Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2201) #94529552 válasza mufi (#2199) üzenetére


#94529552
törölt tag

LG 43LF632V

celf A fórumokat olvasva nem emlékszem panaszra. Meg nem csak webshop, hanem személyesen is lehet ott vásárolni, tehát a tulaj is elérhető.

MikiASD Egyiket se. Van a tecsóban rendes tv is gyári jótállással.

(#2202) S. Szabi


S. Szabi
őstag

Helló!

Tudnátok ajánlani ismerősömnek egy TV-t kb 120 cm-es képátlóval, nagyjából 150 - 180 000 Ft-os árkategóriában, annyi az elvárás, hogy szép, éles képe legyen, nem kell semmi ívelt hülyeség, 3D. Ha "okos" az nem hátrány, de semmiképp sem kritérium :)

Pl. PANASONIC TX-48C300E LED ?

[ Szerkesztve ]

(#2203) #94529552 válasza S. Szabi (#2202) üzenetére


#94529552
törölt tag

Azt az alapmodellt nem, pont a képminőség miatt. Ha Pana kell neki, akkor Panasonic TX-50CS630E , csak kicsit drágább lesz. Vagy az LG 49LF632V + Samsung UE48H6400 közül egyiket.

(#2204) S. Szabi válasza #94529552 (#2203) üzenetére


S. Szabi
őstag

Köszi!

A márka mindegy, ezt a Panasonicot csak úgy találtam.

(#2205) Ricsard001


Ricsard001
csendes tag

Sziasztok!

A szüleimnek szeretnék beszerezni egy 40 colos full HD TV-t, nekik igazából nincs szükségük sem SMART funkcióra sem 3D megjelenítésre, leginkább tévézésre és filmnézésre használnák. Úgy 95-115 HUF körül szánnának rá. Első blikkre a Samsung UE40J5100 lenne a befutó, de előtte megkérdezném azokat akik értenek is hozzá. Néhány kérdéses pont:

Gyártók közül a Samsungot gondolom a legjobbnak, kérdés hogy ez tényleg így van-e, mennyire lehet rangsorolni egyáltalán ilyen szempont szerint? Én inkább az egyes modellek és a specifikációk alapján szoktam dönteni, de egyre több embertől hallom a fenti véleményt.
A Samsung termékekre 2 év garancia van, ez általános a többi gyártónál is?
Érdemes-e plusz garanciát vásárolni a tévéhez, és a vásárolt garancia kondíciói megegyeznek az alap garancia kondícióival? Én el tudok képzelni 2+3 év garanciát is. Természetesen a fenti vételáron felül.
Egy kicsit a frissítés értékekkel vagyok zavarban, mi az általános ebben a kategóriában?

Kösz a segítséget előre is!

(#2206) celf válasza #94529552 (#2201) üzenetére


celf
őstag

Koszonom a valaszt! :)

(#2207) #94529552 válasza Ricsard001 (#2205) üzenetére


#94529552
törölt tag

Az én véleményem szerint nincs legjobb tévé, legszebb fotó, vagy festmény sem, de tévé gyártó sem létezik legjobb. Nem is tudom mi alapján lehetne rangsorolni a gyárakat. Üzlet vállalkozások, a profit nekik a legfontosabb. De ezt a részét hagyjuk.
Ha a Samsung a kedvenc márkád, én a sokkal jobb minőségű(de drágább) Samsung UE40H6400-as tévét javaslom, nem pedig a belépő modell J5100-at. Garancia: 1 év (A termék regisztrációja esetén: +1 év)
Tehát a vétel után regisztrálni kell a gyártó honlapján, ahol további akár +3 év gyári jótállást lehet venni hozzá.
Tudom, nem kell smart, nem kell 3D meg semmi, de a jobb minőséggel most ez jár együtt. Legfeljebb ezt a részét nem használják majd.
Tipp: Érdemes elolvasni a Téma összefoglaló-t a Samsung topikból, és a véleményeket, hozzászólásokat is valamilyen szinten.

(#2208) Ricsard001 válasza #94529552 (#2207) üzenetére


Ricsard001
csendes tag

Igazából a véleményedre voltam kíváncsi a gyártókról, amit én hallottam az az hogy a Samsung tévéknek egyszerűen szebb a képe. De tudod, ezek amolyan urban legendek. :)
Nézd, igazán nem mondom hogy foggal-körömmel ragaszkodok a Samsung márkához, engem simán érdekel a többi gyártó is. A 140-150000 HUF-os ár már túl magas, így sem volt könnyű rávenni őket a dologra. Most egy régi CRT tévét nyúznak, szóval a váltás így is nagyságrendekkel fogja feldobni az élményt.
100-115, max 120 körül nézelődök, a kiterjesztett garanciát valószínűleg én fizetem, de szerintem szórakoztató elektronikánál az egy év semmi, két év éppen csak elég valamire, 3 - 3+ már barátságos.

Tehát érdekelnek más gyártók termékei is, és főleg az hogy miben jobb egyik- miben a másik. Színvisszaadás, kontraszt, frissítés, csatlakozók, kialakítás, ilyesmik. Egyébként kiterjesztett garanciát lehet később is vásárolni a termékhez, vagy kizárólag vásárláskor lehet élni vele? Teszem azt lehetséges élni a gyártói alap garanciával, és a lejárat előtt hosszabbítani? A kiterjesztett garancia feltételei megegyeznek az alap garanciáéval?

Ne haragudj a sok kérdésért, de minél többet gondolkozom a dolgon annál több merül fel bennem. És nagyon köszi a segítséget! :)

(#2209) xyzikeee


xyzikeee
aktív tag

Sziasztok!

Régi tipusú (CRT?) tévéink vannak otthon.
Szeretnénk új TV-re beruházni.
Samsung, Sony Tv-ket nézegettem.
A kérdésem a következő lenne:

1. Ha netről letöltött filmeket szeretnék a TV-n nézni, erre milyen lehetőségeim vannak? (Pendrive...)
2. Támogatják-e a TV-k azon formátumokat melyeket letölt az ember netről. Mire kell figyelni?
3.Feliratos, (idegen nyelvű+magyar felirat) filmek esetében a feliratot képesek megjeleníteni ezek a TV-k?
Gondolok itt angol nyelvű sorozatokra, magyar felirattal, melyek ügye .srt kiterjesztésűek.
4. Ezen szempontokat figyelembe véve, milyen TV-ket érdemes számításba venni, mondjuk úgy 32-40 -es méretben.

Köszönöm.

(#2210) he7edik.


he7edik.
addikt

Természetesen az alap funkciók mellett melyik tévé(k) legjobbak a játékhoz? 48-50" környékén?

Égő szöveg a flém vázon

(#2211) #94529552 válasza Ricsard001 (#2208) üzenetére


#94529552
törölt tag

Akkor maradt a 40J5100. Ha itt veszed, akkor regisztrálás után lesz meg a teljes 2 év, és ha jól tudom 1 éven belül lehet meghosszabbítani, de ezt majd fel fogja ajánlani amikor regisztrálod. A digitális átállásról majd ne feledkezz meg(majd Smart kártyát és olvasót is kell igényelni a szolgáltatódtól), a crt-hez még jó volt az elavult analóg is, de ezeknek már nem. Hasonló színvonal lenne egy LG 43 LF5400 is, de az LG-nél nincs ilyen gari hosszabbítás, csak az üzletekben lehet venni valamilyen biztosítás jellegű dolgot hozzá.

xyzikeee
1, Pen, vagy inkább HDD, de PC-ről a legjobb HDMI kábellel.
2, Igen, bár vannak ott hibás anyagok is.
3, Igen, de PC, laptop, stb-nél mindegy is, mert ilyenkor csak kijelzőként használjuk a tévét(arra inkább való, mint böngészőnek, vagy lejátszónak is)
4, Igény és keretfüggő, alap vagy középkategória, de a nézési távolság is lényeges
Javaslom először a PH-s tévés fórumok (itt felül a Fórumok » Házimozira katt), Topik összefoglalók olvasását (már ahol van), hogy valamelyest képben legyél. Így majd be tudod lőni az igényeidnek megfelelő kategóriákat.

he7edik. Sony Bravia KDL-50W755C, LG 50LF652V

(#2212) he7edik. válasza #94529552 (#2211) üzenetére


he7edik.
addikt

Köszi!
4K-s tévék közül melyiket ajánlanád?

Égő szöveg a flém vázon

(#2213) #94529552 válasza he7edik. (#2212) üzenetére


#94529552
törölt tag

A jobbakat, ha egy 48-50"-ost maximum 1 méterről néznél [link]. Pl. Samsung UE48JU7000, de vannak már 4K-s játékok? Mert filmek és tv adás még nem nagyon sűrűn van.

[ Szerkesztve ]

(#2214) Mate


Mate
nagyúr

Sziasztok!

Tervezek tv-t venni még idén. Elég nehéz választanom, így elkezdeném leszűkíteni a dolgokat.
Kb. 3,5 méterről lesz nézve a tv. Normál tv adáson kívül nasról filmlejátszás (plex és társai) illetve néha pc-n keresztül játék.

Amiket el kellene dönteni:

1. Méret: 42-43 minimum, esetleg 48 lehet a legjobb választás.
2. Felbontás. Minimum FullHD. Nem tudom, hogy 4K megéri-e a felárat. Nem 1-2 évre akarom venni a tv-t. TV adás még jó pár évig nem hiszem, hogy lesz. Filmek, hát azokból is elég nagy hiány van jelenleg.
3. Márka: 3 gyártó tv-it néztem. Samsung, LG, Sony. Samsung eléggé túlárazottnak tűnt. LG és Sony viszont szimpatikus.
4. A keret max. 200K. Nagyon jó lenne alatta maradni, de ha nem megy hát nem megy.

Vélemények, tippek?

(#2215) he7edik. válasza #94529552 (#2213) üzenetére


he7edik.
addikt

Köszi a linket. Játékok persze hogy vannak csak legyen vas alatta bár nem tudom hogy mozgásban mennyire 4K az UHD tévé.

Égő szöveg a flém vázon

(#2216) #94529552 válasza Mate (#2214) üzenetére


#94529552
törölt tag

48" jah, de inkább nagyobb, mások ennyiről 55" FullHD-t néznek. 200 alatt LG 49LF632V, kb. 200k az
LG 50LF652V. Kicsit több lenne a Sony KDL-50W755C

he7edik. JU7000 teszt

(#2217) Hintalow


Hintalow
senior tag

Sziasztok!

120 - 150 közötti ársávban szeretnék tévét venni, a smart és 3d funkciók lényegtelenek, legjobb ha nincs is benne, fölösleges árnövelőnek tartom.
Játékra (Wii U) és filmnézésre lenne használva, tv előfizetésünk nincs is.
Ilyen célra milyen típusok az ajánlottak?
Elkezdtem már nézelődni, de annyi modell van, hogy nem igazodom el a tipus-tengerben.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#2218) mcmike


mcmike
őstag

Sziasztok,

Hamarosan szeretnék TV-t vásárolni otthonra, kb. az alábbi paraméterekkel:
- 47" vagy nagyobb méret (kb. 2.5 méterről nézzük, mekkora az ajánlott?)
- 130-150k keret (leginkább használtan néznék 1-2 éves modellt)
- LG-t akarok a lehető legjobb képminőséggel (IPS panel)
- FullHD elegendő, leginkább MKV-kat nézünk DLNA-ról
- Beépített média lejátszó ami jól és stabilan kezeli a feliratokat
- internetezni nem feltétlenül akarunk rajta, de jó ha fejlett az OS (WebOS?)
- hang nem érdekes, erősítő és házimozi rendszer külön van
- jó lenne ha tanítható távirányítója lenne amire fel lehetne programozni az erősítőt is (nem csak kódok alapján mert az semmit sem ér, inkább másik távirányító jele alapján tanuljon)

Az LG 47LB671V volt itt az egyik slágertévé, valami hasonlót gondolnék... Most találtam egy hirdetést: 47LB730V
Ez ajánlott modell lehet a fenti paraméterek tekintetében? Válaszokat előre is köszönöm. ;)

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#2219) BB9360


BB9360
aktív tag

Üdv Mindenkinek!

Fontolgatom a TV vásárlást.
Eddigiek alapján a Sony felé húzok: KD-55X8509C (a keret színe mindegy, fekete/ezüst).

Kb. 4,5-4,7 m lenne a távolság, eddig SD adásokat néztünk, de nem jellemző a TV nézés, sport, főzőműsor, természet/dokumentum filmek. A TV szolgáltató a Telekom ( :( ). Filmek többnyire .mkv (BDRip), de van jópár régebbi .avi is.
Az okos funkciók érdekelnek.

A fentiek alapján mit ajánlanátok? Ha esetleg a beszerzési forrásra is van javaslat, azt előre is köszönöm!

PS: Érdemes a 4K-t részesíteni előnyben manapság? Vagy amikor (esetleg 4-5 év múlva) már tényleg lesz értelme, akkor majd az akkori választékból, az akkori tudás alapján? Addig meg vmi full hd tv-t olcsóbban (pl. KDL-55W755C)?

[ Szerkesztve ]

(#2220) #94529552 válasza Hintalow (#2217) üzenetére


#94529552
törölt tag

Látom többeknek is nem kellenének a Smart és a 3D funkciók, de ha jobb minőséget szeretnénk, akkor szinte elkerülhetetlenek. Egyrészt a fapados tévéknek a képminősége gyengébb, ezért nem nagyon kerülhető ki, legalábbis a Smart, mert a 3D-t már annyira nem forszírozzák a gyártók, mint pl tavaly is. Meg aztán csak a smart-tal járó több funkció, és csatlakoztathatóság is fontos lehet. Most nem mondhatjuk, hogy egy alap tévé teljesen használhatatlan lenne, de azért nem mindegy.
Ezt a LG 42LF652V-t mondanám, ha ilyen méretre gondoltál.

mcmike A 730V még egy kicsit jobb szebb is, mint az említett "sláger tévé". Még garanciálisnak kell lennie. Filmezni PC-ről vagy más külső eszközről a legjobb, és leginkább probléma mentes, a többi lehetőség Lan, HDD, wifi, nem adnak olyan minőséget, bár sokan használják ezekkel. Az LG topikban, és az összefoglalóban hasznos infók vannak beállítások, csatorna rendezés, stb.

BB9360 Ahogy mondod, 4k-t majd kb 4 év múlva, SD műsorokhoz nem is ajánlott. A KDL-55W755C megfelelő lenne, a tapasztalatokról itt találsz infót [link]. Azt írják, hogy a menü nem túl acélos, de ez nem olyan nagy ügy. A többinél sem PC szintű.

Elsősorban a hivatalos viszonteladóktól (Euronics, MM Edigital) és a Sony márkaboltoknál érdemes vásárolni. [link]. Most a 3D-s változat is jó áron van itt.

Elég nagy a távolság, ezért még megfontolandónak tartanám ezt a tavalyi felső kategóriás Samsung UE60H7000-es tévét is.

(#2221) BB9360 válasza #94529552 (#2220) üzenetére


BB9360
aktív tag

Köszönöm a tanácsot, még gondolkozom :)

(#2222) func93


func93
senior tag

Üdvözletem!

Újra feltenném a kérdést kicsit változtatva rajta.
Szeretnék egy tv-re beruházni, főbb szempontok: min. 32", sorozat és ps3-hoz lenne használva.

Keret: 90.000-Ft-ig bezárólag.

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#2223) #94529552 válasza func93 (#2222) üzenetére


#94529552
törölt tag

(#2224) func93 válasza #94529552 (#2223) üzenetére


func93
senior tag

Köszönöm! :R

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#2225) Gaborka30


Gaborka30
aktív tag

Sziasztok!

A kérdésem viszonylag egyszerű lenne:

400 000 és 500 000 Ft között milyen LED vagy LCD tv-t ajánlanátok?
Főleg filmnézés lenne a cél, de időnként játék is.
Íveltett nem szeretnék, de UHD-t igen. Az "okos" funkciók nem fontosak, főleg a képminőség számítana és a méret :) A 3D-nek van értelme? Vagy ebben az árktegóriában ez is kikerülhetelten?

Köszönöm!

Szerkeszteném is: írtátok, hogy az UHD-nek még nincs sok értelme.... Viszont az okosfunkciók a jobb tvákben úgy is benne vannak.. Tehát ezzel módosítanám a kérdést... :)

Nyilván ha van megfelelő ajánlat olcsóbban, az nem baj :)

[ Szerkesztve ]

(#2226) niiks


niiks
csendes tag

Melyiket válasszam? Első sorban filmezésre lenne használva a tv.
Samsung UE40H6400
Sony Bravia KDL40W705C
Köszönöm!

(#2227) bb0t


bb0t
senior tag

Sony W805C 3D-vel kapcsolatban van valakinek tapasztalata. Felezi a felbontást, kíváncsi lennék gyakorlatban mennyire zavaró.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#2228) #94529552 válasza Gaborka30 (#2225) üzenetére


#94529552
törölt tag

Amíg lehet venni, ezt a Samsung UE60H7000S-t venném, van benne minden jó. Regisztrálás után 3 év gyártói garanciával.

niiks A H6400-as magasabb kategória, mindenben jobb a Sony W705C-nél.

(#2227) bb0t Csak annyi, amennyit a Sony topikban és tesztekben lehet találni. A felezésen felül még írták, hogy szellemképes is a 3D rajta, meg hogy használhatatlan. Le kellene tesztelned egy boltban. Szemüveg sajnos egyikhez sem jár, tehát lehet, hogy vinni kell magaddal.
A topikjában szidták is még a tavalyi W8-ast is ezek miatt. Alternatívaként a hasonló minőségű és aktív 3D-s Panasonic CS630-at is megnézhetnéd.
A passzívra is azt mondják, hogy felezi, de az ajánlott távolságból sztem nincs semmi gond vele. Élmény vele egy jó 3D film, csak hát kevés ilyen van.

[ Szerkesztve ]

(#2229) Ricsard001 válasza #94529552 (#2211) üzenetére


Ricsard001
csendes tag

Nagyon köszönöm a segítséget, elég jól le lett szűkítve a dolog.

(#2230) Carasc0


Carasc0
őstag

Sziasztok!

3 éve rendelkezem egy UE40ES6710-es Samu TV-vel. Az alábbi kérdésekre szeretnék választ szerezni a szakértőktől mi szerint:

Észrevenném-e a különbséget, ha a fenti említett TV-t lecserélném egy Samsung UE40JU7000LXXH típusú TV-re ha:

- fHD-ba nézek rajta filmet (médialejátszóval HDMI-n megy a cucc)
- 4K (fényképezővel készített felvétel)
- HD csatornák (a lakás új kábelezéssel lenne ellátva)

Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#2231) func93


func93
senior tag

Utolsó kérdésem a szakértőhöz még. Sorozat PS3 témába még ezt láttam meg használtan, garisan.

Samsung 32F6400, ennek mennyire jó az input laggja?

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#2232) Gaborka30 válasza #94529552 (#2228) üzenetére


Gaborka30
aktív tag

Köszönöm!

(#2233) kovigyuri


kovigyuri
tag

Sziasztok!

Tévét szeretnék vásárolni.
A méret nem érdekes. (40-50")
Gyártó nem érdekes
Fontos:
- 3D képes
- PIP (vagy PUP vagy micsoda)

A PIP-et részletezve:
A gyermek HDMI-n számítógépezne, mellette hagyományos koax kábelen (SD) TV-zne.

Esetleg nem hagyományos koax kábelen hanem DVB-T MPEG-4 HD adást nézne.

Meg lehet-e oldani valamelyik készüléken?

Köszönöm:
KGyuri

(#2234) Agent T


Agent T
tag

Sziasztok!

Tv vásárlás előtt állok. Csak sima tv nézésre, illetve filmezésre (számítógépről) használnám. Ilyen felhasználásra elég egy 400MHzes képfrissítés vagy érdemes 900Mhz-es képfrissítésű tv-t venni?

Igazi profi. Úgy csinálja, mintha könnyű lenne....

(#2235) Gaborka30 válasza #94529552 (#2228) üzenetére


Gaborka30
aktív tag

[link]

Erről van valakinek tapasztalata?

(#2236) Marcus90 válasza #94529552 (#2228) üzenetére


Marcus90
csendes tag

Szia Pumma,

A Sony 50W755-re is igaz, hogy nála jobb a Samsung 48H6400?

(#2237) #94529552 válasza Carasc0 (#2230) üzenetére


#94529552
törölt tag

Sztem tutira. A régi tévé csak SD-ben jobb.

func93 Megfelelő lehet kb, de a guglin nem kerestél rá? Vétel előtt azért nem árt kipróbálni ezt a részét is, ha csak nem vakon veszed meg.

(#2238) #94529552 válasza kovigyuri (#2233) üzenetére


#94529552
törölt tag

PIP kép a képben, de lehet akár más neve is. Hát, nem tudom, de egy nagy tévé nem igazán gépezésre való, én arra egy jó minőségű szemkímélő, dönthető, stb. monitort vennék neki 23-24". Mellette meg akár kisebb tévét is. De végül is te tudod. A Samsung-okon működik ilyen módon a PIP, például a UE48H6400 [link]. A 2 év garihoz, majd regisztrálni kell. Vagy a PANASONIC TX-50CS630E , itt azt írják van benne, meg a Sony Bravia KDL43W755C-re is, de utóbbi kettőnél nem tudom biztosra, meg kell kérdezni a márkák topikjában.

Gaborka30 Kevés a tapasztalat vele, elég kicsi itt a Philips-et vevők aránya. A kedvező ár ellenében van a gyenge fw, ami miatt elég sok probléma van, és a szerviz munkájára is sok panasz van, ráadásul nincs országos hálózat, ami a vevők otthonában javítana, mint a Samsung, LG, és Sony tévéknél gyári garanciában.
Szóval én nem merném megvenni, ahhoz már túl sok bosszúságról olvastam a kínai márka tévéiről.

Marcus90 Dehogy, azt nem gondolom. Játékhoz is a W755C a jobb.

(#2239) Gaborka30 válasza #94529552 (#2238) üzenetére


Gaborka30
aktív tag

Köszönöm!
Nézegetve a kínálatot, feltűnik, hogy lyen nagy méretben szinte már csak uhd-s tv-k vannak :(

[ Szerkesztve ]

(#2240) emery2


emery2
tag

Mit jelent az ennél a Sony okostévénél, hogy "csak Youtube ?

Egyébként mi a véleményetek erről a tv-ről ? Jó a Sony, vagy nézzek inkább LG-t vagy Samsungot ?

[ Szerkesztve ]

Minden igaz, még a hazugság is -csak éppen az megfordítva!

(#2241) vgymsz


vgymsz
újonc

Üdv mindenkinek!
Tv vásárláshoz szeretnék segítséget kérni, mivel ahogy egyre jobban beleásom magam a témába, egyre több a kérdés és a bizonytalanság. Az ár 150000Ft környéke, a méret 40-43 col. Igazából nem igénylem a smart funkciókat és a 3D-t, de nem probléma, ha van. A lényeg a jó képminőség és a megbízhatóság. Elsősorban általános tv nézésre használnánk, inkább filmek, tudományos csatornák, kevesebb sport. Nálunk még elég sok csatorna csak hagyományosan analóg formában fogható, fontos, hogy ezeket is a lehető legjobb minőségben jelenítse meg.
Előre is köszönöm a segítséget!

(#2242) #94529552 válasza Gaborka30 (#2239) üzenetére


#94529552
törölt tag

Hát igen. A 60" nem lenne elég, mert van az UE60H7000, ami elég jó áron van, és ha veszel+ 2 év jótállást( 3 év az alap ennél a típusnál), egy ideig nem lesz gondod tévére. 65"-ban még a [link] lenne, csak ára is van.[link]

emery2 Van a Sony-nak egy SEN(Sony Entertainment Network)-je, ami ezzel nem érhető el, de a YouTube legalább menne rajta. Nagyon alap tudású tévé, a felbontása(1366 x 768 ), képminősége, stb, de miért pont ezt nézted ki? 75k-ból már Full HD-t lehet venni, [link].

vgymsz Analógot inkább ne. Nem nagyon szeretik a digitális tévék, meg nézni is rosszabb. Az egész országban elérhető a Mindig tv, és a műholdas csatornák(UPC direct, DIGI) is, digitális adásokkal és jó néhány HD csatornával. A tavalyi Samsung UE40H6400, vagy MM-ben ingyen szállítással, de ennél is jobbnak gondolom a Panasonic TX-40CS630E-et kicsivel drágább, de 5 év garanciás.

[ Szerkesztve ]

(#2243) emery2 válasza #94529552 (#2242) üzenetére


emery2
tag

Köszi a választ.

Amit linkeltél jó, de 32 colosban valami okostv kellene. Pénzmag keret 100 ezer.
Fontos lenne a jó kép, jó hangzás, illetve adott esetben ha UPC-re váltom a szolgáltatót elfogadja a médiakártyáját. Talán az LG LF sorozata nem kompatibilis ezzel.

Minden igaz, még a hazugság is -csak éppen az megfordítva!

(#2244) jujjh


jujjh
újonc

Üdv!

Melyik lenne a jobb vétel? LG 43LF630 vagy SONY 40W705 vagy SAMSUNG UE40H6200
Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#2245) #94529552 válasza emery2 (#2243) üzenetére


#94529552
törölt tag

Hol olvastál ilyet? Természetesen az összes LG-nél, és a többi márkánál is elfogadott a Mediacard.
A Smart is belefér: LG 32LF5800

jujjh Az első is jó "LG 43LF630V: jó tévé, olcsón" van egy PH-s ismertető, teszt, de inkább egy harmadikat mondanék. Az LG 42LF652V tutira valós 100 Hz-es, és alacsony input lag-ot tud, tehát filmezésre, és még játékra is sokkal jobb.

(#2246) vgymsz válasza #94529552 (#2242) üzenetére


vgymsz
újonc

Köszi a gyors választ!
Esetleg 43 col-os méretben is tudnál ajánlani?
Esetleg az LG 42LF652V, 43LF632-eseiről mi a véleményed
Elég jó nálunk a kábelszolgáltató, több mint 20 HD csatorna van, azonban vannak olyan csatornák, amelyek valamilyen oknál fogva csak analógon foghatók.
Köszi!
VGY

(#2247) #94529552 válasza vgymsz (#2246) üzenetére


#94529552
törölt tag

Az analóg keresést nem is kellene engedélyezni a tévében, ha nincs meg valamelyik, akkor a UPC, vagy DIGI? topikban nézz utána. ha fontos. Az előző hsz-ben írtam azokról a típusokról is.
Van még egy 43"-os KDL43W755C

[ Szerkesztve ]

(#2248) vgymsz válasza #94529552 (#2247) üzenetére


vgymsz
újonc

Köszönöm!
Üdv!
VGY

(#2249) Sevaszabi


Sevaszabi
csendes tag

Sziasztok!

Panasonic FHD TX-47AS800E -ről van valakinek információja? Pro és kontra.
Elsősorban sportot (foci, F1) néznék rajta, de azért filmek is mennének és minden más ilyen-olyan adó.
A jelenlegi egy Pana crt 72 cm-s. Mivel elégedett vagyok a márkával ezért nem nagyon váltanék. Olvasva a fórumokat ki erre ki arra a márkára esküszik.... :)) Az igazság meg talán odaát van.... :)
Többen írták, hogy az ember a saját szemének higgyen. De ahogy olvastam hogy a beállításokon nagyon sok múlhat, ezért a pl. a MM -ben 2 egymás mellet lévő tv képe különbözhet a beállításoktól is és nem is olyan biztos, hogy a rosszabb képű a rosszabb csak éppen állítani kellene rajta..... Vagy ez nem ilyen bonyolult????
Szóval, a képminőség lenne a legfontosabb számomra, a szolgáltatások másodlagosak.
Esetleg van vkinek más ajánlása?

A válaszokat köszönöm!

(#2250) hitchins


hitchins
őstag

kb 1 hónpa múlva tervezek tv-t venni de még mindig nem tudom mi lenne a jó megoldás.
48h6400 és 50w805c közt vacilálok.
Alapból sony-t vennék mert sony párti vagyok, meg legtöbb más cuccom is sony, de kicsit drágának tartom a sony-t.
Samu-t olyan 180k körül be tudnám szerezni utóbbit viszont valószínűleg csak 250-260 ért, ami elég nagy differencia.

Többen írták már itt is, hogy a sony jobb, de vajon ennyivel?
(3D részéről pl nem sok jót olvastam, pedig ha már van akkor én kihasználnám, gyerkőccel biztos megnéznénk pár 3d animációs filmet.)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.