Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71001) rainman72 válasza 8nemesis8 (#71000) üzenetére


rainman72
Topikgazda

65" kéne ekkora távra.
Viszont árban kell ez az összeg,kevés is egy jobb tv-re.
Lg nanocell nem igazán nyerő,IPS panel lassúcska webOS.
Ami már jobb:
TCL 65C728
Samsung 65Q60A vagy B.
Sony 65X85J
Ezekből csak a TCL fér be.

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#71002) 8nemesis8 válasza rainman72 (#71001) üzenetére


8nemesis8
veterán

Köszönöm! :R

Megmondom őszintén, hogy a TCL-t néztem ki visszaolvasva TCL fórumba és itt, de nem akartam beírni, nehogy ez alapján mennyen csak az ajánlás.
Megnézem a többit is, szerinted megéri a felárat jobb annyival a Samu vagy a Sony?
Esetleg 1-1 mondatban meg tudnád írni, hogy mik a fő különbségek?

[ Szerkesztve ]

(#71003) Dark_Spirit


Dark_Spirit
csendes tag

Sziasztok,

1. Tévére szánt összeg, forintban?
150-200k körül, de nyitott vagyok magasabb (300ig) de jó ár/értek arányú vételre

2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
- filmezés

3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
- 3-3.5m, 50’-re gondoltam

4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
- a helyiség világos, de van redőny, meg inkább este megy a mozi

5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
- főleg szemből

6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
- streaming, youtube kb ennyi

7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
- HDMI-k, wifi

8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
- inkább oldalt, de nem kardinális

9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
- Nincs preferált, a jó ár/érték híve vagyok, illetve a Samsung OS-ét ismerem, az használható, de nem ragaszkodom hozzá

10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
- ne akadjon az OS

11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
- Új

Illetve abba kérnek még egy kis szakmaibb mantrát, hogy az ilyen olcsó Samsungok mennyire jók/rosszak?
https://www.emag.hu/samsung-smart-led-televizio-125-cm-4k-ultra-hd-ue50au7102kxxh/pd/DCQ2YTMBM/?utm_source=price_comparer&utm_medium=cpc_emag&utm_campaign=arukereso_new_2018&utm_content=arukereso_hu&cmpid=72648

Ezer köszönet :R

Come to the dark side, we have cookies !

(#71004) F34R


F34R
nagyúr

Talalkozott mar valaki Philips TV-nel SAPHI operacios rendszerrel? miert vezettek ki az Amblighot? (typo olcsobb tvkbol)

[ Szerkesztve ]

(#71005) Kaba válasza F34R (#71004) üzenetére


Kaba
veterán

A Saphi régen volt. Most android van. Az Ambilight nincsen kivezetve.

(#71006) cdl


cdl
senior tag

Erről a tv-ről valakinek vélemény:
[link]
At LG nálam eddig sötét ló volt, nem követem.

(#71007) Kaba válasza cdl (#71006) üzenetére


Kaba
veterán

Inkább vegyél oledet az LG-től. A többi modell csak szemfényvesztés.

(#71008) cross56


cross56
senior tag

Sziasztok!

Tegnap tv-k iránt érdeklődtem. Az LG C1 és C2-t lett ajánlva.
Rá is pörögtem a C1-re, viszont az nem sok helyen kapható. Annak az ára 400.000Ft az Emagon.
A C2 szinte mindenhol kapható viszont a Telekomnál most 505.000Ft. Máshol egyébként 550.000Ft lenne.
Egyszerűen nem tudom eldönteni, hogy melyik legyen.
Vhiktorral már beszéltem erről, szerinte nem éri meg a C2 a felárat, mert nem sokkal tud többet.
Amit találtam összehasonlítást, tulajdonképpen a nagyobb fényerőt hozták fel a C2 javára. Valamennyivel kevesebbet is fogyaszt.
Nem tudom mi különösebb előnye van még.
Illetve ami nekem abban jobban tetszik, hogy a talpa kisebb. De nyilván nem a talp a döntő erejű dolog :D
Szerintetek sem éri meg inkább arra beruházni?

(#71009) Vhiktor válasza cdl (#71006) üzenetére


Vhiktor
veterán

LG-ből oledet, azok nagyon jók. Ennyiért kapni is 48 colosat, teljesen más kategória mint amit linkeltél.

C1 teszt:
[link]

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#71010) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Volt akinél megfordult esetleg A TCL C728 és Samu Q60A sorozata is vagy ezek között vacillált?
Meg fogom mindenképpen nézni, MM vagy euronics ahol inkább léteznek kiállítva ezek?

(#71011) Saccco válasza 8nemesis8 (#71010) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nekem C728 van, nagyon tetszik, kollégámnak Q60A, neki meg az tetszik nagyon. :DDD
Q60 fényerősebb, napelemes táv van hozzá. A C728 rendszere szerintem jobb. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#71012) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Az alábbi paraméterekkel szeretnék TV -t venni.

1. Tévére szánt összeg, forintban?
max. 200eFt
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
Filmnézés, laptop képének kivetítése rá munka céljából.
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
3-4 méter, 55" -osra gondoltam.
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
Vegyes.
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
Vegyes, bár többnyire ketten szemből.
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
Netflix, leginkább letöltött tartalmakat nézek, illetve néznék.
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
Bluetooth mindenféleképpen legyen.
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
Mindegy, mert falra lesz szerelve.
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
Samsung, LG.
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
Samba, MiniDLNA megosztásokat lássa.
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Új, minél több garanciával.

Őszintén mondva eléggé szemeztem a Samsung UE55TU7022 -vel, de kiderült, hogy nincs benne bluetooth... így kuka.
Tehát ha tudnátok ajánlani egy olyan TV -t, ami hasonlít a Samsung UE55TU7022 -re és van benne bluetooth, akkor az számomra nyerő választás lenne.

Köszönöm a választ.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#71013) 8nemesis8 válasza Saccco (#71011) üzenetére


8nemesis8
veterán

Láttad az ő TVjének a képét?
TCL-hez képest milyen?
A TCL rendszere sima droid nem?
Megpróbálom holnap összehasonlítani valahol....

(#71014) rainman72 válasza F34R (#71004) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Igen írj privit elmagyarázom :R

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#71015) Kaba válasza 8nemesis8 (#71013) üzenetére


Kaba
veterán

A TCL , android, 120 Hz, kisebb fényerő, direct led
Samsung, Tizen, 60Hz, nagyobb fényerő, edge led
Mindkettő qled, a kontrasztjuk hasonló.

[ Szerkesztve ]

(#71016) Vhiktor válasza 8nemesis8 (#71010) üzenetére


Vhiktor
veterán

Nincs nagy különbség kepminosegre a 2 tv között.. viszont a TCL szolgáltatásban többet nyújt, támogatja a Dolby Visiont is pl.
Én a c728-at venném.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#71017) Saccco válasza 8nemesis8 (#71013) üzenetére


Saccco
nagyúr

Csak boltban.
A TCL Google TV.

Közben végre vannak ajánlások az újabb alkalmazásokkal a főképernyőn. Eddig nem voltak. YT, Disney+, stb. tesz ki javaslatokat. :)

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#71020) Saccco válasza rainman72 (#71018) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nem topiklakó... :P :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#71021) cdl válasza Vhiktor (#71009) üzenetére


cdl
senior tag

Az Oled nem játszik. 100 000 huf lenne plusszban ehhez képest és 2 collal kisebb.
Csak azért merült fel ez az LG, mivel jó áron láttam egyet.(255 000)
Lassan kezd kialakulni a dolog. Max 50 coll lehet a nagyság.
QE50Q60B eddig a nyerő, 220 000 ért lehet venni most.
Persze ha 250-ig tudtok jobbat, halgatom.

(#71022) Vhiktor válasza cdl (#71021) üzenetére


Vhiktor
veterán

Bocsi akkor elneztem annak az LG-nek az árát amit linkeltel. :R

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#71023) alaves válasza cdl (#71021) üzenetére


alaves
addikt

"Persze ha 250-ig tudtok jobbat, hallgatom"
[link] Hisense 55A8G

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#71024) Hitch válasza Vhiktor (#71022) üzenetére


Hitch
aktív tag

Szia(sztok)!

Egy 65 colos tv-t szeretnék vásárolni. Ami kérdésessé teszi a konkrét típus választását az az, hogy több van a csalában (samsung Q60/ Hisense U8GQ/ Samsung U8500) és azt vettem észre, hogy jó minőségű (4K HDR - Netflix, HBO Max) tartalom esetében olyan szinten ( Hisense kivételével, de az a rendszer miatt élvezhetetlen sem airplay, sem HBO MAX stb) sötét a kijelző, hogy részint élvezhetetlen. Arra gondolok ez abból adódhat, hogy nem tudnak megfelelő fényerőt megjeleníteni a szükséges HDR stb. esetén, hogy azok élvezhetőek legyenek.
Ha hülyeségre gondolok kérlek jelezd.
Maximum 320ezer forint körül milyen típust javasolsz az adott méretben.
Előre is köszönöm szépen.

(#71025) mohitook válasza mohitook (#70991) üzenetére


mohitook
tag

SZiasztok,
Ebben a kérdésemben tudna valaki segíteni? köszöböm! :)

(#71026) Kowi84


Kowi84
aktív tag

Sziasztok!

Nyugdíjas szüleimnek keresnék TV-t.
A támasztott elvárások:
- Nem kell, hogy okos legyen! Számukra teljesen felesleges ez a funkció. Nyilván ha elkerülhettlen, akkor legyen...
- TV nézésre lenne hasznalva, kábel szolgáltató maximum HD minőségű tartalmai. Semmi 4K film, csúcsminőségű streaming, konzolon játszogatás vagy hasonlók...
- 55"-os méret. (már fel van rajzolva a falra! :)) )
- Ami talán a legfonotsabb, hogy legyen szép a képe, minnél szebb. Ha pedig ehhez társulhat valami normális képfrissítés az csak hab a tortán.
- A keret maximum 200e. Természetesen nem kell kimaxolni, ha kevesebből is kijön a fentieknek megfelelő eszköz az csak jó.

Előre is köszönöm a segítségeteket!

[ Szerkesztve ]

(#71027) anonymus89 válasza rainman72 (#70952) üzenetére


anonymus89
addikt

Végül 185-ért sikerült bemákolni az 55Q70B-t így végül nem a tcl mellett döntöttem.
Rendeltem még egy Soundbar-t is B550 majd ebben lehet kérek egy kis segítséget ha nem gond.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#71028) Vhiktor válasza Hitch (#71024) üzenetére


Vhiktor
veterán

Csak a sötétben játszódó jeleneteknél sötét vagy mindig?

A HDR abszolút szabvány ott minden egyes színnek meg van határozva, hogy mekkora féynerővel kell rendelkeznie. Sokszor az a probléma, hogy az SDR adásoknál a felhasználó feltekeri maximumra a fényerőt, így általánosságban véve SDR filmek esetében világosabb lesz a kép mint HDR-nél és ekkor fog úgy tünni, hogy a HDR sötétebb mint az SDR.

HDR-nél valójában csak azok a jelenetek rendelkeznek nagy féynerővel aminek nagy fényerő kell (tűz, robbanás, fények, stb), de a átlag jelenet nem. Ez érthető is, különben az állandó nagy féynerő bántaná a szemet.

A felsorolt TV-k közül egyedül csak a Hisensenek van elegendő fényereje a látványosabb HDR hatáshoz a másik 2 Samsnungnak nem (tehát ott még annyira sem fog kijönni a HDR értelme).

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#71029) Hitch válasza Vhiktor (#71028) üzenetére


Hitch
aktív tag

Szia. Köszönöm a gyors választ.
Csak a sötét jeleneteknél. Persze gondoltam arra, hogy ez alkotói szabadság - de a Hisense esetében akkor nem lenne látható rendesen - szóval ezért gondoltam arra, hogy vagy HDR vagy HDR 10 (nem értek hozzá, de igyekszem tanulni) vagy valami szabványt nem képes jól megjeleníteni a többi készülék.
Ezért vetettem el a kiváló áron elérhető TCL P728-at mert annak sincs fényereje ezekhez. De ha azt mondod nyugodtan vigyem azt akkor persze ennek megfelelően döntök.

előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#71030) cdl válasza Vhiktor (#71022) üzenetére


cdl
senior tag

Nm nézted be, olcsó az ajánlat tényleg. Alapból 300 felett van jóval.

alaves.
Köszi, ránézek.

(#71031) Sántha Lajos


Sántha Lajos
tag

Sziasztok . Egy kérdésem lenne . Van a családban egy LG 43UM7050PLF tv. A displayspecifications szerint a panel 10 bit (8+FRC) . Egy újabb 2021-es lg a LG 43UP78003LB típusu tv-nél viszont CSAK 8 bit -et írnak a panelra .Hogy lehet ez , kb. ugyanaz a kategória a két tv , és rosszabb panelt raknak az újabb típusba , jól látom ? A másik kérdésem hogy néztem a philips 43pus8506 és az említett LG tv melett még egy típust ami talán jó lenne nekem (lába miatt) , sajnos már kevés helyen lehet kapni : samsung ue43au9002 . Véleményt szeretnék kérni hogy viszonyul ez a Samsung az említett két tv-hez képes képminőségben . Felhasználás : tv nézés box-ról , filmek nézése hdd-ről , Play Station 5 konzol-on játék .

[ Szerkesztve ]

(#71032) 8nemesis8 válasza Kaba (#71015) üzenetére


8nemesis8
veterán

Köszönöm a gyors összefoglalást!

(#71033) 8nemesis8 válasza Vhiktor (#71016) üzenetére


8nemesis8
veterán

Mi a helyzet a Hisense 65U8G sorozattal?
300k ahogyan nézem most.

(#71034) Vhiktor válasza 8nemesis8 (#71033) üzenetére


Vhiktor
veterán

Sajnos nem tudok érdemben nyilatkozni róla mert még nem találkoztam vele mélyebbrehatóan.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#71035) Vhiktor válasza Hitch (#71029) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ha csak a sötét jelenetknél jelentkezik a probléma, akkor az nem a fényerő hiánya, hanem black crush. A fekete közeli részek megjelenítésébe is beleszól a tv tone mapping algoritmusa, próbálj meg emelni a fényerőn (mindenhol máshogy hívják, van ahol fekete/sötét részek fényereje, stb.)

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#71036) Hitch válasza Vhiktor (#71035) üzenetére


Hitch
aktív tag

Rendben köszönöm, azt hittem az általánosan kevés fényerő miatt élvezhetetlenek a sötét jelenetek, de megpróbálom amit írtál.
Világos nappaliban - bár főként este lenne lényeges a minőségi televíziózás ha már csak a felnőttek vannak fent - ár érték arányban a C728-at tartod a legjobbnak?

(#71037) Vhiktor válasza Hitch (#71036) üzenetére


Vhiktor
veterán

Igen, ebben az árkategóriában.

a sötét részeknél pont, hogy nem a féynerő hiánya okozza a problémát, hanem az, hogy a tv fizikailag nem tudja megjeleníteni a feketét, és itt ugyanúgy kénytelenek átméretezni az a film eredeti dinamika tartományát ahhoz amit a tv tudd, és itt a végeredménybe nagyba beleszól a tone mapping, hogy az milyen minőségű.

Illetve a másik probléma az, hogy a HDR-t sötét nézési körülméynekhez találták ki. Tehát ha nem sötétben nézed, akkor még oleden is elvesznek a részletek. Ezen megint csak tud segíteni a tv-ben alkalmazott tone mapping.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#71038) Hitch válasza Vhiktor (#71037) üzenetére


Hitch
aktív tag

Köszönöm. Megnézem ma egy üzletben akkor.

(#71039) tutis válasza Gabor970 (#70987) üzenetére


tutis
őstag

Én meg éppenhogy a philipset ajánlom az LG ellenében. Ambilight egyébként állíható, kontrasztot kell egyet felvenni opcióban, hogy szebb legyen. Előző tv-m is ambilightos volt, imádtam. Az Oled hátránya hogy a felső ledsor hátul nem a tetején megy, így nem tudja olyan nagy távolságra vetíteni a szineket mint a sima lcd tv-n, de még így is szuper.
a 806 fényereje nagyobb mint a c1-é. Philips androidos, ergo szinte bármit rá tudsz húzni a google playből, (ami tv támogatott), kodi, vlc, fájlkezelő bármi..Jó tv a C1, de az extra dolgok nálam mindenképp a philips felé vitték a mérleg nyelvét. LG mellett a légegér van, de egyébként mivel volt már LG tv-m, és családban van Nanocell LG is, a légegeret már nem tartom nagy számnak..
Ja és azért az ára is mérvadó: Én az 55-ös Oled806-ot 360-ért vettem, ennyiért nincs C1..
Egyébként meg a philips is LG panelt használ, szóval...

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#71040) mortalhand


mortalhand
csendes újonc

Sziasztok.

Véleményeteket szeretném kérni ki melyik tv-t választaná melyiken szebb a kép, melyik a jobb választás hosszú távra
Most egy árban vannak szinte és nem nagyon tudok odáig eljutni hogy megnézzem mind a kettőt abban bízok hátha itt tudtok valami érvet pro és kontra.
SAMSUNG QE65Q60BAUXXH
Philips 65PUS8506

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#71041) Rafter75 válasza Kowi84 (#71026) üzenetére


Rafter75
junior tag

Szia!

Ami a legjobb választás jelenleg az a TCL 55P615 139.990 HUF az Auchan, amig még van belőle. VA panel, szép a képe, könnyen kezelhető.

(#71042) rainman72 válasza mortalhand (#71040) üzenetére


rainman72
Topikgazda

A qled VA a panel a Philips meg IPS.
Én szem.szerint nem vok nagy IPS párti de Philips tvi-ben eddig nem csalódtam nagyot egyik típusúval se.
Szóval meg lehet próbálni nyugodtan.
Az ambi meg szerethető nagyon aki vevő rá.
A Q60A se lenne rossz tv.
De ami nálam járt 65" nagyon rossz feketét produkált sötétben,annak ellenére hogy a VA panelnek jót kellene nyújtani.
De ez lehet az edge led hibája is
És nem csak én futottam bele ebbe dolog.(felhős a fekete teszt videókban)
Am nagyon korrekt tv lenne,jó a kialakítasa nagyon vékony,jók színek,a hdr rajta.
Gyors az op.rendszer,kicsi táv.
Habár te az újabb modelt a Q60B-t nézed de kb ezek igazak arra is,sokat nem újult a model.
Vissza térve a Philipsre mivel IPS ott se lesz jó fekete,inkább csak szürke.
Szóval mind2 tv-nek van előnye-hátránya.
Otthon kellene megnézned 14nap ellálásban,kipróbálni mindent amit lehet,elég nagy a panellotto minden márkánál.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#71043) rainman72 válasza anonymus89 (#71027) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Ha tudok segitek :F :F

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#71044) rainman72 válasza pvt.peter (#71012) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Samsung AU7102 vagy AU8002.
ezeknél már lenni kell BT-nak is :F

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#71045) rainman72 válasza mohitook (#71025) üzenetére


rainman72
Topikgazda

"Ugyanakkor nem ragaszkodom az OLED-hez, de nyilvánvalóan látható a különbség ha akármely NANO mellé oda van állítva."

Persze hogy látható a difi egy nanocell meg egy oled között.
Én nem nagyon erőltetném azt vonalat,Nano-IPS max ha nem nézed full sötétben mert oda kevés lesz.
55"-ban inkább már egy Lg vagy Philips oledet vennék sokkal jobban megéri.
Nem biztos hogy az A1 a legjobb választás de egy led tv-től legyen az bármilyen Nano biztos hogy többet nyújt.Max a fényerejével lehet gondok,és a webOS se hyper gyors rajta.A Nanok sincsenek nagyon túl tolva ilyen szempontból,a magic remote meg egyedi,nem mindeki van oda érte.
Idén is jött sok nanocell model meg QNED mini led,hogy ezekből melyik a jó tv így látatlanba nehéz megmondani.
A Nano86 is az edge led local dimminges megoldásával inkább hátrány mint előny
Lehet boltba demoval világosban jól mutat,de otthon sötétben már nem lesz az igazi.Mondjuk ez attól is függ mekkorák az elvárásaid mennyire keresed egy tv-ben a hibákat.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#71046) Gabor970 válasza tutis (#71039) üzenetére


Gabor970
addikt

valahol olyant láttál, hogy én inkább LG-t vennék a philips helyett, ha ma döntenék? Dehogy! Nagyon tetszik a philipsem. Annyi volt a gondolatom, hogy nem az ambilight ami miatt oda billen a mérleg nálam.
Nekem jobb, ha nincs bekapcsolva, azt gondolom ez szimplán izlés kérdése.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#71047) rainman72 válasza 8nemesis8 (#71033) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Nem lenne egy rossz tv,de az IPS panellel elcseszték sztem.
Illetve a mozgással lehet gondok,volt itt egy vásárló nem rég, privátban írt hogy vissza küldi emiatt.
Sony 65X85J lett helyette az nem okoz annyi idegbajt mint a Hisense.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#71048) rainman72 válasza Kowi84 (#71026) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Nem igazán lehet már megkerülni azt hogy tv ne legyen smart.
55"-ban főleg.
Meg lehetne próbálni egy Lg-t.
Vagy az 55Nano753-773 vagy az 55UP78003.
A magic remote nem tudom mennyire jön be nekik,ha nem akkor egy alapabb modelt kell választani amihez rendes táv.van.
55UP76703 lenne az.
Napokban sokat lett itt ajánlva olcsóbban a TCL 55P615 modelje ami csak 140e.
Ez is egy jó opció ha ismertebb márka kell akkor az Lg marad.
Vagy kereshetünk még Samsungot.

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#71049) blooredo


blooredo
csendes tag

Sziasztok!

Sony 65x85j vagy philips 70pus8506 lehet a jobb választás? Nem tudok dönteni:)

(#71050) rainman72 válasza blooredo (#71049) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Papíron a Sony jobb.
Élőben akár a nagyobb 70s Philips is jó választás.
Nehéz ügy🤔

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.