Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2101) r6man123 válasza #94529552 (#2099) üzenetére


r6man123
senior tag

Köszi!

Ha csak a képminőséget nézem és a Smart funkciókat nem, megéri a felár az 50LF652V részére? (Nem az MM-es árakat összehasonlítva).

A 49LF630V 800PMI az 50LF652V 900 PMI (eleve nem értem, hogy miért nincsen nagyobb különbség, ha az egyik 50, a másik pedig 100 HZ valós értékben).

köszi!

(#2102) Itachi82 válasza #94529552 (#2099) üzenetére


Itachi82
aktív tag

Köszönöm a választ,az LG 32LF5610 lesz az, húgomnak is olyan van! :)

[ Szerkesztve ]

(#2103) Mgabor


Mgabor
csendes tag

Sziasztok!

101-110 cm képátló között keresek tv-t, max 120 eft.-ért.

Okos tv funkciók nem érdekelnek. Ami fontos: HDMI csatlakozók száma (legalább 2), és elhelyezésük, illetve a jó média lejátszó (kezelhetőség és támogatott formátumok szempontjából).

Ezek alapján tudtok valamit ajánlani?

Előre is köszönöm!

(#2104) #94529552 válasza zol84 (#2100) üzenetére


#94529552
törölt tag

A Sony sajnos túl drága, és azért ott is vannak hibák[link] Írták ott, hogy egyes funkciók még hiányoznak pl, mert az android még nincs kész, meg kis lefagyások, de azokat el lehet viselni. Az ívelt mennyire jön be? 7 éves tévét ne hasonlítsunk a maiakhoz, én úgy gondolom. A crt-nek amúgy sincs semmi késleltetése, de cserébe a tudása sincs sehol egy mai smart tévéhez. A Sony és Samsung Topik összefoglalókat is ajánlott elolvasni majd.

r6man123 Igen, az MM féle a +60 ezret nem szabad érte kiadni. De talán azért emelték fel az árát ilyen brutálisan, hogy legyen miből nagy akciót csinálni. Egyébként a tavalyi 630 és 650 is valós 100 Hz-es volt, így ez a kis különbség szerintem idén csak marketing célból van inkább a 49-50"-os méretnél. Mint a 630V-632V közti árkülönbözetnek sincs értelme, a talp színe miatt. Hát mérlegelj, hogy neked megéri-e a biztos tudat hogy a 652V az tutira, és a jobb input lagja a 3D-vel.

Mgabor A Samsung UE40J5100-nál oldalt, az LG 42LF5610-nél hátul vannak a HDMI csatik 2-2 db. Ezekben minden szokásos formátumot visz a lejátszó, de ha HDMI-n keresztül használod, akkor úgyis mindegy milyen.

(#2105) r6man123 válasza #94529552 (#2104) üzenetére


r6man123
senior tag

Kezdek súlyos pszichés tüneteket produkálni.

LG 50 LF652V lesz a nyerő, a MM-ben (legalábbis a győri üzletben) 229 999 Ft, és most 18% kedvezmény is jár rá ha Cetelem kártyával veszed, így 188 599 Ft a vége!

Persze a választást megnehezítik, a Samsung UE48J6300 219 999 Ft, Cetelemmel 180 399. Az ívelt kijelzőben annyira nem hiszem, ráadásul ez kisebb is, mint az LG ( 800 PQI-hez meg nem tudok hozzászólni :) ).

(#2106) Dave567 válasza Maxell014 (#2092) üzenetére


Dave567
addikt

Nagyon szép képet ennyiért nem fogsz találni... Max elfogadhatót. ;)

(#2107) ImACeltic


ImACeltic
őstag

Sziasztok!

Playstation 4 használathoz, 3D filmnézéshez és főleg sportműsor nézéséhez egyaránt keresek egy megfelelőt TV-t, körülbelül 150.000 Forint értékben. Legyetek szívesek segítsetek a választásban. :) Köszi!

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#2108) B-L-A-C-K válasza ImACeltic (#2107) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Méret?

(#2109) ImACeltic válasza B-L-A-C-K (#2108) üzenetére


ImACeltic
őstag

Minimum 100 cm.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#2110) Gaborka30


Gaborka30
aktív tag

Sziasztok!

Nagyméretű LED TV vásárlása előtt állok. (kb 150 cm). Ebben a méretben képminőség szempontjából a Sony vagy a Samsung ?

(#2111) tomlac14


tomlac14
tag

Sziasztok!

48"-os smart led tévét szeretnék venni elsősorban FHD filmek és sportközvetítések lenne a feladata. Nem kell, hogy 3D legyen és az ívelt képernyő sem érdekel. Nagyjából 180-200k a keretem rá. (Az asszony a samukat preferálja, de én nyitott vagyok mindenre)

Köszi az ötleteket előre is!

(#2112) GiGaBiTeX


GiGaBiTeX
csendes tag

Sziasztok!

170k-ig melyik Smart TV-t tudnátok ajánlani ? LG, Samsung termékek közül érdekelne 40-43" méretben.
LG-ből ezeket néztem ki eddig: 40LF630V LG 43LF630V Samsung: UE40J6272SU
Az még érdekelne, hogy mennyire érdemes már most DVB-T2-es készülékeket nézni ?

[ Szerkesztve ]

(#2113) #94529552 válasza ImACeltic (#2109) üzenetére


#94529552
törölt tag

LG 42LF652V [link]

tomlac14
Samsung UE48H6400AWXXH
LG 49LF632V

GiGaBiTeX Még egy LG: 42LF652V. Másik Samsung: UE40H6400. DVB-T2? Még pár évig itt biztos nem lesz rá szükség.

(#2114) flashpointer


flashpointer
őstag

helló,
Keresek valami 4k tv-t, LG 49UF675V-ről van valami különösebb vélemény, vagy ilyen összegű határnál (700 euro) érdemesebb inkább a 40"-nál maradni?
Talán csak ezt láttam 49-es méretben meg egy másikat, kíváncsi lennék milyen kompromisszummal jár ugyanannyi összegért +9 méret.

(#2115) #94529552 válasza flashpointer (#2114) üzenetére


#94529552
törölt tag

Monitornak lesz? Nézd meg ha tudod az üzletben az általad tervezett távolságból milyen képe van.
Mint általában az UHD tévék SD adással kicsit gyengébb, HD és UHD anyaggal pedig jobb képet adnak mint egy FHD tévé. Mivel az UHD-t sokkal közelebbről kell nézni hogy észre vegyük a jobb felbontásból adódó jobb képminőséget, ezért nem lesz egyáltalán nagy a 49"-os szerintem. Azt sem árt tudni, hogy UHD tévéknél a 6-os széria belépőmodellnek számít, de egy 49UF8-as meg kb 2x ennyibe kerül.

(#2116) flashpointer válasza #94529552 (#2115) üzenetére


flashpointer
őstag

Szia, először is köszi a tippeket.
Nem monitornak lenne hanem filmezni a duplafotel elé (+fotóinkat nézni). Ahogy olvasgattam és számolgattam az pont probléma hogy kb max 2 méterről kellene nézni ami azt jelenti hogy a tv előtt 1-1,3m-re kezdődne a fotel, de két emberre lesz tervezve úgyhogy az még elmegy.

Nem túl nagynak gondoltam a 49-es méretet (van oylan hogy túl nagy? : ) )hanem ebben az árban nagynak, mert az LG-n kívül a samsung és a többi 40"-es méretű ezért az összegért és nem akarom hogy a képminőség vagy más rovására menjen a méret (ugyanazért az árért gondolom valamit be kellett áldozni)

(#2117) .nodi.


.nodi.
tag

Üdv. Szüleimnek szeretnek venni uj tv t. Uggy 50k lenne a keret.
Mit tudnatok javasolni? átlag felhasználas.
32" ra gondoltam es fhd ha van ilyen árban jo minőseeg. Ha nincs akkor varom az otleteket. Elore is koszonom

(#2118) #94529552 válasza flashpointer (#2116) üzenetére


#94529552
törölt tag

Számolgatni sem kell, itt van egy cikk a méret ajánlásról [link], úgy 1 méterre pont jó lenne egy 48-49"-os tévé, ha betartanánk az ajánlást.
A 6-os széria a Samsungnál is ugyanolyan belépő kategória UHD-ben, és a többi 40"-osnál is.

(#2119) hitchins


hitchins
őstag

az alábbi dilemmában kérnék egy kis segítséget.

Mindenképpen 48-50 méretű full hd 3d tv-t szeretnék.

Gyártóban a sony és samsung jöhet szóba modellekből h6 ill w8 sorozat ami kb megfelelne.

Sajnos w8 sorozatból már csak az idei modell kapható, de samuból még található tavalyi.

Kérdés tehát hogy érdemes-e még most venni egy samsung 48h6400-at 180e ért vagy inkább már egy w805c ami most 260-270e?

Gyanítom a sony esetleges későbbi akcióban sem lesz olcsóbb 220-230-nál tehát biztos minimum 50-ezerrel többe kerülne?

Tud annyival többet a sony, hogy megérje a különbséget?

(#2120) B-L-A-C-K válasza hitchins (#2119) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szia!

Én második TV-nek most vettem 48H6400-ast, a nappaliban meg van egy tavalyi 55W829B. Jó TV a Samsung, de nem egy kategória a Sony-val. Feketében, és egész képi megjelenítésben szebb, akárhogy állítottam a Samsungot nem sikerült hozzá hasonló képet elérni. Na de ha azt nézzük mint említettem is már, nem egykategóriai a kettő.

Akciók nem tudom milyenek lesznek, de 10-20% engedmények szoktak lenni néha.

[ Szerkesztve ]

(#2121) hitchins válasza B-L-A-C-K (#2120) üzenetére


hitchins
őstag

koszi a valaszt
bar (remelem nem sertodsz meg) kisse elfogultnak tunsz ;)

(#2122) B-L-A-C-K válasza hitchins (#2121) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem sértődök meg, de elég sokat foglalkozom hobbi szinten TV-kel, Sony előtt és után is láttam egy halom TV-t, mind otthoni, mond bolti környezetben. Szóval nem szokásom hülyeséget állítani, bár ebben nem tudom mi volt az elfogultság.

(#2123) hitchins válasza B-L-A-C-K (#2122) üzenetére


hitchins
őstag

Veletlenul sem mondtam hogy hulyeseget allitasz es orulok hogy valaszoltal.
Az elfogultsagot nem erre a hozzaszolasra ertettem. Korabbi postok alapjan tunt ugy hogy sony tvre pozitiv dolgokat irtal ill hogy a sony topiknak ha jol latom Te vagy a gazdaja.
Persze lehet hogy egyszeruen csak jok es ezert irsz pozitivat:)

(#2124) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Ismeritek-e ezt a webáruházat, mennyire megbízható?
http://digx.hu/

(#2125) B-L-A-C-K válasza hitchins (#2123) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem vagyok én a gazdája, csak írtam bele egy kis összefoglalót. A Sony se hibátlan TV, mert vannak negatívumai, de 2015-ben akármilyen szomorú nincs tökéletes TV. Viszont az elektronikája az egyik legjobb, és így a képi megjelenítése a legjobbak közé tartozik kategórián belül. Szóval itt nem kell elfogultnak lenni, aki ért hozzá valamilyen szinten az tudja így van.

De tényleg nem rábeszélni akarlak én semmire, te pénzed azt veszel belőle amit akarsz, csak jelen esetben az általad említett 2 modell van most nálam is (tudom a Sony amit mondtál idei modell, de a tavalyinak is ugyan olyan a képe, csak jobb smart részben), így tényleg nem a levegőbe beszélek.

(#2126) #94529552 válasza hitchins (#2119) üzenetére


#94529552
törölt tag

W8-asból én is a tavalyit venném inkább a helyedben. Használtat is ki lehet fogni. Lehet hogy kicsit lassabb, mint az idei W8C, de nincsenek olyan hibái, hogy fagyogat, újraindul, mert fél év alatt sem tudták helyrerakni még az androidot rajta. Több funkció nem is működik még mindig, de te is tudod ezeket, ha olvasod a topikját.

(#2127) #94529552 válasza .nodi. (#2117) üzenetére


#94529552
törölt tag

A 32" FHD-k kicsit többek: [link].
Talán a kisebbeket nézegesd: 22" Vagy aTV-Monitorok-at, de ez már inkább a Monitoros topik-hoz tartozó téma.

(#2128) kovybaby


kovybaby
csendes tag

Sziasztok!

TV vásárlás előtt állok, és a segítségeteket szeretném kérni. Novemberre tervezem a vásárlást, így nem nagyon akarom elkapkodni.
Amit szeretnék:
Képátló: 40-43" (esetleg 48 ha nagyon le van ócskázva)
Felbontás: min. FHD
Smart TV, Wifis
Jó képminőség, élethű színek
3D nem elvárás
TV-zésre (foci, kézi, NFL) és mozizásra használnám. (Gondolom előny a 24p lejátszás.)
Játék az 0.
Ár: max 150e
Ebben a kategóriában lehet direct Led-eset kapni?
Tudnátok a fentieknek megfelelően pár típust ajánlani?
Illetve tudtok megbízható üzletet is mondani, ahonnan érdemes vásárolni?
Köszönöm!

(#2129) r6man123


r6man123
senior tag

Sziasztok!

Az Av planet-ről van valamilyen infótok? Régebbi fórumtémákban / hozzászólásokban olvastam, hogy elég bajos velük bármit is intézni, pedig nagyon jó áron van náluk a kinézett TV :(

(#2130) .nodi. válasza #94529552 (#2127) üzenetére


.nodi.
tag

Értem. És ha csak hd ott mar van 32"ba?

(#2131) #94529552 válasza r6man123 (#2129) üzenetére


#94529552
törölt tag

A Cobra szervizről én is olvastam régebben, de ha LG-t veszel, akkor elvileg nem kerülhetsz kapcsolatba velük, Samsungnál talán csak a második évben. Majd olvasd át a 2 márka Topik összefoglalóját a garanciáról.

.nodi. 70 alatt azt se lehet megúszni [link]

(#2132) hitchins válasza B-L-A-C-K (#2125) üzenetére


hitchins
őstag

B-L-A-C-K:
ertem koszi a valaszt

Pumma:
A W8xxB verzio azt hiszem boven jo lenne android annyira nem erdekel. Viszont hasznaltat nem szivesen veszek ujat meg mar nem latok...
Na mindegy vegul is nem hajt a tatar van idom ragodni.

(#2133) r6man123 válasza #94529552 (#2131) üzenetére


r6man123
senior tag

Köszi!
Már tényleg kezdem tördelni az ujjaimat, a Cetelemes kártya nélkül azért fájna az a + 40ezer Ft.. de még reménykedek, remélem a NAV összekapja magát és küldik a jövedelemigazolást. Nem vagyok benne, biztos, hogy pont a közép/közép-felső kategóriára dobnának 20% kedvezmény karácsony előtt :(

(#2134) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Sziasztok!

TV-vásárlás előtt állok, mit ajánlotok és miért?
Ami szempont:
-40-42" (picit nagyobb még belefér)
-hazai számlás forrás sok garival
-fullHD (több nem kell, kevesebb nem elég)
-16:9, esetleg 16:10 képarány
-hosszú távon TV és monitor funkciója is lesz
-nem érdekel, mennyire okos, úgyis lesz rádugva valami okosító
-minél jobb minőségű panel: színek, betekintési szög
-150-200k ár

Nem sürgős, ezért kérdem, érdemes-e valami akcióra várni, vagy a Karácsony közeledtével az akciós ár felárat jelent inkább?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#2135) Dave567 válasza hitchins (#2119) üzenetére


Dave567
addikt

Én is a sonyra szavazok...

(#2136) Pácsó35


Pácsó35
újonc

Sziasztok,

Tanácsot szeretnék kérni.

Új TV vásárlás előtt vagyok, gyűjtöm az infókat, de miné többet gyűjtök, annál jobban töröm a fejem.

A Mediában megnéztem a kiállított tvket és persze rögtön eldöntöttem, hogy UHD-t akarok. De amikor utánaolvastam rájöttem, hogy egyrészt felesleges, másrészt ha 3-4 méterről akarom nézni akkor egy irgalmatlan nagy képenyő esetén lesz észrevehető a nagyobb felbontás okozta különbség.

Átálltam FULL HDra agyban, kb az alábbi paraméterekben gondolkodom:
- min 47" max 50"
- smart funkció
- esetleg 3d,
- ár/érték arányban legyen jó,
- az ára kb 180k.

Az alábbi típusokat pécéztem ki az eddigi tanulmányok alapján:
LG47LF632v 175k
Pana TX 530CS520E 185 k
Samsung UE48H6400 185k
SONY Bravia KDL48705C 190 k

AZ LGről sok jót olvastam, de nem nyűgözött le élőben a képe.
A Panasonic és a Sony gondolom belépő szint, minőségben gondolom azért jobbak, vagy már ez a múlté? :)
Samsung az ha jól olvastam tavalyi modell, egész szép volt a képe a mediában, de vhogy nem jön be.

Nekem a Pana nagyon tetszett első blikkre, plusz az öt év gari is meggyőző, de attól tartok, hoyg a belépő szint miatt nem leszek vele elégedett...

A Philipsekben van egy kettő ami qva jó árban van, de az azérzésem hogy ez már nem az a Philips, amelyik a húszéves, mai napig tökéletesen működö kazettás magnómat gyártotta :DD

A fentiekből sztetek melyik lehet jó választás? Vagy más típusokból nincs vmi jó tippetek?

thx

(#2137) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Media Markt: Dobj 3 hatost, és nyerd vissza amit költöttél.

link

(#2138) #94529552 válasza macilaci78 (#2134) üzenetére


#94529552
törölt tag

Sony Bravia KDL43W755CBAEP Android SMART LED Televízió[link], Az áthúzott árnak nem kell bedőlni, de ennél olcsóbb valszeg már nem lesz mostanában/idén. Az androiddal vannak még problémák, de hogy ez milyen jellegű, a Sony topikot olvasd erről.
Panasonic TX-40CS630E 3D SMART LED Televízió
A betekintési szöggel lehet esetleg gond ezeknél, de hát mindenben megfelelő un tökéletes tévét nem fogsz találni. Ha ez fontos szempont, akkor IPS paneles LG 42LF652V jöhet szóba(van ebből VA paneles változat is a boltokban).
A Panasonic Smart 5 év garival van idén, a többire külön lehet venni a + 3 évet.

Pácsó35 Samsung UE48H6400 lenne a legjobb ezekből, de most inkább 195-200k A Pana és Sony belépők tényleg hanyagolhatók, LG47LF632v ilyen nincs, gondolom 49-es lesz, de egy tipp: bármelyiket is nézed a boltokban, előbb üzletiről áttesszük otthoni módba, majd beállítgatjuk a saját ízlésünkre. Mondjuk nem egyszerű dolog lenne 4-5 tévét beállítani, majd úgy összehasonlítani saját pendrive-on vitt anyaggal.

(#2139) r6man123


r6man123
senior tag

Sziasztok!
Tegnap sikerült megvennem az LG 50 LF652V-t.
Az hogy nagyon jó a képe, meglepően szépen szól és hogy a 3D annyira nem is haszontalan funkció nem túl releváns vélemény tőlem, ez az első normális tv-m.

DE! Korábban írtam, hogy szerintem az eladótérben direkt rosszabbul vannak beállítva azok a készülékek, melyek az arany középutat jelentenék.. Ezt most teljes bizonyossággal tudom állítani. Most tűéles, folyamatos és gyönyörű a tv képe.

(#2140) Pácsó35 válasza r6man123 (#2139) üzenetére


Pácsó35
újonc

Véletlenül R6man123 üzenetére válaszoltam... Reggel van még. Bár amit írt csak megerősíteni tudom tegnap az árkádban a MMban a 200 e alatti tvken csak vmi pocsék minőségű tv adás ment. Bezzeg az összes UHD tvn vmi hiper felbontású természetfilm :):) A rutintalanok ott tanakodtak. Pár hete még én is bedőltem volna.

Pumma mester nagyon köszönöm a tanácsot. :R

Megyek körbenézek a boltokban. :) Hátha dobok három hatost...

A LED legyen veletek! :D

[ Szerkesztve ]

(#2141) Tomasmanps4


Tomasmanps4
újonc

Hello!

Tv vásárlás előtt állok! Rendeltem is egy UHD LG 43UF7727 TV (vissza lehet még mondani)
Két dolog van amit észre vettem van 190ért most van LG 43UF7787 is, elvileg csak a talpa más mint a 7727nek! ? Amúgy az alap árba +20eftal drágább lenne.
A másik hogy nem 3Ds. A kérdés az hogy használja valaki a 3Dt, megéri azt a 60 eft felárat? Mert UHD 3D 106 cm tvt kb 60eftal drágábban van.
Azért kell csak UHD mert nem akarok ugy járni a HD readyvel, jött a full HD.....stb.
Sok évre kellene ezért gondolokozok a 3Dn is! Normál felhasználás digi tv HD csatornákkal, HD filmek, XBOX one. Kisebbet nem akarok. Valami tippetek van? Köszi

(#2142) Osynho válasza Tomasmanps4 (#2141) üzenetére


Osynho
addikt

Felsoroltál egy rakás felhasználási területet, de nem szerepel köztük egy UHD felbontású sem. Akkor minek UHD tv? Ha még lenne is UHD forrásod, felmerül a kérdés: milyen messziről néznéd? Mert ha nem kb 1m-ről, vagy a szemed nem lesz "Sentinel az őrszem" kvalitású a közeljövőben, nem fogod látni a plusz információkat, függetlenül attól, hogy mit diktál a tv-marketing. :) a 3D-hez szintén jól jön a minél nagyobb képátló, bár az én szememben inkább csak érdekesség a technológia, én biztos nem adnék 60 ezret pluszban csak ezért.

(#2143) B-L-A-C-K válasza Osynho (#2142) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

+1

(#2144) Tomasmanps4 válasza Osynho (#2142) üzenetére


Tomasmanps4
újonc

Mint írtam az UHD nem most kell, csak a későbbiekben nem lenne baj ha 30-40eft plusz ráfordítással 4-5év múlva még nem holt technika lenne a TV! Most egy HD ready Plazmam van , anno plusz 20-30eft Full HDt kaptam volna! Akkor is az volt hogy még vagy 10év mire digitálus HD adások lesznek! Rá 3 évre digitális Tv-m volt HD adásokkal. Viszont ezt a szemüveges 3Dt nem tartom rendszeresen alkalmazhazhatò technikának!

(#2145) Osynho válasza Tomasmanps4 (#2144) üzenetére


Osynho
addikt

A felbontás egy kis része a tv minőségének. Miért lenne holt technika a hd ready felbontás? Mert van nagyobb? :) Az a tv sem a felbontása miatt lejárt (ha lejárt egyáltalán, mert a plazmának vannak elvitathatatlan előnyei), hacsak nem baromi nagy képátlóhoz tartozik ez a felbontás. Továbbra is kérdés, hogy milyen távolságról nézel egy 43"-os UHD tv-t? Ha nem ülsz elég közel, akkor nem sok értelmét látom. A gyártók szeretik elhitetni, hogy pár évente "halott technika" amit megvettél, ezért is érdemes mérlegelni. Sokan alapnak tekintik a 82cm-es full hd tv-t, amin aztán jó esetben 720p-t néznek (de inkább divx-et) 3-4 m-ről. Na nekik már előre halott technika a full hd, mivel nem használják ki.- :D

(#2146) #94529552 válasza Tomasmanps4 (#2144) üzenetére


#94529552
törölt tag

Talán 2-3 év múlva már lesznek szemüveg nélküli 3D tévék.

(#2147) s7evcsenko válasza #94529552 (#2146) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Ennek van előjele? :U
Csak mert ha tényleg így van, akkor kihúzom addig a mostani plazmával... :B

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#2148) r6man123 válasza s7evcsenko (#2147) üzenetére


r6man123
senior tag

Szia!

Szerintem ilyen filozófia mentén ne alapozz. 4-5 év nagyon sok, és ha csak akkor jön be a techológia, valami borzasztóan drága lesz szerintem.

Én is sokáig mondogattam, hogy nem kell Smart, nem kell FHD, nem kell 3D, de megbántam volna, ha nem váltok vagy ha egy "alap" LCD-t veszek csak. :)

(#2149) emery2


emery2
tag

Jó estét !

Az alábbi két tv közül melyiket vennétek ?

[link]

vagy

[link]

Ma éjfélig tart az akció, ezért ha valaki szakértő gép előtt van tiszteljen meg válaszával még ma.

Köszönöm.

Minden igaz, még a hazugság is -csak éppen az megfordítva!

(#2150) s7evcsenko válasza r6man123 (#2148) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Pana 55ST50-em van, benne van minden földi jó, de az évek során összement, és nagyobbat szeretnék... :DD
Ezért gondoltam, hogy addig még csak kibírom valahogy. :B

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.