Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75001) johnny82 válasza Saccco (#74986) üzenetére


johnny82
őstag

Ez hol van leírva, hogy az 55Q80B (elvileg) ADS paneles?

mod: közben megtaláltam, az rtings teszten. Csak azt furcsállom, hogy ott ads panelt írnak, displayspecifications oldalon meg va-t. És nekem is va panel van benne.

#75002Kaba: ja, hogy régiónként változhat, értem, köszi.

[ Szerkesztve ]

(#75002) Kaba válasza johnny82 (#75001) üzenetére


Kaba
veterán

Több tévés oldal is jelzi, hogy lehet VA/ADS panel is benne. Régiónként eltérő.

[ Szerkesztve ]

(#75003) rainman72 válasza Saccco (#74989) üzenetére


rainman72
Topikgazda

65A8G nincs.
55" meg már szinte kifutott,legalább is jó áron.

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#75004) Saccco válasza rainman72 (#75003) üzenetére


Saccco
nagyúr

Valóban, nem is volt. :B

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#75005) rainman72 válasza erahurka (#74965) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Nézd meg [ezt] full korom sötétben,ha van hiba itt biztos látszik.
Am minél kisebb a méret annál lehet jobb a fekete egyenletesség.
Illetve ha vki nem nézi sose teljes sötétben észre se fogja venni.
De én például a 65Q60-n a Netflixes Kate cimű filmet meg se tudtam nézni annyira foltos volt,az egész film eleve sötétben játszodik.Szóval sok mindentül függ
észre-e veszed,lehet csak később futsz bele valamilyen műsornál.

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#75006) zsdani91


zsdani91
újonc

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni!

Kinéztem a "Samsung QE65Q95TDTXXH Smart QLED , 163 cm, 4K Ultra HD"
TV-t 389.990 Ft-ért, de túl sokáig vártam és elvitték.
Próbáltam keresni máshol, de nem találtam, max csak drágábban.
Tudnátok nekem ajánlani hasonló kaliberű TV-t max 400.000,- Ft-ért?
A 65" lenne a megfelelő nekem (legalábbis kb 3,2 m-es távolságra ezt ajánlották)
Főleg streamingre (Netflix, Disney+) és PS5-höz használnám. Hagyományos tv-ként
foci és motoGP nézésre.

Köszönöm!

(#75007) Tibor Kis


Tibor Kis
csendes tag

Sziasztok .
Pénteken jött meg egy samsung QE65Q60B a telekomtól , iszonyat felhős . :W Van egy LG nanocellem is az nincs ilyen .
Szóval szerintem megy vissza .
Csak melyikre cseréljem nem tudom .
Hisense 65A7GQ
Philips 65PUS8507/12
Vagy esetleg Samsung QE65Q80BATXXH kicsit drágább.
Játszani nem játszok rajta , netflix ,Disney+, hangprojektor van így csak a kép a lényeg .

(#75008) Kiskutya válasza Tibor Kis (#75007) üzenetére


Kiskutya
veterán

A három közül én a QE65Q80B-t venném a va panel miatt! Ha lehet hinni a displayspecifications oldalnak a másik kettő ips!

hmm...

(#75009) ShadowLac válasza johnny82 (#75001) üzenetére


ShadowLac
addikt


+Kaba
ez az oldal azt írja hogy EU ban AV panel van??

[ Szerkesztve ]

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#75010) Sántha Lajos


Sántha Lajos
tag

Egy dolgot magyarázzon már meg nekem valaki , mert én nem értem . Ezek a tv gyártók nem ma kezdték , sok éve ezzel foglalkoznak .Elvileg verseny van közöttük , hogy engedhetik meg maguknak hogy (ahogy olvasom több helyen) elég sok silány minőséget adnak ki , gondolok itt felhősödésre , egyenetlen fekete szín megjelenésre , nem is sorolom . Nem ciki ezeknek a márkáknak , hogy az emberek az online világban már könnyen mutogatják egymásnak az ilyen hibákat , és esetleg más gyártó után néz az ember ? Vagy nem igazán érdekli őket , mert úgy is rengeteget eladnak ? De aztán lehet csalóka az összkép , mert sok embernek jó a tv-je , az nem érdeklődik fórumokon . Jó persze van garancia , velem korrekt volt anno az LG , a fél képernyőn függőleges csíkok jelentek meg a vásárlás után rögtön , vissza kaptam a pénzem , kicsit hozzáraktam vettem helyette Samsugot . (full hd helyett 4k , ez 5-6 éve volt ) . Én tv-m szerencsére ? tökéletesen működik , itt kaptam nagyon jó tanácsokat , vásárlás elött . Egyébként durva hogy milyen gyors egyes modellek kifutási ideje , már nem is lehet kapni azt a tv-t amit én vettem , szeptemberben 5-6 helyen is volt még . philips the one 43pus8506/12

(#75011) Gabor970 válasza Sántha Lajos (#75010) üzenetére


Gabor970
addikt

100 vásárlóból hány nézi meg akár csak egyszer is tesztképekkel a tévét? Talán 5? Legtöbbeknek fel sem tűnik, akiknek mégis, abból a fele lusta reklamálni, hiszen a reklámok közben alig látszik....

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#75012) Kiskutya válasza Gabor970 (#75011) üzenetére


Kiskutya
veterán

Ez így van sok embernél a gyári beállítások vannak ahogy bekapcsolta tv-t. Sokan még a mozgás javítást se kapcsolják ki mert gyárilag be volt kapcsolva nem is értem hogy tudnak mindent úgy nézni mintha szappanopera lenne.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#75013) MaCS_70 válasza rainman72 (#75000) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm!

Az a helyzet, hogy a plazma mellett van a családban egy szintén tíz év körüli LCD is, feltételezem, hogy IPS. (Vagy mi más lehetett volna? Nem tudom.)

Amikor megvettük, egymás mellé tettük a kettőt és megállapítottuk, hogy a plazma azért szebb képet ad, pont a valós fekete miatt. Aztán egymástól kb. tíz méterre levő két szobába kerültek, és mire az egyikből átér az ember a másikba, már nem észleli a különbséget még akkor sem, ha történetesen azonos műsor megy a két tévén. Az LCD-nek is szép képe van.

A jó múltkorában vett egy ismerősöm egy sokmilliós OLED tévét. Tényleg fantasztikus képe volt, de öt perc filmnézés után már nem a képminőségre figyel az ember, ha az elér egy bizonyos szintet.

Úgyhogy szerintem megleszek én IPC "képernyővel" is, nem ragaszkodom a VA-hoz.

A nagy kérdés inkább az, hogy a felsorolt tévéknek van-e esetleg olyan ismert hátulütője, ami tényleg problémát okozhat a használat során.

Látom például, hogy a TCL Chromecastot is tartalmaz. Ez így kiválthatja-e az androidos, chromecastos tévéboxomat, vagy még mindig ott tartunk, hogy a tévék saját rendszere kötelező érvénnyel gyengébb, mint a külön lejátszők...

Köszönettel: MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#75014) Zoleee83


Zoleee83
addikt

Kiderült végre mekkora a méret, ami a nappali elemes bútorok közé befér: 120cm x 81cm
Mivel nem akarom szétbombázni a bútort, így erre a helyre egy 43"-os tv fér be kényelmesen.

TCL 43C735-öt néztem (cél: Nextgen konzol + TV + HBO/Netflix + filmezés)

Jó vétel szerintetek, vagy van jobb alternatíva jelenleg a TCL mellett is amin érdemes elgondolkodni? (Android/Google rendszert preferálnám).
Köszönöm! :R

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#75015) Alex91 válasza Zoleee83 (#75014) üzenetére


Alex91
félisten

Befer oda, egy 50”-os is, nem?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#75016) Sántha Lajos válasza Gabor970 (#75011) üzenetére


Sántha Lajos
tag

Igen , ez lehetséges .

(#75017) Zoleee83 válasza Alex91 (#75015) üzenetére


Zoleee83
addikt

122-123 széles az 55C835 és a Sony XR-55X93J is DisplaySpec szerint. :F
50"-t nem is néztem! Köszi, az beférne! Viszont itt adódik a kérdés abból milyet?

Lehet hogy később feltenném falra a 43-ast monitornak gaming notebook mellé és lenne egy nagyobb mégis erre a falra, csak most időhiány-meló mellett nem variálnám át az elemeket.
(Jól rémlik, hogy valaki említette itt a topicban 120-144-et csak az 55C735 tudott monitor módban, a 43"-os csak konzollal tudja ezt, mert más panel van benne?)

[ Szerkesztve ]

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#75018) Rick4 válasza MaCS_70 (#75013) üzenetére


Rick4
félisten

Appok tekintetében pl a samsung mellett szól, hogy van rá directone app, azaz akinek van egy sima 3500ft-os előfizuja, az max 5 eszközön online nézhet közel 90 csatit, vagyis ha van 5 samsung tv-s haver, akkor ezt a havidíjat akár 5 felé elosztva meg is oldották a tévézést, plusz nekem van itthon synology nas, amihez van a samsung tv-n ds video app, egy bejelentkezéssel fel is lép a nasra, átszív minden film borítót és leírást, és magazin szerűen lapozgathatok a filmek között, majd katt a lejátszásra, és indul a film. Másfél éve a fiókban pihen a kodis s905w-s médialejátszó...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#75019) Robi81


Robi81
tag

sziasztok
ezeket megvennétek?
Hisense 65E7HQ
Sony KD65X82JAEP
Samsung QE65Q80BAT
Több pénzt nem szeretnék rá szánni.ezeket néztem ki.
Tv nézésre lenne szemből ugy 2.5 m,illetve letöltötött filmek nasról.
sötétben főleg. :R

(#75020) rainman72 válasza MaCS_70 (#75013) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Ha jó az IPS és alap tvk között nézelődöl [ez ] a Samsung is hozza azt a képet mint a 100ezerrel drágább Lg.
Semmi nem indokolja azt az árat amit az Lg-k kaptak.
De meg lehet próbálni a Hisense-t is vagy a Philips 75PUS7906-t is.
Hisense saját op.rendszeres,nincs HBO MAX ettől eltekintve jó és gyors.
A Philips androidos lesz,jelenleg egy 65s van belőle,semmi gond vele.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#75021) Rick4 válasza rainman72 (#75020) üzenetére


Rick4
félisten

ilyen tévém volt, kibontottam, beraktam, csináltam pár fotót, már csomagoltam is vissza...felejtsd, el ips kijelzős, a képe botrányos... Láttad egyáltalán te ezt a tévét, hogy így ajánlgatod? :D Csak néhány kép, miféle tévét ajánlgatsz!
Amint mész picit oldalra, már torzít, ez ugyan szélsőséges nézőpont, de valamiért a VA panel itt is tökéletes:

A felső az általad ajánlgatott 75-ös IPS paneles cucc, az alsó egy rendes VA paneles samsung 65TU7022-es, ugyanilyet vettem 85-ösben, az is hibátlan!!


Amint picit több a sötét rész, már világít mint az állat... Nincs benne fekete szín! :D

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#75022) cikasz válasza Saccco (#74991) üzenetére


cikasz
őstag

Értem, köszönöm.
Van bármi értelmes 65"-75" 400k körül?(oled/qled) Vagy ennyiért felejtsem el?
Elsősorban samsung, de lehet akár lg is. :R
Még a használttól sem zárkózom el ha van rá kis garancia még.

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#75023) Saccco válasza cikasz (#75022) üzenetére


Saccco
nagyúr

TCL 75C635
Sony KD-75X89J
TCL 65C839 (messze ez a legjobb, 429eFt)
Samsung QE65Q80BAT
TCL 65C735
TCL 65C639
Hisense 65U7HQ
TCL 65C635

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#75024) MaCS_70 válasza rainman72 (#75020) üzenetére


MaCS_70
félisten

Rainman, Rick4, köszönöm!

Most van az, hogy finoman szólva tanácstalan vagyok... De minden véleméynsokat segít!

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#75025) Rick4 válasza MaCS_70 (#75024) üzenetére


Rick4
félisten

Onnan tudod kideríteni, milyen panel van az lcd tévében, hogy ujjbeggyel óvatosan megkopogtatod a kijelzőt bekapcsolt állapotban.
Ha a kopogtatás helye körül kissé kifehéredik a kijelző a kopogtatás idejére, akkor VA paneles, azaz jó fekete, jó betekintési szög, szép színek várhatak.

Ha nem fehéredik ki, és semmi se történik, akkor IPS kijelző, azaz oldalról nézve a sötét részek kifehérednek, szemből egy sötétebb jelenetnél a fekete világít, és a részletek is elvesznek emiatt.

A Samsung alapvetően VA panellel szereli a tévéit, ez a 75-ös IPS valami tévedés lesz. Nem tudom, a kollégának hogy sikerült pont egy 75-ös tévét találni, oké, IPS, de az nem egy kicsi tévé, nem sok lakás van, ahol egy ilyen gond nélkül elfér.
Szóval előbb tisztázzuk, mekkora méretű tévét keresel....

Amúgy volt nekem is samsung plazmám jó 10 éve, tudom, mit jelent a jó kép, ott annyi volt a bibi, hogy a sarkát láttam vibrálni, illetve a műlesiklásnál a hó nem fehér volt, hanem sárga, szóval annak is voltak korlátai, de az alapokban egy jó VA panel testesíti meg a plazmával legalább elméleti síkon összevethető kép megjelenítését...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#75026) MaCS_70 válasza Rick4 (#75025) üzenetére


MaCS_70
félisten

VA panelt őszintén szólva még csak a MediaMarktban láttam tegnapelőtt, aholis éppen a Tőled olvasott trükkel kocogtattam végig pár készüléket. (Ott mondta az eladó, hogy a szóban forgó Samsungot felejtsem el, szerinte 7-es szériás számozása ellenére valójában 3-as szinten van. Bár a képe a teszttartalommal éppenséggel tetszett, de szerinte inkább maga a rendszer nagyon gyenge, kevés csatlakozóval, akadozó működéssel.)

Ez az oldalról nézve IPS-kifakulás számomra azért érdekes, mert kismillió helyen olvastam róla, de azzal, hogy ettől eltekintve az IPS képe oldalról élvezhetőbb, a színeket jobban tartja.

A 75"-os tévé még éppen elfér, a szabad falfelület 175 cm széles. A legtávolabbi pont, ahonnan néznénk kb. 4 méterre van a tévétől, de én szeretem jóval közelebbről nézni -- a moziban is az első sorba ülök, hogy a vászon széle már a periferikus látőmezőmbe kerüljön.

A képersző felező síkjától 30 foknál távolabbi szögből viszont nem néznénk tévét.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#75027) Elmariacchi


Elmariacchi
csendes tag


Sziasztok! Szeretném megkérdezni, hogy mi a véleményetek erről a tv-ről:
[link]
Továbbá az is érdekelne, melyik üzlet megbízható, hol adnak gyári garanciát. Vagy ahol 2-3 év jótállást írnak, akkor az nagy valószínűséggel gyártói és nem forgalmazói garancia?
Köszi a válaszokat előre is.

(#75028) Kiskutya válasza MaCS_70 (#75013) üzenetére


Kiskutya
veterán

Ha csak nappal nézed vagy nagy fény mellett úgy lehet nem jön ki annyira a különbség a panelek között. Én volt hogy va panelről váltottam ips-re és esti filmezésnél kegyetlen zavaró volt a fekete hiánya! Minimum va panelre válts plazma után! Én nemrég va panelről cseréltem oledre és nálam az 5 perc utáni megszokás nem érvényes amit írtál. Én azóta is minden percét élvezem! :) (igaz én szinte csak full sötétben filmezek)

hmm...

(#75029) MaCS_70 válasza Kiskutya (#75028) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm!

Akkor a kérdésem úgy módosul, hogy hol van a megvásárlásra méltó 65/75"-os VA-s tévék belépő szintje.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#75030) Saccco válasza MaCS_70 (#75029) üzenetére


Saccco
nagyúr

Mekkora összegről beszélünk? Az elmúlt két oldalon azért linkeltem pár értelmes TV-t.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#75031) cikasz válasza MaCS_70 (#75029) üzenetére


cikasz
őstag

Saccco linkelt ITT párat!

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#75032) rainman72 válasza Rick4 (#75021) üzenetére


rainman72
Topikgazda

A te tv-d nem.
De IPS-t sokat,most is az megy.
Meg volt jó sok az elmult pár évben meg VA is stb....
Azért mertem a megkérdezésed nélkül ajánlani mert a 100ezerrel drágább Lg se lesz jobb,akkor mind1 ha a Samut veszi.
Mivel ilyen tvk-ben gondolkodik.
Egy olcsóbb IPS tv-vel is el lehet lenni csak nem kell teljes sötétben nézni

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#75033) t-joco


t-joco
tag

Sziasztok!
Samsung QE55Q80BATXXH tv VA, vagy IPS panel? Displayspec. szerint VA....

(#75034) 4264adam válasza t-joco (#75033) üzenetére


4264adam
veterán

Pár hsz-el feljebb írva volt, hogy EU VA, USA IPS ezért hittem rosszul RTings teszt miatt az amerikai oldal és elnezest kértek de TCL-t sem tudnak mérni mert nekik az ott nincs

(#75035) Saccco válasza 4264adam (#75034) üzenetére


Saccco
nagyúr

Van ott TCL, csak más a paletta, nem kicsit jobbak a készülékek.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#75036) t-joco


t-joco
tag

LG 55NANO763QA tv IPS panelos? Displayspec. szerint IPS panel, de néztem róla bemutató videót,ott olyan "jó" volt a fekete szín,mintha VA panelos lenne a tv...

LG tv 50 colos méretben biztosan VA panelos ??

(#75037) MaCS_70 válasza Saccco (#75030) üzenetére


MaCS_70
félisten

Saccco, cikasz, köszönöm!

Végignéztem Saccco ajánlását, és sajnos az jött le, hogy ami tényeg tetszene, az már túl van a 350e Ft körüli fájdalomküszöbön.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#75038) natë


natë
nagyúr

Sziasztok, 35m2-es nappaliba keresnék 4K-s (nem oled) TV-t, XBOX Series X mellé (60 Hz elég). Van egy XF-es Sonynk is a hálóban, azt szeretjük, bár elég lassú már az Android
Jó ár-érték arány érdekelne :)

Köszönöm! :R

(#75039) Rick4 válasza rainman72 (#75032) üzenetére


Rick4
félisten

Nade ha van két tévé, akkor mi értelme a biztosan rosszabb képet produkálót ajánlani? Az, hogy annak idején IPS-t vettek, ebben a kérdésben semmit se számít!

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#75040) natë válasza natë (#75038) üzenetére


natë
nagyúr

TCL 43c635 nagyobb méretben pl?

(#75041) Remiel


Remiel
őstag

sziasztok

Ismerős a konyhájába szeretne kis méretű (24" körül) okostévét, nem tudom létezik ilyen egyáltalán? Kerestem, de csak tv/monitort találtam, ami nem noname gyártó, hanem pl LG.

Használ ilyen méretű tv-t bárki, valami tapasztalat?

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#75042) natë válasza natë (#75040) üzenetére


natë
nagyúr

Vagy ezekre gondoltam :

[link] [link] [link] [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#75043) GejzaR


GejzaR
tag

Sziasztok!

A jelenlegi LG 55UJ6307 tévét szeretném lecserélni 65"-ös méretre.
A keret kb 300.000 Ft.

Tetszik a Philips ambilight világítása, de igazából a legjobbat keresem ami ekkora méretben kijön a keretből. Milyen típusokat tudtok ajánlani?

Jó lenne, ha már PS5 kompatibilis lenne :)

1. 300K
2. Filmnézés, játék
3. 65"-ra gondoltam
4. Változóan, de inkább sötét szobában
5. Szemből
6. Netflix, plex, Android / iPhone tükrözés
7. PS4, PS5, optikai, USB
8. Falra lesz szerelve
9. Eddig LG-t használtam, de jó más is, legyen gyors a rendszer!
10. Ambilight érdekel
11. Használt is jó, csak 1-2 év garanciával

[ Szerkesztve ]

(#75044) ben0it8 válasza Saccco (#74993) üzenetére


ben0it8
csendes tag

Koszonom!

Probaltam itt a forumon kideriteni, de nem talaltam osszehasonlitast. Mi a meghatarozo kulonbseg a TCL 55C635, 55C639 es 55C735 kozott?

(#75045) Geza74 válasza ben0it8 (#75044) üzenetére


Geza74
tag

Probaltam itt a forumon kideriteni, de nem talaltam osszehasonlitast. Mi a meghatarozo kulonbseg a TCL 55C635, 55C639 es 55C735 kozott?

Itt találsz pár választ:

Az árakat nem frissítettem már több mint egy hete, de nagyjábóli összehasonlításra jó lesz.
A C635 vs C639 ugyanaz a tévé. A Cxx9 végűt csak az eMAG forgalmazza. Állítólag sík tök ugyanaz. Ugyanígy 835-839 stb.

Ajánlom a táblázatban szereplő két teszt cikket, elég jól összeveti a C635-öt a 735-tel.

[ Szerkesztve ]

(#75046) ben0it8 válasza Geza74 (#75045) üzenetére


ben0it8
csendes tag

Koszonom

(#75047) Logicman86


Logicman86
tag

Sziasztok. Tudnátok tanácsot adni, hogy tv-t hogyan/mivel érdemes portalanítani? Kinek mi vált be? Köszi előre is :R

Lehetőleg törekedj a feltett kérdésekre válaszolni...

(#75048) Rick4 válasza Logicman86 (#75047) üzenetére


Rick4
félisten

Kb 10 éve ezt használom: [link]

Amikor feltépem a lezárt részt, és elhasználok belül 3-4-et, mindig a fedél alá csukok egy összehajtott neylonzacsit, így 2 év alatt se száradnak ki, és 2 monitor, noti, telefonok, két tévé tisztogatása mellet tis kitart 3 évig egy doboz.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#75049) zsocimaci


zsocimaci
csendes tag

Sziasztok!

TV vásár előtt vagyunk. Egy SAMSUNG 40" FULLHD UE40ES5500 100HZ SMART LED TV-t használunk. Igazából szeretjük semmi bajunk vele. A nappalit átrendeztük és távolabb került, illetve a nappali bútor közepén kicsinek tűnik. :)

Kérlek ajánljatok párat, hogy tudjak választani.

1. max. 200K
2. filmnézés, tévézés
3. 50-55-65"-ra gondoltam (kanapé kb 2,5m re lesz)
4. változó, nappal és este is is nézzük (este sötét van a szobában)
5. szemből
6. Netflix, HBO, tv csatornák
7. mindegy, 1 USB azért legyen, wifi internet
8. falra lesz szerelve
9. Eddig Samsungot használtam, de jó más is, pl.: LG, Samsung Ezeket nézegetem mert fogalmam sincs melyik márka most a húzó.
10. passz, kép mínősége kb 10 év múlva is jó legyen. (a mostani tv is kb 10 éve vettem)
11. új

FHD, UHD, !K, Qled, Oled stb nem tudom melyik jó...

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#75050) Mcleod


Mcleod
tag

Sziasztok!
65 vagy 75"-os méretben max 350k-ig van ajánlott LG magic remote-tal. Felhasználás főleg sport, filmek, stream-szolgáltatók.
Köszönöm!

Csak egy maradhat!!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.