Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) raulicio válasza #94529552 (#1133) üzenetére


raulicio
senior tag

Köszönöm szépen a választ!

Mi lenne ha annyival árnyalnám a képet, hogy a Media Marktban kellene megvenni és így kellene beleférnie a 100k-s keretbe?

(#1152) #94529552 válasza b.lajos (#1149) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem túl ismert márka, talán próbáld ki, és szerezz ismereteket róla.
2015-ös LG 3D-s tv:LG 50LF652V

Tibi98 47" : [link]
48": Samsung ue48h6400, Panasonic TX-48AS640E

(#1153) kolakola


kolakola
tag

Sziasztok,
ajánlást kérnék tőletek TV vásárláshoz. A mai TV-kel nem vagyok toppon, utóljára akkortájt olvashgattam, amikor a Samu 40C650-emet megvettem. Az azóta is szuperül muzsikál.

Viszont most kellene a hálószobába egy 32"-os TV, lehetőleg FULLHD.
3D nem elvárás, ha tudja tudja, ha nem, nem.
Falra szerelném, nem tudom ez mennyire számít a kiválasztásnál.
USB filmlejátszás kellene (avi, mkv)
Wifi-n csatlakoztatnám helyi hálóhoz, ha lehet, lehet, ha nem, akkor nem.
Képvilágát tekintve a Samu C650-je nemek megfelelő.
És a keret 50 eFt.

Lehet használt is,a ha az apróból tudtok ajánlani, azt is meghallgatom.

Válaszokat előre is köszi.

(#1154) #94529552 válasza kolakola (#1153) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nincs ilyen színvonal 50-ből, sőt semmilyen 32-es tévét nem kapsz ennyiből. A legolcsóbb Samsung is kb 70k, de egy jobb minőségű már 120k, de azt meg azért nem éri meg, mert ugyanaz a típus 40"-os méretben is 120k.
Használtakat meg helyileg keress, ahol meg tudod nézni működés közben. Arra meg max. csak kapugaranciát kapsz, szóval nagyon rizikós.

(#1155) NoX


NoX
senior tag

32"-es FULL HD TV-t szeretnék venni, de abból lehetőleg minőségit. 130e-t szánnék rá.

Kinézett opciók:
- LG 32LF630V vagy 32LF632V, nem tudom mi a különbség, de a 630V elvileg újabb az LG oldala szerint.
- Samsung 32H6200
- Samsung 32J5500

Tudtok tanácsot, véleményt mondani melyiket érdemesebb választani? Melyiknek jobb a Smart TV funkciója?
3D annyira nem fontos, meg ahhoz jobb lenne nagyobb méret is, de sajnos nem fér el oda, ahova szánom.

Köszönöm!

(#1156) Dave567 válasza kolakola (#1153) üzenetére


Dave567
addikt

Ennyiért van jó crt.. ;]

[ Szerkesztve ]

(#1157) Nazo


Nazo
tag

Sziasztok.

Előre szólok hogy nem volt még okos TV-m tehát nem vagyok képben hogy pontosan miket tudnak, úgyhogy inkább leírom én mire szeretném használni aztán remélem tudtok ajánlani pár lehetőséget.
55"-60" körüli TV kéne, leginkább filmezésre, és PS3/4-en játszani. A szgép messze van, úgyhogy ha van olyan hogy lehet rá WiFin streamelni az jó lenne, ha nincs akkor pendrive-ról kéne tudnia MKV-t több hangsával, és felirattal kezelni.
3D nem nagyon érdekel, de ha már van akkor inkább talán a passzív szimpibb, de nagyjából mind1, kb kéthavonta ha lenne használva.
Keret kb 350 (+-50) körülre gondoltam.
Segítségeteket előre is köszönöm!
(UI: van értelme/szoktak ekkora TV-ket karos fali konzolra szerelni)

(#1158) #94529552 válasza NoX (#1155) üzenetére


#94529552
törölt tag

630 és 632 közt külső design eltérés van csak, így hát amelyik jobban tetszik: [link]
Viszont ennyiből már jó 40"-ost vehetnél. Pl. UE40H200-H6400. Érdemes lenne helyet csinálni neki. Ár/értékben sokkal jobb vétel mint a kicsi, és képminőségben is jobb a 32-es Samsungnál. A Smart-ot esetleg próbáld ki valahol. A 6-os széria megfelelő mindkét márkánál.

(#1159) amigo8519


amigo8519
csendes tag

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni, TV vásárlással kapcsolatban:
40" körüli és mindig tv lenne rajta ha jól tudom ahoz dvb-t kell. Még az usb lejátszás lenne fontos. 120 000 lenne rá a keret. Legfőkép a szép kép és az éles képek még mozgás közben. Egyáltalán melyik márkát ajálnátok. Jót hallottam a Panasonic rol, de az Lg ről is. Minél többet mondtok és hogy miben jó annál jobb.
Előre is köszönöm.

Bubu

(#1160) amigo8519


amigo8519
csendes tag

Ezek közül melyiket ajálnátok inkább
PHILIPS 40PFH4309/88
PANASONIC TX-39AS500E
HYUNDAI FL48272
SONY KDL40R480BBAEP
SAMSUNG UE40H6203AWXXH

Bubu

(#1161) Dorian_Ds


Dorian_Ds
csendes tag

Sziasztok,

A Telekom által felkínált kamatmentes lehetőség kapcsán felcsillant a szemem egy Sammy UE48H6400-re, ami egészem addig tartott, amíg a Westend-ben lévő Media Markt-ban meg nem láttam egymás mellett az LG 50LB650V-vel.

Nekem a Sammy színei túl erősek voltak az LG-hez képest és több moarét láttam a kijelzőjén. Az aktív 3D nekem kicsit zavaró volt és a 3D aktiválása is körülményesnek tűnt.

A Samsung kontraszt csökkentésével, egyéb képi beállításokkal lehet gyengíteni a színeken, vagy ez amolyan Samsungos jellemző?

A Telekom-nál csak az 50LF652V-t lehet beszerezni, azon kívül, hogy 2015-ös modell, miben más az LB650V-hez képest?

Illetve a Ti véleményeteket szeretném kérni, hogy szerintetek melyik lenne a jobb döntés? (HD filmek, TV-zés, PS4 konzolozásra)

Köszi,

Mindenki a maga kalácsának a pogácsa.

(#1162) GaYo


GaYo
csendes tag

Talán majd itt nagyobb eséllyel kapok választ :U

Sziasztok!

Mivel nem értek hozzá :B , így némi javaslatot segítséget kérnék tv vásárlás ügyében.
40 de inkább talán 42 col amit szeretnék, kb 150 ezer ami belefér a keretbe, játékra nem használnám.
Tv műsorok ill. filmek nézésére kellene, tehát a jó képminőség filmek lejátszása pl. média lejátszóról esetleg hdd-röl lenne az elsődleges szempont. A 3d sem fontos főleg ha miatta gyengébb képminőséget kapok.
Internet........... nem is tudom.... van értelme egy tv-n ?

válaszokat köszi :R

(#1163) DaTika


DaTika
tag

Sziasztok!

Elkacérkodtam a tv vásárlással, de sajnos nem vagyok képbe ebben a témakörben :)
Ami kéne:
-fullhd
-min 40"-42" méret
-CI+
-Hálózaton keresztül PC-ről .mkv lejátszás (valamilyen módon, nem tudom jelenleg mi a helyezet e téren... sajnos kétlem, hogy volna ésszerű megoldás már ilyenre)
-150e ft körüli keret
(-a 3D-t direkt hagytam ki, nemkell nekem, bár ahogy elnézem úgyis lesz benne)

Van egy pár darab, amit kinéztem, de bizony foggalmam sincs így speckók alapján, hogy jók-e vagy nem, esetleg tudna valaki mondani valamit, amin el tudok indulni tudatosan is? Kinézettek, többnyire Philips (igen, tetszik az Ambilight :) ): LG 42LB650V - Philips 42PFH6309/88 Philips 42PFT6309/12 (ez a kettő között a nevén kívül nem is látom, mi a kül...) - Philips 40PFS6909 - Philips 42PFS7109/12 - Philips 40PUS6809

Fejtágítást előre is köszönöm :)

(#1164) #94529552 válasza Nazo (#1157) üzenetére


#94529552
törölt tag

Passzív 55": LG 55LB731V Aktív 55" SONY KDL-55W829B , Sony KDL55W805B Eléggé kifogytak már ezek az 55"-os Sony-k, de hátha még van original belőlük. Hogy ennél nagyobbat mit érdemes venni, elég kevés tapasztalat van erről. Van itt néhány tv a két márkából, személyes megtekintés és választás javasolt, mert tökéletes tévé nincs. Amelyik jobban tetszik. [link] Plex, Serviio UMS, stb. server progi kell a stream-hez, egy bizonyos méretig megy a dolog stabil wifi-vel. Felirat és hangsáv elvileg megoldható, USB-n biztosabb, de a legjobb egy külső lejátszóval megoldani. Ekkora tévét érdemes lehet fixen, megfelelő szögben a falra tenni, de karos mozgatás talán inkább nem javasolt.

amigo8519 Inkább ezeket érdemes megnézni: Panasonic VIERA TX-40AS640E, Samsung UE40H6200-UE40H6400.

(#1165) #94529552 válasza GaYo (#1162) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nincs igazán értelme, de mivel smart+ 3D= magasabb képminőség, tehát megéri. [link]

DaTika LG-ből inkább a LG 42LB671V-t érdemes, Philipsből meg az 42PFS7109-et érdemes megnézni.

(#1166) padzso


padzso
tag

Tisztelt Hozzáértők!
Samsung ue32 vagy 40h6200, mediamarktban venni vagy nem venni? Extrák nem kellenek, tv legyen tv, szép kép és használható. Félig a szülőknek szánom, 20 éves Orion 55cm crt helyett. 40 inch épp elfér, de nem túlzás 2 m-re? Bocs a gyatra szövegért, ez csak mobil.:-( Köszi! (Nyíregyházán holnap már csak az mm van nyitva)

(#1167) GaYo válasza #94529552 (#1165) üzenetére


GaYo
csendes tag

köszönöm !

kicsit magasabb árfekvésben esetleg van ezektől jobb ajánlat ?

(#1168) #94529552 válasza padzso (#1166) üzenetére


#94529552
törölt tag

Mindenképpen a 40"-ost vedd, kell oda ez a méret. Majd gondoskodj időben a digitális/HD adásokról is. A szolgáltatódnak megfelelő topikban tájékozódhatsz, vagy egyből a szolgáltatónál. Beltéri sem fog kelleni hozzá.

GaYo Nagyobb típusszámú tévéket is nézhetnél, az UHD-k kivételével, ha csak nem direkte az lenne az óhaj. Pl : [link] vagy
[link]

(#1161) Dorian_Ds Szokták túlszaturáltnak nevezni a Samu tévéket, de be lehet ezeket is állítani jól, sokan használják ezt a típust, ráadásul ott valszeg üzleti módban mentek a amúgy is a tévék.
LB-650-LF650 közt webos1.0 vs 2.0, más elektronika, panel stb vannak eltérések. LF650 és 652 között külső eltérés van csak. LB650 helyett LB 670-671V-t javasolnék egyébként, amíg lehet venni.

[ Szerkesztve ]

(#1169) padzso válasza #94529552 (#1168) üzenetére


padzso
tag

Köszönöm! 99%-ban az ingyenes földi digicsatornák fognak rajta futni, semmi extra. :-) Mondjuk az MM-ben meg 40"-es nincs.:-( Esetleg, ha alternatíva van, azt szívesen veszem, valami bolondbiztos, stabil tv kell, hisz az ősöknek már az Alcor 2600 beltéri is komplikált. Ezer hála!

(#1170) SkiDev


SkiDev
senior tag

Sziasztok!

Szeretnénk venni egy új TV-t. Úgy gondoltam, ha már 15-öt írunk, akkor vegyünk egy komolyabb cuccot, ha lehetőség van rá. A helyzet az, hogy összeget nem nagyon tudok mondani, olyan helyen keresgélnénk, ahol részletre lehet jót venni.
Erre a készülékre gondoltam.

*Van-e esetleg olcsóbban jobb vagy hasonló? (Samsungnak láttam itt 3k-ért, de akkor inkább már ez szebb, ezért lett ez)
*Mennyire használható/élhető az LG Smart TV rendszere?
*Abban az esetben, ha van a Telekomnál internet + telefon, akkor az otthoni szolgáltatásnak számít-e már és használhatjuk-e Digi Box-szal?
*Egy ilyen készülék mennyire bírja a rossz időt és mennyire lehet tartós? (Nem várható el gondolom, hogy 10 évig elmenjen)

Válaszokat előre is köszönöm! :)

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#1171) #94529552 válasza padzso (#1169) üzenetére


#94529552
törölt tag

Mivel a hivatalos viszonteladóknál már elfogyott, kifutott, már csak webshop-ból tudod megrendelni, pl. digitalko, Aqua: [link] A H6270 ugyanaz+ sat tunert is tartalmaz: [link] Magasabb felszereltségű(3D szemüveg+ második Smart Remote távirányító) a 40H6400-as 125k-ért

MM-ből hasonló szintű tévék közül még a TOSHIBA 40 L 5435 Smart LED televízió az ami megfizethető.

Xperia.ZENO
* Ott nincs, az említett Samsung 3 éves kifutott típus, ezért annyira már nem ajánlott.
* Mint minden tévé, talán kicsit jobban is, de komolyan szóba sem jöhet egy PC, Laptop, Tablet, stb mellett. Inkább azt mondanám, hogy felejtős, így legalább nem ér majd meglepetés. Ha csak YT menne, az OK.
* Nem kell neki analóg DIGI-box, hanem csak egy SmartCam(digitális vételre), amit az üfsz-nál lehet becserélni/igényelni. Vagy várjunk, DIGIkábel esetén se box, se Cam modul nem kell, talán? Csak az HBO és a DigiFILM-hez? Asszem, akkor így még egyszerűbb a dolog, akkor csak le kell adni a boxot.
E-szerint elég a net+telefon: legalább 6 hónapja Telekom otthoni vagy mobilszolgáltatás előfizetőknek , de velük kell úgyis egyeztetni.
* Nem tudom, de 10 évet ne várjunk el, persze ez függ a napi használat mértékétől is.

(#1172) SkiDev válasza #94529552 (#1171) üzenetére


SkiDev
senior tag

> Nem kell neki analóg DIGI-box, hanem csak egy SmartCam(digitális vételre), amit az üfsz-nál lehet becserélni/igényelni. Vagy várjunk, DIGIkábel esetén se box, se Cam modul nem kell, talán? Csak az HBO és a DigiFILM-hez? Asszem, akkor így még egyszerűbb a dolog, akkor csak le kell adni a boxot.

Ezt a dolgot nem értem sajnos. Akkor ezek szerint se 100lábú rajta, se a piros-sárga-fehér bemenet nincs rajta, hogy ráköthessem a diginek az adaptert? Valamivel csak mennie kell, attól, hogy okosabb TV nem hiszem, hogy ingyen fogja a csatornákat adni. :U :C

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#1173) #94529552 válasza SkiDev (#1172) üzenetére


#94529552
törölt tag

Rákötheted, van rajta minden, Scart meg HDMI csatlakozás is, de minek még egy fogyasztó, és a felesleges második távirányító, mert a Digi nem kódolja csak az extra Film csatornákat. Ezt én is csak a tévés fórumokról tudom, de mondom, kérdezz rá a Diginél, meg olvasd a Digi topikot. [link]
A Téma összefoglaló-t is olvasd el. Nem a tévé adja ingyen a csatornákat, az csak megjeleníti a képet. Csak ott lehet nézni, ahol előfizetünk rá. Szóval kihúzod az antennakábelt a boxból, beletolod a tévébe, majd csinálsz egy kábeles digitális hangolást.

[ Szerkesztve ]

(#1174) padzso válasza #94529552 (#1171) üzenetére


padzso
tag

Okés, köszi! Maradt a hétfő, addig kell döntenem, aztán min. 2 hónap szünet jön. Rendelni nem tudok már, hisz nem lesz, aki beüzemelje (vagy éppenséggel megvár a doboz?). Nos, eldől nemsoká...

(#1175) buci868


buci868
csendes tag

Szevasztok

Kérnék egy kis segítséget kb. 40'-os Led tv vásárlása előtt állok : erre a két modellre szűkítettem a dolgot:
Samsung 40H6700 meg az LG 42LF652V
Lényeg az lenne hogy a középkategóriából kéne Tv , elsődleges szempont a jobb minőség összeszerelésben meg a tartósabb elektronika ; UHD nem lényeg nem is nagyon kerestem olyat , inkább a jobb képminőség ; azt olvastam hogy a Samsungban 120Hz panel van míg a Lg ben 60Hz-es ; meg a Samsung 2014-es modell míg a LG már 2015-os . Elsődlegesen teljesen átlagos TV-nézésre kell ....

Szerintetek melyik lenne a jobb választás , melyik éri meg jobban akár ár/érték arányban? minőségben ? használhatóságban?
Meg ha tudtok ajánlani megbízható webáruházat honnan kéne rendelni jó lenne ...
Előre is köszönöm a segítségeteket !! ...

(#1176) paladam777


paladam777
újonc

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek.
Szeretnék tv-t venni játékhoz és filmezéshez (de inkább játékhoz), de nem igazán tudom, hogy melyik tv a legalkalmasabb erre. Olyan 200.000 - 250-000 Ft-ot szánok rá és 50"- 55"-os tv-re gondoltam. Bármilyen tv-re nyitott vagyok.

Előre is köszönöm a válaszotokat!

(#1177) SkiDev válasza #94529552 (#1173) üzenetére


SkiDev
senior tag

Köszönöm a választ! :) Digi topicban tisztába tettük, akkor egy KAON HD box kell ebben az esetben. Igaz, a weboldalon csak HD Box néven van fenn meg a másik Camos valami, bár azt mondják az tányéroshoz nem jó.

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#1178) padzso


padzso
tag

Ami még eszembe jutott: vajon az SD anyagok "hibái" mennyivel feltűnőbbek 40"-en, 32"-hez mérve? Mindennapi zajkeltőm Lg M1935, amin mindig jó a kép, de az ismerős Toshiba 42As6xx-én az SD néha pixeles.

(#1179) Redneck


Redneck
veterán

Üdv!

Barátom szeretne venni egy TV-t. 200 lenne a keret, legyen minél nagyobb (116 centi fölötti) és minél jobb képminőségű. Filmezés és TV a fő felhasználás de később PS4-et szeretne venni.
Mit ajánlanátok?

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#1180) #94529552 válasza buci868 (#1175) üzenetére


#94529552
törölt tag

Hogy melyik mennyire tartós, azt majd az idő eldönti. A H6700 már kicsivel magasabb kategória, remélhetőleg minőségibb anyagokból készült. Az idei webos 2-0-ás LF652V-ről még kevés tapasztalat van. Nem egyszerű választás, a szempontokat neked kell mérlegelni, akár egy üzletben például megfogni, tesztelgetni. A Samu eléggé kifogyóban van, és már csak webshop-ok árulják, ezáltal nem kapod meg hozzá a 3 év gyári garit, csak 1 év gyári+1 év bolti lesz rá, vagyis amennyit az adott bolt ad rá. Ha ezt veszed, keresd meg a jobb árat, egy számodra régebbi ismertebb üzletet, ahol elérhető is a készülék. Meg igyekezni sem árt, mert fogyóban van. Az LG-t talán innen: [link], itt annyiból szerencsésebb, hogy 2 év gyári gari lesz rá, itthoni számlás tévével.

padzso Ez erősen forrásfüggő is, de azért minél nagyobb legyen egy tévé. Az adások minősége meg majd javul.

paladam777 Sony W8-at(tavalyit, bár sajnos elfogytak már) vagy LG-t keress, mert számít az input lag. Még a 2014-es Samuk is elmennek, de ezeknél már egy kicsivel magasabb az érték. Konzolhoz lenne?
Hátha még ez belefér: Sony 55" LG: , 50-55"

[ Szerkesztve ]

(#1181) padzso


padzso
tag

Ok, értve! Még 1 utolsó kérdés: látom a digitalplaza-nal van 40H6400 raktáron, esetleg valami értelmes van ott még, akár 32"-ben, (40"-ben csak a Samsung-ot találtam)? Ezer hála és köszönet érte!

[ Szerkesztve ]

(#1182) #94529552 válasza Redneck (#1179) üzenetére


#94529552
törölt tag

Film+játékra LG 47" vagy 50" LB671V [link] Inkább filmhez, de játékra is elmegy még a Samsung 48-50": [link]
Játékhoz majd HDMI-ről át kell nevezni a bemenetet Konzol/Játékra, esetleg még Képmódoknál a Játék módra váltani.

Xperia.ZENO Ha leírtad volna, hogy milyen szolgáltatásról van szó, akkor nem írok feleslegesen a kábelesről, mert az 5700-asban nincs műholdas tuner, csak a V-re végződő típusokban van, pl LB570V

padzso Van ott sok értelmes darab. Ha 32"-ost vennél ott, akkor legjobb áron: Alap(fapados) a Samsung UE32H5000. Smart tv az LG 32LF5800, a H6400-ashoz hasonló tudású Smart+ 3D-s az LG 32LB650V.

(#1183) Nazo válasza #94529552 (#1164) üzenetére


Nazo
tag

Köszi a választ, sokat segített.
Valszeg 60LB870V lesz, de még valahol megpróbálom megnézni élőben a 870-es szériát. MM-ben van esélyem szerinted?

(#1184) #94529552 válasza Nazo (#1183) üzenetére


#94529552
törölt tag

Jó választás, ez a legjobb FHD-s tévéje a márkának. Úgy látom, hogy MM-ben már nem is forgalmazzák [link], és már csak néhány helyen elérhető. Kérdéses még a falraszerelése, mert a talpába van építve a hangrendszer, persze ehhez már nem árt inkább egy Hm erősítő 5.1-el.

(#1185) dussy


dussy
őstag

Sziasztok!

Az eddigi elképzelésem egy LG 42LB650V volt, de néhány értékelést elolvastam és sokan írták, hogy lassú a menüje...
Az elképzelésem: 40", de inkább 42" ,minimum 3db HDMI bemenet,full HD felbontás. Általánosságban filmet és klippeket nézünk rajta, Xbox360-al játszunk. Jelenleg van egy androidos TV okosítóm, nagyon sokat használjuk (Youtube, filmet,rajzfilmet erről nézünk, zenét ezen keresztül indítjuk.) - ezt kiváltja a Smart funkció, vagy jobban járok egy külső okosítóval???
A tvzéshez jelenleg nem használunk boxot, ha ez így maradna az külön öröm. :) (UPC terület)
A 3D nem feltétel, csak plusz opcióként merült fel,de ha van benne akkor csak passzív jöhet szóba.

A készülék falra lesz szerelve egy forgatható Hama tartóval, a keskeny kivitel és karcsú súly előnyt jelent.

Várom az ötleteket, észrevételeket. A keret maximum 140-150e Ft.
Köszi

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#1186) #94529552 válasza dussy (#1185) üzenetére


#94529552
törölt tag

Van a tévéken YT app, ez jól működik. Közvetlenül és akár mobilról is elindítható rajta a videó. LG 42LB670V [link] Jobb minőség és magasabb felszereltség jellemzi. 650V-re is jön a webos 2.0-ás frissítést, amitől majd gyorsabb lesz, de a menüben amúgy is csak az első napokban mászkál az ember szerintem. Ezekhez nem kell box, még műholdvétel esetén sem. Passzív 3D is van.

(#1187) balu28


balu28
csendes tag

Sziasztok,

55"-os full hd tv-t szeretnék venni. A lényeg a minél jobb képminőség. 3D és a smart nem a legfontosabb. Asztali számítógép lesz rákötve, így arról fognak menni a filmek xbmc-vel, és ebből adódóan monitorként is lesz használva kanapéból fekve. Lesz rajta 5.1-es hangrendszer is, így a hangminőség se fontos, csak tudja optikán átküldeni a hangot.
A legfontosabb a minél természetesebb színek és minél több bites színfeldolgozás, de erről már szinte semmi infot nem tálálok. Már 6 éve philips 42pfl5624h-t használok nagyon nagy megelégedéssel, ami ugye ips paneles és 10 bites a színfeldolgozása, így valami hasonló képi világ lenne jó.
Kiszemeltek:
LG 55LB670V
LG55LB730V
Philips 55PFS7109
Philips 55PFS7509
Samsung 55H65000
Sony 55W805B
Toshiba 55L7453DG

Legszívesebben Philipset vennék a jó tapasztalatok és az ambilight miatt, csak olvastam rosszat róla, hogy mióta megvették a kínaiak nem igazi, valamint még az LB730V tetszik, csak a digitalversus-on olyan szinten lehúzták, hogy elbizonytalanodtam.

Képminőség, színfeldolgozás és mozgásmegjelenítés alapján melyiket érdemes, vagy milyen más alternatíva lenne jó 300ezerig?

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#1188) Dave567 válasza balu28 (#1187) üzenetére


Dave567
addikt

Sony-t vagy a Philipset nézd meg szerintem, philips topicban azért kérdezz rá, az 5-nél csak jobb. :R

(#1189) buci868 válasza #94529552 (#1180) üzenetére


buci868
csendes tag

Köszi az infót ! Még egy kérdés a Samsung h6700 tól mennyivel jobb a h7000-es megéri a felárat ?? neten egy két tesztbe sokkal jobbnak írják a képminőséget ...

[ Szerkesztve ]

(#1190) Dave567 válasza buci868 (#1189) üzenetére


Dave567
addikt

Azért mert sokkal jobb a 7000-s, megéri, ha van rá pénzed. :K

(#1191) myckey


myckey
veterán

Szeva mindenki!

Eme televízsönök közül, mely lenne a "legjobb" választás?
tudom, hogy teljesen objektív képet nem lehet kapni

1. Sony KDL-42W829B

2. Panasonic TX-42AS600

3. Sony KDL-40W605

4. Samsung UE40H5500

5. Samsung UE40H6700

esetleg még a Samsung 7000-es szériája, bár erről nem sok infom van.

főként monitorként lenne használva.
3D, ilyen olyan menürendszer, kamera-kutyafüle nem érdekel.

inputlag-képfrissítés-minőség ezek lennének a lényeges dolgok.

talán még a méretek is nagyok amiket adtam ( monitorként történő felhasználásra), bár már 40 alatt nem nagyon érdemes venni. gondolom én.

illetve ha valami tuttit kihagytam volna, akkor azt is megírhatjátok :B :D

:R

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#1192) B-L-A-C-K válasza myckey (#1191) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

UHD-t mindig mondom hülyeség venni még jelenleg, viszont ha monitornak használnék egy TV-t, azt vennék.

(#1193) paladam777 válasza #94529552 (#1182) üzenetére


paladam777
újonc

Köszönöm szépen a gyors választ és a linkeket nagyon sokat segítettek. :)

(#1194) #94529552 válasza balu28 (#1187) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szerintem elég jó tévéket találtál. Javaslom, hogy próbáld szűkíteni
a kört. Például ár, panel, vagy egyéb szempontok alapján. Néhány szempont, az én meglátásom alapján:
A Samsungnál vedd figyelembe, hogy már csak webshop-ból veheted, ami azt jelenti, hogy csak 1 év gyári garanciát kapsz hozzá, a második évet a bolt intézi.
A Philips már csak 1/3-ad arányban az ami, vagy már teljesen kínai kézen van? Olyanról olvastam a topikjában, hogy nyugatra mást gyártanak, mint ide. Tehát Kelet-EU-ba gyengített minőség érkezhet esetleg.(szoftver és támogatottság se erőssége egy ideje, bár ezen könnyen javíthatnának, ha...). Továbbá a tudomásom szerint csak 1 db garis szervize van (Bp-en), ezért ha bármi gond lenne, akkor könnyen összejöhet 1-2 hét szünet, mert futár elviszi a tévét. A Sony-LG-Samsung otthoni kiszállásos garanciát alkalmaz.(ezeknek konkrétan is érdemes utánajárni, mert boltfüggő is lehet) LG 670-730 szinte teljesen egyezik, eltekintve a lábak/talp viszonylatát. A digitalversus írásaival nem foglalkoznék, főleg így, hogy most is IPS-es tévéd van és elégedett vagy vele.

buci868 Ezt a kérdést már neked kell eldönteni, pl tesztek alapján, hogy megéri-e azt felárat a 7000-re. A készletek erősen lecsökkentek, ezért nem árt eldönteni időben.

myckey Inputlag és képfrissítés miatt a Sony, de ha csak nem valami speciális dologra lesz használva, monitornak én inkább egy jó szemkímélő 24"-os monitort vennék. Dönthető, forgatható, magasságállítós, matt kijelzős kivitelben.

(#1195) myckey válasza #94529552 (#1194) üzenetére


myckey
veterán

mindenképp tv kellene, mert a 24-es monitor már filmezésre, nekem kicsi lenne.
ezt a 32 " TV-t , már megszoktam, a méreteit is.

meg aztán néha napján, TV-zek is :B

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#1196) #94529552 válasza myckey (#1195) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ok, csak 32-esben eléggé alap tévék vannak. Viszont ha azt vesszük, hogy monitorként használva minden képjavítót ki kell kapcsolni, tévézés meg alig lesz, akkor nem is olyan nagy baj. Én azért napi 6-8 órában biztos nem ülnék egy nagy monstrum előtt. Tudod, fő az egészség, a jó látás meg egy hatalmas kincs.

(#1197) myckey válasza #94529552 (#1196) üzenetére


myckey
veterán

persze!
azt nem lehet megfizetni, ráadásul a munkámhoz van egészségügyi követelmény is kötve
bár lekopogom, egyelőre szemem mint a ...... :)

de ha már monitort vennék, akkor abból legalább valami 24+ 30 " közötti kellene :F

úgy van kialakítva a szoba, hogy a TV olyan 1-1.5m van tőlem.

nagyobbat semmiképp nem vennék tévéből sem
a távolsághoz ez a max 32" körüli méret van belőve, így a szemem abszolút nem szokott elfáradni. már 8 éve ezt használom, és minden kóser
rendszeres orvosi vizsgálatok mellett, ami kötelező nekem.

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#1198) den89


den89
tag

Sziasztok!

Ugyan már beírtam a Samsung TV topic-ba is. De azért írok ide is, ha nem haragszotok. :)
Segítséget szeretnék kérni TV vásárláshoz. Először is azon gondolkodom, hogy 40" vagy 48"-os legyen-e.
Kb 3 méterre tartózkodunk a TV-től. Több helyen olvastam már, hogy UHD TV-t nem érdemes 40"-osban venni, hanem inkább nagyobban. Ez szerintetek is így van? Egyáltalán van értelme UHD-t venni jelenleg? Lehet 5-10 évig még felesleges. Ezzel a 4 TV-vel szemezgetek (mindegyik Samsung):

- H6400 (bár ennek a talpa nagyon nem tetszik. Tudom, lehet falra is tenni... De ha nem muszáj nem úgy akarok megvenni egy TV-t, hogy alapból nem tetszik rajta valami.
- HU6900
- H6670
- JU6400

Vélemény, tapasztalat, stb?

Köszönöm előre is a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#1199) Batib válasza den89 (#1198) üzenetére


Batib
őstag

Én ebből a HU6900-at alapból kizárnám. Tavalyi UHD modell ami elég gyengére sikeredett.
A JU6400 valamivel jobb, de még mindig nem az igazi és ehhez képest az ára sem túl jó.
Marad a H6400 és a H6670. Talán a H6670 valamivel jobb (microdimming) de nem tudom mennyivel.
Nekem H6400-am van, némi kompromisszummal el tudom fogadni.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#1200) den89 válasza Batib (#1199) üzenetére


den89
tag

Köszi a választ!!! :)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.