Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58551) péjé válasza bmarton88 (#58548) üzenetére


péjé
őstag

Itt egy kalkulátor ami elég jó...[link]
Van benne lencse mozgatás, nem is kicsi:
vízszintes 34%, függőleges 80%. Ez azt jelenti hogy a vetített képet középállásból el tudod mozgatni a képméret vízszintes 34%, függőleges 80%-ban.

(#58552) Szabi_82


Szabi_82
tag

Sziasztok.
Egy hd projektorhoz keresek 15m hdmi vezetéket. Tudtok valamit ajánlani, érdemes a jel erősítős vezetéket megvenni, vagy ez is csak marketing fogás?
Segítséget előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#58553) Dorian válasza Szabi_82 (#58552) üzenetére


Dorian
félisten

8700 Ft-ért vettem 15m-es sima noname-et, az 1080p BD-ket probléma nélkül viszi.
Egy szakaszon még erősáramú kábel mellett is fut.
Persze nincs garancia, hogy minden hosszú olcsó kábel jó lesz. Ha nem hibálan, cseréltetni kell.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#58554) makkmarce válasza Szabi_82 (#58552) üzenetére


makkmarce
őstag

kb 8m felett szerencse kérdése erősítő nélkül. Bár sokat javult a kábelek minősége.

okoskodom, tehát vagyok

(#58555) Szabi_82 válasza Dorian (#58553) üzenetére


Szabi_82
tag

Ok, köszönöm.
Én is sokat bibelődtem már a madzagokkal. Nem tudom külön valasztani a hdmi-t a rengeteg vezetéktől. Hangfal, ac kabelek stb hamla.

(#58556) Q válasza makkmarce (#58554) üzenetére


Q
senior tag

2db noname kábelt használok kb. 10 éve. 13 és 15méteresek. A hosszabb fixen be van építve, ritkán mozgatom, de a másik hurcolós. Hibátlanul teszik a dolgukat. Szerencsém van?

(#58557) makkmarce válasza Q (#58556) üzenetére


makkmarce
őstag

szerintem igen, bár függ a frekvenciától, felbontástól, jeltípustól (pl tud e 60hz-en full RGB-t).
mert a YUV lassabb, csúnyább, de gyengébb drót is elég hozzá.
Nekem most 4k-ra kellett itthon 2m, és a 3. kábel lett a jó, pedig valamelyikre még a műanyagba is besütötték a 4k-t. :(

okoskodom, tehát vagyok

(#58558) Vhiktor válasza makkmarce (#58557) üzenetére


Vhiktor
veterán

Pedig 2-3 méterig kb a kukából kivett kabel is jó szokott lenni.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#58559) BBéci válasza Q (#58556) üzenetére


BBéci
titán

Nem szerencse kérdése, az a normális.
Eddig két 15 és egy 12 méterest használtam, mindegyik hibátlanul tette és teszi a dolgát. Igaz, nem olcsó darabok.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#58560) makkmarce válasza Vhiktor (#58558) üzenetére


makkmarce
őstag

hát, 4k 60hz-nél már nemigazán, vagy túl régi a kukám :D
de nekem még 5m-es noname kábel is eldobta a jelet 1080p 60hz-en kb óránként.
lehet csak ez az én szerencsém.
Ami legextrémebbet találtam, az úgy nézett ki, mint egy sima HDMI kábel, csak rá volt írva, hogy ethernet a kábelre. 1.5m hosszú, és kb 2-300ms késése volt :D
Nemigazán értem a tervező szándékát. Ezt most így hogy minek, kinek.

okoskodom, tehát vagyok

(#58561) proci985 válasza Vhiktor (#58558) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

kiveve ha 2.1 kell. abbol a 15 meteres kabelbol ami tudja is kb mai napig 100 eur az alja

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#58562) Vhiktor válasza makkmarce (#58560) üzenetére


Vhiktor
veterán

Premium High Speed kábel volt? Mert ha 1.4 volt akkor nem megy rajta a 4k 60 Hz.

A kábelek sajnos lutrik, ezért kell online venni és visszaküldeni ha nem jó.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#58563) Ijk


Ijk
nagyúr

Egyébként erre a kábel mizeriara mi a jó megoldás? Gondolkoztam hogy az avr-t a projektor alá kellene tenni, de akkor pont a fronthoz és centerhez kell hosszú kábeleket húzni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#58564) Khaosz55 válasza Ijk (#58563) üzenetére


Khaosz55
addikt

Én a premuimcord optikai HDMI kábelt használok. 10 és 15 méter hosszban. PC-AVR 10 méter AVR-Projektor 15 méter. Problémamentesen megy a 4K 60Hz-ig.
PC-ről következőket használom.
24Hz 4K 10bit RGB
60Hz 4k 8 bit RGB - Gopro videókhoz.

[ Szerkesztve ]

(#58565) Q válasza BBéci (#58559) üzenetére


Q
senior tag

Én is abban hiszek, vagy inkább reménykedek, hogy ismert gyártók kábelei stabilabb minőséget képviselnek. Nem kép-, hanem átviteli minőséget. De amiket én használok, egyik sem volt drágább 6000 Ft-nál és amit egy Oppo203 vagy Dune 4k Pro kiprésel magából, az minden oké velük. Rövidebb kábeleimmel pedig szintén megálltam az alis Vention és Ugreen márkáknál.

(#58566) -KP- válasza Q (#58565) üzenetére


-KP-
addikt

Jó de azt is tedd hozzá, hogy te 1080p/24hz jelet viszel a kábeleden. Nem 4k/60hz ne adj isten 4k 120hz-et. 1080p és 4k adatátviteli igénye közötti különbség igen nagy.

[ Szerkesztve ]

(#58567) Q válasza -KP- (#58566) üzenetére


Q
senior tag

Így van, én mozifilmeket nézek. Nincs Ps5-öm, gamer PC-m, nem nézek 4K GoPro házi videókat. Csak mozi, 24Hz, esetleg 60Hz. De amikor az Epson vetítőm volt, akkor a 4K/24 is ment gond nélkül. Többre nincs igényem. Majd ha megérkezik a Barco Njord-om, elgondolkodom a kábel fejlesztésen. :DDD :DDD

(#58568) Vhiktor válasza Ijk (#58563) üzenetére


Vhiktor
veterán

Semmi, csakis a próba.
Volt idő amikor úgy gondoltam hogy a certified matrica megléte 100% garanciát ad, de nem, mert már láttam több olyan certified kábelt ami nem volt jó, arról nem is beszélve hogy a matricát nem úgy kapják meg hogy egyesével tesztelik a kábeleket......

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#58569) proci985 válasza Vhiktor (#58568) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

2.1es (ultra high speed?) kabeleken ott a certifiacte QR a dobozon, pont a hamisitasok miatt

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#58570) Bikkrom válasza Q (#58567) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Csak így zsebből 65 millió projektorra? :DDD Remélem 2 hónapja már kifizetted, mert az USD ingadozás csak 3 millió a projektoron pár hónap alatt. Csak az USD áringadozásból (3 millió) itt 10-20 embernek kijön a w2000-e, x3-a, full HD Sony-ja meg tw9200-a stb. Szép is ezekről a gépekről álmodozni. :) Mondjuk 10-15 év múlva mennyiért lehet majd őket használtan venni? Lesz bennük vagy 50-70 ezer óra. Batyóval kipucoltatjuk. :DDD Aztán mehet a fehér nappaliba. ;]

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#58571) -KP- válasza Bikkrom (#58570) üzenetére


-KP-
addikt

Semennyiért nem fogod megvenni. A gyártó inkább beszámolja majd diszkont áron egy új gépbe.

(#58572) Ijk válasza Vhiktor (#58568) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nálam sajnos kácsa féle 15m-es is hajlamos eldobni, főleg 60hz-en. Optikai szerintem a biztos megoldás, de ott félnék hogy behuzaskor megtorik.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#58573) proci985 válasza Bikkrom (#58570) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ah, ezek otthonra nem jok. nezd meg mekkora. 70x50x30 centis kavezoasztal, 46db(A)s hanggal. 260m3/ht ir exhaust airflowra, ami kb ket 3000rpmes 120as lehet tippre. ha nem probaltal ilyen ventit otthon (nekem pl volt benchelni legen), akkor nem tudod, hogy mennyire hangos.

kb 10 perc utan dobnad ki a nappalidbol :DDD

Ijk: optical ethernet van nekem is itthon, ujabb optikai kabelek mar nem hajlanak annyira. eltelt 20 ev.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#58574) BIGi75 válasza Ijk (#58563) üzenetére


BIGi75
senior tag

Ugyanúgy, mint a hangfalkábelnél, ha messzebbre viszed, rézkábelből vastagabb kell. Ha a típusszám tudja amit elvársz akkor nagyjából a vastagsága dönti el, hogy jó lesz-e vagy nem adott hosszúságban, nem a márkája vagy az ára. Ezt AWG számmal jelölik, ha nincs feltüntetve rajta én pl. meg sem veszem. További info pl. itt: link

(#58575) Vhiktor válasza proci985 (#58569) üzenetére


Vhiktor
veterán

Erre gondoltam a matrica alatt. Volt nálam ilyen kábel ami ennek ellenére sem tudta a speckot. Mert nem tesztelik őket egyenként csak megjapjak a matricát, gondolom a gyártási doksik alapjan.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#58576) Khaosz55 válasza Ijk (#58572) üzenetére


Khaosz55
addikt

Én is féltem, húztam kábelcsatornába, falba több helye 90 fokos hajlítással pár centin. Elég hajlékony kábel és elég kicsi rádiuszban lehet hajítani.

(#58577) Ijk válasza Khaosz55 (#58576) üzenetére


Ijk
nagyúr

Szerintem 2 évre kiegettem a hazimozis tőkét, igy is irreálisan sokat tettem bele. 3 éves hangrendszer maradt, Runco ment, valamivel olcsóbban lett az f22. Szobára kb. 80 ezret költöttem.
Ami igen húzós a milliós 77" Oled és az 500k Nurbert soundbar+sub az új lakásba. Ezen szinte csak sorozatokat nézek, de ez is teszi ki 90%-ban a fogyasztásom most.
Na erre még van egy kb. másfél millás fotós szett.
Persze jó lenne új kábel, de most 1080/24p -vel nincs gond. Multkor már vágyakozás indult az LS-5 felé, de még az RS900+anamorf lencsével is szemezgettem a 2.35:1 vászon miatt. Szóval most ott vagyok hogy kábel is akkor lesz cserélve ha instabil lesz az átvitel.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#58578) makkmarce válasza Khaosz55 (#58564) üzenetére


makkmarce
őstag

nem laggol ez a cucc? mert azt elhiszem, hogy átmegy a jel, a kérdés, hogy játszani lehet e így a sok oda-vissza jelátalakítás miatt.

okoskodom, tehát vagyok

(#58579) Khaosz55 válasza makkmarce (#58578) üzenetére


Khaosz55
addikt

Laggol? Mármint a kép a hanghoz vagy a hanghoz a kép?
Ilyet nem tapasztaltam.

(#58580) makkmarce válasza Khaosz55 (#58579) üzenetére


makkmarce
őstag

nem, hogy lépsz egyet a menüben, és a gombnyomás később történik.

okoskodom, tehát vagyok

(#58581) Szabi_82


Szabi_82
tag

Most nézegettem, hogy van olyan hdmi "madzag" ami optikával van szerelve, nem pedig vezetékkel. Gondolom a csatiba van integrálva valamilyen fordító. Nem vissz evvel több "bajt/hiba" lehetőséget az ember evvel a rendszerrel?
Nézzegetem/keresgelem a 24awg vezetéket, s a lindy hdmi-n kívül nem sok mindent találtam amihez normális leírás is van.

(#58582) Khaosz55 válasza makkmarce (#58580) üzenetére


Khaosz55
addikt

Pc a forrásom, semmi ilyen nincs. Szép is lenne. Ugyanúgy működik mint egy sima HDMI.

(#58583) Khaosz55 válasza Szabi_82 (#58581) üzenetére


Khaosz55
addikt

Erről írtam. Én ezt használom. [link]

(#58584) makkmarce válasza Khaosz55 (#58582) üzenetére


makkmarce
őstag

köszi, szuper, akkor ezt is megjegyzem mikor cserélek valahol

okoskodom, tehát vagyok

(#58585) Adamul


Adamul
tag

Sziasztok!

Felbúzdulva az új projektor és a (viszonylag optimális körülmények közötti) vászonra nagyméretben történő filmezés sikerén, ezúttal a szabadtéri vetítéssel is kacérkodok. Szeretnék némi inspirációt szerezni; van-e valakinek itt tapasztalata, bevált módszere ezzel kapcsolatban?
Nálam ezzel kapcsolatban még nem ideálisak a körülmények, szóval ésszerű határokon belül még tudok variálni, egy biztos hogy a lehetősége adott. Nyilván csak este lenne jelentősége, de szerencsére elég jól el lehet szeparálni a zavaró fényforrásoktól, így elsősorban az érdekelne, hogy a felület optimálissá tétele kapcsán merrefele induljak?
Viszonylag nagy méretben tudnék filmezni és mivel ezen felhasználás során nem elsődleges prioritású a képminőség, így inkább az adott összegből elérhető legjobb opció érdekelne. Mivel szabadtéri, nem szeretnék/tudnék olyan nagy méretű vásznat alkalmazni mint amekkora képet el tudnék érni nélküle, viszont a fal jelenleg ugyanolyan rücskös mint a ház oldala, így is lehet rá vetíteni amúgy, de engem az érdekelne, hogy ha már átvakoltatom mondjuk, akkor mi lenne optimális ehhez, vagy mire figyeljek egyáltalán?
Ez a 0. állapot, ahonnan indulok:

A visszajelzéseket előre is köszönöm! :R

(#58586) Bikkrom válasza Adamul (#58585) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Vetítettem már kertben. Mennyi a kereted? Plusz kérdés, hogy mik az igények? Milyen géped van? Én biztos nem vetítenék homlokzati kőporos/színezett falra, rücskös az egész. 135"-os alap motoros vászon kb 80 ezer. Veszel fekete anyagot felé+jobbra+ balra és +1 oszlop balra ahova az anyagot fogatod. Pár fali tartó, kötél. Megvagy kb 120-140-ből és szép lesz. Persze ez géptől függően mehet fentebb.

Nemrég vittek el tőlem egy Epson TW9000-est pont kerti mozizni, szép lett a 135"-os vászonnal vak sötétben. Neki nem volt ekkora szerencséje, hogy van egy ilyen szeglete amit tökéletesen be lehetne fedni fekete anyaggal. De anélkül sem lett rossz. Ha gondolod összekötlek.

Ha kihagyod a vásznat, akkor úgyis kiadja a felület minden hibáját a kép, vagy többször annyit ráköltesz a felület szépre hozására. Nem lesz szép vászon nélkül. Ha kihagyod a sötétítőt, nem lesz kontrasztod. Csak azért írom ezeket, mert ez a minimum setup ami már elfogadható képet ad, ezekből bármit kiveszünk sok a veszteség.

[ Szerkesztve ]

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#58587) Márton válasza Bikkrom (#58586) üzenetére


Márton
nagyúr

Jól beszélsz!
Az már beteges, ha én nyaralni is vászon+projival megyek? :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#58588) Janaboy válasza Márton (#58587) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Igen :DDD

Janaboy

(#58589) Márton válasza Janaboy (#58588) üzenetére


Márton
nagyúr

ettől féltem :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#58590) shaman101


shaman101
csendes tag

Sziasztok ! Jol jonne egykis help a kedves forumozoktol...
Vettem hetvegen egy acer p1270 tipusu projektort. XGA,, 3100 lumen (tok jo fenyereje van mellekesen....), 43 ora van az izzoban, teljesen ujnak tunik. A problema pedig az hogy hdmi-n nem ad hangot a belso hangszoroja. Ha hdmi-n osszevan dugva (jelen esetben a setupboxommal), akkor kep van hang nincs. Van egy jack-es bemenete is, ha ezen kuldom ra a hangot siman lejatsza a kis hangszoroival....szerintetek nincs benne D/A koverter? Vagy a gyartasnal ugy gondoltak az acernel hogy nemtudjak megoldani hogy hdmi hangra valtson hdmi jelnel, vagyis hogy a jack bemeneterol attudjon valtani... ? Komolyan nemertem, ez zavar most. Maga a szerkezet hozza amit kell minden mas teren...

Xeon Workstation - Macbook Pro i7 - Focusrite Saffire Pro 14 - RCF Monitor 33t - Beyerdynamic 880 (600ohm) - KORG X5D

(#58591) Adamul


Adamul
tag

Ez a felület nyilván nem szép jelenleg, pont a rücskök miatt, de nem tudom hogy mire lenne érdemes cserélni? Vászonra márcsak azért sem szeretném, mert ennek leginkább nyáron lehet létjogosultsága de akkor se mindennap, nem szívesen tennék ki az időjárás viszontagságainak egy vásznat, főleg hogy én attól nagyobb képméretet szeretnék ha már van ilyen lehetőségem. Itt a képminőség nem is elsődleges, jellemzően ha csak háttértartalomnak vetítenék képeket, klippeket vele egy laza borozgatás közben, az is tökéletes lenne. Ha minőséget szeretnék akkor tudok a pincében kialakított vászonra vetíteni, de emiatt 2 vásznat tartani felesleges luxusnak érezék, tehát marad az eredeti kérdés, hogyha síkra lesz vakolva a felület milyen festék lenne jó? :)

U.i: Itt laptopról tervezek vetíteni BT hangfallal, ezt a részét már kipróbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#58592) Janaboy válasza shaman101 (#58590) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

2 dolog lehet: le van némítva a hangszóró a másik hogy a boxon nincs atallitva h HDMIn adja ki a hangot vagy passtroughban van, ami nem jó.

Janaboy

(#58593) péjé válasza Adamul (#58591) üzenetére


péjé
őstag

Sztem itt azért nem kell a vásznat túlgondolni. Sima olcsó vászonanyagot lehet venni aliról/ebayről pár ezresért amin rajt vannak a gyűrűk és lehet feszíteni vagy barkácsolsz fából egy keretet, olcsóbb lesz mint a falat átalakítani vetítésre....vagy meghívsz egy szobafestő havert filmezni-sörözni, első fázis a fal átalakítása...:-) Én csináltam vásznat már régi fehér terítőből ami olyan vastag volt hogy alig lehetett hajtogatni, vmi békebeli nagymami hagyatékból volt....alul-felül léc tartó, átvasalás után felszögeltem és tökéletes volt kerti vetítésre.
pl ilyesmi....[link]

(#58594) sinci01


sinci01
aktív tag

Sziasztok, vettem egy Epson EHTW5650 vetítőt, és szeretném tudni az automatikus írisz funkció tulajdonképpen mire jó? Film nézés közben én nem vettem észre változást, max annyit, hogy a vetítőben valami mozog, mert hangot ad ki, ami még majdnem zavaró is, mint hasznos lenne. Valaki elmagyarázná nekem ennek a jelentőségét? Köszönöm.

(#58595) Dorian válasza Adamul (#58585) üzenetére


Dorian
félisten

Ezt felejtsd el, brutálisan sokba kerülne az egészet állványozni, levakolni, simára glettelni, kültéri, mosható(!) festékkel lefesteni. Még bádogozás is szükséges vízcseppentővel, hogy fentről ne folyjon végig az egészen a víz.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#58596) shaman101 válasza Janaboy (#58592) üzenetére


shaman101
csendes tag

Szia! Hat nincs nemitva....a boxrol jon hang ha a tvre kotom. PS3-al is probaltam azon sincs hang...megnezem meg a box beallitasait...

Xeon Workstation - Macbook Pro i7 - Focusrite Saffire Pro 14 - RCF Monitor 33t - Beyerdynamic 880 (600ohm) - KORG X5D

(#58597) shaman101 válasza Janaboy (#58592) üzenetére


shaman101
csendes tag

Sajnos nem ad hangot, es nincs semmi beallitas ere vonatkozolag a boxon....nemertem.

Xeon Workstation - Macbook Pro i7 - Focusrite Saffire Pro 14 - RCF Monitor 33t - Beyerdynamic 880 (600ohm) - KORG X5D

(#58598) Márton válasza péjé (#58593) üzenetére


Márton
nagyúr

De ez most mekkora méretű? ki sem lehet választani, csak annyit ír, hogy 16 lukú, miközben a képeken max 8 lukast látok.
Valamint milyen vékony lehet az anyag? Félig átlátszó, hátulról is vetíthető, vagy csak egy oldalról?

fura, na :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#58599) cinemazealot válasza shaman101 (#58597) üzenetére


cinemazealot
addikt

Szerintem fogadd el, hogy egy vetítőgép nem hangkeltésre van kitalálva, hanem arra, hogy vetítsen. :) Ami abból a kis géptestből kijön, az amúgy is elég hervadt lenne.

(#58600) shaman101 válasza cinemazealot (#58599) üzenetére


shaman101
csendes tag

Persze, elfogadom, csak nemtudom hogy hibanak szamit e vagy gyarilag igy lett tervezve.

Xeon Workstation - Macbook Pro i7 - Focusrite Saffire Pro 14 - RCF Monitor 33t - Beyerdynamic 880 (600ohm) - KORG X5D

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.