Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) Dave567 válasza #94529552 (#1988) üzenetére


Dave567
addikt

60ms ? Ezt meg hol írták?

(#2002) #40935168


#40935168
törölt tag

Sziasztok szakik !

140-150e körül keresnék valami használható tv-t, van most vmi best buy, amit meleg szívvel ajánlanátok instant megvételre ? (Akár drágább modell is, erre az árkategóriára beakciózva valahol).

Ami fontos:
- Mindig TV lehetőség (CI+ kártya slot)
- filmlejátszás akadás nélkül USB-ről + optikai kimenet az erősítőnek
- jó kép, jó bőrszínek, no szellemkép, no jpeg-esedés és hasonló artifact-ek. Off-ban használnám az összes csilivili beállítást úgyis.

Ami opcionális, ha belefér, de nem fontos:
- hálózatról lejátszás (DLNA, NAS-om van)
- alacsony input lag (Battelfield 4 néha)
- USB HDD-re műsorfelvétel (kérdés: kódolt adást kódoltan tud csak felvenni, vagy bármivel lejátszhatom a vinyóról szgépen?)

Ami abszolút nem érdekel:
- 3D
- Smart hülyeségek (külső lejátszó lesz nemsokára)
- Bármilyen egyéb egérmozi parasztvakítás, ami miatt többe kerülhet, mint egy ugyanúgy jó képű alapmodell

Látok ilyen árkategóriában már 50"-os modelleket is, ... hát .. valahogy így.
:R

(#2003) hitman,


hitman,
őstag

Sziasztok

Ha csak tv műsor nézésére használnék egy tv-t akkor ott egy 49-esnek rosszabb képe van mint egy 43-asnak?
Mert mind a kettő fh de a nagyobbon értelem szerűen nagyobbak is lesznek a pixelek.
Elnézést a noob kérdésért.

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#2004) #94529552 válasza #40935168 (#2002) üzenetére


#94529552
törölt tag

50"-ost 150k-ból? Melyik lenne az? Én csak kisebbet találtam: 48" alaptípus, meg 48" Smart tv a dlna tudása miatt, de már drágább lesz: Samsung UE48J5500AWXXH SMART LED Televízió Utóbbi legalább hivatalos kereskedés, és innen 2 év gyári jótállás van. Vagy 165-170k LG 47-49" Smart tévék[link]
USB HDD-re műsorfelvételt csak azon az 1 tévén lehet megnézni amivel felvettük.

hitman, Sztem nem lesz nagyon jelentős a különbség.

(#2005) Osynho válasza hitman, (#2003) üzenetére


Osynho
addikt

Ez nézési távolság függő. Nagyon közelről a nagyobb pixelek látszanak. Messzebbről viszont jobb a nagyobb képátló, mert látod a full hd apró részleteit is, míg a kisebb tv-n összefolynak. Ez a táv 49-esnél úgy 2m.

(#2006) hitman, válasza Osynho (#2005) üzenetére


hitman,
őstag

Köszönöm szépen :R :R :R
Akkor marad a nagyobb mert több lesz a nézőtávolság mint 2 m

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#2007) hitchins


hitchins
őstag

TV vásárlás előtt állok.
Nem meglepő módön szeretnék némi HD és 3D anyagot is nézni majd a leendő tv-n.
A lejátszandó tartalom a laptopomon van. Gondolom a cuccokat át tudom lőni wifin az tv-re, de hogyan tudnám megoldani, hogy a tv továbbküldje a hangot a házimozira?
Van olyan tv ami tudja ezt? Ha igen honnan látom?

köszi

(#2008) Osynho válasza hitchins (#2007) üzenetére


Osynho
addikt

A legtöbb wifi hálózat nem igazán alkalmas nagy bitrátájú filmek akadozásmentes továbbítására. A másik, hogy ilyen esetben a tv beépített lejátszóját használod, ami sokkal gagyibb, mint amit a laptoppal tudnál.

Viszont 5.1-es hangod csak akkor lesz, ha a tv belső lejátszóját használod, mivel külső hdmi forrásból érkező jelet le szokták butítani 2.0 PCM-re. LG tévék között vannak, amik továbbadják érintetlenül a hangsávokat optikai kimeneten.

(#2009) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni, mert a LCD TV témában nem vagyok jártas.
Elveszek a jellemzők között.
SAMSUNG, vagy LG televíziót szeretnék venni.
A szempontok:
okos TV
FULL HD
pindrive-ről tudjon lejátszani
82 cm-es képátmérő
95-100000 Ft ár kb.
Ha tudtok egy jól bevált készüléket ajánlani, akkor nagyon megköszönném!

(#2010) hitchins válasza Osynho (#2008) üzenetére


hitchins
őstag

Akkor jól értem, hogy ha wifi-n küldöm nagy valószínűséggel akadozni fog, de lesz 5.1, ha HDMI-n kötöm rá a laptopot, akkor jó lesz a kép de nagy valószínűséggel nem lesz 5.1?
Mi lenne legoptimálisabb megoldás akkor, esetleg pendrive?

(#2011) #94529552 válasza Osynho (#2008) üzenetére


#94529552
törölt tag

Pl. HDMI-vel [link], ha nincs az erősítődön ilyen csatlakozás, akkor optikai csatlakozón keresztül.
Nálam is az utóbbival működik, laptopról HDMI-n a tévébe, onnan optikaival az erősítőre csatlakozva.

GEPESZ66 LG 32LF5800 + Samsung UE32J5500

[ Szerkesztve ]

(#2012) lethos


lethos
tag

Sziasztok!

Tvt szeretnék vásárolni a hálóba.
Összeg: 170e
- SAMSUNG vagy LG érdekel.
- méret 40"-49"-ig
- FULL HD
- USB-filmnézés (mkv-is)
- NAS (használható legyen)
- 3D nem fontos, de nem lenne rossz..
- sima tv nézésre nem lesz használva max pár szor.
Válaszaitokat előre is köszi!

(#2013) Osynho válasza hitchins (#2010) üzenetére


Osynho
addikt

Szigorúan nézve, a képminőségben sok különbség nem lehet, mivel digitális a jel továbbítása. A kiegészítő szolgáltatások, a lejátszó okosságában van nagy különbség, meg pl a tv-k nem tudnak kapdenciahelyes (24p) lejátszást, ami miatt nekem nem alternatíva.

Nem tudom milyen a hifid, nálam az erősítőbe megy a hdmi kábel, onnan meg a tv-be, így az 5.1-es hang is megvan, és külső lejátszót használok. A másik, hogy a kép megy hdmi-n a tv-be, a hangot pedig a gépből optikain, koax kimeneten viszed a hifibe. Laptopnál ez nehéz ügy, mondjuk külső hangkártyával megoldható.

Ja, igen a HDMI ARC is megoldás. Bár az is a tv hangját hivatott oda-vissza továbbítani.

[ Szerkesztve ]

(#2014) hitchins válasza Osynho (#2013) üzenetére


hitchins
őstag

Sajna csak egy sima régi kompakt házimozi. Sajnos HDMI bemenet nincs rajta csak 1 optikai
Szóval a hangot csak ezen tudnám átküldeni, viszont a laptopon meg nincs optikai kimenet

(#2015) FOXhun


FOXhun
tag

Sziasztok!

Szeretném a segítségetek, véleményeteket kérni az alábbi választásban:
- Szüleimnél T-Home digitális átállás miatt cserélnénk egy régi tv-t, semmi extra nem kell, konyhában lesz, ha anyám főz vagy akármi, akkor valamit tudjon nézni.

Két készüléket néztek ki, ezek méretben meg árban is megfelelőek és tudják a DVB-C-t:

[link]

[link]

Én Samsungot javasoltam, mivel a Philips-et nem ismerem.
Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#2016) #94529552 válasza lethos (#2012) üzenetére


#94529552
törölt tag

LG 42LF652V 3D Full HD Smart LED Televízió, vagy a Smart LG 49LF632V

(#2014) hitchins A tévén elég ha van optikai, arról átmegy a hang a házimoziba.

FOXhun A H5000 jó választás ha elég a 22"-os méret.

[ Szerkesztve ]

(#2017) FOXhun válasza #94529552 (#2016) üzenetére


FOXhun
tag

Rendben, köszönöm!

(#2018) lethos válasza #94529552 (#2016) üzenetére


lethos
tag

köszi a segítséget!

(#2019) GEPESZ66 válasza #94529552 (#2011) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Szia!
Köszönöm! Megnéztem az adott termék honlapján is.
Az Samsungnál írják, hogy 4 magos processzor, az LG-nél nem, gondolom az kétmagos.
Esetleg ez mennyi hátrányt jelent Youtube-n való böngészéskor?
Az LG-ben nincs webböngésző, de ez nem érdekel.
A Samsungnál írja, hogy mini fali tartó.Tehát ez is felrakható falra, csak kisebb méretű tartóval?
Minőség, garancia , szolgáltatások szempontjából te melyiket vennéd?

(#2020) #40935168 válasza #94529552 (#2004) üzenetére


#40935168
törölt tag

Ez például 50"-os 150-ből.

(#2021) #94529552 válasza GEPESZ66 (#2019) üzenetére


#94529552
törölt tag

Az árukereső inkább csak az árak és üzletek keresésére jó, mert hiányos, téves és pontatlan információkat is mutathat, sőt még az árak sem mindig egyeznek az üzletek áraival.
Mindkettő Smart tv, tehát tartalmaznak böngészőt is, nincs jelentősége, hogy hány magos a proci a YT-hoz, meg amúgy sem. Falra is lehet őket tenni 200x200-as falitartóval. Eléggé hasonló képességű tévék, érdemes letesztelni választás előtt, majd a saját szempontjaid alapján dönteni. Jótállás szempontjából, ha mód van rá, és nem is sokkal drágábban, akkor a hivatalos viszonteladó a javasolt, a biztonságosabb gyári háttérrel.
Ha most venném, én lehet, hogy inkább a kicsivel drágább webos 2-es LG 32 LF630V Smart-t venném, ez egy PH-s teszt a típusról. Ha ennyiért adnák. Rendelhető, de egyedi határidővel, ez nem tudom mennyit jelentene.(ezt most találtam)

Eperkutyus A Sharp már eléggé ismeretlen itt a fórumon, egy szlovák cég átvette az EU-s forgalmazás jogát, meg kivonultak az Usából. Egy itteni cikk: Konteók: mi lesz a Sharppal Európában? LC42LD265E első benyomás

(#2022) GEPESZ66 válasza #94529552 (#2021) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Köszönöm!

(#2023) #40935168 válasza #94529552 (#2021) üzenetére


#40935168
törölt tag

:R

(#2024) sirszevenap


sirszevenap
őstag

Sziasztok.

TV vásárlás előtt állok. Kettő darab kérdésem lenne egyelőre.
1, Kell e ez a smart tv? Van valami olyan előnye ami miatt kihagyhatatlan?
2, Lassan jön a fekete péntek ill ünnepek. Érdemes várnom akciózásokra, vagy nem sok értelme van?

Üdv.

Bankkártyával? Hát persze!

(#2025) pocem válasza B-L-A-C-K (#1987) üzenetére


pocem
csendes tag

Szia! Miket kell +nezni ilyen új tévén, (hibákat) és hogyan, ha ìrnál 1-2 tippet úgy , hogy +értsem ;) köszi!

(#2026) B-L-A-C-K válasza pocem (#2025) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Pixelhiba: Viszel egy pendrive-ot amin rajta vannak az alapszínek, és elkezded rajta nézni közelről hogy a színek alatt nincs e olyan pont ami nem oda való, azaz pl ha fekete alapon van egy fehér pixel, vagy egy piros alapon egy zöld vagy...stb..stb akkor az pixelhibás.

Egyéb kép hiba: Megnézed szintén a színeknél nincs e foltosodás, nagy felhősödés, bár ehhez jó ha sötét van.

Sérülés: Megnézed értelemszerűen nincs e rajta sérülés.

(#2027) #94529552 válasza sirszevenap (#2024) üzenetére


#94529552
törölt tag

1, Nem kihagyhatatlan, mert külső eszközzel mindent jobban meg lehet valósítani (YT, böngészés, stb), de általában a jobb képminőség tartozéka a smart. A Smart tévékre több HDMI, és USB csatlakozót is tesznek, és hálózatba is köthetők(DLNA).
2, Nem lehet tudni előre. Az valószínű, hogy a magasabb árakkal dolgozó hivatalos kereskedések akcióznak, de inkább a drágább nagyobb méretű tévéknél várható jelentősebb árengedmény.

(#2028) r6man123


r6man123
senior tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek a [Samsung ue50j5100awxxh] -ról (180ezerért) és a [Sony R55 C] -ről (162ezer)?

Vannak már jó minőségű HDMI-be dugható TV okosítók, amikkel WIFI-n keresztül normálisan lehet Youtube-ot nézni? (más smart funkcióra nincs szükségem... szerintem :) )

Köszi!

(#2029) Batib válasza r6man123 (#2028) üzenetére


Batib
őstag

Inkább egy ue48j5500
Jobb kép, nagyobb tudás, picit kisebb és még olcsóbb is. (170K)

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#2030) r6man123 válasza Batib (#2029) üzenetére


r6man123
senior tag

Ó, ez szimpatikus! Input lagról lehet tudni valamit? Mennyire játék-kompatibilis?

(#2031) Batib válasza r6man123 (#2030) üzenetére


Batib
őstag

Általában az 5-ös Samsungok lagja elég jó. Ami hiányossága van a képfrissítés. Ez csak 50Hz-es, valósnak mondott 100Hz-et csak magasabb kategóriában találsz.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#2032) r6man123 válasza Batib (#2031) üzenetére


r6man123
senior tag

Köszönöm, körbejárom a témát / megpróbálok kipróbálni egy 50-es és egy 100hz-es tv-t is.

(#2033) hitchins válasza B-L-A-C-K (#2026) üzenetére


hitchins
őstag

köszi
Akkor itt folytatnám:)

Szóval samsung h6400 és W8 szériáról beszéltünk ill írtad, hogy a képminőség w8 nál jobb.Legalábbis egyelőre nem tudtál a beállításokban w8-hoz hasonlót elérni.
Nem tudom ezt így meg lehet-e fogalmazni de miben látszik? Kontrasztosabb, jobbak a színek, élesebb vagy mi?
3D anyagok lejátszásában merre dől a mérleg nyelve?

(#2034) B-L-A-C-K válasza hitchins (#2033) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Fekete megjelenítés jóval szebb, többit meg le se tudnám írni, de ha ránézel a két TV-re egyből látod Sony szebb, már TV adásoknál is. Viszont nem azt mondom H6400 nagyon gyenge, de nem egy kategória a kettő.

3D-t abszolút nem nézek, viszont tudom Sony-nál a 3D közepesnek mondható, Samsungnál meg még ki se próbáltam.

(#2035) hitchins válasza B-L-A-C-K (#2034) üzenetére


hitchins
őstag

Sajnos nem volt alkalmam egymás mellett megnézni őket emlékezetből meg ugye nehéz hasonlítgatni.
Viszont a feketéről érdekes amit írsz, mintha valami külföldi fórumon olvastam volna egy samsung tesztben ahol pont a sony-t hozták fel példaként, hogy annál valamivel jobb a feketéje és kontraszt....
Persze lehet, hogy fizetett hirdetést olvastam:)

(#2036) B-L-A-C-K válasza hitchins (#2035) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ezek a Sony-k feketében mindig is kimagaslóak voltak, szóval szerintem ez csak ilyen kamu szöveg lehetett.

(#2037) r6man123


r6man123
senior tag

Hirtelen még LG 49LF540V -t találtam. FHD filmre és PS4-re oké lehet?

(#2038) celf


celf
őstag

Szerintetek mi az a "rutin", amit meg kell csinálni egy új TV vásárlása, kicsomagolása után?

Mi az amit meg kéne nézni, hogy rendben van-e, nem gyári hibás, ilyesmi?

Tudtok egy kis vezetőt írni ilyen témában? :) :R

(#2039) B-L-A-C-K válasza celf (#2038) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

(#2040) #94529552 válasza celf (#2038) üzenetére


#94529552
törölt tag

Épp most kérdezték ugyanezt, itt a válasz: (#2026) B-L-A-C-K
r6man123 Ha 50Hz-es alap tévét vennél, ennyiből,akkor megfelel arra a célra, csakúgy mint a Samsung 5-ös sorozatú tv-k. A HDMI bemenet szerkesztése menüben majd ne felejtsd el átnevezni PC-re, a játékhoz.

[ Szerkesztve ]

(#2041) celf


celf
őstag

oh basszus, köszi és sorry! :)

(#2042) r6man123 válasza #94529552 (#2040) üzenetére


r6man123
senior tag

Köszi. Nagyon nem tiszta még ez a képfrissítés téma, egészen lelkes lettem, hogy erre az lg-re 300-at írtak. (Számítottam rá, hogy nem valós 300, de azt sem vártam, hogy 50).

(#2043) #94529552 válasza r6man123 (#2042) üzenetére


#94529552
törölt tag

Alapból minden tv 50/60Hz-es, csak a képjavító elektronikának köszönhetően tud 100 Hz-en működni, és ez csak a drágább tévékben van. Az idei évtől az LG és a Samsung is a tévéknél ilyen sajátos képminőségi index-et használ(PQI és PMI). Az pedig nem azt jelenti hogy 300 vagy akárhány Hz-es, hanem csak egy besorolást. Minél nagyobb ez a szám, annál jobb, de konkrét átváltás nem ismert.

(#2044) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Használtan 40-50K körül milyen TV-t ajánlanátok PC-hez játékra/filmekre? 32" vagy picit felette gondolkodom.

[ Szerkesztve ]

(#2045) avbox válasza Ciccuka (#1529) üzenetére


avbox
újonc

Kedves Ciccuka!

Elárulnád milyen email-re nem válaszoltunk?

Üdvözlettel:
AVBox

(#2046) Dave567 válasza avbox (#2045) üzenetére


Dave567
addikt

Látszik rajta hogy hülyeségeket beszél, minden boltnál van valami hiba.
Persze biztos van olyan bolt ahol nem érdemes vásárolni, avbox-ot nem ismerem, de az Aquat merem ajánlani.

(#2047) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Sziasztok!

Samsung UE43J5500 árkategóriájában van nála jobb választás?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#2048) Dave567 válasza Bjørgersson (#2047) üzenetére


Dave567
addikt

Szia

Mire szeretnéd használni?
Amúgy ha jól tudom 50hz belépő modell.

(#2049) rebiroah


rebiroah
újonc

Üdv!
Televízió vásárlását tervezem, az alábbi két típust néztem ki:
Samsung - UE43J5500 és LG - 43LF630V
Laikus szemmel nem látok sok különbséget a két készülék közt, az árbeli differencia sem számottevő, csupán néhány üveg sör ár, az LG javára.

Ami számomra fontos:
Konzolon (Ps4) való játék közben ne vibráljon a kép.
Ismerje fel a külső merevlemezem. (WD 2TB 3,0)
Ismerje fel, és játssza le az mkv formátumú fájlokat.
Lehetőleg ne legyen hosszú üresjárati idő miközben alkalmazást vagy bemenetet váltok.
Legyen minimum 2, de inkább 3 HDMI bemenet. (kis pozitívum ha könnyen hozzáférhető usb, bemenet is van rajta)
Fogyasztás.
Megbízhatóság.
(Melyiknek jobb a hangzása?)

A felsoroltak alapján melyiket ajánlanátok? Esetleg van valami olyan funkció, amit érdemes megemlíteni az egyik készülék javára?
+1 kérdés, a Samsung UE43J5500 és UE43J5550 közt azonkívül, hogy az utóbbi 2015-ös modell, van különbség?

Köszönöm a segítséget! :)

(#2050) #94529552 válasza Bjørgersson (#2047) üzenetére


#94529552
törölt tag

Igen, van. A 100 Hz-es LG 42LF652V + Panasonic VIERA TX-40CS630E, a Samsung UE40J6250. Továbbá a Samsung UE40J6300 is, bár ennél sokan nem díjazzák, hogy ívelt kijelzős.

rebiroah A fenti tévék ajánlottabbak lennének neked is. Az UE43J5500 és az UE43J5550 is 2015-ös, köztük a tunereknél van eltérés, utóbbi rendelkezik beépített műholdvevővel is, csakúgy mint a 630V, 652V.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.