Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36001) AL válasza BPéter1984 (#36000) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Ha jó a VA panel és az android, akkor ez jó ár . Kisebb, mint írtad: Bravia KD-60XF8305 : 280 ezer
Itt vannak az adatai : [link]
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#36002) sanyi062929


sanyi062929
csendes tag

Sziasztok!

Konkretizálódni látszik a 65-75 col körüli TV vásárlás, ez a három tűnik még esélyesnek:

LG 70UM7450
Sony 65XG8505
Sony 75XG8096

Ezek közül sajnos azLG-t nem tudom megnézni, nem találok kiállított darabot, pedig tetszik a mérete, és árban sem rossz, ha jó lenne, ezt választanám, de félek a VA panel miatt is a betekintési szög miatt.

A Sony-k ki vannak állítva.
Az 65XG8505 nagyon tetszik, de lehetne nagyobb.
A 75XG8096 képe tetszik, de félek, hogy 1,5-3 méterről a TV adások élvezhetetlenek lesznek, meg az a méret már VA paneles, és ugyan a boltban nagy különbséget nem láttam, félek,. hogy otthoni környezetben zavaró lesz a betekintési szög miatt. (A Panasonic 65GX830E ezért esett ki, ott egyértelmű volt a fakulás oldalról).
Továbbá ez a nagy Sony a legdrágább, viszont néhány napos visszaolvasgatásom alatt mintha azt láttam volna, hogy a 8096-ot le szoktátok húzni. A 8505 jobb?

Van egyébként 65XF9005 is, de az már egy százassal drágább a 8505-nél, nem tudom, megéri-e.

(#36003) pipo112


pipo112
senior tag

Üdv!
Nos az itteni tapasztalat és infó gyüjtés után sikerült választanom! Ami egy Sony kd-43 xg 8196 os lett , pár nap állítgatás és ismerkedés után azt kell mondjam jól döntöttem, éles kép szép színek attól hogy ips még sötét szobába is nagyon jó képe van. Az x1 proci jól teszi dolgát meccs nézésnél nem húz csíkot a labda és nem felhősödik. Telekomtól 150k best buy szerintem!

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#36004) AL válasza sanyi062929 (#36002) üzenetére


AL
addikt

Szia ! 1,5 méterről szerintem a 75 - ösnek csak a felét látod és a kép minősége sem lesz megfelelő.
Kétféle nézési távot is írtál . Ha a Nézési táv 1,5 körüli, akkor szerintem elég az 55 is, ha 3 akkor sem lesz a 65 kicsi. Próbáljad ki egy üzletben ezeket a távolságokat és azt a nézési szöget, ahogy otthon nézni fogod.
Itt láthatod a készülékek adatait . Az LG és a Sony 9005 VA paneles. A másik két Sony, pedig IPS. Azért nem láttál nagy különbséget köztük. Csak a 9005 valós 10 bit. A Sony 9005 és a 8505 100 Hz.
[link]
[link]
Az árakban nincs olyan nagy különbség, mint ahogy írtad, mert az MM - ben az XG8505 csak 30 ezerrel olcsóbb, mint a tavalyi XF9005. Az Alzában, pedig még olcsóbb is az XF9005.
A 75 - ös 8096 - os kerül 100 - al többe, mint a XF9005
[link]
[link]
[link]
Az MM - ben most sok TV akciós áron van.
A tavalyi 65XF8596 van a legjobb áron, ez szinte ugyanaz mint az XG8505. Olcsóbb, mert tavalyi, kifutó széria.
[link] 356 ezer
100 Hz , android, IPS panel és valós 10 bit : [link]
Bármelyiket veszed érdemes hozzá + 3 év garanciát venni. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#36005) OPiiPO


OPiiPO
addikt

Hali,

Telekomtól vennék TV-t, kb ezeket néztem első körben:
LG 55SM8200PLA
Samsung QE55Q70
Sony KD55XF9005

55" méretben elegendő, LG 55UJ6307-et váltana. Világos nappali, főleg film és sport, FHD és 2K, HDR szabványok jó ha van, hang lényegtelen mert külön cuccra lesz kötve. Melyik lenne ajánlott, valamint ha ebben az árban van más ötlet is, azt is köszönöm.

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#36006) Pkc83


Pkc83
őstag

Sziasztok!

Nem hiszem , hogy jó helyre irok de nem találtam megfelelő Topikot.
Szóval van egy Telefunken led tévém ami a mai napig a falra volt felszerelve.
Mindegy miért de le kellett szednem és a talpára rakni, viszont nincsenek
meg a talpnak a csavarjai. Én marha meg valószinüleg hosszú csavarokat
raktam bele és nincs se kép se hang. Bekapcsol a tv mert halvány fényt
ad a kijelző de semmit nem jelenit meg és persze hang sincs.
Van esetleg valakinek ilyen hibával tapasztalata , hogy mi mehetett
tönkre illetve , hogy érdemes a javitásával foglalkozni egyáltalán?

Köszi a segitséget! :R

(#36007) Soká válasza Pkc83 (#36006) üzenetére


Soká
senior tag

Áhh...
Kivetted a csavarokat? Próbáltad úgy? Okozhattál zárlatot is, el is szakíthattál valamit...

(#36008) Pkc83 válasza Soká (#36007) üzenetére


Pkc83
őstag

Igen kivettem és kipróbáltam talp nélkül is de semmi..
Belevilágitottam a lukakba elvileg nem tört el semmi de látok
az egyikbe valami dióda szerüt. Én a zárlatra szavaznék
csak nem tudom ilyenkor mi megy ki és , hogy érdemes e
foglalkozni vele?

(#36009) Soká válasza Pkc83 (#36008) üzenetére


Soká
senior tag

Szerelőt kell megkérdezni... persze úgyis azt mondják majd, hogy látni kell...

(#36010) Pkc83 válasza Soká (#36009) üzenetére


Pkc83
őstag

Értem. Köszi a segitséget! :R

(#36011) glaci


glaci
őstag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni Tőletek. Sajnos tegnap bedöglött a régi (3,5 éves) Sharp Aquos készülékünk, ezért szükséges lett egy új készülék vásárlása.
Kérlek Benneteket segítsetek választani az UPC -nél elérhető televíziók közűl. 2 kritériumnak kellene, hogy megfeleljen: Az egyik, hogy legalább 50 (de inkább 55) colos legyen, a másik, hogy a havi részlet lehetőleg maradjon a lélektani 10 k / hó alatt. Ezek figyelembe vételével keresem a legjobb ár / érték arányú készüléket, lehetőleg valamivel hosszabb távra, mint amennyit a mostani kibírt.
(Annak, hogy miért éppen az UPC praktikus okai vannak: Egyrészt az egyszerű részletre vásárlás, a másik pedig hogy hamarosan lejár a hűségem és így még 2 évre "be tudnám betonozni" a jelenlegi nagyon kedvező árú csomagomat.)

Előre is köszönöm szépen a segítségeteket!

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#36012) HoTDoG


HoTDoG
tag

Sziasztok,

Kicsit megkéstem a vásárlással, de most már nagyjából tudom mire lenne szükségem.
Kb 2,5-3m-ről fogjuk nézni. A tv két oldalán 1-1 ablak lesz, plusz az erkélyajtó is közel. Emellett a kanapé széles, így kb 10-20 fokból is nézhetőnek kellene lenni, amire ezek alapján az IPS panel lenne a megfelelő. Film - és sorozatnézés, HBO Go, Plex, Netlifx, ritkán PS4 Fifával.
Ezt a modellt néztem. 2019-es, Airplay támogatással, 120 Hz,
LG 55 SM8600PLA
Szerintem a célra ideális és árban is jónak tűnik az Aqua-nál, 289.990-ért.

Mit gondoltok? Van erre megfelelőbb választás most, ami árban sincs sokkal feljebb?

Köszi!

(#36013) HoTDoG válasza HoTDoG (#36012) üzenetére


HoTDoG
tag

Közben megtaláltam LG 55SM8500PLA
A 8500 és 8600 között mi a különbség? Se az LG, se displayspecs.com -on nem derült ki :)

(#36014) Deadzone41


Deadzone41
őstag

Sziasztok!
Tv-t keresek 65" méretben, keret: 5 év garival max400k. elég a 60hz, legyen VA panel, és a lehető legjobb képminőség ami az árba belefér. Samsung kilőve, mert nem tud arc-on 5.1-et kiküldeni.

(#36015) AL válasza OPiiPO (#36005) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Választásnál lényeges, hogy milyen a panel. Az LG IPS, a másik 2 VA paneles.
Ha csak szemből nézed, akkor jobb a VA, de ha oldalról is ( a nézési szögtől függ ), akkor IPS .
A VA - nak jobb a feketéje és a kontrasztja, de kisebb a betekintési szöge. [link]
Az LG csak 50 Hz ( gyengébb a mozgásmegjelenítése, a másik 2 TV 100 Hz.
Itt láthatod az adataikat : [link] Minkét VA paneles a jobbak közé tartozik, ízlés dolga, hogy kinek melyik tetszik. Választás előtt érdemes üzletben megnézni őket az otthoni nézési távról és szögből. A Sony androidos. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#36016) AL válasza Deadzone41 (#36014) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Ebben az árban VA kijelzős két készülék van a jobbak között.
Ez kisebb, de 100 Hz : Sony Bravia KD-60XF8305, a másik Panasonic 65GX810 és 830.
Ezek csak 50 Hz, de a Panának idén nincs is 100 Hz - es LED tévéje. Itt olvashatsz róla .
Itt láthatod az adataikat. A 810 és a 830 szinte ugyanaz.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#36017) bajnokpityu válasza AL (#36015) üzenetére


bajnokpityu
félisten

miért jelentesz ki ilyet h jobb a va mint az ips?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#36018) OPiiPO válasza AL (#36015) üzenetére


OPiiPO
addikt

Köszi! Szemből fogjuk nézni, a VA paneles is jó lehet.

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#36019) Brenor


Brenor
aktív tag

Egy 43 colos uhd bluetoothos led tv-t vennék. Azt szeretném megvenni ami most ár-érték arányban az egyik legjobb választás. Nem rég néztem ki egyet 110-ért, max 130ig vennék. Melyiket ajánlanátok?

(#36020) galez


galez
csendes tag

Sziasztok!

LG OLED55B8PLA TV felhasználóktól szeretnék kérdezni.

A Prohardver-es tesztben ez áll: "A térhatású hangszabványok közül a Dolby Atmos és a Dolby True HD állományok állították áthághatatlan akadályok elé a tévét, a többivel nem volt gond."
Azt szeretném kérdezni, hogy ez valóban igaz-e ebben a formában, vagy esetleg azóta kapott valamilyen frissítést, ami megoldotta ezt a dolgot?
Nagyon gondolkodom a tv megvételében, de úgy kell számoljak, hogy külső lejátszó is kell, ha a belső nem viszi az ilyen típusú hangsávokat.

A válaszokat előre is köszönöm!

(#36021) Hzsolt11 válasza #76500480 (#35998) üzenetére


Hzsolt11
tag

Értem
https://www.samsung.com/hu/tvs/ru8002u/UE65RU8002UXXH/

És erről a tv-ről mi a véleményed?
Vagy esetleg tudsz olyan tv-t mondani ami jó mint a Sony Bravia KD-65XF9005B
De árban mégis olcsóbb

(#36022) stilo18 válasza Hzsolt11 (#36021) üzenetére


stilo18
addikt

Olyan nincsen.
Megint 420k Ft amúgy.

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#36023) Pandimakaay


Pandimakaay
tag

Sziasztok,

upc-nél vagyok előfizető, az ő kínálatukból tudnátok ajánlani? Samsungot gondoltam. Xboxone al játszok, filmeket nézek, mkv formátumban. Van hbo go, netflixem. Árban bármelyik lehet. Most egy 104 cm es sony van.

Köszönöm előre a segítséget.

https://www.upc.hu/webshop/lakossagi/keszulekek/?F1n=ESZK_KTIP&F1v=TV

(#36024) Sly189


Sly189
senior tag

Sziasztok,
körvonalazódik hogy mit is szeretnék.
120Hz, VA panel, FALD, 65" -24p lejátszás akadásmentesen fontos!

Keret: 400.000 HUF, ötlet, típus ajánlás valakinek?
Eddig ott járok hogy a MM-ban QE65Q70 van 429-ért... kiterjesztett garival még jó is lenne, csak az még nincs benne a 429-ben :)

[ Szerkesztve ]

(#36025) AL válasza Sly189 (#36024) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Ez egy tízessel olcsóbb ( 420 ezer ) : SONY KD-65XF9005B 4K HDR Android TV
A Sony tévékhez, ha hivatalos helyen veszed később is vehetsz a Sony márkaboltokban
( 1 éven belül ) + garanciát. Itt láthatod az adatokat : Sony - Samsung
Ha mégis a Samu mellett döntesz, akkor az MM - ben is van mód rá, hogy később vegyél + garanciát. Ha jól tudom fél éven belül. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#36026) Sly189 válasza AL (#36025) üzenetére


Sly189
senior tag

Egész korrekt kis alternatíva! Köszönöm!
Bár a Sony-nak jár a pofon a gagyi távirányítókért! :D Szintúgy a Panasonic, Philipsnek is :) (ebben az árkategóriában illene valamit villantani.)

Még láttam egy Sony 65AF8-ast, kiállított darab, így a közepén van egy kis beégés, viszont árban nagyon jó. 350.000 Pénz, normális tartalmaknál nem zavaró szerintem, csak homogén képnél. Van értelme gondolkozni rajta?

[ Szerkesztve ]

(#36027) gyvince


gyvince
senior tag

sziasztok kérdés...melyik jobb... :D

Samsung QE55q70
Sony KD55XF9005
szimpla filmnézés TV nézés...
nincs konzolom (nem biztos hogy nem lesz)
Youtube meg hasonlókra kellene...

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#36028) Sly189 válasza Sly189 (#36026) üzenetére


Sly189
senior tag

Így néz ki a beégés.

becsillanás is van benne. Középen van a beégés.

[ Szerkesztve ]

(#36029) AL válasza Sly189 (#36026) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Az biztos, hogy ez nagyon kedvező ár. A panelfrissítésekkel lehet, hogy csökkenteni tudod a beégés nyomait, de nem biztos és jó lenne tudni, hogy mennyit ment ( mennyi az üzemidő ). Nálam 1,5 év alatt 3000 óra van ( gondolom ez egy átlagos idő ). Korábban a Sony topickban leírták az ellenőrzés módját, de már nem tudom. Ha megadják a 2 év garanciát és tudsz hozzá + 3 - at venni, akkor elgondolkodtató. Nem tudom, hogy mernék e kockáztatni, csábító.
A rendes ára 600 - 700 ezer.
Hátha itt leírja Valaki az Üzemidő ellenőrzési módját.
Nekem originált volt az Oledem, mégis van a közepén egy beégésszerű négyszög. Korábban leírták, hogy ez a panelgyártás során került bele ( gyártási hiba ). Még nem próbáltam gariztatni, de kíváncsi vagyok mit mondanak rá. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#36030) Sly189 válasza AL (#36029) üzenetére


Sly189
senior tag

Az jó lenne! Igen, kockázatos, kérdés hogy romlani fog-e a későbbiekben (nagymértékben) vagy filmek nézése közben nem problémás...

(#36031) stilo18 válasza Sly189 (#36028) üzenetére


stilo18
addikt

Nagyon át kellene nézni, ha találsz mondjuk pixel hibát, akkor lehet megvenném. Lg-nél pixel hibánál cserélik a panelt, a beégés nem garanciális hiba elvileg (!), a szervizesen is múlik.

Illetve tinting - nél is szokott lenni panel csere.

Kérdezz be az oled topikba, hogy ott mit mondanak rá. (Sony garanciális ügyintézés)

Én ezt úgy venném meg, hogy egyből menne a szervizbe a tv... és ha megcsinálnák, durván jó vételt csinálnék.

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#36032) stilo18 válasza AL (#36025) üzenetére


stilo18
addikt

Érdekes ezek az "általános" adatok.
Persze tudom ahány panel, annyi eredmény..
Rtings - en pl a Sony nem éri el a 6000-es kontrasztot, a Samsung 8000 felett van :U

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#36033) AkosKJ válasza Sly189 (#36028) üzenetére


AkosKJ
tag

Küld el e-mailen az LG ügyfélszolgálatnak a képeket. KB 90. % hogy azt fogják írni hogy cserés a kijelző és küldik a szervízest. Nálam kijött a szakszervízes, megnézte lefotózta ő is a hibát, nálam erős banding volt de nem volt túl zavaró csak miután ráált a szemem meg egy két Sd adásnál.
Szervízzel leegyeztetett és küldték az új panelt amit hozott és ki is cserélt.
Kb leszedett mindent a képernyőről és átrakta az újra 😁

[ Szerkesztve ]

(#36034) AkosKJ


AkosKJ
tag

Srácok valakinek a LG SM 8200 as tv ről van valakinek véleménye tesztje bármilye, sajnos csak oroszt találtam illetve csak a 8500 és 8600 ról de ugye azok már jobbak valamit csak a 8600 láttam élőbe.
Az érdekelne hogy mi a tapasztalat róla azt tudom hogy nanocell ips paneles 60 Hz. Esetleg megéri e a 8500 vagy 8600 asra költeni többet. Csak egykét filmre lenne használva meg tv adásra szülőknek.
LG topicban sajnos nem nagyon reagáltak a kérdésre.
Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#36035) windlord


windlord
őstag

Apósom szeretne egy tvt,ami 42" full hd eleg (de ha többet tud a tv az sem baj).Márka,bármi mindegy.
Az ár 110-120k.
Ajánlanátok tippet,ha kérhetek?

(#36036) windlord válasza windlord (#36035) üzenetére


windlord
őstag

Bocsánat,annyi meg a lényeg,hogy ultravékony legyen a kavaja,tehát minél kisebb legyen a szélessége. 91cm felett nem fér el.

(#36037) OPiiPO válasza AkosKJ (#36033) üzenetére


OPiiPO
addikt

Ez Sony, ott ez kicsit máshogy megy . . .

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#36038) OPiiPO válasza AL (#36015) üzenetére


OPiiPO
addikt

Hali,

Egy kérdés merült még fel: Q70-nél mennyire zavaró a VA panelekre jellemző betekintési szög cs9kkenés. Konkrétan az érdekelne, hogy ha valaki _pontosan_ a TV bal vagy jobb szélével szemben ül, az milyen képminőség csökkenést fog tapasztalni?

Köszi!

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#36039) stilo18 válasza OPiiPO (#36038) üzenetére


stilo18
addikt

[link]
Ez a videó jól demonstrálja azért, ennél jobban csak a "menjél be személyesen az üzletbe" tudja...

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#36040) Victoryus94


Victoryus94
őstag

Sziasztok.

A következő 4 hónapban tervezek TV-t vásárolni, és a segítségetek szeretném kérni, mert nem tudom mi lenne a legjobb megoldás.

Ami biztos: 4K-HDR kompatibilitás. Elsősorban 4K és FHD filmek (néha sorozatok) nézésére venném (hagyományos TV-m jelenleg sincs. HBO GO, és nCore mozizom 90%-ban).
110-140 centi közti méreten gondolkodom.
Olyan terméket keresek, amire normális garanciát kapok itthon, és valóban élvezhető képminőséget biztosít, de nem méregdrága (ezért szerintem OLED kiesik).
Buta TV is megfelel, ezesetben kapna egy TV okosítót, vagy egy mini pc-t.
Viszont amennyiben van olyan hardver+OS kombó, ami képes SMB-ről lejátszani a 4K-s filmeket (esetleg Plexről/Kodiról), és 2-5 év múlva nem akarom a kukába dobni (a sok fagyástól, lagg-tól) nyitott lennék egy Smart TV-re is. (sajnos nem ismerem a TV OS-eket, nem tudom, milyen választék van rájuk, milyen rendszerigényük van, stb)

Szóval első körben az a kérdésem, mit ajánlotok, illetve milyen árkategóriába lehet belőlni a fenti igényeim? (Én nem bánnám ha 150-ből kijönnék, de hosszabb távra veszek TV-t, inkább áldoznék rá többet, minthogy megbánjam hogy nem költöttem rá).

Terv az lenne, hogy 5.1-es hangfalszettet is veszek majd hozzá, de ahhoz még annyira sem értek mint a TV-hez, így azon majd később agyalnék.

[ Szerkesztve ]

(#36041) OPiiPO válasza stilo18 (#36039) üzenetére


OPiiPO
addikt

Köszi!

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#36042) Mexbacsi


Mexbacsi
tag

Sziasztok! Samu 55ru8002 ajánlható tv? Ilyen meretben keresünk max 250ig.

(#36043) NoMagix


NoMagix
addikt

Szerintetek melyik jobb vétel?
Samsung QE55Q60RATXXH vagy
Philips 55PUS8303
Esetleg lenne valami más max 220ezerért?
Világos nappaliban, főleg xbox x és film, kevés tv.

Köszönöm a választ!

[ Szerkesztve ]

(#36044) Stevenstyle


Stevenstyle
senior tag

Sziasztok!

Korosodó Samsung 50H6400-asom szeretném a hálóba száműzni és helyette valami nagyobbat a nappaliba tenni.

Az alábbi 2+1 készüléken gondolkozom:

- Philips 65 PUS7304 (Nem találok semmit róla, hogy milyen panel lehet benne, az Ambilight ellenben olyan extra ami tetszik, DE az is igaz, hogy sok hely nem lesz, ahol ki tud bontakozni. Oldalt 29-29cm, felül kb. 50cm. Kérdés, hogy milyen lehet a képminőség a többihez képest. Androidot el tudom viselni, két öcsémnek is SONY-t vettem anno.

- SONY 65 GX8196 (Úgy látom IPS panel, ez nálam negatívum, de a SONY-k jó mozgás megjelenítésében és úgy am-blok a képminőségben még sikerült csalódnom. Androidot el tudom viselni.

- SAMSUNG 65 RU7402 (ha jól tudom ez VA paneles, ez egy nagy pozitívum lenne, De elég rossz véleménnyel vannak az RU szériáról a Samsung topicban. Tizent egyáltalán nem ismerem.

Felhasználás: 80% filmezés, sorozat nézés (HTPC), 20% Xbox/PS, néha Forma1, Tour de France.

Örülnék, ha érkezne pár hozzáértő vélemény, előre is köszönöm!

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#36045) Galahed válasza Stevenstyle (#36044) üzenetére


Galahed
senior tag

Ez a három készülék engem is érdekelne, megköszönném a szakszerű választ. :R

(#36046) BPéter1984


BPéter1984
tag

" Sziasztok , TV vásárláson gondolkodom .
Jelenleg egy LG 47LW570S FHD 3D készülékem van ezt szeretném nagyobbra és modernebbre cserélni.
Konkrét kinézett típusok még nincsenek , amit belőttem magamnak az kb 65" , UHD 4K , ~300-350 ezer környéke .
F1-et és filmeket szoktam inkább nézni , meg 1-2 sorozat a tv-ben , lesz apple tv rajta , netflix , hbo go , és itthoni nas-on tárolt 1080p és 2160p blu ray filmek , házimozim van hozzá.
Ha kérhetnék tanácsokat véleményeket merre nézelődjek , milyen típusokat , mit tudjon , ezeket megköszönném. Remélem kapok segítő válaszokat. "

Azóta eljutottam odáig hogy a MM-ben néztem tv-t , 2 db samsungot ajánlottak , QE65Q60RATXXH és UE65RU7452UXXH .
Most kérném a tanácsokat ismét , eddig hajlok a Qled felé , ha valaki ismeri ezt a 2 típust akkor kérem írja meg melyiket miért vagy miért nem , vagy egy 3. típust ajánl valamiért. Köszönöm.

VOLVO S40 - 2005 , S80 - 2009 , Iphone X

(#36047) AL válasza stilo18 (#36032) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Biztos rosszul van kalibrálva a mérőműszaruk. 4000 helyett 8000 nem nagy különbség csak 100 %, vagy fordítva, akkor csak 50 % . [link]
Nem csak az Eladóknak, már a tesztelőknek sem lehet hinni. Így marad a 2 jó szemünk.
Nem hiszem, hogy azonos sorozatnál ilyen nagy szórás lenne a paneleknél, de a Technika csodákra képes. Üdv.

(#36048) AL válasza OPiiPO (#36038) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Én is azt mondom, mint stilo18, az a legbiztosabb, ha egy üzletben kipróbálod.
Nemcsak az oldalsó nézési szög számít, hanem, hogy milyen messze ülsz a tévétől és mennyire van az szemmagasságban, mert nemcsak oldalról, hanem alulról és felülről is torzíthat.
A nézési távolságon és az oldalsó szögön kívül még a magasság beállítást is próbáld az otthonihoz igazítani, amikor üzletben kipróbálod. Üdv.

(#36049) Pandimakaay


Pandimakaay
tag

Sziasztok, ezt a tvt szeretnem: Samsung QE49Q60RATXXH, van valakinek tapasztalata rola? Vagy esetleg siman velemenye? Olyan oldal esetleg ahol velemenyeket olvashatok, ertekeleseket? Tv nezesre hasznalnam, magas felbontasra, xbox one.

Koszonom szepen a segitseget.

(#36050) AL válasza BPéter1984 (#36046) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Ha szemből nézed, akkor a VA panel jobb ( jobb filmekhez és ha sötétben nézed ), mert jobb a kontrasztja és jobb a feketéje, mint az IPS nek. Ha oldalról is nézed, akkor IPS kell, mert oldalról a VA színei torzulnak. [link]
Itt láthatsz 2 VA panelest .
A Sony 100 Hz ( jobb a mozgásmegjelenítés ), a Pana 50 Hz, de ez sem rossz.
Az általad jelölt tévék is VA kijelzősek : A Qled 100 Hz, a másik 50 Hz.
Itt láthatod az adataikat : [link]
Ha IPS kell, akkor Sony 65XF8505, 8577, 8596 ( ezek tavalyiak, 100 Hz, de már kevés van )
[link] Az "olcsó" üzletet nem ismerem, nem tudom, hogy mennyire megbízható. Az a legjobb, ha hazai márkaszervizbe szól a garancia és lényeges, hogy legalább 2 év legyen ( néhány helyen, csak 1 évet adnak ).
Az Idei XG széria még drága. Üdv.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.