Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50701) metron válasza Ijk (#50679) üzenetére


metron
tag

Koszi Neked es a tobbieknek is!
Kicsit igy utangondolva igazabol nem sok ertelme van annak amit kitalaltam :) Kb. 3,5m-rol nezzuk a TVt/vasznat. (Mondjuk kozelebb tudok ulni) Megneztem a 4k-hoz ajanlott nezesi tavolsagokat. 55" 1m. Vow :) A vasznon kb. 215cm (85") kepatlot tudok vetiteni.
Es a jelenlegi HD-s alap Benq projektorral is megvan egy tok jo mozielmeny.
Az egesz onnan jott, hogy a TVnk egy 42" plazma (regebben kisebb helyen kozelebbrol neztuk) es hat romlik a szemem :) Gondoltam ha mar 4K akkor inkabb veszek egy jo kis projektort.
Valszeg az lesz hogy a projektor marad es a TV is. Varok. TV 11 eves, ha bedoglik majd csere. Inkabb akkor huzogatom a vasznat es kihasznaljuk jobban a projektort. TV csatornakat ugyse nagyon nezunk, inkabb streaming. Es ha beadja a kulcsot a projektor lampa, akkor elgondolkozok egy "gazdasagi" cseren. Valoszinuleg egy jobb HD vagy ha addigra lesz max 2k-ert hasznalhato UHD, akkor az. 85" TV nem fer el. MAx 55-60"

(#50702) tpeter77 válasza péjé (#50700) üzenetére


tpeter77
addikt

szia,
Ultra rövid azaz Ultra Short Throw projektorra van szükségem. Amiket felsoroltál csak Short Throw gépek.
Találtam egy tipust: Maxell MC-AW3506
Ez remélem jó lesz, ez ultra short throw és egy projektorokkal foglalkozó cég is megerősített benne.
Kösz a segítséget.

(#50703) péjé válasza tpeter77 (#50702) üzenetére


péjé
őstag

Örülök hogy találtál, a felbontás miatt ez kiesett nálam.

(#50704) lacko341


lacko341
csendes újonc

Üdv!
Adott egy optoma 143x 3d projektor.
Szeretnék letöltött 3d filmet lejátszani.Ahol most tartok a dologgal.
Xbox one. lejátszom a 3d filmet "Captain.Marvel.2019.1080p.3D.BluRay.Half-SBS.DD+7.1.x264.HUN-GS88"merevlemezröl vlc-vel.Xboxon 3d lejátszás bekapcsolva,engedélyezve.
Megjelenik a projektoron a kép 2 egyforma kép egymás mellett.
Bekapcsolom a projektoron a 3d módot dlp-link. Elkezd zörögni csörögni elveszi a képet átállít magán valamit visszadja a képet.
Szerintem most kellene összefésülnie a két képet eggyé, de nem teszi.Még mindig 2 egyforma kép egymás mellett.
Mit csinálok rosszul? Lehet egyáltalán így 3d filmeket nézni?
Dlp 3d szemüveg van.
Köszönöm a válaszokat elölre.

(#50705) péjé válasza lacko341 (#50704) üzenetére


péjé
őstag

Az xboxon milyen lejátszó fut? elméletileg ha megkapja a 3D jelet a projektor akkor magától átvált, nem kell külön kapcsolni.

(#50706) lacko341 válasza péjé (#50705) üzenetére


lacko341
csendes újonc

Szia! vlc-vel próbáltam. Milyen lejátszóval próbáljam? szerinted.

(#50707) lacko341 válasza lacko341 (#50706) üzenetére


lacko341
csendes újonc

Arra gyanakszom én is hogy nem kap, vagy nem ismeri fel a 3d jelet...Honnét lehet tudni hogy a jel ami elhagyja a lejátszót 3d jel e vagy nem? Az hogy a képernyőn megjelenik 2 egyforma kép automatikusan azt jelenti hogy 3d jelet sugároz? nemtom tök béna vagyok ez ügyben.

(#50708) BBéci válasza lacko341 (#50706) üzenetére


BBéci
titán

A VLC a legsz@rabb lejátszók egyike, felejtsd el!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#50709) Mik76 válasza Morph76 (#50668) üzenetére


Mik76
senior tag

Szoval igen, hdr anyagrol volt szo. Mostanara lett idom ujra tesztelni. Az automata nem kapcsolt at. Manualisan atkapcsolva minden a helyere kattant, de meg hogy... Ma este a Moana-t neztuk ugyanonnan, hasonloan kifakult kep, bar fele annyira se volt feltuno mint a cars 3-nal.
Egy megjegyzes.
En ertem hogy a maximalizmusnak is megvan a helye, de ahogy a Moana kinezett hdr-ben azert az beszaras volt. Mindezt ugy hogy streamelve, feher falu es mennyezetu helyisegben, feher vaszonnal, es egy epson hc4010-zel. Aki erre azt mondja hogy inkabb a tv-t nezi, azzal mondjuk ugy hogy nem igazan tudok egyet erteni.

Koszi mindenkinek a segitseget, legalabb most mar tudom honnan ismerem fel a hdr anyagot ha nem valt a projim. :R

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#50710) péjé válasza lacko341 (#50707) üzenetére


péjé
őstag

A power dvd fut az xboxon? A legjobb 3D minőséget úgy kapod ha a 3D-s BD iso fájlt mented le vhova és a lejátszó tudja is kezelni azt, ez a fullhd 3D. Nem tudom mennyire van korlátozva az xbox one ilyen lejátszók futtatásában ill. hálózatot mennyire engedik kezelni, lehet kicsit guglizni kell hogy vmi mókolással elinduljon.
pl. most derült ki hogy az xbox legújabb szériája tudja futtatni a ps2-es játékokat is csak trükközni kell egy kicsit...:-)

(#50711) Ájvé válasza péjé (#50710) üzenetére


Ájvé
veterán

Xbox Series X? Meg lennék kepődve, esetleg Xbox One és Xbox 360 játékokat tud futtatni, de hogy PS2 játékot, persze hardver lazán tudná, de ilyen rövid idő alatt nem törhették fel.

[ Szerkesztve ]

(#50712) péjé válasza Ájvé (#50711) üzenetére


péjé
őstag

Nem feltörték hanem telepíthető rá ps2 emulátor....vhol magyar cikk is megjelent róla... [link]
A helyükben engedném a ps3-ps4 emulátort is....:-)

(#50713) Ájvé válasza péjé (#50712) üzenetére


Ájvé
veterán

Sony lehet nem lesz ilyen engedékeny, PS3 meg nagyon életerő technika, PS4 se tudta emulálni.
PS2 azért hardveresen nagyon gyenge, így "erőből" könnyebb megoldani, PS3-at egy kicsit nehezebb már, PS4-et meg Sony biztos nem fogja engedni ha rajtuk múlik (de persze nem mindig van így).
Köszi az infót nem tudtam.

(#50714) Vhiktor válasza lacko341 (#50704) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ha half ou vagy half sbs a jel ak k or barmelyik lejatszonak jonak kell lennie. Ilyenkor ugyanis a megjeleniton kell kivalasztani hogy fésülje ossze a kepet.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#50715) spiky03


spiky03
veterán

F22nel elég ha a két oldalán mondjuk olyan 10-10 centi hely van a szellőzésre?
Mert gondoltam csinálok neki egy U alakú "dobozt" hangszigetelő szivacsból és amikor filmezem, akkor csak "ráhúzom" a konzolra, így tompítja a hangját.
Ilyenre gondoltam:
link

Persze előtte azért tesztelem, hogy van e értelme. :DDD

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#50716) alphamooncam válasza spiky03 (#50715) üzenetére


alphamooncam
őstag

Szerintem a "doboz" anyag kb. bármi lehet.

A szellőző csatorna a lényeg, az hogy legalább 2-4 alkalommal változtasson irányt a légáramlat 90-180°-ban, úgy hogy ne akadályozza lényegesen a légáramot.

A légáramot meg fent lehet tartani csendes, mondjuk 12cm-es PC ventivel szükség esetén külső táppal is.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#50717) spiky03 válasza alphamooncam (#50716) üzenetére


spiky03
veterán

Nem terveztem mást rá rakni, csak azt az U alakú "dobozt", hogy a teteje nyitott.

Az F22 elvileg oldalra meg előre fújja a levegőt.

Ezért gondoltam, ilyen hangszigetelőt mert ez nem nehéz és a konzol elbírná.
Nah meg fixet sem akarok, hanem ilyen mobilt, ami fel-levehető.
Tetején 2 pipaléc lenne keresztben, amin "lógna" a szivacs. :)

Legalábbis valami ilyesmire gondoltam. :DDD

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#50718) alphamooncam válasza spiky03 (#50717) üzenetére


alphamooncam
őstag

A működési zaj csökkentés záloga, mint írtam a többszörös irányváltás, légáram többszörös megtörése.

Csak szóltam.

Amit leírtál - és ha jól értettem - akkor ez itt nem valósul meg, ergo ne számíts lényeges zajcsökkenésre.

(Anyaga lehet akár XPS-is, ha a súly fontos.)

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#50719) péjé válasza spiky03 (#50715) üzenetére


péjé
őstag

Én is gondolkodtam hogy hushboxot csinálok neki de egyelőre a venticsere eléggé beváltnak tűnik. Ideiglenes doboz nem is jutott eszembe, a légáramlását azért tanulmányod mielőtt bedobozolod...:-) A telómra letöltöttem egy appot hangerőt mérni, persze ez nem referencia de eredeti ventivel 30dB-t mért Noctuával 24-25-öt a géptól kb 1.5 méterre. Persze lehetne szakmaibban is ventit választani de mi ezt találtuk.
Javaslom hogy tedd hálózatra és akkor lehet ellenőrizni a belső hőmérsékletét a gépnek.
letöltöd ezt a progit a barco oldaláról... [link] , a hálózaton lévő Barco/PD gépeket felismeri, beállításokat is lehet csinálni ill. diagnosztika is elérhető.
A venticsere után én megcsináltam a méréseket, Q fórumtárs eredeti ventis gépének a hőmérséklet adatival összehasonlítva kb. 3-12 fokkal emelkedtek az értékek (4 helyen mér) a gépben. Elküldtem a Barco supportnak hogy mit mértem és azt a választ kaptam hogy normálisak az értékek. Érdekes hogy ha emeljük a lámpa fényerőt érdemben már nem emelkedik nagyon a hőmérséklet. itt a táblázat (venti fordulatszámokkal), már korábban meg akartam itt mutatni csak elmaradt. A bal oldali az eredeti venti, jobb oldali a Noctua. Bal oldalt a lámpa 3 az a bekapcsolás utáni percekben mért hőmérséklet, aztán emelve a fényerőt hogy változtak az értékek... [kép] Én félóra filmezés után mértem a Noctuás gépet.
Ezeket még nyáron mértem, ilyenkor amúgy klímát mindig használok ne szenvedjen a vetítő. Most majd lehet rászánom magam megint mert 21-22 fok van nálunk folyamatosan így lehet kevésbé van melege a gépnek. Amúgy ha túlmelegszik leáll magától bár a határértéket nem tudom. Ez ipari gép így többet kibír de azért vigyázni kell rá.

[ Szerkesztve ]

(#50720) spiky03 válasza péjé (#50719) üzenetére


spiky03
veterán

Az enyémben is van cserélve a gyári venti a Noctia ventikre.
Pali azt mondta ami hangja van, az a lámpa hűtése.
Ez az általam kigondolt "doboz" nem lenne zárt. Mert ugye a teteje az nyitott lenne, valamint nem is érne be a falig, mert a függöny karnis nem engedi.:DDD
Szóval az a habszivacs vagy mi kb akkora lenne mint a gép, kb plyan 40x40cmes.

Sajna nem tudom hálóra kötni, nincs oda húzva LAN kábel. De lehet, hogy majd huzok be egyet.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#50721) péjé válasza spiky03 (#50720) üzenetére


péjé
őstag

A hálóra kötés nálam is ideiglenes volt, van egy tizenméteres kábelem. Sztem próbáld ki a dobozt, mindig lehet egy gép halkabb. Mondjuk ezzel a zajjal most már ki lehet egyezni, a film legtöbbször elnyomja de valóban, az eredeti ventikkel nekem is hangos volt. Amúgy ha megnézed a 25dB kb. átlagos zaj a dlp-k között sőt a belépő kat. lcd epsonok is ekkora hanggal működnek.

(#50722) lacko341 válasza Vhiktor (#50714) üzenetére


lacko341
csendes újonc

Szia honnét tudom, hogy a lejátszó. Ezen esetben egy xbox one, 3d módban játsza e le a filmet?
--1--
Ha látok 2 képet egymás mellett akkor ebböl automatikusan következik hogy a lejátszó le tudja játszani a filmet. Tehát ezen esetben nem a lejátszásban van a hiba hanem a megjelenítésben. Akkor a projektorral kell mókulni valamit.
--2--
Vagy lehet az is hogy látok 2 képet egymás mellett viszont ez nem jelenti automatikusan azt hogy sikerült 3d módban lejátszani. Ezen esetben lehet hogy a lejátszó program nem jo, vagy valami beállítás a lejátszóban vagy maga a file rip nem jó neki.
Köszi

(#50723) spiky03 válasza péjé (#50721) üzenetére


spiky03
veterán

Igen ez lesz majd ha eljutok a Bauhausba és veszek egy olyan szigetelőt. Szerencsére nem drága ha esetleg mégsem jönne be. :)
Pipapécem van itthon meg ragasztó is.

Este megmérem, hogy hány decibel így a hangja. Szedek majd le valami appot. Jelenleg este 9 után filmezem -50 dBel, amikor a gyerek már alszik.
Igaz ezt a projektor bekerülése óta fel kellett tekernem -45 dBig, mert a feliratos filmeket sem hallottam. :DDD

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#50724) Q válasza péjé (#50719) üzenetére


Q
senior tag

Nekem sincs állandóan hálózaton, csak a mérések idejére dugtam lanra. Nekem még mindig az eredeti ventilátorok pörögnek benne, de annyira megszoktam a hangját, hogy inkább másra fordítottam a szabadidőm, nem barkácsoltam sem a vetítőt, sem dobozt neki. Pedig az előző Epsonom uzán azt hittem itt a világvége. :D

Eladó: Stewart GrayHawk RS 110" fix keretes vászon.

(#50725) tpeter77 válasza BBéci (#50708) üzenetére


tpeter77
addikt

mit ajánlanál helyette?

(#50726) BBéci válasza tpeter77 (#50725) üzenetére


BBéci
titán

A legjobb képminőséget az MPC-HC adja madVR-rel.
Nem csak ajánlanám, hanem ajánlom. ;)

Más kérdés, hogy én nem szimpatizálok a PC-s lejátszással.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#50727) Ijk válasza BBéci (#50726) üzenetére


Ijk
nagyúr

Egyszer 10bit miatt PC-ről filmeztem. Élmény volt a film közepén felugro win10 értesítés.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#50728) Vhiktor válasza Ijk (#50727) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ha valaki gondtalan filmezest szeretne akkor jo messzire elkeruli a pct.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#50729) Márton válasza Vhiktor (#50728) üzenetére


Márton
nagyúr

vagy a win10-et :DD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#50730) BBéci válasza Vhiktor (#50728) üzenetére


BBéci
titán

Mégis arrafelé fordul a haladó házimozis topik lakóinak többsége. Inkább vacakolnak vele, cserébe olyan kép- és hangminőséget kapnak, amilyenről addig csak álmodtak. Legalábbis ezt írták.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#50731) Ijk válasza Vhiktor (#50728) üzenetére


Ijk
nagyúr

Lehet az nagyon jó, csak amíg medialejatszon lehet 3 fele user error, addig pc-n több mint 300.
Anno mpc-hc-vel + win10 + vga gui-val 3 órát szórakoztam hogy kadenciahelyesen jatsza le a filmet.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#50732) Vhiktor válasza BBéci (#50730) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ha mindenképpen az eredeti forrásanyagot akarják látni érintetlenül akkor fölösleges a madvr.
Sokan a projektorok miatt használják ott is a HDR tonemap miatt.
De az igaz, hogy madvr-ral saját ízléshez lehet szabni a képet.

De a driverekkel és egyéb frissítésekkel való szívás megkeseríti az ember életét. Pl frissül az nvidia driver és máris megörül a madvr.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#50733) Vhiktor válasza lacko341 (#50722) üzenetére


Vhiktor
veterán

Kapcsold be manuálisan a 3d képmódot majd válaszd ki a forrásnak megfelelően az SBS(2 kép egymás mellett) vagy Top and Bottom (egymás alatt)

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#50734) Khaosz55 válasza Vhiktor (#50732) üzenetére


Khaosz55
addikt

Igen pontosan. Nekem pl állandó bug, hogy 446.14 Nvidia drivernél frissebbel a madVR rosszúl csinálja meg a HDR_SDR tone tom ap konverziót és ilyen világosszürke kép lesz.Ez meg eléggé fontos funkció. Nekem nem tetszik Projektoron HDR, de mivel natív 4K ezért 2160p filmeket töltök le ami HDR nagyrészt. Szóval most nekem a 446.14-el megy. Én már nehezen szakadok el a PC-től 25 éve PC-zek ráadásul a gép is jó.

(#50735) Q válasza BBéci (#50730) üzenetére


Q
senior tag

Arrafelé fordulnak, csak éppen élvezni nincs idő az eredményt. Soha nincs végeredmény, csak a véget nem érő méricskélés, állítás, újramérés. Én inkább hallgatok, nézek gyengébb mozit,- ha egyáltalán gyengébb- mint az értékes időm legnagyobb részét grafikonok elemzésével töltsem. De elismerem a tudását, aki hajlandó volt ezt megtanulni és tudja alkalmazni.

Eladó: Stewart GrayHawk RS 110" fix keretes vászon.

(#50736) tpeter77 válasza BBéci (#50726) üzenetére


tpeter77
addikt

köszönöm, holnap kipróbálom.

(#50737) BBéci válasza Q (#50735) üzenetére


BBéci
titán

Egyetértek és ameddig lehetséges, médialejátszót fogok használni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#50738) spiky03 válasza spiky03 (#50723) üzenetére


spiky03
veterán

Este megnézem mennyi dBel hangos a kanapén a projektor alatt ülve.
Az asszony iPhone 8asaval mértem, 35 dBelt mutatott.
Mondjuk ha egy 10est letudnelék faragni a szivaccsal az jó lenne. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#50739) Dorian válasza spiky03 (#50738) üzenetére


Dorian
félisten

Azért a telefonos mérésben kb. semennyire se bízz. Egy átlag nappali alapzaja , minden extra hangforrás nélkül 30-35 dB.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#50740) alphamooncam válasza Dorian (#50739) üzenetére


alphamooncam
őstag

Vidéken 30-35. Pesten inkább 40+ :)

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#50741) spiky03 válasza Dorian (#50739) üzenetére


spiky03
veterán

Tudom, de egy viszonyításnak jó lesz, hogy előtte meg utánna milyen.

Ezt est 9 órakor néztem, akkor viszonylag már mindenhol csend volt/van.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#50742) proci985 válasza Ijk (#50731) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

nalam ezert van egy chromecast.

nagyobb streaming szolgaltatokat tudja, netflixen meg ugyis olyan minosegben van fent, ami kell. ha a szalagbol nem lehet jobbat digitalizalni minosegre, akkor onnantol meg at lehet konvertalni barmilyen formatumra, a valos minosege nem lesz jobb.

mpc-hc meg foobar idoszakom nekem is megvolt. PC be van kotve projektorra, de maceras.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#50743) BBéci válasza alphamooncam (#50740) üzenetére


BBéci
titán

Úgy bizony, az is csak éjszaka.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#50744) Dorian válasza alphamooncam (#50740) üzenetére


Dorian
félisten

Spyk vidèken lakik.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#50745) Kotász


Kotász
csendes tag

Sziasztok!

Keresek az alábbi fotón látható vagy hozzá hasonló megoldású médiaszekrényt egy Epson EH-LS500 UST házimozi projektor számára. Esetleg ügyes kezű asztalost, aki ki tudja nekem vitelezni.
Tudtok ilyet?

[link]

Üdv.,
Kotász

A sepsiszentgyörgyi szájsebésznek asszisztensre sincs szüksége...

(#50746) spiky03 válasza Dorian (#50744) üzenetére


spiky03
veterán

Szerencsére. :)
És csendes környéken.

Nyáron lehetett csak dübörgő zenét hallani az utca elejéről, ahogy a fiatalok bömböltették a zenét a kocsiban. :DDD

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#50747) mastadoc1


mastadoc1
tag

Sziasztok! Új vagyok a projektor témában, és a véleményetekre lennék kíváncsi. Nálam van egy Benq W750 projektor, egyenlőre kölcsönben. (meg szeretném majd venni, bár nem tudom mit érhet.) Igaz hogy régi a típus, de konkrétan 16 óra üzemidő van benne. Fóliás,gyakorlatilag új. Barátomé, szóval ez biztos hogy így van. Egy Elite screen T120UWV' tripod állvánnyal. Tudom hogy ez a projektor 720p felbontást tud, de nekem így is nagyon tetszik a képe. 4,5 méterről vetítve most kb. 2,8 méteres átlón nézzük. Viszont szeretnék hozzá egy rolós vásznat. Kb. 40-60 ezer forintot tudok a vászonra szánni. Mit ajánlotok? Ez az elite screen szép képet ad, ennél minőségben nem szeretnék lejjebb menni. A projektor 16/9-es. Előre is köszönöm a segítségetek.

(#50748) mastadoc1


mastadoc1
tag

Ezt nézegetem, jó lehet? [link]

(#50749) péjé válasza mastadoc1 (#50748) üzenetére


péjé
őstag

Ár/érték arányban az optomának vannak normális vásznai. 120"-as vászon eléggé széles, manuálisnál ez már könnyebben hullámosodik. itt egy használt 106-os Grandview, ilyent használok, minimális a hiba 6 év után.... [link]
Legjobb a fix vászon ha elfér. Érdemes a jófogást, avx-et átnézni használt vászon ügyben. A linkelt avtek vásznat nem erőltetném. Jó név még a projecta, screenline, da-lite...talán még ajánl vki vmit.

[ Szerkesztve ]

(#50750) vicamuso


vicamuso
tag

SZiasztok!

Valami ilyesmi porjektor állványt keresek égre-földre, de csak kínában találtam meg. Ahogy nézegettem nem rossz az ár, de a minőség zsákba macska, illetve szállítás elég húzós.

Esetleg más megoldás, franciaágy/kanapé mögé betehető állványra. Nem akarok falat fúrni semmiképpen sem. Az sem baj ha külföld csak a kontinensen legyen. :)

KÖszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.