Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44301) gurabli válasza salapp (#44300) üzenetére


gurabli
senior tag

Hát igen. Az nagyobb gond, hogy két esélyes lesz a dolog. Nem szeretnék elállni, egy ekkora tv esetén ez rettentő macerás.
Abban bízom, hogy a 65" annyira meggyőzően nagy, hogy nem az esetleges képhibákra figyel az ember, hanem a már tényleg lenyűgöző méretre. Az 50Hz azért megijesztett. Nagyon látható és zavaró? Mit gondolsz, focinál szappanopera lesz vagy laggol?

A dinamikus HDR hiánya nem hiszem, hogy számomra annyira lényeges. Ha Transformers és Marvel és társait nézném, akkor talán. Mivel ilyen nagyon ritkán van, ezért aut mondanám, hogy jó ha van, de nem lényeges.

De igazad van, rettentő jó árban van a GX800 65"-ben, és gyakorlatilag mindenhol csak jót írnak róla (whathifi, trustedreview, stb).

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#44302) salapp válasza gurabli (#44301) üzenetére


salapp
addikt

Szerintem az 500-as fényerő a GX800-ban, vagy a 600-as az XF90-ben HDR-hez nem annyira acélos, igaz, hogy a (bár elég kevés) egyénileg szabályozható háttérvilágítási zónával a Sony azért ebből jobbat hoz ki elméletben, mint az edge ledes Pana.
Az 50Hz-et valahol meg kéne nézned egy kiállított Panán, amin valami foci, tenisz, stb. megy.
Nálam sajnos emiatt elvből estek ki a Panák tévézésre, de lehet, hogy túlreagálom.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#44303) Yerix válasza salapp (#44296) üzenetére


Yerix
tag

Ennél a 55XF9005-nél a specifikációkban a Sony oldalának higgyek, vagy a displayspecfication-nak ? Mert a kettő között eltérés van.

HDCP-ben és HDR-ben a két oldal mást ír.

(#44304) lipitloty válasza seria (#43320) üzenetére


lipitloty
csendes tag

Szia! Én is ezen a Hisense-en és TCL-en vacillálok. Jutottál azóta valamire?

(#44305) seria válasza lipitloty (#44304) üzenetére


seria
tag

Szia! Igen, Hisense U8QF-t vettem meg. Eddig még nem bántam meg , nagyon szuper tv.

(#44306) Gigicuci válasza gurabli (#44301) üzenetére


Gigicuci
senior tag

Figyelj rá, hogy a GX800 nagyon tükröződik. Ha érzékeny vagy rá, mindenképpen nézd meg élőben.

(#44307) gurabli válasza Gigicuci (#44306) üzenetére


gurabli
senior tag

Igen, ezt olvastam. A plazma (talán egyetlen) hibája szintén a tükröződés. Ha valamit tényleg nézni akarok, akkor relatíve sötét van bent. Különben meg nem zavar.

Én leginkább az 50Hz panel és a foci miatt aggódom. Annak jó kell lennie :)
És egy kicsit a betekintési szög miatt, de az talán nem lesz annyira gond.

(igazából tényleg elképesztő, hogy kinyírták a plazmát. Kb. most kezd az oled elnutni arra a szintre, ahol a plazma tartott 10 évvel ezelőtt. Persze az lcd panelokon sokszoros a profit, az meg mindig előrébb van, mint a minőség)

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#44308) gurabli válasza salapp (#44302) üzenetére


gurabli
senior tag

Nincs sehol sem kiállítva GX800 :(
Hm, a GX810 820 és 830 azonos VA 50Hz panel? Ha azt sikerül valahol megnéznem focival, tenisszel, akkor az érvényes lesz a 800-ra is? Mert azt szerintem meg tudom oldani.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#44309) AL válasza IO.sys (#44299) üzenetére


AL
addikt

Nem lesz könnyű a választás. Jól nézz körül ! Ha tudsz vegyél magaddal mintafilmeket és azzal próbálj ki néhány készüléket, akkor talán látszik a különbség. Jó vásárlást ! Üdv.

(#44310) HollywoodBoy


HollywoodBoy
tag

Sziasztok!

150e-ig keresnék olyan IPS paneles TV-t ami nem Samsung (nem tetszik a szaturáltság). LG-ben ha jól láttam 50"-sak között nincs IPS. 50 vagy 55" lenne jó.
Van esetleg tuti tippetek? :R

[ Szerkesztve ]

(#44311) N.Laci81


N.Laci81
újonc

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, milyen tvt válasszak?
Az elozo tévénk egy sony kdl w650 volt 32"méretben.
Nagyon szeretem még mindíg a képét és a szineit, de pár hete egy akcióban vettem egy 50"os Hisenese 7100B tévét pofátlanul olcsón. 5 napig bírtam nézni, közben folyton állitgattam az összes képpel kapcsolatos beállítását, de nem sikerült értelmes képet kihozni belőle így vissza is vittem, viszont a hatalmas képméret megfogott, így muszáj vennem egy hasonló méretű, de immár normális képpel rendelkező tévét. (Ráadásul mostmár kihagynám a próbálgatással, visszaķüldéssel, elállással járó macerát).
Szóval 3 típusból választanék:
LG sm8050 nanocell
Samsung Q60T
vagy
Sony 8396 mindegyik 49 vagy 50" méretben.
Az első 2 az a telekomnál lenne, szerződéshosszabbítással, bár azt néztem, hogy így sem adják sokkal olcsobban mint amennyiért az árukeresőn megtalálom, egyedul a 22 havi kamatmentes részlet szól mellette igazából.
Általában mese és youtube megy rajta fényes nappaliban, illetve este filmek, de nem teljes sotétségben.
Ti melyiket ajánlanátok a fentiek közül? Vagy esetleg valami mást ilyen 200 körülig?
Előre is köszi a jótanácsokat!

(#44312) lipitloty válasza seria (#44305) üzenetére


lipitloty
csendes tag

Köszi szépen a választ! Mikhez használod? Esetleg egy picit részletesebb véleményt tudnál róla írni, ha van pár perced? Köszönöm :R

(#44313) tener válasza IO.sys (#44299) üzenetére


tener
csendes tag

Holnaptól kezdődik MM-ben akció. Az elmúlt hetek alapján az SM90 lehet majd 330k körül 65-ös méretben, az SM98-as pedig 360k környékén. Persze ez csak tipp...

(#44314) gurabli válasza N.Laci81 (#44311) üzenetére


gurabli
senior tag

Tipp: ugord át az 50"-et és irány az 55"-65" Hidd el, óriási a különbség. Sajnos árban is, 65" esetén.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#44315) IO.sys válasza tener (#44313) üzenetére


IO.sys
őstag

A kérdés az az, hogy a 0 Ft-os hitellel, ami 07.31-ig tart, összhangban lesz-e az új akció.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#44316) Giovanny


Giovanny
őstag

Üdvözlöm, 65" ba melyik tv ajánlatt mostanság olyan 500.000 ig , Oled vagy Qled is jöhet szóba.Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Zero Defect.No Compromise !

(#44317) seria válasza lipitloty (#44312) üzenetére


seria
tag

Szívesen!

Kicsit vissza olvasol van egy pár írásom róla.
Pl itt van ez: [link]

Tv adás, Netflix, HBO Go, (Ezt Chromecaston keresztül) , Mkv filmek, sport műsor, xbox one s Amit a gyerkőc használ.

(#44318) AL válasza HollywoodBoy (#44310) üzenetére


AL
addikt

Szia. Nézd meg a Sony 49xg7096 ot. Nem androidos. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#44319) AL válasza N.Laci81 (#44311) üzenetére


AL
addikt

Szia . Az Általad írt tévék nagyon másak. Az LG : IPS paneles. A Samsung Qled : VA paneles. Mindkettő 50 Hz es. A Sony 49xg8396 a legjobb, ha a VA paneles jó Neked. Ez 100Hz és, ezért jobb mozgásmegjelenítése. Ha nem ismered a Paneleket, a fenti összefoglalóban és korábbi leveleimben olvashatsz róla. Fontos a jó választás, mert rossz választás esetén nem lesz megfelelő a kép. Üdv.

(#44320) salapp válasza gurabli (#44308) üzenetére


salapp
addikt

A káva/talp színében különböznek.
Én azt tudom mondani, hogy itt a fórumon (is) az egyik legnépszerűbb és kifutó áron most valóban korrekt az 55XF9005, látószöge biztos nem rosszabb a GX800-nál, viszont sok paraméterben (igyekeztem fentebb felsorolni mindet) messze túlmutat rajta. Én ma is ilyet választanék vegyes használatra. Edigitalban most 255ezer. Eddig 263ezer volt a legalacsonyabb ára MM akcióban.
Újabb Sony-t most óvatosan vennék (bár később tévé csere esetén érdekelne az 55XH9505 kifutóban), mert külföldi fórumokon az XH széria csúcsán az XH90-ekre több panaszt olvastam.
XG90 széria elsősorban a távirányítóban jobb, a többi dologért én nem fizetnék mostanság akkora pluszt.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#44321) stickermajom válasza salapp (#44320) üzenetére


stickermajom
addikt

Tényleg, már többször láttam, hogy említed az XG90 háttérvilágításos távirányítóját. XF90-hez nem lehet valahogy társítani egy olyat?

(#44322) salapp válasza stickermajom (#44321) üzenetére


salapp
addikt

Nem tudom, de a Sony üsz elég normális, biztos megmondja, ha megírod nekik a kérdést.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#44323) N.Laci81 válasza gurabli (#44314) üzenetére


N.Laci81
újonc

Köszi a jótanácsot!
Akkor már csak az a kérdés, hogy érdemes lehet pl az Lg-ből 55" esetleg 65" vagy pl Sonyból 49" azonos áron?

(#44324) AL válasza Giovanny (#44316) üzenetére


AL
addikt

Szia !
Az OLED a legjobb választás, de ebben a méretben jelenleg drágábbak.
A Panasonic GZ950 - nek csodás élethű képe és hangja van állítgatások nélkül is.
Az alábbiak a legjobb LED tévék közé tartoznak.
Néhány már csak kevés helyen van, mert mind 2019 es modell.
Az MM üzleteiben érdemes körülnézni, mert azok kínálata itt a neten nem ellenőrizhető.
Az ideiek most jelentek meg, ezért még drágák.
Legjobb betekintési szöge ( minden szögből ugyanazt látod, mint a plazmánál ) az Olednek van, a többié ( VA, IPS panel ) korlátozott.
LED tévék választásánál fontos a panel ( VA, vagy IPS ) és ezután jöhet a többi " apróság".
Mindegyiknek van előnye és hátránya is. Szemből és sötétben a VA a jobb és ennek nagyobb a kontrasztja és jobb a feketéje, de rosszabb a betekintési szöge, mint az IPS - nek .
Ha oldalról is nézed, akkor az IPS a jobb.
Ha VA panelnél a középvonaltól elmozdulsz oldalra fakulnak a színek ( ez készülékenként eltérő ).
Mindegyik más. Itt olvashatsz róluk : [link] , [link]
Itt VA paneleseket láthattok : Sony Bravia KD-65XF9005B ,
Sony Bravia KD-65XG9505B ,
Samsung QE65Q82RAT
az utolsó RA betű jelöli, hogy tavalyi, ez jobb, mint az idei TA betűjelű.
Az idei Q60 már nem 100 Hz. itt láthatod az ideiek ( TA végű ) adatait : [link]
IPS kijelzősek : LG 65SM9010PLA ,
LG 65SM9800PLA , ( a 3 IPS ből ez a legjobb )
Sony Bravia KD-65XG8505B ( XG8577, 8505, 8596 szinte ugyanaz ) . Jelenleg ez nagyon kedvező áron van.
A Sonyk mind androidosak. A Samukban nincs DTS decoder
Itt láthatod az adataikat : VA panelesek ,
IPS panelesek
Ezek mind 100 - 120 Hz esek, ezért jobb a mozgásmegjelenítésük.
Háttérvilágításnál a teljes tompítású direct ledeknek a legegyenletesebb a képe ( kevesebb a bevilágítási hiba )
Ha beütöd a google keresőbe a típusszámokat és a test szót mindegyikről találsz véleményeket. Érdemes megnézni üzletben őket mert nagyon más minden rajtuk.
Mindegyikhez ajánlott + 3 év garanciát venni .
Ha az Oledekről részletesebb infót szeretnél, akkor keresd fel az Oled topickot.
Ismeretlen üzletekkel óvatosnak kell lenni, néha olcsóbbak, de talán javított, vagy bemutató darabokat árulnak és van ahol csak 1 év garanciát adnak.
Üdv.

(#44325) N.Laci81 válasza AL (#44319) üzenetére


N.Laci81
újonc

Szia!
Köszi a választ!
Olvastam az összefoglalót, a paneltipusokrol.
Egy picit az zavar ossze, hogy elvileg a regi Sony kdl w650-em is VA paneles és a Hisense 7100B is, és az elsőnek nagyon szeretem a képét pedig állítgatni se kellett, a másik meg egy rakás sz... .

(#44326) G4RWIN válasza salapp (#44320) üzenetére


G4RWIN
tag

Előzmény

Nem kell félni a Sony rendszerétől? Wifije erős?

Élőben sikerült megnezem MM ban, képe nagyon tetszett, viszont többször pufferelt videó betöltés közben. Nyilván ez nem biztos, hogy a tv hibája.

Illetve a tavkapcsoloja elég gagyinak tűnt és rengeteg gomb van rajta. Mondjuk ez legyen a legnagyobb baja.

260 ért nagyon gondolkodok rajta.

(#44327) gurabli válasza salapp (#44320) üzenetére


gurabli
senior tag

Ma mindenhol érdeklődtem, de nincs sehol sem lehetőség a 65GX800-at kipróbálni.
Nehezen engedem el a 65-os méret miatt, főleg ebben az árban.
Amit még tettem. Van hozzâférésem egy budget Vortex 40"-es LCD-hez. Nem tudok róla sokat, kb semmit. Rákötöttem az Odroid lejátszót és néztem rajta 1080i dvb-c felvételt (focit). Hát, meglepően jó volt. Persze nem plazma, de nem láttam semmi különösen zavarót. És ez egy kb 60e forintos noname tévé. Nem tudom milyen panel lehet benne, VA vagy IPS. De gyanítom 50Hz és nem 100Hz. És kb semmi képjavítás nincs benne, legalább is a menüben nem állítható. Ez relatíve biztató azért. Jó lenne tudni, hogy VA vagy IPS panelt látok...

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#44328) Gigicuci válasza gurabli (#44327) üzenetére


Gigicuci
senior tag

+1 szavazat a Sony XF9005-re. Ha sport a fontos akkor nagyon jó választás szerintem jobb mint a gx800

(#44329) salapp válasza G4RWIN (#44326) üzenetére


salapp
addikt

Nekünk tévézésre egy W809C van, de több ismerősünknek van - ajánlásomra - XF9005. Nincs gondjuk az androiddal, wifivel sem.

gurabli: Tényleg, fontos neked a sportnál a gyors panel. Nekünk már a W809C-n is baromi jó feszes a tenisz is. XF90 meg még jobb. A nyitóára egyébként - mint a csúcs Sony lcd-knek általában - nagyon magas volt, 600 körül. Nyilván annyit nem szabad egy 55-ös lcd-ért adni, de azért érződik, hogy a 255 már bitang jó ár.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#44330) Giovanny válasza AL (#44324) üzenetére


Giovanny
őstag

Nagyon szépen köszönöm a részletes leírást :R Pont ma voltam Media Markt üzletben, és nagyon megtetszett Sony Bravia OLED KD-65AG8 de Panasonic GZ950 vagy nem volt, vagy csak nem láttam. Most meg nehéz lesz eldönteni melyik a jobb választás... A sony akciós holnaptól ~ 590k

Zero Defect.No Compromise !

(#44331) salapp válasza Giovanny (#44330) üzenetére


salapp
addikt

A Sony előnye, hogy androidos, a Pana előnye, hogy nem androidos. :D
A Pana állati jó, az mondhatom, nem is tudom, mit állítgattam, szinte semmit, és baromi minőségi a kép jó forrásokkal.
A Sony elvileg a piacon a legjobb mozgásmegjelenítést, illetve annak legjobb finomhangolását adja, az acoustic surface is jó hangot ad, az alacsonyabb felbontású anyagok felskálázásában is a legjobbnak mondják.
Szerintem nagyon nem lehet egyikkel sem mellélőni.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#44332) Giovanny válasza salapp (#44331) üzenetére


Giovanny
őstag

A Sony előnye, hogy androidos, a Pana előnye, hogy nem androidos. Nekem is ez a véleményem :CEgyébként a Panasonic nak mi az op rendszere?

[ Szerkesztve ]

Zero Defect.No Compromise !

(#44333) salapp válasza Giovanny (#44332) üzenetére


salapp
addikt

My home screen. Teljesen flottul működik, castolás sima, YT oké, én másra nem is használnék oprendszert, viszont utálom, ha az android összefässa magát.
Mondjuk a Sony lcd-nken nincs az androiddal semmi gond. Néha eszembe jut, hogy csinálok egy újraindítást, mert biztos jót tesz neki.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#44334) gurabli válasza salapp (#44331) üzenetére


gurabli
senior tag

Az okos része számomra teljesen lényegtelen. Odroid N2 lesz rákötve CoreElec-kel. Teljes 4K támogatás, H265, CEC, minden hangformátum (helyesen), kiváló deinterlacing, stb. Netflix, HBO Go, stb ezen és Chromecast Ultra megy, amikor épp kell.

Így a Pana stabil és gyors rendszere még előny, sőt! Igazából "buta" tv kellene :)

Továbbra is a 65gx800 felé húz a szívem, ha az eszem a Sony felé. Azért a 65" az kegyetlen nagy és iszonyat jó ekkora képernyőn tévézni. Meglepő, hogy mennyivel jobb és nagyobb, mint az 55". Óriási a különbség. Sajnos a Sony 65"-ben már nagyon húzós.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#44335) gurabli


gurabli
senior tag

És bizony most esett le, hogy jó kis Denon X1000 nem támogatja a 4K passtrough-t, így bajban vagyok... Imádom ezt az erősítőt, kegyetlen jól szól házimozihoz. (Zenére van egy NAD, stereo, ami darabokra szedi a legtöbb digitális cuccot).

Az igazság az, hogy bőven megvagyok a HD hangok nélkül. Leginkább DTS szól, 5.1. Nos, akkor vajon a GX800 optikai kimenete átengedi a DTS 5.1 hangot az erősítőre vagy alapból nincs DTS, vagy csak 2.0?

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#44336) bmate95


bmate95
újonc

Szerintetek melyik lenne a jobb választás:
LG 49SM8050PLC vagy pedig a
Samsung UE50TU8002
egy kis árkülönbözet van köztük azt tudom de mivel azért ilyen 5-10 éves számokban gondolkodnék nyílván megérné ha az lenne a jobb választás, de ezeknél többet nem szeretnék rá szánni tehát ez a max 140-50 es keret.

(#44337) salapp válasza gurabli (#44334) üzenetére


salapp
addikt

Nincs mese, az a tévé téged megbabonázott, 65-ösben, tényleg brutál a képernyő méret különbség az 55-öshöz képest.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#44338) gurabli válasza salapp (#44337) üzenetére


gurabli
senior tag

Hát, valahogy így. Nem a GX800 babonázott meg, hanem a 65" méret. Hihetetlen mekkora, jóval nagyobb, mint az 55". Pedig gondolná az ember, hogy az 55" is nagy. Az is, de a 65" valami kegyetlen. A Sony pedig nagyon drága 65"-ben. 400+e vs 220e. Ennyivel biztos, hogy nem jobb a Sony.
Nyilván kompromisszum, de alapvetően mindenhol kimondottan jót írnak a GX800-ról, tehát rossz nem lehet.
A gond, hogy nem tudom kipróbálni. De ez a helyzet szerintem megér annyit, hogy esetleg vissza kell küldenem. Akkor még mindig lehet az 55" Sony. Persze ez egy jó nagy macera lenne, de nem látok más megoldást.

Ha csak egy gx800 tulaj nem ír rám a napokban, hogy Gödhöz relatíve közel megmutatná a tévét. Viszek HD focit és megnézem. Más ötletem már nincs. :B

És persze itt van még az AVR (ez minden 4K tv esetén áll). Ah, kár, hogy a Denon X1000 nem engedi át a 4K-t. Olyan az AVR, mintha most vettem volna. Alig van használva, Németországban vettem, doboza, minden itt pihen. Havonta kétszer ha be lett kapcsolva (zenékre stereo analóg cuccot használok, házimozi meg ritkán, gyerek és asszony miatt). És valami elképesztően jól szól! A HD audiorol lemondok, elég a DTS vagy DD. Nincs olyan profi hangdobozom 5.1-ben, ahol érezhető lenne valóban a különbség DTS és DTS-HD között. Minőségi Yamaha handonozok, álló front, komoly surround, center és woofer, de olyan erős közép/alsó kategóriás. Ami már HD hangra értelmes, az kb. háromszor ennyibe kerül.

[ Szerkesztve ]

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#44339) rainman72 válasza gurabli (#44338) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Ha meg veszed irj róla :DD
Én is nézegetem őket,GX800-830!
Köszi :R

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#44340) AL válasza bmate95 (#44336) üzenetére


AL
addikt

Szia. Az LG : IPS kijelzős, a Samsung : VA. Nagy a különbség köztük. Tegnapi leveleimben és a fenti összefoglalóban olvashatsz a Panelekről. Ízlés és felhasználás szerint kell választani. Bármelyiket veszed ajánlatos + 3 év garanciát venni hozzá. Ha IPS panel kell, akkor jó még a Sony 49xg7096 - os is. Nem androidos. Üdv.

(#44341) royal63


royal63
tag

Üdv !
Esetleg valaki tudja , hogy a Telekomnál mikor lehet majd kapni az Lg 2020-as modelleket ( már július van :W ) konkrétan az Lg 49 UN71003 érdekelne .
A 2019-es Lg 49 UM7100 "jelenleg nem kapható kifutó modell " lehet már nem is lesz.
Előre is köszönöm !
További szép napot !

(#44342) Wolverine válasza royal63 (#44341) üzenetére


Wolverine
félisten

Gyanítom, hogy az importőr nem tud kellő mennyiséget biztosítani, mert nemcsak a Telekomnál nincs, máshol sem. A 43, 49, 50 colos tévék eléggé keresettek, hamar elfogy a beérkező darabszám...

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#44343) royal63 válasza Wolverine (#44342) üzenetére


royal63
tag

Köszönöm !
Háát pedig a T-nél olcsóbb lenne mint a M:M.-ban ott 129.000.-a 2020-as .
Nekem a régi is jó lenne de ha nincs ........még várok egy kicsit , annyira nem sürgős.

(#44344) huan


huan
őstag

Sziasztok!
Ha a panel és a betekintési szög egyik sem fontos, csak a szebb színek és szebb kép, akkor (pontos típus nélkül) QLED, vagy Nanocell ? Totál mezei, nem vájtszemű felhasználásra. (gyanítom hogy elmenni megnézni egy tv-áruházba tupírozott videókat fogok nézni és nem jön át a különbség)
65"-os méret érdekelne.

[ Szerkesztve ]

(#44345) Kiskutya válasza huan (#44344) üzenetére


Kiskutya
veterán

Ha természetes színeket szeretnél akkor Panasonic Sony vagy tcl. A samsungnak kicsit túlszatuáltak a színei de sokaknak éppen ezért tetszik. Elméletileg a qled vagy nanocell tèvèknek valamivel jobbnak kell lennie mint a hagyományos LCD. Ez csak saját vélemény, nem tényként írom.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#44346) huan válasza Kiskutya (#44345) üzenetére


huan
őstag

A Samsunggal kapcsolatban igazad lehet, mert itt is szaturáltabb, már amit a youtube visszaad.

(#44347) ZephX


ZephX
senior tag

Sziasztok!

Visszavittem a Hisense H40B5600-t mert annyira zavart a bevilágítás a képernyő szélén.
Helyette szeretnék egy kicsit drágább, de talán nem ilyen bevilágítós tévét.
[link]
[link]
[link]

Tudom, hogy különböző panel típusok vannak bennük, de van valamelyiknek buktatója a többiekhez képest? Nem akarom megint beszívni a bevilágítással. Drágábbat nem nagyon szeretnék, mert már így is a keret végénél vagyok.

(#44348) Kiskutya válasza huan (#44346) üzenetére


Kiskutya
veterán

Egyébként ha nem számít a betekintés szög akkor a va paneleket szokták jobban ajánlani a jobb fekete miatt.

hmm...

(#44349) Kiskutya válasza ZephX (#44347) üzenetére


Kiskutya
veterán

LG-vel vigyáznèk sokan panaszkodnak itt szintén a bevilágítás miatt. Most nézem dledes mondjuk az még jó is lehet.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#44350) ZephX válasza Kiskutya (#44349) üzenetére


ZephX
senior tag

Köszi. És a Philips? Az most 94 ezer Tkomnál lista áron :D Bár a samsungnak nagyon szép képe volt MM-ben.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.