Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) Dave567 válasza #93966848 (#1848) üzenetére


Dave567
addikt

Sajnos ezt így nem lehet meg mondani, vagy lesz vagy nem.

(#1852) getdizzy


getdizzy
aktív tag

Sziasztok!
Új tévére ruháznék be hamarosan.
Most jelenleg egy 40 colos HD ready LG-m van.
Az elvárás egy FullHD tv lenne amin PS4-el játszanék és filmeznék leginkább.
A 40 colos tévét már kicsinek tartom ezért a min elvárás már egy 48-50 colos lenne és ha bele is fér Sonyban gondolkodom, de nem hátrálok meg semmi mástól sem, ha nagyon jó az ajánlat
Az árat kb 150-200 ezer forintra lőném be maximum.
Előre is köszönöm

(#1853) RedCat válasza #93966848 (#1848) üzenetére


RedCat
senior tag

http://www.hdtvtest.co.uk/news/ue48ju7000-201509274187.htm

Itt highly recommended!

"The UE48JU7000 is yet another outstanding 4K TV from Samsung that has no major weaknesses at its current street price of £1200. With the appropriate settings, blacks are convincing, colours are natural, motion clarity is high, video processing is first-rate, uniformity is good, and gaming responsiveness is excellent."

Azaz: "A UE48JU7000 egy újabb kiemelkedő 4K-s Samsung tv. A megfelelő beállítással a feketéje meggyőző, a színek természetesek, éles mozgókép, a képfeldolgozás első osztályú, játékra is kiváló az alacsony válaszidő miatt"

Ez kérdés a válaszodra is, azaz jó focira is :)

De ettől függetlenül élőben kellene látni...

Ezt a felskálázást nem tudom és azt sem, hogy lehetne kideríteni???

(#1854) dussy válasza #94529552 (#1803) üzenetére


dussy
őstag

Köszönöm a választ!
Ma volt módom személyesen is megnézni a TV-t (LG 42LF5610) egy MM-ben.
Közvetlenül mellette volt kiállítva egy 42LF5800-ás típus - a különbség szemmel látható , az árcímke azonos volt mindkettő készüléken (139e HUF).
Egyből kiábrándultam: azonos csatornák futottak, a kép homályosabb,a színek fakóbbak a betekintési szög is rosszabb az 5610-en.
A neten körbenézve 125e Ft körül vannak az árak.

Kérdés: ha valamelyik netes áruház 2 év garanciát hirdet, az nem egyenértékű egy MM -es 2év garanciával?

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#1855) gyetvair


gyetvair
csendes tag

Üdv!
Samsung ue55h6200-ról tudnátok érdemben nyilatkozni? Külföldi oldalakon csak jót olvastam róla. ( leszámítva, hogy nem adnak hozzá szemüveget)

(#1856) #94529552 válasza Peace (#1836) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ezek alap tévék, az LG-k játékhoz jók. a Panáról nincs infó. Hibátlan tévét 500k-ért sem kapsz, főleg nem az alapmodelleket. Ha kell tévé akkor bizonyos mértékű kompromisszumot vállalni kell minden esetben.
Filmezésre ajánlott pl. a TX-50CS630E - Panasonic, de játékra sajnos a magasabb input lag miatt nem annyira jó.

marilllyo Arról az alsó kategóriás KDL48R550C-ről nemrég((#1831)) írt Peace, hogy nem lenne túl jó vétel, és egyet lehet érteni. A 48J5500 játékra talán még jó lehet, de kevés tapasztalat van még róla, talán ezeket nézd meg LG 49LF630V + Samsung UE48H6400. Ezek már filmhez is jobb minőségűek. Ha tudsz, és belefér, akkor törekedj a gyári garanciára.

(#1857) #94529552 válasza zapee_ (#1849) üzenetére


#94529552
törölt tag

Az LG-t. Megbízhatóbb minőség, és a szervizháttér is sokkal jobb. De hasonlóan 300k körül van az 55UF7-es széria is [link], ami 1200 helyett 1500-as PMI( Picture Mastering Index), ezenkívül csak a software, és az újabb távirányító a különbség.

dussy Átrakták neked üzleti módból a tévét otthonira, és be lett állítva minkét tévén a kép. Ezzel együtt is lehet egy kicsivel jobb az 5800-as mert 100-zal magasabb az indexe is. A 6-os szériás tévék pedig ennél is jobbak. LF630, J6200, stb.

Nem egyenlő a 2 garancia típus, mert az általában drágább üzletből vett (MM,Euronic, Edigital, Tesco, stb), de akciók esetén webshop-okhoz hasonló áron kapható tévék esetén 2 évig a gyári szerviz illetékes a javítás, szavatossági és egyéb dolgokban. Ráadásul a Sony, LG, Samsung márkánál a gyári jótállás előnye még, hogy szinte mindig házhoz mennek, az esetlegesen felmerülő hibák javítására nem kell szervizbe szállítani, így nem tart hetekig a javítás, mint a bolti garinál. Vagy ha netán megszűnik egy webshop, vagy kisebb üzlet, akkor lehetnek komplikációk.(ha nem is sűrűn, de sajnos voltak ilyen esetek)
Persze van az az eset, amikor az olcsóbb megoldást választjuk, de okkal, pl. megéri az árkülönbség miatt.

A Samsungnál a webshop-os tévéknél 1 évig elvileg a gyári szerviz elvégzi a javítást, utána már a bolt az illetékes. Az LG-nél az a a gyakorlat, hogy 2 évig lehet erre számítani, bár ezeket sehol nem írják.

(#1858) zozika2


zozika2
tag

Helló!
Van olyan tv lehetőleg 300-ig, amelyiken lehet úgy felvenni, hogy közben más adót nézek?
Köszi!

(#1859) zapee_


zapee_
csendes tag

Asszem az LG 55UF695V mellett döntök. Köszi a tanácsokat!

MSI PRO Z690-A, i5 12600K, RTX 3080, Vengeance RGB Pro 2x16GB 3600, 970 EVO Plus 1TB, benq xl2411z

(#1860) #93966848


#93966848
törölt tag

Melyiknek lehet szebb a mozgókép minősége a leírtak alapján?Sony 55W805C vagy Samsung 55JU7000? :R
PL utóbbi UHD-nál félek, hogy a felkonvertálás a képminőség rovására megy. (igaz, hogy ez egy prémium kategória)

(#1861) RedCat válasza #93966848 (#1860) üzenetére


RedCat
senior tag

Gyere a Samu topicba, épp a 4k felkovertálásról van szó, kíváncsi leszek mi lesz a fejlemény...

Ki mi tud arról, hogy egy uhd tévén valóban rosszabb egy fullhd adás képe, mint egy fhd tévén? Ez igaz lehet? Miért?

(#1862) #93966848 válasza RedCat (#1861) üzenetére


#93966848
törölt tag

Vegyünk egy natív full HD tv-t, aminek 1920x1080as felbontása van.ezt szorozd össze, ennyi pixel van a kijelzőn.Ha ráraksz egy 720p-s, 1280x720-as felbontású filmet, akkor nem lesz olyan szép, mint egy full HD film, mivel, nem ugyanannyi pixel a 2.UHD tv esetén, ha full HD adást nézel, akkor az pont 2x annyi pixel, egy UHD kijelzőn, mint egy full HD-s panelen.Remélem érted amit írni akartam :D

(#1863) RedCat válasza #93966848 (#1862) üzenetére


RedCat
senior tag

Értem igen. De:
fullhd: 1920x1080
uhd: 3840x2160

Ha megnézed, akkor ez pont a duplája vízszintesen és függőlegesen is. Azaz az elektronikának minden pixelből 2-t kell egymás mellé tennie és megvan a fullhd tartalom uhd felbontásban, nem kell számolni, konvertálni, azaz a kép nem torzul. Épp ezért gondolom (gondoltam) hogy a kép nem lehet csúnyább.

" az pont 2x annyi pixel, egy UHD kijelzőn, mint egy full HD-s panelen" Pont ebből gondolom, hogy nem lehet csúnyább.

Pl monitoroknál ez azért más (de csak ez a saját véleményem), mert pl egy 1366*768 egy fullhd kijelzőn csúnya, mert nem jön ki a két felbontás aránya egész számra, azaz a kép torzul, játszani kell a pixelekkel."

Valaki más is vélemény?

[ Szerkesztve ]

(#1864) Peace válasza #94529552 (#1856) üzenetére


Peace
nagyúr

Sejtettem, hogy alap TV-k, de mivel 6 éve kacérkodok a gondolattal, hogy egyáltalán legyen tévém, így az alap is hatalmas nagy minőségi előrelépés lenne a kis életemben. A játékra nem annyira jó, az mit takar? Nagyon zavaró lenne az utánhúzás? Az LG játékra jó, az azt jelenti, hogy filmezésre nem annyira? Igazából film és sorozat, ami a fő profil, játékra max poénól lenne jó talán néha 1-2 lövöldénél mondjuk, ha beszerzek vezeték nélküli egér+billentyűt.

(#1865) #93966848 válasza RedCat (#1863) üzenetére


#93966848
törölt tag

A csúnyát, úgy értettem, hogy egy natív full HD-hoz képest, picit "homályosabb" lesz a kép, mert szét kell húznia 1 pixelt kettőre :)

(#1866) RedCat válasza #93966848 (#1865) üzenetére


RedCat
senior tag

De miért?

Vegyünk egy 55"-os tévét. Ennek a méretei kb SZ 124,10 cm x M 72,50 cm

Azaz legyen a kijelző mérete 120 cm széles és 70 cm magas. Full hd esetén 120 cm-en kell lennie 1920 db pixelnek ill 70 cm-en 1080 db pixelnek. Uhd esetében ugyanezen a cm-eken kell 3840 db ill 2160 db pixelnek lennie. Ha a hossz adott, akkor csak akkor fér el a 2x annyi pixel darabszám, ha fele akkora 1 pixel az uhd-n a fullhd-val szemben. Eddig érthető?

Tehát ha 1 uhd pixel fele akkora mint egy fhd pixel, akkor 2 db uhd pixel = 1 db fhd pixellel. Azaz 2 uhd pixel nem lehet csúnyább mint 1 fhd pixel, hisz ugyan akkorák. (a pixelek közötti részről most eltekintettem, mert az nem veszed észre csak nagyon közelről).

Én ezt így logikáztam ki, de lehet tévedek. Mik erről a tapasztalatok, vélemények, esetleg tesztek?

[ Szerkesztve ]

(#1867) #93966848 válasza RedCat (#1866) üzenetére


#93966848
törölt tag

Nem tudom, hogy miért, de nálam volt már UHD tv és ezt tapasztaltam.Egy LG 49UB850V volt nálam tavaly.
Figyu!
Tegyél bele egy UHD kijelzőbe egy full HD képet.Szét kell húzni UHD méretűre, hogy egész képet kapj.Ez olan, mint egy képkonvertálás.Nyilván nem lesz olyan éles mint egy full HD kijelzőn egy full HD kép.

[ Szerkesztve ]

(#1868) FMarci


FMarci
csendes tag

Sziasztok,

Legutobb kb. 5 eve vettem TV-t. Akkoriban nagyon szerencsesnek kellett lennie az embernek, hogy kifogjon egy pixelhiba mentes darabot. Gyartoi garancia teljes pixelhiba-mentessegre nem volt (vagy csak par gyartonal exkluziv modellekhez).
Most szombaton vasaroltam egy Sony KDL-48W705C tevet az Euronics-ban. Az eladoval beszelgettunk a pixelhibakrol, es tajekoztatott, hogy a gyartastechnologia sokat fejlodott, a kihozatali aranyok nagysagrendekkel jobbak, ezert most mar annak van nagyon kicsi eselye, hogy pixelhiba van a keszuleken, amit elhozok (nem az ellenkezojenek, mint 5 eve). Ezert termeszetesen 3 napon belul vigyem vissza a TV-t, ha megis lenne rajta.
Namarmost 3 subpixel-hibat talaltam a TV-n.

A kerdesem: mennyire volt igaza az eladonak? Tenyleg csak iszonyat peches vagyok? A sub-pixelek feketere vannak ragadva (nem forditva) ezert en 5 eve nagyon boldog lettem volna ennyire lathatatlan-hibas TV-nek. Eselyes, hogy ha kicsereltetem akkor meg rosszabbat kapok? Te visszavinned?

Koszonok minden hozzaszolast/tanacsot elore is!

Ölni tudnék egy Nobel-békedíjért.

(#1869) RedCat válasza FMarci (#1868) üzenetére


RedCat
senior tag

Ez nem igaz. Tavaly én 5 db philips 8109-et néztem meg a boltban, mind pixelhibás volt. A végén visszakértem a pénzem (ezért akarok most tévét venni). Nézelődtem a MM-ban, ott is láttam 1-2 tévén pixelhibát. Szóval most is előfordul ugyan úgy mint régen.
Én a helyedben mindenképp visszavinném, sőt ott a boltban kibontanám az újat és ott megnézném. Ha ez nem tetszik a boltnak, akkor kérd vissza a pénzed és menj egy pl egy MM-be, ott nekem gond nélkül beüzemelték és megnézhettem el hozatal előtt.

Ha még 3 napon belül vagy, ne hagyd rá, legyen egy hibátlan tévéd! Én így gondolom, engem tutira zavarna. De hogy téged mennyire zavar, azt te tudod... :)

(#1870) Balázs1986 válasza #93966848 (#1867) üzenetére


Balázs1986
addikt

es RedCat:
Lehet azert nem tiszt a dolog, mert osszemossatok a pixelt es a fizikai keppontot. 1 pixel fullHD adas eseten fullHD tv-ben 1 keppont. 1 pixel fullHD adas eseten UHD tv-ben meg csak nem is 2, hanem 4 keppont (2 vertikalis, 2 horizontalis). Szoval lenyegeben 4-szer jeleniti meg ugyanazt a pixelt a tv, ami miatt nem tud eles lenni a kep, foltosodik. Mas kerdes, hogy ha az UHD tv merete nem nagy, azaz a keppont-surussege joval nagyobb az osszehasonlitott fullHD tv-nel, akkor ez annyira nem szembeuni tavolrol.
Legalabbis en most igy raktam ossze fejben.

(#1871) FMarci válasza RedCat (#1869) üzenetére


FMarci
csendes tag

Ma meg visszavihetem, ezert nem hipotetikus a kerdes. :-)
Koszi szepen a tanacsot.

Ölni tudnék egy Nobel-békedíjért.

(#1872) #93966848


#93966848
törölt tag

Köszönöm Mindenkinek a segítséget, ez lett a választásom: SONY KDL-55W805C 3D Smart LED TV + CT380TN hangprojektor
A héten még kihozzák :)
Remélem tetszeni fog :) :C :R

(#1873) Osynho válasza #93966848 (#1872) üzenetére


Osynho
addikt

Szerintem ez volt a jó döntés. :)

Ez a felbontás dolog túl van lihegve. Olyan, mint fényképezőgépeknél a mpixel szám, vagy hifinél a kamuwattok. Még a full hd sincs "kimaxolva" sokszor, de a 4K kell lassan mindenkinek, merthogy az a jövő... Nem veszik figyelembe, hogy bizonyos távolságnál messzebb egyszerűen nem látszanak a részletek. A gyártók persze így olcsóbban tudnak "fejleszteni", mintha a valódi képminőségre kellene gyúrniuk, mondjuk az oleddel.

[ Szerkesztve ]

(#1874) Peace válasza #94529552 (#1856) üzenetére


Peace
nagyúr

SAMSUNG UE48J5500AWXXH esetleg? Nagyon alap tv lenne ő is?

(#1875) RedCat válasza #93966848 (#1872) üzenetére


RedCat
senior tag

Kíváncsi leszek a véleményedre a tévével kapcsolatban. Feltétlen írt egy tesztet, összefoglalót hogy mik a benyomásaid :)

(#1876) #93966848 válasza RedCat (#1875) üzenetére


#93966848
törölt tag

Várjunk még vele :D Inkább egy 55JU7000.Nem Androidos, ismerem már a menüjét nagyjából, tud optikán DTS-t, külön scaler, 2 távirányító!!!(imádom azt a jedi kardot :D)
Állítólag a mozgókép megjelenítése is nagyon jó, 1080sor!
Dead pixels None
Backlight/ screen uniformity Very good
Overscanning on HDMI Defeatable
Blacker than black Passed
Calibrated black level (black screen) LEDs shut off
Calibrated black level (4×4 ANSI) 0.063 cd/m2
Black level retention Stable if [Smart LED] “Off“
Primary chromaticity Excellent
Scaling Excellent
Video mode deinterlacing Very effective jaggies reduction
Film mode deinterlacing Passed 2:2 PAL & 3:2 NTSC tests in SD & HD
Viewing angle Typical of VA-type LCD panel
Motion resolution 1080 lines or higher with [Auto Motion Plus] enabled
Digital noise reduction Optional; effective when engaged
Sharpness Defeatable edge enhancement
Luma/Chroma bandwidth (2D Blu-ray) Full Luma; Chroma vertically blurred
1080p/24 capability No judder in 2D; forced interpolation in 3D
Measured panel refresh rate 120Hz
Input lag (Leo Bodnar tester) 27ms in [Game] mode
Full 4:4:4 reproduction (PC) Yes for both 1920×1080 and 3840×2160@60Hz

(#1877) #93966848 válasza #93966848 (#1876) üzenetére


#93966848
törölt tag

Mindegy!Hagyom a Samukat.Kipróbáljuk mit tud a Sony cég tv-k terén :) Már tavaly is elég meggyőző volt a képminőség!Sőt!Kirívó volt a sok középkategóriás tv közül :)

(#1878) RedCat válasza #93966848 (#1877) üzenetére


RedCat
senior tag

Mint a tavaszi szél :D Hol erre, hol arra döntesz ;)

A Sony tévékkel kapcsolatban azt hallottam a MM-ben, hogy vmi kínai panel van bennük, mert a Samsung nem ad el neki kijelzőt. Hogy ez mennyire igaz, azt sajnos nem tudom. Próbálok keresgélni a neten. Esetleg van valakinek erre információja, pl egy 55w805C-ben milyen lcd panel van?

Én is a JU7000 és a w805c között vacillálok. Árban "nem nagy" a különbség, viszont az egyik androidos, a másik uhd... De lehet a végén egy Sony UHD lesz belőle :)

Bár, ami nekem nagyon tetszik az a Philips 55pus7600, android, ambilight, uhd. És szép a képe. Csak az ára...

(#1879) Jack@l válasza #93966848 (#1865) üzenetére


Jack@l
veterán

Bemész egy boltba és betetetsz egy fullhd filmet. Szerintem szinte észre se veszed az upscale-t 2 méterről.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#1880) #93966848 válasza Jack@l (#1879) üzenetére


#93966848
törölt tag

A lényeg az, hogy egy UHD felbontású tv-n a full HD film képe ne legyen rosszabb, mint egy full HD paneles tv-n :)

(#1881) FMarci válasza FMarci (#1868) üzenetére


FMarci
csendes tag

Meg valaki esetleg erre:

Legutobb kb. 5 eve vettem TV-t. Akkoriban nagyon szerencsesnek kellett lennie az embernek, hogy kifogjon egy pixelhiba mentes darabot. Gyartoi garancia teljes pixelhiba-mentessegre nem volt (vagy csak par gyartonal exkluziv modellekhez).
Most szombaton vasaroltam egy Sony KDL-48W705C tevet az Euronics-ban. Az eladoval beszelgettunk a pixelhibakrol, es tajekoztatott, hogy a gyartastechnologia sokat fejlodott, a kihozatali aranyok nagysagrendekkel jobbak, ezert most mar annak van nagyon kicsi eselye, hogy pixelhiba van a keszuleken, amit elhozok (nem az ellenkezojenek, mint 5 eve). Ezert termeszetesen 3 napon belul vigyem vissza a TV-t, ha megis lenne rajta.
Namarmost 3 subpixel-hibat talaltam a TV-n.

A kerdesem: mennyire volt igaza az eladonak? Tenyleg csak iszonyat peches vagyok? A sub-pixelek feketere vannak ragadva (nem forditva) ezert en 5 eve nagyon boldog lettem volna ennyire lathatatlan-hibas TV-nek. Eselyes, hogy ha kicsereltetem akkor meg rosszabbat kapok? Te visszavinned?

Ölni tudnék egy Nobel-békedíjért.

(#1882) Osynho válasza #93966848 (#1880) üzenetére


Osynho
addikt

4m-ről, 55"-on ez nem valós probléma, nem fogod látni, még ha van is különbség.

FMarci: melyik részen vannak a hibák? Nagyon zavaróak? Milyen színű háttérnél látszanak? Ha zavar, vidd vissza.

[ Szerkesztve ]

(#1883) FMarci válasza Osynho (#1882) üzenetére


FMarci
csendes tag

A jobb felso reszen egy piros es egy zold, a bal also sarkanal pedig egy piros subpixel halott.
Nem zavar TV nezes kozben.

A tudat zavar, hogy xart kaptam, ha ez az allapot nem az atlag. Ez az atlag? :-)

Amugy mar osszecsomagoltam, mar csak egy kis noszogatas kell, hogy az ebedszunetemet erre csesszem...

Ölni tudnék egy Nobel-békedíjért.

(#1884) Osynho válasza FMarci (#1883) üzenetére


Osynho
addikt

Én is háborút vívok a dirty screen effect-et produkáló tv-mmel, ami bizonyos szempontból tulajdonság, bizonyos szempontból hiba. Nézőpont kérdése. Kérdés, hogy az én nézőpontom érvényesül-e. :D Egy próbát megér, szerintem kicsi a valószínűsége, hogy a csere tv is 3 pixel hibát produkál, ám pl bevilágítás, felhősödés tekintetében bármi lehet, ezért én tesztelném, mielőtt hazaviszem.

(#1885) FMarci válasza Osynho (#1884) üzenetére


FMarci
csendes tag

Mar megvan a pendrive az 5 fullHD jpg-vel (3 alapszin + fekete/feher)

Edit: De igen, nekem is az a kerdes, hogy ez pszichologiai problema vagy pedig valos muszaki...

[ Szerkesztve ]

Ölni tudnék egy Nobel-békedíjért.

(#1886) RedCat


RedCat
senior tag

Mi a vélemény egy Sony 55X8505C-ről? Miben különbözik egy 55X850C-től? Mi az a plusz szám a nevében?

(#1887) #94529552 válasza zozika2 (#1858) üzenetére


#94529552
törölt tag

>>>Samu topik. A tavalyi H6500 és a mostani JU7000 és ezek feletti tévék dupla tuneresek, de nem ilyen egyszerű a dolog. Ott érdeklődj róla.

Peace A SAMSUNG UE48J5500 is alapmodell, csak kapott egy smart rendszert. A samu topik összefoglaló, meg írják is, hogy az 5-ös széria gyors mozgásnál elmosódhat, de lehet, hogy nem mindenki érzékeny rá.
Az UE48J6200[link], vagy UE48J6300 jobb lenne, de ez utóbbinak görbe kijelzője van. Vagy még az LG 49LF630V is hasonló ezekhez.

RedCat A HD anyag megjelenítésével nincs gond az UHD-n, csak az SD az, ami gyengébb minőség mint egy FHD tévén. Meg a mozgásmegjelenítésre kell még figyelni. Kínában gyártják a legtöbb panelt a Samsungból is. Ezzel nincs gond, csak ha hibásat gyártanak.

FMarci Vidd vissza, ne foglalkozz az eladóval, csak le akar rázni. Van akinek a 3. Sony lett pixel hiba nélküli.

(#1888) #93966848


#93966848
törölt tag

Miért nem ajánlott az ívelt tv?

(#1889) RedCat válasza #93966848 (#1888) üzenetére


RedCat
senior tag

Mit szólsz egy Sony 55x8505C-hez? A Ju7000-hez képest picit drágább, viszont: Nem samsung, androidos, uhd, TRILUMINOS kijelző.

Vélemény?

(#1890) #93966848 válasza RedCat (#1889) üzenetére


#93966848
törölt tag

És ez miben jobb?Hogy Triluminos a kijelző?Ugyanaz a szar one flick irányító van hozzá :(

(#1891) kuliCo


kuliCo
csendes tag

Sziasztok,

500K-ig keresnék új TV-t.

Ami fontos lenne:
- 4K legyen
- 55"
- sima, tehát íveltet nem szeretnék, néztem a MM-ban, de nem jött be.
- Sony, Samsung között vacilálok, bár a családban a 1,5 éves Samsung most döglött be, amit ugyanis gariba cseréltek, de nem jó ómen.

Amit néztem:
Sony Bravia 55X8509C - http://www.kozpontiszalon.hu/sonykd55w8509c

Mi a véleményetek róla? Ti ebben az árkategóriában mit választanátok?

Előre is köszönöm!

(#1892) RedCat válasza kuliCo (#1891) üzenetére


RedCat
senior tag

Esetleg Samsung 55JU7000?

(#1893) #94529552 válasza #93966848 (#1888) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ajánlott az, annak aki ismeri, és nem idegenkedik tőle. A Samu topikban olvass róla, de pl. sportnál görbék a vonalak, meg csak középről jó nézni, az 1-2-vel melletted ülőknek gondold el milyen lehet. De lehet, hogy neked tetszene.

kuliCo Most ez a Samsung UE55JU7000 a téma itt is, és a Samu topikban. Erre, a hivatalos boltból való vásárlás esetén 3 év garid lesz, még veszel rá 2 évet és 5 évig nem kell aggódni. Melyik típust kellett cserélni?

(#1894) Peace válasza #94529552 (#1887) üzenetére


Peace
nagyúr

LG 49LF630V még szimpatikus is 5 év kiterjesztett garival 200-ért. Lehet meg kell most próbálni ezt a 20 hónapos akciót. Hátha...

(#1895) szacsa88


szacsa88
csendes tag

Sziasztok!

Tv vásárlás előtt állok, a cél a 40-42-es méret 150 ezer forintig. Fontos a képminőség, legyen smart, a jó médialejátszós képesség fontos, mivel médiaszerverről menne a lejátszás, emellett maximum digitális tv adás menne rajta. Tudnátok ajánlani néhány típust?

Előre is köszönöm.

(#1896) Decimalis


Decimalis
csendes tag

Üdv!
Új 32" körüli Tv-t szeretnék venni, maximum 100K körül, ami fontos lenne az a media lejátszás USB-ről, illetve legyen elfogadható hangzása a hangszóróknak. Köszi a válaszokat.

"Onnan fogod tudni, hogy jól vagy, ha nem találsz senkit, akinek a helyébe lennél"

(#1897) #93966848


#93966848
törölt tag

Most jövök az MM-ből, hát ez az 55JU7500 ez valami fantasztikus, Euronicsban most 450k :Y

(#1898) #94529552 válasza szacsa88 (#1895) üzenetére


#94529552
törölt tag

SAMSUNG UE40J5510 Smart , LG 42LF652V Smart 3D

Decimalis AzLG 32LF5610 2x10W-os audioban, de a nagyobb tévék se nagyon tudnak többet. Ez általában elég, de lehet bővíteni korlátlanul.

(#1899) Kaylane


Kaylane
csendes tag

Sziasztok! :)

Tudnátok ajánlani egy Full HD-s LED TV-t? Főleg játékra használnám PC-vel összekötve. :)
Maximum 200.000-ig gondoltam a ráfordított összeget. 110-130 cm köztit szeretnék. :)

[ Szerkesztve ]

(#1900) #93966848


#93966848
törölt tag

55EC930V olednek van már letjogosultsaga?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.