Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83001) Gino20 válasza Quadgame94 (#82999) üzenetére


Gino20
őstag

Vitathatatlan, hogy sok pénzről beszélünk és egy jó házimozi legalább fog még ennyibe kerülni, de a 7.2.4 még ennél is jóval többe. Ehhez ugye minimum kell egy 13 csatornás AVR vagy proci + végfok, ami még többe kerülne, de szerintem ebbe a helyiségbe bőven elég az 5.1.x vagy 5.2.x és atmost illetően a .2, de inkább .4 vagyis 5.1.4 vagy 5.2.4 amiben gondolkodnék.

Témát illetően ebbe a helyiségbe Én biztosan a lehető legnagyobb méretet venném, így Én továbbra is 77C3-at mondanék, így a pana az ára miatt ki is esne. Amúgy nincs vele konkrét tapasztalatom csak olvastam, meg 1-2 éve üzletben teszteltem, hogy valahogy a mozgásmegjelenítése egy fokkal jobb a hardver-szoftver miatt, de az ára majd x1.5 és nincs is belőle 77" főleg nem 1M környékén, szóval Én továbbra is egyértelműen a C3-at venném.

LG S60Q: Erre igazából pénzt nem költenék csak ha pár tizesért oda adják. Egy fokkal jobb lesz, mint a TV (főleg SUB tartományban), de nyomokban sem fog hozni semmi mozi élményt és mint ahogy írtam "a jó mozizásnak a megjelenítő szerintem csak egy kisebb része"

Ha már "olcsón" budget mozi, akkor ez [link]

(#83002) hellboy válasza Szasza8000 (#82937) üzenetére


hellboy
csendes tag

Most látom hasonló tv-t keresünk :) #83000

Bár olvastam itt, hogy az LG nem nagyon jó, de hátha ez a kategóri már nem gáz.

És 20 W-al kevesebb lett az átlag fogyasztása 1 év alatt, ha már napi 8 órába megy
ne egye az áramot :)

55QNED866RE
Power consumption (average) = 64 W

55QNED869QA
Power consumption (average) = 84 W

QE55QN90C
Power consumption (average) = 81 W

"sok irodában megfordulok... Gondolom megbízhatóak"

(#83003) Vhiktor válasza Quadgame94 (#82994) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ha mozi szoba lesz akkor nem kell tv, legyen projektor, 2 méterről nézve 120 colos képátlóval.
Ennyiért vagy ennek a feléért remek használt vetítőket lehet kapni, HDR és DV nem is kell ide.

Ha tv akkor meg 77 colos LG C3, Samsung S90C vagy S95C.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#83004) Vhiktor válasza hellboy (#83000) üzenetére


Vhiktor
veterán

55 colos LG C2 vagy C3, többi tvnél problémás lehet a chroma 444.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#83005) B.Gábor 76


B.Gábor 76
kezdő

Üdv most leltem Samsung 75" UE75CU7172UXXH 4K UHD Smart LED TV.2023 most 319ezer ez jó vétel ennyiért??képe fotón szép viszont teszt nincs.valaki ismeri??? Köszönöm,és várom a válaszokat!

(#83006) rainman72 válasza B.Gábor 76 (#83005) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Jó lenni tudni hogy VA vagy IPS??
IPS-t semmiképen.
300e alatt jó lehet akcióban,ennyiért még drága.Lgből nincs használható.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#83007) rainman72 válasza hellboy (#83002) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Ez a kategória már nem gáz az Lg-ből,csak az áruk az,főleg az idei változatoknak [link].
Tavalyi model [link]
Még mindig jobb egy oled 1000szer.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#83008) rainman72 válasza Zamma (#82995) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Ezekről a régebbi használt tvkről nem igazán lesz itt info meg összehasonlítás.
A topik se igazán erről szól lényegében.
Érdemesebb újban gondolkozni.
eMag elektrohetvege 2 megjelölt termék -10%
Magyarul egy olcsó valamit kell még a kosárba tenni 1000ft környékén és a tv árából lejön kedvezmény eMag app.-ban.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#83009) balint0509 válasza Vhiktor (#82992) üzenetére


balint0509
csendes tag

Koszi a valaszt! Igazabol tlc-t nem vennrk csak lg-t vagy samsungot. Ezek kozul mit ajanlanal, kicsit akar kilogva a 350 eFt-os keretbol. Koszi!

(#83010) tkohun2107


tkohun2107
tag

Tesómnak van egy 50" Samsung LED tvje kb 5 éves, nekem Xbox van neki ps5 bármelyiket rá dugta HDMI kábellel a kép vibral picit foltokban. Csak akkor ha megmozdul pl a karakterrel játék közben, az én tvm sosem csinált ilyet ez mitől lehet illetve van rá megoldás tv vagy konzol beallitasban ? Előre is köszönöm a segítséget

[ Szerkesztve ]

(#83011) rainman72 válasza balint0509 (#82991) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Ha Lg akkor 55Qned863 [link]
Ha Samu akkor 55Q70C vagy Q80C.
Vagy figyeld az oledek árát [link]

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#83012) Quadgame94 válasza Gino20 (#83001) üzenetére


Quadgame94
senior tag

Igen megfogadom, lehet az 5.2.x gazdaságosabb és kicsit overkill lenen a 7.2.x.

Az S60Q-t 25 ezerért venném meg tőle. Samsung HW-Q930C-val az a baj, hogy 1m a max most amit rátudnék szánni. MM-ből rendelném a 77C3-at 980k. 270K nem igazán van a Samura. Kompromiszumot kötök ezt tudom. Esetleg egy jó áthitaló megoldás? Nem veszem meg a S60Q-t és karácsony környékén egy 100 ezerért tudnék venni hangprojektort, ha eleve nem lenen annyival jobb mint a TV hangrendszere.

Az 5.2.x csakis jövőre jöhet szóba. És akkor az a 270k is jól jön majd amit most elköltenék a Samsungra.

(#83013) Vhiktor válasza balint0509 (#83009) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ebben az esetben az amit rainman72 is írt. Én várnék egy jó oled akcióra és akkor azt.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#83014) Kornel válasza Vhiktor (#83013) üzenetére


Kornel
veterán

Pontosan.
Volt már 350k-ért S90C, szerintem lesz is.

(#83015) z00li


z00li
senior tag

Erre valami javaslat? :F

(#83016) rainman72 válasza z00li (#83015) üzenetére


rainman72
Topikgazda

A TCL papiron a legjobb,Hisense-t kihagynám,Samun nincs jack csak a Tcl-en és a Philipsen.
Philipsből inkább a 43PUS8007.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#83018) Nerazim válasza Nerazim (#83017) üzenetére


Nerazim
őstag

A HDMI-CEC mennyire alap mostanában, mondjuk ezeknál az olcsóbb tv-knél?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#83019) hoffman_ válasza hoffman_ (#82975) üzenetére


hoffman_
nagyúr

UP!

erre esetleg ötlet? továbbra is nyitott, de ha nincs, akkor LG IPS irányba megyek.

ami szűk keresztmetszet, hogy a .dwg és .pdf megjelentítések nagyon finom vonalakat is igényelnek --> itt vajon van előnye bármelyik technológiának? (QLED, IPS, OLED)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#83020) Gino20 válasza Quadgame94 (#83012) üzenetére


Gino20
őstag

Értem. Sajnos nem tudok áthidalót új piacon, ami 100 környékén akár csak meg tudná közelíteni a Q930-at, amihez ugye vannak dedikált hátsó hangfalak is.
Egy ilyen szett is ~140e Ft és a nyomába sem ér a Q930-nak [link] [link] . Samunál a nagyobbik SUB a Q800-tól van. Ez nem a hangoskodáshoz kell, hanem, hogy minél mélyebb Hz tartományokat is meg tudjon szólaltani a rendszer és még ez is kompromisszumos egy rendes HM SUB-hoz képest, vagyis minimum Q800-at javasolnék, de ahhoz már ilyen kell [link] és így már ott is vagy, mint a komplett Q930..
25e Ft nem sok pénz. Vedd meg, de semmi csodát ne várj vagy ha LG tulaj cimbora, akkor menj el hozzá és hallgasd meg.

(#83021) boborján2 válasza rainman72 (#83016) üzenetére


boborján2
tag

2-3 régebbi samun próbáltam idáig a jack csatit , dinamikátlan vacak volt. Nem tudom felsőbb kategóriában milyen lehet,de én nem erőltetném az tuti.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#83022) rainman72 válasza boborján2 (#83021) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Manapság már én sem,de régebben nekem is volt pl Trust 2.1 a youtubehoz,zenélni,jack-el rákötve tv-re.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#83023) Meghivott


Meghivott
addikt

Üdv! Vásárlásban kérnék segítséget.

1. Tévére szánt összeg, forintban?
200 vagy max 400.000, 65, illetve 75" esetén.
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
Film, tv, stream
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
3.5 m, 65 vagy 75
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
Sötét, este
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
Szemből
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
Stream Netflix HBO és minden más
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
Semmi extra
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
Nincs jelentősége
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
Megbízhatóság, képminőség
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
Nincs
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Csak új

65" estén 200.000 lenne a keret, 75" esetén esetleg 400.000ig elmennék. A kérdés, megéri a nagyobb.
Köszönöm ha tudtok segíteni!

(#83024) K2016 válasza Quadgame94 (#83012) üzenetére


K2016
csendes tag

Bocs, hogy bele pofázok, de az LG oldalán kuponnal 930-ból megúszod a tv-t, ha jól láttam!
Szerk: Valóban, a végén levon 49e FT-ot!

[ Szerkesztve ]

(#83025) mrmft válasza z00li (#83015) üzenetére


mrmft
senior tag

43"-on a C645 nem lett tul eros, ha meg talasz akkor inkabb C635, C735, C725. (50'"ban is nekem nezhetobb a tavaji C635. Igen tultolt szinei vannak az ideieknek ebben a szeriaban.)

(#83026) hellboy válasza Vhiktor (#83004) üzenetére


hellboy
csendes tag

Köszi a választ, szívesen vennék oled-et hiszen árban ugyan ott vagyunk.
De a felhasználás miatt (pc monitor) a beégése sokkal esélyesebb.

A chorma meg az Rtings szerint ok.
https://www.rtings.com/tv/learn/chroma-subsampling
Felételezem, hogy ha QNED85-nél jó volt, akkor QNED86-on is az lesz.

#83007
"áruk az" - igen, lehet a 20W-os fogyasztás csökkenés miatt lett ilyen ára :D
A Samsung qe55qn90c mini led ára is ennyi.
Az arukereso grafikonok alapján megjelenés óta a 2022-s és 2023-s
modeleknek (lg, samsung) is 52-55%-ot esett az áruk.
A rekorder inflációnk sem segíti a 2023-s árakat.

Aztán lehetséges, hogy napi 8-10 órás használat mellett a
mini led is el fog fáradni 3 éven belül :(

Nem értem, az új oled gamer monitoroknál nem lesz beégési probléma pár éven belül?
Esetleg el akarják érni, hogy a pc mellett a monitort is
cserélni/upgradelni lesz szükséges 2 évenként?

[ Szerkesztve ]

"sok irodában megfordulok... Gondolom megbízhatóak"

(#83027) Zamma válasza rainman72 (#83008) üzenetére


Zamma
őstag

Köszi a tippet! :R

(#83028) Vhiktor válasza hellboy (#83026) üzenetére


Vhiktor
veterán

Pc monitor használat alatt mit értesz? Ha játékot akkor nem fog beegni. Őszintén szolva Ips panel miatt biztosan nem venném meg, még felé ennyiért sem.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#83029) Vhiktor válasza hellboy (#83000) üzenetére


Vhiktor
veterán

Amiket ezekben a videóban mutatnak kijelzők, elég gyengék a g7 odyssey is, szóval nem csodálkozom a hibákon :(

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#83030) Vhiktor válasza Vhiktor (#83028) üzenetére


Vhiktor
veterán

Sokan használnak oledet pc játékhoz. Viszont hagyományos monitor használat mellé (munka) én sem ajánlom abban az esetben ha több 100 niten van hajtva.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#83031) Quadgame94 válasza hellboy (#83026) üzenetére


Quadgame94
senior tag

En PC-n hasznalom az OLED-em (42C2) és ha jól bansz vele nem ég be:
- Tálca elrejtve, ikonok a startmenuben (1 win gombnyomás és ott az összes alkalmazás ami kell)
- 5 percenként váltakozó háttérkép
- sötét téma (még böngésző alatt is: Dark reader és a torrent kliens is)
- 80 nit fényerő (sötét szobában tökéletes)
- Képernyő kímélő 3 perc után

Én skype, teams, office programokat használok 5-6 órában / nap. Ezeken felül a többi szokásos dolog: HDR gaming, YT, Netflix stb. TV box is van rá kötve. Természetesen itt már nagyobb a fényerő, de utt lehet is. A helyzet az hogy ilyen méretben nincs jobb alternatíva ha konzol + PC is kell. Lett vna a 32" miniLED csak ívelt...na elmennek a :D

[ Szerkesztve ]

(#83032) waryou84 válasza waryou84 (#82218) üzenetére


waryou84
csendes tag

Sziasztok! Ezt találtam most: https://www.arukereso.hu/led-tv-lcd-tv-plazma-tv-c3164/lg/oled42lx1q3la-p880127982/
Mi a véleményetek róla, milyen tv?

(#83033) Quadgame94 válasza K2016 (#83024) üzenetére


Quadgame94
senior tag

Oh köszi!

(#83034) Werstroh


Werstroh
újonc

Sziasztok! Szerintetek egy Samsung Qe55qn90A vagy egy Tcl 55c745 a jobb választás anyagiaktól függetlenül. Köszönöm.

(#83035) f.csaba21


f.csaba21
csendes tag

Hali
Elore is koszi

1. Tévére szánt összeg, forintban?
150.000

2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
Filmnezes

3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
2-3 meter tavolsagbol
max. 120 szeles, es 90 cm magas

4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
Sotet szobaban, este
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
Enyhen oldalrol, tobben
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
YouTube, HBO, Netflix, Disney, illetve stream nezes Twitchen
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
HDMI, illetve lehessen pendriverol is filmet nezni
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
Mindegy
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
-
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
-
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Uj es Hasznalt is de csak garanciaval

:R

(#83036) Gabesz87 válasza Gabesz87 (#82972) üzenetére


Gabesz87
addikt

Erre valaki?

(#83037) tkohun2107


tkohun2107
tag

Holnap megy tesóm tvt venni, 2 lehetőség közt vacilál.
lg un7400 samsung ru7402
Nagyon hálás lennék ha tudnátok segíteni melyiket vegye... Tuti e kettő közül fog választani. Előre is köszönöm ✌️

(#83038) DaVE-1


DaVE-1
tag

Kizárólag játékra szeretnék tv-t vásárolni. (Series X és PS5 lenne rákötve) Nyilván ha már lesz , akkor film és sorozat is megy majd rajta ,de mivel most egy ~ 8 éves sima lcd tv-m van biztos sokkal jobb lesz filmekre , így ez a ténykedés rajta nem szempont)
300-350 ezer ft körül melyik QLED ,Qned , akármit ajánlanátok max 48- 55' méretben

[ Szerkesztve ]

(#83039) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Ezek közül melyiket javasolnátok? tv + netflix + letöltött tartalomra:
TCL 55C645
TCL 55C735
Samsung QE55Q60CAUXXH
Hisense 55A7KQ
Van itthon egy régebbi 2021-es Samsung QE43Q60AAUXXH, nincs semmi panaszunk vele, ezért hajlok inkább a Samsung QE55Q60CAUXXH-re (ez mégis csak drágább a társainál 40-50e ft-tal :Y ), a TCL-knél az a gond, hogy azt olvastam, hogy TV adás felvenni meg megállítani nem lehet... :Y

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#83040) Vhiktor válasza DaVE-1 (#83038) üzenetére


Vhiktor
veterán

Oled?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#83041) DaVE-1 válasza Vhiktor (#83040) üzenetére


DaVE-1
tag

Ennyiért szerintem nincs értelmes OLED (amiket néztem 380-450+ ezrek. Nekem a nagyon max a 350 mint lélektani határ) De ezért kértem ki mit ajánl.

(#83042) Vhiktor válasza DaVE-1 (#83041) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ha jól tudom most lg c2 400, egy kis akcióval ez lemehet majd 350re is szerintem.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#83043) Wyll


Wyll
őstag

Sziasztok

A Samsung QLED vagy Neo QLED tévéivel úgy általában mi tapasztalat?
Jók, rendben vannak, ajánlhatók?

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#83044) DaVE-1 válasza Vhiktor (#83042) üzenetére


DaVE-1
tag

Erről mi a vélemény?
LG OLED48C31LA Telekomtól ~360-ért el lehetne hozni..
Bár most nézem a LG OLED55C21LA is ugyanannyi lenne náluk melyik a jobb a kettő közül?

[ Szerkesztve ]

(#83045) Gino20 válasza DaVE-1 (#83044) üzenetére


Gino20
őstag

Kb ugyan a 2 TV. C2/C3 sorozat esetén nagyon minimális a fejlődés (szemmel nem látható, inkább csak műszerrel). G sorozatnál ez már nem mondható el, mert G2-höz képest a G3 nagyot fejlődött.
Ha elfér az 55C2, akkor nem kérdés, hogy azt kell venni.

(#83046) Vhiktor válasza DaVE-1 (#83044) üzenetére


Vhiktor
veterán

Egyértelműen c2, ne gondolkozz rajta. 55 col alatt általában kevesebb a max fényerő is, meg más téren is butított sok model, szóval amúgy sem érdemes alatta venni.
Vedd meg azonnal amíg ennyi az ára. Nem kapsz ennyiért jobb képpel rendelkező tvt mint a c2.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#83047) Marcus88 válasza Vhiktor (#83046) üzenetére


Marcus88
tag

Ha nem tud várni én is a C2- tőt választanám most a helyében.
Én inkább kivárok és megnézem a következő 1-2 hétben a c2-c3 árakat.

(#83048) DaVE-1 válasza Marcus88 (#83047) üzenetére


DaVE-1
tag

Gondolom a BF miatt írod. Az itthon nem igen létezik sajnos. Egyébként nem sürgős ha eddig nem vettem még 1-2 évig lazán kibírom.

(#83049) Marcus88 válasza DaVE-1 (#83048) üzenetére


Marcus88
tag

Igen talán le lehet csapni valamelyikre.
Mondjuk nekem a C2- re 399 et ír a telekomnál.
Lehet neked van szolgáltatásod és azért lenne olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#83050) boborján2 válasza DaVE-1 (#83048) üzenetére


boborján2
tag

A bf itthon csak egy rossz utánzat.

Mondjuk én biztosan nem mennék verekedni a boltba ha igazi bf lenne. Egy sz@ros tv sem ér annyit.

Az viszont tény, hogy érdemes figyelgetni az árakat, akár naponta többazör is ha van kiszemelt példány.

Péntek reggel amikor majdnem megvettem a c2-t, trékom webshopba 399 volt, emagon kb. ugyanennyi. Valszeg fog az még lentebb is menni.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.