Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51301) Morph76 válasza cinemazealot (#51300) üzenetére


Morph76
aktív tag

+1 a dlp-re.Azzal jobban jársz. Főleg a statikus képek nézegetésénél, sokkal élesebb képet ad a dlp.

(#51302) olajecset válasza cinemazealot (#51300) üzenetére


olajecset
tag

cinemazealot
Morph76
Köszönöm a válaszokat, akkor DLP-t nézek.

(#51303) kyle_


kyle_
tag

Sziasztok

Kis segítséget kérnék
Volna egy Benq Mp61 5p-es tipusú projektor, amelynél a hibajelenség, hogy kb 10 percig villog a kép, majd mikor bemelegszik tökéletesen működik
táp áramköri vagy izzó probléma lehet?
köszönöm a segítséget

Ha már írok neked, ne legyél már bunkó és tisztelj meg egy válasszal hogy te paraszt, már nem aktuális!!!

(#51304) Márton válasza Márton (#50764) üzenetére


Márton
nagyúr

Lassan, de megjött a dlp link szemcsi. Teljesen rendben van, szellemkép, elszíneződés zéró. Egy picit jobban szorít, mint a Gonbes G05, az azért kényelmesebb. De volt már ennél sokkal vacakabb, 2 pálcás szemcsim is. Az árát megéri.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#51305) Iludka


Iludka
tag

Sziasztok. Valaki használja esetleg falra Vetítésre ezt a festéket, ha igen mi a tapasztalat?

https://okosfalfestek.hu/webshop/?filter_kategoria=projektorfestek&query_type_kategoria=or

(#51306) Iludka


Iludka
tag

Másik kérdésem, hogy milyen projektort ajánlanátok 200-300.000 Ft között 4 Méteres vetítő távolságra? Filmre és Játékra is használnám!

[ Szerkesztve ]

(#51307) cinemazealot válasza Iludka (#51305) üzenetére


cinemazealot
addikt

Nem értek a festékekhez (én anno fehér Hérával festettem le a vetítő felületemet és tök jó lett, a lényeg, hogy ne legyen a környezetben fényvisszaverő ojjektum), de az alábbi kijelentések kifejezetten gyanúsak:

"Az Okos Projektorfesték használaton kívül teljesen láthatatlan..."
"A festékel 120/140 fokos látószög érhető el."

Ha a festék láthatatlan, akkor minek? :) Ha pedig a látószöget befolyásolja, akkor az egy olyan speciális anyag, amit speciális módon kell felvinni, nem teddy-vel (de még csak nem is szórópisztollyal), hiszen a benne lévő szemcséknek megfelelő irányban kell állniuk ahhoz, hogy befolyásolják a látószöget... ehh... Marketing gyanús szöveg. :N

50 rugóból már kifestek egy egész szobát, vagy megelőlegezek egy minőségi vásznat újonnan (esetleg kompletten megveszek használtan).

A következő kérdésedre: milyen méretű képet szeretnél lőni?

(#51308) péjé válasza Iludka (#51305) üzenetére


péjé
őstag

Én a festéket nem vetném el teljesen de ha festeni akarsz akkor egy fix vászon is elférhet akár.
Használtban akad azért jó áron is minőségi használt, pl. screenline az avx-en... [link]
Az összfoglalóban akad pár kérdés, azok alapján jobban lehet ajánlani.
Esetleg használt is lehet? ennyiért már komoly fullhd gépeket lehet venni.

(#51309) cinemazealot válasza péjé (#51308) üzenetére


cinemazealot
addikt

Félreértés ne essék, a festést én sem vetem el, sőt! Csak 50 ezer forintot 6 m²-re házilag "ellocsolni" nem feltétlenül tartom a legjobb ötletnek. :R

(#51310) Morph76 válasza Iludka (#51306) üzenetére


Morph76
aktív tag

Én mindenképp használt gépet keresnék ebben az ársávban. Minél jobb régebbi gépet. Leginkább dlp-t, mert játszani azon a legjobb.
4 méterről gyakorlatilag bármi jó lehet, a kérdés az mekkorát kell onnan vetíteni?

(#51311) BBéci válasza cinemazealot (#51307) üzenetére


BBéci
titán

"50 rugóból már kifestek egy egész szobát"
22 négyzetméteres nappalimhoz, két rétegben elegendő volt 5 liter Dulux, ami gyári színből (Colours of the World) 8000 Ft, kívánság alapján kevertetve 11000. Henger 1000-1500, markolat és teleszkópos nyél 2000, tálca 1000, fólia 2000, markerszalag 1000. Tehát még a fele sem kell az 50000-nek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#51312) fecke78 válasza hszilard666 (#51278) üzenetére


fecke78
senior tag

"nagyon beleinvesztáltam magam érzelmileg a projektbe,"
ha már anyagilag nem sikerült ,
ne haragudj , de olvasni is borzasztó a tiprodásod ....
De projektor az kell ....

(#51313) hszilard666 válasza fecke78 (#51312) üzenetére


hszilard666
veterán

Figyelek. Mi a problémád pontosan? Szerettem volna aprópénzből projektorozni. Szerintem sikerült.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#51314) Iludka


Iludka
tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

cinemazealot/Morph76:300-320cm körül lenne a kép szélessége.

W2000 használtan elég lehet nekem? vagy mást nézzek esetleg? ami fix pont az 4-4,5 méter közt lenne a projektor, ezen közelebb távolabb tolni nem tudok.

illetve nekem szinte csak a fal festés lenne a megfelelő. Kis lányom 2.5 éves bármikor megoperálhatja a vetítő vásznat, még ha valaki tud jó megoldást festék terén kérem jelezze :)

[ Szerkesztve ]

(#51315) makkmarce válasza Iludka (#51314) üzenetére


makkmarce
őstag

nekem festett falam van, sima intaller fehér. Ha sötét van, akkor jó a kép, ha süt a nap, ég a villany, akkor rossz. Ha be tudsz sötétíteni, szerintem egy szépen festett fehér fal kezdésnek elég. Nekem egy HD27e van, az kb hasonló fényerőben a w2000-hez. Én plafonról vetítek kb 4 méterről kb 120"-os 16:9-es kép jött ki. Ha most sima fehér a fal, simán vetítenék rá. A második lehetőség amit mondtak festésre az a Tikkurila H499-es szürke, ami gondolom jobb feketét ad, de sajnos még nem volt időm kipróbálni, először be kell fejeznem a házat mostmár :D
Ha keretet szeretnél felfesteni, érdemes megvárni a projectort, és utána a beállított kép alapján felrajzolni.

Itt megtudod nézni, hogy hogy tudod elhelyezni a projectorod, és mekkora lesz a kép.

okoskodom, tehát vagyok

(#51316) fecke78 válasza hszilard666 (#51313) üzenetére


fecke78
senior tag

Igényesek ellőre ....
neked nem projektor kell , hanem diavetitő

[ Szerkesztve ]

(#51318) hszilard666 válasza fecke78 (#51316) üzenetére


hszilard666
veterán

Veled aztán pokoli nehéz értelmesen beszélgetni, de isten a tanúm hogy megadtam a lehetőséget arra hogy értelmes kommunikációt folytassunk. Úgy látom Neked nincs igényed erre. Remélem a nevedben a 78 nem a születési dátumod mert ha 42-43 évesen ezt a színvonalat képviseled az a világ szégyene. Csalódást okoz a mentális kapacitásod, mivel nem látod hogy a viselkedésed szekunder szégyen keltő. “Igényesek ellőre” Nem ambivalenciát sugall eme magasröptű okfejtésed? Nem azzal van probléma hogy proliként reklámozod magad jelenleg. Sőt még azzal sem hogy a rosszindulat (?) vezérel. Hanem azzal hogy igényed sincs arra hogy jobb legyél ennél...

Ráadásul még igazad sincs:

35K HUF ból van egy szuper short throw masinám. Mi nem volt ebben a jó üzlet? Hibátlanul God of War ozok rajta a PS4 emről, és abszolút boldog vagyok. De figyelek, én imádok a hibáimból tanulni, mit gondolsz, mit kellett volna vennem ha a legjobb ár/érték arányt keresem, short throw, HDMI-s 720p-s projektor képében?

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#51319) makkmarce válasza fecke78 (#51316) üzenetére


makkmarce
őstag

Nemigazán értem miért fáj neked, ha neki tetszik, használja egészséggel. Nem vehet mindenki 3 chip-es dlp-t elsőnek. :F

okoskodom, tehát vagyok

(#51320) makkmarce válasza cinemazealot (#51274) üzenetére


makkmarce
őstag

megjött a másik, amit linkeltem, ami direkt Wii-hez készült, semmi zaj, szerintem közel tökéletes, jól látható minden, szebb színek, élesebb pixelek :)
Ami fura volt, hogy 480p-ben tolta ki HDMI-n, tehát nem skálázta fel. Meg a wii-n a wide screen az csak egy torzítás, ha bekapcsolom, a kütyü nem érzékeli, a projectorom viszont tartotta a kütyü által küldött 4:3-at. A végén a projectoron ráerőltettem a 16:9-et, és akkor lett szélesvászon. Ha pixelhelyesen akarod nézni, akkor meg 4:3 kell, mert a Wii mindig abban dolgozik, csak a végén torzit egyet rajta, ha kéred, játékok közben nem zavaró, ott a 3d miatt lehet jobb is a kis elkenés.

[ Szerkesztve ]

okoskodom, tehát vagyok

(#51321) proci985 válasza Iludka (#51314) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

en raneznek a throw calculatorra, szamolj a projektorhazzal is.

en 120"re vetitek a benq w2000el es szepen birja. a feketeje nem tokeletes, de igazabol szvsz vaszonra vetitve kb hasonlo kepminosege van mint egy IPS TVnek. van jobb, de az mar lenyegesen dragabb.

van motoros vaszon es fix vaszon is, de talan a festek a leggyerekbiztosabb.

fecke78: ne mar. ha valakinek megfelel akkor jo, elteroek az igenyeink es eltero az, hogy mennyit szanunk ra. ha nem felel meg, akkor ugyis lehet feljebb lepni.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#51322) cinemazealot válasza makkmarce (#51320) üzenetére


cinemazealot
addikt

Közben rájöttem, hogy nincs több HDMI bemenet a projektoromon (mindkettő foglalt már), így marad a Wii-5×RCA kábel, ami kicsit ugyan zajos képet ad, de lehet vele élni. Wii előtt úgyis csak az őrültködés megy, nem a FHD bűvölet. :D

#51314 Iludka
A gyerekkéz ellen tényleg a festés lesz a legköltséghatékonyabb megoldás. Szerintem Te is kezdd egy olcsó, sima fehér felülettel, esetleg matt feketére festett kerettel, aztán majd úgyis meglátod, hozza-e az elvártakat és bírja-e gyűrődést. :K

(#51323) BBéci válasza makkmarce (#51319) üzenetére


BBéci
titán

Abban nincs igazad, hogy szélsőséget hozol példának!
A 35000 forintos vérgagyi és a 3-chipes DLP gépek között van legalább 6 lépcsőfok. Logikusan, ésszel gondolkozva nem a legalja alatt kellene kezdeni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#51324) hszilard666 válasza BBéci (#51323) üzenetére


hszilard666
veterán

Figyelek! Mit kellett volna vennem ebben az ársávban? SHT, 720p, DLP hez nem ragaszkodom. Pokoli fontos a jó ár/érték arány! :K

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#51325) BBéci válasza hszilard666 (#51324) üzenetére


BBéci
titán

Annyiért semmit. Egy normális vetítőbe az utángyártott csereizzó kerül 35000 forintba.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#51326) hszilard666 válasza BBéci (#51325) üzenetére


hszilard666
veterán

Most hangosan felnevettem, köszönöm. :D

Elengedem a témát, köszönöm a hozzászólásokat!

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#51327) Iludka


Iludka
tag

Kérdésem lenne még: Mennyezetem gipszkartonozva lett, és 40-es gége csövet huztunk fent, ebben tudnák kábelt elhuzni Pc-Projektor-Erősítő között. Milyen kábeleket kellene behúznom? Erősítőt és Projektort is eztán fogok vásárolni. Minden már Hdmi-vel megy, vagy kell a RCA kábel is?

(#51328) Janaboy


Janaboy
Topikgazda

Tudtok mondani olyan filmet ahol látványosan kibukhat 2 projektor közötti különbség?
Főleg a feketét tekintve.

Janaboy

(#51329) Morph76 válasza Janaboy (#51328) üzenetére


Morph76
aktív tag

Harry Potter Deathly hollows 2.
4x. perc Szép Heléna, miután a varázslók megtámadják a roxfortot...

(#51330) Morph76 válasza Iludka (#51327) üzenetére


Morph76
aktív tag

50-es kellett volna, mert , ha nagy kanyar van valahol, a HDMI kábel feje nem hajlik, szopás lehet behúzni. Elméletben csak az kell ,meg a 220-as táp a vetítőnek.

(#51331) proci985 válasza Janaboy (#51328) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

love death and robotsra neznek ra, foleg a zima blue epizodra

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#51332) Morph76 válasza Morph76 (#51329) üzenetére


Morph76
aktív tag

Bocsánat. Mikor megtámadják Voldemorték a Roxfortot. Az elég proji gyilkos jelenet.

(#51333) devil-k válasza Morph76 (#51332) üzenetére


devil-k
nagyúr

Az pontosan hanyadik perc? :D

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#51334) Janaboy


Janaboy
Topikgazda

Gondoltam megosztok veletek egy kis tapasztalatot.

Cseneles és Batyó közreműködésével (köszönöm mindkettőjüknek) vettem (bár még csak a próba van) egy JVC X30WE projektort.
Tényleg reménykedtem, hogy ez komoly előrelépés lehet a Benq w1070 után.
Mivel a Benq elég vacakul van elhelyezve, így kevés alternatíva jöhetett szóba.
Na mármost ugye a másik gond volt, hogy a Chief konzol ami nálam van, csak kb 11 kg-ig bír gépet, így konzol is kellett.
Egyik fórumtárs javasolt egy típust, egy PRB11S névre hallgató, ami amúgy nem is drága és 20 kg-ig tart és a leírás szerint a méret is stimmel.
Gép megjött, kezdődhet a munka, sajnos a régi lyukból csak egyet tudtunk használni, de hát nem gond, hiszen a JVC akkora batár, hogy majd úgyis betakar, meg hát ugye hatalmas lens shiftje (!!!) van, mehet fel a plafonig.
Kiderült persze közben a konzolhoz adott csavar rövid, nem baj, nincs messze az Obi, átmentem vettem olcsón( :DDD) pár csavart, szerencsére ezek már jók voltak.
Na és akkor itt jött a feketeleves, mint kiderült, elírás történt az emagon a konzol méretét illetően, sőt még van kép is ahol elvileg jó a méret, de mint kiderült, nem az a konzol csak 330-ig széles felfogatókhoz jó (és ha jól vettem ki a netről a sima PRB11 tudja a 496et), na itt felment a pumpa.
Mindenesetre összetákoltuk annyira, hogy tartsa egy kicsit, mondom tegyük fel nézzük meg legalább mit produkál.
Na nagy nehezen a helyére került a batár projektor (az alja (vagy a teteje - nézőpont kérdése) 10 cmre van a plafontól).
Bekapcsol, tényleg, tényleg nagyon halk. Nincsenek fölösleges "kivilágítások" mint a Benqnál.
Na akkor menjünk a lens shift beállításba, tolom lefelé a képet, aztán egyszer csak megáll, de a vásznam aljáig (ami amúgy 80 cmre van a földtől) még lenne kb 30 cm. Persze felfele eltol egy kilométert is, de lefelé (lógatva konzolról) ennyi. Szeretném ha itt azt tudnátok mondani, hogy á ezt és ezt kell beállítani, és jó lesz, de félek azt fogjátok mondani, hogy ez ennyi, ugye?
Tényleg én vagyok a hülye vagy miért így állítják be a lens shiftet?
Mindenesetre eszem ágában (!!!) sincs lelógatni ezt a hatalmas nagy gépet még 20-30 cm-et a nappaliba. Szóval itt tovább ment feljebb bemennem az a bizonyos pumpa.

Ami a képet illeti, először is fontos kihangsúlyozni, hogy sárgás falaim vannak, van, ablakon van blackout redőny belül, hogy ne csillogjon vissza, de tudom, hogy nem ideálisak a vetítésem körülényei.
Viszont nem éreztem azt a hatalmas képminőségbeli ugrást, mint amit vártam.
Utána mondjuk visszaváltottam a Benqra és azért látszik a különbség, de nem olyan hatalmas (vagy lehet más a mérce a hatalmasban, mint kellene várnom :D).
Ráadásul mintha a Benq képe élesebb lenne.

Úgy hogy most némileg csalódott vagyok és nem tudom hova tovább. Ha jól sejtem csak akkor oldódna meg a lens shift kérdés, ha a talpán lenne a projektor, ahhoz viszont egyéni felfogatás kellene (mondjuk 4 db u alakú tartó és abba kerülne a gép) és akkor fúrni faragni kellene, ami meglátszik (már ígyis két extra lyuk :() ha nem tartom meg a gépet.

Janaboy

(#51335) Morph76 válasza Janaboy (#51334) üzenetére


Morph76
aktív tag

A benq képe élesebb lesz, mert dlp. Rakjál be nagyon sötét jelenetű filmeket, részleteket és ott hasonlítsd össze. A két technológia előnyei és hátrányai nem biztos, hogy egyértelműek Nálad a körülmények miatt

(#51336) Ijk válasza Janaboy (#51334) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem értem akkor most hogy áll a gép? Fejjel lefelé vagy felfelé? Lens shift mindig felfelé nagyobb, mert vagy lent a talpáról vetítesz felfelé, vagy lelógatva a mennyezetről lefelé.
1 chipes DLP-nél nem lesz élesebb képed, csak 1 chipes DLP jobb optikával. ;]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#51337) Janaboy válasza Ijk (#51336) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Fejjel lefelé konzolrol.
Tehat a talpa a plafon felé. Amúgy nem volt vészes az élesség, de azert észrevehető.

Viszont akkor nem értem a lens shiftet :(
83% ennél a típusnál, azt hittem már nem kell lelogatni a plafonrol annyira.

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#51338) Redsky válasza Janaboy (#51337) üzenetére


Redsky
csendes tag

Nekem HD350-esem volt régebben. Gondolom Lens shift ügyben nincs nagy eltérés a kettő között. Alap helyzetben "előre" vetít. Szóval le-föl ugyan annyi a lencse eltolás. Ha talpára állítod sem lesz jobb.

A mostani W1090-esem nem adnám oda érte. Élesebb a képe, sokkal jobb a fényereje. Nyilván nem hangtalan (bár én sosem hallom :) ), mint a JVC és nincs olyan feketéje, de az ANSI kontrasztja sokkal jobb. Összességében én jobbnak találom a kis Benq-t.

(#51339) péjé válasza Janaboy (#51337) üzenetére


péjé
őstag

Azt írod 10cm-re van a plafontól...onnan indul neki a kép teteje és +/-80% a lens shift.
Hát most szó szerint láthatod hogy nem adja ki.
Sztem egy konzol csere segít ezen, jobban be kell lógatni mint gondoltad. A DLP képe sztem még a w1070-nek is élesebb mint a legtöbb belépő/középkat. kat. epson, jvc képe...gondolok itt az epson 9200-ig bezárólag meg a jvc belépő kat. gépeire.
Persze a feketéje, kontrasztja simán jobb ezeknek de ugye ez is egy sötét helységben jön ki.
Jó vetítő ez a jvc, meg fogod szeretni bár az első randi nem sikerült olyan jól ahogy tervezted... :)
Lehet eljött az idő amikor elkezdheted nézegetni az ALR vásznakat.
Ilyen sokáig DLP-t néztél hogy-hogy nem az Infocus 8604-et vitted?

[ Szerkesztve ]

(#51340) Janaboy válasza péjé (#51339) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Most megneztem megegyszer normálisan a leírást, kb 10 percig értelmeztem az elhelyezést és mostmar látom h a csodálatos lens shift nem sokat ér ha az középről indul.

Nem fog maradni a Jvc, ahhoz túl nagy h ennyire belogjon itt nekem.

Több oka is volt amiért nem az Infocus lett.
Ebbol a leglenyegesebb az elhelyezes, mert sokkal hátrébb kellene tenni az Infocust.
Eddig azt hittem fúrni faragni kell a kábelek miatt, de most atszamitom megegyszer, lehet elferne anelkul is.
Masik ok a hangja, jo lett volna egy nagyon halk, ebben tényleg nagyon jó a jvc.

Szerk: vászon csere nincs tervben, ennyit nem akarok már rá költeni :)

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#51341) Ijk válasza Janaboy (#51340) üzenetére


Ijk
nagyúr

Pedig az igazán jó projektor az nem kicsi [link] ;]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#51342) Iludka


Iludka
tag

Morph76 Köszi a segítséget!

Ha pl van egy 330-as felületem amire majd vetítenék, akkor mennyire kell pontosan középre be állítani a projektort, vagy vízszintesen lehet eltolni esetleg a képet, vagy van valami érték amit szem előtt kell tartani, hogy hova kerül pontosan a projektor a mennyezetemen?

(#51343) Janaboy


Janaboy
Topikgazda

Valaki amúgy segíthetne kiszamolni, hogy mennyire kell lelogatni az Infocust, ha a vászon teteje a plafontol 58 cmre kezdődik :)

Janaboy

(#51344) gyeniko válasza Janaboy (#51334) üzenetére


gyeniko
őstag

Nekem volt JVC X55-ösöm, annak sem volt éles a képe. A feketéje viszont bitang volt, mégsem bírtam a homály képét, mennie kellett.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#51345) python1 válasza gyeniko (#51344) üzenetére


python1
veterán

Nálam a JVC DLA RS45-ös képe fantasztikus minden téren, fogalmamsincs milyen homályról beszéltek. :F

(#51346) Cseneles válasza Janaboy (#51340) üzenetére


Cseneles
őstag

Az infocus halkabb mint egy atlag dlp joval. A Jvc gépen allitsd be a pixel shiftet, sokat javit az elessegen. Natural modban hasznald es a gamma legyen normal vagy 2.2, elesseg hát nem tudom... A jvc elesebb mint az atlag Epson lcd gepek. Sokkal mozisabb a képe de hat ha valaki dlp képhez szokott akkor szokni kell vagy dlp vonalon feljebblepni.

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#51347) mandju válasza python1 (#51345) üzenetére


mandju
senior tag

nem mindegy mihez hasonlítod, mi az etalon..
nálam élességben a dreamwision siglos+3-at is csúnyán helyben hagyta a Pali féle F32... pedig az a dreamvision egy továbbfejlesztett jvc x9000, ami azért közel sem a belépő kategória JVC-nél...

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#51348) Cseneles válasza mandju (#51347) üzenetére


Cseneles
őstag

Tény ,hogy az 1chipes DLP a legélesebb viszont az sem mind1 mekkora vásznon hasonlítod össze az élességét. Nálad 315cm széles képen nagyobbak a pixelek, jobban kilátszik viszont az átlag 220-240cm széles vásznon ez már megint mást mutat.

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#51349) mandju válasza Cseneles (#51348) üzenetére


mandju
senior tag

Ebben valószínű igazad van.

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#51350) Vhiktor válasza Janaboy (#51328) üzenetére


Vhiktor
veterán

Pottertől sokkal proji gyilkosabb bármelyik horror film. Olyan jelenetett kell keresni ahol nincs semmi plusz bevilágítás még egy gyertya lángja sem.
Tegnap néztük a Scary Stories To Tell In The Dark filmet, rengetg oylan jelenet volt benne ahol ez tesztelhető. amikor bent vannak a házbana z mind olyan jelenet. A régi Halloween film is bővelkedik iylen jelenetekben meg Az Apáca is.

Tényleg az a lényeg, hogy nagyon sötét legyen a jelenet mindenféle megvilágítás nélkül (gyertya, lámpa, stb) mert pl dlp rögtön jó képet add amint van egy pici fényforrás a sötét jelenetben, de ha nincs akkor szana széjjel vérzik.....

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.