Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2551) Razarus válasza Melorin (#2549) üzenetére


Razarus
tag

Tudtommal "szappanopera effektus" alatt a kereskedelmi TV-s sorozatokra jellemző túlélesített, erősen világos, mesterséges, "műanyag" hatású képet kell érteni.
Ha nem így van, akkor kérném helyes definíciót, mert most tanulom ezt (mielőtt megveszek bármit is :) )

Ez a "túlerőltetett" kép pont illik is azokhoz a sorozatokhoz, de egy mozifilmet számomra nézhetetlenné tesz. (Ezért szeretek csak itthon sportot vagy filmeket nézni!)

Nem az a drága, ami sokba kerül, hanem az, ami utána nem válik be...

(#2552) Melorin válasza Razarus (#2551) üzenetére


Melorin
addikt

A motion plus amit bekapcsolok a TV-n azt csinálja, hogy simábbá teszi a kép mozgását, nem "receg" .
Nem élesít semmit, nem színesít, nem világosít.
Ha pl. oldalirányú mozgás van a filmben, teszem azt fut valaki vagy a kamerával végigpásztázzák a tájat akkor nem bírja a szemed lekövetni a dolgot mert aprókat "ugrál" a kép, "hála" a kevés fps-nek (24).
Ezt simítja ki az említett Motion Plus.

[ Szerkesztve ]

(#2553) Micsuri86


Micsuri86
újonc

Üdv!
Tv vásárlás előtt állok.http://www.arukereso.hu/led-tv-lcd-tv-plazma-tv-c3164/lg/32lf561v-p272452543/ vagy http://www.arukereso.hu/led-tv-lcd-tv-plazma-tv-c3164/samsung/ue32j5100-p272453247/#velemenyek ezt a két tv-t néztem ki. Tv-zésre usb, winyóról filmezésre használnám. Esetleg más hasonló árkategóriában is szóba jöhet.

(#2554) #94529552 válasza Micsuri86 (#2553) üzenetére


#94529552
törölt tag

Alapból jókat találtál, válassz közülük. Annyiból nincs más javaslat.

(#2555) Télapó1564


Télapó1564
csendes tag

Sziasztok!

Kedves Pumma..elsősorban téged kérdeznélek, mit ajánlanál nekem..mert látom elég profi vagy a kérdéskörben.
Egy 2008-as HD Ready-s Samsungot cserélnék le...egy szép képet adó, FHD vagy UHD-s(?) tévére..
Beépített szekrényben lenne elhelyezve,a mostani is ott van, szóval a méretet szeretném maximálisan kihasználni(990mm széles helyem van), ezért úgy látom a 42-43" felelne meg.
SD és HD adásokat fogok (UPC) a smart funkcióra úgy érzem igény van (bár pontosan, a böngészőn, youtube-n kívül nem tudom ez mifelé extra).. a számítógéppel csak wifin tudok csatlakozni, a szoba elrendezéséből adódóan kábellel nem tudom összekötni őket.)
Az ár 150-160-170 kb...de igazából többet is szánok rá ha szerinted érdemes..
Szóval filmnézés, smart?, játék még nincs de a gyerek 6 éves múlt szóval kalkulálni kell azzal is.
Úgy látom az LG eléggé népszerű márka..viszont az ár em tükrözi hogy ez ennyire jó..de biztos az ha azt mondjátok. Szóval nem vagyok márkafüggő bár úgy halottam hogy a Panák nagyon jók..de ahogy szétnéztem ilyen árfekvésben ez elvetendő.
Szóval LG vagy samsung..Típus..
Amit ajánlasz azt fogom megvenni. (és még egy csokit is küldök neked:) )
Segíts kérlek.Köszi.

(#2556) EgySrac


EgySrac
tag

Sziasztok!

55EC930V vagy 55JS9000?

Filmnézésre, játékra, sportra, ráadásul most a JS9000hez adnak egy Xbox One-t is :)

(#2557) ricsip válasza #94529552 (#2490) üzenetére


ricsip
addikt

Hétvégén elugrottam a közeli MM-ba és megnéztem ezt az LG 43LF632V-t.

A képe kb. szép, gondolom lehetne rajta még javítani, a körülötte levő Samsung-oknak simább képe volt, de ez nyilván csak ott helyben volt feltűnő, ill. a forrás is kitudja mi volt.

Az ott kóricáló LG inges fickó szerint azért 149 a MM/euronics/edigital-ban (ezek a MM weboldala szerint árkartellban vannak, hmm....), mert ők adnak igazi hazai LG gyártói garanciát, az Aqua-ban majdnem egy 10-essel olcsóbb, szerinte ott adózási trükközések vannak. Nyilván mindenki hazudik.

Valamint a web OS 2.0-ról:

0. Review-k alapján kb. semmiben nem fejlettebb a web os 1.0-nál. Az átnevezőbizottság emberfeletti nagy munkával lecserélte az 1.0-t 2.0-ra, mert hát a vásárló amúgy se vesz meg semmit ami csak 1.0.
Illetve a webos 1.0-val szerelt TV-k tulajdonosait állítólag az LG jól átb*szta a palánkon, és nem hozta ki rájuk a 2.0 SW frissítést. Gondolom a naív beetetett 2.0 tulajokra ugyanez a sors vár vásárlás után 6-12 hónap múlva.

1. A böngészője Adobe Flash-t NEM tud.. Gondoltam megemlítem.

2. Youtube app van rá, és véletlenül akkor és ott még működött is. Sajna a -állítás szerint- a lassú MM áruházas internet miatt homokórázott 1080p videó elindítása előtt vagy 1-2 percet, utána már ment mondjuk folyamatosan. Kérdés, a jövőben meddig marad még működőképes, az LG store szerint utolsó update

3. Viszont: az eladó elmondása szerint nincs rá Skype, az LG nem akarta kifizetni a MSFT-nak a sarcot. Nincs igéret sem h. lesz rá a jövőben (mondjuk én ígéretnek akkor hiszek, ha már beteljesült, addig kamu kategória). Ha videótelefonálni akarsz skype-on, amúgy is kell a külső 30 ezer Ft-os LG webkamera (gondolom vendor lock-in folytán csak az övékét fogja felismerni, más random webkamerát nem).
Otthon rákerestem LG store-ban: van Skype app. Külsősként regisztráció nélkül azonban nem köti az LG az orromra h. vajon mire képes a Skype app ezen a platformon. Nyilván ha csak chat-only, akkor kuka.

4. A direkt kérdésemre, h. Facebook app van-e rá, azt a választ kaptam h. igen van, és idézem: "még a chat is működik". Mondjuk az furcsa volt h. gyárilag pont ez az alapvető app nincs feltelepítve, és nem látom a menüben, de mindegy. Itthon kiikerestem az LG webstore-t:

http://gb.lgappstv.com/appspc/store/product/retrieveSearchResult.lge

na itt a Facebook-ra rákeresve lóf*szt se találtam. Csak 17 kamu app-ot, aminek (talán a nevében v. leírásában?) megemlítik a facebook-ot. Felettébb érdekes... sokat nem adott a bizalmamhoz ez sem.

Aztán második gugli találat: http://www.lgwebos.com/topic/1899-no-facebook/ 2015 Májusi poszt:
(Facebook and twitter) They have been removed from the App Store because Facebook and Twitter have removed LG's permission to use them. You aren't missing anything - both were pretty horrible to use on a TV

Hát jólvan...

Széljegyzetre: addig jók ezek a smart TV-k, meg az appjaik, amíg az app-hoz tartozó anyacég jóban van az LG-vel, mert amint összeszűrik a levet, és az app gazdája megnyomja a piros gombot a központban, b*szhatod a TV-d "fejlett" smart funkcióját, marad az (alulfejlett) web browser-ben való szerencsétlenkedés :(((

Ui. az USB/mkv lejátszást nem tudtam kipróbálni, mert nem volt nálam kéznél USB vinyó, úgyhogy a lokális média lejátszási képességeiről ill. a DLNA képességeiről továbbra sem tudok semmit.

[ Szerkesztve ]

-

(#2558) ricsip válasza ricsip (#2557) üzenetére


ricsip
addikt

Közben megtaláltam, tényleg nincs semmilyen Skype webos 2.0-ra. Hurrá...

http://www.lgwebos.com/topic/1912-skype-on-webos-20/

This is the reply i got for LG care "kindly note that Skype is no longer available in new LG TV models as Skype and LG ended their agreement."
So there is no meaning in waiting for skype in LG WebOS 2.0.. I think its better to look for any options in exchanging the TV with some other brand with skype.
Very disappointing...

-

(#2559) cyber86


cyber86
őstag

Sziasztok. Haverom szeretne venni tvt viszont méretet nem mondott csak annyit, hogy kb 100e ft a keret meg, hogy gépet is rá akarja kötni. Mit tudtok ajánlani? Vagy érdemes megvárni a black fridayt?

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#2560) #94529552 válasza Télapó1564 (#2555) üzenetére


#94529552
törölt tag

:R Kösz, de senki sem profi itt. 42-43-as méretben ez a kettő lenne: Sony Bravia KDL43W755CBAEP és LG 42LF652V. Smart az jó hogy van rajtuk, pl. Youtube-ra, vagy kisebb méretű filmek lejátszására, de a teljesen problémamentes működéshez vezeték dukál, vagy esetleg egy HDD.

Nem nagyon ismerem ezeket, de nézd meg, hogy mennyiről érdemes nézni az 55"-os 4K tévét. [link] Bár tudjuk ez lesz a jövő majd egyszer. Ha vannak ilyenek kiállítva, majd nézd meg személyesen.

cyber86 Péntekig biztos érdemes várni, még ha addig feljebb emelik a nagyobb üzletek az árakat, és így nagyobb engedményt adnak. Legalábbis látszólag, de azért múlt héten is voltak komolyabb engedmények.

[ Szerkesztve ]

(#2561) tototos


tototos
őstag

Sziasztok!

Szeretném lecserélni a jelenlegi képcsöves tv-nket egy modernebb verzióra. Nagyjából 100 ezer forintot környékén szeretnék vásárolni. Ha van benne smart funkció az jó, nem tudom hogy ebben az árkategóriában milyen a 3D minősége? Olvasgatva a topikot eddig ezeket a típusokat láttam mint ajánlott:
lg 32lf800
LG 32LF632V
Samsung UE32J5500

Van valami nagy különbség köztük?

Köszönöm a segítséget

(#2562) #94529552 válasza ricsip (#2557) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem értem, hogy ezeket miért nekem írod? :F
Skype, meg FB itt nem jellemző kérdés, és nem is a low budget tévékbe való. Senki nem fog egy 135k-s tévébe még 20-30k-ért kamerát venni. Ezekre mindenkinek van mobilja, vagy tabletje, meg bármije.
Webos1 is használható egy tévéhez tökéletesen elég. De máris gyorsabb, mint a tavalyi sony tévék, és a sony tulajoknak az is megfelel.
Webos2-es ennél sokkal gyorsabb.
Minden másik gyártónál sorban szüntetik meg a 2 évnél régebbi tévékre a YT-ot és egyéb dolgokat.

(#2563) ricsip válasza #94529552 (#2562) üzenetére


ricsip
addikt

Nálad láttam említve ezt a típust, szimpatikusnak tűnt, megnéztem személyesen MM-ben, hazaérve még utánaolvastam a PR-mesének, kiderült az ordas nagy disznóság, és arra válaszoltam. Ne vedd magadra :)

-

(#2564) 5szabobercus válasza Dave567 (#2533) üzenetére


5szabobercus
csendes újonc

Kösz.
Végül is az Euronics-ban félretetettem mert már csak 3 db volt Cetelem mel 260k helyett 240k.

Ha egy hónapon belül visszafizetem csak 3k bokum, nem kell kifzetnem a teljes kamatot.Ami Gondolom az árengedménnyel azonos vagy nagyobb....Este megyek aláírni.

Állíólag az Euronicsban 27-én lesz FEKETE Péntek,de az újabbakból áraznak le.

üdv

Berci

(#2565) #94529552 válasza EgySrac (#2556) üzenetére


#94529552
törölt tag

A (#2560)-as hsz. második felét neked írtam volna, csak lemaradt a név, bocsi. ;)

tototos Ha 3D-t szeretnél, az 115-120k körül kapható, de szerintem arra minél nagyobb tévé kellene.
91-92k-ból kapsz egy 32LF5800-at, sztem felesleges többet költeni rá, mivel a másik két típus sem tud többet, de te tudod. A tv szolgáltatás is digitális legyen majd az új digitális tévéhez.

(#2566) HP19800414


HP19800414
újonc

Sziasztok!

vásároltam szombaton egy samsung ue32j5000 típusú, full HD led tévét, gondolván, hogy lecserélem a 6 éves, szintén samsung lcd-t. Az Euronicsban a lenémított készüléknél elkövettem azt a hibát, hogy csak a képre koncentráltam, a hangra nem figyeltem. Itthon kibontva, és összeszerelve tapasztaltam, hogy a hangszórói nem érnek semmit. Esküszöm, egy Sokol rádió szebben szól. Felhívtam a szervizet, elpanaszoltam a gondom. Mondták, hogy ebben a készülékben pici hangszóró van, ezért szól doboz hangon. Beszéltem a boltal is ahol vettem, mondták hogy vigyem vissza holnap, és válasszak más fajtát. Szóval a kérdésem az lenne, hogy milyet? samsungban gondolkodom főleg, de melyik modellnek normális a hangzása? Lg-ről eddig még jót nem hallottam. Esetleg Sony, Panasonic?

(#2567) Razarus válasza Melorin (#2552) üzenetére


Razarus
tag

Körbenéztem egy utamba eső "tacskóban" és a sok, vírító, vibráló Samu, Lg, meg "Technika" (ez Tesco saját márka lenne?) lapos között egy 40"-os Blaupunkt produkált olyan képet, ami már majdnem tökéletes volt, még az én finnyás szememnek is: "szappanopera" hatást nyomokban sem fedeztem fel, sőt szinte tökéletes "mozihatás"-a volt a képnek. Egy bibije volt: a mozgásban volt minimális -de látható- utánhúzás.

(Meglepett az, hogy a Blaupunkt is gyárt TV-ket, mert nem látom reklámjaikat, promóikat sehol)

Vélemény a gyártótól? (bárkitől, de lehetőleg olyantól akinek Blau TV-je van :) )

Nem az a drága, ami sokba kerül, hanem az, ami utána nem válik be...

(#2568) saltanus válasza #94529552 (#2532) üzenetére


saltanus
aktív tag

de Pumma a [link] nem csak 60Hz panel van benne ?

[link]

https://www.pcgamebenchmark.com/signature/intel-core-i7-4770k/16gb/nvidia-geforce-gtx-1070/twitch.png

(#2569) flash7


flash7
tag

Sziasztok!

A munkahelyemen tv-ket szeretnének venni, hogy a forgalmazott termékekről kiállításon videókat játszunk le, pendrive-ról. 32" vagy 40"-ban gondolkodnak a vezetők. A kiállítás beltéri lesz (AgrárGépshow)
Mik lehetnek az ajánlottak erre a felhasználásra?

Előre is köszönöm a segítségeket. :R

Üdv

(#2570) xyzikeee


xyzikeee
aktív tag

Sziasztok!

Jelenleg egy SMART TV birtokában milyen lehetőségek vannak filmeket, sorozatokat nézni jó minőségben Magyarországon a SMART adta lehetőségeket kihasználva? Van-e ilyen egyáltalán?

Itt most nem a USB-s filmnézésre gondolok Pendriveról vagy külső Merevlemezről, hanem valami olyan beépített vagy letölthető alkalmazásról ami egyfajta videótéka-ként szolgál vagy egy hasonló lehetőség.
Külföldön biztos van ilyen.

Nálunk csak a PC-re kötés, USB módszer van arra hogy filmeket, sorozatokat nézhessek?

(#2571) #94529552 válasza HP19800414 (#2566) üzenetére


#94529552
törölt tag

Csak 2x5W-os a J5000-es, és most nincs az Euronix-ban másik 32"-os Samsung, csak gyengébb. 86999,- Ft-ért vetted? 2x10W-os az LG 32LF5610-es Full HD ugyanott, de az ott még drágább sajnos. Mert máshol 72-ért meg lehet rendelni[link]. Ennek megfelelő hangja van. Szerintem van olyan megbízható, mint a J5000. Vagy egy webshop-ból lehet rendelni J5100-as Samsungot is[link]

Razarus Van vélemény: Nincs Blaupunkt tévé gyártó, már rég a noname-ek közé tartozik mint a JVC, Akai, stb. A tv szaki szerint örülni kell, ha kibírja két évig, mert szedett-vedett alkatrészekből készítik. Szóval nem ajánlott vétel, csak úgy mint az orion, technika, polaroid, stb. Egy kaptafára készül az összes, ugyanaz a belső,stb.
Csillog-villog minden tévé, mert van rajtuk egy bolti mód. Max fényerő, háttérfény stb.-vel. Ezért előbb kezelésbe kell venni egy tévét, majd utána lehet összehasonlítani a többivel.

(B)saltanus(/B) Nem, de nézz be a Samu topikba is, ha tudod hol keresd.

(#2572) HP19800414 válasza #94529552 (#2571) üzenetére


HP19800414
újonc

Köszi!

90-ért vettem, +10 ezerért 3 év garanciát. Van egy ismerősöm, ő szerinte az összes új, vékony burkolatú tv-nek "doboz" hangja van, mert egyszerűen nincs hely a hangszóróknak, ami nekem furcsa lenne. Azt tanácsolta, hogy használjam erősítővel. Nappal ez még oké is lenne, de meg is ölne a családom, ha éjjel is dübörögne. A 101-102 centis tévék talán-talán még beférne. A tv állvány, és a számítógép asztal között 90 cm hely van. A szekrénysort még 2-3 centit odébb tudom húzni, így sac/kb 92-93 centi helyem lenne. Ma szabadnapos vagyok, ha magamhoz térek visszaviszem az euronicsba.

(#2573) tsgkmr


tsgkmr
csendes tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni az új TV kiválasztásában. A régi plazma halálán van, ezért kell újat vásárolni. Kb. 3 méteres távolságról néznénk, 3D nem szempont (nyilván a legtöbben van). A méretén sokat gondolkoztam, sima SD adások is mennének rajta miközben a TV Paprikát nézzük, de háttértárról is lejátszunk nagyfelbontású filmeket. 43-47-es méretnél azért nem szeretnék nagyobbat. Olyan 160, max 200e körül gondolkozunk. Nagyon megköszönném, ha ajánlanátok pontos típust. Gondolkoztam az LG 42LF652V-n, bár annál nagyobbat el tudnék képzelni, esetleg a Samsung UE48H6400. De eléggé laikus vagyok a témában.

(#2574) Draken


Draken
őstag

Sziasztok!

Egy kérdéssel megbíztak engem, ami így hangzik: Milyen tv-t ajánlotok 140k-ig bezárólag? A lényeg, hogy ezért a pénzért az illető a legnagyobb (és még ajánlott) tv-t tudja megvenni! Jöhet akár több példa is, ha van!

Köszönöm!

(#2575) #94529552 válasza HP19800414 (#2572) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szinte gondoltam, hogy túlárazva vetted, azt javaslom, hogy kérd vissza az árát, mert pont akkor vetted, amikor felárazást csináltak, hogy a hétvégére tudjanak magasabb %-ot adni. Azt már nem akartam írni az előbb, hogy a leggagyibb 32"-ost Samsungot sózták rád 90-ért, ami a MediaMarkt-ban is csak 75k-ba került. Nem ismerős volt az eladó?
Sajnos így jár, aki vásárlás után kezd kutakodni a fórumokon.
A 2x10W-osra nem szoktak panaszkodni. Nincs dobozhangja mindnek, de nem is egy hifitorony az biztos. Tévézéshez teljesen megfelel, amelyik nem olyan gagyi. 91k-ból már egy jó LF5800-as Smart tévét lehet rendelni[link], 100k-ból már 40"-os alap tévét.

tsgkmr 3 méterre simán mehet a nagyobb méret, mint amit találtál a 48H6400.

(#2576) shouryuken


shouryuken
senior tag

Sziasztok!
SAMSUNG-UE48H6400AWXXH
mennyire ajánlott vétel? Nagyon dícsérik mindenhol, (itt) és itt.

Amúgy a nálunk kapható verzió VA paneles? (AWXXH)
Fontos, mert a feketére kényes vagyok, a kontraszt a legfontosabb. Nameg az input lag sem utolsó, jó lenne, ha lenne game mód...

Amúgy még gondolkoztam a Panasonic TX-50CS520-on, de ott már voltak gondok.
Igaz, nekem a 3d nem feltétel, de a samsungban az extra szép képre még rájön extraként..

Köszönöm! :R

(#2577) #94529552 válasza flash7 (#2569) üzenetére


#94529552
törölt tag

Kérdés, hogy mennyi a keret? Honnan vennék, milyen garanciával(gyári vagy bolti is megfelel?)
32" , 40"

Draken Kicsivel több lenne egy jobb féle LG 43LF630V[link], vagy a nagyobb, de gyengébb minőségű, tudásra teljesen alap Samsung UE48J5100[link], és csak üzleti garanciával, mert hivatalos viszonteladóknál nem kapható.

shouryuken VA és van game mód. Kisebb ilyen-olyan képhibák azért előfordulhatnak, mert nincs tökéletes tévé, főleg ilyen olcsón.

[ Szerkesztve ]

(#2578) Draken válasza #94529552 (#2577) üzenetére


Draken
őstag

Időközben találtam kicsivel többért 50"-t

(#2579) shouryuken válasza shouryuken (#2576) üzenetére


shouryuken
senior tag

Bocs, az lemaradt, hogy ha ezért az árért van jobb 2d-s képű tv, akkor várom az ajánlásotokat, 3d nem feltétel.

(#2580) Batistuta7


Batistuta7
tag

Sziasztok

32' -os tv-t szeretnék venni ,ebben szeretnék segítséget kérni. Ami a legfontosabb hogy a képe szinte tökéletes legyen ,a hang kevésbé számit , 5.1 lesz rákötve .ami fontos hogy optikán keresztül játsza a dts hangot ,magyarul legyen benne dts dekóder . Wifi nem fontos ,viszont jó lenne ha lenne benne média lejátszó ,ami mkv-t,mp4-t játszik hálózaton keresztül felirattal is .sajnos találkoztam olyan tv-vel ami hálózaton keresztül nem játszott feliratot,csak ha benne volt az mkv-ben,külön lévő feliratokat nem kezelt .
Rengeteg sportot nézek, így 100hz lenne a minimum képfrissítés.
Későbbiekben lehet hogy egy
ps4 lenne rákötve.
Az ár maximum 100e lenne .csak samsung és lg tv jöhet szóba.
Előre is köszönöm a segítséget .

[ Szerkesztve ]

(#2581) K21_overlord válasza Draken (#2578) üzenetére


K21_overlord
tag

Én is pont ezzel a készülékkel szemezek, elvárásaim is hasonlóak a tieidhez. Ha netán lesz róla személyes tapasztalat írd már meg. Köszi

A Föld IQ szintje állandó, csak az a baj, hogy egyre többen vagyunk rá.

(#2582) werttzui


werttzui
őstag

Üdv sima sd adásokhoz hd tvt, vagy már a full hd tv-n se lesz rosszabb a kép ? Érdemesebb belefeccölni?
A 4 k-egyelőre távolinak tűnik. :F

PENTAX

(#2583) #94529552 válasza Batistuta7 (#2580) üzenetére


#94529552
törölt tag

Egyedül az LG-nek van ilyen tévéje idén, ami ezeket tudja az LG 32LF650V, szerintem már a feliratváltás is megoldott rajta. Az LG topikban nézz utána, blakey-nek van ott többek közt ilyen tévéje ebben a méretben. Vagy itt egy videó .

werttzui 40" és felette csak FHD tévék vannak. A megfelelő távolság a lényeges. SD adásból is létezik hulladék minőség, és egész jó is.

(#2584) To_Pet


To_Pet
tag

Sziasztok!
Tudnátok segíteni abban, hogy a samsung ue32j5000 és az ue32j5100 között mi a lényeges különbség?

(#2585) flash7 válasza #94529552 (#2577) üzenetére


flash7
tag

Szia!

Először is köszönöm az ajánlásokat. 3-4 db tv-ről lenne szó, boltnál a megbízhatóság a legfontosabb és magyarországi legyen. A garancia esetében a gyári a preferált, de talán a bolti is elfogadható. Keret tévénként nettó 100e Ft körül.

(#2586) f4lcon


f4lcon
őstag

Sziasztok, létezik olyan tv amiben van DLNA funkció ÉS remekül képes együttműködni Apple termékekkel? Úgy értem van valami olyan alkalmazás amivel tükrözhetem a telefon vagy az ipad kijelzojet a monitorra, gyorsan flottul működik pl képek nézegetésénél.
Kb 3 -3,5 méterről nézünk most egy LG 37LG5000ZA-t, és nincs bajom a mérettel, szóval sokkal nagyobb nem kell.
Ja, minimum 3 Hdmi, de legalább négy kellene, 3D nem igazán vonz, nincs hozzá eszközöm.
Bónuszként az lenne jó, ha az analóg hang kimenetének a hangereje külön állítható lenne a hangszóróinak a hangerejéhez képest, és/vagy extra jó minőségű hang kimenetel rendelkezne.
Legtöbbször a Sporttv HD adását nézem rajta, a jel optikán jön be és a box hdmi-vel van a tv-re kötve. Mellette néha a PC-ről is megy rajta film, plusz Xbox, plusz van egy LG Blu-ray lejátszóm is, amit most felváltva használok az Xbox-al.
Ha van olyan lehetőség, akkor NEM LG tévét szeretnék, és jó lenne 200 alatt megúszni.
Köszi :)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#2587) 5szabobercus válasza shouryuken (#2576) üzenetére


5szabobercus
csendes újonc

Szia!
A H6400 - asokat minden teszt dícséri,Sőt a TOPTEN az egész 'H '
sorozatot.egyetlen dolog amiben gyengék:az Audio.
A fórumon is jókat írtak róluk a többiek.
Boltban is jobban ajánlották mint az ez évi 'J' sorozatot.
Ezek figyelembe vételével ma vettem egy 55H6400-ast,
Nem hiszem,hogy leárazzák ezeket a típusokat,de a Black Friday-t /Euronics,emag,Mall stb./esetleg várd meg!

üdv

Berci

(#2588) Doma88


Doma88
tag

Az LG LB730-nak mi az idei megfelője? Az idei TV-k (bármelyik gyártó) között van olyan ami megegyezik vele? Az a baj, hogy mire végre eldöntöttem a megvásárlását addigra elfogyott mindenhonnan így most keresek helyette egy olyan TV-t ami hozza a 730 szintjét.

(#2589) f4lcon válasza f4lcon (#2586) üzenetére


f4lcon
őstag

illetve max 70-ért milyen 32"-est? :)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#2590) #94529552 válasza To_Pet (#2584) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ha olvastál itt pár hsz-t akkor a gyenge hangteljesítmény az 5000-esnél, és a gyászos kinézet, amiről tudunk, a többit a Samsung.hu oldalán derítsd ki. Még annyi, hogy az 5100-as nem kapható csak a webshop-okban.

flash7 A típusok megfelelnek? Ha gyári háttér kell, akkor amelyik tévénél található Edigital, MM, Euronics, stb., esetleg a közeli helyi üzleteket is nézzétek át.

f4lcon Sony Bravia KDL43W756CSAEP [link] , de azt, hogy mit mivel lehet összekapcsolni, vagy szabályozni, vagy az előnyök és hátrányok kérdésében a részleteket a Sony topikban kérdezd.

(#2591) #94529552 válasza 5szabobercus (#2587) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ez megint nem igaz, nem csak dicsérik a tesztek, ennek is, mint minden LCD tévének vannak hátrányai is, főleg, hogy mást gyártanak kelet EU-ba, mint nyugatra. A fórumon is írnak erről mindenfélét, szóval nem kell elvakultnak lenni. Neked nem tetszik az audio része, de többen is elégedettek vele.

Doma88 Az idei FHD tévéik közt az LF652V a legmagasabb kategória. Van belőle az üzletekben VA és IPS paneles változatú tévé is. Utóbbival inkább hasonló lehet a 730V-hez

f4lcon Sajnos nincs 70 alatt ajánlható 32"-os tévé. Talán a hétvégén, ha akcióznak.

(#2592) HP19800414 válasza #94529552 (#2575) üzenetére


HP19800414
újonc

Visszavittem a tv-t, szó nélkül visszavették. Kihoztam helyette egy UE40H6400-as készüléket, 150K volt. Ezzel elégedett vagyok, és a hangzása is rendben, már amennyit egy tévétől el lehet várni. Arról nem is beszélve, hogy nem 2, hanem 4 HDMI van rajta, így gond nélkül ki tudom kötni a pc-t, asztali DVD-írót, upc és digi boxot is, nem kell valamelyiket scarton kivinni. Ha árban nem is, mert van ahol 10K-val olcsóbb, de minőségben úgy érzem jól jártam.

(#2593) tsgkmr válasza #94529552 (#2575) üzenetére


tsgkmr
csendes tag

Köszönöm a választ! Igazából édesanyáméknak lenne a TV, és nem akarnak akkorát a nappaliba. Egy 43-ast még elfogadnak :) abból melyiket ajánlanád? Esetleg jók a "J" szériás samsungok vagy találtam egy LG-t: LG 43LF5400. Ez se nem smart se nem 3D, nagyon jónak tűnne nekik.

(#2594) Dave567 válasza 5szabobercus (#2587) üzenetére


Dave567
addikt

Grat a tévéhez, a többivel meg ne foglalkozz.. :R

(#2595) Dave567 válasza tsgkmr (#2573) üzenetére


Dave567
addikt

Nézd meg te is a Samut, nem lesz Plazma szintű, de talán a célnak megfelel.

(#2596) Doma88 válasza #94529552 (#2591) üzenetére


Doma88
tag

Az LF532 "jó" TV-nek számít az FHD kategóriában? Konzolhoz lenne leginkább használva de pont az input lagjáról nem találtam sehol egy tesztet.

(#2597) Doma88 válasza Doma88 (#2596) üzenetére


Doma88
tag

Bocsi,elírtam. Az LF652V-re gondoltam. Közben az input lagját is megtaláltam..

[ Szerkesztve ]

(#2598) mérges Pohi


mérges Pohi
csendes tag

Szia Pumma!

Kérlek segítsd nekem...
Röviden: 40-43 colos TV szeretnék - de inkább a 43'
Bank:100-200e
Full-HD elég (nem hiszem h kellene 4K nincs Blue Ray-em és nem is tervezzük egyenlőre), nem kell hogy 3D legyen, viszont legyen SMART
Amit kinéztünk: PHILIPS 40PFH6550/88 Android Smart 3D LED Ambilight televízió
Jóban vagyunk viszont a Philips szervizesekkel és lebeszéltek róla (élőben ennem volt talán a legszebb és részletekben gazdag a képernyője) ugyh ez elment ...
Olvastam h tegnap írtad a következő típust egy kérdezőnek akinek alapvetően szinte ugyan ez az elváráa mint nekem: SONY KDL43W755CBAEP Android Smart LED televízió illetve egy LG-t is ajánlottal ...
Én pártolom a SONY-t de vannak akik lebeszélnek róla ... azt mondják nem a jó a panel .. igaz ez vagy csak általánosságban gondolkodtak? (ők azt mondják inkább Samsung legyen ...)
Miért ajánlottad ezt a TV-ét? Miben jobb mint a konkurensek?
Illetve szinte ugyan ez a TV : Sony Bravia KDL43W756CSAEP ez miben más mint a 755-ös?

Nagyon a SONY mellett vagyok csak kéne egy kis info róla mégis miért ajánlottad.
Előre is nagyon köszönöm!

Ui: amúgy még mindenre nyitott vagyok!

Üdv

(#2599) #94529552 válasza tsgkmr (#2593) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ez tényleg , ha a méret is megfelel. Itt nézted?
J-ből csak 40"-os lenne alap modellből, a 43" már jóval drágább mert az okos.

Doma88 Igen, jól felszerelt, és valós 100 Hz-es, ha ez mond valamit. Játékra alacsony input lagot lehet produkálni vele.

(#2600) mérges Pohi


mérges Pohi
csendes tag

Ami még kimaradt: játékra is használnánk a képernyőt mint monitor. (Heros Might and Magic stb).. ez fontos szempont.

Köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.