Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81001) rainman72 válasza gkxyz (#80999) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Nem lett volna jobb.
Igaz a Q60C se egy profi tv,de ha jó példányt fogtál ki akkor picivel jobb is mint az Lg-k.

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#81002) rainman72 válasza Gendi83 (#81000) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Még nem jutottam el egy PS5-ig,de természetesen jó lesz hozzá.
Nem sok jó gamer tv van a piacon,meg ez igazából nem is az én asztalom :U

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#81003) joci86


joci86
senior tag

Sziasztok!

Erről a Sencor TV-ről valami szakvélemény?
[link]
Most egész jó áron van, méretben, tudásban (már amit írnak róla) megfelelő, + regisztrációval van egy 3. év garancia is.

Nem merültem bele a témába, de WebOS fut rajta, talán kevésbé döcöghet, mint egy hasonló árú Android.

Másik lehetőségként egy Hisene lenne szimpatikus, viszont a VIDAA-ról olvastam jót és rosszat is.
[link]

1. Tévére szánt összeg, forintban?
Nem akarok sokat költeni 120-150
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
film/tv
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
kb 3 méter, egy 55"-os szerintem megfelel (sokkal több hely nincs is)
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
inkább este néznénk, de ablak mellé kerül (nem kap közvetlen napfényt)
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
szemből, kb 160 cm magasra kerül a falon, általában 2-en néznénk
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
Disney+
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
bluetooth, wifi
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
fali tartón lesz, nem szempont
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
-
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
-
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
újat szeretnék

(#81004) rainman72 válasza joci86 (#81003) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Ki kell próbálni :D
Az alap Lgk-en is döcög a webOs szóval bármi lehet.
Valami miatt olcsó az a tv szóval spóroltak mindenen.
144e most az alzan a [Samu 55AU7022] az talán jobb választás főleg ha VA,az olcsóbb Sencor meg mondjuk IPS.Valami gond lett az árával is :F

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#81005) User63


User63
csendes újonc

Sziasztok!

Tv vásárlás előtt állok. Számít a véleményetek, tapasztalatotok.

1. Tévére szánt összeg, forintban?
max. 200e
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
film és böngészés
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
3,5m-ről. Inkább 50col, esetleg 55
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
egész nap, de be tudok sötételni
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
főleg szemből
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
Pc-ről nézem, hdmi csatlakozással. A tv saját szoftvere másodlagos
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
optikai kimenet vagy hdmi arc legyen, az egyik elég
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
falra szerelem
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
samsungot szeretem
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
igazából a panel számít, szép képet adjon.
megbízható legyen, napi 8-12 órát megy
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
csak új

(#81006) loslobos válasza joci86 (#81003) üzenetére


loslobos
kezdő

TCL 55p735 139.999Ft most

Va panel ,direct led ,két táv, google rendszer

(#81007) loslobos válasza User63 (#81005) üzenetére


loslobos
kezdő

TCL 55C735

Nekem az van .

PS5-höz vettem meg Disney plus,HBO MAX miatt. Szóval ki van használva

(#81008) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Sziasztok!

Közeljövőben TV-t vásárolnék majd 10 év után először.
Miután sajnálattal tapasztaltam, hogy buta TV-ket már egyáltalán nem árulnak, csak az okos csodákat... hasonló méretű monitor meg nagyságrenddel nagyobb áron van, egy Philips 58pus8507 modellel szemezek eléggé. Ahogy néztem a topikot, itt is sok pozitív volt róla, illetve az ára is egész jó egy közeli helyen.

A kérdésem: mennyire lehet mellőzni mindenfajta okos funkciót? Google fiókba nem akarok belépni, netre egy másodpercig sem akarom engedni, 100%-ban HDMI kábellel gépre kötve lenne használva. Az első bekapcsolást kivéve amikor valószínűleg egyszer meg kellene nyomnom az input választó gombot, csak és kizárólag a bekapcsoló gombot szeretném rajta használni.

A cél az, hogy bekapcsolom és rögtön jön a gép képe minden sallang és okos menü nélkül, és soha legkisebb reklámot, netflixlogót vagy bármi mást nem látok. Ez mennyire kivitelezhető? Ambilight az működik google setup és miegyéb nélkül is? Ahogyan a sima "standard" TV képbeállítások is elérhetőek ilyenfajta csodák nélkül?

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#81009) Vhiktor válasza nonsen5e (#81008) üzenetére


Vhiktor
veterán

Szerintem a Google tv rendszerű tvken van erre lehetőség, TCL-nél biztosan, gondolom a többinél is.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#81010) FrezeR válasza nonsen5e (#81008) üzenetére


FrezeR
senior tag

Szia. Nekem ilyen tv-m van. Ambilight működik net nélkül is természetesen és ki is kapcsolható. Ha nem adsz neki netet szerintem semmit nem fogsz a hiányából érzékelni, maximum néha szólhat, hogy kellene neki frissítés, de ez csak tipp mivel én minden online részét használom a kezdetekről és ennyire nem "butítottam" le. De azt hiszem amire akarod használni úgy ez is és más hasonló tv is jó, ha nem kap netet. Vedd meg nyugodtan ha ez tetszik, nagyon jó kis tv.

(#81011) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Na ezek nagyon jó hírek, köszönöm mindkettőtöknek! :R

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#81012) bazsimano


bazsimano
őstag

Sziasztok!

Szerintetek ha LGtol rendelek egy ilyen tv 43NANO763QA megjegyzesbe kerem hogy IPS paneleset kuldjenek, akkor szerintetek figyelembe veszik a kerest?

udv
b. :R

(#81013) Vhiktor válasza bazsimano (#81012) üzenetére


Vhiktor
veterán

Szerintem azt sem tudjak mi az ips panel.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#81014) bazsimano válasza Vhiktor (#81013) üzenetére


bazsimano
őstag

:D :D :D :D

(#81015) vampire17


vampire17
addikt

Sziasztok!

Két TV között gondolkodom:

TCL 55C645 vs Hisense 55A7KQ

Melyiket ajanljatok? A fontos a képminoseg (szinek, betekintesi szog), elsosorban. A hang, a rendszer nem szamit. (Soundbar es TV okosito lenne ugyis)

[ Szerkesztve ]

(#81016) rainman72 válasza vampire17 (#81015) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Ha fontos a betekintési szög akkor az IPS Hisense inkább.
Vagy ugyanettől a márkától a magasabb tudású 55U7HQ.
Az ára is jobb picivel,az A7K alap tvnek számít,csak azért drága mert most jelent meg.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#81017) rainman72 válasza bazsimano (#81012) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Nem :DDD :DDD

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#81018) haten válasza bigdady (#80957) üzenetére


haten
tag

A legegyszerűbb az alkoholos filc. Annyira firkáld be, ahogy neked ideális lesz.

(#81019) gkxyz válasza nonsen5e (#81008) üzenetére


gkxyz
kezdő

Pont ezen gondolkoztam.Milyen jó lenne egy olyan tv, ami semmit nem tud csak tv.... Pont a régi Pana plazmák....Annyi okos szart lehet már venni, hogy csak egy brutál kép kellene, de ilyen már nincs sajnos...

(#81020) gkxyz válasza rainman72 (#81001) üzenetére


gkxyz
kezdő

Igazából ez a profi nem profi tv egy anomália számomra. Gondolkozom a nappaliba egy 65QN 91-en a Sony xf9005 helyett. De valamelyik nap állítgattam a Sony-t, nem tudom kell-e ettől jobb vagy más.Ez a modell szerintem nagyon "betalált" anno...Vettem rá 5 év gari
t akkor, csak azért adnám el, hogy Maris legyen továbbra is, viszont nem tudom mi kellene helyette.Oled nagyon nem kell...

[ Szerkesztve ]

(#81021) rainman72 válasza gkxyz (#81020) üzenetére


rainman72
Topikgazda

UA Sony tv-k nagyon jók az XF90 is az volt/van.
Hogy miért nincsenek itt ajánlva?
Az áruk miatt.
2-3 évvel ezelőtt még beesett az áruk néha de tavaly óta nem nagyon akar.
Viszont a mai mini ledek már jobbak mint a 2020 körüli Sony FALD tv-i,köztük az XF-XH90.
Változott több minden azóta a mini ledek megjelenésével például jobb fekete megjelenítés,minimális blooming.
Hogy nálam eddig nem járt még egyse,szintén az áranak tudható be,pedig egy X90-95J-t vagy X90K-t szívesen kipróbálnék.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#81022) gkxyz válasza rainman72 (#81021) üzenetére


gkxyz
kezdő

Az van hogy nálam 500e a tv "küszöb" azt nem lépem át sosem felfelé, ennyiért évekkel ezelőtt is lehetett jóból válogatni. Infláció meg miegymás, értek mindent, de ennyiből még mindig van jó a mai napig is.Igazából az áruk... Nem kell mindig a legújabb modellre törekedni , és az előző éves modell megfizethető(bb) szerintem.3 db X90 van nálam, hibátlan mind.Ha nem "fogyasztói társadalom " lenne, és nem lennék beszarva attól, hogy kuka lesz a tervezett avulás miatt, sosem cserélném le őket. Nehéz kérdés ez amúgy szerintem, és a jobb (újabb) nem mindig jobb.. Persze csak szerintem, én így látom.

(#81023) rainman72 válasza gkxyz (#81022) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Jó de én 2-3 havonta cserélgetem a tv-ket,és megveszem a régebbi modeleket is.
Erre példa a Samu QN85A és QN91A(2021)
A Sonykból már csak az XH90(85"-ban most van elérhető áron pont) fut ami legrégibb és pont az nem volt e legtutibb modelük.
Ott volt egy kicsi mélypont,előtte és utána is már egyre jobb modelek jöttek /jönnek.
Viszont mióta láttam több mini led és oled tv-t,a hagyományos Led/FALD vonalra már nem biztos hogy vissza térek,nincs értelme gyengébb modeleket kipróbálni,mert ez az egész nálam arról szól.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#81024) Xever


Xever
csendes tag

Sziasztok!

Annyira hülye vagyok a témához, hogy kérdeznem kell mielőtt kérdezhetnék.

Úgy jött ki a lépés, hogy a tv helye egy olyan falra került, ahova nem tudok kábelt odahúzni (körbejárható falrész, áram van). Ami nem volt gond, mert nem volt tvn-k. Most viszont szeretnénk venni egyet.

Alapvetően random, párhavonta változó streaming szolgáltatást szeretnénk nézni rajta (most éppen Disney ls Amazon van), youtube-ot és digi tv-t... Amit elvileg lehet böngészőből vagy android appból is. Ehhez direkt androidos tv kell? A gyártók saját rendszerei támogatják ezeket valameilyen szinten? Egyáltalán a tv-n böngészőből streamelés, reális?

Esetleg wifi-n pc-ről castolás tv-re működik? Hogyan tudok rákeresni olyan tv-kre amik ezeknek a feltételeknek megfelelhetnek?

Előre is nagyon köszi a segítséget.

Ha nem veszett el minden, akkor hol van?

(#81025) rainman72 válasza Xever (#81024) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Nem kell androidos tv,alap streamek minden márkán vannak.
Az HBO MAX ami nincs mondjuk a Hisensek-en(Skyshowtime sincs) de van a Samu és Lg
tvk-en ezek nem droidosak.
Netflix,Disney,prime video,Youtube minden ismertebb márkán lesz.
Wifin minden megy normálisan,nem kell hozzá böngésző se Pc.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#81026) mr.dawe válasza rainman72 (#81023) üzenetére


mr.dawe
csendes tag

Erdekelne, hogy a tv-ket azert veszed, hogy telteld? Magyarul hobbi vagy munka? Esetleg is is?

(#81027) rainman72 válasza mr.dawe (#81026) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Simán hobbi/teszt meg a fórum kedvéért.
Ne írjak nagy baromságokat ide :))

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#81028) mr.dawe válasza rainman72 (#81027) üzenetére


mr.dawe
csendes tag

Nem szoktal.. :) koszi

(#81029) gkxyz válasza rainman72 (#81023) üzenetére


gkxyz
kezdő

Én ezért nem lépek előre, mert "nevrending story" Éveken keresztül folyamatosan cserélgettem mindent, és próbálgattam, de megtanultam ami jó az jó.Nem kell azt piszkálni ami (nekem) tökéletesen megfelel, mert drága hobbi :) :) Várom a Q60-at, csodát nem várok, de hálóba aludni jó lesz. Nekem a "régi" Sony vonal az nagyon bejött, na meg a Panasonic plazma... El nem adnám semmi pénzért, egy új oledre sem cserélném el...

(#81030) Xever válasza rainman72 (#81025) üzenetére


Xever
csendes tag

Köszi a választ!
''Wifin minden megy normálisan,nem kell hozzá böngésző se Pc.'
A digis csatornák kábel hiányában csak android appal vagy böngészőből nézhetőek ezért kérdeztem.

Ha nem veszett el minden, akkor hol van?

(#81031) Gino20 válasza gkxyz (#81020) üzenetére


Gino20
őstag

és #81029gkxyz:
Pusztán csak kíváncsiságból.
Minek tudható be ez a nagy OLED "kerülés"? (ami gyakorlatilag a legjobb képminőséget biztosító technológia)

(#81032) gamer187


gamer187
tag

Sziasztok!
Sikeresen összetörtük a jelenlegi tv-nket az új készülék kiválasztásához kérném segítségeteket.
Mindenképp 55” lenne az ideális méret.
Ps5, filmezés, tv-zés a cél.
Oled-et szeretnék rég de nem találtam a pénztárcámnak megfelelőt.
Nem tudom a qled jó választás lehet e, ez kedvezőbb áron van.
A PS miatt jó lenne 120hz körüli.
Filmeket is szeretek nagy felbontásban nézni, utóbbi időben sajnos már akadozott némelyik.
kb 300 max 350e ft lenne rá!
Kérlek segítsetek ennyiér mi lehet a legjobb választás és miért.
Köszönöm előre a ránk szánt időt! :R

(#81033) Lackó1984 válasza gamer187 (#81032) üzenetére


Lackó1984
junior tag

LG weboldalon regisztrálj be és kapsz 20%-os kupont. így az 55-ös C2 oled 320 ezerbe kerül.

(#81034) rainman72 válasza Gino20 (#81031) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Nem is vágyok az oled után már mini ledre se,de nagy méretben muszáj leszek megalkudni magammal :D

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#81035) Vhiktor válasza gamer187 (#81032) üzenetére


Vhiktor
veterán

Halgass Lackó1984-re és csapj le rá azonnal, minden igényedet maximálisan teljesíteni fogja, ne keresgélj tovább, nem lesz jobb :)

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#81036) tmakos


tmakos
friss újonc

Sziasztok!

Tv vásárlás előtt állok és kicsit megakadtam a sok típus láttán, így segítséget kérnék tőletek. Sajnos nem igazán értek hozzá...

Az általam kinézett modellek:
TCL 65c735
Hisense 65u7hq
Hisense 55u8hq
Philips The One 70PUS8506/12
Philips 65PUS7657
Philips 65PUS8507
Sony KD65X82JAEP
Sony KD65X80KAEP (emag újracsomagolt 275.e)
Samsung QE65Q60BAUXXH
Sony KD-55XG9505 (használt 190e. Ft.)

1. Tévére szánt összeg, forintban?
250e-320e
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
Film + ps4 slim
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
2,5-2,8m, 55" 65" 70"
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
Többnyire délután/este, a szoba világos.
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
Szemből
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
Nincs kifejezetten ilyen igény
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
Mindegy
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
Márka
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
Nincs, de az Ambilight tetszik
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Lehet használt is

A fentieken kívül bármilyen javaslatnak örülök, a cél alapvetően a 65", de kompromisszumképes is vagyok valamennyire.

(#81037) rainman72 válasza tmakos (#81036) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Az első 4-ből válassz!
A TCL 65C735-nek most nincs jó ára az 55U8HQ kicsi így maradt 2.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#81038) Vhiktor válasza tmakos (#81036) üzenetére


Vhiktor
veterán

Kuponnal 55 colos LG C2 320ezer, úgy veri az összeset, hogy el sem lehet mondani (amennyiben elég az 55 col).

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#81039) tmakos válasza rainman72 (#81037) üzenetére


tmakos
friss újonc

A Philips The One 70PUS8506/12 modellel miért nem jó választás? Az egyel nagyobb méret miatt is szemeztem vele.

(#81040) zmilaner válasza rainman72 (#80998) üzenetére


zmilaner
tag

Köszi, LG 50NANO763QA lett végül.

Eddigi tapasztalatok, hátha valakinek hasznos.
- színek, fényerő szerintem teljesen rendben vannak, elég sok beállítási lehetőség van úgyhogy egész jól testreszabható
- betekintési szög szuper
- magic remote zseni, hangvezérlés is jól működik
- első setup pár percet vesz igénybe, gördülékeny és sztem hülyebiztos
- Netflix, HBO, Sky, Prime Video, Youtube, Twitch gyorsan és könnyedén beállítható
- HBO-nál fordult elő olyan, hogy ha egy sorozat epizódjai mentek egymás után a 3.-4. rész környékén elcsúszott a kép és a hang. Egy rövid visszapörgetés megoldja, de zavaró lehet
- nagyon rossz hangra készültem, de az AI akusztikai beállítással még mintha mélyek is lennének, nyilván nem ad moziélményt viszont azt sem érzem, hogy azonnal rohanni kell valami hangcuccért ahhoz, hogy élvezhető legyen.

Üzletben egymás mellett volt ez illetve az 55"-os Nano, utóbbi sokkal fakóbb volt, létezik, hogy a nagyobb az IPS az 50-es pedig VA?

Összességében szerintem 160K körül tök jó választás, főleg ha valakinek a fenti appok "natív" támogatása fontos. Nem vagyok szakértő, 2 Hisense, a nagyobb LG és egy Samsung volt még ott ebben az árkategóriában (160-199k) ezek közül a bolti beállítások mellett ez tetszett legjobban.

[ Szerkesztve ]

(#81041) tmakos válasza Vhiktor (#81038) üzenetére


tmakos
friss újonc

Sajnos ahogy nézem, jelenleg nincs készleten.

(#81042) Lackó1984 válasza tmakos (#81041) üzenetére


Lackó1984
junior tag

A fehérből még van, igaz az 344 ezerre jön ki.
LG OLED evo C2 55'' 4K Smart TV | LG Magyarország

(#81043) rainman72 válasza tmakos (#81039) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Benne volt az első 4-ben :D
Amit levezettem abból az egyik a Philips 70s a másik az 65U7HQ ezek maradtak.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#81044) tmakos


tmakos
friss újonc

Valóban, elnéztem. :D

(#81045) rainman72 válasza zmilaner (#81040) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Elég vegyes a beépített panel az Lg-nél minden lehet.
De szerintem csak szarul volt beállítva az 55".

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#81046) Zsoca_D


Zsoca_D
tag

Sziasztok!
Nagynénémnek a villám tönkrevágta a TV-jét. Lassan 80 éves, így nulla okosfunkció szükséglete van. Eddig 42 colos LG-je volt, és jelenleg is ilyen méretűt szeretne.
Mi az, amit legolcsóbban meg lehet úszni, de tartós.
Telekomos dobozból kapja a jelet, így a TV gyakorlatilag csak egy megjelenítő eszköz.

(#81047) tmakos válasza Vhiktor (#81038) üzenetére


tmakos
friss újonc

És ha inkább a 65 col irányába mozdulnék, akkor melyiket javaslod?

(#81048) Scale válasza Lackó1984 (#81042) üzenetére


Scale
őstag

Kár hogy 77est c/g-t nem lehet jó áron behúzni :DDD

(#81049) aradebil2 válasza rainman72 (#81045) üzenetére


aradebil2
senior tag

Az idei 55-ben akkor IPS?PR még VA volt.

(#81050) rainman72 válasza aradebil2 (#81049) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Passz,fogalmam sincs.
Egyre kevesebb Lg-t vesznek itt nincs info,az Lg topikot se követem már.

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.