Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58501) sony89 válasza Pro Koryak (#58487) üzenetére


sony89
tag

Itt te most az újabb 4K DLP-s gépekre gondoltál a 800eFt - 1,5MFt közötti ár sávban?

(#58502) Pro Koryak válasza sony89 (#58501) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Azokra is, mivel azok 0,47" dmd-vel vannak, fényerejük gyenge, optikájuk szintén.

(#58503) sony89 válasza Pro Koryak (#58502) üzenetére


sony89
tag

Láttál már SONY 290, 590 stb projektort hogy azok milyen képet tudnak 4K HDR-ben vagy SD ben? Ill a JVC újabb gépeit?
Azért ezeknek nagyon jó képük van és elég pontos szín leképezés, brutális jó kontraszt, stb, jó lehet nem olyan nagy a fényerő mint egy DLP de nem minden a fényerő...sőt.... :Y

(#58504) Pro Koryak válasza sony89 (#58503) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ezek már bőven 2misi vagy az felett vannak, hála a magyar gazdaságnak. :C
De ezek mellett sem szégyenkezne egy pl. Sim2 Nero3D-2 / CX3 Lumis / HT3000E ...

(#58505) péjé válasza sony89 (#58503) üzenetére


péjé
őstag

Ha nincs fényerő akkor nincs HDR és DCI színtér sem. Remek gépek a sony/jvc újabb vetítői, sztem elverik a kis dmd-s dlp gépeket simán de vhol mégiscsak motoszkál az hogy ezek is csak kompromisszumos 4K vetítők mivel vetítő képtelen előállítani a HDR-hez szükséges fényerőt. Persze felbontás, színtér pipa de a lényeg HDR meg csak a jobb tévéknek megy.

Így egyelőre marad nekünk a Pro Koryak listája, mondjuk rátenném azért a Runco gépeket is...:-)

(#58506) bbmt


bbmt
senior tag

Erről a vászonról mi a vélemény?

A kanál a gyengék villája

(#58507) sony89 válasza péjé (#58505) üzenetére


sony89
tag

Igen igazad van egyik projektor sem tud olyan HDR-t mint pl egy OLED tv és nem is fognak mert teljesen más a képvisszaadó technológia egy TV nél és egy Projektornál! Talán egyedül a Sony VPL-GTZ380 tudja megközelíteni egy jó OLED TV képét HDR-ben is, de ugye az meg már nagyon drága kategória! :Y
Amúgy hidd el egy 2millás SONY vagy JVC igen szép 4K HDR-t tud amit már szívesen néz az ember egy laikusnak meg leesik az álla ha meglátja milyen a kép :Y ! Attól nincs nagyon öröm amikor áthívsz pár havert filmezni és meglátják milyen a kép egy jó projektoron, persze ha van hozzá jó hang is...és csak lesnek hogy ez így sokkal jobb mint egy mozi minőségileg! Persze mindentől van jobb és jobb...de az már zsebbe nyúlós.... :)

(#58508) péjé válasza sony89 (#58507) üzenetére


péjé
őstag

Egyetértek, sajna nincs 2-3 millám ilyesmire.
Maradnak a topligás régi dlp-k...bár anno azok is 3 millás árban mentek, akkor azok voltak a csúcson. Ezekkel is simán jobb képet lehet otthon varázsolni mint a mozis minőség, a belépő kategóriás lcd tévéket meg simán leverik.

(#58509) Ijk válasza sony89 (#58503) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem csak a fényerő számít, fontos a szekvenciális kontraszt, ANSI kontraszt, felbontás, élesség, mozgóképmegjelenítés (felbontás), élettartam, szervizelhetőség és annak költségei, bekerülési ár.
Jelenleg ezeket figyelembe véve összességében a régi nagychipes DLP ár-érték arány bajnok, a 150-500k-s kategóriájával, 1 millió körül pedig a legjobbakat lehet megkapni.
Semmi kétségem hogy én is boldog lennék egy 2 millás 4k vetítővel, de a lényeg a 2milla, vs 300k. Egyszerűen nem éri meg a különbözetet nekem.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#58510) sony89 válasza Ijk (#58509) üzenetére


sony89
tag

Igen persze az ár nagyon befolyásoló tényező mindenkénél!

Azt a lehető legjobb gépet kell megvenni amit még megengedhetünk magunknak... :R

(#58511) proci985 válasza Ijk (#58509) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

azoknak is megvan azert boven a hatranya. szervizhatter (harom szaki?), zaj, throw ratio, fenntartasi koltseg (meregdraga lampa kb a letezo legalacsonyabb idovel).

egyebkent en szep lassan azert varnam, hogy a mainstream gyartok is lepeskenyszerbe keruljenek ahogy az Apptronics lassan de biztosan szorongatja oket.

85+os TVket viszont tomegesen nagyon nem varnek, annal nagyobb mar nem nagyon fer be egy atlag meretu ajton.

péjé: par eves belepo LCDt egy W2000 is siman hoz oke korulmenyek kozott, illetve attol fuggoen mire vagy erzekeny meg jobb is lehet. pl a feketeszint egy IPS tevehez kepest egesz biztosan egyenletesebb lesz.

HDR projektorral altalaban nem megy, de a problema projektoroknal, hogy alacsonyabb fekete szint kene amihez egy ponton meregdraga optika (es dedikalt moziszoba) kene. normal modban egy W2000 is siman zavaroan eros feher keppel sotet szobaban. viszont zonas HDR meg olcsobb kijelzoknel altalaban szornyen nez ki.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#58512) Vhiktor válasza péjé (#58505) üzenetére


Vhiktor
veterán

A színtérnek semmi köze a HDR-hez. Van széles szintér SDR-ben is mind a DCI P3 és mind a BT2020 is.
Maga színtér definíciója nem is tartalmazza a fényerőt, csak a 3 főszin xy koordinátáit illetve a fehérét.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#58513) Vhiktor válasza Vhiktor (#58512) üzenetére


Vhiktor
veterán

A BT2100 és ST 2084-el keverik ezt sokan.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#58514) péjé válasza Vhiktor (#58512) üzenetére


péjé
őstag

Kicsit félrement ez nálad, sehol nem írtam hogy a színtérnek köze van a HDR-hez, a 4K megjelenítés fontos alapjai közül a sony/jvc 4K vetítők tudják a magas színteret, megy a natív felbontás de nem tudják a HDR-t és itt végül el is vérzik a dolog.

(#58515) sony89 válasza péjé (#58514) üzenetére


sony89
tag

Mint írtam is ezek a SONY és JVC projektorok tudják a HDR-t nyilván nem olyan szemkiverősen mint egy OLED TV de igen is tudják, sokkal szebb egy HDR film rajtuk mint egy sima 4K film, Pl a SONY 290 projektorokban és nagyobb testvéreiben használt X1-es processzor nagyon szépen dolgozik és a HDR képeket jól megtudja jeleníteni! Sőt nekem sokkal szebb, élethűbb mint egy OLED TV-n ahol némelyik fehér dolognál az ember szeme kiég szinte...

(#58516) péjé válasza sony89 (#58515) üzenetére


péjé
őstag

Nyilván nem dobnám vissza ha hozzám vágnának egy ilyen sony/jvc-t pláne a magasabb kategóriából...:-)

(#58517) sony89 válasza péjé (#58516) üzenetére


sony89
tag

Abban biztos vagyok és a képeik is tetszene... :R

(#58518) BIGi75 válasza Ijk (#58509) üzenetére


BIGi75
senior tag

Ha már használtpiacon mozgunk nagychipes DLP-nél, a használt 4K-s sony-k is elérhetőek 1M körül. Én is 700ért vettem. Igaz, azóta emelkedtek a használt piaci árak is...

(#58519) Ijk válasza BIGi75 (#58518) üzenetére


Ijk
nagyúr

1 millió körül néha felbukkan 270-es.
Magam részéről szeretem a dlp képi világát, valószínűleg 1 milliós keretből is valami csúcs dlp-t vennék.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#58520) BIGi75 válasza Ijk (#58519) üzenetére


BIGi75
senior tag

Én még sajnos nem láttam csúcs dlp képét :(:B, ha láttam volna, lehet anno akkor én is arra mozdulok, ki tudja..

(#58521) sony89 válasza BIGi75 (#58518) üzenetére


sony89
tag

Milyen Sony t vettel?

(#58522) BIGi75 válasza sony89 (#58521) üzenetére


BIGi75
senior tag

520

(#58523) sony89 válasza BIGi75 (#58522) üzenetére


sony89
tag

Az egy jó gép.. Igaz azon meg a HDR nem annyira combos mint az ujabbakon...

(#58524) bbmt válasza sony89 (#58523) üzenetére


bbmt
senior tag

Nem szándékom flamet kelteni, de mi van azzal az elmélettel, amit az AVX fórumon is olvastam régebben, hogy az új belépö akár fake 4K gépek is jobbak mint a régi csúcsgépek.( gondolom régi alatt nem az 3-4 éveseket értette, hanem a 10+) Ez kb olyan lehet mint autóban a 30 éves egykori csúcsmodell meg pl a mostani Skoda Octávia? Ha jól emlékszem azt is írta az emberke, hogy az új projektora után eszében se jutna visszatérni a Runco Sim2 vonalra.

A kanál a gyengék villája

(#58525) Cseneles válasza bbmt (#58524) üzenetére


Cseneles
őstag

Ez tömören baromsag, pontosítok. Ha látnál egy 10éve felsőkategóriás sim2 vagy runco gépet, eszedbe sem jutna a mostani új gagyi műanyag optikás vackokat megvenni. Persze van kivétel, akinek arra van pénze.

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#58526) BIGi75 válasza sony89 (#58523) üzenetére


BIGi75
senior tag

Igen, ez volt az első HDR-esnek "mondott" 4k sony. Annyiból jó, hogy mindenevő, nem kell válogatni, konvertálgatni anyagokat oledre meg projektorra.

(#58527) BBéci válasza proci985 (#58511) üzenetére


BBéci
titán

Runco LS-5 szinte zajtalan, lámpáját 4000 óra után kell cserélni, 30000 Ft a gyárival azonos Osram. Egy szaki is elegendő, ha olyan, mint Cseneles: korrekt és hozzáértő.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#58528) sony89 válasza BIGi75 (#58526) üzenetére


sony89
tag

Bizony az nagyon jó dolog... :C szereti a 4k-t...es valódi 4k nem ilyen mesterkélt mint a DLP..nél..:DD

(#58529) Vhiktor válasza péjé (#58514) üzenetére


Vhiktor
veterán

Lehet félre értelmeztem, de az első mondatodban az szerepel ha nincs fényerő akkor nincs DCI sem :R

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#58530) Vhiktor válasza bbmt (#58524) üzenetére


Vhiktor
veterán

Aki ezt írta annak fogalma sincs az egészről. A belépő 4k gépek egyszerűen borzasztoak még egy 4-5 évvel ezelőtti belépő fhd dlp géphez képest is, nemhogy egy régebbi csúcs dlphez képest.

Pl Runco 750QI amit Cseneles tuningolt fel, na az mellé téve egy mostani középkategóriás 4k gép is majdhogynem behúzná fülét farkát.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#58531) Pro Koryak válasza bbmt (#58524) üzenetére


Pro Koryak
addikt

"Ez kb olyan lehet mint autóban a 30 éves egykori csúcsmodell meg pl a mostani Skoda Octávia? "
Nem, ez kb olyan, mint egy pl. 14éves BMW M5 és egy új Octavia közti difi. Lehet a belseje csilli-villi digitális kijelzővel, de vezetési élményben = :(
Akkor az az emberke gyengénlátó ... + valamivel igazolni kell, hogy elvert 1-2misit az új gépre.

Ezek a régi, valóban high end projik anno jócskán megelőzték a korukat.
Nálam 2007-es megjelenésű, de 2012-es gyártású(5 évig forgalmazták) Sim2 nyomul és 2007-2008 körül a Pioneer Kuro plazmák tudtak jobb/kontrasztosabb képet. Nos sz.a.r képe van vagy még az elmegy kategória?
Oled tévé mellett is mosolyt csal az arcomra, és nem csak a képátló miatt ... :U

(#58532) Ijk válasza bbmt (#58524) üzenetére


Ijk
nagyúr

500:1, 1000:1 natív kontraszttal vetítenek azok az új gépek, az 500k-s 500:1-hez, ami még egy ips-nel is láthatóan szurkebb, csak az ips tv-nek legalább az ansija is 1000:1.
Régi nagychipes dlp-k 2000:1, 3000:1 natívot tudnak, talán néhany ennél többet is. Van akinek ez elég, van akinek nem, utóbbiak mennek Lcd vonalra, meg akinek kell a natív 4k.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#58533) sony89


sony89
tag

Az én Sony 290-es gépem most ilyen kontrasztot tud be van karikázva pirossal! Azért ez nem olyan rossz, igaz még csak 50 óra van a lámpájában... :Y

(#58534) Vhiktor válasza sony89 (#58533) üzenetére


Vhiktor
veterán

:K

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#58535) mandju válasza sony89 (#58533) üzenetére


mandju
senior tag

Rec709-et nem tudja lefedni rendesen? Vagy beállítási probléma?

mekkora vászonra tud 28 fL-tel vetíteni?

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#58536) sony89 válasza mandju (#58535) üzenetére


sony89
tag

Meg nem volt rendesen beallitva..
120 colos vászonra...

(#58537) BIGi75 válasza sony89 (#58533) üzenetére


BIGi75
senior tag

Az érték jó, de mi az hogy "Simulated sensor"? Mivel mérted?

(#58538) sony89 válasza BIGi75 (#58537) üzenetére


sony89
tag

Nem én mertem...

(#58539) BIGi75 válasza sony89 (#58538) üzenetére


BIGi75
senior tag

Ja, akkor gondolom csak meg lett nyitva később a mérés HCFR-ben, mikor már nem volt csatlakoztatva műszer

(#58540) sony89 válasza BIGi75 (#58539) üzenetére


sony89
tag

Igen az lehetséges én annyira a mereshez nem értek...

(#58541) Vhiktor válasza BIGi75 (#58537) üzenetére


Vhiktor
veterán

Utólag nyitotta meg amikor már nem volt csatlakoztatva műszer, ekkor mindig simulated sensort ír ki kb minden program.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#58542) Vhiktor válasza mandju (#58535) üzenetére


Vhiktor
veterán

Biztosan lefedi, a P3 színtér 90%rá képes, így nem okozhat gondot a rec709.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#58543) sony89


sony89
tag

Egy kép, tegnap este csináltam alany Sony vpl-vw290es, sima 4K kép! A kép alja azért ilyen mert a lens shift el lejebb van tolva a kép.

(#58544) sony89


sony89
tag

Bocsi az előbb a kép lemaradt! :Y

[ Szerkesztve ]

(#58545) Pro Koryak válasza sony89 (#58544) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ez csak a telód/fényképeződ képességeit bizonyítja.
Ha csak ennyit tudna a 4K Sony, mint ami a képen látszik, elég gyenge lenne még 300e-ért is.

(#58546) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Fénykép illetve videó egyetlen egy projektor vagy tv képet sem adja vissza. Önmagában nem jó semmire, nemhogy véleményt alkotni a képről.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#58547) sony89 válasza Pro Koryak (#58545) üzenetére


sony89
tag

Ahogy Vhiktor mondja...Persze hogy nem adja vissza ! De ha mondjuk itt nem telefonon nézed a képet hanem PC -n nagy monitoron és rákattintasz hogy nagyítsa ki, lehet látni hogy nem egy alap cucc..a 300eFt os proji nem tud ilyen képet az biztos, volt nekem olyan több is :R

[ Szerkesztve ]

(#58548) bmarton88


bmarton88
lelkes újonc

Sziasztok!
Még egy amatőr kérdés: Mennyire lehet/érdemes eltérni a projektor "gyári" magasságától? Ez a projektor milyen tulajdonságától függ?
Hogy egy példát nézzünk: JVC DLA X3 (link) pl itt (200cm széles vászonhoz) 90 cm magasságot ír (vászon közepétől). Ehhez képest +- mi fér még bele?

(értelemszerűen más vászon méretre mások ezek a számok, szóval gondolom %-ban értelmesebb beszélni)

Köszi!

(#58549) proci985 válasza sony89 (#58547) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

(gyari kalibralt) monitoron kinagyitva az latszik, hogy az osszes sotetebb resz egybefolyik es off a feheregyensuly :DDD, egyebkent meg 1080p a kep szoval az elesseget is max csak sejteti.

300ezres projektor az jelenleg kb az abszolut fHD beleposzint ujonnan, kb a 750USDs kategoria. ha az itthoni Benq W2000 ennyire rosszul teljesitene, mint a kepen, akkor mar nem lenne meg.

tenyleg semmi ertelme projektor kepet fotozni. ha valami nagyon katasztrofa az lehet latszani fog, de egyebkent altalaban a kamera lesz a szuk keresztmetszet

bmarton88: max 90 centit tud a lens shift kompenzalni. de a talpara is lehet rakni.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#58550) sony89 válasza proci985 (#58549) üzenetére


sony89
tag

Én is és mások is mondták hogy egy fotó vagy videó felvétel nem adja vissza amit élőben a saját szemeddel látsz. Pláne egy ilyen komolyabb projektornál ezt tényleg élőben kell látni!
Amúgy 4K a kép mert egy Zidoo Z10 Pro a lejátszó adja, ami kimenetén 4K jelenik meg ( a menü a borítók is) így van beállítva de igen a film az csak maga FHD-s volt!

Nem az volt ezzel a célom hogy berakok ide egy képet és ez teljesen visszaadja a valóságot...hanem csak egy kép ! Ennyi! :Y

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.