Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25001) Phiotr


Phiotr
csendes tag

Sziasztok!

Eredetileg FHD Smart TV-t szerettem volna venni amely kompatibilis az HBO GO-val (ha jól tudom csak LG és Samsung) és lehetőség van rajta a PC képernyőjének a megosztására kábel nélkül.

Méretben az 1m körüli átmérőre gondoltam, mivel ez a számomra még megfizethető kategória. Szerettem volna a TV-hez minél olcsóbban hozzájutni.

Némi keresgélés után rájöttem, hogy egy olyan FHD TV, ami megfelel az elvárásaimnak már olyan áron van, amelyért már UHD-t lehet kapni.

Így szűkült le a választásom 2 versenyzőre:
Samsung UE40MU6122
LG 43UJ6307

Ti melyiket javasolnátok és miért? Esetleg van valami amiben tévedtem korábban? Kérlek korigáljatok!

Üdv,
Peti

(#25002) kovadika


kovadika
őstag

Sziasztok!
Kinéztem két készüléket,
LG 65UK6400PLF
Sony KD55XF8505BAEP

A kérdésem az, hogy melyik lenne a jobb választás? 65ös lenne az ideális nekem, viszont ugye a sony minőségben jobb.

(#25003) ΞΔGLΞ válasza wopi (#24987) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ennyi pénzért a közelében nem kapsz H6400 képminőséget.

(#25004) orbo válasza mjani1172 (#24989) üzenetére


orbo
tag

Úgy látom itt is vége az akciónak, már 400k az ára... :((

Nem szabad itt sokat gondolkozni, le kell csapni a jó vételekre. Nekem 2 nap alatt ez a 2. tv, ahol vége lett az akciónak, én meg lemaradtam. :W

[ Szerkesztve ]

(#25005) mjani1172 válasza orbo (#25000) üzenetére


mjani1172
addikt

A sony-t néztem tegnap egy 100 - al volt ocsóbb.
Ma mentem volna megvenni.
Akkor már nincs ezzel gondom.
Látom közben írtál.:-) Azért kell gondolkodni én még most sem tudom, hogy 60 vagy 55 félek hogy túl nagy és kényelmetlen lesz.

[ Szerkesztve ]

(#25006) fauv válasza mjani1172 (#25005) üzenetére


fauv
őstag

Maradj az 55-nél. Azzal nem nyúlsz mellé 3,5 méteres távnál.

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#25007) Dzsedáj válasza orbo (#25004) üzenetére


Dzsedáj
tag

Azért nagyon nem kell kétségbe esni :) Máshol eleve annyiba kerülnek, mint a nagy boltokban akció idején ;) Tessék az LG Itt pedig a Sony

[ Szerkesztve ]

''Az én akarásom nem bolondság,hanem tövig kalászos táblája a tibennetek még csak csirázó búzaszemeknek!''

(#25008) Dzsedáj válasza Dzsedáj (#25007) üzenetére


Dzsedáj
tag

Bocs, a Sony-t, benéztem :B My bad... de figyelgetni kell. Majdnem minden héten akad vmi akció valamelyik műszaki áruházban. Az MM-ben is úgy szokott lenni, hogy csütörtökön elindítják az akciót és vasárnapig vagy hétfőig él. Ezért van az, hogy a kinézett LG tegnap még 272k volt.

[ Szerkesztve ]

''Az én akarásom nem bolondság,hanem tövig kalászos táblája a tibennetek még csak csirázó búzaszemeknek!''

(#25009) Móncsa


Móncsa
aktív tag

Lg most abbahagyta hogy regisztrálás esetén ad még +3 év garanciát. :Y :Y :Y

(#25010) orbo válasza Dzsedáj (#25007) üzenetére


orbo
tag

Jaja, nem estem kétségbe, így több időm van fórumozni, bár abba is bele lehet pörögni. Sok vélemény olvasása után már azt se tudja az ember mit is akar venni. :-)
Figyelem az akciókat, biztosan lesz majd.

A magyar garancia miatt kis boltokból nem akarok venni, mert mindenfélét hallani róluk.

(#25011) Dzsedáj válasza Móncsa (#25009) üzenetére


Dzsedáj
tag

"Regisztráció és részvételi feltételek*

A promóció 2018. május 15. és július 15. között, a promóció feltételeiben felsorolt partnerektől vásárolt, 2017 és 2018-as LG OLED és UHD LED 4K televíziókra vonatkozik. Az 5 év gondoskodás igénybevételéhez nem kell mást tennie, mint legkésőbb 2018. augusztus 15-ig regisztrálni a megvásárolt terméket a lenti weboldalon."

Tehát ha július 15-ig nem vetted meg akkor lemaradtál róla, ahogy én is.

orbo: Sok helyen azért odaírják, hogy "gyártói garancia" és nem tart semmiből rákérdezni telefonon. Ha meg pesti a bolt, akkor személyesen is be tudsz menni. Egyébként minél jobban beleásod magad, annál sz*rabb :DDD de azt egyedül te tudod mik az elvárásaid.

[ Szerkesztve ]

''Az én akarásom nem bolondság,hanem tövig kalászos táblája a tibennetek még csak csirázó búzaszemeknek!''

(#25012) orbo válasza Dzsedáj (#25011) üzenetére


orbo
tag

Teljesen igazad van, nem szabad annyira beleásnom magam, mert tényleg tökre elbizonytalanít. Azt hiszem jó lesz az LG60750, csak fogjak ki egy jó akciót. 250k körül egy másodpercet sem hezitálnék. :)

(#25013) Borosp87


Borosp87
csendes tag

Sziasztok!

Tudom kicsit offtopic a téma, de felteszem itt is a kérdésemet, mert szerintem a céljából kifolyólag itt van a legtöbb ember aki tud segíteni nekem.

Szeretnék venni külső merevlemezt, kizárólag filmeket tennék rá és a TV-vel lenne összekötve, innen játszaná le amit letöltök. 2TB tárhely bőven elég, kérem akinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban az ajánljon egy megbízható merevlemezt erre a célra.

- Kell-e külső áramforrás neki, esetleg elég ha a TV-től kapja a tápot?

Néztem pl ezt is: 3,5"

Jó lenne 25 körül ha kijönne.

Köszönöm a segítséget!

(#25014) excalibur36


excalibur36
senior tag

Sziasztok!
Nem egyszerű ez TV. vásárlás... :D
De végre tudom már, hogy mit akarok egy ilyen TV.-től.
Azokat a szolgáltatásokat 2 modellben és két márkában találtam meg...
Sony KD55XE7005
Samsung UE55MU6102
Márcsak az a kérdésem, hogy melyiket érdemes megvenni?
Kép minőség, használhatóság stb.

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#25015) Dzsedáj válasza orbo (#25012) üzenetére


Dzsedáj
tag

A Sonynak biztos szebb a feketéje a VA panel miatt, de az LG IPS-e valósághűbben jeleníti meg a színeket tudtommal. Én nem láttam a 2 készüléket egymás mellett és személyes tapasztalatom is az LG-vel van. Ha már megnézni nem tudod őket élőben, itt azért van pár infó és kép: LG vs. Sony

''Az én akarásom nem bolondság,hanem tövig kalászos táblája a tibennetek még csak csirázó búzaszemeknek!''

(#25016) doc válasza Borosp87 (#25013) üzenetére


doc
nagyúr

kulso tap nelkul csak 2.5"-os HDD fog menni, es abbol sem mind

(#25017) szetcsuszott


szetcsuszott
aktív tag

Sziasztok!
Alap tv kellene, semmi smart, semmi 4k. Full hd ami elvárás, illetve 42-44 " (ami meghalt 42-es, annál kisebb nem kéne, de max 44 fér be)
100 vagy alatta. No name-eket kerülném.
Kb ennyi ami fontos.. Az árukereső kidobott vagy 5 db lg-t, de nekem mind egyforma, nem látom a különbséget. 😕
Előre is köszi!

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#25018) Móncsa válasza Dzsedáj (#25011) üzenetére


Móncsa
aktív tag

Ezért amíg nem indítják újra addig ezt nézem. [link]

Van egy kis felhősödés itt ott de jó lesz +3 év garanciáért kibírom :C :C :C

[ Szerkesztve ]

(#25019) kokokka válasza fauv (#25006) üzenetére


kokokka
őstag

Atyaég! Legalább butaságokat ne írj, ha már ajánlasz valamit!!

@ Látom közben javítottad magad....

[ Szerkesztve ]

(#25020) junior19 válasza Dzsedáj (#25015) üzenetére


junior19
senior tag

"A Sonynak biztos szebb a feketéje a VA panel miatt, de az LG IPS-e valósághűbben jeleníti meg a színeket tudtommal."
Ezt már többször leírtad, igaz, általában VA panel vagy IPS kapcsán, gyártói megnevezés nélkül.
Mire alapozod ezt, linkelhetnél egy oldalt, ahol írják, vagy mit takar a tudtommal kifejezés?
Mert én ezt így nem jelenteném ki, láttam már olyan IPS paneles tévét, amely rosszabbul jelenítette meg a színárnyalatokat, mint VA paneles.
A logikád szerint az Olednek még rosszabb a színmegjelenítése, mert annak a feketéje, fekete.

codec project

(#25021) Dzsedáj válasza Móncsa (#25018) üzenetére


Dzsedáj
tag

Ez egy monitor, nem TV :) és 55"-ból lett 24"?! Remélem még idén lesz egy promójuk és be tudok én is regelni :DDD

''Az én akarásom nem bolondság,hanem tövig kalászos táblája a tibennetek még csak csirázó búzaszemeknek!''

(#25022) Dzsedáj válasza junior19 (#25020) üzenetére


Dzsedáj
tag

A véleményemet igyekszem szubjektíven írni. Többször leírtam? Szerintem keversz valakivel, de javíts ki ha tévedek. Egyébként a hsz-ben szereplő 2 típusra vonatkozott amit írtam és az ott szereplő 2 linkben pl: a "Black Uniformity" rész jó támpont.

"Mert én ezt így nem jelenteném ki...." Én ezt nem is jelentettem ki!

"A logikád szerint..." Ezt meg te következtetted ki helytelenül :) nem is tudom, hogy jött az oled a képbe.

[ Szerkesztve ]

''Az én akarásom nem bolondság,hanem tövig kalászos táblája a tibennetek még csak csirázó búzaszemeknek!''

(#25023) Móncsa válasza Dzsedáj (#25021) üzenetére


Móncsa
aktív tag

Az monitor, kellett gyorsan vennem valamit a villámverés után mert kezdődött a foci vb meg a Tour de france és ezt találtam jó árban olcsón.

Ez
[link]
nagyon jó vételnek tűnik de 400km-re van , még ki sem bontották tehát ők sem tudják mi is van a dobozban. :Y

Én megrendelem valami futár elhozza kifizetem majd jön a zsákbamacska hogy mi is lehet a dobozban mert ez akkor lenne jó ha a futár megvárná még kicsomagolom és bekapcsolom

(#25024) Móncsa


Móncsa
aktív tag

[link]

Ezt a hármat megnézem Pécsett csütörtökön

Szerintetek melyik a legjobb tv adások nézésére .

(#25025) ΞΔGLΞ válasza Móncsa (#25023) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nem tudod hova kell, vagy nincs kedved vesszőt rakni a hozzászólásaidhoz?
Komolyan, alig tudom néha kibogozni emiatt, mert annyira egybefolyik
.
De a futárnak kötelessége ott megvárni, míg kibontod, ha ezt nem tudtad volna. Ha meg ellenkezik, akkor csak ennyit mondj.
Akkor terméket viheti vissza csába, amiről most szépen JKV-t írtok.
Kezesbárány lesz.

[ Szerkesztve ]

(#25026) ΞΔGLΞ válasza Móncsa (#25024) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Mindegyik belépőszint. A Samsung rendszere ennél a tévénél elég lassú, de a feketéje jobb (este).

(#25027) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Szeretnék TV-t vásárolni a régi Samu UE40D6570 helyett, mert már a Plex-et pl nagyon lassan akarja betölteni, alkalmazások nagy része nem működik már, elég szarul lehet gépelni is rajta, mert csak a távirányítót lehet nyomkodni, csak 100Mb/s-os a LAN portja. No ezen hibák kijavítására van valami best-buy TV mostanság? Lehet nagyobb is valamennyivel, de árban ne menjünk el nagyon br. 350 fölé. :R

(#25028) AL válasza KaiotEch (#25027) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Méretet nem írtál, ha nagy kell, akkor érdemes megnézned a tegnapi 24992 es levélben szereplő Sony 60XF8305 öt. Ha mellékelt adatok igazak, akkor az árát megéri. Tegnap még akciósan 300 alatt volt, Ma 350 körül van. 49 es méretben most az MM ben van a Sony 49XF8505, ami szintén jó készülék ( 272 ezer ). Mindkettő idei típus, ezért még biztos lesz olcsóbb is. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#25029) AL válasza KaiotEch (#25027) üzenetére


AL
addikt

Az Alzában még van egy 55- ös készülék, ami nagyon jó árban van, de nem tudom, hogy a cég garancia terén mennyire megbízható ( van e Magyar garancia, hol javíttat ha elromlik a készülék, ha szükséges hogy megy a csere ? ) . Ha ezt választod érdemes ezeket megérdeklődni . [link]
Itt láthatod az ajánlott készülékek adatait : [link]
Néhány hónapja 350 - ért már OLED is volt, de azok elfogytak és jelenleg sokkal drágább . Üdv.

(#25030) KaiotEch válasza AL (#25029) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Aham köszi, gondolom ez az oled most "mindent visz" színekben.

(#25031) AL válasza silboy (#24994) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Az előző levelemben ajánlott 55 - ös Sony megfelel a kívánalmaidnak, de Androidos. Ha nem akarsz Droidost, akkor valamelyik másik kívánságodból ( 120 Hz , 10 bit , VA panel ) kell engedni, mert megbízható, jó készülék 300 alatt ezekkel a kívánságokkal nem nagyon van . Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#25032) AL válasza kovadika (#25002) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Nem tudom, hogy melyik panelt szeretnéd választani ( VA , IPS ) . Itt látható az Általad jelölt Sony, amely IPS paneles és egy 60 - as Sony, ami hasonló árban van, de VA paneles ( nagyobb kontraszt, jobb fekete, de kisebb betekintési szög ) : [link]
A kettő közötti nagy különbség még a háttérvilágítás : Edge LED - Közvetlen LED Üdv.

(#25033) Hoorus


Hoorus
őstag

Sziasztok

100 000 ft-ig van valami best buy vétel? Nem kell smart meg semmi extra, csak dvb-t. 82-110 cm

Köszönöm

(#25034) buresz8


buresz8
tag

Sziasztok!

Édesanyámnak szeretnénk új tv-t venni. Ebben kérnék egy kis segítséget, hogy mi lenne a legjobb választás.
Amit tudni kell:
- Semmi extrát nem kell tudnia, kizárólag tv nézésre használja.
- Hálószobába kerülne, csak este az ágyból szokott tv-t nézni. Kb 4 méterre van a képernyőtől.
- A méret korlátozott, így 80-100cm-es re gondoltam. Ennél nagyobb biztosan nem fér be, de inkább 80-90 cm körüli legyen, hacsak nincs az adott kategóriában sokkal jobb 100cm-es méretben.
- Mivel tényleg csak tv nézésre használná, és nem is annyira gyakran, így maximum 70-80 ezret szánnánk csak rá.

Nem tudom, hogy ilyen feltételek mellett érdemes e sokat tökölni. Gondolom a távolság miatt leginkább már csak a hang minőség ami leginkább számít? Kép ilyen távolsában elhanyagolható?

Köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#25035) AL válasza Hoorus (#25033) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Minőségi készülék nagyon kevés van . Itt láthatod a választékot, de hogy melyik jó azt nem tudom .
[link]
[link]
Talán ez a Sony minőségibb a többinél : [link]
Bármelyiket veszed szerintem vegyél hozzá + garanciát .
Az Auchanban van 40 hónap garanciával egy GOGEN 109 cm - es 4K tévé, de minőségéről nem tudok semmit ( 95 ezer ) . Lehet, hogy ez sem rosszabb a többinél, de ismeretlen márka . Üdv.

(#25036) Móncsa válasza Hoorus (#25033) üzenetére


Móncsa
aktív tag

Lesz a Tescoban péntektől Orion 109000ft-ért

(#25037) kovadika válasza AL (#25032) üzenetére


kovadika
őstag

Árban kb 300-at tudnék rá költeni, és szeretnék minél nagyobbat.
Most két samsung között vacilálok, az egyik
Samsung UE55NU7402UXXH
a másik:
Samsung UE65NU7102KXXH
ahogy néztem nemigen van különbség a kettő között csak a méret. Érdemes megvenni a 65öset? gondolom nem rosszabb a képminősége, mindkettő VA és edge led

(#25038) csipa229


csipa229
újonc

Sziasztok!

Elég fontos (nekem fontos) kérdésem lenne hozzátok. Az egyik nagyobb áruházlánc oldalán találtam egy 4k-s tv-t ami megtetszett. 43 col, 4k HDR, viszont sehol sem találom hogy támogatja-e a 4:4:4-et. Egy LG tévéről van szó, típusra pontosan: LG 43UK6300MLB. Az LG hivatalos oldalán a specifikációnál semmit sem írnak arról hogy támogatja-e a 4:4:4 chroma subsamplingot, vagy sem? ( https://www.lg.com/hu/televiziok/lg-43UK6300MLB ) Viszont találtam egy "review"-t, azaz egy hosszabb véleményt róla, egy külföldi weboldalon ( https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/uk6300 ) itt viszont már megvan jelölve hogy 4k 60hz 4:4:4 támogatott.

Azért lenne fontos a 4:4:4, mivel pc-hez használnám leginkább, és főleg filmezésre 4k filmekre. Viszont 4:4:4 meg HDR nélkül kissé fölöslegesnek érzem 130 ezret kidobni rá. Illetve van hasonló árban 4k monitor is viszont HDR nélkül, 10 collal kisebb, de elvileg a monitoroknál mindegyik támogatja a 4:4:4-et.

Edigital oldalán néztem hogy 6-8 TV is van 130 ezer alatt ami 4k és HDR-es de egyikre sem írják a 4:4:4-et szintén, most engem hülyítettek be ezzel a 4:4:4-el? Azt szeretném elkerülni hogy ennyiért vegyek egy tv-t majd kiderüljön hogy a képe olyan mint egy jobb 1080p-snek akárhogy 4ks film megy rajta.

Valaki ebben tud segíteni?
- Esetleg tudtok ajánlani ilyen árban egy olyat ami 4k is van HDR és 4:4:4?

Ha költök akkor valami nagyon frankót akarok, máskülönben inkább maradok az 1080p-nél és nem költök annyit.

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#25039) Kiskutya válasza csipa229 (#25038) üzenetére


Kiskutya
veterán

6307 lg tudta nekem de nemtom számít e valamit.

hmm...

(#25040) Partizan182 válasza csipa229 (#25038) üzenetére


Partizan182
senior tag

Támogatja PC-módban, de:

- RGBW pixelstruktúra ("3k" effektív felbontás) miatt "szőrös" lesz minden egyenes vonal
- PC módban a HDR bugos, iszonyatosan alulszaturál
- Úgy amblokk ebben az árkategóriában a HDR felejtős (még 2x ennyiért sem kapsz rendes HDR-t)

Itt találsz részletes infókat:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#25041) AL válasza kovadika (#25037) üzenetére


AL
addikt

Szia . Sajnos egyiket sem ismerem, csak annyit tudok, hogy idei modellek ( NU ). Semmi leírást, vagy tesztet nem láttam róluk. Üdv.

(#25042) Partizan182 válasza kovadika (#25037) üzenetére


Partizan182
senior tag

Általános tapasztalat hogy minél nagyobb a panel, annál jellemzőbbek a homogenitási gondok.

Persze ez nem minden készülékre vonatkozik, panellottó van itt is, vannak jobban és rosszabbul sikerült tévék.

(#25043) csipa229


csipa229
újonc

Köszi!

Akkor ezeket egyáltalán nem ajánlod?

tudom hogy a legjobbak ilyen 400ezertől kezdődnek de sajnos annyim nincs, igazából csak egy új fajta moziélményt szeretnék gépre, és a csúcs amit tudnék rááldozni az 130-140k. Ennyiből kapok hasonlót? Vagy felejtsem el és maradjak az 1080p-nél?

(#25044) Partizan182 válasza csipa229 (#25043) üzenetére


Partizan182
senior tag

Max konyhába háttértévének. Filmek túlnyomó nagytöbbsége 2k felkonvertált, van pár 4k sorozat, de az meg jellemzően streaminges túltömörített.

A HDR ami nagyot üt, de az sajnos más kategória. Én biztos várnék ha nem égető a váltás.

(#25045) csipa229


csipa229
újonc

Nem égető, csak ha költök már egy olyat szeretnék amit évekig tudok használni, azért volt egyik vágyam a 4k. nyilván találtam 80k-ból is 4k-t de gondolom annak olyan is a képe, jártam bent üzletekben és 1-2 tv-nek brutális milyen szép képe volt, másikról meg meg se lehetett mondani hogy 4k-s pedig mellette két 1080p-s volt.

Igazából jelenleg elfilmezek én az 1080p-n is egy szar TN-es samsung monitoron, de költözés miatt le akartam cseréni valamire ami feljebb viszi a moziélményt. Azért benézek az üzletbe hátha.

BTW hol kezdődik árban az ami elfogadható? Tudsz egy típust linkelni nekem?

[ Szerkesztve ]

(#25046) verylowskill


verylowskill
csendes tag

Sziasztok!

Vásárlás előtt állok, melyiket ajánlanátok? Kb 2-3.5 méter között lenne a tvzési távolság. Árban mind 170-200.
Elsődleges a műszaki képesség.

55"
LG 55UK6470PLC
LG 55UK6500MLA

50"
LG 50UK6950PLB

49"
LG 49SJ810V
LG 49SK7900PLA

Válaszokat előre is köszönöm!

:D

(#25047) Partizan182 válasza csipa229 (#25045) üzenetére


Partizan182
senior tag

Black Fridaykor nézelődnék, idei modellek drágák nagyon, tavalyit már alig kapni.

Filmre mindenképpen egy VA paneles tévét vennék (betekintési szög az ára), Samsungok vannak kisebb méretben (legtöbb gyártó IPS-t használ). NU7000-res széria nem egy nagy eresztés egyébként, de SDR-re okésak.

A HDR valahol a Samsung Q6 / Sony XF90 -nél (és olyan 350-400k-nál) kezdődik, alatta nincs sok köszönet benne.

(#25048) AL válasza verylowskill (#25046) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Ezek mind alap 4K készülékek . Mindegyiknek van erőssége és gyengesége is . Az Általad jelölt LG közül talán a 810 es kicsit komolyabb készülék. Ezen az oldalon véleményeket és leírást is láthatsz a készülékekről : [link]
Itt láthatod az LG tévéid adatait : [link]
Itt a Te készüléked mellé jelöltem még 1 Sonyt és 1 Panasonicot, ami szintén 200 alatt van ( ahogy kérted ) : [link]
Az ittlévők közül 5 IPS kijelzős és 2 VA . A VA kijelzőnek jobb a kontrasztja és jobb a feketéje, de gyengébb a betekintési szöge ( oldalról torzulnak a színek ) . Az általad jelöltek közül a 810 - es mozgásmegjelenítése a legjobb, mert az 120Hz ( a többi csak 60 ) . Színmegjelenítésre a 7900 a jobb, mert valós 10 bit . Filmnézésre a VA paneles Sony 55XE7005 ( 2017 - es modell ) és a 6950 - es a jobb . Háttérvilágítása a közvetlen LED miatt a Panasonicnak az LG 6950 és 6470 - es nek a legjobb. Igazából akkor kapnánk jó készüléket, ha ezekből a jó részeket összeválogathatnánk, mert hiába van mindegyikben 1 - 1 jó rész az egész számít együtt, ezért választás előtt mindenképpen nézd meg őket, hogy el tudjad dönteni melyik tetszik a Te " szemednek " . [link] Panasonicnál is ez 4K belépő idei modell, de 200 - ból nem jön ki jobb. [link] Ez a Sony 2017 - es jó VA paneles készülék.
Üdv.

(#25049) verylowskill válasza AL (#25048) üzenetére


verylowskill
csendes tag

Köszi Neked és az előtted szólónak is :D!
Szuper, még kevésbé tudom melyiket vegyem :D
810 felé hajlok, lehet megvárom blackfridayt és hátha lesz valami...
KÖSZI még1szer!

:D

(#25050) AL


AL
addikt

Sziasztok ! Ha Szolnok közelében laktok, akkor ez a Samsung Jó üzlet . Alap 4K készülék, de megér 100 ezret ( több tízezerrel olcsóbb, mint máshol ) : [link]
Itt láthatóak az adatai : [link]
[link]
Tavalyi, kifutó típus, de ennyiért szerintem megéri. ( egy jobb 32 - es is kerül ennyibe ) .
[link]
Üdv.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.