Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) Ataxia


Ataxia
tag

Üdv
105 ezer ft ig keresek tv-t elsősorban film és meccs nézésre.
Eddig a Samsung 2 modelljét néztem. UE40H5000 illetve UE40J5100
Mi a lényegi különbség a két modell között?
Van esetleg más ebben az árban ami ajánlott?

(#1602) Hawaii2249 válasza Ciccuka (#1587) üzenetére


Hawaii2249
tag

Utolsó bontatlan csomagolású megvásárolva a tatabányai Tesco-ból! :DD

(#1603) #94529552 válasza Ataxia (#1601) üzenetére


#94529552
törölt tag

Legfontosabb eltérés a külsejük, meg az évjárat. Ebben az árban nincs más, mivel a legolcsóbb 40"-os alap tudású tévéket választottad. Filmezésre a H6200-H6400-ast javasolják inkább, már ugye ha belefér az elképzelésedbe az áruk. Mint írták, utóbbi 135K a tescóban, ha még lehet kapni. Ráadásul onnan hivatalos garival kapod, vagyis 2 évig a gyári szervizháttér van mögötted. De az ajánlott típusokról és a garanciáról is minden tudnivalót megtalálsz a Samu topik Téma Összefoglalójában [link].
Ajánlott olvasmány másnak is(nemcsak Samsungosoknak) akár az új tévé beállításáról és egyebekről is.

(#1604) Tarlóbetyár


Tarlóbetyár
tag

Sziasztok! Lg 55" -ból ki mit ajánl 3d vel Edge Led verzióban? Keret 350k ! :R

(#1605) gabo89


gabo89
senior tag

Üdv!

4K felbontású, 48-56 inch-es TV-t keresek, mely PC-re lenne kötve, munkára használva, több chart megjelenítésére. Árat nem tudok mondani, ár/érték arányban a legjobbat keresem.

indul a sörös aludni

(#1606) printer


printer
csendes tag

Sziasztok !

55 centis képcsöves tv-met untam meg .

Amit kinéztem UE48H6200 . Mi baj van ezzel a tv-vel ? nagy , okos , 3d , akkor miért adják ennyiért .

Az " okosság " nem szempont nekem , de ha ennyiért benne van ...

4 méterről nézzük egyre rosszabb a szemünk , asszonynak is nekem is , ezért gondoltam , hogy legyen minél nagyobb , vagy 4 méterre ez túl nagy ?

Szóval az lenne a kérdésem , hogy első lapos tv-nek megfelel ez a tv ? vagy ha tudtok ajánlani valami jót 107 centi körűl .

Ja , és még valami ! Ismerősöknél akiknél látok ilyeneket azt látom , hogy gyengébb a képminőségük mint a régi tv-ké

(#1607) Ciccuka válasza printer (#1606) üzenetére


Ciccuka
veterán

UE48H6400-hoz jár SmatTV távirányító és 2db 3D szemüveg pluszba és alig drágább.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#1608) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

4x5m-es szobába gondolkozom tv vételén, elég lehet a 32", vagy nagyobbat célszerű? Használt darabokat érdemes nézegetni, vagy újat javasoltok inkább?
Durván mi az az összeg, amit rá kell költeni minimum? Filmeket, sorozatokat szoktunk nézni, jelenleg egy 23"-os monitoron, ezt már kicsinek érzem.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#1609) tigerjoco


tigerjoco
tag

Helló!
TV vásárlás előtt állok és a segítségeteket kérném. A következő szempontok fontosak számomra:
32"-s legyen vagy nagyobb, SMART, és 90e forint alatt legyen. Nem kell 3D! Eddig a következőket néztem:
LG 32LF561V
Samsung UE32H4500

(#1610) #94529552 válasza A_ScHuLcZ (#1608) üzenetére


#94529552
törölt tag

Itt csak újakkal foglalkozunk. Egy dolog a szoba mérete, és egy másik, hogy mennyiről és mit néznél?
Például gyenge minőségű online sorozatokhoz elég egy kicsi 32"-os tévé, mondjuk 2,5-3 méterre. 1080p filmekhez pedig 3,5 méterre nyugodtan lehet venni akár 55"-os FHD tévét.

tigerjoco Ok, smart tévét akarsz venni, de biztos csak azért, mert azzal jobb képminőséget is kapsz. Ennyiért nincs is 3D. Milyen felbontás kellene? A Full HD-s LF32LF561V nem smart tv, a 32H4500 pedig nem Full HD. A legolcsóbb 32" FullHD Smart tv: LG 32LF5800

(#1611) A_ScHuLcZ válasza #94529552 (#1610) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

720p, de jórészt 1080p-s sorozatokat, filmeket néznénk róla, a forrás pedig egyelőre az asztali PC lenne.
A szoba méretét azért írtam, mert régebben olvastam, hogy eszerint javasoltak TV méretet, amit már nem érez kicsinek az ember az adott környezetben.

Azt gondoltam, hogy már olcsón beszerezhetőek, de ma nézegettem MM-ban az árakat, 100 alatt csak 32-eseket láttam. :(

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#1612) 1stVikman


1stVikman
senior tag

Sziasztok!

Apósomék keresnek új tv-t, mert a régi tönkrement. Talán 55 vagy 63 cm-es, klasszikus nagy dobozos tv volt.
Az elképzelés már LCD lenne, méretben kb. 40-42", árban 100-120 ezer Ft.
Felhasználás módja: műholdas digin érkező tv műsorok nézése. (Bár nem akadály, ha usb-ről tud filmeket játszani, mert akkor elárasztom őket régi Bud Spencer&Terence Hill filmekkel :) )

Mit érdemes ezért az összegért megvenni, ami megéri az árát, és nézhető képminőséget produkál?
Szórólapokból már néztek két típust ebben az árkategóriában:
Samsung UE40J5100 és Philips 40PFH4100.
Nekem LG-m van (42LA620s), és elégedett vagyok vele, de idén Lg-ből nem tudom mi a hasonló típus.
Mit ajánlotok, vagy mit érdemes ezért az összegért megvenni?

Előre is köszi, üdv: Vikman

(#1613) #94529552 válasza A_ScHuLcZ (#1611) üzenetére


#94529552
törölt tag

40"-os alap full HD-t vehetsz az MM-ben 109k-ért. Samsung UE40J5100 Ennél kisebbet nem javasolnék oda betenni. Persze igazából sokkal nagyobb tévé való oda, és minél nagyobb-annál jobb minőség kell.
100 alatt tényleg csak 32-es van.
1stVikman Inkább ezt a jobb minőségű és nagyobb tudású Samsung UE40H6270-t lenne érdemes, amíg lehet kapni, hasonló szintű LG most 140k felett van. Egy alap LG 42LF561V 42" Full HD LED TV(DVB-S2 tunerrel) 116k online rendeléssel.

(#1614) #94529552 válasza Tarlóbetyár (#1604) üzenetére


#94529552
törölt tag

Talán még tudnak ilyet szállítani: LG 55LB870V Alig több az UB850V [link], vagy vársz amíg az idei UF8-as [link] UHD-k ára lezuhan.

gabo89 Nagy a választék [link]

[ Szerkesztve ]

(#1615) Osynho


Osynho
addikt

Üdv!

55"-os, full hd tv-t keresek, 1 hónapon belül lesz esedékes a vásárlás. Jó ár/érték arányú készüléket keresek, elsődleges szempont a képminőség de sajnos nincs sok száz ezrem rá, így maradnék a középkategóriánál és a tavalyi modelleknél, ha még kaphatók. UHD, stb nem érdekel, PC-ről menne a lejátszás, így a beépített lejátszó képességei se lényegesek.

Pár modell, amit néztem:
Samsung 55H6400, H6500
Sony 55W805B
Panasonic TX-55AS640E (ez elvileg Samsung paneles)
Panasonic TX-55ASM651E (ezt ma láttam MM-ban, nem tudok semmit róla, ismeri itt valaki?)

(#1616) Tarlóbetyár válasza #94529552 (#1614) üzenetére


Tarlóbetyár
tag

Köszönöm a választ! :R

(#1617) hitman,


hitman,
őstag

Nem tudjátok hogy az Electrostore gyári garit ad e a Samsung tv-kre?

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#1618) Balázs1986


Balázs1986
addikt

Nagy nehezen eldöntöttem, hogy 42LB671V lesz a kiválasztott. Az ledtvplaza-ban rendelhető is volt jó áron, nagy örömködve leadtam az igényt, aztán jött a telefon, hogy igazából már csak azért van ott, hogy lehessen látni az adatlapját. Most megint ott tartok, hogy milyen tv-t vegyek :D A tavalyiakból olyat, ami kellene, már sehol se kapni, a kiválasztott típusnak meg nincs utódja, max. valami telitalpas, monitor-szerűt találnék, de azok nem tetszenek :F
Tudtok valami 42LB671V-hez hasonló tudású készüléket ajánlani 160k körül, ami elkerülhette a figyelmem?
(A Samsung UE40H6400 már félek, hogy kicsi lesz, de ha esetleg az még van valahol, végső esetben lehet, hogy az lesz. Bár a Fifa-nak nem tenne jót az input lag.)

[ Szerkesztve ]

(#1619) #94529552 válasza Balázs1986 (#1618) üzenetére


#94529552
törölt tag

Kár volt eddig halogatni. Még itt megkérdezhetnéd: [link] A Médiában van még 42W8-as Sony, bár kicsit drágább: [link]
hitman, Nem gyárit ad. Azt csak a MM, Edigital, Euronics, Tesco, Auchan, és hasonló multik adnak. De olvasd át a Samsung topik Összefoglalóját ez ügyben.

(#1620) Balázs1986 válasza #94529552 (#1619) üzenetére


Balázs1986
addikt

Láttam náluk, de sok a negatív vélemény a boltról az árukereső/árgép jellegű oldalakon, illetve itt is felkerült a Ciccuka-féle listára. Másoknak nem tudom, milyen tapasztalatok vannak velük. Mondjuk lehet, hogy egy próbát megér. De már kezdek barátkozni a gondolattal, hogy ebből 42LF652V lesz. A panel minősége kb. ugyanaz lehet, úgy gondolom. Előny a WebOS 2.0 (ill. remélhetőleg gyorsabb SoC), hátrány a talp, a 2.0 hang, és a Magic Remote hiánya, bár ezt elvileg tudom pótolni telefonnal is (illetve 10k körül kapható az új szériás táv, ha jól láttam.)
A Sony már tényleg drága kicsit, annyiért 47-es LG 48-as Samsung is jöhetne a tavalyiakból, találtam is, csak nem szívesen költök pluszba, nem érszem szükségét: 2-2.2 méter a táv. Sőt, ha nem ágy funkcióban van a heverő, akkor 1.5 méter sem. És így nem megy a méret a pixelsűrűség rovására.

[ Szerkesztve ]

(#1621) Müszi válasza Balázs1986 (#1620) üzenetére


Müszi
senior tag

Itt elvileg még van 1db 47"-os LB671 nagyon jó áron. Gondolom nem nagy gond ha kicsit nagyobb mint a kinézett példány. TV soha nem lehet elég nagy :) Ha gyors vagy a tiéd. Reggel még kettő volt.

[ Szerkesztve ]

(#1622) Balázs1986 válasza Müszi (#1621) üzenetére


Balázs1986
addikt

Köszönöm, reggel felhívom őket! Látom közben, van 42-esből is nekik. Már csak azt remélem, hogy megbízható a bolt.

Szerk.: (#1623) Müszi: Mármint úgy értem, hogy mindkettőre rákérdezek, aztán amelyik még meglesz, az jöhet. Nem kizárt, hogy a nagyobb lesz a nyerő :)

[ Szerkesztve ]

(#1623) Müszi válasza Balázs1986 (#1622) üzenetére


Müszi
senior tag

A 47-esnek sokkal jobb az ára szerintem, de te tudod.

(#1624) schumil42


schumil42
újonc

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy hálószoba falra keresek tévét, 40-43"-t.
Ki is nézterm kettőt, csak nem tudom melyik lenne a jobb vétel. Árban is nagyjából hasonlóak.

A követelmények:
- beépített WiFi
- Samsung márka (TVGO applikációt szeretném használni rajta és csak Samsunggal megy, nem lesz kábellel rákötve THome-ra)
- USB-ről és DNLA-ról való média lejátszás, minnél több formátumban

A két TV amit kinéztem:
samsung ue43j5500
samsung ue40h6400

A 43-as jobb lenne, mert az pont a megfelelő méret. Sajnos a 48-as túl nagy, a 40-es meg talán az alsó határ.
46-osban van valami jó esetleg?

Mit javasoltok?

Köszi előre is,
schumil

(#1625) 1stVikman válasza #94529552 (#1613) üzenetére


1stVikman
senior tag

Pumma
Köszi a választ.
Megpróbálom rábeszélni őket, bár már így is egy 32"-es, HD Ready tv-ről jutottunk el a 42"-es full HD-ig. :DDD
Ha mégsem sikerülne, akkor szerintem a Samsung UE40J5100 lesz.

Még egyszer köszi, üdv: Vikman :)

(#1626) #94529552 válasza Balázs1986 (#1622) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ott 42-esből csak egy LG 42LB630V-t [link] látok most készleten, de lehet, hogy online rendelések miatt módosult a készlet...
Ez jóval alacsonyabb áron van, kevesebb tudású, és MR se jár hozzá. Nem is 3D-s, bár az input lag-ja jó ennek is.
Egyik bolt sem 100%-ban megbízható, és szinte nincs olyan, amelyikre ne lenne panasz, akár vélt vagy valós. Aki webshopban vásárol, az valamilyen szintű kockázatot bevállal valamiért mint én is, Ciccuka is, meg sokan mások.
A garanciális javításokról, annak módjáról, és a gyári képviseletek eljárásáról a webáruházakból vett tévék esetében és egyebekről érdemes elolvasni az LG és a Samsung topikok Összefoglalóit, ki-milyen tévét választ aszerint.
Jó az ára, de 1,5-2 méterre már én is nagynak tartom a 47-est a Fifához, de ezt azért érdemes tesztelni előbb.

schumil42 Nem tudod valamelyik boltban megnézni működés közben a két jelöltet? Még nem olvastam a fórumon a J5500-ról beszámolót, de nekem is tetszik a nagyobb méret, a tudása, és a külseje miatt is.
A H6400-as népszerű készülék volt, de már csak webshop-okban lehet venni.

(#1627) banánocska


banánocska
aktív tag

Sziasztok. Tv-t vennék, 60-70k kozott. Nézegettem őket és ő tetszett a legjobban: Samsung UE22H5600.
Kicsi a szoba ahova menne, nem kell nagy tv. A smart funkció tetszik benne és a wifi. Esetleg ebben az ársávban van más is? Koszonom előre is

(#1628) Osynho válasza banánocska (#1627) üzenetére


Osynho
addikt

70 körül inkább 32"-ost vegyél. Meg fogod bánni a 22"-ost. Nem elsősorban a szoba mérete a meghatározó, hanem a nézési távolság. A másik, hogy az a 22-es 99%, hogy TN paneles, ami kerülendő.

(#1629) mitibi


mitibi
csendes tag

Sziasztok!
Tv vásárlás elött állok, ebben kérném segítségeteket.
Piciny kis tömblakásunkban kb 2m a távolság a mostani képcsőves tv és köztem. Lakásunkban kábel tv rendszer mükődik, analog illetve digitális adással. Nem vagyok nagy tévézős, legfőképpen sportot, illetve néha filmet ebből is a dokumentum fajtát szoktam nézni. Amit emelett szeretnék Youtube-on videókat nézni, wifi-n csatlakozva a netre(ez lenne a vásárlás legföbb oka).
Továbbá fontos, hogy külső winchestert csatlakoztatthassak a tv-hez, arra az esetre ha foci nézés közben hirtelen akad valami tennivaló, esetleg tudom, hogy nem leszek otthon és akkor megállítani illetve felvenni a műsort.
2 éve vásároltam kisfiamnak egy LG 22MA-53D-PZ szerintem jó , tavaly Decemberben unokatestvéremnek segítettem egy LG 47LB650V vásárlásban, akkor a budaörsi Metróban láttam a Samsung illetve az LG képét. Nekem tetszik az LG képe, habár lehet ez is csak beállítás kérdése.
3D - nem fogom gyakran használni, de szeretném, ha jó lenne. Olvastam LG passzív - Samsung aktív - ez a jobb. Akinek volt szerencséje mindkettőt összehasonlítani tanácsoljon valamit.
Hang - ténykeg szebb a hangzása a 2.1-nek?
Interneten olvasgattam egy pár tv tesztet, meg fórumot, de szokás szerint ahelyett, hogy tisztázódna a kép, inkább bizonytalanná válok.
Lg-re gondoltam, de az aktív 3D miatt a Samsung-on is gondolkodok, közben nemrég egyik ismerősöm a Philips-et ajánlotta, szerintetek?
A legfontosabb - 160k-180k körül szánok rá.
Bocsánat a hosszú hsz-ért, minden tanácsot és segítséget előre is köszönök.

mitibi

(#1630) Osynho válasza mitibi (#1629) üzenetére


Osynho
addikt

(#1631) idegbeteg18


idegbeteg18
tag

Üdv!

Vásárlás előtt állok az alábbi két tv-t néztem ki, de nem tudok dönteni.
Panasonic VIERA TX-40CX700E

Vagy

LG 49UB850V

Egyik mellett a nagysága szól másik újabb (HDMI 2.0 stb.)
Közel azonos áron tudom őket megvenni.
Előre is köszönöm a választ/válaszokat! :R

(#1632) #94529552 válasza banánocska (#1627) üzenetére


#94529552
törölt tag

Én is azt mondom, hogy inkább 32"-os tévét vegyél inkább, ez nem nagy tévé. Ha csak azt nézzük, hogy 70k-t adnál egy 22"os tévéért, vagy alig többért vehetsz egy 32"-ost... Ár/értékben is sokkal jobban megéri. [link]

idegbeteg18 A Panasonic modernebb, újabb verzió, de a 850V-ben van 3db HDMI 1.4 mellett 1db HDMI 2.0-s csatlakozás. Viszont ha nem kell 3D, akkor van itt szintén újabb, köztes méretű 43"-os 2015-ös UHD: [link]

mitibi 3D kinek melyik van, azt dicséri általában. Nincs olyan hogy melyik a jobb, egyébként is kevés az igazán jó 3D-s film(3D hatás szempontjából). Valamivel jobb a 2.1-es hang, de a 650V-ben nincs . Philips-et nem vennék.Legjobb hangzás hm erősítővel+ hangfalakkal érhető el.

(#1633) K21_overlord


K21_overlord
tag

Sziasztok!
Az alábbi tv ről mi a véleményetek? [link]
Amire nincs szükségem: 3d, smart. Viszont a kép szép és jó nagy legyen, ill. jó ár/érték arány. Milyen alternatívát tudnátok?
Válaszaitokat előrre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

A Föld IQ szintje állandó, csak az a baj, hogy egyre többen vagyunk rá.

(#1634) idegbeteg18 válasza #94529552 (#1632) üzenetére


idegbeteg18
tag

És játék (xbox)szempontjából (inputlag) melyik lenne a jobb?

(#1635) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

Sziasztok!

Két féle TV vásárlásán gondolkodok.

Az egyik a hagyományos nappaliba szánt darab. Itt 105cm-nél nem nagyon kell nagyobb. 3D-t egyenesen kerülném, de ha a legjobb ár/érték arányú modellben van, akkor elviselem. Ami fontos az a szép képminőség, és ha lehet, wifi stream opció vagy sok formátum lejátszására képes smart.

A második pedig egy hálószobába szánt darab. Itt is a fent említett feltételek fontosak, viszont még annyi, hogy fali kihajtható karra szeretném szerelni, tehát lehetőleg könnyű legyen.

mindkettőre kb 150-200 a leret.

[ Szerkesztve ]

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#1636) mitibi válasza Osynho (#1630) üzenetére


mitibi
csendes tag

Köszönöm!

(#1637) Osynho válasza mitibi (#1636) üzenetére


Osynho
addikt

Van még a közeledben lévő Tescoban? :)

(#1638) banánocska válasza Osynho (#1628) üzenetére


banánocska
aktív tag

Az Aqua-ba néztem ki két tv-t:

Samsung UE32H5000A

Samsung UE32J5100A

A kettő kb egy árban van. Mi a külonbség? Melyik éri meg jobban?

(#1639) #94529552 válasza K21_overlord (#1633) üzenetére


#94529552
törölt tag

Az, hogy 2015-ös, és alap típus, de tényleg jó nagy és eddig kevés a tapasztalat róla. Ajánlottabb lenne egy a kicsivel kisebb, de bevált UE48H6200, vagy az UE48H6400-ast venni, amíg lehet kapni ezeket, de inkább utóbbit. Még a tescóban is voltak ezek jó áron. A garanciáról már beszéltünk itt, olvass vissza, ha érdekel. A jobb minőségnek tartozéka volt tavaly a smart/3D tudás.

idegbeteg18 A Panáról nem tudom, mert annyira új, az LG-nél a tavalyi szériának 60 körüli értékre emlékszem, az idei UF-es szériának 35-40 ms. Arről az LG topikban érdeklődj, hogy mennyire használható játékra a 850V.

(#1640) mrx1212


mrx1212
tag

Vásárlás előtt állok.
Ezen két verzión gondolkozom :

1. LG 42LF652V (2015) Passzív 3D
2. Samsung UE48H6400 (2014) Aktív 3D

Ki mit javasolna?

LG : Az árukereső oldalán említik többen hogy foltos a kijelző (felhősödés) esetleg valakinek van ilyen televíziója valóban fent áll a probléma?

Volt egy LG 42LW5500 típusú tévém sajnos ott is volt ilyen! (főleg fekete háttérnél volt látható)

A 3D (passzív) sem voltam elájulva viszont az aktív 3D még nem próbáltam!

A másik szobában van egy régebbi típusú Samsung LE40C650 tévé azon még most is penge kép van "felhősödés" nélkül

A Samsung UE48H6400 itt van valami betegség?

(#1641) #94529552 válasza MCGaiwer (#1635) üzenetére


#94529552
törölt tag

Panasonic VIERA TX-40CS630E + Samsung UE40J6200 + Sony Bravia KDL-43W755C
banánocska Az újabb tv, a J5100 kicsivel jobb a paraméterekben, meg szerintem szebb is.

(#1642) Ciccuka válasza mrx1212 (#1640) üzenetére


Ciccuka
veterán

Eleve a 3D egy kalap sz_rt se ér manapság. A gyártók rájöttek és folyamatosan szedik ki a TVikből.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#1643) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Mivel tisztítsuk az LCD- és plazmatévéket?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#1644) #94529552 válasza mrx1212 (#1640) üzenetére


#94529552
törölt tag

A kereső csak árakra használandó, mert téves, hibás, hiányos, és oda a véleményekhez bárki beírhat bármit, név nélkül.
A tévékről a márkák topikjaiban lehet tájékozódni, már ha vannak ott tulajok, meg tesztekből, ha léteznek arról amit keresel.
Például a J-s Samsungokról is alig van infó.
Egyébként meg minden LCD tévé felhősödik, ami a technológiából adódik. Ez legjobban tartalom nélküli háttérnél látszik, amikor nem megy a tévé elektronikája. Direkt led-nél a sarkok lehetnek sötétebbek, másik fajtánál meg a szélei.
A H6400-as egy jól felszerelt ajánlott típus a tavalyi szériából, és még lehet venni gyári garanciával is. Szóval nem kell félni tőle, de azt tudni kell, hogy tökéletes LCD tévé nem létezik.

(#1645) mrx1212 válasza #94529552 (#1644) üzenetére


mrx1212
tag

Köszi

Szerintem akkor a Samu lesz! (Remélem jó döntés lesz?!)

Egyébként egy árban tudnám megvenni a Telekomnál gyári 2év garival (kamatmentes részletre)

Samsung UE48H6400 Teljes ár: 179 760 Ft
LG 42LF652V LED TV Teljes ár: 179 800 Ft

Amúgy nézegetem a Samsung még így árban is oké,de az Lg már 150000 ft már meglehetne venni kp-ben máshol is!

(#1646) #94529552 válasza mrx1212 (#1645) üzenetére


#94529552
törölt tag

Addig vedd meg, amíg van belőle, és nem árt sűrűn zaklatni miatta a telekomot. Az teljesen jó ár a 48"-os tévére, de a 652V már erősen túl van árazva.

(#1647) G Nagy


G Nagy
újonc

40" körüli tv-t szeretnék venni, F-1, és gyerekmesék nézésére, valamint háttérzajnak. Teljesen tudatlan vagyok a témában, közepestől jobb az elvárás. Olyat szeretnék venni, ami javítható szükség esetén, nem csak 2-3 fődarab cserélhető benne kompletten arany áron. Főleg olyan márkák érdekelnek, amik tradicionális Japán, vagy Európai, (Koreai, Kínai, stb.. kevésbé esélyes).

(#1648) #94529552 válasza G Nagy (#1647) üzenetére


#94529552
törölt tag

Panasonic TX-40CS630E vagy Sony KDL-43W755C [link] Hogy mennyire javíthatók a mai tévék, azt talán kérdezd meg a szerelődtől.

(#1649) Balázs1986 válasza G Nagy (#1647) üzenetére


Balázs1986
addikt

Amíg garanciás és ingyen van, én jobban örülök, ha főalkatrészt cserélnek, mint ha elkezdenek taknyolni az alaplapon. Ezek már smd elemekkel vannak szerelve, nem régi analóg tv-k, hogy forrasztóval nekiessünk és kicseréljünk egy elko kondit, trafót, akármit.
Ha meg már nem garanciás, így is úgy is arany áron csinálják meg :/

(#1650) Netye


Netye
csendes tag

Segítsetek! Melyiket vegyem: lg 47lb671, vagy lg 49lf632 ? Előbbinél mozgásérzékelős távolgó, 2,1 hang, viszont csak veBOS 0 , az utóbbi kicsit nagyobb, fiatalabb, veBOS 2, gyengébb hangzás, és nincs mozgásérzékelős távolgó ! / külön lehet venni!/ Árban az utóbbi kb. 30eFt-al drágább! Nem akarok böngészni, csak a you tube-ról filmeket nézni!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.