Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29001) South Velen válasza Kristof_94 (#29000) üzenetére


South Velen
addikt

Egyik sem 100Hz.

(#29002) Viper26 válasza Kristof_94 (#29000) üzenetére


Viper26
nagyúr

LG oldalán is érdemes megnézni.

Pixel 7 | FR955

(#29003) szasanyi


szasanyi
félisten

Köszönöm az eddigi infótat mindenkinek!

Időközben átrágtam a két készülék alapos tesztjeit is: Samsung 55" Q6FN 270k vs. Sony 55" X900F 330k

Számomra két dolog jött át szinte biztosan (illetve +1) de javítsatok ki ha tévedek!

1. nincs egyértelműen jobb választás, mert több szempont alapján vannak eltérések pro és kontra
2. így látatlanban nem tudom elképzelni, hogy a SONY készüléke annyival jobb lenne amennyivel drágább (+60k ugye, ami nem kevés ám)
+1 egyik esetben sem tesztelik a tévé tuner és/vagy USB videólejátszási képességet (egyiket sem értem, de az elsőt végképp nem hiszen ez csak egy qrva tv :U )

Gyanítom, hogy nemleges lesz a válasz de azért megkérdezem: van-e esetleg jobb, vagy legalábbis megfontolandó alternatíva 300k-ig?

[ Szerkesztve ]

(#29004) Gaben92 válasza szasanyi (#29003) üzenetére


Gaben92
őstag

így látatlanban nem tudom elképzelni, hogy a SONY készüléke annyival jobb lenne amennyivel drágább

Látatlanban nehéz is, de hidd el, ha látnád el tudnád képzelni. Én láttam. Az XF9005-nek (szerintem) még a Q7-nél is jobb képe van, pedig az drágább. (Ha esetleg átsiklottál volna véletlenül rajta itt leírtam a dolgokat)

+1 egyik esetben sem tesztelik a tévé tuner és/vagy USB videólejátszási képességet
A tesztek amcsik, ott meg nem nagyon van már olyan, hogy valaki tunert vagy USB-t használ. Apple TV, Netflix, stb. megy leginkább. Nekem is például megvannak az ingyenes csatornák, amiből nézem néha a FOX-ot, de azt is csak amiatt mert tanulom a nyelvet és itt eredeti szinkronnal, feliratozva megy minden.

USB lejátszási képességeket meg azért felesleges tesztelni igazából, mert a durvább (HEVC, x264) formátumokat hardveresen kezeli az összes felsőbb kategóriás TV, xvid-et meg régebbi SD tartalmakat meg simán lekódol CPU-ból a cucc.

Manapság az egyetlen fontos dolog a képminőség, mert ha tényleg 4k HDR-ezni, stb akarsz akkor úgy is veszel egy médialejátszót. (Nekem is itt az Apple TV 4k alatta mert meguntam a szenvedést a médiaszerverekkel)

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#29005) Cece04


Cece04
tag

Sziasztok,

Budaörsi mm-ben 184 ez a philips 49' androidos 120hz tv.

Nem nagyon láttam ilyen áron 50 hu felettit , jó vétel lehet?

:R

A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene...

(#29006) szasanyi válasza Gaben92 (#29004) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen, afölött valóban elsiklottam. :B Így halasztódik a dolog mert legalább 4-5 évre tervezem a tv-t ezért rád hallgatok és nem veszem meg a gyengébb minőségűt. Sajna a másikra meg nincs elegendő keret.
Bár, hogy őszinte legyek számomra nem is ér annyit mert az baromi sok pénz. Már a 300k sem túl ésszerű, és több biztosan nem lesz erre a hobbira. Majd nézegetem, aztán hátha beesik a kívánt értékhatár alatt.
Koszi!

[ Szerkesztve ]

(#29007) NoMagix válasza Cece04 (#29005) üzenetére


NoMagix
addikt

jó, dec. 3-án láttam Aréna MM-ben 144491-Ft-ért 49" PUS6561-est, az is 120Hz-es

[ Szerkesztve ]

(#29008) AL válasza Kristof_94 (#29000) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Ha a 28766 os levelem alsó felén lévő oldalon a jobb felső sarokba beütöd a típusszámot előjönnek az adatok és össze is tudod hasonlítani a készülékeket. Sajnos ennyiért nem kapsz 100 Hz est. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#29009) ßrainiac válasza szasanyi (#29006) üzenetére


ßrainiac
addikt

KD-60XF8305 nem jo?

(#29010) sakal83 válasza szasanyi (#29006) üzenetére


sakal83
addikt

Majus kornyeken egy ket hetig soktak kiarusitani az elozo evi modelleket a mediaban. Akkor legyel gyors es hatekony.

(#29011) Tomi8822


Tomi8822
tag

Üdv, euronics 3 év kiterjesztett garancia megéri, vagy lehúzás?

(#29012) sakal83 válasza Tomi8822 (#29011) üzenetére


sakal83
addikt

A sima gari nem az. A toresbiztositasnal mar rezeg a lec

(#29013) szasanyi válasza sakal83 (#29010) üzenetére


szasanyi
félisten

A helyzet az, hogy most értem haza a MM-ból és "rosszabb a helyzet" mint előtte. :DDD Megnéztem a Samu Q9-es tévéjét, és ott seggre ültem. Fantasztikus képminőség, színek, fekete és még a betekintési szögek is. Persze 500k fölötti áron, szóval nem mérvadó számomra de tényleg lenyűgözött.
Ezután néztem meg a Q6FN-ot ami őszintén szólva nagyon szép volt még a Q9 után is (az árát tekintve különösen) és azután mentem a Sony XF9005B -hez. És csalódott vagyok mert az egyáltalán nem nyűgözött le, sőt... fakóbb színeket és gyengébb feketét mutatott mint a Samsung Q6FN :U
Persze nem ua. a demó ment mindegyiken, viszont mind maximum képminőséggel volt beállítva. A Samu képe még akkor is jobb volt, miután visszavettem a kép Élénk beállítást Normál-ra.

ßrainiac: azt egyrészt nem ajánlották, másrészt 55" kell mert nagyobb nem fér be.

(#29014) sakal83 válasza szasanyi (#29013) üzenetére


sakal83
addikt

Kb egykutya a ketto. Bar az xf90 jobb:) de minden szubjektiv.

Ez a 300pluszos arsav mar kozel van az oledhez ami viszont verhetetlen. De 250 260kert a q6 jo vetel. Az xf90 is csak 300k alatt emlitheto szerintem.

A samsung jol promotalja a termekeit a mediaban is. Azert lattad rosszabnak az xf90et:) de a q6 is teljesen vallalhato. Na azalatt minden filler penzkidobas lcdre szerintem 150ktol. Xf85 ex780 az ips paneljevel 180kt ha megernek...

[ Szerkesztve ]

(#29015) Readi


Readi
tag

Valaki tudna vàlaszolni?
Milyen tv-t ajánlotok 450000ft-ig 4k, 100-120hz, jó miliszekundumost. Pc-hez lenne játékra,online film nézésre

g751jy

(#29016) AL válasza Readi (#28991) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Méretet nem írtál. Ebből az összegből már 55 ös oled is kapható. Ha azt nem szeretnél, akkor a qled, vagy a jobb minőségü ledek közül tudsz választani : Sony xf9005 VA panel, gyengébb de 100 Hz es xf8505 IPS panel , Panasonis IPS fx780. Az utóbbi 2 készülék 55 ös méretben 300 körül van az MM ben, tehát 65 ös is kijön az összegből. A qledekből is már sok van, nagy különbséggel. A 28766 os levél alsó felén lévő oldal jobb felső sarkába beírva a típusszámot előjönnek az adatok. Néhány készüléknél mérettől függően változik a kijelző. Az előttem szólók sok hasznos infót leírtak, érdemes elolvasni . Üdv.

(#29017) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Sziasztok!
FIlmhez+játék konzolhoz (Xbox+PS) melyiket javasoljátok az alábbiak közül?

Panasonic TX-49FX600E 5 év garival 100.000 Ft

Samsung UE49NU7172UXXH 2 év jótállás 133.000 Ft

Jól látom, hogy a Samsung VA paneles a Panasonic pedig IPS? Ha jól látom akkor megér +33k-t a Samsung?

TI melyik mellett döntenétek és miért?

Köszönöm :R

(#29018) sakal83 válasza Readi (#29015) üzenetére


sakal83
addikt

Samsung q7 szerintem

(#29019) AL válasza laci06 (#28978) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Ha nem bontott és hazai garanciát adó üzletben veszed, akkor jó ár. A jelzett oldalon már 250. Ez a TV : VA paneles, edge ledes , 100 Hz és androidos. Ha szemből nézed és főleg filmre használod, akkor ez a jó panel (VA). Ha oldalról is, akkor IPS kell, mert a VA panelnél oldalról torzulnak a színek. Ennek az 55 ös változata IPS és szintén IPS a 100 Hz es Pana fx780. Az Emagot nem ismerem, de tudtommal külföldi szervízzel javíttat, ezt érdemes megérdeklődni. (az nem a legjobb) Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#29020) Voice24


Voice24
őstag

Hali!
Max. 200 ezerig van elfogadható választás 49 vagy 55 colos méretből? Jobb lenne az 55-ös, de nyilván ott már kompromisszumokat kellene kötnöm a képminőség terén. Nem néznénk túl közelről, kicsit átalakult a nappalink, így az eddigi 42-es plazma menne egy másik helyiségbe, ide meg kellene egy nagyobb.
Nem vagyok videofíl, de azért nem a legalját szeretném nézni képminőség terén. Az extrák nem baj, ha vannak, de nem az az elsődleges szempont.
49-es és 55-ös méretből is szívesen fogadom az ajánlásokat. :)

(#29021) Janusz001 válasza Darth_Revan (#29017) üzenetére


Janusz001
őstag

Pana tv hol 100e?

(#29022) Darth_Revan válasza Janusz001 (#29021) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Mar sehol, csak en meg meg tudom annyiert venni (Telekom).

(#29023) Readi válasza AL (#29016) üzenetére


Readi
tag

55 colosra gondoltam, amúgy èn 60 hz-t olvastam ezekről, erős PC lenne hozzà azèrt fontos a 100 Hz uhdba. Am vàlaszidő az ilyeneknèl elfogadható minősègű Pcvel?

[ Szerkesztve ]

g751jy

(#29024) Janusz001 válasza Darth_Revan (#29022) üzenetére


Janusz001
őstag

Telekomosként én már nem látom ezt a tv -t.

(#29025) Darth_Revan válasza Janusz001 (#29024) üzenetére


Darth_Revan
veterán

[link]

Gondolom a szinek vannak olyan jok rajta mint a mostani 3 eves LG FHD TV-men, a kerdes viszont hogy a fekete az mondhatjuk-e hogy fekete vagy csak szurke rajta...

(#29026) Pedro78


Pedro78
senior tag

Sziasztok. Kinéztem egy tv-t (SAMSUNG UE55NU8002TXXH) online és pendrive-ról film nézésre, ps4játékra venném. Véleményeket szeretnék, illetve opciót ebben az árban jobb készülékre esetleg. (250k médiában.)

Leírásokat már olvastam róla, azok alapján nem aggódnék, de azért érdekel hozzáértők véleménye is. Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Bnet : Pedrochen#21774 - Steam-Origin : -tRs-Pedro - Epic : Pedrochen

(#29027) Gaben92 válasza Readi (#29023) üzenetére


Gaben92
őstag

Kinek mi az elfogadható. Mindegy milyen TV-t veszel, minimum 20ms válaszidővel kalkulálhatsz nyugodtan. Ha ez sok, marad a monitor.

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#29028) AL válasza Readi (#29023) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Ha a levelemben jelzett oldalon megnézed az adatokat láthatod, hogy mi az igazság. Üdv.

(#29029) AL válasza Voice24 (#29020) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Szerintem a Panasonic 55fx633 az MM ben 190 ért jó készülék. Regisztrálás után 5 év garanciát kapsz hozzá. Üdv.

(#29030) Quqesz válasza szasanyi (#29013) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Akkor azt kell venned. Sztem nem fogsz 300e alatt jobb alternatívát találni. A másik az, hogy alap sémával szerintem egyik tv sem olyan, amilyet szeretnél. A régi sharpom is olyan volt, hogy fél napig állítgattam, utána mindenki seggreült milyen szép a kép. Most a Sony-t is állítgattam és nekünk bejön. Az a lényeg neked tetszen.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#29031) Voice24 válasza AL (#29029) üzenetére


Voice24
őstag

Köszi!

(#29032) Janusz001 válasza Darth_Revan (#29025) üzenetére


Janusz001
őstag

Én azt látom, hogy ez a tv már nem rendelhető.

(#29033) arny14


arny14
csendes tag

Sziasztok!

200k körül keresnék 55" körüli tv-t, leginkább ytube, netflix, és xbox one x lenne a cél!
Max ketten néznénk, 3-4 méterről szemből.

Van-e ebben a kategóriában bestbuy készülék? :))

Visszaírni luxus?

(#29034) szasanyi válasza Quqesz (#29030) üzenetére


szasanyi
félisten

Hát én nem értem, mert egyértelműen jobb értékelést kapott a SONY készüléke, de ennek ellenére - ahogy azt írtam is -, a Samsung előtt volt a hű, ez tényleg frankó! érzés. Annak ellenére i, hogy a Samsung világosabb környezetben volt, majd egy szintet visszavettem a képbeállításban. Sajnos nincs lehetőségem máshol, alaposabban megnézni, tesztelni mi az / hol van az amiben valóban jobb.

(#29035) Quqesz válasza szasanyi (#29034) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Látod nekem meg nem. A samu Q6fn mellett volt egy LG és ugyan az a demo képnél a fekete az lg-n fekete volt, a samun meg szürke. Ráadásul nekem nem tetszett a samu túlszaturáltsága. Pedig v 20x oda vissza megnéztem. De kinek a pap, kinek a papné. Azt vedd meg, amelyik jobban tetszett, ne azt, ami másnak. Most itt nézem a sony-n a filmeket(dvd,4k yt-ról, digi műhold) és nem bántam meg. Persze a menüt áttúrtam és módosítgattam(kapásból nem élénken van a kép)...
Ha a Q6fn tetszik, akkor azt vedd, sztem nem jársz vele rosszul!

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#29036) bach66


bach66
tag

Üdv mindenkinek!

Helyszűke miatt sajnos csak 32 colos TV-ben gondolkodhatunk. :((

A legfontosabb természetesen a kép minősége (természetesen FullHD alap).
TV-box van, tehát az okos funkciók nem annyira fontosak.

Milyen konkrét típust javasoltok?

Én egyelőre két típussal szemezek: Sony KDL-32WD757 Full HD Smart TV
Ez megéri az árát?

Vagy a másik: PANASONIC TX-32DS600E

Előre is köszönöm a javaslatokat, esetleg tapasztalatokat.

[ Szerkesztve ]

(#29037) laceb


laceb
tag

Sziasztok!

filmek,sport, játék(Fifa 19)
Keret: 140.000.-
távolság 3m
okos : igen
IPS
méret: 121-127 cm

3 méterről nézzük, a kérdésem : 4K vagy Full HD?
Mivel több évre vesz az ember tv-t 4k-t vennék, de a távolság miatt Full HD-t

Mit javasoltok?
:R

Na és most miért jött Boborján? -Miért jöttem?Hát azért mert ha nem jövök, hanem megyek, akkor nem itt lennék, hanem ott!

(#29038) Tomi8822


Tomi8822
tag

Üdv van valakinek tapasztalata, hogy raktáron lévő készülék esetén a média markt, vagy extrém digital küldi gyorsabban a terméket (vidéki szállítás)?

(#29039) Quqesz válasza Tomi8822 (#29038) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Mennyire vidék? Én pest mellett lakom és a péntek 0:16-kor vett MM bf raktári cuccot szombat 10-kor már kihozták......(munkanap volt szombat)

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#29040) Tomi8822


Tomi8822
tag

Sopron

(#29041) Quqesz válasza Tomi8822 (#29040) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Sztem max +1 nap....csak nem most....

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#29042) lorinser válasza szasanyi (#28967) üzenetére


lorinser
senior tag

Szia! A Philips 8503 NanoLED-es. Még megnézheted a 8303-at is ami 300-alatt most elvihető. A különbség csak annyi, hogy ebben nincs a soundbar a képernyő alatt.

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#29043) szasanyi válasza lorinser (#29042) üzenetére


szasanyi
félisten

Azzal a tévél kapcsolatban az a fura, hogy nem tesztelik, sőt nem is említik szinte sehol. Miért? Ezen kívül az általában vékony, de legalábbis karcsú kiviteltől eltérően elég drabális (vastag) és ez nem tetszik.

(#29044) gg72


gg72
veterán

Sziasztok! A Telekom karácsonyi akciójából melyik TV-t lenne érdemes megvenni, főleg XBox-ra és igénytelenebb tévézésre. :-) Második TV-nek lenne.
SAMSUNG 55NU7102 (138000 Ft)
LG 50UK6300MLB (120000 Ft)
PHILIPS 55PUS6503 (115000 Ft)

(#29045) szasanyi válasza gg72 (#29044) üzenetére


szasanyi
félisten

Én is TV vásárlás előtt állok, ezért többet megnéztem és még több tesztet elolvastam. Egy dolog biztos: emberi áron nincs olyan, hogy legjobb. Függ attól mi az elvárásod, mire és hogyan (milyen körülmények között) használod. És szintén nagyon fontos, hogy ami nekem tetszik az nem biztos, hogy neked is. Korábban le is írtam én mit tapasztaltam.

(#29046) gg72 válasza szasanyi (#29045) üzenetére


gg72
veterán

Hát ennyiért nem is a legjobbat keresem, hanem melyik éri meg a leginkább a három közül? Különösebb elvárások nincsenek, azok vannak, amiket már leírtam: xbox + UPC HD tévéadások, ennyi.

(#29047) robesz26


robesz26
tag

Sziasztok!
TCL 32DS520 típusról van valakinek tapasztalata? Gyerekeknek kellene főleg mese nézéshez usb-ről és xbox-hoz.

[ Szerkesztve ]

(#29048) lorinser válasza szasanyi (#29043) üzenetére


lorinser
senior tag

Hogy miért nem említik, nem tudom.
A vastagsággal kapcsolatban: alumínium a keret, ezen kívül hátul van egy plusz hangszóró a mélyeknek. Ezek gondolom növelik a vastagságot, de én pl. elölről szeretek TV-t nézni így nem nagyon érdekel, hogy egy TV 7 vagy 10 cm vastag.

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#29049) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Sziasztok!

Mi a vélemény a Samsung QE65Q8FNATXXH 65" QLED SMART LED Televízió (2018) TV-ről? Túl sok magyar nyelvű tapasztalatot nem találtam. Valakinek van ilyen készüléke?

(#29050) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Sziasztok, milyen natív 100/120Hz-es TV-t tudnátok ajánlani, aminek a képminősége is megfelelő?
VA paneles preferált. 49" a max ami befér (szélesség olyan ~112 cm, de ha olyan, akkor azért az 50"-os befér 113-114cm, de ahogy láttam a legtöbb 49" az 110 cm körül van.

Sony-kból az alábbiak a versenyzők:
49XF8505
49XF9005

Samsungból nem tudom melyik az ami 100Hz-es és VA, a Q6 szériát néztem, de az 50Hz-es, bár elég szép a kép rajta.
Akinek lesz a TV annak egy Samu 40F6500 volt/van csak elromlott, és minimum az a képminőség kellene, (most vittek vissza egy olcsóbb Philipset, mert sehogy sem tetszett a kép (alapvetően csak gyengébb bitrátájú műsoroknál dobta le a láncot, de oldalról nézve nagyon elment a szín is rajta állítólag, hiába könyörögtem, hogy ne olyat vegyenek).

Samuból mit ajánlanátok?
Köszönöm előre is a javaslatot! :R

;) - The Power of the Light Side

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.