Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) Dave567 válasza Kicsimix (#997) üzenetére


Dave567
addikt

Mind a négy jó tévé, ezt neked eldönteni melyiket akarod, tapasztalatokat viszont a tévé saját topicjában szerezhetsz.

Hát szerintem 10m-es kábelből azért ne 3000 ft-os legyen, Kácsáéknál van jó hdmi kábel.

(#1002) Kicsimix válasza Dave567 (#1001) üzenetére


Kicsimix
őstag

Értem de akkor képes elvileg ilyen hosszú kábellel is üzemelni normálisan megjelenítési gondok nélkül. Van valami ajánlott kábel?

Köszi

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#1003) Dave567 válasza Kicsimix (#1002) üzenetére


Dave567
addikt

Képes igen, kácsa hdmi kábel van ott, de szerintem, most nem tudok linkelni neked, de ha boltba bemész, vagy ha rendelsz, meg mondod mihez kell, és segítenek neked.
De tudom ajánlani ami biztosan jó, csak drágább kábel az AudioQuest Forest kábelt, sokan használják, de neked a kácsa kábel is elég lesz.

(#1004) Kicsimix válasza Dave567 (#1003) üzenetére


Kicsimix
őstag

Elvileg erre gondoltál ha jól sejtem:

[link]

Az AudioQuest az egy fél tv ára 10m-es kiszerelésben : )

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#1005) #94529552 válasza Gyula88 (#1000) üzenetére


#94529552
törölt tag

Olyan nincs, hogy lehetetlen. :P Ha elég a 32-es alap LB5610, ami 70k-ból megvan, akkor felesleges a drágább smart-ot venni.

(#1006) Dave567 válasza Kicsimix (#1004) üzenetére


Dave567
addikt

Hát igen, az audioquest jó kábel, de drága kicsit.

Amúgy a linkelt kábel tökéletes.. :R

(#1007) Pardise


Pardise
senior tag

Én most Ezt a TV-t néztem ki, ilyen van haveromnak és szerintem nagyon jó. Ilyen TV-t szeretnék venni, csak nem 3D-set, mert nekem nem kell 3D-s a szemem miatt, szóval ehhez hasonló TV kellene 3D nélkül. Milyeneket ajánlanátok? Árban 100-120k-ig mennék el!

[ Szerkesztve ]

Your car, your life ;)

(#1008) #94529552 válasza Pardise (#1007) üzenetére


#94529552
törölt tag

Jó választás, attól hogy 3D-s, még nem kötelező rajta azt a funkciót használni, sőt a Smart részét sem, de mivel ezek tartozékai a jobb képminőségnek, ezért így nem lehet megkerülni. Például itt alig több, mint a max kereted: 40h6400. Vagy választhatod a hasonló tudású 40H6200-at is, ami annyival tér el az előzőtől, hogy nem forgatható a talp, nincs 3D szemüveg, és második távirányító hozzá. [link] Én a 6400-at választanám a helyedben. Persze azt vedd figyelembe, hogy ezek nem hivatalos viszonteladók, mert azoknál drágább lenne.

(#1009) Pardise válasza #94529552 (#1008) üzenetére


Pardise
senior tag

Köszönöm szépen a segítséged, a 6400-nál maradok :) További szép napot!

Your car, your life ;)

(#1010) #94529552 válasza Pardise (#1009) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szívesen. A legjobbakat neked is! :R

(#1011) Tobika1


Tobika1
senior tag

Sziasztok! Bocsi előre is de nem volt időm végigolvasni a fórumot.
Kérdés: 42 es LG tv-t szeretnék venni, ami fontos az a smart, 3d ha nincs nem baj. Melyik típus ajánlott? Lb650 pl? Fontos a jó képminőség, usb, wifi filmnézés. Samsungra is nyitott vagyok

[ Szerkesztve ]

(#1012) Dave567 válasza Tobika1 (#1011) üzenetére


Dave567
addikt

Mindig csak a hülye smart... :W

Amúgy lg lb670-től, vagy Samu h6200-tól nézelődj..

(#1013) #94529552 válasza Tobika1 (#1011) üzenetére


#94529552
törölt tag

LG-ből én is a Smart 3D-s 42LB670V [link]-t vagy 671V-t, ha nem fér a bűdzsébe, akkor a 3D nélküli 42LB630V jelű Smart tévét javaslom. [link]

(#1014) Tobika1 válasza #94529552 (#1013) üzenetére


Tobika1
senior tag

650-es nem ajánlott? esetleg samsungból valami hasonló kategória?

[ Szerkesztve ]

(#1015) bence007


bence007
tag

Sziasztok!

TV vásárlás előtt állunk és a segítségeteket szeretném kérni!

A következő kritériumok alapján keresnénk a család új tagját:

-55" képernyő méret
-jó képminőség-főleg hd filmek és tv adás menne rajta
-jó garanciális háttér
-200-220.000 körüli összeg lenne a keret
-usb-n tudja lejátszani a filmeket
-ideális legyen a képe a világos nappaliban
-3d nem szükséges

Nagyjából ennyi lenne!

Tudtok ajánlani konkrét típus ezen kritériumok alapján?

Nagyon hálás lennék!

Köszi! :R

(#1016) #94529552 válasza Tobika1 (#1014) üzenetére


#94529552
törölt tag

Én ezt nem mondanám, mert sokan elégedetten használják, pl. Lacielvtars, és a blogja: [link] és sokan mások is. Az LG topikban érdeklődj inkább. [link]. A keresőoldalak szerint a legnépszerűbb tv Mo.-on.. Ár/érték/tudás alapján is jó vételnek számít. Megbízhatóságban is jók az LG-k, és a 2 év gyári szerviz is adott hozzá, kiváló színvonalon. Már leírtuk többször a különbséget a 670V-hez képest, és ezek miatt a tudás, jobb felszereltség, stb., meg a nem túl nagy ár különbözet miatt javasoljuk inkább ezt.
Samsung: van itt korábbi link a H6400-ról.

bence007 Lg 55lb670v [link]

[ Szerkesztve ]

(#1017) Tobika1 válasza #94529552 (#1016) üzenetére


Tobika1
senior tag

Köszi szépen! Végül megrendeltem a 670v-t.

(#1018) Over567


Over567
aktív tag

Sziasztok!

Mit szóltok ehhez a TV-hez? Azért csak 80cm mert ekkora fér oda ahova rakni akarom. Ebben a kategóriában ennyi pénzért mit érdemes venni ha ez esetleg nem megfelelő? Kábeles tv lesz rákötve illetve számítógép időközönként.

Xbox Tag: TheStevie / Origin: SirHedge / Uplay: Sir_Hedge / Steam: Sir_Hedge

(#1019) Kirir


Kirir
tag

TV vásárlás előtt állok. Márkafüggetlen vagyok. elsősorban TV és usb porton (minél több formátumot és feliratot tudjon lekezelni) keresztüli filmnézésre szeretném használni. TV műsor nem foci vagy sport, hanem természetfilmek. 44-48 colos méretben gondolkodok, full HD.
Szép képe legyen, és legalább 2 év garancia.
Képfrissítési frekvencia minél nagyobb legyen.
Gondolom fontos, hogy IPS panel legyen.
Alacsony input lag.
Pénzösszegben pedig: kerül amibe kerül csak minél olcsóbb legyen.
Érdekelne 3D-s és a nélküli megoldás is.
Mit tudnátok ajánlani, nyitott vagyok mindenféle lehetőségre.

(#1020) #94529552 válasza Over567 (#1018) üzenetére


#94529552
törölt tag

32"-os Samrt tévét keresel? Ha ez tetszik, ok, nem rossz vétel, de miért az emagtól vennéd? Aqua-ból olcsóbb is, [link], és legalább itthoni, nem pedig román üzlet. Ezzel 1 év gyári +1 év bolti jótállásod lesz.

Kirir 3D nélküli 47" IPS-es 500Hz-es Smart tv: 47LB630V [link] Jobb képességű és jobban felszerelt 3D-s 700 Hz-es változata: LG 47LB671V [link], mindkét tévének alacsony az input lagja, és 2 év gyári garanciával van. Elég sok formátumot tudnak, elvileg megy HDD-ről a felirat is, bár nekem ezzel nincs tapasztalatom. A topikban több infót kaphatsz róluk. [link]

(#1021) Kirir válasza #94529552 (#1020) üzenetére


Kirir
tag

Köszönöm a gyors választ.
Kérdésem előtt átnéztem eme topic utolsó 150 hozzáírását. Az LG ezen termékeit éreztem esélyesnek, illetve még a Samsung H6400 vagy esetleg Samsung H6200, ezek 48 colosak, nem tudom, hogy a kettő között mik a technológiai különbségek, ezekben nincs 2.1-es hangrendszer, mint a 3D-s LG-ben.
Van valami oka, hogy csak LG-t ajánlottál?

(#1022) gtr8


gtr8
csendes tag

Sziasztok! erről mi a véleményetek? ez

[ Szerkesztve ]

(#1023) Over567 válasza #94529552 (#1020) üzenetére


Over567
aktív tag

Először is köszi a választ. Másodszor meg végül is jogos a dolog. :D De még lenne egy kérdésem ami felmerült. Néztem én a TV-t meg a csatlakozókat is és nem tudom hogy van e rajta antenna bemenet mert nálunk még sajnos csak ilyen adás van. Elég hülye kérdés tudom de képeken nem igazán látom hogy lenne.

Ezt a képet találtam a hátuljáról.
Oldalt azok azok lennének? :D

[ Szerkesztve ]

Xbox Tag: TheStevie / Origin: SirHedge / Uplay: Sir_Hedge / Steam: Sir_Hedge

(#1024) b.lajos


b.lajos
tag

Sziasztok,

Adva van két tévé, a SONY KDL50W828BBAE2 (Euronics), és a Panasonic TX-47AS750E (edigital). Hasonló ár, majdnem hasonló méret. Felhasználási terület: tévé adások, film és játék (PS3). Melyik az ajánlottabb?
Köszönöm,
Üdv b.lajos

u.i természetesen annak utánajárok, hogy van-e bontatlan csomagolású.

b.lajos

(#1025) #94529552 válasza Kirir (#1021) üzenetére


#94529552
törölt tag

Mert ezek felelnek meg azoknak a követelményeknek, amiket írtál, input lag, Hz, gari, stb. A Samsung más panelt használ, aminek a betekintési szögei jóval kisebbek. Ha a szempontjaid nem számítanának akkor a H6400-as lenne hasonló színvonalon.

Over567 Oldalt azok antenna csatlakozó, de az a kép egy másik tévé lesz, ami műholdas vételt is tud. A H5500-nak 1 db antenna bemenete van. Ezeket a képeket nézd: [link], vagy inkább ezt: [link] Milyen tv szolgáltatást használsz majd hozzá?

b.lajos A Sony nem rossz vétel ennyiért, de újat, legalább is hibátlant érdemes venni, mert képesek eladni a pixelhibás, visszavitt darabokat is. Alacsony 22 ms-os input lag, de szűkebb betekintési szög jellemzi. 3D-ben gyengébben teljesít( csökkent felbontással- ez ennél szériahiba), mint a Pana, és a 3D-nél még szellemképesedésre is, és még a távirányítóra is panaszkodnak.(gombok elhelyezése)
A Panasonic is jó, de a viszonylag magas input lag egyes játékoknál gond lehet. Kevés helyen van róla adat, itt [link] 54 ms-ot mértek, ami eléggé határeset. Ettől eltekintve ajánlott vétel. Próbával tudnád eldönteni, neked mennyire okoz gondot. Ha sikerül valahol tesztelni, akkor előtte át kell tenni, vagy átnevezni a HDMI-ből Game, Konzol, vagy PC-re, és a kép beállítás menüben a Játék módot kiválasztani. Ezek csökkentik a lagot azáltal, hogy kikapcsolják a képjavítókat.

(#1026) Over567 válasza #94529552 (#1025) üzenetére


Over567
aktív tag

Köszi a képet akkor megnyugodtam hogy van neki ilyen bemenete mert nálunk sajnos csak ilyen fapados antennás TV szolgáltatás van. :( Ha fejlesztene végre hálózatot az Invitel akkor jöhetne más is de addig..... persze nem fognak szerintem soha.

Xbox Tag: TheStevie / Origin: SirHedge / Uplay: Sir_Hedge / Steam: Sir_Hedge

(#1027) #94529552 válasza Over567 (#1026) üzenetére


#94529552
törölt tag

Mindig tv? Nem rossz az, de ha jobbat akarsz, akkor UPC Direct, vagy DIGI műholdast érdemes választani.

(#1028) Over567 válasza #94529552 (#1027) üzenetére


Over567
aktív tag

Egy helyi szolgáltató semmi neves. Digi műholdas van biztos de még nem próbáltam. Majd csekkolom. :D Igazából TV szolgáltatással nincs baj. Csak az is baj hogy több TV-nak van aztán dekóderekre általába rá kell fizetni pluszba az meg nem kóser :D

Xbox Tag: TheStevie / Origin: SirHedge / Uplay: Sir_Hedge / Steam: Sir_Hedge

(#1029) #94529552 válasza Over567 (#1028) üzenetére


#94529552
törölt tag

Remélem, nem analóg adás. Műholdas mindenütt az országban lehetséges. Meg a digitális Mindig tv is, ebből van extra, vagy családi csomag, ami lehet havi, vagy éves előfizetéssel is és nem kell dekóder, beltéri, mert egy egy Smart modul és kártya is elég hozzá, amit a szolgáltatótól lehet igényelni, beltéri helyett.
Ha esetleg szóba jön a műholdvétel, akkor van ilyen tudású Samsung Smart tévé is [link], amihez szintén egy Smart Cam kell, aminek a havi díja 200 Ft a DIGI-nél. [link]

(#1030) Over567 válasza #94529552 (#1029) üzenetére


Over567
aktív tag

De azt hiszem analóg pedig. Mint régen a keresős felületes dolog amikor a csatornákat be kell keresgélni frekvenciákból. :D Ez amit linkeltél ugyan az amit én csak még van benne műhold tuner is? Erről a smartcam-ről nem tudtam. De ez lenne az egyetlen ilyen vágású TV a házban, a többi ilyen régebbi típus szóval oda kellene a dekóder.

Xbox Tag: TheStevie / Origin: SirHedge / Uplay: Sir_Hedge / Steam: Sir_Hedge

(#1031) #94529552 válasza Over567 (#1030) üzenetére


#94529552
törölt tag

Így van, a Samsungnál a 70-es végződés a + műholdvételi képességet jelzi. [link] Tudom, vannak olyan kisebb szolgáltatók ahol nem lehetséges, de a legtöbbnél van analóg és digitális tévé csomag egyszerre. A digitális csomag pedig alig drágább, és ha igényel valaki ilyet, akkor az analóg vétel is megmarad a régebbi tévéknek. például az Invitelnél is. Szóval ha van ilyenre mód, akkor ezt javaslom. Egyébként nem szimpatizálok az Invitellel, mert kb. 3x drágább lenne most nekem is a szolgáltatásuk, ha nem váltottam volna le őket.
Majd azért az új tévén ha lehet próbáld ki a digitális adást is, ha másképp nem, akkor az ingyenes Mindig tv adással. Mert ég és föld a különbség képminőségben az analóghoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#1032) Over567 válasza #94529552 (#1031) üzenetére


Over567
aktív tag

Értem! Köszönöm a hasznos tanácsokat. Akkor szerintem ez lesz a választottam. Adást meg majd bütykölöm és lehet kipróbálok majd más szolgáltatást is. Invitelt én sem favorizálom netünk Invitel és 10mb helyett alig kapunk csak 8 körül ráadásul sokszor most van hogy délutánonként csak 2mb és 6700ft körül van mert ADSL és nem hajlandóak fejleszteni, már rengetegszer hivtam őket hogy csináljanak valamit. Épp holnap fog jönni megint a szerelő....

Xbox Tag: TheStevie / Origin: SirHedge / Uplay: Sir_Hedge / Steam: Sir_Hedge

(#1033) #94529552 válasza Over567 (#1032) üzenetére


#94529552
törölt tag

A Telekom már most megszünteti az analógot kábeles adást, és szerintem a többi szolgáltató is előbb-utóbb. [link]

(#1034) HENE


HENE
aktív tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni TV vásárlással kapcsolatban.
Felhasználás nappaliban, ami nem sötétíthető be teljesen napközben. Min méret 55" de inkább 60" vagy fölötte. Elsősorban filmek, sorozatok nézése, TV adás minimálisan, szinte csak gyerekműsorok. 3D jó, de nem követelmény, okos funkciók szintén nem, tekintve, hogy HTPC lesz rákötve. AC3, DTS, passtrough fontos lenne. Ami igazából szempont, hogy szép képe legyen.

(#1035) #94529552 válasza HENE (#1034) üzenetére


#94529552
törölt tag

Tudomásom szerint csak az LG tévék engedik át optikán az 5.1-et. Passzív 3D-s, amit a gyerekeknek is nyugodtan lehet nézni. Ajánlott az 55LB67xV, de ez csak 55"-os méretig elérhető.[link]

(#1036) b.lajos válasza #94529552 (#1025) üzenetére


b.lajos
tag

Kösz a választ.
Nos megnéztem a helyi "szakértő" boltban a sony w828-at. Egy darab volt, az is kiállítva, ára 200 ezer, ami nem is lenne rossz egy bontatlan tévéért, de ezek nem akarnak eladni. Kérdésemre, hogy van-e bontatlan, jött a szakértő válasz, hogy minek, mi a különbség, dobozolva sem lesz más a tévé. Puff neki, ma elszúrt egy készpénzes eladást az eladó.

b.lajos

(#1037) Orionhilles


Orionhilles
senior tag

Sziasztok!

Nagymamának kellene TV.
Max. ár az 90.000 Ft.
80-100 cm képátlójú legyen (min. 32").
VGA csatlakozó követelmény, mert notebookra lenne kötve, onnan menne a YouTube.
Kodi(XBMC) Raspberry nem játszik, neki azt kezelni már túl komplikált..
HDMI alap (ha jól sejtem :B ).

Előre is köszönöm a válaszokat! :R

– Yet, thou serves with thine eyes clouded in chaos. Thou, bound in the cage of madness. I am he who commands those chains – Fate/Zero Berserker Mad Enchantment

(#1038) Trk.Adam87


Trk.Adam87
aktív tag

Szakértőtől kérdezem, hogy egy Samsung UE40HU6900 Ultra HD TV mennyire alkalmas monitorként történő használatra? Az input lagja tudtommal elég jó. Képfrissítésből géppel összekötve szerintetek tudja a 60 Hz-et? Egyelőre Full HD felbontásban használnám, majd új gép vásárlása után használnám ki csak a 4K-t játékokhoz.

(#1039) Dave567 válasza Trk.Adam87 (#1038) üzenetére


Dave567
addikt

Samu topic összefoglalót olvasd el, de ha jól emlékszem, akkor pont nem ajánlott tévé.

(#1040) #94529552 válasza Orionhilles (#1037) üzenetére


#94529552
törölt tag

Néhány régebbi konstrukciós Toshiba, és Sharp tévében van már csak PC csatlakozás. [link], de ezek nem túl ismert darabok.

Trk.Adam87 Nem tudja a 60 Hz-et, és a képességei miatt sem ajánlott tévé. Gamer topikokban szerezhetnél ismereteket, hogy mire tudják kihasználni az UHD tévéket.
Samsungból monitornak az UE40H5000-es alap tévét szokták használni időlegesen. Tartósan, vagy komolyabb PC-s játékokhoz meg a legjobb monitorokat.

(#1041) solti


solti
aktív tag

sziasztok, én is olvasás nélkül pofátlankodom ide..
48 colos TV-t vennénk, olyat, ami korszerű, nem hagy minket cserben stb... 3D-t nem baj ha tud, még van pár 3D-s filmünk is, de amúgy nem szempont (bár van 4db aktív samu 3d szemüvegünk).
Tékából nézünk sok 720p-s tartalmat, meg egy kevés tv-t is (dvb-cn). Van sok fotó videó, amit nem ártana, ha uPNP-n vagy sima cifs (windows) megosztáson elérne gyorsan... Okos funkciókból a youtube azért nem árt;) Kb ez lenne a felhasználási kör, jelenleg egy Samu UE32D6100 van, csak most már lesz helye nagyobbnak is...
Jelöltek:
SONY KDL-48R550C
Samsung ue48h6400
Samu a szimpi, a sony viszont akciós, de mostanság már nem nagyon követtem nyomon, hogy mit kéne tudnia a TV-knek, mik a jók, mik a rosszak stb.
Ha tudnátok tanácsot adni, örülnék! köszönöm előre is!

szerk: látom a H6400-at nem csak én nézem, és az ajánlottak közé tartozik, ezt jó tudni;)

[ Szerkesztve ]

(#1042) #94529552 válasza solti (#1041) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem rossz az a 2015-ös Sony sem, bár kevés ismeret van róla eddig. és nem 3D-s.
Van egy itteni teszt is róla: [link], talán a gyorsabb mozgásnál is vannak hiányosságai, már aki erre érzékeny. Mostanában a H6400-zal is van ilyesmi, de ennél inkább szoftverhiba, mint a képesség lehet a gond, olvashatsz róla a Samsung topikban. Ezért most egy harmadikat mondanék:
Panasonic VIERA TX-48AS640E, ez is jó képességű tv, és jók lesznek hozzá a mostani 3D-s szemüvegeid is. Tudja az SMB megosztást, de Plex, Serviioo, és egyéb programmal bármelyik tévével megy a megosztás.

(#1043) misk@ válasza totham (#50) üzenetére


misk@
tag

sziasztok!

PS4-hez keresek valami jobb tv-t.
Méret: 43"
Smart: ha van jó, ha nincs, az sem tragédia
3D: nem kell
Ár: max 300.000,-

köszi!

(#1044) #94529552 válasza misk@ (#1043) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szia!
Kettőt is? ;) 43-as tv választék jelenleg: [link], de még elég frissek, ismeretlenek.

(#1045) solti válasza #94529552 (#1042) üzenetére


solti
aktív tag

köszönöm a választ!

(#1046) bladekettő


bladekettő
tag

Sziasztok
Tudnátok segíteni,hogy egy Sony 55w815-öt (nem 815B) vagy egy Samsung UE55H6410 vagy Samsung UE55H6800 vagy Samsung UE55H6500.
Melyik lenne a legjobb?-vagy van esetleg jobb tv ebben az árfekvésben?

The easy day was yesterday! :)

(#1047) bladekettő válasza bladekettő (#1046) üzenetére


bladekettő
tag

Mármint melyiket érdemes venni?

The easy day was yesterday! :)

(#1048) #94529552 válasza bladekettő (#1046) üzenetére


#94529552
törölt tag

KDL-55W815 nincs, csak talán lehagyják az üzletek a jelölést, KDL-55W815B létezik, de ez már kifutott típus, szinte alig találni. 299k az MM-ben, ami egy kicsit sok érte. Nemrég a kicsit jobb 55W829B-t 249-ért adták akcióban, hát ahhoz képest...most ez is 299k [link]
Samsungokról a saját topikját olvasd át, vagy kérdezd.
Most az egyik legjobb vételnek a Panasonic VIERA TX-55AS640E számít szerintem. Ha többre is kíváncsi vagy a tévékről, akkor a Pana, Samsung,Sony saját tévés topikjait keresd majd fel. [link]

(#1049) Arnetic


Arnetic
csendes tag

Sziasztok!

Tv vásárlás előtt állok és szeretném a segítségeteket kérni. Elsősorban hagyományos értelembe vett módon tv-ként használnám, bár lehet, hogy a számítógépet és konzolt is csatlakoztatnék rá.

Nagyon fontos lenne, hogy a lehető legszebb színt adja a képernyő. Vettem 1 éveegy elég drága IPS-es ASUS monitort és azzal nagyon nem vagyok megelégedve ( túl erős a piros szín és nem tudok vele mit kezdeni). Színtévesztő vagyok, lehet ez is közrejátszik, hogy fontosak a minél erősebb és szebb színek.

Nagyjából 150-200 forintig mennék el nem, feltétel se a 3D se a smart funkció, csak a kép legyen a lehető legszebb.

Van egy Lenovo Y580-as laptopom, olyasmi kijelző kellene csak TV-be.

Köszönöm előre is a segítséget!

Üdv

(#1050) bladekettő válasza Arnetic (#1049) üzenetére


bladekettő
tag

köszi a segítséget :)
A sony amúgy jónak számít?
igen lehet,hogy lehagyák tényleg a B-t :DD -olcsóbban tudnék hozzájutni, és ez az ami szürke keretes(szürke keretes kellene)
Árukeresőben azt írja róla,hogy nem tud 2d-ről 3d-re konvertálni, ez igaz?

The easy day was yesterday! :)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.