Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33001) Killerlaca


Killerlaca
senior tag

Sziasztok!

Erről mi a vélemény? Érdemes még meg venni?
Samsung UE55NU7442
Tudom kifutó modell.
Vagy mit ajánlanátok?

Méret 120-140 cm
Wifi legyen benne
gyors menü rendszer
ár max 200 000Ft ig.

Köszönöm

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#33002) sakal83 válasza Fec9 (#32998) üzenetére


sakal83
addikt

Euronics lg 65b8 464kert a best buy.

(#33003) Interceptor válasza Vasy09 (#32999) üzenetére


Interceptor
addikt

A Q8FN már nem edge lit, hanem full array local dimming háttérvilágítást használ, ami elvileg jobb képminőséget ad, főleg sötét szobában látható a különbség.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#33004) lezuvius válasza Interceptor (#33003) üzenetére


lezuvius
őstag

Q8DN ami FALD-os, az FN jelzésű sima edge LED tv.

Vasy09
Az általad megjelölt ár és méret kategóriában már elérhetőek az OLED tv-K is, amik jelenleg messze a legjobb képminőséget adják a piacon. LG 55B8 350e Euronicsban, media marktban Panasonic 55FZ800 380e, LG 55C8 425e, Sony 55AF8 szinten 425e és egy mérettel feljebb a 65B8-as LG OLED most eléggé best buy áron 465e. A Samsung QLED tévék se rosszak de kép minőségben elmaradnak és emellett a DTS hangsávot és a Dolby Vision HDR formátumot se támogatják, amiben a legtöbb új film megjelenik.

[ Szerkesztve ]

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#33005) AL válasza Fec9 (#32998) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Ha az Oled nem kell, akkor ezeket is érdemes megnézned : Sony Bravia KD-65XF9005B
Samsung QE65Q8FNATXXH
Képminőségben, betekintési szögben az OLED a legjobb.
Üdv

(#33006) AL válasza Tisko (#32991) üzenetére


AL
addikt

Szia ! A Sony 100 Hz és valós 10 bit, ez jobb mozgásmegjelenítést és jobb színeket bittosít.
A 32995 ös levélben is olvashatsz néhány infót.
Itt láthatod az adataikat : [link]
Az LG oprendszerét és a magic távirányítót sokan dicsérik, de LG ből az SK8500 - as, ami képminőségben közelít a Sonyhoz. Szerintem a képminőség alapján kell dönteni és nem a tartozékokat nézni.
Sony 8505, 8577, 8596 ugyanaz, csak apró eltérések vannak ( pl. szín ) . Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#33007) Latyaa válasza AL (#33006) üzenetére


Latyaa
tag

Szia AL!

A #32987-es kommentemre rá tudnál nézni esetleg? :) érdekelne mit javasolnál inkabb. köszönöm előre is!

Samsung Galaxy S22 Ultra

(#33008) Vasy09 válasza lezuvius (#33004) üzenetére


Vasy09
őstag

Nagyon szépen köszi mindenkinek! Igazàból a Samut preferàlnàm, de még jó lehet a pana is! Van egy lg-nk, aminek a sebességével szintén nem vagyok megelégedve (bár igaz, az sem mostani már)! :(

A Sony kilőve, nekem nagy csalódás volt, az android meg egyenesen katasztrófa! :O

Samuból amúgy tudsz esetleg még ajánlani 500ezren belül? :U

Gamertag: Vasy09

(#33009) Peace


Peace
nagyúr

Tudtok olyan oldalt, ahonnan le is lehet tölteni 4K-s videót teszteléshez? Amit találok, az mind kiírja, hogy mostanában túl sokan szedték le a drive-ról és most nem lehet...... :(

(#33010) AL válasza Latyaa (#33007) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Korábbi leveledben írtad, hogy játékra is használod, ezzel kapcsolatban sajnos nincs tapasztalatom ( még soha nem használtam játékgépet ).
A Qled és az Oled is nagyon jó. Az Oled előnye a korlátlan betekintési szög és a valósághű színek. Nekem Panasonic van, meg vagyok vele elégedve. Kisebb hibái vannak ( pl. néha mozgásoknál akadás van ), de nincs olyan TV, aminek ne találnánk előbb, vagy utóbb valami hibáját. Qled tévém még nem volt, csak az üzletekben gyönyörködtem benne. Tavaly Én is sokáig fontolgattam, hogy melyik legyen, végül a betekintési szög és az élethű színek miatt a Panasonic Oled mellett döntöttem. A játékra való alkalmasságról érdeklődjél !
Az Olednél bizonyos óraszám után változnak, tökéletesednek a színek, de itt is mint minden tévénél elég sokat kell állítgatni mire megtalálod a tetszésedre való képmódokat. Lehet, hogy kell félni ( mint írtad ) a beégéstől, de jelenleg más tévéknél meg mástól kell félni. A Led tévéknél ott a bevilágítási hiba, az is előjöhet hosszabb működés után is. Nincs tökéletes konstrukció. Akár a Qledet, akár az Oledet választod a felső kategória lesz, minőséget kapsz. Hasonló minőségű Led TV még a Sony 9005 is. Bármelyiket választod ajánlatos hozzá + 3 év garanciát venni ( hogy nyugodtan aludjál ) . Ezt az MM - ben utólag is megteheted ( érdeklődjed meg a feltételeit ). Üdv.

(#33011) Killerlaca válasza Killerlaca (#33001) üzenetére


Killerlaca
senior tag

Sziasztok!

Erről tud valaki infót!
[link]
Illetve tud valaki ajánlani olyat amit érdemes meg venni?

Köszönöm

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#33012) Vasy09


Vasy09
őstag

Nézegettem most a tévéket, amiket ajánlottatok.

Amiken gondolkodom:

- Panasonic 55ZF800E
- Panasonic 55ZF950E

Itt a 950-es az többet tud? Vagy?

- Samsung 55 Q85R (de ez már jócskán átnyúlik a kereten)
- Samsung QE55Q8DN (esetleg Q8FN)

A két samu közül az utóbbi az a mi árban jobb lenne.

Véleményetek szerint melyik lenne a legjobb választás viszonylag hosszú távra (5 év)? Főleg film nézés lenne, néha-néha PS4-Xbox One, illetve nagy ritkán kábeltévé nézés!

Még annyi, hogy hol érdemes megvenni, ha sikerül dönteni?

Gamertag: Vasy09

(#33013) utgyuru


utgyuru
aktív tag

Jobb topicot nem találtam neki: egy Sony KD-55W809C-t még 3 év kiterjesztett garival mennyiért lehet eladni? Eladni akarom nem hirdetni

(#33014) AL válasza Vasy09 (#33012) üzenetére


AL
addikt

Szia ! A 2 Oled között tudtommal lényeges különbség az 55FZ950 eshez adott Technic hangprojektor, képminőségben nem tudok nagy különbségről (az Oledeknél minimális a képbeli eltérés, nem olyan drasztikus, mint a Lednél ).
Ezen az oldalon megnézheted a főbb tulajdonságokat : [link]
Itt az adatokat láthatod : [link]
Szerintem bármennyire is olcsó ismeretlen helyen ne vegyél. A nagyobb áruházláncokat ajánlom ( MM, Euronics, stb. ) Ők hazai garanciát adnak. Ajánlatos + 3 év garanciát is venni hozzá, bármelyiket is veszed.
Üdv.

(#33015) AL válasza Killerlaca (#33011) üzenetére


AL
addikt

Szia ! A Samukat nem ismerem, de az adatait itt láthatod : [link]
VA paneles, 50 Hz. Ha VA paneles kell és jó a kisebb, akkor jó választás a 100 Hz es , androidos Sony 49XF8505, 8577, 8596 (ugyanaz). Az elmúlt héten 180 ezer volt, most a kuponakció miatt drágább. Ennek az 55 ős változata IPS paneles, androidos.
Itt láthatsz a 49 esről tesztet : [link]

Olcsóbb, de 50 Hz - es IPS az : 55XF7596 androidosak.
50 Hz es alap, VA paneles és nem androidos az 55XF7005, 7077, 7096
Szintén olcsóbb és 50 Hz Panasonic : 55FX600, 623, 633 : ezek IPS direct ledes készülékek, csak a képjavítórendszerben van különbség.
Samsungból 100 Hz es : [link]
[link]
A 32995 - ös levélben is találsz infókat. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#33016) sakal83 válasza Vasy09 (#33012) üzenetére


sakal83
addikt

A 950esnek nagyon jo a hangja. Media euronicsban erdemes venni.

Ha viszont bestbuyra vagysz akkor sos vegyel egy lg 65b8at az euronicsben 465kert. Ha nem kell 65os akkor en mindenkepp vmelyik panat vennem. De terjeszd ki a garit 5 evre.

Az fz800as ma meg 380k a mediaban.

Filmre az olednel nincs jobb

[ Szerkesztve ]

(#33017) Redshift


Redshift
csendes tag

Sziasztok,

65" 4k TV-t szeretnék venni, eddig a Samsung Q*FN-eket nézegettem. Keret 4-500k (nagyon max) Ezek közül melyiket érdemes venni? (Q6, Q7, Q8?) Esetleg más javaslat?

Ahogy elnézem a Q7FN és Q8FN között nincs nagy különbség árban, érdemesebb a Q8-at venni? Szintén ugyanez a kérdés Q6 vs Q7 esetben is, ezek között elég nagy az árrés.

Ami aggaszt ezeknél az a DTS support hiánya. Sima TV adást illetve Plex Media Serverről nézek filmeket a TV-s Plex Appon keresztül. Feltételezem, hogy a Plex transcode-olni fogja a DTS audiot a Samsung TV-nek, de nem vagyok benne biztos - ezt meg tudja valaki erősíteni vagy cáfolni?

Köszönöm!

(#33018) sakal83 válasza Redshift (#33017) üzenetére


sakal83
addikt

Ha van idod es euronics a kozeledben akkor az euronicsben 465k az lg 65b8 ami kivalo oled tv ennyier

(#33019) Skynet258 válasza Skynet258 (#32983) üzenetére


Skynet258
veterán

Az létezik, hogy még az LG SH7 soundbar is jobban szól ezzel az LG tévével? :F Az előző egy Samsung volt, de most a tv-n a spotify érezhetően szebben szól (a soundbar ki is írja hogy LG OPT tehát felismeri hogy saját tőről fakadnak. :D).

https://geekpulse.hu

(#33020) Latyaa válasza AL (#33010) üzenetére


Latyaa
tag

Köszi szépen a választ! :) Szerintem az LG Oled mellett döntök egyébként. :)

Samsung Galaxy S22 Ultra

(#33021) tboy93 válasza emmm (#33000) üzenetére


tboy93
nagyúr

Orulok ha segített a dontesben :R Ha kérdésed lesz a TV-vel kapcsolatban nyugodtan írj.

(#33022) kchris78


kchris78
veterán

en olvasgatok par napja tvs forumokat, es orommel tapasztalom hogy itt is mennek az egymasnak esesek oled lcd es samu lg vonalon :D. en lehet qled mellett dontok, nem en akarok akarok lenni a tchnologiaert hanem forditva. gondolkodni sem akarok beegesben.. viszont tovabb is akarok lepni az lg 47lm615-osomrol is (ez talan nem lesz azert tul nehez). igy talan kiegyenlitett dontes lehet egy qled... egy nanocellas tesztet neztem es erdekes volt a valos 1:1100 static contrast ratio.... es azert h mar nem oled akkor lehetoleg legyen kicsit olcsobb is. plusz lcd eseteben siman megvesz az ember egy hasznaltat (egy 55-os qhd van fenn 200-ert ha vkit erdekel) mig oledbol ezt azert jobban megfontolja, meddig es mire volt hasznalva a panel?

(#33023) Vasy09 válasza AL (#33014) üzenetére


Vasy09
őstag

Köszönöm szépen, már nézem is! :R

Szerintem pana lesz, de még kicsit érlelem! Samsungom volt, abban nem csalódtam! A Sony-val sajnos mellé nyúltam (android kiborít)! Pana még nem volt, de ismerősök is csak jókat mondanak róluk!

Aqua-ról van tapasztalat? Érdemes esetleg náluk venni? Vagy maradjak edigitálnál?

[ Szerkesztve ]

Gamertag: Vasy09

(#33024) Gaborka30 válasza Gaborka30 (#32957) üzenetére


Gaborka30
aktív tag

Erre esetleg javaslat? :)

(#33025) kchris78 válasza Gaborka30 (#33024) üzenetére


kchris78
veterán

en 3 napja nezem ezt a kategoriat. sokan lehuzzak a qledet pedig hacsak nem akciozzak be azert meg olcsobb mint az oled... illetve a premium mas gyartos lcdk ugyanolyan dragak... ha van ideje az embernek el kell menni megnezni. (mondjuk az se egyszeru uzleti fenyviszonyok mellett) 1-1 esetben kicsit fogtam a fejem teszt melletti hozzaszolasokban. 5-8000 ezres kontrasztu panelek eseten meg mindig a feketet lehuzni...

illetve akinek van informacioja: a tvs oledek pwmmel operalnak mint a telefonok?

[ Szerkesztve ]

(#33026) Zoló1981 válasza kchris78 (#33025) üzenetére


Zoló1981
tag

Egyáltalán nem húzzák le a QLED tévéket.
Itt már jó páran vettek Q6-ot, nyilván az ára miatt.
Nincs olyan szép, mint az OLED, de jelenleg az LCD csúcsa.
Legalábbis januárban, amikor néztem őket, még egyedül a Q9 közelítette meg az OLED-eket.

Zoló, a segédM. - Samsung Galaxy S7 | acer aspire E15 | LG 32LA620S | LG 55UH850V | LG G2 mini (D620r)

(#33027) kchris78 válasza Zoló1981 (#33026) üzenetére


kchris78
veterán

igaz altalanositottam, tobb mas topicban irtak inkabb ilyeneket.

[ Szerkesztve ]

(#33028) kchris78 válasza kchris78 (#33027) üzenetére


kchris78
veterán

ha ragaszkodik az ember a 3Dhez van meg valami normalis valasztasi lehetoseg?

(#33029) Gaborka30 válasza kchris78 (#33025) üzenetére


Gaborka30
aktív tag

Akkor Q6fn? Sonytól nincs ajánlott alternatíva?

(#33030) kchris78 válasza Gaborka30 (#33029) üzenetére


kchris78
veterán

https://www.displayspecifications.com/en/model/65f6a4b

ez meg jonak tunik leiras alapjan de a sony altal tamogatott droidot lehuzzak sokan mert lassu es instabil.

(#33031) kchris78 válasza kchris78 (#33030) üzenetére


kchris78
veterán

ha fizikailag elferne en most egy hasznalt 65-is qledet vennek. nem gondolom h 1-2 ev alatt barmi minosegi parametere csokken ennyi ido alatt, es 250-ert van mar ilyen hirdetve. de van aki odzkodik a hasznalttol.

(#33032) lezuvius válasza Vasy09 (#33023) üzenetére


lezuvius
őstag

Edigiből vagy Mediaából vegyél tv-t ha Panasonic mellett döntesz. 55fz800 és 55fz950 közül én az előbbit venném és a maradék pénzt beforgatnám egy jobb Soundbarba vagy pedig plusz garanciába.

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#33033) lezuvius válasza Redshift (#33017) üzenetére


lezuvius
őstag

Ahogy sakal83 is írta ebben az ár kategóriában már elengedném a LCD tévéket, amikor már OLED-t lehet kapni. Amennyiben az LCD-k mellett maradnál, akkor pedig Sony 65FX9005, remek FALD-os tv és szintén kvantum pöttyös és még a DTS hiányával sem kell szenvedni. A Dolby Vision megjelenítése már csak hab a tortán.

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#33034) kchris78 válasza lezuvius (#33033) üzenetére


kchris78
veterán

igaz a samsung Dolby vision, meg az újabbakra mondjak hogy se avit se mas regebbi formatumot nem jelenit meg, az a vicc kategoria ebben az arban (mondjuk en tulelnem).

[ Szerkesztve ]

(#33035) kchris78 válasza lezuvius (#33033) üzenetére


kchris78
veterán

ez a sony 400most a sonynal.

(#33036) Yeeeti


Yeeeti
tag

Sziasztok!

Milyen tv-t tudnátok ajánlani főleg tv, illete hdd-ről film nézésre?

Főbb szempontok:
- Tv nézés
- Film nézés (hdd, jó lenne min. 2 USB)
- Preferált lg
- Idősebbeknek lesz
- Kb. 150.000 Ft áron

Köszönöm,
Y

Nokia 5110 > Nokia 3310 > Nokia 3410 > Siemens S55 > Nokia 7650 > Motorola MPX 200 > Sony Ericsson 910i > Sony Ericsson W950 > Sony Ericsson P1 > Samsung Galaxy S > Samsung Galaxy Note 2 > Samsung Galaxy Note 4 > Huawei Nexus 6P > Oneplus 6 > Oneplus 6T > Oneplus 8 Pro

(#33037) kchris78 válasza Yeeeti (#33036) üzenetére


kchris78
veterán

meret kategoria mettol meddig? az meg fontos szerintem.

(#33038) Tisko válasza AL (#33006) üzenetére


Tisko
újonc

Köszönöm a segítséget!

(#33039) ribarszki


ribarszki
őstag

Sziasztok! Milyen magasra raknátok egy 65" tévét a falon? 3-4 méterre ülnénk tőle ülőgarnitúrán. Mennyire legyen az alja a padlótól?
Valahol azt olvasom, hogy közepe szemmagasság, valahol azt, hogy feljebb a moziélmény miatt.

Köszönöm!

(#33040) Vasy09 válasza lezuvius (#33032) üzenetére


Vasy09
őstag

Köszi szépen! Ezek szerint megjelenítésben nincs különbség köztük? :U

MM-ben tegnap lecsúsztam a 950-ről! :(((

Gamertag: Vasy09

(#33041) tboy93 válasza ribarszki (#33039) üzenetére


tboy93
nagyúr

Én nem szeretek felfele bámulni, úgyhogy szemmagasságba szoktam rakni.

(#33042) Fernet válasza ribarszki (#33039) üzenetére


Fernet
senior tag

A legoptimálisabb, ha ülő helyzetben szemmagasságban van a közepe. Legalábbis én így használom.

(#33043) Omateee


Omateee
tag

Sziasztok!

Tv vásárlás előtt állok. Eddig LG TV-k voltak a környezetemben, jó tapasztalataim vannak róluk, mind a képi világban mind a funkciókat tekintve. Ezek alapján most is LG-t néztem.

Használatot tekintve leginkább filmnézés NAS-ról, egy PS4 Pro játékra, elvétve néha TV műsörök. A méret 55" fixen, azonban kicsit elvesztem a különböző típusjelzések között, ebben kérnék tanácsot tőletek.

Az alábbiakat néztem:

[55UK6950PLB]

[55UK6470PLC]

[55UK6750PLD]

Ezek között segítsetek kiigazodni. Esetleg ha van más tanács a fent leírt használat alapján, hasonló kategóriában, szívesen fogadom.

(#33044) tboy93 válasza Omateee (#33043) üzenetére


tboy93
nagyúr

Játékhoz 120hz-es tv-t nézz ;)

(#33045) Vasy09


Vasy09
őstag

Elgondolkodtam azon, hogy megéri-e a majd 100 ezer forint többletet az fz950 az fz800-hoz képest? Mivel tud többet? Vagy csak a hangprojektor a plusz, amit adnak hozzá? :U :U

[ Szerkesztve ]

Gamertag: Vasy09

(#33046) Zoo123


Zoo123
senior tag

Sziasztok!

55" 4k TV-t keresek, elsősorban filmnézésre, de napi több óra PC játék is lenne, ami fontos hogy, ne égjen be!

-200-300K költségkeret,
-"Okos" funkció nem lényeg,
-Ezért az árárt kapható legjobb képminőség, minél mélyebb fekete, nagy statikus kontrasztarány,
Sötét szobában szélesvásznú u.n."letterbox" filmet nézve fekete legyen az alsó felső csík, ne sötétszürke.
-NE PWM szabályozású legyen a háttérvilágítás (nagyon nem bírja a szemem a villódzást, hiába többszáz hertz))
-HDR, szép telt színek,
-4k@60fps az alap elvárás de ha 120HZ-es panel van benne (1080p@120HZ az sem baj) :)
-Freesync nem elvárás, de ha van az sem baj.

Amik eddig a listámra kerültek:
-Sony X900F, bár ezt már sehol nem árulják, ennek amúgy mi az utóda?
-Samsung NU800x

Ajánjatok kérlek néhány -a fenti kritériumoknak- megfelelő TV-t.

[ Szerkesztve ]

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#33047) Fernet válasza Zoo123 (#33046) üzenetére


Fernet
senior tag

Úgy tudom az X900F ugyanaz mint az XF9005, csak régiónként más az elnevezésük, X900F az USA-ban van. De javítsatok ki ha tévedek.

(#33048) Omateee válasza tboy93 (#33044) üzenetére


Omateee
tag

4k 120Hz-es kijelző ebben az árkategóriában? Tudsz nekem példának ilyen típust írni? :)

(#33049) tboy93 válasza Zoo123 (#33046) üzenetére


tboy93
nagyúr

Samu 55 q6fn

(#33050) Fernet válasza Zoo123 (#33046) üzenetére


Fernet
senior tag

Nemrég cseréltem le egy 42-es Panasonic S20-as plazmát a Sony KD-55XF9005-re. Elsősorban filmnézés és Xbox mellé kerestem nagyobb képernyős TV-t. Az eddigi tapasztalatok vele mindenképp pozitívak. Bár vannak (az LCD technológiából adódó) dolgok amiket szokni kell plazma után (pl. betekintési szög) és kell idő mire jól beállítja az ember a képet, de az eredmény magáért beszél. Megnéztünk pár 4K-s természetfilmet és kis túlzással szinte olyan mintha egy ablakon néznék ki, nagyon szép a képe. A sötét részekkel sincs gond, jó dolog ez a local dimming, bár bizonyos esetekben, ha egy fekete háttéren egy világos tartalom jelenik meg (akár egy csatorna logó) ott azért valamennyire átszűrődik a háttérfény. Bár lehet egy megfelelő beállítással ez is javítható. Összességében nem bántam meg a cserét, néztem az OLED TV-ket is és ha csak filmezésre kellett volna, akkor amellett döntök, de Xbox mellé nem mertem bevállalni, félek a beégéstől.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.