Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2301) TigerCat válasza #94529552 (#2300) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Köszönöm szépen!
Továbbítom az illetékes elvtársnak, remélem boldogul vele...
:-)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#2302) Bari14


Bari14
csendes tag

Sziasztok!
A következő tv-k közül melyiket érdemesebb megvenni?
LG 43LF510V
LG 42LF5610
Samsung UE40J5100
Előre is köszi!
Ui: ha esetleg van más ajánlat, szívesen fogadom azt is. :)

(#2303) f4cg80 válasza #94529552 (#2288) üzenetére


f4cg80
tag

Köszönöm a válaszod.
Hát igen,sajnos nincs sok infó róla a neten,Amazon értékelések szerint nagyon jó a képe,aki lehúzta,azért húzta le,mert nincs benne 3D meg Smart. Egy német tesztet találtam még róla,ott is jó pontokat kapott: [link] Képminőségre kb. az UB800-as szériával hozták ki egy szintre (UB820V,UB836V,UB800V). Mint mondtam,visszautasíthatatlan ajánlat volt,remélhetőleg holnap vagy hétfőn már beszámolhatok a tapasztalataimról róla.

(#2304) #94529552 válasza Bari14 (#2302) üzenetére


#94529552
törölt tag

Az 510V a legfapadosabb, inkább a másik 2. Ezek belépő modellek, szóval csodát nem kell várni ezektől. A digitális adás kötelező hozzájuk. Van más ajánlat is, de az keretfüggő.

(#2305) 5szabobercus válasza bb0t (#2253) üzenetére


5szabobercus
csendes újonc

Kösz a JOY ötletet, már ki is néztem a Sonynál az 50w755 illw756 típusokat.Van róluk valkinek véleménye? :)

Berci

(#2306) Dave567 válasza 5szabobercus (#2305) üzenetére


Dave567
addikt

Sony topicot nézd át, szerintem lesz ott tapasztalat.

(#2307) Bari14 válasza #94529552 (#2304) üzenetére


Bari14
csendes tag

Azt tudom hogy belépő modellek. A keret max 130000ft lenne.

(#2308) Dave567 válasza Bari14 (#2307) üzenetére


Dave567
addikt

Ha tudod akkor nézd meg a Samut.

(#2309) tom_77


tom_77
tag

Sziasztok.
FullHD TV érdekelne. 3m-ről nézném ezért oda gondolom felesleges lenne az UHD (?). Viszont 120Hz-eset szeretnék mert gyakrabban nézek pl meccset is. Melyik tipusok ajánlósak? Összeirtam párat, amik talán 120Hz-esek, de ebben nem vagyok teljesen biztos. 60"-os is beleférne a keretbe, igy az érdekelne.

Sharp AQUOS LC-60LE752E
Samsung UE60J6202
Samsung UE60H7000
Sony Bravia KDL-60W605B

(#2310) Noda10


Noda10
tag

Sziasztok!

Jártam Media Marktban hogy élőben is megnézzem a konzolokat, de olyat nem láttam, ami egy 101 entis tévét is tud derékszögben merőlegesen a falra fordítani. Létezik ilyen, vagy csak a 80-as tévékkel képelhető el ez?

(#2311) 5szabobercus válasza Dave567 (#2306) üzenetére


5szabobercus
csendes újonc

hááááát, a tesztben nem írtak túl sok jót.nézegetem az LG-t, Samsungot, Panasonicot is.

Berci

(#2312) #94529552 válasza Bari14 (#2307) üzenetére


#94529552
törölt tag

Akkor a LG 40LF630V [link] 127 910 Ft-ból megvan. Sztem megéri a felárat, de tudod.

tom_77 Egyértelmű, ha még lehet kapni az UE60H7000-et. Egyedüli felső kategóriás köztük, nemrég ajánlottam én is 395k volt hivatalos viszonteladóknál(Extreme Digit, MM) 3 év gyári garival. Mivel minél nagyobb tv-t veszünk, annál jobb minőségűt kellene. J6-os Samsungot itt hivatalosan nem forgalmaz a gyártó :F , nem tudni miért, és azért egy középkategóriás tévéért majdnem 400k-t kiadni gyári jótállás és szervizháttér nélkül... :(
A 2013-as Sharpról annyit, hogy volt aki megvette, de vissza is vitte. Nem Outlet-ben árulják? Tavalyi W605B? :N Sztem kifutott ez is, és inkább W8-asnál kezdődött a minőség ebben a kategóriában.

(#2313) belinho


belinho
senior tag

Üdv!

Szeretném lecserélni az ősöreg képcsöves TV-t egy modern LED-es TV-re, ebben kérném a segítségeteket.
A max keret 150 ezer forint és ebből az üzletből kellene majd megvennem.

Kolléga ezt a Samsungot ajánlotta!
Van ott még pár TV( LG-Sony,Panasonic), ami belefér a keretbe, szóval melyiket ajánlanátok?

(#2314) pn4hvq


pn4hvq
senior tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék tőletek tv vásárlás ügyben.
A szempontjaim:
-elsősorban 40-42"-os méret, esetleg kicsit nagyobb
-fullhd, esetleg nagyobb felbontás (van értelme nagyobbnak analóg Digi tv, pc és xbox 360 használata esetén?)
-3D, ha jár hozzá szemüveg az plusz pont :).
-Xbox 360-at és a tv-t HDMI kábellel kapcsolnám össze
-PC-t, amiben egy ATI X1950 Pro van DVI kimenettel, szintén használnám a tvre kötve (filmnézés, gyereknek youtube videók kitéve rá). Gondolom, itt a DVI-HDMI kábeles megoldás kerülhet szóba.
-Smart funkció felesleges számomra (legalábbis egyelőre annak tűnik).
-kb 3-4m-es távolságról van nézve.
-ár tekintetében nem mennék 150e fölé. Ha valami nagyon megéri, rá lehet beszélni drágábbra is :).

Elég tanácstalan vagyok, pláne a 3D végett. Úgy nézem, kezdenek kimenni az ezt tudó tv-k a divatból :(.

Előre is köszi a hozzászólásokat.

[ Szerkesztve ]

(#2315) Balázs1986 válasza belinho (#2313) üzenetére


Balázs1986
addikt

Az a Samsung nem rossz, úgy emlékszem itt is ajánlott. Van ugyanannyiért ott Sony KDL40W705C ha jól láttam, de a Samsung valóban jobb.

pn4hvq: Az LG 42LF652V szerintem jó lenne neked árban és képességben. De erre a távolságra itt már 55" körül fognak ajánlani. Azt pedig 150k körül nem fogsz rendeset kapni.

[ Szerkesztve ]

(#2316) eMPet72


eMPet72
csendes tag

Szépestét mindenkinek!

Több nap alatt végignyálaztam a fórumot, sok hasznosat (is) olvastam, épp ezért összekuszálódtak bennem az ismeretek. Nem meglepő, de én is tévét keresek egy régi ITT helyett.

Valamiért egyszerűbb azzal kezdeni ami nem kell:
- végképp nem kell: 3D, 4K, szuperhiperfelbontás, mert 2,5-3 méterről nézném
- nincs HD előfizetésem és nem is akarok, ha jön magától, akkor jó
- nem kell mindenáron smart, ha van anélkül másik versenyző
- nem játszanék rajta, nem nézek focit, nem jótúbozom és egyéb időrabló appokat sem használnék, ezekre van "normális" számítógépem.

A legfontosabb:
- CI+ (de ez mintha manapság majdnem alap lenne)
- PVR, azaz időzített és nem időzített felvétel adásból és visszajátszása. Nagy valószínűséggel Digi csomagom lesz.

Ami felétlenül kellene, illetve egyéb specek:
- 40-43"
- tényleg maximum 130.000,- de ha lehet olcsóbb
- esetleg érdekel a telefonos távirányítás (pl. kedvencek, ha a tv nem tudja sorba tenni).

Itt az LG LF630-asról, LF650-esről, talán az L(B-F?)5800-asról és a Samsung 43J5500-asról olvastam.
IPS kontra TN panel világában nem tudok dűlőre jutni, gondolom, 2.5-3 méternél már majdnem mindegy, hogy a kanapé melyik sarkában ülök.

Megköszönném, ha ellátnátok hasznos tanácsokkal, illetve ha valamit rosszul gondolnék, akkor felvilágosítanátok. Egyébként műszaki végzettségű vagyok, csak a tévék fejlődése túllépett rajtam. :)

(#2317) #94529552 válasza belinho (#2313) üzenetére


#94529552
törölt tag

Hát, én azt az oldalt inkább hanyagolnám. Sztem H6200-as nem kapható sehol, mint egy másik a Panasonic VIERA TX-42AS600E[link] is kifutott tévé de nekik lesz jövő héten. Ha egy másik boltjukból használt bemutató darabokat hoznak, vagy honnan?
Az online rendelés nem jó neked? 150k-ért a még jobban felszerelt 40H6400-at is megveheted, gyári háttérrel, ingyen szállítással. Egyik, vagy másik helyről.
Balázs1986 A 40W705C gyengébb lenne képességekben, és képminőségben is a H6-os Samsungoknál.

pn4hvq Egyetértek Balázs1986-al, lehetőség szerint nagyobb tévé kellene oda, vagy közelebb kell majd ülni hozzá. Egy nagyobb változat [link]200k alatt.

Tálydi Például ez: LG 32LF630V

[ Szerkesztve ]

(#2318) Tálydi


Tálydi
senior tag

Sziasztok!

Full HD
32"
LED
USB-ről lejátszós TV-k közül mi manapság az ajánlott? Esetleg ajánlott bolt?

Köszi,
Üdv:R

Eeeeh, what’s up, doc?

(#2319) Tálydi válasza #94529552 (#2317) üzenetére


Tálydi
senior tag

Okosnak nem kell lennie, inkább árban legyen megnyiratkozva.

Szerk: 100hz minimum kellene

Eeeeh, what’s up, doc?

(#2320) #94529552 válasza Tálydi (#2319) üzenetére


#94529552
törölt tag

Valós 100-as? Mert akkor csak a 32LF650V-t tudnám mondani. A jobb tévékben van smart és a legtöbb esetben 3D is.
Vagy sima 100Hz? Alap tudású és funkciójú tévék közt az egyik legjobb lejátszója van ennek. Nincs preferált üzlet, ha hivatalos helyről kell, akkor MM, edigital, Euronics-nál keresgélj, meg a teszkó, és a madaras is jó.
Ha inkább olcsóbb kell akkor egy régebb óta működő, ismerős, vagy neked szimpatikus helyet válassz. Ez például?

(#2321) Tálydi válasza #94529552 (#2320) üzenetére


Tálydi
senior tag

Valós? :F
Ne haragudj az ostoba meghatározásért, laikus vagyok tv ügyben, arra a 100hz-re gondolok ami szemmel látható, mintha "kisimulna, folyamatosabb, folyósabb" lenne a képe, nem pedig olyan "töredezett"

Köszönöm a linkeket, az általad ajánlott alap tudású LG-hez viszonyítva [pl ez] mivel nyújt/tud többet vagy kevesebbet?

Köszönöm:R

Eeeeh, what’s up, doc?

(#2322) Balázs1986 válasza #94529552 (#2317) üzenetére


Balázs1986
addikt

Elég béna elrendezésű az az oldal, és a lista tetején valóban a 6200-as van, de még annak is felette, kiemelés nélkül ott van a H6400-as, én is arra mondtam hogy oké, nem a 6200-ra :K
Raktáron viszont tényleg nincs nekik, sőt, egyetlen tv se, ahogy néztem. Érdekes oldal :D

[ Szerkesztve ]

(#2323) #94529552 válasza Tálydi (#2321) üzenetére


#94529552
törölt tag

Igen, végül is a fejlettebb mozgásmegjelenítésről szól a dolog, és az elmosódás is sokkal kisebb a valós 100Hz-es tévéknél.
Az szintén alap típus, és semmivel nem jobb. A Samsung topik -ban az összefoglalót[link] majd fusd át. Hasznos infók vannak a tévékről, a garanciákról stb.

[ Szerkesztve ]

(#2324) Dave567 válasza 5szabobercus (#2311) üzenetére


Dave567
addikt

Hát ha nem írnak túl jót akkor ne vedd meg, keress panát vagy samut.

(#2325) Bitu-Man


Bitu-Man
újonc

Üdv!

Szeretnék tanácsot kérni TV-vásárláshoz! Max nézőtávolság 3m,gondolom 48col a minimum a képernyő méret.
Nem fontos,hogy smart legyen,viszont 3D nem baj ha van a film nézéshez,hiszen inkább csak tévézésre és film nézésre kellene.Természetesen full HD,de lehet UHD 4k-is,akár ívelt is.Max 2kiló-ig(200.000)
Előre is köszönök minden segítséget.

(#2326) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

PWM mentes TV-kből milyen választék van idén? Vannak egyáltalán ilyen modellek? 32" belépőszint körül keresgélek, de mindent meghallgatok.

(#2327) br4adam


br4adam
aktív tag

Samsung ue48h6400 mennyire jó vétel még? Mi a véleményetek róla? Illetve ha van hasonló ár/értékben más azt is szívesen fogadom.

(#2328) #94529552 válasza Bitu-Man (#2325) üzenetére


#94529552
törölt tag

48" , 49" , 50"

(#2329) Bitu-Man válasza #94529552 (#2328) üzenetére


Bitu-Man
újonc

Szia!

Esetleg valami 4k-UHD ívelt??

(#2330) dAnky


dAnky
aktív tag

Sracok melyiket mondanatok jobbnak?
Sony kdl-50w755c vagy LG 50lf652v? Vagy esetleg masik alternativa ilyen arban? Sonyban az android resze tetszik. De melyiknek jobb a kepminosege?

A 3d resze nem erdekel hiaba tudja az lg... nekem a szempont a minel szebb szinek minel jobb kepminoseg es esetleg a jobb smart funkcio

[ Szerkesztve ]

(#2331) Marcus90 válasza dAnky (#2330) üzenetére


Marcus90
csendes tag

Tegnap összehasonlítottam őket, és engem a Sony győzött meg, bár még nem döntöttem el végleg.

Az LG menüje és smart része valamivel lassabbnak tűnt, kicsit akadozott és nem volt túl meggyőző a képe (de lehet, hogy csak én nem jól állítottam be) és teszt videó alatt látszott, hogy elég erősen dirty screen effect-es, de ez lehet, hogy a hétköznapi használat alatt nem tűnne fel.

A Sony-nál nem volt akadozás, és a képe is szebb szerintem, DSE-t nem tapasztaltam.

Sajnos a smart funkciókat nem tudtam igazán kipróbálni, mert lassú volt az internet.
Mindenképpen nézd meg őket személyesen, javaslom a Media Markt-ot, mert ott (is) engedik állítgatni és a saját anyagot lejátszani.

(#2332) #94529552 válasza Bitu-Man (#2329) üzenetére


#94529552
törölt tag

Válasz ki, melyik méret lenne neked az ideális 3 méterre: [link] a cikk elolvasása után.
dAnky Mindkettő jó vételnek számít. Az androiddal azért még vannak gondok, bizonyos funkciókat még nem aktiváltak a bevezetés óta, belassul, fagyogat, stb. Most készült egy PH-s cikk: Nálunk járt a legolcsóbb androidos Sony tévé
A két tévén kívül még nézd meg a
Panasonic VIERA TX-50CS630E-t is.(5 év garancia)

(#2333) dAnky


dAnky
aktív tag

Koszonom szepen a tippeket sracok. Kiprobalni szerencsere kitudom mert az expert muszakiban dolgozom es megtalalhatoak ezek a tv-k. Ezert is fogott meg az android. Csak ugye nem napi hasznalatban van itthon igy meg nagyon nem tudtam vele idozni. Egyebkent aki tv-t akar venni most a nyiregyi expertben a korzoban kedden minden tvre 15%os kedvezmeny lesz. En is mostanra tervezem a megbasarlasat. De egyebkent en is a sony fele hajlok. A pananak a smart funkcioja nem igazan nyeri el a tetszesemet

(#2334) hitchins


hitchins
őstag

Valaki egy ket szoban ossze tudna foglalni hogy van-e elonye androidos tv-nek?
Ugy ertem mit tudok vele csinalni amit egy sima smarttal nem?

(#2335) Gabor901127 válasza #94529552 (#2300) üzenetére


Gabor901127
tag

Szia!

Akkor kb mennyit kéne gyüjteni egy kb 50"-oshoz, annál nagyobb biztos nem kell, a FHD-nak pedig lassacskán nem lesz értelme, még 1-2 év és lejárt lemez lesz. Szóval nem szertnék évente új TV-t venni

Köszi

(#2336) marci1203


marci1203
újonc

Sziasztok,

Szeretném kérni a véleményeteket milyen tv-t is vegyek?!

50 collban gondolkodtam, max összeg amit szánnék rá az 200-220 k.
Amire használnám leginkább: sportadások(T-home box), filmek nézése, ill. xbox one-n való játszás.
Gondolom a képfrissités az egyik legfontosabb ezek miatt.
Ami egyáltalán nem fontos nekem az: 3d, smart funkciók. Ezekre nincs igény.

MIvel nem igazán értek hozzá, ezért kérem a véleményeteket.
Előre is köszi. ;)

(#2337) #94529552 válasza dAnky (#2333) üzenetére


#94529552
törölt tag

Smart funkciók ok, legyen a tévében, egyszer-kétszer kipróbálni jó a böngésző, vagy Youtube-ozni korlátozott minőségben, de ezen kívül a gépedről használsz majd mindent, egy HDMI kábellel. A tévékben lévő lejátszók sehol nincsenek egy pc-s Laptop-os vagy egyéb céleszközhöz. Kép és hangminőség, kompatilibitás és testre szabhatóság terén is.

hitchins Játékok terén van, mert online előfizetéssel lehet majd játszani vele, csak kontrollert kell venni hozzá, de konkrétan ezt a részét még nem ismerem. Meg talán a google-play áruház könnyebben elérhető rajta.

(#2338) hitchins válasza #94529552 (#2337) üzenetére


hitchins
őstag

ertem koszi
hat ez annyira nem erint.

(#2339) Gizzy


Gizzy
csendes tag

Sziasztok!

Nagyon-nagyon laikus vagyok a jelen pillanatban kapható TV-ket illetően. Az érdekelne és köszönöm, ha tudtok iránymutatást adni, milyen paramétereket kell keresni, hogy rá lehessen csatlakoztatni a számítógépre kvázi monitorként (akár kábel nélkül is - az lehetséges?) és legalább a képcsöves tévékkel megegyező minőséget kapjak (pár helyen ahol volt újabb tv, én nagyon pixelesnek láttam - az miért lehet?). Viszonylag közelről néznénk, nem kell különösében nagynak lennie. Árban max 100 E ha ilyen lehetséges.

Köszönöm!

Kata

[ Szerkesztve ]

(#2340) 5szabobercus válasza Bitu-Man (#2325) üzenetére


5szabobercus
csendes újonc

Kösz,Dave!
Az a baj,hogy egyik gyártó tv-jéről sem írnak csupa jót:Az egyik ezért nem tökéletes,a másik azért nem.Hasznosabb azoknak a fórumos kollégáknak a véleménye akiknek konkrét használói tapasztalatuk van az adott márkával,típussal kapcsolatosan.
Üdv.Berci
Bocs rosszul címeztem!!!

[ Szerkesztve ]

Berci

(#2341) Tálydi válasza #94529552 (#2323) üzenetére


Tálydi
senior tag

Értelek, köszi szépen, a samsungos topikot már korábban bogarásztam is.

Eeeeh, what’s up, doc?

(#2342) 4D4M


4D4M
aktív tag

Sziasztok,

extra igénynek számít a
-80 cm körüli
-USB-re (set top boxról) műsorfelvevős
-WiFis
-FullHD-s
kombináció?

Ha nem, melyik típusra lenne igaz mindez?

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#2343) #94529552 válasza Gabor901127 (#2335) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nemtom mennyit szánsz rá, és elég lenne egy gyengébb alapmodell, vagy inkább jobb minőségűt vennél? Mert pl. Samsung-nál a 7-es szériától ajánlott.[link] van. A Samu topikban[link], és a topik összefoglalóban is érdemes nézelődni.

Gizzy Maradjunk inkább kábelnél(HDMI), ha monitorként használjuk a tévét, mert az a biztos kapcsolat. Persze mobil, vagy tablet képét tükrözhetjük a jobb fajta, vagyis smart tévékre. Ez a másiktopik foglalkozik ezzel a témával. Érdemes átolvasni a tapasztalatokat.
Sokkal jobb minőségű egy LCD, mint a CRT, csak a digitális tévéhez digitális adást nézzünk, és a felbontásnak megfelelő távolságról tegyük. Itt van erre egy 32"-os alaptípus és még egy smart tévé is.[link]

(#2344) Amos17


Amos17
tag

Sziasztok,
Segítségetek kérném 32" TV vásárlása kapcsán. A következőek közül melyiket ajánlanátok?
[Samsung UE32J5000AWH]
[LG32LF5610]
[Philips 32PFT4309]
Vagy esetleg tudtok másat ajánlani 90e keretig?
Full HD mennyire indokolt UPC-s settopbox esetén? Elég lenne a sima HD is?
Előre is köszönöm!

(#2345) Noda10


Noda10
tag

Sziasztok!

Már kinéztem a Samsung UE40J6300-at megvételre, amikor belebotlottam egy tesztbe.

Itt - és máshol is - elég közepes tévének állítják be, de emellett ajánlják a Panasonic Viera TX-40CS620B-t.

Mi a véleményetek, ismeri valaki? Tényleg jobb lehet ez a néhol 20e forinttal olcsóbb Panasonic?

[ Szerkesztve ]

(#2346) #94529552 válasza 4D4M (#2342) üzenetére


#94529552
törölt tag

A wifi extrának számít, vagyis smart tévé kell: LG 32LF630V vagy Samsung UE32J5500, ezekkel PVR(programozott felvétel) és a Time Shift (időeltolásos lejátszás) is működik. Ha mégse kell smart tv, akkor az LG alap tévéjével32LF5610 lehet HDD-re (digitális)adást rögzíteni. Ha digitális adásokat nézel, akkor STB sem kell, mert lehet helyette Smart kártyát+olvasót igényelni(ez szolgáltatófüggő).

Amos17 A 2 első hasonló képességű közül az egyiket. Viszont 85k-t nem szabad adni egy 32"-os alap tudású tévéért, ezért a 32LF5610-et mondanám, ami szállítással is 75k alatt bőven megkaphatsz.

Full HD mennyire indokolt UPC-s settopbox esetén?
A UPC box az ami nem indokolt a FHD tévéhez, ha új tévéd lesz. Beviszed, és kérsz helyette Mediacard-ot, és digitális szolgáltatást(bár most nemtom milyen előfizetést használsz) Ha mondjuk 3 méterről nézed, úgy tényleg elég egy HD-Ready tévé is, mert onnan nem tudod észlelni a jobb képet.

Noda10 Szerintem nem rossz az a J6300, sőt, itt a fórumon dicsérik is, kivéve hajlítást. Ha bejön neked az ívelt kijelzője. Egyedül és csak középről nézve még talán-talán... A TX-40CS620B-t nem ismerem(itt 620E), de ez a hasonló áron vehető TX-40CS630E is nagyon jó vételnek számít.
Azt se felejtsük, hogy a Panasonic idei Smart tévéihez 5 év gyári garancia jár. (hivatalos viszonteladók esetén, mint MM, edigital, digitcam.hu, panashop, stb)

(#2347) Gabor901127 válasza #94529552 (#2343) üzenetére


Gabor901127
tag

Szia!

Hát ezért az ilyen 3-4 százezres kategória már kezd kicsit elszállni és ki is kapnék otthon :) ha annyiért venném a TV-m, lehet hogy mégis elég lesz a Full hd. Eleinte 2-3 méterről lenne nézve, de még tudok messzebb menni tőle. Ha fenti kategóriában lenne mégis a gép, akkor nyárra tudnám összeszedni, a lényeg hogy 45-50" környékén legyen és tudjon digitális adást venni(szóval a T nél DVB-C tuner kell) . Mondjuk annyira nem lesz rajta kábel TV nézve, inkább gépről film, ami egyenlőre full hd, de ezt egyenlőre a HDD-m szabja rövidre.
Ezek a TV-be épített 3d meg szinte elhanyagolhatóan számít.

Még kiegészítés, hogy csoda 0%hitelre már a mostani ajánlatokat is számba tudom venni, bár valószínüleg csak a selejtet szórják ki.

Köszi

(#2348) Bitu-Man válasza #94529552 (#2332) üzenetére


Bitu-Man
újonc

Szia!
48-49-50col az mindegy,sam és lg ben gondolkodom nem igazán kellene smart funkcíó mert nem látom értelmét,full HD,3D a lényeg mert TV-nézés és film nézésre kell,lehet UHD 4k vagy ívelt is beleférjen a 2kilóba.
Köszi.

(#2349) Jamesch


Jamesch
tag

Srácok, tudd vki egy linket dobni, hogy hogy működik ez a 100Hz téma az új tévéknél?
Én azt hittem a anagyobb freki akkor számít amikor eleve több képkockát kell megjeleníteni, pl aktív 3D-nél, de ha csak 2D-t nézel vmelyik standard szabvány szerint tehát 25 vagy 30 fps-el akkor hogy lesz jobb a dupla-tripla képfrissítés?
A flickr nyilván lecsökken de a kép nem értem hogy fog változni

Ja és |V|etal !!! |,,|¸

(#2350) Arolotifar válasza totham (#50) üzenetére


Arolotifar
őstag

Sziasztok :)

A hálószobában elhalálozott az LG TV (8év után), ezért kénytelenek vagyunk párommal új készüléket vásárolni.
Ritkán nézünk tv műsort, inkább online vagy NAS szerverről mennek a HD filmek és sorozatok.
Az elvárások:
- 32"- 40" FullHD LED (3D nem fontos, de az sem baj, ha van)
- Smart funkciók
- Minimum 200Hz
- LAN, 2-3 HDMI
- 2 év gyári garancia
- Max 150e Ft
- Márka mindegy

Előre is köszönöm a segítségeteket :R

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.