Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58301) Mersant_le válasza Adamul (#58299) üzenetére


Mersant_le
csendes tag

ezzel is fel lehet rakni rendesen, csak jatszani kell a karokkal, hogy jol alljon a projektor (az enyemet legalabbis sikerult, nekem is ilyen van). a gyari biztos sokkal jobb, de joval dragabb is.

[ Szerkesztve ]

(#58302) Adamul válasza BBéci (#58300) üzenetére


Adamul
tag

Ehhe, azt jól látom, hogy $136 t akarnak elkérni azért a vasdarabért? ( Az összes többi, amit láttam pont egy nagyságrenddel olcsóbb) azért ez brutál különbség csak azért h ne 4 hanem 3 rögzítőpont legyen a konzolon :O

(#58303) péjé válasza Adamul (#58299) üzenetére


péjé
őstag

Mielőtt veszel egy másik konzolt nézd meg így hogy áll meg. Ez egy könnyű proji nem tizenkilós Barco.

Az objektív meg olyan amilyen, a belépő kategória ilyennel tud dolgozni.

(#58304) makkmarce válasza Adamul (#58302) üzenetére


makkmarce
őstag

nekem is hasonlóval van fenn az optoma.
Ha meglazítod az összes kart egyszerre, mindegyiket úgy fogatod fel, hogy könnyen mozogjon, akkor helyére tudod játszani. Utána már csak fixre húzod és kész. Leveheted az egyik karját, nemkell az :)

[ Szerkesztve ]

okoskodom, tehát vagyok

(#58305) Bikkrom válasza Adamul (#58299) üzenetére


Bikkrom
senior tag

A hátsó két kart (ami a hátsó lyukhoz megy) tedd egymás mellé, hogy duplán fogjon. Húzd ki a végét az egyiknek, azzal kösd össze a két kart a csavarokkal. Tehát csinálj a két karból egyet.

A másik kar ami hátra megy az egy darab lyukhoz, abból is vedd ki a csavaros véget és csúsztasd be a sínbe fordítva. Holnap rakok képet. Nekem is ilyennel volt az előző Epson-om. Mivel max pár kiló így el fogja bírni 3 kar is. Csak így megy fel rá, hogy a tartó középső része párhozamosan álljon a vászonra.

[ Szerkesztve ]

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#58306) Bikkrom válasza Bikkrom (#58305) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Tehát így megfordítod:

Ha ennél is kisebb a géped pl tw5200-5300 akkor ki is vehetsz egy-két ilyen kart és csak a sínnel rögzíted amibe a kar megy. Vagy le is vághatsz ezekből a karokból flexxel, új lyukat is lehet rá fúrni (annyi, hogy az nem lesz menetes, vegyél csavart, anyát meg nagyobb alátéteket is hozzá, pár fotintos dolog), de a legfontosabb, hogy párhuzamos legyen a középső téglalap alakú rész (amiből a 4 kar indul ki) a gép síkjával meg a vászonnal. Mivel ez nem forgatható tartó a teleszkóp tengelye körül. Vagy nem párhuzamosan fúrod a plafonra. Lényeg, hogy bármilyen gépet fel lehet vele rakni kis találékonysággal. :D

[ Szerkesztve ]

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#58307) Adamul válasza Bikkrom (#58305) üzenetére


Adamul
tag

Köszönöm a válaszokat mkinek, neki fogok esni akkor így! :)

(#58308) a2d2


a2d2
addikt

Sziasztok!
Idejét sem tudom mikor jártam erre, nagyon meg vagyok elégedve a Benq W1120-as géppel. Most viszont úgy érzem talán eljött az ideje a 4K-nak.
Van most jó ár/értékű ajánlott DLP-s gép ami tudja a 90"-t 2,5-3 méter között? (throw ratio 1.15-1.5)
Még annyi hogy a mostani 27dB-nél ne legyen hangosabb eco módban.
Köszi!

Ilyen esetleg valakinek eladó? BenQ X3000i

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#58309) BBéci válasza a2d2 (#58308) üzenetére


BBéci
titán

DLP-ből nincs natív 4K, de amit ahelyett adnak, az nagyon jó, viszont piszok drága.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#58310) a2d2 válasza BBéci (#58309) üzenetére


a2d2
addikt

Ja, ezt a W1120-at 2018-ban vettem 260e-ért, akkor fél milkó körül kezdődtek a 4k-s projektorok.
Azt hittem hogy közben ezek az árak optimalizálódtak mint a Tv-knél és már szinte már nem is lehet FHD-t kapni. Ehhez képest kicsit hanyatt estem most az áraktól.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#58311) makkmarce válasza a2d2 (#58310) üzenetére


makkmarce
őstag

nem, most új árképzés van, főként forintban.. 2018-ban 35%-al kevesebb volt a dollárt.

okoskodom, tehát vagyok

(#58312) péjé válasza a2d2 (#58308) üzenetére


péjé
őstag

Ha játékos 4K-ra hajtasz ebayen érdemes vadászgatni...optoma uhd35, uhd38...vivitek PX701-4K...ez utóbbi 240Hz frissítéssel megy...filmezni nem ezeket ajánlanám de a benq x3000i sem filmezős proji valójában. MOndjuk 400ft-os euró mellett meggondolandó.

(#58313) a2d2 válasza péjé (#58312) üzenetére


a2d2
addikt

Igen, igazatok van, mégsem most kellene, kihúzom még egy kicsit a FHD-vel.
Csak most a Disney+ miatt bővül a 4k-s felhozatal ezért gondolkoztam el rajta.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#58314) spiky03


spiky03
veterán

A fürdőruha anyag mögé mit érdemes tenni, ha "ne menjen át" rajta a kép?
Esetleg ugyanolyan anyag csak sötétszürke jó lehet?
Mert olyan anyagot is vettem tesztre ALR helyett. :DDD De jóval sötétebb.

Mert össze kellene már raknom tesztre a vett 1 méteres anyagot.

Valamint mekkora keret kell neki? 1x1,5 méteres a "minta"
Jól nyúlik, így lehet akár nagyobb keret is?
Itt gondolok majd a végleges keretre is, ha beválik. :)

Vagy ki mekkora méretű anyagot vett és mekkora keretet csinál neki?

Ugyanit ötleteket várok fix vászonra, ami mobilis, akár össze is lehet csukni, mondjuk félbe. :) Mert falon nem tudom hagyni. Ez az anyag meg ha jól láttam nem győrödik, így lehet bírja ha félbehajtást.

Köszönöm! :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#58315) devil-k válasza spiky03 (#58314) üzenetére


devil-k
nagyúr

Miért erőlteted ezt a fix vászon dolgot, ha nem fér el? Ez az összezárható megoldás nem a legjobb.

- mozi bolondéria -

(#58316) BBéci válasza devil-k (#58315) üzenetére


BBéci
titán

Talán mögé akarja tenni a centersugárzót.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#58317) spiky03 válasza devil-k (#58315) üzenetére


spiky03
veterán

Hát ha összejön az LCR szett akkor mögé tenném őket, mert ugye mégis csak úgy az igazi.
Meg amúgy kb annyi idő lenen felakasztani,mint ameddig a motoros lejön. Legalábbis valami ilyen megoldást keresnék. :)

De persze nem mindenáron, mert ha nem tudom jól megvalósítani, akkor marad az ami most van és akkor a vászon alatt lesznek vsz a LCR-ek, hogy egyformán legyenek elhelyezve: _ _ _ és nem így I _ I.

@#58316BBéci
Így van. :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#58318) péjé válasza spiky03 (#58317) üzenetére


péjé
őstag

Avx-en van egy hangáteresztő maszkolható fix Grandview...vagy ez nem játszik? nem olcsó mondjuk de jónak tűnik.

(#58319) spiky03 válasza péjé (#58318) üzenetére


spiky03
veterán

Hát ha végre eljutok a tesztig és beválik, akkor maradok a Lycránál, az mégis csak költséghatékonyabb. :)
Meg ha nagyoknak is megfelelt akkor lehet nekem is jó lesz.
Maszkolásra már nekem is vannak ötletek fejben, hogy hogy lehetne megoldani. :D

De köszi az ajánlást! :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#58320) spiky03 válasza spiky03 (#58314) üzenetére


spiky03
veterán

Közben találtam ezt a videót.
[link]
Ha jól látom akkor itt a szürke lycra van a fehér alatt.
Akkor működhet az én elgondolásom is. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#58321) lemmy9 válasza spiky03 (#58320) üzenetére


lemmy9
őstag

Két réteg fürdőruci szvsz sok lesz hanggátlás szempontjából.
Meg egy ilyen rugalmas anyag szövési struktúrája nem fog torzulni a kifeszítéskor és képi anomáliákat okozni?
Amúgy nekem az AT vászonhoz egy nagyon vékony fekete anyagot adtak mögé.
Miért nem dőlsz hátra és élvezed ami van. ;]

Szerintem!

(#58322) spiky03 válasza lemmy9 (#58321) üzenetére


spiky03
veterán

Elvileg nem.
Ma olvasgattam külföldi fórumokat is, ahol ilyet használnak meg tesztelgették másfajta szőtt vásznakkal.
Annyit írtak, hogy nem szabad nagyon megfeszíteni, csak egy picit. :)

Szoktam azt is, minden este. :D
Csak ugye a leenndő LCR-ek miatt gondoltam erre, mert az a hírj járja, hogy ha nem egyformán vannak elhelyezve, akkor nem a legjobb a hatásuk.
Mondjuk a múltkor pont egy ilyen elrendezét I _ I hallottam, és nem volt szörnyű. :D

De valaki meg írta, hogy amikor függőlegesből lerakta vízszintesre őket akkor jobb lett a hang, talán teresebb is.
Nálam vízszintesen a vászon alatt férnének el, hogy a vászon alja a földttől kb 65 cmre van.

Nah mint írtam lehet, hogy nem lesz az egészből semmi sem, ha nem tetszik majd a kapott kép a tesztnél. :DDD Mondjuk phyton kolléga, montha a képminőségre nem lesz majd panasz.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#58323) devil-k válasza BBéci (#58316) üzenetére


devil-k
nagyúr

Talán semmit nem ér vele, ha nincs fizikálisan tere, hogy normálisan ki tudja használni.

- mozi bolondéria -

(#58324) BBéci válasza devil-k (#58323) üzenetére


BBéci
titán

Nem sok értelmét látom a vázolt projektnek, ha tudnám, lebeszélném róla.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#58325) spiky03 válasza BBéci (#58324) üzenetére


spiky03
veterán

Ezért szép a fórum. :D
Valaki le valaki meg rá akar beszélni.
Aztán majd úgyis én döntök, ha saját szememmel látom az eredményt. :R

A vászon mögött kb 20 cm helyem van és az LCR-ek 05 cm mélyek, azok elférnek simán mögötte.

De igyekszem a hétvégén megcsinálni a vászonnak a keretet a tesztre és utána már okosabbak leszünk. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#58327) lemmy9 válasza spiky03 (#58325) üzenetére


lemmy9
őstag

5 centis az LCR? Ez melyik?

Szerintem!

(#58332) spiky03 válasza lemmy9 (#58327) üzenetére


spiky03
veterán

Elnézést a fürge ujjak. :DDD
15 cm akart lenne.
Ha az égiek is úgy akarják akkor Jamo D6.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#58333) senki11


senki11
aktív tag

Tisztelt fórumtársak! Korábban már írtam, hogy szeretnék beruházni egy projektorra. Akkor ezt a tippet kaptam. Aztán képbe került egy másik, a nagyobb fényerő miatt, de ez sajna most nem elérhető. A masina főleg prezentációra lenne használva változó környezetben. Ennek megfelelően olyan készüléket keresek, ami ideálisnak nem mondható fényviszonyok mellett is látható képet produkál, és nem túl hangos :) . A prezentáción főleg képeket és diákat értek, de rövid videókat is. A gépet áfás számlával kell vennem. A felső összeghatár 240 000 huf (600 euró). Szeretném megkérdezni, hogy továbbra is a fenti kettőben kell-e gondolkodnom, vagy van esetleg ebben az árszegmensben más megfontolandó készülék is? A segítséget előre is nagyon köszönöm!

(#58334) lemmy9 válasza spiky03 (#58332) üzenetére


lemmy9
őstag

Hallottam D6-ot, valami borzasztó maszat hangja van. Én még dilemmáznék, keresgélnék. De szvsz inkább mást vegyél.

Csak szivatlak. :P

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#58335) BBéci válasza lemmy9 (#58334) üzenetére


BBéci
titán

Teufelnek van hasonló, sokak által kiváló hangúnak mondott hangdoboz szettje.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#58336) péjé válasza senki11 (#58333) üzenetére


péjé
őstag

Megnéztem, nem igazán akad más. 4000 lumennél nagyobb fényerejű új irodai gép ebbe a keretbe számlásan nem fér be.

(#58337) senki11 válasza péjé (#58336) üzenetére


senki11
aktív tag

Köszi! Akkor vlsz a második lesz. Ha egyáltalán kap a bolt júliusban néhány darabot.

(#58338) spiky03 válasza BBéci (#58335) üzenetére


spiky03
veterán

Esetleg erre gondolsz?
link

Nézegettem ezt is, csak nem hallottam még ilyet, itthon meg sehol sem lehet meghallgatni.
Teszteken jókat írtak róla...

Úgyhogy marad a Jamo D6, ha összejön:DDD

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#58339) BBéci válasza spiky03 (#58338) üzenetére


BBéci
titán

Igen, arra gondoltam.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#58340) choco01


choco01
addikt

Sziasztok,

egy Acer X1527H projektor megfelelő lenne otthonra karaoke videó, fotók esetleg néha film vetítésre? Milyen vásznot érdemes venni ilyen használatra?

:R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#58341) Vhiktor válasza choco01 (#58340) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ilyen célra, szerintem simán.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#58342) choco01 válasza Vhiktor (#58341) üzenetére


choco01
addikt

Egy ilyen 154X203-as Funscreen vászon jó lehet hozzá?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#58343) choco01


choco01
addikt

Közben sajnos elfogyott az Acer.. :(
A BENQ MW550-ről van valakinek véleménye?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#58344) cinemazealot válasza choco01 (#58343) üzenetére


cinemazealot
addikt

WXGA (1280×800) felbontású prezentációs projektor. A fehér gépház fényviszonyok szempontjából nem a legideálisabb, de ha meg tudsz barátkozni azzal, hogy a színhűsége nem lesz tökéletes, és tartalmakat is csak max. HD felbontásban fogsz rajta tudni nézni, illetve odafigyelsz arra, hogy ne fűtse túl magát, akkor nem lesz vele gond. :) A vászonnál készülj fel arra, hogy idővel kétoldalt a szélei be fognak pöndörödni. Ha nincs egybefüggő fehér falfelületed, akkor a célnak ez is meg fog felelni.

(#58345) nagyszegi


nagyszegi
tag

Sziasztok! Kérlek adjatok tippeket, hogy az alábbi feladatra mely projektorok és vászon kombináció lehet megfelelő.
Az idő túlnyomó részében a projektort fix plafonra szerelt pozícióban szeretném feltenni ahol kb 3 méterre lesz a vetített felülettől. Fontos, hogy fixen nem tud lógni a vászon így mindenképpen plafonra rögzített ár függvényében elektromosra gondoltam. Ebből a távolságból kb 100 col környéki képernyőképet szeretnék minimum full hd-ban.
Alkalmanként pedig szeretném kvinni a kertbe, hogy a ház falára vetítsek vele. Értelem szerűen itt olyan lesz a minőség amilyen nem ez alapján szeretnék választani annyinak kellene megfelelnie ehhez, hogy asztalról is működtethető legyen illetve rendelkezzen némi hangszóróval és (mivel a házban sem feltétlenül tudok besötétíteni) a félhomály ne legyen hatalmas probléma. Házimozira lesz csatlakoztatva, így fontos, hogy legyen hdmi csati rajta illetve wifivel tudjak csatlakozni a hálózatra vele és a NAS-ról le tudjak vele játszani.
A projektor + vászonra összesen 350-et gondoltam de nem bánom, ha ennél olcsóbban ki lehetne jönni belőle, akár kompromisszum árán is de az se baj ha valamivel túl megy ezen a kereten ha a minőség miatt van értelme. Összességében nem napi szintű használatra keresem, (bár eleinte nyílván többet megy majd) de hosszabb távon szerintem heti 10 óránál többet nem fog menni.

Illetve technikai ötletet szeretnék kérni, hogy hogyan lehet megoldani, hogy a PS, t-home box, egyaránt használható legyen a tévéről illetve a projektorról (nem szimultán) análkül, hogy dugogatni keljen a bemeneteket folyamatosan?

Segítségeteket alőre is köszönöm.

(#58346) péjé válasza nagyszegi (#58345) üzenetére


péjé
őstag

szia,
első körben azt javaslom hogy ezt felejtsd el:
wifivel tudjak csatlakozni a hálózatra vele és a NAS-ról le tudjak vele játszani.
Vegyél egy lejátszót, 15-20eft körül nagyon jó árarány értékű hálózati lejátszókat lehet venni, -amlogic CE boxokra gondolok elsősorban... [link]
PS, box stb dugdosás nélül: vagy hdmi-s AVR-rel vagy hdmi switch kell.

Használt vetítő/vászon szóba jöhet? akadnak időnként jó vételek, jellemzően 1- 2 kategóriával jobb gépet lehet így venni.

(#58347) choco01 válasza cinemazealot (#58344) üzenetére


choco01
addikt

Értem, köszi, tudom ez is fehér, de legalább Full HD: ACER H6531BD, ez megérheti a plusz 20-30 ezer forintot? :F

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#58348) cinemazealot válasza choco01 (#58347) üzenetére


cinemazealot
addikt

A géptest fehér mivolta akkor probléma, ha a teljesen besötétített szobában már csak az az egyetlen fehér berendezési tárgy, illetve ha a főlencse körüli "tölcsérnek" van valamilyen, a színéből adódó káros hatása a vetített képre. Egyébként a ~190 eFt körüli ár egy új Full HD gépért szerintem nem rossz. Arra figyelj, hogy olyan kereskedőtől vásárold, aki valószínűleg nem húzza le a rolót néhány éven belül és aki minél hosszabb garanciát biztosít a készülékre.

(#58349) nagyszegi válasza péjé (#58346) üzenetére


nagyszegi
tag

Hat ha arrol beszelunk h vagy a full gagyi vagy a kozep kategoria legalja rakhato ossze a ebbol az osszegbol akkor hajlok a hasznaltra de ha egy jo ar/rrtek aranyu kozepkategoriat vagy eros kozepet meg tudok venni akkor maradnek az uj vasarlasanal.

Milyen modellek johetnek szoba ujkent?

(#58350) makkmarce válasza nagyszegi (#58349) üzenetére


makkmarce
őstag

A belépő szint az kb 190-300 körül van, a közép szerintem most 300-600+ körül, a felső meg.. hát amennyit rá szeretnél költeni :)
Szóval ha nem használt, akkor 200-300 körül marad a belépő. Ezek alatt vannak a kínai cuccok, de azok inkább a gyerekszobába/gyerekzsúrra, különösen akkor, ha be se tudsz sötétíteni. A vásznat viszont nem érdemes szerintem túlgondolni egy belépő szintnél, de ez csak az én véleményem. Nekem belépős HD27e van, beletettem kb 4000 órát, alapvetően nem olyan rossz, sima fehér falra vetítek vele.

okoskodom, tehát vagyok

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.