&facetCode_brand_brand_247=brand%3Abrand_247&priceRangeMin=123000&priceRangeMax=170000&facetCode_guarantee_24=guarantee%3A24&facetCode_kepatlozol_43+%22=kepatlozol%3A43+%22&facetCode_kepatlozol_49+%22=kepatlozol%3A49+%22&facetCode_tvfelbontas_Ultra+HD=tvfelbontas%3AUltra+HD&facetCode_wifi_true=wifi%3Atrue&q=

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

(#26043) grigo


grigo
őstag

Egyszer ajánlottátok itt az rtings.com oldalt. Azóta ott is nézegetem, hogy miről milyen összegzéseket írnak. Viszont az ottani típusszámokat nem igazán találom Magyarországon. Tudnátok abban segíteni, hogy mi a logikai kapcsolat a listán szereplő készülékek és a magyar típusszámok között. Sokszor nem is találok ilyeneket magyar oldalakon.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#26044) Kiskutya válasza Lipton (#26040) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nekem 55uk6950 van dts-t kezeli szépen és nekem a kép minősége is tökéletes ps4-hez.

hmm...

(#26045) nasilli


nasilli
csendes tag

Sziasztok !

Erről a két tv- ről kérném a véleményeteket

LG 60-UJ 6307 - ehhez van magic remote táv , ez IPs panel ?

Samsung UE-58 MU6122 ez VA - panel ?

Esetleg van itt valakinek ezek közül , melyik lenne minőségre jobb vétel filmezésre ?

A sok olvasgatás után a kettő közül választanék .

A Samut láttam működés közben , az tetszett . A következő napokban valamelyiket megveszem .

Várom a segítő véleményeteket . Előre is köszönöm .

(#26046) Móncsa válasza nasilli (#26045) üzenetére


Móncsa
aktív tag

[link]

Madaras teszkóban csak 220 pénz

(#26047) Lipton válasza Kiskutya (#26044) üzenetére


Lipton
őstag

Koszi! IPS az is vagy VA?
Az aranylag kisebb fenyero es a nem tul acelos fekete amit olvastam rola negativumnak. Mellette olcso es szuper az input lag. Ebben mi a talasztalatod?

(#26048) Kiskutya válasza Lipton (#26047) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nekem az ips színei jobban tetszenek mint a va panelnek de ez én vagyok.

hmm...

(#26049) AL válasza BTom1970 (#26042) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Az Általad jelölt készülékek között vegyesen vannak VA és IPS panelesek. VA panel előnye : legalább 3x - 4x nagyobb kontraszt, mint az IPS - nél, jobb fekete. Hátránya a gyengébb betekintési szög.
Itt véleményeket is találsz a kiszemelt készülékekről ( némelyikről sok van )
[link] Ez a Samu szinte ugyanaz, mint a MU6122. felülre beírva a típusszámot előjönnek az árak és a vélemények
Itt adatokat láthatsz tévékről, ha valamelyik megtetszik a jobb felső sarokba beírva a típusszámot előjön a legtöbb készülék adata : [link]
Ugyanannál a sorozatnál mérettől függően más, más ( VA, IPS ) kijelzők vannak.
Az árak nem mindig tükrözik a minőséget. Az idei típusok általában drágábbak.
2017 - es 4K modell : Panasonic - EX, Samsung - MU , Sony - XE .
2018 - as 4K modellek : Panasonic - FX, Samsung - NU , Sony - XF
Választás előtt érdemes utánaolvasni és megnézni a készülékeket, mert nagyon sok különbség van hangnál és képnél is. Arra vigyázz, hogy ismeretlen helyen ne vásárolj, mert baj lehet a garanciális ügyekkel. Ha teheted vegyél hozzá + garanciát is, mert ez a mai technika már nem a legmegbízhatóbb . Ha a Sonyt választod és hivatalos helyen veszed a vásárlást követő 1 évben vehetsz hozzá + garanciát a Sony márkaboltokban.
Ha már választottál többet is, a végső döntés előtt érdemes a készülék topickjában is érdeklődnöd. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#26050) nasilli válasza Móncsa (#26046) üzenetére


nasilli
csendes tag

Szia !

Köszi az ár infót .

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.