Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58651) wurci válasza proci985 (#58646) üzenetére


wurci
tag

Köszönöm szépen a javaslatokat, nagyon jók!

Panasonic PT-VZ580U-ra itthon ezt találtam, a kontaktor.hu-nál 530e bruttó

Xiaomi Mi 4K Laser Projector 150" sok helyen elérhető Xiaomi shopban 600e bruttó

Epson EH-TW740 sok helyen elérhető Alzán 230e bruttó

Epson EB-FH06 sok helyen elérhető Alzán 190e bruttó

Benq EH400 ezt nem találom a neten, Optoma EH400-at vagy Benq MX550/MS550-et dob fel a google

Jó helyen járok a kereséseimmel, Panasonic és Benq-n tudnátok segíteni?

Köszönöm!

(#58652) Peace válasza Janaboy (#58649) üzenetére


Peace
nagyúr

"Üzemidő 188óra
A lencse karcos, cserére szükséges!"

Na mondjuk ilyet nem fog venni a cég. :P Nézelődök tovább. Titkon reméltem, hogy itt egyből kapok 5-6 konkrét ajánlatot és abból szemezgethet majd a vezetőség.

(#58653) Janaboy válasza Peace (#58652) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Azt észre se vettem.

Nem piactér vagyunk :P :D

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#58654) péjé válasza Peace (#58652) üzenetére


péjé
őstag

szia,
ezek újak és tudják a fényerőt amit kérsz, 1920x1200-as felbontás, tipikus irodai gépek, az ár viszont legtöbbnél magasabb mint te megadtad, ezek pár kilós hurcolható gépek.... [link]

(#58655) Peace válasza Janaboy (#58653) üzenetére


Peace
nagyúr

Jó hát sorry! :P Azért fordultam ide, mert itt lebzselnek a projektor guruk, akik kenik-vágják a témát. Tőlem meg nagyon távol áll ez a vonal. :R

(#58656) Peace válasza péjé (#58654) üzenetére


Peace
nagyúr

Nem adtam meg árat, határ a csillagos ég. De ahogy ismerem a felső vezetést, úgyis a legolcsóbb a nyerő. Utána meg mi leszünk leba**va, hogy miért fo* a techinka. Csak a szokásos. :DDD :C Köszi, ezeket is megnézem!

(#58657) péjé válasza Peace (#58656) üzenetére


péjé
őstag

A lézeres 5000 lumenes vetítők majdnem milliónál indulnak és onnan akármennyi.
ez a legolcsóbb talán.... [link]
De akadnak Infocus vetítők 20,000 órás lámpával is. Amúgy ha mindenki elhúzza a sötétítőt akkor fog működni a dolog, ha nem húzzák el akkor a csilliós vetítő is csak halvány képet tud produkálni.

(#58658) Peace válasza péjé (#58657) üzenetére


Peace
nagyúr

:R

(#58659) Ijk válasza proci985 (#58646) üzenetére


Ijk
nagyúr

És ezek tényleg tudnak 5000 lument?
Ha nem kell számla (gondolom céges és kell) akkor AVX-en van PD F22 200 ezerért, a lámpacserés rezsiköltséget sem hozza vissza az életben egy új lézeres. Mondjuk High Brightnes kerékkel jobb lenne ilyen célra.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#58660) Vhiktor válasza yanpec (#58650) üzenetére


Vhiktor
veterán

Szép moziszoba :)

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#58661) proci985 válasza wurci (#58651) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

utolso optoma EH400, igen. Optoma EH400 erre kb pont a netto maxod hatara korul van.

az epson 3LCDk is jok a celra. alapvetoen a marka nem annyira erdekes: neked az irodai vonal kell. pl az elmeleti feketeszint nem erdekes, mert ugyis lesz ambient light, mozgasmegjelenites megint nem kritikus, szinegyensuly meg egy belepo TN monitor szintjen is elfogadhato, black crusht meg kb ignoralni is lehet. van, ami tud mindent is, de azok jellemzoen forintban 8szamjegyu osszegtol indulnak es adott esetben egy 20nmes targyaloban nagyon hulyen nez ki, amikor egy full toronyhaz meretu projektor log a tetorol.

alapvetoen prezentacional elsodleges a fenyero es hogy birja, pl az itteni topikos hazimozis favoritok joresze (pl Benq W2000) teljesen alkalmatlan a celra. [link] Projectorcentral is tud segiteni, ok megbizhatoak ha tobb info kell.

Ijk: ALPD3.0 alapu USTk nemi sotetites mellett elfogadhatoak a celra, es nem csak a Xiaomi, hanem mondjuk az LG es Optoma olcsobb megoldasai is.

a tobbiek meg prezentacios projektorok, amik pontosan ilyen use-casere lettek kitalalva.

F22nek nincs hivatalos szervizhattere, cegnel meg az nem ugy mukodik, hogy baj van a projektorral es oke, ha esetleg hetekig nem mukodik semmi. uj aron meg ez a kategoria auto arban megy.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#58662) wurci válasza proci985 (#58661) üzenetére


wurci
tag

Köszönöm szépen, tökéletes lesz ez a lista!

Szerintem ez az Optoma lesz a befutó, bár a Panasonic PT-VZ580U-nél láttam hogy van Miracast képes verziója is, ez nagyon jó lenne az irodában. Szerinted itthon is lehet olyat kapni és működhet rendesen? Ha jól lehet használni akkor lehet hogy inkább fizetnénk egy kicsit többet a Panasonicért.

Köszönöm!

(#58663) proci985 válasza wurci (#58662) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Skandinav piacon biztosan lehet kapni (a nem U verziot, nem tudom mi a kulonbseg), szoval elvileg a magyar piacon is kell lennie. ahogy nezem projectorcentralon kb az elso ajanlott modell, spec alapjan irodaba jonak kell lennie, reviewek (es pl amazon.comos leirasok alapjan) kb azt tudja, ami neked kell.

az Optomanak szinten jonak kell lennie a celra. ott ahogy nezem van kulon HDcast / UHDcast dongle, 80-150 euros aron (nezz ra tud e miracastot, de nekem ugy tunik).

throw ratiora, bemenetekre, meg esetleg zajra azert nezz ra, hogy fizikailag jo lesz

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#58664) zakarmihaly


zakarmihaly
tag

sziasztok!
2 hónapja vettem itt hardveraprón egy BenQ MH606 Full HD projektort. igazából csak annyit akartam írni, hogy egyrészt köszönöm péjé kollégának a rengeteg segítséget.
másrészt pedig azt hogy van élet félmillió forint alatt is.
amikor elkezdtem itt olvasgatni a topikot akkor egyre inkább azt éreztem hogy igazából 500 rongyért is csak szart kapni és kezdtem elkedvetlenedni. aztán ezt sikerült megvennem 100 rugóért ezt a projektort és túlteljesítette az elvárásaimat. filmezni parádés rajta és játékra is bőven megfelelő. nyilván nem olyan a képe mint egy qled tvnek de teljesen rendben van. haverokkal szoktunk fifázni, rocket leaguezni, meg tesztelésből pörgött rajta egy kis Assassins Creed is és imádtam és imádom minden percét. szép, hatalmas kép, nincs input lagg. ja és ami a legjobb: sima fehér falra vetítve is tökéletes, a teraszon pedig egy lepedőre vetítve néztünk filmet és az is nagyon élvezetes volt. nekem ez az első projektorom és nincs viszonyítási alapom , de nagyon boldog vagyok :)

[ Szerkesztve ]

(#58665) Vhiktor válasza zakarmihaly (#58664) üzenetére


Vhiktor
veterán

Benq-nak jó gépei vannak :)

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#58666) proci985 válasza zakarmihaly (#58664) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

alapvetoen az egy 1000 euros, 3500 lumenes prezentacios projektor, szoval a feher fal / lepedo kombora kifogtad az idealis megoldast :).

hasznaltpiac azert valtozo, hogy eppen mit lehet kapni.

altalaban afele szoktuk az embereket terelni a topikban, hogy legalabb egy IPS kepminosege meglegyen, legalabb 110-120"en, mert ott van ertelme jelenleg projektorozni hazimozihoz.

btw, en is elso honapokban falon kezdtem egy kolcson Xgimi CC Auroraval. aztan kb masfel honap volt, mire falrol motoros vaszonra valtottam.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#58667) péjé válasza zakarmihaly (#58664) üzenetére


péjé
őstag

Váljék egészségedre, majd idővel ha megjön az ihlet akkor fogsz te még kacsingatni a drágább gépek felé...:-)

(#58668) Márton


Márton
nagyúr

Megvolt a mozi, hatalmas élmény ebben a melegben a csillagok alatt ;]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#58669) Janaboy válasza Márton (#58668) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Király.
Látom már honlapot is csináltál :DDD

Janaboy

(#58670) Márton válasza Janaboy (#58669) üzenetére


Márton
nagyúr

Azaz :))

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#58671) bmarton88


bmarton88
lelkes újonc

Sziasztok!
Max FullHD kép küldésére milyen vezetéknélküli opciót ajánlanátok?
Vagy mindenki a kábelre esküszik?
Ehhez a géphez kéne: Optoma HD39Darbee

(#58672) BIGi75 válasza bmarton88 (#58671) üzenetére


BIGi75
senior tag

Ha PC-ről játszol le egy chromecast megteszi. A hang meg mehet AVR-be (beállítva a késleltetést, ha szükséges).

(#58673) Ájvé válasza Ijk (#58659) üzenetére


Ájvé
veterán

Annyit nem tud, első generáció még gyengébb is volt kb 1700 lumen tesztben. Újabbak 2400-2500 körül vannak már. 5000-et egyik ilyen ALPD se tud amit eddig láttam, mindegy milyen gyártótól van.

[ Szerkesztve ]

(#58674) szonti


szonti
aktív tag

Sziasztok!

Projektor vásárlásán gondolkozom és most próbálom kitalálni, hogy egyáltalán a szoba adottságai lehetővé teszik e, hogy ott mozizzak.
2,8 méter a belmagasság és a plafonra lehetne szerelni a vásznat, hogy a szekrény elé le tudjon jönni, tehát rolós kellene, vagy elektromos.
A kérdés az, van olyan vászon amit annyira ki lehet húzni, hogy a felület amire vetítek normális magasságig lejöjjön a 2,8 méteres magasságból?

(#58675) ctrlaltdel13 válasza szonti (#58674) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Hát hogy ne lenne.
A vászon vetített méretéhez hozzá számolsz annyi kifutót amennyi kell.
Az egy fekete sáv lesz majd.
Nálam 50cm van plusszba.

(#58676) szonti válasza ctrlaltdel13 (#58675) üzenetére


szonti
aktív tag

Akkor azt igy hivják. Földtöl kb mennyire kellene lennie a vászon aljának 120 colban gondolkodtam, egy sima kanapérol nézném.

(#58677) ctrlaltdel13 válasza szonti (#58676) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Ezt csak a saját priorításod dönti el.
Falba építettek a dobozok vagy nem,stb.
Nálam a center magassága ami meghatározza a vászon alját.

(#58678) Dorian válasza szonti (#58676) üzenetére


Dorian
félisten

Nekem 70 cm-en van. Hangáteresztő vászon és rejtett hangsugárzók esetén érzésre lehetne még 20 centivel lejjebb.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#58679) -KP-


-KP-
addikt

Szerintem távolság függő is, mennyire kell lent legyen az alja. Minél messzebb ülünk, annál inkább mehet alacsonyabbra.

(#58680) Dorian válasza -KP- (#58679) üzenetére


Dorian
félisten

Nem inkább fordítva?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#58681) -KP- válasza Dorian (#58680) üzenetére


-KP-
addikt

Ez függ attól is, milyen testhelyzetben ülsz.

(#58682) péjé válasza szonti (#58674) üzenetére


péjé
őstag

szia,
16:9-es fullhd képnél a nézési távolság kb 1,5x a kép szélessége de van aki ennél szélesebbet szeret nézni, lehet meg kellene nézned vkinél.
Max kifutót én 60cm-nél nagyobbat nem láttam egy vászonnál sem.
110" vászon szélessége 247cm, kb nézési táv kb 370cm. A kép magassága 130cm, kifutó 50cm, vászon tok 10cm szóval ha teljesen ki van engedve akkor 190cm-re lehet a képet alja a plafontól, 90cm a padlótól a te esetedben.

(#58683) Dorian válasza -KP- (#58681) üzenetére


Dorian
félisten

Szeretem, ha egyenes a gerincem :DDD

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#58684) Dorian válasza péjé (#58682) üzenetére


Dorian
félisten

Azért szerencsére van még megoldás. Pl. acél konzolt fúrni a mennyezetre / falra, és arra szerelni a vásznat. Én is így hoztam le 70 centire az alját.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#58685) sony89


sony89
tag

Sziasztok!

Valakinek van ilyen projektorról tapasztalata?: Acer Projektor X1126AH

Perezentációs dolgokra kéne max, semmi házi-mozi..

(#58686) sony89 válasza zakarmihaly (#58664) üzenetére


sony89
tag

Igen jók a BENQ projektorok!
Ezért az árért pláne jó és szép a képe... :C

De azért ha látnál egy komolyabb SONY, JVC, 4K HDR képet, lehet azt mondanád hogy hű van a BENQ-tól sokkal jobb is !
Persze tudom sokkal több pénzért adják azokat a jobb képeket .... :Y

(#58687) spiky03 válasza Dorian (#58684) üzenetére


spiky03
veterán

Vagy az oldalfalra, nálam pl úgy van.
Oda került egy L alakú saját gyártású konzol (zártszelvényből), azon lóg a vászon, és így 65 centin van alja.
Nálam is 2,8 m a belmagasság.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#58688) Dorian válasza spiky03 (#58687) üzenetére


Dorian
félisten

Ezt is írtam.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#58689) spiky03 válasza Dorian (#58688) üzenetére


spiky03
veterán

Így van. :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#58690) Mzperk


Mzperk
újonc

Sziasztok,

Végigolvastam az összefoglalót, meg vagy 15 oldalnyi kommentet, úgyhogy kb. kezdek képbe kerülni, hogy milyen projektorban is érdemes gondolkodnom. Ugyanakkor nyilván nagyon szívesen fogadnék jó tanácsokat, úgyhogy az alábbi paraméterekkel Ti milyen projektort ajánlanátok:
- mire szeretnéd használni a projektort: netflix/hbo filmek, sorozatok nézése, illetve szintén streamről focimeccsek nézés
- mire szeretnél vetíteni: fehér fal
- Egy polcról szeretnék vetíteni a szemközti falra. A polc és a szemközti fal közötti távolság 5 méter. A falfelület nagy: 3,6 méter a szoba belmagassága és 30 nm a területe, szóval kb. 2,5 méteres magasság és úgy 2,5-3 méter szélesség lenne az a fafelület, amelyet a vetítőfelületnek tartanánk fenn.
- mennyit szeretnél rá költeni: kb. 400k.
- mennyire világos/sötét a szoba: a szoba függönnyel sötétíthető nappal, és kell is a sötétítés, mivel nappal nagyon világos.

Előre is köszönöm mindazoknak, akik válaszolnak.

(#58691) Janaboy válasza Mzperk (#58690) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Vászon elférne?
Inkább legyen olcsóbb projektor mint hogy ne legyen vászon.

Illetve azt még nem írtad, hogy használt is játszik-e?

Janaboy

(#58692) Vhiktor válasza szonti (#58674) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ami számodra kényelmes.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#58693) BIGi75 válasza szonti (#58674) üzenetére


BIGi75
senior tag

Ahogy a többiek is írták: egyéni ízlés kérdése, de létezik standard magasság; miszerint a néző szemmagassága a vászon alsó 1/3-ánál legyen

(#58694) Bikkrom válasza Mzperk (#58690) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Akkor rászántad az időt, beszippantott a házimozi. Nyugi nincs menekvés, ha egyszer elkezdted. :D

Én is javaslom a vásznat. Akár egy belépő olcsó változat is sokkalta jobb, mint a festett fal. Pl. egy 120"-os motoros vászon már megvan 80-90 ezerből. Marad bő 300 gépre. Amiből vagy kijön egy belépő/alsó közép új gép vagy egy korábbi közép/felső kategóriás használt. Én az utóbbiakat nézegetném a helyedben pl. avx fórumon (google "avx projektor") vagy itt hardveraprón. A használt gép képe mérföldekkel jobb lesz, mint egy új belépő gépnek.

[ Szerkesztve ]

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#58695) szonti


szonti
aktív tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget! Nagyjából így be tudom így lőni, hogy is nézne ki. Sajnos nem akarom "lelógatni" a plafonról a vászon tokját, mert nagyon furán nézne ki sztem. Ezért csak a plafonra szerelve működne a dolog.
Van egy másik fal is a nappaliban, csak az meg a TV-től messze van, oda fixen fel lehetne rögzíteni akár a vásznat , csak akkor a kanapéról nem nagyon tudom nézni sajnos.

(#58696) Bikkrom válasza szonti (#58695) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Miért nézne ki furán? Van rengeteg féle megoldás lelógatásra. Én sem akartam vaskos fém tartókkal. Lehet venni led lámpa függesztőket, acélsodrony lényegében. Szép lett, megy a nappalihoz.

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#58697) Dorian válasza szonti (#58695) üzenetére


Dorian
félisten

Ennyire néz ki "furán" :

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#58698) tobias40 válasza Dorian (#58697) üzenetére


tobias40
veterán

Te aztán tudsz itt sötétíteni! :C (faxán megcsináltad,mekkora a vászon?)
Itt balra az asztalon is tv van?

(#58699) spiky03 válasza szonti (#58695) üzenetére


spiky03
veterán

Én is azt gondoltam elsőre, hogy fura lesz de nem az. :N

Nálam pl ilyen:

A fehér plafonra már megvettem a kampokat, amira fekete szövetet akasztok majd, csak az nincs még meg. :DDD

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#58700) szonti válasza spiky03 (#58699) üzenetére


szonti
aktív tag

Nagyon szépen néz ki mind a Tiéd és Dorian forumtársé is, annyi, h nekem a szekrény mélysége ami elé le kellene jönnie a vászonnak 35-40 cm, nektek ha jol látom keskenyebbek a polcok és nem kellett annyira kilogatni a konzollal a vásznat. Mindjárt méregetek kicsit...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.