Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51651) spiky03 válasza proci985 (#51649) üzenetére


spiky03
veterán

Én az F22vel játszok és az is teljesen jó. Legalábbis nekem. :)

Amúgy most van egy pár eladó az AVXen, ha valakit érdekel. :)

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#51652) lemmy9 válasza spiky03 (#51651) üzenetére


lemmy9
őstag

Valamiért szórják ki őket.

Szerintem!

(#51653) Pro Koryak válasza lemmy9 (#51652) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ja van egypár eladó, szinte hetente van 1-2 újabb eladó példány, mert annyira jók ... :F

(#51654) cinemazealot válasza Pro Koryak (#51653) üzenetére


cinemazealot
addikt

Nem lehet, hogy az a gond velük, hogy a kis géptest miatt hangosak és otthoni felhasználók számára nem a legideálisabb? Vagy esetleg most számoltak fel egy ilyen téren működő céget és szórják ki a használt, de korábban ipari célra felhasznált modelleket? :F

(#51655) Cseneles válasza lemmy9 (#51652) üzenetére


Cseneles
őstag

A szima prezentacios peldanyok amiket arulgatnak kb felet nem erik azokat sem tartom sokra amiv vizsim brightos kerekesek. Tul sok fenyero keves konzraszt szurka feketA valamire valo az az avielo. Az meg kb sohasincs elado. A szinpontossaguk az pozitivum

[ Szerkesztve ]

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#51656) Pro Koryak válasza Cseneles (#51655) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ja, de azért "aranyáron" mennek, sőt, egyre többet kérnek értük. :O Van ott hasonló áron eladó komoly/felső kat. Sim2 házi-mozi gép is, ami kb. keresztbesz.rja ezeket képminőségben, arra meg nem kíváncsi senki. :C

(#51657) Cseneles válasza Pro Koryak (#51656) üzenetére


Cseneles
őstag

Ha az f22 melle teszek egy infocus sp8602 vagy sp8604 gepet tobbnyire felreall a kedves tulaj szaja h mi kerul bent 2szeresebe a hasznalt piacon😁

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#51658) spiky03 válasza Cseneles (#51657) üzenetére


spiky03
veterán

Tervbe van nálam is egy összehasonlító teszt egy 8604-el.
Igaz aki árulja pont egy F22t vett helyette, és azt mondta élességben jobb az F22.

Mondjuk van most pár olyan gép a használt piacon, amit szívesen megnéznék itthon az F22 mellett. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#51659) Cseneles válasza spiky03 (#51658) üzenetére


Cseneles
őstag

Elesebb az f22 viszont minden masban az Infocus mogott van.

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#51660) spiky03 válasza Cseneles (#51659) üzenetére


spiky03
veterán

Igen erre lennék kíváncsi.
Mert itthon jelenleg még csak az F22t láttam.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#51661) Cseneles válasza spiky03 (#51660) üzenetére


Cseneles
őstag

Feher vasznon nezd ossze a kettot ne 0.8as szurkeden. Azon semmi ertelme mivel az nyer amelyiknek nagyobb a fenyereje. Na meg legyen kalibralt az Sp8604 vagy megint kb semmi ertelme a hasonlitasnak

[ Szerkesztve ]

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#51662) lplugo válasza Vhiktor (#51648) üzenetére


lplugo
csendes tag

És még annyi kérdésem lenne, ha már úgy is van konkrét tapasztalatotok, hogy zajban van esetleg különbség a 2000 és a 2000+ kőzőtt? A logika szerint, ha szinte ugyanaz a felépítmény, akkor az újabb, nagyobb erejű lámpával rendelkezőnek több énagyobb hűtés kell.

(#51663) péjé válasza Pro Koryak (#51653) üzenetére


péjé
őstag

Én úgy látom hogy olyanok árulják főleg akik kereskednek a gépekkel.
Vettem mellé egy 0.8-as szürke vásznat így rendben van a feketéje is, persze nem JVC.
Persze vannak jobb gépek de ilyen kicsi gép a nappaliban nem zavaró a plafonon, ufót még egyszer nem teszek fel oda.

[ Szerkesztve ]

(#51664) Vhiktor válasza lplugo (#51662) üzenetére


Vhiktor
veterán

Nem hiszem, hogy lenne különbség hangban, specifikáció szerint ugyanannyi mindkettőnek a zajkibocsátása.
Nekem pont a fejem felett van egy w2000 és filmezés közben észre sem veszem a hangját.
Viszont egy F22-nek több méterről is zavaró hangja van.

De a zajra való érzékenység egyéni preferencia.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#51665) spiky03 válasza Cseneles (#51661) üzenetére


spiky03
veterán

Akkor ez így el is dőlt, hogy nincs szükség a tesztre.:D
Mert jelenleg fehér vászon nem lesz.

Mondjuk nekem nincs semmi bajom a képével, feketéjét is megfelelő, kivéve ha csak fekete van a képen mert akkor nem olyan, mint a plazma. :D Ellenkező esetben meg igen.
Lehetne halkabb esetleg. :D

@péjé
Igen én is így vagyok vele, hogy ez szerencsére nem egy nagy gép, így nem annyira zavaró, hogy kicsit belóg a nappaliba.

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#51666) Tamoo válasza Vhiktor (#51664) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Gyári ventis F22 ecoban nekem nem tűnik különösebben hangosnak mint a W1300 volt előtte. Eco fölött viszont tényleg az, ezt nem lehet vitatni. Én is jobban örülnék ha kussban lenne.

(#51667) péjé válasza spiky03 (#51665) üzenetére


péjé
őstag

Én kicseréltettem a ventiket, teszteltem is a gépet, leveleztem a Barco supportjával (elküldtem nekik a mérési eredményeket) átlagban kb 10 C-al lett melegebb a gép belül, bátran lehet próbálgatni másik ventiket. Ez egy ipari gép, jóval nagyobb tűréssel van tervezve mint az átlag gépek. A gyári ventije hangos valóban, volt tervben hushbox is de egyelőre ezt nem csináltam meg mivel a venticsere kb lefelezte a hangját.
Nem beszélve arról hogy játszom is vele és 20ms körül van az input lagja ami nagyon jó érték, nálam ez is szempont.

(#51668) BBéci válasza spiky03 (#51665) üzenetére


BBéci
titán

Ha jól emlékszem Panasonic ST50 típusú plazmatévéd van. Mennyi annak a feketeszintje? Mérések szerint 0,01 cd/m2 ANSI, teljes fekete kijelzőn 0,008. Erősen kétlem, hogy a vásznadon ezt megközelítőt tudsz mérni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#51669) Ijk válasza BBéci (#51668) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem nagyon számít hogy nem annyi. Még filmek esetében világosabb, 20% ADL körül is, ha megfelelően kezelt szoba akkor is 1:1000 felett lesz a kontrasztod, amikor a szem már nem nagyon lát különbséget. Egy DLP meg főként 10-20% ADL között érzi jól magát, amikor még nem annyira világos a kép hogy a visszaverődés miatt nagyon lecsökken a kontraszt, és nem annyira sötét hogy a gyenge feketeszint kiütközzön, miközben baromi éles képet vetít. Ebben a tartományban mondanám "plazmásnak" a DLP képét, nem véletlen ilyen képről készült fotókat dobnak fel hirdetésekbe.
Sajnos viszont filmekben elég sok a 1-5% ADL közti jelenet, ahova legalább 1:10.000 kontraszt kellene a feketeszint miatt.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#51670) BBéci válasza Ijk (#51669) üzenetére


BBéci
titán

Csakis a konkrét tényekről beszélek!
Itt egy állítás, hogy olyan a vetített képen a fekete, mint az ST50 plazmatévén. Azt próbáltam kétségbe vonni, sőt, cáfolni.
Nálam a falak és a plafon sötétzöldek, a gép nagyon jó kontrasztúnak és feketéjűnek mondható, mégsem merem azt kijelenteni, hogy a tévémmel egyformák. Elé ereszkedik le a vászon, adott az összehasonlítás lehetősége.
Azt elismerem, hogy filmnézés közben nincs fekete hiányérzetem, ha lenne, nem vetítenék. Viszont a GT60 1:16000 kontrasztaránya és a vetített (esetleg, legjobb esetben) 1:1000 közötti különbség brutális.

Látom, szerkesztetted, így már egyetértünk. ;)

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#51671) Ijk válasza BBéci (#51670) üzenetére


Ijk
nagyúr

A géped natív kontrasztja 1:3000 körül lehet, sötét jelenetnél legyen mondjuk 1:2500.
GT60 jelenettől függetlenül 1:16.000.
Egy ilyen jelenetben ha a legmagasabb fényerejű részek a teljes fényerő 10%-át adják, akkor az megjelenítő adott statikus kontrasztjának 1:10-edét érzékeled. A vetítődnél ez ebben az esetben 1:250, plazmánál 1:1600. Utóbbinál bőven 1000 feletti a kontrasztod, tehát a feketét még feketének látod, ellenben vetítőnél már messze nem.
Persze vannak olyan jelenetek ahol akár a teljes fényerő 1:100-ada jelenik meg legvilágosabb elemként, oda már OLED szintű 1:100.000-es kontraszt kellene hogy még feketének lásd.
Tehát világosabb jelenetnél nyilván láthat plazma szintű feketét, mert 1:1000-en felül van a kontrasztja, de rengeteg sötétebb jelenetnél ez esélytelen.
Nyilván fentiek tükrében kicsit vicces párhuzam mert 1:1000-es IPS panelnél is láthatsz OLED feketeszintet, ameddig a tartalom kontrasztja eléri az 1:1000-et. :)

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#51672) Vhiktor válasza Ijk (#51671) üzenetére


Vhiktor
veterán

A fekete mélysége még a kisebbik baj, a nagyobbik baj, hogy kontraszttalan, lapos lesz a kép.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#51673) Ijk válasza Vhiktor (#51672) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nyilván nem véletlen volt sokáig referenciaszint a plazma az 1:10.000 feletti kontrasztjával, miközben LCD még 1:1000-1:2000 körül kullogott, mostani 1:6000 már sokkal jobb, de még mindig elmarad rendesen a nem mellesleg homogén (felhősödés, peremsötétedés mentes) plazma képétől. (Ha valaki úgy gondolja hogy a felbontás és a HDR ezt valaha is kompenzálja azon max jót mosolygok).
Sajnos a projektorok min. egyik végen elvéreznek, a világos tartalmaknál, ahol gyakorlatban az 1:500 ANSI már igencsak a vetítés vége. DLP meg ugye a másik oldalon is elvérzik, szemben mondjuk egy D-ILA-val, de egy 1:3000 körüli natív kontrasztot már bőven kompenzál a képméret egy tv-vel szemben. Nekem mondjuk a felhősödés és banding mentes kép is a projektorok nagy előnye LCD-vel, OLED-del szemben.
Azért a Panának a 150"-os UHD plazmáját elfogadtam volna, már ha bedaruzzák a lakásomba. ;] Azt az életben nem kellene lecserélni semmire.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#51674) Dorian


Dorian
félisten

Azt azért még én is egyértelműen látom, hogy a proji feketéje elmarad a Pana st50-étől. Pedig elég jó gép és a szoba sem világos, on-off 4300 asszem. Az is igaz, hogy ez filmezés közben még egyszer sem jutott eszembe

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#51675) spiky03


spiky03
veterán

Nálam is ki van cserélve a ventilátor, Pali kicserélte mielőtt hozta.

Igen ST50em van.
De engem a számok nem izgatnak. :DDD inkább élvezem a jó képet! :R
De akkor, hogy ne legyen ez a félreértés, akkor pontosítok.
Egyedül ott jön ki a gyengébb fekete, amikor csak fekete van a képen. Ott valóban szürke a fekete. Viszont mikor van más fényforrás akkor már jó.
Pl amiket már itt is említettem párszor, Avatar elején amikor az űrhajót mutatják, vagy az Utazók űrséta rész, ami egyben jó szivárvány tesztre is. Ott számomra rendben van a fekete. De ismétlem számomra. Biztos hozzátesz az ALR vászon is ehhez.
Pali is azt mondta, hogy jó kép és pl nem kell a falakat sem sötétebbre festeni.
Filmnézés közben én sem ezen agyalok, hanem mindig arra gondolok, hogy nem tudnék már filmet nézni 42"on. :D

De ugye mindenki azt néz amit akar! :R

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#51676) BBéci válasza spiky03 (#51675) üzenetére


BBéci
titán

"Pali is azt mondta, hogy jó kép és pl nem kell a falakat sem sötétebbre festeni."
Bocs Pali, de ez nettó csacskaság!
A világos falak és plafon mindenképpen rontják a képminőséget. Akkor is, ha 50000 eurós géppel vetítesz.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#51677) Q válasza Cseneles (#51661) üzenetére


Q
senior tag

Szerintem meg ott kell összenézni ahol használja. Amelyik a saját körülményeire jobb, azt kell megvenni. Vagy el kell vinni a sajátot az eladóhoz és ott összenézni.
Megértem én, hogy most nem szereted a Barco-t, mert éppen Infocust (is) árulsz, de ne legyünk már vakok.

(#51678) Redsky


Redsky
csendes tag

Említettétek a Benq W2000 projektort. Nálunk ezt hol lehet még kapni? Nem találok, de lehet, hogy rosszul kerestem. :)

(#51679) Khaosz55 válasza BBéci (#51668) üzenetére


Khaosz55
addikt

Nekem Vhiktor a kalibráláskor a következőt méret nálam:
A kontraszt arány: 7439:1
Feketeszint: 0.0056
Fényerő:12 fl -> 41,5 cd/m2
Világos falú (narancssárás) nappali. Igaz a vászon elzabál minden lument ezért csak 12fl a fényerő. Lehetne kicsit magasabb, de nekem ez is elégséges.

(#51680) Ijk válasza Khaosz55 (#51679) üzenetére


Ijk
nagyúr

Csak tévénél 0.008 feketeszint mellett van 120cd/m2 fehéred.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#51681) Khaosz55 válasza Ijk (#51680) üzenetére


Khaosz55
addikt

Igen de az TV.

(#51682) Cseneles válasza Q (#51677) üzenetére


Cseneles
őstag

Szelsoseges abszolut nem vetitesre valo kornyezetben szeretnel osszemerni 2 gepet ugy h raadasul 0.8as szurke vaszonra vetitesz vele. Ez egy abszolut hülyeség! Se ansi kontraszt se dinamika! Egyszeruen a fenyero dont! Gyere el hozzam es megmutatom melyik mire kepes. Nem azért mert arulok egyet, ennek semmi koze hozza.

Egyre ritkabban irok a forumra mert nagyon tudatlan, latatlan, fogalmatlan az ide irkalok nagy resze. Tele tapasztalattal a vetitessel kapcsolatban ilyen olyan forumokrol, meg a hofeher nappaliban tortent vetitesukbol.

Ezekkel nincs kedvem vitaba szállni.

Visszaterva az f22-re. Nem nehez felulmulni a 2000:1 alatti kontrasztjat egy abszolut nem feketenek mondhato fekete szintel a dlp gepek kozott. Persze te ezt egy szurke vasznon vetned ossze ami elfedi a gyengeseget es a nem hazimoziba szant fenyerobol adodo elonye folenyeskedne :U meseld el ennek mi az ertelme kerlek? Ez csak arra lenne jo h azokat akik most tevedte a vetitestecnika vilaga megint felre lennenek vezetve.

Vetiteshez optimalizalt kornyezet kell elsosorban. Oda terveztek a gepeket, tudasukat is ott mutatják meg. Moziban sem feher falak mellett vetitenek egy 0.8as vaszonra. Vajon miert?

A masik meg h nem haragszom az f22-re, ha akarok 200€ert veszek külföldről aztan arulgatom en is nagy reklammal de engem ez nem erdekel. Veszek majd ha talalok avielo quantumot belole. Annak normalis a fekete szintje igaz keveaebb afenyereje de ha 101" vasznon kepes 21fl-re az 120"mereten még mindig 17fl felett van, amia boven eleg.

[ Szerkesztve ]

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#51683) Cseneles


Cseneles
őstag

Ide is lehetne egy kezdo projektoeos topikot nyitni, itt volna az ideje... oda elfelrnek az ilyesféle eszmecserek amik itt folynak 90%ban.

[ Szerkesztve ]

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#51684) Janaboy válasza Cseneles (#51683) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Ez a kezdő, van egy haladó de elhalt :)

Janaboy

(#51685) Cseneles válasza Janaboy (#51684) üzenetére


Cseneles
őstag

Akkor errol ennyit, azzal van kiszolgalva a tarsadalom amire igeny van, meg amit felernek.

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#51687) makkmarce válasza Cseneles (#51682) üzenetére


makkmarce
őstag

aranyos ez a szokásos elitista maszlag.. tudjuk, aki nem fekete ravatalozót csinál 3 millás projectorral és 10 millás hangrendszerrel az ott rohadjon meg a fehér szobájában az olcsó projectorával együtt. Itt egyedül te fölényeskedsz, mert nem tudod elviselni, hogy más emberek más körülmények közt akarnak vetíteni, mint amit te elképzelsz.

okoskodom, tehát vagyok

(#51688) Cseneles válasza makkmarce (#51687) üzenetére


Cseneles
őstag

Mindenki ott vetitt ahol akar olyan korulmenyek kozott ami neki megfele!
De nehogy mar az alapjan iteljunk meg gepeket, h ezekben a vetitesre szinte alkalmatlan kornyezetben mit kepesek vaszonra vetni.

Masik meg hogy itelunk gepeket amik elmentek 2-3lampat aztan azt egy xy ember kitakaritotta 8000ft osszegert.... Anniyert ventillatorokat szoktam leporolni de az nem valtoztat a vetitett kepen, egy optika, fenyut rendbetetel 20-30000ft kozott van geptipustol fuggoen. Ez utan mar igen, tudasa legjavat nyujtja a kesgulek!

Minap is felhiv egy uriember, h volt megnezni azt a Sim2 D80e vetitot amit 230ert hirdetnek es h neki egy optoma 151x gepe van es h nem elorelepes lenne hanem oldalra. Erre mit mondjak?! Merfoldekkel rosszabb a 151x kepe. Vagy a d80e egy rlkoszolodott agyon hasznalt peldany vagy szemeszeti problema.

De nehogy mar egy 151xet wgy lapon emlitsunk egy sim2 vel.

[ Szerkesztve ]

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#51689) Pro Koryak válasza BBéci (#51670) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Az a helyzet, hogy nem csak fekete képekből áll egy film. Ha pl. normál világosban játszódó filmet nézel, akkor igenis "el tud vinni a vetített kép minősége", és nem fogod észrevenni egy plazmához képest, hogy gyengébb lenne. Ja, kell egy valóban jó vetítő hozzá. :B

(#51690) lemmy9 válasza makkmarce (#51687) üzenetére


lemmy9
őstag

Ez nem fölényeskedés, csak egy szakmai hozzászólás volt. És igen, fehér környezet nem a vetítés barátja. Minden ilyen környezetet használó személy véleménye irreleváns. Szürke vagy piros vagy mittudomén milyen vászon ide, vagy oda.
És ki merem jelenteni, hogy lehet a fal zöld vagy bordó vagy rózsaszín, az a vásznon visszaköszön.
Vetítettem fehér, és most fekete szobában. Más világ a kettő.
Természetesen egy fehér nappali sem veszi el a vetítés élményét.

Szerintem!

(#51691) proci985 válasza Pro Koryak (#51689) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

meg azert azt is tegyuk hozza, hogy 50" az boven nem ugyanaz a mozi hangulat, barmilyen is a fekete.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#51692) Ijk válasza makkmarce (#51687) üzenetére


Ijk
nagyúr

Mindig szoktam mondani hogy megvenni boltból valami olcsó műanyag gépet hogy falra vetítsen valaki fehér falú nappaliban nem kell szakmai fórumot látogatni.
Azt már csak félve merem leírni hogy unalmas újra és újra beérkező igényként a 150k-ból akarok vetíteni, lehetőleg új géppel. Ennyiért lassan vásznat nem lehet kapni, házimozi gépről nem is beszélve. Az is egyfajta "szerencse" hogy 200-600k kategóriában használt mozis gépet találni aprón, mert olyan kicsi ezeknek a gépeknek a piaca. Így magunkfajta proliknak is elérhetővé vált a házimozi vetítés, anélkül hogy milliókat kellene feláldozni. Tulajdonképpen egy 65"-os felsőkategórás tv árából lehet otthon vetíteni, ennek ellenére sokan egy 50"-os belépő árából szeretnének. De voltak már ilyen 60-70 ezres igények is.
Szerintem lennie kellene szakmai topikban egy minőségi minimumnak, de ezen is mindig a sértődés van, úgyhogy már inkább nem is szólok hozzá ilyenkor.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#51693) devil-k válasza lemmy9 (#51690) üzenetére


devil-k
nagyúr

Egyetértek. Aki nem képes ezt felfogni, annak el kell engedni a kezét és vetítsen úgy, ahogyan akar a festett falra, a fehér falak között, a kínai vetítőjével.... de ide ne jöjjön aztán nyávogni.

Ijk
Manapság majmot akar mindenki, de a banánt már nem akarja hozzá megvenni... de rosszabb esetben még a majomra sincs pénz.
Teljesen egyetértek. Totálisan rosszul vagyok egyes emberek "támadásnak" veszik azt, amikor el van nekik mondva, hogy amit csinálnak, annak köze nincs a vetítéshez, az egy sz@r.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#51694) makkmarce


makkmarce
őstag

A helyszín sokaknak adott, mert nem mindenkinek ez az élete , csak szeretne valami minimumot, ahogy a sokaknak az anyagi keret is adott.
Kér segítséget, hogy a lehetőségeihez mérten mit ajánlotok, és helyette sokszor fikázást kap, ahelyett, hogy válaszolnátok neki, közben meg tudjátok a megoldást a problémájára.

Tipikusan az az eset, mikor pálya nap van a hungaroringen, az egyszerű user megkérdezi, hogy milyen gumit vigyen a skodájára, erre idejön valaki osztani, hogy szar lesz, mert becsövezett pályaferrari alatt nincs élet, és amúgy is rohadjon meg.

Ez semmi más, mint elitista maszlag, holott pontosan tudod, hogy melyik slick-et kellene rá vennie, ha kicsit szórakozni szeretne.
Hogy a kettő más világ? igen. Szarul fogja magát érezni a skodás a ringen? közel sem biztos.

Az is simán lehet, hogy az olcsó műanyag, de jobb fényerővel rendelkező gép, az adott helyzetben igenis jobb képet fog mutatni, mint a fekete szobára tervezett használt mozis.
Ha igazatok lenne, az ALR vásznat fel se találták volna, hisz az pont világos szobában nyújt elfogadható képet.

Azt felejtitek el mindig, hogy ez egy folyamat, 10-ből 9 ember nem fog első körben ravatalozót építeni, hanem megnézi olcsóbban, ha tetszik neki a feeling, akkor változtat (pl meggyőzi az asszonyt, hogy jó lesz a nappaliba szürke fal is fehér vagy narancssárga helyett, vagy vesz pár sötét függönyt a vászon köré. Aztán lehet, hogy hangelnyelő dekor panelekkel oldja meg a hangzás javítását, és nem a komplett falat ragasztja tele szivaccsal. Rengeteg a köztes lehetőség, amiből nem tökéletes lesz, csak jó, de sok embernek a jó teljesen megfelel, mert közben neki fontosabb mondjuk a feszített víztükrös medencéjének a szivattyúja, és ő abban éli ki a perverz profi hajlamait.

[ Szerkesztve ]

okoskodom, tehát vagyok

(#51695) Ijk válasza makkmarce (#51694) üzenetére


Ijk
nagyúr

Környezet adott, és eldönthető hogy alkalmas vetítésre vagy nem. Ha nem akkor át lehet alakítani (értsd, le kell festeni a falakat, függönyt, redőnyt feltenni, stb.). ALR vásznat is be szoktuk dobni, de nekem a legutolsó megoldás lenne, akkor is inkább ha nem opció a vetítés hanem mert meg kell oldani. Ezeket elsősorban irodai, üzleti felhasználásra fejlesztették, és nem azért hogy színhelyes, kontrasztos képed legyen hanem hogy adott környezetben egyáltalán láss valamit. Nyilván előbb-utóbb várható volt hogy házimozira is begyűrűzik, na nem azért mert olyan remek opció, hanem egyrészt a gyártóknak jó üzlet, másrészt lehet vele hülyíteni az embereket a 0 műszaki tudású youtoube kütyübuzi influenszerek által. Nem vagyok ellensége az ALR-nek, én használnám ha játékra vagy meccsnézésre kellene a világos nappaliban, de házimozira nem, inkább akkor veszek egy 65" OLED-et.
Amúgy soha senki nem beszélt "ravatalozó" építésről, fehér falak között nem vetítünk, ennyiről van szó.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#51696) proci985 válasza makkmarce (#51694) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

igazabol ez itt egy bonyolult helyzet.

gyakorlatilag ujonnan csak magat a projektort 600-700euro alatt nem lehet meguszni, hasznalhatobb 4Ks gepek inkabb olyan 1500tol kezdodnek. UST 4K lasernel (ami tenyleg egy nappaliban ki tud valtani egy TVt) kb mindenki a foldhoz verte a feneket oromeben, hogy tavaly vegre volt hasznalhatoan eros modell 4000 euro alatt. otthoni nativ 4Ks gepek valahol tavaly jelentek meg vegre, ahogy nezem ilyen 5-6000 euro korul. vaszonnal nincs konszenzus, motoros vaszon 1000-1500 euro alatt ujonnan egesz biztos megint nincs, a hatar ismetelten a csillagos eg. gyakorlatilag mozira 1000-1500 euro alatt nem lehet kihozni, ott erdemesebb venni egy 75"os TVt mert jobb lesz (vagy egy 55os Oledet ha muszaj a fekete, de szvsz az hazimozira nagyon pici). persze itt is van specialis helyzet, ha nem praktikus a TV es az ember kompromisszumot kot egy lifestyle projektorral falra vetitve, de ott vagy a kepminoseg lesz eppen vallalhato 600-800 euroert, vagy megint 1500+ eurorol beszelunk es filmezni meg mindig erosen szuboptimalis lesz. ez megint tapasztalatbol, elso ket honapban szurke falra vetitve egy kolcson CC Auroraval kezdtem. a gyereknek meset vetiteni vagy ad-hoc filmezni a weekendhaz falan este az megint egy masik helyzet.

a topikban nagyon sokan hasznalt (ipari) gepekre eskusznek, de itt van par nagyon fontos pont:
- jellemzoen ezek hasznaltan is 600-1000 euro korul kezdodnek
- jellemzoen legalabb 5 de inkabb 10 eves gepekrol beszelunk amiket par szaki tart kb eletben miutan nyugaton leselejteztek oket
- jellemzoen kivetel nelkul ipari cuccok, amik otthoni korulmenyek kozott kulonbozo okok miatt problemasak (meret es/vagy zaj)
- max fHD, short-throwot el kell felejteni
szoval itt szo sincs arrol, hogy a topikban becsovezett ferrarik vannak, meg ha ugy is tunik elsore. 20+ eves nagymotoros lexusok, meg ujabb MX5ok, esetleg mutatoba 1-2 kisebb porsche. meg mutatoba neha egy becsovezett ferrari, de epitett mozira parra emlekszem osszesen az utobbi evbol.

hazimozis topikokhoz kepest annyi elony van, hogy a topikban van tobb ember aki ert is a gepekhez es ert a fizikahoz, tehat olyan szintu ordenare baromsagok nem fognak elofordulni, mint mondjuk amikor a magat "hifista ujsagironak" leiro forumtag keptelen felfogni, hogy a router digitalis jelet tovabbit es soha, semmilyen korulmenyek kozott nem lesz teltebb a zene ha tuske talpakra rakja. viszont, tenyleg az a baj, hogy egy bizonyos osszeg alatt sajnos egyszeruen keptelenseg kihozni barmi ertelmeset. tehat amit Ijk ir, az a masik oldalrol is stimmel, 0 muszaki tudas sajnos nem csak az influencerekkel jott be, az audiofil scene egy resze is siman csak ijeszto muszaki hatterrel.

ezt mondom ugy, hogy nekem is kb a topikban egy belepo rendszerem van, avagy Benq w2000 + 120"as motoros grandview, redony+extravastag sotetitofuggonnyel a nagyszobaba, bezs falakkal. nekem megfelel, ami jobb lett volna az duplaennyibe kerult volna, ami meg tenyleg jo lett volna az mondjuk otszor ennyibe. innentol tisztaban vagyok a hibaival es a limitacioival, de engem nem erdekelnek. a kulonbseg meg belement a kerti butorba tavaly ilyenkor.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#51697) BBéci válasza makkmarce (#51687) üzenetére


BBéci
titán

Az a maszlag, ami te összehordtál!
Senki nem ajánlott fekete ravatalozót, ez hatalmas csúsztatás. Az a lényeg, hogy ne fehér, vagy ahhoz hasonlóan világos legyen, hanem valami sötétebb, pasztell árnyalat. Mert fehér környezetben az általad emlegetett 3 milliós gép is csak fos képet produkál.
Hasonló a helyzet a 10 milliós hangrendszerrel, ami vacak akusztikai környezetben nem szól jobban, mint a kétmilliós egy optimalizált szobában. Utóbbi művelet 2-300000 forintból kivitelezhető és még csak 2,3 milliónál tartunk, nem 10-nél.
Az utolsó két sorod nettó zagyvaság, mert egyrészt nem volt fölényeskedés, másrészt fogalmad sem lehet arról, hogy mi jár Cseneles fejében. Tutira nem olyasmi, hogy nem tudna valamit elviselni.
Az a nehezen elviselhető, amikor egyesek semmiféle vetítéssel kapcsolatos szakmai érvet, semmiféle gyakorlati tapasztalatot nem hajlandóak elfogadni, csak ragaszkodnak a saját téveszméjükhöz.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#51698) makkmarce válasza proci985 (#51696) üzenetére


makkmarce
őstag

ez okés is, de én is azt mondom, hogy a 20.000 forintos kínai projectort is lehet jó a kisgyereknek játszani (mert ez is lehet élmény, hogy a saját szobájába tök sötétbe 40"-on rávetíti a plafonra disney tablet játékát egy pizsipartin). A gond az, hogy itt bárki szóba hoz bármit, ami 1. nem 2-3 millás gép(vagy régen annyi volt. ) 2. nem ideális ravatalozó a szoba, akkor már megy a fikázás, hogy mit akar.
Látod neked pont az a szetted van, amit itt lentebb fikáztak, hogy minek műanyag vacak (w2000, meg optoma hd, ami mondjuk egy új mazda), helyette ott a csoda ipari gép (mondhatjuk, hogy a sok imporált 20 éves BMW, amit aztán tényleg karban kell tartani).

Nekem nem azzal van gondom, hogyha jobbat ajánlanak, mindenki tudja, hogy hogy kéne végtelen pénzből, és helyből komprumisszummentesen csak mozira szobát építeni.. vagy ha már ilyen lehetőségekkel van megáldva, akkor meg tudja fizetni azt, aki tudja. Viszont míg nem mindenki lottónyertes, addig ne fikázzák már minden második kérdezőt rommá, mert nem komplett szobát szeretne, csak megismerkedni a vetítéssel, és erre van egy elképzelt kerete és helye.

okoskodom, tehát vagyok

(#51699) makkmarce válasza BBéci (#51697) üzenetére


makkmarce
őstag

Tehát azt állítod, a lila fal jobb a vetítésre, mint a fehér, hisz az sötétebb. OK.. én próbáltam.. szerintem meg nem.
Pont azt állítod, hogyha nem úgy épít be mindneki mindent, ahogy te elképzeled, akkor "fos" lesz a rendszere. Tehát megint ott vagyunk, hogy mindneki, aki nem azt csinálja, amit te elképzeltél, az hülye, és ebben semmi csúsztatás nincs.
Az nem szakmai érv, hogy végtelen pénzből és végtelen hellyel jobbat tudsz csinálni, ezt bárki utánad tudja csinálni/csináltatni.
A gond az, ha adott egy probléma, vagy keret, akkor egyből "fos"-ozás van, ahogy most te is teszed, ahelyett, hogy normálisan válaszolnátok.

[ Szerkesztve ]

okoskodom, tehát vagyok

(#51700) BBéci válasza makkmarce (#51699) üzenetére


BBéci
titán

Igen, azt állítom, hogy a lila, bordó, zöld, barna ezerszer jobb, mint a fehér. Természetesen műszerrel kalibrálni kell a vetítőt.
Ezt honnan szedted: "Pont azt állítod, hogyha nem úgy épít be mindneki mindent, ahogy te elképzeled, akkor "fos" lesz a rendszere."?
Nem állítottam semmi ilyesmit.
Az a szakmai érv, hogy fehér falak és mennyezet esetén a kép fos lesz. Nézve és műszerrel mérve is.
Egyéni elbírálás és érzékenység kérdése, hogy ki, mit nevez és tart "normális" válasznak. Itt, ebben a topikban eddig csupa normálisat írtunk le. Hogy neked nem tűntek annak, arról nem mi tehetünk.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.