Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2851) Helmoras


Helmoras
őstag

Sziasztok! Szeretnek egy uj tvt, jelenleg egy samsung le 40c650 van nagyon szeretem mar kb 5-6 eves es hibatlan. Kb masfel meterrol hasznalom, 40-46 colost(a 46 colos mar csak nagyon vekony kavaval johet szoba, relative keves a hely a szekrenyen) szeretnek elsodleges szempont a jatek es a film, illetve pc monitornak is hasznalnam, de errr csak rigkan. osszeg keret nincs igazabol, erre a felhasznalasra keresem a legjobbat.

Koszonom a valaszt elore is!

[ Szerkesztve ]

(#2852) junior11 válasza mufi (#2849) üzenetére


junior11
veterán

Panasonic és a Sony modelljei is jó választás, ha Sony mellett teszed le a voksod, és nem kell a 3D, akkor válaszd az olcsóbb W755C-t.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#2853) mufi válasza junior11 (#2852) üzenetére


mufi
senior tag

Na igen, az ugyanannyiban jönne ki mint a TX-50CS630E és arra 5 év gari van...hol nézted a 755-ös Sony-t?

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#2854) junior11 válasza mufi (#2853) üzenetére


junior11
veterán

Havernál láttam otthon pár percig a W755C-t, elég jó képe volt, láttam párszor bolti körülmények között, a Panát is pár héttel korábban, de bevallom, nem foglalkoztam velük részletesen, nem állítgattam. Mindkét modellnek megvan itt a saját topikja, kérdezz rá, vannak CS630 és W755C tulajok is: Pana: [link] , Sony: [link]

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#2855) mufi válasza junior11 (#2854) üzenetére


mufi
senior tag

Mármint hol láttad és mennyibe került mert a 7-es Sony és a Pana is 220k körül vannak...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#2856) Emilchen


Emilchen
tag

LG32LF632V tévét vennék. Tudna valaki véleményt mondani róla? Előre is köszönöm.

(#2857) cenzor


cenzor
tag

Sziasztok!

Karácsonyra szeretnénk TV-t vásárolni, max. 130.000 Ft-ig, falra szerelhető. Többnyire sima TV adás menne benne. Annyi elvárás van a TV-vel kapcsolatban, hogy samsungos mobilról lehessen rá valahogy videót átjátszani.

LG 32 LF650V
SAMSUNG 32J5200
SAMSUNG UE 40 J5100AWXXH
Samsung UE40J5200AWXXH

Ezek vannak ebben az árkategóriában.
1) Annyit szeretnék csak kérdezni, hogy a 40-es TV-k gyengébb minőségűek, vagy mi az oka, hogy ugyanannyiba kerülnek, mint a 32-es társaik?
2) Illetve, hogy a Samsung mobilhoz samsung tv-t választva van-e valamilyen előny, vagy mindkettőre androidos mobilként tekintsek és ugyanaz az app megy rá?

Köszönöm!

(#2858) mufi válasza mufi (#2855) üzenetére


mufi
senior tag

Ja és a belső memóriáról nem találtam adatokat csak annyit, hogy a Sonynak 16GB belső memóriája van, ez mit jelent? USB-re tudok velül videót felvenni?

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#2859) junior11 válasza mufi (#2855) üzenetére


junior11
veterán

Szlovákiában, a határ mellett élek, itt a boltokban láttam. Nálunk pl. a Pana olcsóbb (650euró), mint s W7-es Sony (749euró). Viszont nálunk nincs 5 év garancia a Panára. Ezek az árak szerintem (bár ezt nehéz megjósolni) januárban még esni fognak egy kicsit...

USB videófelvétel a CS630-ban nincs, ha jól tudom. Sony W755C támogatja. De bővebben a topikjukban biztosan tudnak segíteni.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#2860) demars


demars
addikt

Sziasztok!

100k ig (pici plusz belefér) milyen full hd led tv-t ajánlotok??
Nekem most lg van, szüleimnek samsung. Sztem az lg képe szebb... (bocs, ezt csak azért írtam, ha van ilyen lg modell, azt preferálnám)
Nem kell smart, 3d...

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#2861) Alex91


Alex91
félisten

40-43"-os TV-k kozul melyek ajanlottak, amik a max. 150k-as arhatarba belefernek? Szempont a kepminoseg, smart, 3D nem erdekes.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2862) #94529552 válasza mike1334 (#2850) üzenetére


#94529552
törölt tag

Legalább 50" kellene. De minél jobb anyagot nézel, annál nagyobb tévé kellene. Válaszd ki[link] mekkora tévén milyen felbontásban hány méter az ajánlott.

Helmoras Sony Bravia KDL43W755C Már nincs 46"-os tévé. Van itt is egy 46C650 :R , jobb mint a mostaniak.
Emilchen Sztem nyugodtan veheted, kb. olyan mint a nagyobb testvére[link].

(#2863) #94529552 válasza cenzor (#2857) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ezek a 40"-os tévék a gyengébbek csak, és nem mind. Az LF650V a legjobb ezekből. Ha nagyobb kell, akkor is 6-os széria legyen: SAMSUNG UE40H6400 vagy LG 40LF630V Ezeknél nagyobb és kicsit olcsóbb a LG 42LF5800
Androidos mobilra ezekhez mindre van alkalmazás, a tv márka szerinti app kell hozzá. A J5100-ra nem lehet tükrözni.

demars Ez egy jó alap készülék extrák nélkül: LG 42LF5610, 120 körül pedig ami itt pár sorral feljebb van, ha még belefér az LF5800-as.

Alex91 Samsung UE40H6400 , LG 42LF652V

(#2864) Helmoras válasza #94529552 (#2862) üzenetére


Helmoras
őstag

Koszonom szepen!

(#2865) Dave567 válasza HUN_Tron (#2845) üzenetére


Dave567
addikt

Ha a képmínőség is fontos akkor a samut vegyed, és nézzèl rajta hd filmeket, ne avikat, erre nem érdemes ennyiért venni tévét.

(#2866) PioDVD


PioDVD
senior tag

40-43 -as tv-t keresnék, 100-110 e ft-ig (esetleg 120e is, hátha beesik akcióban). Gondolom, ár miatt inkább a 40-esek jöhetnek szóba.

3D, smart nem fontos, inkább a jó (már amennyire lehet ennyiért) kép és ne csak szemből legyen jó a kép.

Most éppen ez van akcióban az emag-nál:
Sony 40R450C
Ez mennyire lehet jó? Jó lenne, ha legalább egy alsó-középkategóriás tv beleférne az árba.

(#2867) demars válasza #94529552 (#2863) üzenetére


demars
addikt

Köszönöm! :R

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#2868) Lyistvan


Lyistvan
csendes újonc

Halihó

Rengeteg hozzászólást kérdést elolvastam a tv-vásárlásával kapcsolatban de még így se tudtam igazán döntést hozni! Ezért úgy döntöttem kérdezek én is! :)

200EFt körül nézek tvt 48"-50"ig! Szempontok Foci nézés tvből, filmek hdmi kábelen keresztül, smart funkció legyen, 3D egyáltalán nem érdekel fizetni pluszba nem igazán akarok érte! 100hz valós.

Magamtól ezeket válogattam össze:

[link]

Lehet UHD is pl:
[link]

/ Ezt ajánlották a euroni.. ban /

Majd elfelejtettem ha lehet legyen kép a képben funkció és beépített kamera! Bár ilyet nem találtam! :S

A hétvégén szeretném megrendelni ezért Kérem a segítségeteket

Válaszotokat hozzászólásotokat előre is köszönöm!

Isti

[ Szerkesztve ]

(#2869) Emilchen válasza #94529552 (#2862) üzenetére


Emilchen
tag

Köszönöm

(#2870) tom_77


tom_77
tag

Sziasztok.
Melyik a jobb választás? Film és foci is lenne nézve.
Sony KDL65W859C
Samsung UE65H6400

Más hasonló árú alternativa is érdekelhet :)
Köszi.

(#2871) junior11 válasza tom_77 (#2870) üzenetére


junior11
veterán

Én a Sonyt választanám. De a Samsung sem rossz.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#2872) mr.furko87


mr.furko87
csendes tag

En kineztem egy Lg 49UF7707et. Valakinek van tapasztalat? Játék konzol film igazabol mindenre lesz hasznalva. Meg megrendeles alatt van. Olyan 260 korul vesztegetik. Parameterek alapjan nem talaltam az ellenfelet. Van magyobb guru esetleg aki tapasztaltabb??

Üdv, Mr.Furko

(#2873) shouryuken válasza mr.furko87 (#2872) üzenetére


shouryuken
senior tag

Miért uhd?
2m, vagy annal kozelebb kene nezned, hogy lass kulonbseget 4k anyag eseten, ami meg evekig nem lesz, es a jatekok rosszabbul neznek ki majd rajta, mint fullhd-n, nem beszelve a brutal input lagrol, ami majd az upscalinggel jar...

[ Szerkesztve ]

(#2874) feloman


feloman
aktív tag

Sziasztok!

Ez a televízió mennyire jó választás lenne, ha a nem lényeg a smart és a 3d funkció - csak a képméret :)
[link]
150 eFt lenne a határ rá. Nem sokat találtam a neten róla, nem tudom tudtok e alternatívát, ha ez nagyon nem ajánlott.

Előre is köszönöm!

felo

(#2875) assemble válasza shouryuken (#2873) üzenetére


assemble
addikt

Szerintem azert latni a kulonbseget 2m-rol ilyen meretnel is, megha a 4k-nak szerintem is inkabb nagyobb merettol (pl 55"-tol) van igazan ertelme.

"a jatekok rosszabbul neznek ki majd rajta, mint fullhd-n, nem beszelve a brutal input lagrol, ami majd az upscalinggel jar"
Errol van valami forrasod? Tapasztalataim szerint a negyed akkora pixelek nem szoktak rosszabbul kinezni (sot..), es az upscalinget (bar nyilvan implementacio fuggo) szerintem alapvetoen illik parhuzamos hardvernek csinalnia, igy nem nagyon kene fuggnie semmifele felbontastol..

(#2876) mr.furko87


mr.furko87
csendes tag

Ez nem konvertal fel. Vagyis allithato benne, masik nagy elonye a 60p mert ennek robb elodje is arfekvesben is csak 30p tudnak. Samsungba nem tudok megbizni. Haveromnak Lg La 620s van de nem dobtam hanyat magam a pixel merettol. Eleg combos gep lesz alatta, es jovore tekintve szerintem jo valasztas. Full ledre meg nem igazan futja.

Üdv, Mr.Furko

(#2877) #94529552 válasza PioDVD (#2866) üzenetére


#94529552
törölt tag

LG 40LF630V [link], vagy az olcsóbb LG 42LF5800, az R450 inkább az alsó kat. alja.

Lyistvan PIP van a H6400-ban, de kamera nem lesz a középkategóriában. UF 695V-ről nincs tapasztalat, még senki nem írt róla. UF7- és UF8-asokról már inkább.

mr.furko87 A topikban találsz véleményeket, elvileg az összes 49UF77x tévé műszakilag egyforma.

(#2878) mr.furko87 válasza #94529552 (#2877) üzenetére


mr.furko87
csendes tag

Köszönöm! Csóró kolléga beszopta rendesen ha igaz amit írt, de megnyugtat hogy a 7-es már nem panaszkodik. :)) Köszönöm a segítséget

Üdv, Mr.Furko

(#2879) Lyistvan válasza #94529552 (#2877) üzenetére


Lyistvan
csendes újonc

Köszi Pumma

Ha kivesszük a Pip-et mint feltételt akkor is marad a H6400 mint legjobb választás? vagy inkább ajánlnál egy Lg vagy Sonyt? Csak azért kérdem mert megnéztem a Samut és nekem a képe nem annyira jött be!

(#2880) shouryuken válasza assemble (#2875) üzenetére


shouryuken
senior tag

Konzolt írt, ahol az input 1080p. A aliasing nő, a tv egy low pass filterrel próbál kompenzálni, ami gyakorlatilag egy blur.
Nyilván pc-ről, 4k-s inputnál gyönyörű lesz a kép, de konzol esetén életlenebb lesz, mint fullhd-n.
Mindenképp személyesen nézze meg, ha teheti!

(#2881) assemble válasza shouryuken (#2880) üzenetére


assemble
addikt

Mar az elozo konzolgeneracio kimenete is 1080p volt. Aztan valojaban ott tartunk, hogy meg a mostani konzolgeneracioban is rengeteg jatek nativ felbontasa kisebb (foleg xbox one-on rengeteg 720p jatek van, ami nevetseges, ps4-en azert jobb a helyzet), szoval sokszor mar az 1080p-s kep is felskalazott, igy ezzel az erovel 720p tv-t is eleg lenne venni, mert sok jateknak nincs annal se jobb nativ felbontasa. Miert rontana a felskalazas barmit a minosegen? Ha barmit csinal vele, akkor altalaban inkabb javit rajta, mert el tudja simitani az eleket, stb. Plane hogyha eleg kicsik a pixelek, ami egy 4k-s tv-n valszeg fennall.
Azzal egyetertek, hogy szemelyesen meg kell nezni, mindig az a biztos.

(#2882) RBJ


RBJ
addikt

Milyen tv ajánlott?
120e keret, max 90 cm legyen kerettel a szélesség, mivel nappaliban korlátozott a hely a legyártott bútor miatt. Karácsonyi ajándék nekünk. Nagy igények nincsenek mivel a sima képcsöves jvc szolgál majd 10 akárhány éve és minket a babámmal nem igazán zavart. Divatból nem veszek tv t.
lg42lf5800 néztem én is de a tényleges fizikai méretére lennék kíváncsi. Befér e a legyártott butorba? szélesség max 92 cm de inkább 90cm. :DDD
na most nézem 961mm buktam. :O pedig szimpatikus a tv.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#2883) gyuszmó


gyuszmó
őstag

Üdv Uraim :)

Tanácsot kérek, tv-t vennék, max 100.000 Ft körül. 100cm képátló 100mhz, ( Lg,Samsung, Philips ) úgy hallottam ezek jók. Nem tudom hogy a smart funkció mennyire fontos ? Kb 2,5 m nézné,. Full Hd vagy sima 3d ? Nem tudom igazán, hogy mit tudok kihasználni a magyar viszonyok között ?

Leginkább film, néha játék , nincs semmi tapasztalatom ezen a téren, teljesen láma vagyok :( elfogadok, megköszönök minden tanácsot.

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#2884) shouryuken válasza assemble (#2881) üzenetére


shouryuken
senior tag

Nem javít, hanem ront, hidd el, olvass utána! Attól, hogy a játék nem 1080p-ben rendelôdik, a nativ output 1080p lesz, mert a konzol felskalazza, de sokkal jobb minôsegben, mint ahogy a tv tenné. Az az élsimítás amirôl te beszélsz, a lehetô legrosszab : low pass filter, aminek a vége az elmosóditt él. Köszönô viszonyban nincs egy in game aliasinggal!

(#2885) malnabokor válasza malnabokor (#2810) üzenetére


malnabokor
senior tag

Sziasztok, ebben tud valaki segíteni?

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#2886) RBJ


RBJ
addikt

hirtelen ezt találtam. 40LF630V. vélemény?

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#2887) assemble válasza shouryuken (#2884) üzenetére


assemble
addikt

Abban az ertelemben nem javit, hogy nem lesz tobb informacio a kepen, ugyanakkor egy alacsony felbontasu jateknal amin pl nincs AA es nagyon reces, azon egy kicsit tud segiteni is egy kis felskalazas (vagy blur-ozes), ezt tapasztalatbol mondom. Hogy pedig hogy skalaz fel egy konkret jatek, egy konzol, vagy egy tv, az mind-mind implementaciofuggo. Egyaltalan nem biztos, hogy amit a jatek/konzol csinal, az barmivel jobb lenne, mint amit egy jobb tv probal csinalni..
Egy 4-szer akkora keppont suruseg a kepminosegre szerintem csak pozitiv hatassal lehet. Ha a felskalazas az egvilagon nem is csinal semmit, csak minden pixelt 2x2 pixelen jelenit meg, sztem azzal sem lesz rosszabb a kep, es annyit meg talan ugy is javithat, hogy legalabb joval kevesbe latod rajta a fizikai pixeleit a tv-nek.

[ Szerkesztve ]

(#2888) #94529552 válasza RBJ (#2882) üzenetére


#94529552
törölt tag

Van 32"-ban is. Vagy a falra is tehető. A 40LF630V-t nyugodtan veheted ha befér.

gyuszmó 3D biztos nem jön ki 100-ból, 100 cm körüli méretben a 2 ajánlott márkából ezt: Samsung UE40J5100A , LG 42LF5610 Full HD LED Tv

malnabokor Neked is egy LG 42LF5610-et mondanék, a speciális videó dologhoz meg keress valami ilyen témával foglalkozó fórumot. Egy pendrive-ra vagy HDD-re biztos rá lehet másolni 12 óra anyagot.

(#2889) RBJ válasza #94529552 (#2888) üzenetére


RBJ
addikt

Az meg jóval kisebb. Fal nem ér mert félköríves. :DDD
Meg hogy nézne ki, hogy bent van a bútor mögött majd a tv. :Y
Két versenyző maradt. Már az a kérdés, hogy megéri a felárat a 3D.
LG40LF630V vs Samsung UE40H6400

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#2890) #94529552 válasza Lyistvan (#2879) üzenetére


#94529552
törölt tag

Van több is a pakliban: LG 49LF632V, Panasonic TX-50CS630E, Sony Bravia KDL-50W755C, Most akkor ezeket nézd meg, kapcsolgasd, próbáld ki alaposan.

(#2891) gyuszmó válasza #94529552 (#2888) üzenetére


gyuszmó
őstag

:R :R :R

Ez smart ?

[ Szerkesztve ]

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#2892) Lyistvan válasza #94529552 (#2890) üzenetére


Lyistvan
csendes újonc

Köszönöm ezt fogom tenni, kíváncsi vagyok h az eladók miket mondanak majd! :)

Üdv

(#2893) gyuszmó


gyuszmó
őstag

Vélemény erről ?

"felesleges "Smart" TV-t venni. Minek? Veszek egy jobb TV-t, amin van HDMI port. Ha streamel-ni akarok, ott a laptop/PC, egy HDMI kábel, és összekötöm a PC-t a TV-vel. Annyi a követelmény, hogy mindkettő eszközön legyen HDMI port. Felesleges azért kidobni a pénzt, hogy kapok egy YouTube-t, meg pár stream oldalt,Egy HDMI kábel, egy (jó) TV, egy (jó) PC, egy jó net megoldja a problémát.

Az okostévék szoftverét általában maguk a gyártók, a Samsung, a Sony vagy az LG fejlesztik, és bizony egyik sem hibátlan. A kezelőfelület átláthatatlan, könnyen összezavarja a felhasználót. Az egyes menüpontok használata egy Magic Remote-tal még csak-csak működik, de egy hétköznapi távirányítóval kínszenvedés. Ez meglátszik a statisztikákon is. A kimutatások szerint tavaly mindössze a felhasználók 10%-a használta a tévébe épített böngészőt, és zenét is csak 15%-uk hallgatott valamilyen online szolgáltatás igénybevételével.

Az idő múlásával a tévék tovább veszítenek a potenciáljukból. Frissítések hiányában egy idő után egyre több szolgáltatás válik elérhetetlenné, nem mennek majd az új videós felületek, sőt, az is elképzelhető, hogy egyes megoldások teljesen elérhetetlenek már a rajtnál is. Még ha elérhetőek is az adott szolgáltatások, a kezelőfelület nehézségeivel és a gyatra frissítésekkel meg kell majd küzdenünk. "

köszi

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#2894) gyuszmó


gyuszmó
őstag

Itt érdemes nézni ? Van közte jó ? Melyik márka Lg ,samu ? [link]

Egyáltalán mire érdemes figyelni ?

[ Szerkesztve ]

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#2895) mike1334


mike1334
veterán

Azonos képernyő méret mellett változik az optimális nézési távolság attól függően, hogy HD vagy FHD tartalmat nézek rajta?

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#2896) D1Rect


D1Rect
félisten

Találtam egy ilyet a szórólapon:
Samsung ue58j5000awxxh
210eFt de gyanús, mert a jó ajánlatok nem nagyon szoktak rá férni a szórólapra.

Igazából minimum 55-ös tv-t vennék, de lehet megvárom a szezon véget. Érdemes várni TV vásárlással januárig?
Full HD pont elég, se smart, se 3D(mondjuk ezért minimális felárat hajlandó vagyok adni).
Átlagosnál picit jobb képminőség nem lenne baj.
Mit kéne nézegetnem?

(#2897) D1Rect válasza D1Rect (#2896) üzenetére


D1Rect
félisten

Az lemaradt, hogy a hangszóró is teljesen mindegy, tulajdonképpen nekem csak egy "csupasz panel" kéne.

(#2898) voriae


voriae
tag

Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni.

Jelenleg tv-tunerrel nézegetek egy ősi PC-ről egy 17 colos LCD-monitoron tv-t, de inkább hallgatom csak, háttérzajnak megy. Összefüggően egy órát szinte sosem töltünk el előtte, de van, hogy egész nap megy úgy, hogy azt sem tudom, melyik csatornán volt... :)
Most ez az ősi PC erősen haldoklik, leváltanám valami csinos kis készülékkel. Nem szeretnék rá sokat költeni, mondjuk 40 ezerben húzom meg a felső határt, de az sem baj, ha olcsóbb.

Nem kell nagy TV, de a 3:4 arányú mostani monitornál azért lehet nagyobb a kedvezőbb képarányokkal együtt. Többnyire 1,5 méterről nézegetem, de van, hogy két méterre is ülünk tőle. További igény, hogy összekötném a normális számítógépemmel, hogy arról játsszak le filmet néha-néha. HDMI kimenet ezen a gépen nincs, csak DVI.

(#2899) #94529552 válasza gyuszmó (#2894) üzenetére


#94529552
törölt tag

Egyetértünk smart ügyben, mégis szinte mindenki Smart tévét keres. Viszont a drágább és jobb tévékben alapból ott van a smart rendszer.
Nem, azok nem smart tévék voltak amiket írtam. Igen, ezek közül kerestem, ami kinézetre, funkciókra stb megfelelhet.
mike1334 Elvileg igen, de úgyis egy helyről tévézünk, tehát kell egy kis megalkuvás.

D1Rect Minél nagyobb tévé, annál jobb legyen. Az egy belépő alap tv, egy kisebb méretben még nem annyira látszanak az esetleges képhibák, de ennél már nagyon.
LG 55LF630V vagy 632V. Ennél csak jóval drágábbak vannak most.

(#2900) D1Rect válasza #94529552 (#2899) üzenetére


D1Rect
félisten

Valahogy sejtettem.
Megvárom én a Januárt, hátha lesz valahol jó vétel. :R

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.