Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58101) makkmarce válasza Khaosz55 (#58100) üzenetére


makkmarce
őstag

hát, ott ha nem akciófilmet forgatsz, akkor tényleg felesleges lehet a hosszabb záridő :D

okoskodom, tehát vagyok

(#58102) cinemazealot válasza achilleuss (#58062) üzenetére


cinemazealot
addikt

Fekete vászontól jobb fényvisszaverődésre ne számíts! :N A fekete szín elnyeli a fényt, nem visszaveri. Legfeljebb annyit érsz el vele, hogy a világosabb vászonanyagon átjutó (és visszaverődni) próbáló fényt elnyeleted vele, így a kép kontrasztosabb és adott esetben élesebb lesz (az "anyagközi" visszaverődéstől romolhat a képélesség).

(#58103) achilleuss válasza cinemazealot (#58102) üzenetére


achilleuss
tag

köszi. akkor ejtem a vászon mögötti fekete vászon tervet/ pedig már kinéztem egy jó kis fekete anyagot is :) [link] geotextil, 100 gr/m2, remek szakítószilárdság, vizet átengedi, de a fényt nem, 760 Ft/m, 2 m széles/ . ha fehéret feszítenék a most rajta lévő világosszürke alá, az visszaveri a fényt, észrevehető lesz? vagy itt is az anyagközi visszaverődéstől rosszabb lehet a képélesség? most jó képet ad. akkor felesleges a további képminőség fejlesztési kísérlet?
Ja ezt pont fordítva értelmeztem, a visszaverődéstől romolhat a képélesség, tehát ha fekete vászon van világosszürke vászon mögött, élesebb lehet a kép.

[ Szerkesztve ]

(#58104) achilleuss válasza viperabácsi (#58067) üzenetére


achilleuss
tag

Nyírbátori szám.tek. üzletben vettem, nem net-en. utánaérdeklődjek az eladótól a HDMI paramétereiről?

(#58105) BBéci válasza m3ss (#58087) üzenetére


BBéci
titán

Egyetértek. Rengetegen hallgatnak zenét bekapcsolt loudnessel és koppra feltekert hangszínszabályzókkal. Botfülűek, ízlésficamosok.

#58086Vikthor
"a megjelenítő találgatja kifelé a 24 fps-ről felgyorsított kamutartalmat -> artifacting meg szellmeképek... Köszönöm szépen de ebből az utóbbiból én spec nem kérek"
Ezzel is egyetértek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#58106) viperabácsi válasza achilleuss (#58104) üzenetére


viperabácsi
addikt

Tudja a 4k 60 at ?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#58107) mettek válasza BBéci (#58105) üzenetére


mettek
addikt

Egyáltalán nem biztos hogy botfülűek. Nyilván “audiophile” jellegű zenéhez nem kell loudness. De aki popot, hip hop-ot, rockot stb hallgat annak nagyon vékony az a hang amit egy avr kicsikar egy átlag hangfalból. És ehhez még hozzájön az akusztika problémája is. Lehet épp mélyfrekis beszakadásban ül. Szóval pocsék módon szólhat egy közép kategóriás rendszer is de még egy felső is.

Na meg a zenei stílus is befolyásolja. Én is azt vettem észre hogy magasba húzósan, vékony középtartománnyal szól a rendszer nálam. Főleg akusztikai gondok miatt. Ezt a dirac valamelyest javítja de egy loudness néha azért igy is élvezetesebb hangot ad. Hozzáteszem nem használom csak próbálgattam.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#58108) Ijk válasza mettek (#58107) üzenetére


Ijk
nagyúr

Én csak arra használom a hangelrontó funkcióját a soundbaromnak hogy esti sorozatozásnál kiemelje a beszédhangot. Különben minden akciójelenetnél felébredne a gyerek, vagy annyira le kellene venni hogy akkor a beszédet sem hallom. Természetesen zenénél nem teszem tönkre a hangzást hogy egyes frekvenciatartományokat meggyilkolok.
Képmegjelenítésnél is egy funkció elfogadható, a kalibrált állapot. Egyedül BFI-t kapcsolom be OLED-en, de annak meg nincs képromboló hatása. Egy DLP-n viszont semmit nem kell még mozgásra sem kapcsolgatni.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#58109) BBéci válasza mettek (#58107) üzenetére


BBéci
titán

"nagyon vékony az a hang amit egy avr kicsikar egy átlag hangfalból"
Erről eszembe jutott két szólásmondás.
Kakiból nem lehet várat építeni. Valamint a kakit hiába pofozgatjuk, akkor is kaki marad.

"magasba húzósan, vékony középtartománnyal szól a rendszer nálam"
Az nagy baj, próbálj rajta változtatni! De ne EQ-val!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#58110) achilleuss válasza viperabácsi (#58106) üzenetére


achilleuss
tag

Mi a 60? a 4k-t tudom

(#58111) Ijk


Ijk
nagyúr

Nem igazán tudom hol érdemes kérdezni, építem a moziszobát és valami padlószőnyeg kellene. Pl. egy ilyen 2,5mm filc olcsóbb lenne, de nem sok frekvenciát nyelne el. Van valami anyag amit alá lehetne tenni, vagy valami vastagabb szőnyeg lenne jó, csak azok kapásból 3x ennyibe kerülnek és nem is biztos hogy be tudnám szabni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#58112) Vhiktor válasza Ijk (#58111) üzenetére


Vhiktor
veterán

Én majd a falra fogok keresni padlószőnyeghez hasonló anyagot (nem lesz festve a fal, hanem szövetet akarok rá).

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#58113) BIGi75 válasza Ijk (#58111) üzenetére


BIGi75
senior tag

Nem sokáig bírtad :D
Padlószőnyeg alá lehet venni alátéteket [link] , olcsóbb lesz mint a vastagabb szőnyeg, és komfortosabb is, nem beszélve az akusztikai hatásról.

(#58114) Ijk válasza Vhiktor (#58112) üzenetére


Ijk
nagyúr

Akusztika vagy fenyelnyeles miatt? Előbbihez azért kell 10mm vastag, és az is csak magas frekvenciát nyeli el ha jól tudom?

Köszönöm az alátét tippet.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#58115) Vhiktor válasza Ijk (#58114) üzenetére


Vhiktor
veterán

Is is, de inkább a fényelnyelés miatt.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#58116) devil-k válasza Ijk (#58111) üzenetére


devil-k
nagyúr

Én is most építem.
Gyere az AVX fórumra, ott van a nagy moziszoba építőanyag topik.

Vhiktor
Ezzel a szőnyeget a falra dologgal pedig vigyázni kell, mert könnyen bedögleszti az egész szobát.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#58117) Ijk válasza devil-k (#58116) üzenetére


Ijk
nagyúr

Látom te szó szerint építed a szobát, nekem szerencsére a helyiség már adott volt.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#58118) Vhiktor válasza devil-k (#58116) üzenetére


Vhiktor
veterán

Mire gondolsz?
Mozikban is szövet van a falon.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#58119) devil-k válasza Vhiktor (#58118) üzenetére


devil-k
nagyúr

A Cinema Cityben nem sok pénz van akusztikára, konkrétan 0 Ft. Ezért is használják a szövetet a falon. De nem érdemes mozikhoz hasonlítani az otthoni moziszoba építést. A sok puha felülettel túl lehet a szobát csillapítani rendesen.

- mozi bolondéria -

(#58120) tobias40


tobias40
veterán

[link] Erre egy részletes segítséget kaphatok hogy hogyan kell "párosítani"? :U

(#58121) devil-k válasza tobias40 (#58120) üzenetére


devil-k
nagyúr

Fel van töltve? Villog a szemüveg oldalt, a száránál?

- mozi bolondéria -

(#58122) péjé


péjé
őstag

Ha vkit érdekel moziszék... [link]
De hogy miért excelvan a vetítője...:-)

(#58123) tobias40 válasza devil-k (#58121) üzenetére


tobias40
veterán

Igen fel van töltve és ha bekapcsolom akkor villog a led,"keresi" talán az adót?

(#58124) Q válasza tobias40 (#58120) üzenetére


Q
senior tag

Ha infrás az átvitel, akkor két lehetőség van párosítani a szemüveget. 1. A vetítő adója fele néz a szemüveg, 2. a vászonra néz a szemüveg. Ha elfordulsz vele, megszűnik a kapcsolat. Amikor először összebarátkoztattam a cuccokat, akkor nekem a vászonról nem volt hajlandó jelet venni, ezért közvetlenül az adó elé kellett tennem a szemüveget. Amikor megfogta a jelet, utána már mindig jó volt a vászonról is. Nem ismerem a szemüveged, az enyémnek hosszan kellett nyomni a bekapcsoló gombját, ekkor villogni kezdett a kontroll LED, amikor stabil lett a kapcsolat, akkor folyamatosan világított. Ez Panasonic vetítő és szemüveg volt. De volt Hama szemüvegem is, az is így működött.

[ Szerkesztve ]

(#58125) Khaosz55 válasza BIGi75 (#58113) üzenetére


Khaosz55
addikt

Szőnyegről jut eszembe. Nappalimban van egy 9m^2-es szőnyeg. Édesanyámtól hoztam el kb 10 éve. Isten tudja mióta hevert nála a fólia sátorba becsomagolva. Múltkor jött az ötlet, hogy elvitettem kitakarításra és kezelésre ami meg is történt. A sarkába lévő címke alapján kiderült, hogy Dél-Afrikai köztársaságban készült, kézzel szőtt gyapjúszőnyeg. Az ára is rajta volt, csak nem tudom milyen idős lehet de szerintem minimum 20 éves. Mai árfolyamon sem olcsóság. Persze erről nem tudtam semmit.
Face-en megtaláltam a gyártót és írtam nekik, de nem kaptam választ. Lehet már nem is létezik. Mindegy azóta még nagyobb becsben tartjuk.

(#58126) tobias40 válasza Q (#58124) üzenetére


tobias40
veterán

Köszönöm,estére kipróbálom hogy a proji elé tartom a szemüvegeket!
Kiír vmit a vászonra hogy kapcsolódva(mint a pana plazma tv-nél mikor először használtam) vagy csak onnan tudom hogy kapcsolódott hogy jó lesz a kép a szemüvegen át nézve? :R

(#58127) BIGi75 válasza Khaosz55 (#58125) üzenetére


BIGi75
senior tag

A kézzel készített szőnyeg biztos hogy audiofil élmény felé tolja az akusztikát;)
Azért a Diego-nál is tudják, hogy a fekete padlószőnyeget milyen fotóval és hová lehet legjobban eladni link :K

(#58128) Khaosz55 válasza BIGi75 (#58127) üzenetére


Khaosz55
addikt

Vannak komolyan akusztikai problémáim, remélem ha megjönnek a panelok valamennyit segít rajta, de jó sosem lesz.

(#58129) m3ss válasza Ijk (#58111) üzenetére


m3ss
veterán

ket legyet utunk egy csapasra? lepasszoljuk a gyereket a nagyszuloknek apa meg elmegy mozizni? :DDD
mekkora vaszon fer el itt? mivel fogsz vetiteni? tenyleg nem birtad tul sokaig :D

en meg imadom ezt a 9400-at, vagy mondtam mar parszor? :D nem tudok betelni vele. kontraszt meg a szinek...iszonyat jo. 20 ev vilagos szobas belepo dlpzes utan nem tudom megszokni :B pont jo vasznat is vettem melle, 2d sdr-ben szuk irisszel ecoban pont jo es full nema. 3d-ben high lampaval meg egyszeruen zsenialis es meg mindig halkabb sztem, mint egy f22. most galaxis orzoi 2-ot neztem 3d-ben, nagyon immerziv, foleg amikor 16:9-re valt akcio jeleneteknel, 0.9x kepszelleseg nezesi tavolsagrol...
egy dolgot sajnalok csak, hogy nem vettem egy ilyet sokkal hamarabb...
na meg azt, hogy nem tudok estenkent - 20-25-nel hangosabban filmezni. bar nezzuk masik oldalrol. ez mar eleg hangos ahhoz, hogy ertsem a dialogust. elozo pecoban kenytelem voltam ennel joval halkabban hallgatni.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#58130) Ijk válasza m3ss (#58129) üzenetére


Ijk
nagyúr

A régi 270cm széles 2.35:1 vásznamra fogok. Hirtelen felindulásból egy f22-t vettem (vizsim bright), mert kicsi, könnyű és azt fel merem fúrni gipszkarton mennyezetbe a konzollal. De egyébként nem is nagyon férne el más, mert ott van az a krva kémény a szoba középvonalán, és az f22 éppen elfér mellette. [kép] (kívül van a kémény kiugrása a lyuk mellett kb 5 cm-re.
Így kicsit jobbra tolva a középvonaltól még talán elfér a vászon a ferde mennyezetnél a lyukkal szemben. Bár belegondolva nagyobb géppel is megoldható amennyiben van függőleges lencseeltolás.
Zaj nem lesz gond a telepítés miatt, fényerő szerintem sok lesz a bright kerék miatt, de lehet hogy majd megíriszeltetem Palival.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#58131) m3ss válasza Ijk (#58130) üzenetére


m3ss
veterán

radiator ele teszed a vasznat? vagy ott mi a terv?

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#58132) spiky03 válasza Ijk (#58130) üzenetére


spiky03
veterán

Gratula, hogy újra "visszatértél" hozzánk. :)
Várjuk majd a képeket! :R

Kiváncsi leszek mit mondasz majd az F22-re a Runco után.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#58133) Ijk válasza m3ss (#58131) üzenetére


Ijk
nagyúr

Igen, állványra, kb 10 centire lesz tőle.

spiky03: Igazából minden adott volt hogy megcsináljam, nem láttam értelmét hogy hónapokig árulgassam az kifizetett ár feléért a hangrendszert meg a vásznat, az f22 meg még olcsóbb is volt mint az RS1100.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#58134) m3ss válasza Ijk (#58133) üzenetére


m3ss
veterán

nem fog kilatszodni alul a feher radiator? vagy vmivel eltakarod?
amugy ez fincsi lesz, sotet, szoba alakja is elonyos hangzas miatt. es meg a szomszedba is tudtad tenni a barcot :DDD
1.0 gain a vasznad? lehet meg pont jo lesz.
azt sose felejtem el, hogy milyen 3d-s volt az f22 2d-s kepe, sose lattam ilyet megjeleniton :N kivancsi vagyok minden lencsevel ilyen, vagy csak az ilyen amit en probaltam...meg tudnam szokni 2d-ben azt 3d pop-ot, egy lyukkal a falon :DD

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#58135) spiky03 válasza Ijk (#58133) üzenetére


spiky03
veterán

Hát igen így nem nagyon volt miről gondolkodni, ha minden adott.

Sok sikert és kitartást hozzá!

Terv van már, hogy hogy fog kinézni?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#58136) Ijk válasza m3ss (#58134) üzenetére


Ijk
nagyúr

Fluorit lencsés.
Sajnos nem nagyon vannak Vizsim kerékkel aprókon, nyilván azért mert kiselejtezett ipari gépek. A hangjuk is ebből adódik. :)
Viszont megvan az előnyük hogy állítólag a TIR prizma és a flurit lencse miatt legjobbak között van az ANSI-uk amit kíméletlenül ki is használok a fekete falak között. Teljesen más kategória mint egy TW9400, az még az optika árát sem fedezné. Viszont az házimozi gép, nem ipari, tehát jóval halkabb, nagyobb kontraszt, 3D, motoros lencse, memóriával minden irányba eltolással. LCD minden hátrányával. ;]

spiky03: Nem csináltam konkrét tervezést, csak méregetést. Ha kész lesz rakok be képeket, de szerintem fejlesztgetős lesz. Hangfalállvány sincs jelenleg, viszont van két régi éjjeliszekrényem. :DDD

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#58137) Q válasza tobias40 (#58126) üzenetére


Q
senior tag

Nem tudom, hogy a Sony hogy működik. A Pana nem írt semmit, csak jó lett a kép. Az Epsonom kiírta a kapcsolódást, de az nem infrás volt.

(#58138) szepi0808 válasza Cseneles (#58069) üzenetére


szepi0808
senior tag

Köszönöm, nem kell nekem vinni sehová semmit. Évekig használtam itthon ugyanazon körülmények között és lehet még teszt képeket is találok itthon, mert volt mikor csináltam. EKKOR MÉG SIMA FELHASZNÁLÓ VOLTAM!
DLP-k után első X3:

kb 1 év után jött az X30:

Ismét 1 év és jött volna az X35 iszonyat konvergencia hibával, azt vissza küldtem és felmentem pestre 2-őt is kibontottak, de mind egyforma szar volt. Képet sem csináltam róla.

Ezután jött RS46 ez optikai hibás volt és konvergencia is még ráadásul:

Jött a másik, ez még rosszabb volt:

Nehogy hazudjak:

Ezután mondták, hogy nagyon jó lett a Sony 30-as után az 50-es próbáljam már ki ezt. Na ez volt a megváltás. Nem kicsit, nagyon jó lett :)

Gondolkoztam a TW9200-őn mikor megjelent, hogy érdemes-e lecserélni. Ekkor már kaptam egy teszt darabot, de nagyon kikapott szegény. Így maradtam ezen a vonalon.

Ha kell tehetek be összehasonlító képeket a HW50 vs TW9200-ről.

A lényeg, hogy nem ma jöttem le a falvédőről. Elhiszem, hogy ott állnak a szekrényben a JVC-k, Sonyból meg néha-néha felbukkan egy, mert még mindig megálja a helyét, de ez van. Bocsánat, hogy élek :)

[ Szerkesztve ]

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#58139) Vikthor válasza szepi0808 (#58138) üzenetére


Vikthor
nagyúr

TW9100-ről váltottam 9300-ra, ég és föld, sokkal jobb dizájn és tulajdonságok a nagyobb javára természetesen. TW9100 ua a dizánj még mint a TW9200. 9400-et még nem láttam, minimális eltérések vannak a 9300-hoz képest. Nagyon éles képe van én szeretem és 3D-ben is nagyon jó élményt nyújt.

[ Szerkesztve ]

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#58140) szepi0808 válasza Vikthor (#58139) üzenetére


szepi0808
senior tag

Ez így van, a 9100 sajnos optikában nagyon gyenge, 9200 kicsivel jobb, de 9300/9400 sokkal jobb. Sony HW65 után, mikor megjelent a 9300, 9400 már azt ajánlottam, mert attól jobbak voltak. Kivéve zaj kibocsájtásban és még mindig még interpoláció nélkül is mozgásmegjelenítésben. Interpolációban, pedig a Sony még mindig nagyon jó, Epsonban nem tudtam használni soha..

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#58141) Mik76 válasza szepi0808 (#58140) üzenetére


Mik76
senior tag

A sonykban kikapcsolhato az interpolacio? Vagy ez valami allando feature? En is inkabb kikapcsolok minden kepjavito funkciot legyen az proji, tv vagy fenykepezogep.

Az nem baj hogy van, ameddig valaszthato, nem pedig kotelezo.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#58142) Cseneles válasza szepi0808 (#58138) üzenetére


Cseneles
őstag

Konvergenciat lehet allitani szerviz menuben es utanna azt veszi alapul a felhasznaloi menuben. Azert vasarolom ezeket a gepeket mind hibasan mert meg egy modernebb lampaval mindig megalja a helyet! Tapegyseg csere es meg az 5. Lampa utan is jobb mint egy hw50-65 2.lampaval. Gyarihoz kepest 30% plusz fenyero es vaszonrol merhetetlen kontraszt. Alap alapotban neked lehet gyengebb volt mint a sony de olyan lampaval en mar nem is nezem. Persze van itthon egy ivasaki... Ha valakinek az kell azzal 14,7fl magas fenyereju modban 101" 1.2 vasznon. A modernebbel meg 21fl, kalibraltan meg 19,7fl.

Izlesek es pofonok. Együtt lehet veluk boven elni ezen az aron, ezt ugy mondom h tobb csucs dlp gepem is van itthon. Nem egy Projection design f32re gondolok de van az is a szekrenyben.

Ansi kontraszt amire szoktak panaszkodni a jvc-nel, igen ezeknek 303:1 de ez is lampateljesitmeny es a rendszer hatsfokatol fugg. Nyilvan nem egy dlp ami akar 900-1000:1 is lehet de a nagyatlag 500:1 koruli. Aztan van az epson 450:1 a sony meg valahol az epson korul.

Egyik technologia sem tokeletes.

[ Szerkesztve ]

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#58143) Cseneles válasza Cseneles (#58142) üzenetére


Cseneles
őstag

Ez az evekig hasznaltad ez nagyban különbözik attol mikor 100% ban kitakaritott fenyuttal bekalibraltan elohuzol uj egovel a szekrenybol egy gepet es melleteszel egy masikat ugyan ugy bekalibraltan es megegyezo fenyerovel vetitve. Igy nincs mellebeszed. Konvergenciara meg hat nrm tudom.... Vagy 30jvc-t tamasztottam mar fel es egytol egyig konvergencia mentes volt, vagy talan egynek kellett a menuben utanna allitani. Ellenben en meg 1db 9300 vagy 9400as epsont nem lattam alap allapotba jonak... Nem hiaba raktak bele a menuben is az allitasi lehetoseget a piros es kek panelnal. Szepen beallitod aztan vetitesz vele konvergencia mentesen egy 100% feheret es jeeee. Roszaszines zoldes foltokban a kep. Szepen hazavagja a homogenitast. Reset es vaooo jo csak konvergencias.

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#58144) Vhiktor válasza Mik76 (#58141) üzenetére


Vhiktor
veterán

Természetesen kikapcsolható.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#58145) tobias40 válasza Q (#58137) üzenetére


tobias40
veterán

Sehogy nem jó! :(
Próbáltam hogy a proji 3d beállítások automatán és a médereren beállítom a 3d-t de így sem jó.
Meg úgy sem hogy a projin is beállítom direktbe hogy melyik fajta 3d-t játszon és a médereren is de így sem jó.
Raktam a szemüveget közvetlen a proji elé bekapcsolt állapotban és villogot a led zölden és pirosan egymás után 10 mp-ig de semmi.(úgy is hogy csak a vásznat néztem 2-3 méterrről)
A másik szemüvegen meg zölden villogot a led gyorsan és aztán lassan de az sem kapcsolódott.
Kezdem feladni! :W

(#58146) Mik76 válasza Vhiktor (#58144) üzenetére


Mik76
senior tag

Thx

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#58147) Q válasza tobias40 (#58145) üzenetére


Q
senior tag

Nekem nincs más ötletem.

(#58148) péjé válasza tobias40 (#58145) üzenetére


péjé
őstag

Akkor vagy a jeladó vagy a vevő a ludas. Vkinél próbáljátok ki ezt a szemüveget. Ha műxik akkor a vetítőnél kell keresni a hibát. Esetleg kölcsön másik szemüveggel kipróbálni a tied.
itt a manuálban a csatlakozási leírás... [link]
esetleg még:
nem tudom hogy van elhelyezve a vetítőd de ha a talpán van akkor esetleg takarásban lehet a jeladó..35. oldal.

(#58149) tobias40 válasza péjé (#58148) üzenetére


tobias40
veterán

Talpon van és ez lehet gond amit az ábrán mutat de próbáltam úgy is hogy közvetlen odaraktam a szemüveget az adó elé és így sem lett jó a kép a szemüvegen át.(úgy látom hogy világít is pirosan az adó)
Attól még lehet gond ez hogy nem jut el a jel a vászonig vagy a szemüveg nem érzékeli emiatt.
Itt nem nagyon tudom másnál kipróbálni de majd körbe nézek.
Az alap beállítás úgy jó lehet hogy a projin a 3d beállítások "auto" módban hagyom(gondolom ilyenkor ő választ hogy 3d vagy 2d-s jelet kap) és a Medereren pedig beállítom a spet by step-et?Illetve melyik beállítást kell választani a Medereren hogy jobb legyen a 3d-s kép minőség?(2 lehetőség van)

(#58150) szepi0808 válasza Cseneles (#58142) üzenetére


szepi0808
senior tag

Nem szeretnék vitatkozni, de szó nélkül sem tudom hagyni.
-JVC konvergenciát a felhasználó menüben is lehet állítani, nem kell a szerviz menübe menni, ott a tesztábrákat lehet előhívni.
-A baj, hogy nem lehet zónásan állítani, csak egyben eltolást és a kromatikus aberráció miatt a sarkoknál, vagy épp nem egynél találkoztam, hogy az egyik oldal jó, a másik nem, így hiába tolod egyben. (sony-ban 120 zóna van)
-Mint tudjuk ez egy digitális konvergencia állítás, ami az élesség rovására megy, ha lehet nem kellene használni, vagy csak kis mértékben.
-Mozgásban, interpoláció nélkül is jobb a Sony, nagy képnél, ahol közelről nézed, meg a low mód nagyon kellemes tud lenni.
Most nekem hiába magyarázod, hogy a javított JVC-k neked tetszenek, nekem nem és inkább a Sony HW sorozatot kedvelem jobban. Bocsi.

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.