Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50601) Cseneles válasza Ijk (#50599) üzenetére


Cseneles
őstag

Felreertesz valamit. Arrol beszelek h mindenfele dinamikus iris, dinamikus gamma nelkul nem lattam egy chioes dlp gepet mukodes kozben ami megugrotta volna a 3000:1 kontrasztot! Ezt eddig sikerult ertelmezned????

Egy Epson 9300 tud 7600:1 kontrasztot mindenfele dinamikus irisz nelkul. Ne nevettess h ezt a Runco LS5 tudja ugyan igy irisz minden nelkul..

Dinamikus irisszel vagy gammaval(a jobb gepek) igen kepesek az altalad is leirt 8000:1 eleresere mint a Runco ls5 amit emlegetsz. Pelda kedveert Optoma HD86 nativ 1990:1 dinamic gammaval 1es allas 9200:1 2es allas 12000:1

Irogatod itt az iris tuningolt Palifel gepeket. Lattal egyrol is calman kontraszt merest? Sebaj nem kell h mindenhez erts. Meseld el nekem h hogyan hozol ki egy olyan gepbol 6500 meg ez felletti kontrasztot, amiben 2 iris van, egy az objektivben(En13, EN11 ami a 13 felebe kerul) a masik meg a fenyalagutban tier prizma belepo felenel, es teljesen becsukott 2 iris mellett nem lepi meg a gep a 3000:1-et ugy h mar a teljesen nyitott allapotot (35fl fenyerot @101") lecsokkentettem 14fl-re es igy nem hoz a gep 3000:1-et :)) Most egy ProjectionDesign F32 pali fele 16:10 keparanyu geprol beszelek. Segitek sehogyan. De ha meg netalan annak a csoda folytan h a hatso iriszt ami zart alapotban egy negyzetre hasonlit es ragasztott femplap segitsegevel szokasahoz hiven kor alakura atalakitja sem fogja megugra 2lampaval az altalad emlegetett szamot, Foleg nem 10000 oraszammal.

DE MEG MINDIG HANGSULYOZOM EZ MAR NEM A DMD NATIV KONTRASZTJA MIVEL IRISSZEL HOZZA VAN SEGITVE. SZOVAL DINAMIKUS.

Akkor jöjjön az f22. Alapbol 1500:1 kontraszt amivel semmit nem tudsz kezdeni. Csak abban az esetben ha az objektivbe beépítesz egy fenyszukitest, "fix irist" ami egymasba forditott negyed hold alaku es a dmd-hez viszonyitva 45 fokban elvan forditva. Mivrl ezek a gepek ipari prezisek vizsim bright kerekkel leteznek itt a forumon ezert van bennuk potencial ha a felesleges fenyt a kontraszt javara tudod forditani. De ez sem a dmd nativ kontrasztja, az az 1500:1.

Par pelda amik utobb nalam jartak :
0.95 "

Sim2 d80e nativ 2500:1 dinamic gammaval 4000:1 plusz
Sim2 d60 nativ 1400:1
Pj f32 nativ 1300:1 irisszel 2400:1
Pj Cineo32 nativ 1300:1 irisszel En13 al 2600:1
Pj f22 nativ 1500:1
Benq w9000 nativ 1100:1 irisszel 2500:1
Marantz vp15s1 nativ 2998:1 irisszel 4000:1 plusz

0.65"

Optoma HD86 nativ 1990:1 irisszel 9200:1
Infocus Sp8602 nativ 1800:1 irisszel 6500:1
Infocus Sp8604 naativ 1900:1 irisszel 7800:1

Nem sok jo 0.65" Dc3-as gepet ismerek mivel nem divat normalis koritest epiteni a dmd kore mostanaban, viszont van par de alltalad emlegetett uhz65 nem az.

A kisebb 0.65" dc3 nativ kontrasztja nagyobb mint a 0.95"dc3 chipe. Remek vetitok a regi felsokategorias gepek en is kozuluk valot hazsnalok viszont a varazs nem a 0.95" amiben van az elesseget leszamitva hanem a koritesben.

Reszemrol zarom a vitaalapot, a szabad hit mindenki szive joga. :R

[ Szerkesztve ]

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#50602) Ájvé válasza Vhiktor (#50584) üzenetére


Ájvé
veterán

Tessék 3521 natív kontraszt. Mondjuk UST de nem írtad hogy nem lehet.

(#50603) Ijk válasza Cseneles (#50601) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nincs olyan hogy chip natív kontrasztja. Optikai rendszerrel együtt van kontrasztja és trükközés nélkül az optika blendéje határozza meg a kontrasztot adott dmd esetében. Nagyobb dmd-hez nagyobb optika kell ami több fényt enged át. Lehet pontosan ugyanakkora natív kontrasztod 0.65-ös dmd-vel mint 0.95-sel, de előbbi fényereje a felület arányt számolva 40%-kal lesz kisebb mint az utóbbié. Nyilván itt bekavar a dmd típus, mert eltérő lehet a mikrotükör felület és hézag arány, előbb fogsz fejlettebb 0.65-ös dmd-vel találkozni konzumer gépben mint 0.95-össel mivel utóbbiból nincs is.
Tehát nagy chip esetében van egy masszív fényerőtöbbleted, amiből áldozhatsz vígan hogy a blende szűkítésével vagy más fényútba épített megoldással szűkíted és ezáltal kontrasztot nyersz. Minél kisebb a képalkotó annál kevesebb ebben a mozgástér.
A dinamikus íriszt azért találták ki mert elfogy a fényerőd nagyon zárt írisszel, lehet gyakorlatban jó dolog, de mérni csak kikapcsolt állapotban kellene (itt ugye dinamikus kontrasztról van szó különben). Statikus íriszt meg nem tartom csalásnak (mert natív kontrasztot ad). Házimozira kalibráltan szerintem elég kb. 600-800 lumen (100-130" vászon), erre szűkíted a blendét és mérsz kontrasztot. Attól házimozis gép valami mert van benne állítható blende, írisz mert fenének sem kell 1200+ lumen már csak a fényerő miatt sem, és mellette ha van 1:1500 natív kontrasztod. PD gépek tuningja meg azzal kezdődik hogy a régi UHP lámpa helyett újabb rövidebb ívhosszút teszel bele, különben nem lesz fényerőd blende zárásához.

Gyártók nem veszik meg méregdrága 0.95-ös dmd-ket amióta fejlődtek a fényforrások. Most vagyunk ott hogy kisebb (0.65-ös) dmd-vel lehet hozni egy nagyon régi nagycsipes gép natív kontrasztját, mert a modern lámpák pont azzal a 40% körüli fényerőtöbbletet biztosítják ami a chip mérete miatt elvesztett, tehát annyival szűkebb blendét lehetne pakolni mögé. Lézerrel ez még feljebb tornászható. Így lehet sokat spórolni a gyártóknak, a gond hogy sem a régi csúcs DLP-k és ezzel együtt az új olcsósítottak hasonló kontraszttal nem képesek versenyezni a mai LCD-kel.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#50604) Cseneles válasza Ijk (#50603) üzenetére


Cseneles
őstag

Gondolkodjunk logikusan. Adott egy fenymennyiseg ami belep a fenyalagutba a lampabol, legyen a fenyalagut adott 16:9 arányú, ebbol halad a dmd fele ami vagy 0.95" 16:9 mereten oszlik el vagy 0.65" 16:9. Kerdesem a következő? Melyik dmd merettel lesz nagyobb a fenyerod? Ez egyben megadja a kontrasztra is a valaszt.

Nativ chip kontraszt...Oke akkor ertelmezzuk ezt ugy h teljesen nyitott irisz mellett. Lenyegtelen a szamok akkor is ugyanazok.

Ego tuning... Tisztaban vagyok a rovidebb ivhosszu egok elonyeivel es hatranyaval is a ballast oldalon foleg vidi lampavezerleses gepek eseten. Barco vagy Pj 10eves gepekben a gyari 1.3 helyett 1.0 meg beleteheto amit a rendszer mind hutermeles es hutes oldalon teljesen jol toleral. Ezzel kapsz 20-30% plusz fenyerot. De ettol meg az h nyitott irisz mellett 1300:1 a kontrasztod nem fog valtozni. Nagyobb fenyero a fekete szinzedet is viszi magaval nem csak feher fenyerossegedet. Egy elonye van, h kisebb ivhossz miatt tobbet tudsz csukni az iriszen mondjuk 2 lepessel, kevesbe csokken a fényerő. Ezt kontraszt novekedest eredmenyez.

[ Szerkesztve ]

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#50605) Ijk válasza Cseneles (#50604) üzenetére


Ijk
nagyúr

0.95-ösre már sokkal nagyobb fénnyaláb érkezik az alagútban, tehát vele.

Második felére meg pont ezt magyaráztam az elején hogy nyitott írisz nem egyforma méretű különböző méretű chipnél. Ugyanakkora F értékű blende átmérője 40%-kal kisebb 0.65"-os dmd-nél, tehát 40%-kal lesz kisebb fényerőd. A kontraszt ugyanannyi lesz, a fényerő meg jóval kisebb. És fényerőből lehet kontrasztot csinálni.
Igen, abban igazad van hogy a kisebb chip kontrasztja nem rosszabb (már amennyire ez értelmezhető önmagában), de a fényereje és ezáltal a blende szűkítésével nyerhető kontraszt kisebb lesz és ez a lényeg, a többi semmit nem számít.
De mint mondtam nincs olyan hogy dmd natív kontrasztja. Optikai rendszerrel együtt létezik, és ott mindig a nagyobb nyer.

A gond az hogy elbeszélünk egymás mellett. Te elméleti síkon ugyanakkora F értékű nyitottt blendéről beszélsz, én meg a gyakorlati oldalról ahol semmit nem számít hogy neked ugyanúgy F2.4-es blendéd van. Csak ha a nagcsipeset F3.4-re állítod ugyanolyan fényes képed mellett lesz dupla kontrasztod és nagyobb élességed.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#50606) Ijk


Ijk
nagyúr

Barconak van a Balder gépe, DCI színkerékkel 3600 lumen, 1800:1 kontraszttal. Baromi nagy tartalék van benne, 600-1000 lumenig rekeszelve szerintem meglenne 12 ezres de még a 24 ezres kontraszt is. Csak összehasonlításként régi DLP-k fejletlenebb DMD-kel 1200-1500:1-ről indultak csak épp 600-1200 lumennel (lámpától függően), ez meg 3x fényerőt tud.
Persze legyen aki megfizeti. ;]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#50607) Vhiktor válasza Ájvé (#50602) üzenetére


Vhiktor
veterán

És valóban.
De ezt majdnem 180 cd/m2 vagy 53 fl mellett mérte. 16 vagy mx 20 fl-nél kiváncsi lennék a kontrasztra.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#50608) Vhiktor válasza Cseneles (#50601) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ha jól emlékszem Takinál irisz tuning nélküli f22-re kalibráltan mértünk 1:2.200 körüli kontrasztot 2.2 gamma mellett.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#50609) Ijk válasza Vhiktor (#50607) üzenetére


Ijk
nagyúr

Bárcsak hihetnénk a meséknek. 0.45"-os dmd kontrasztja kb 1:500 és nem is lehet nagyon feljebb tornázni, főleg ha 1600 lumen jön ki belőle. 800 lumennel talán meglenne az 1:1200, de csak ilyen lézeres gépnél. Szerintem nincs az a csoda TI-nél hogy hirtelen ilyen sokat fejlődött a dmd, hacsak nem valami fekete lyukakat helyeztek el a mikrotükrök között titokban.
Nyilvánvalóan valami kikapcsolhatatan dinamikus trükközés, mivel a lézerrel pillanatszerűen lehet fényerőt szabályozni. Az ilyet gyorsan le lehet buktatni hogy a fekete képen elhelyezel egy fehér kis négyzetet és ebből az egy tesztképből mérsz.
Kérdés hogy gyakorlatban mennyire működik ez a csalás, mennyire észrevehető a lézer fényerő változtatása jelenteknél, váltáskor. Ha nem vagy alig akkor okos trükk és nem megvetendő, de hazugság natív kontrasztként kezelni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#50610) Ájvé válasza Vhiktor (#50607) üzenetére


Ájvé
veterán

Hát nyilván UST esetén sokkal jobb a fényerő 40-50 cm-ről.
De ez is tud 1098-at persze lézer miatt leginkább.

(#50611) Vhiktor válasza Ijk (#50609) üzenetére


Vhiktor
veterán

Én is sok mindent csak akkor hiszek el ha a saját szememmel látom és én mérem. Mert nagyon sok helyen megy a kamulás.

@Ájvé
Azt az oldalt hitelesnek tartom.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#50612) Ijk válasza Vhiktor (#50611) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem kamuzás szerintem jelen esetben, egyszerűen mérnek egy fehér ábrát majd egy feketét. Le is írja hogy a dinamikus kontraszt = natív, ami nyilvánvalóan hülyeség. Sajnos nem nagyon vannak komoly tesztoldalak, rendre kapják ezek a kínai gépek az aranyplecsniket mindenhol, agyon van öntve minden a cukormázzal.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#50613) BBéci válasza Ijk (#50599) üzenetére


BBéci
titán

Nem mértük az enyém (LS-5) kontrasztját, majd lámpacsere után, de azt ki merem jelenteni, hogy szemre nagyon magasnak tűnik. Igaz, dolgozik a dinamikus írisz. 200 fokozatú, ezért alig észrevehető a beavatkozása.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#50614) Ijk válasza BBéci (#50613) üzenetére


Ijk
nagyúr

Egyáltalán nem ördögtől való a dinamikus írisz vagy lézernél, lednél dinamikus fényerő szabályozás (utóbbiak előnyösebbek a gyorsabb váltás miatt, míg az írisz mechanikusan zár, tehát lassabb). Sőt szinte pazarlás nem alkalmazni egy jó projektoron amikor a gyengéket ahogy a Xiaomi teszt is mutatja elég komolyan felhozzák vele. Ráadásul RGB lézer, LED még a szivárványon is nagyon sokat segít, aki érzékenyebb rá.
Egy 0.95"-os csippel de még 0.65-össel is baromi jó házimozi gépeket lehetne építeni, szerintem utóbbiból előbb-utóbb lesznek komoly lézeres példányok.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#50615) Ájvé válasza Ijk (#50612) üzenetére


Ájvé
veterán

Azért írja hogy dinamikus=statikus mert nincs különbség kontrasztba ha bekapcsolod. Azt nem tudom miért van, de itt mindenki nagyon okos majd leírjátok. Én elégedett vagyok ezzel a kínai cukormázas géppel, a többi meg nem érdekel.
Mellesleg nekem pont úgy tűnik hogy nagyobb gyártók követik a kínai "csodákat". Persze nem az ilyen prémium márkák mint a Barco, mert ezeknek teljesen más a piaca.
Xiaomi szerintem jól csinálja, átlag ember nappalijába készít terméket, nem egy rétegnek és én elégedett vagyok ezzel. Már Samsung is beszàllt az UST lézer projektor piacra ez azért sokat elmond erről.
LG is csinált 0,66"-os UST lézert, Xiaomi körbe röhögi 0,47" DMD-vel, persze ALPD technológia miatt lehet ami használ, vagy csalnak valamit, állandó dinamikus kontraszt?
Nem tudom de elég meggyőző nekem, persze nem mérhető azokhoz a gépekhez amiről itt beszéltek, de egyáltalán nem is ez célja.

[ Szerkesztve ]

(#50616) Ijk válasza Ájvé (#50615) üzenetére


Ijk
nagyúr

Lg-t azért nem sorolnám nagy projektorgyártók közé.
Azért nem mértek különbséget mert teljesen ugyanabban az üzemmódban megy felthehetőleg, alapból dinamikus szabályozással működik. Lézerrel és megfelelő algoritmussal meg lehet csinálni észrevehetetlennek, csak spéci teszttel lehet lebuktatni ahol egyszerre van jelen fehér és fekete (fehér kis mértékben, ugye 50-50% az ANSI ami messze van a natívtól). Gyakorlatban nincs jelentősége, az a lényeg hogy működik, mit látsz. 1:3000 teljesen jó házimozizásra szerintem.
A lényeg hogy nagyobb dmd-vel és értelemszerűen nagyobb lézerrel még jobbat ki lehet hozni, ami kontrasztban is versenyképes lehet az LCD házimozi gépekkel, és 0.65-ös képakotóval nem kerül 10+ ezer dollárba mint a nagycsipes csúcsgpek.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#50617) Ájvé válasza Ijk (#50616) üzenetére


Ájvé
veterán

Kína márkákhoz képest még az LG is névnek számít. Samsung sem számít projektor terén, most mégis megjelent itt is.
Szerintem a vitátok annyira sok jellemzőt foglal magába hogy nem lehet igazat adni senkinek, csak akkor derülne ki ha teljesen azonos körülmények között két eltérő DMD-t tudnátok tesztelni, kb laboratóriumi körülmények között teljesen azonos fényerő és optika mellett, de ez kb lehetetlen. Biztos nem véletlen drágább a nagyon DMD (gyártás drágább) meg prémium gyártók is nagyobbat használnak, biztos nem hülyék, ettől függetlenül a közép kategóriás is lehet jó vagy elfogadható, sőt akár fejlődhetett annyit a kisebb tükrök révén hogy régebbi több éves nagyobb DMD-vel legalább részben felveheti a versenyt, optikával viszont biztos nem. Többit ti tudjátok én ennyit szürtem le, szerintem elég meddő vita egyébként.

(#50618) Redsky


Redsky
csendes tag

Samsung már 2008-ban is gyártott vetítőket. Ott volt a nálunk is népszerű A-600. Volt, amelyikbe DC4 chip került. [link]
Azzal egyetértek, hogy meddő vita az egész. Készülékeket kell tesztelni, nem DMD-ket. :R Tuningról sem érdemes beszélni, mert mindenből lehet jobbat csinálni, kérdés megéri-e?

(#50619) Ájvé válasza Redsky (#50618) üzenetére


Ájvé
veterán

Látszik hogy annyira nem vagyok a témában jártas, de UST-ről most jöttek hírek, szerintem ők most ültek fel erre a vonatra ami az UST projektorokkal indult. (Xiaomi, Vava, Epson, LG, Optoma, Hisense stb.)

(#50620) Ijk válasza Ájvé (#50617) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem kell tesztelni, fizika törvényei.
Ez olyan mint a mobilos fotózás vs nagyérzékelős fényképező. Mai szenzorok és algoritmusok annyit fejlődtek hogy a miniatűr mobil sok tekintetben elver egy 15 éves aps-c tükrös gépet, és a legtöbb ember igényét kielégíti. Még én is időnként meglepődök milyen jó képek jönnek ki a pixel 3a-ból.
Projektoroknál, jelen esetben dlp vonalon leginkább a fényforrás fejlődött, jelentősebb mint dmd-k evolúciója. Szívesen megnéznék komoly házimozis gépek mellett hogy muzsikál egy ilyen Xiaomi UST, nyilván 600-700 ezerért nem szabad azt a minőséget várni mint egy 5 milliós csúcsgéptől. Szerencsére aprókon mindig akad egy-egy jó gép még olcsóbban is mint ezek az UST-k, de akinek kifejezetten csak ez opció annak nyilván érdemes számításba venni ha már valóban jó képet nyújtanak. A 3000-es kontraszt azért bíztató tényező.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#50621) Vhiktor válasza Ijk (#50620) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ha valakinek van ilyen projektora és nem lakik messze vagy kalibráltatni szeretné én szívesen kimérném és akkor kiderülne mi az igazság.
Szerintem valami mókolás van a dologban ami nem kikapcsolható.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#50622) ericdrawen74


ericdrawen74
senior tag

Üdv!
Acer H6541BD-ről tudnàtok mondani valamit? Pc-hez lesz, egy H6518BD-t vàltana.

Olyan világ jön, amikor mindenki gyanús, aki szép. És aki tehetséges. És akinek jelleme van… A szépség inzultus lesz. A tehetség provokáció. És a jellem merénylet!… Mert most ők jönnek… A rútak. A tehetségtelenek. A jellemtelenek. (Márai Sándor)

(#50623) péjé válasza ericdrawen74 (#50622) üzenetére


péjé
őstag

Ha játszani keresel gépet akkor a benq TH585, TH685 sztem jobb lenne, esetleg a benq w1090 ár/érték arányban mozizni is megfelelőbb (a belépő kategórián belül).
Ez az Acer eléggé fapad hacsak nem a fényerő kell nagyon.

(#50624) m3ss


m3ss
veterán

megerkezett a 1070+ olcso lampam aliexpressrol, tobb darabban :DDD
kep rola, lotyog
amig kuldenek ujat gondoltam ezt megcsinalom, mintha vmi cement szeru anyaggal lenne az izzo rogzitve. ez tort el. vki hekkelt mar ilyesmit? valami hoallo ragasztoval ha odatapasztom? hany fokos lehet az izzo burkolata hasznalat kozben?

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#50625) szepi0808 válasza Med1on (#50545) üzenetére


szepi0808
senior tag

Tudok ajánlani nagy fényerejű, lézer projektort erre a célra. Írtam neked.

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#50626) t.zolka válasza m3ss (#50624) üzenetére


t.zolka
aktív tag

Én is megrendeltem, de csak az izzót, még úton van.
Ragasztásra esetleg [link] :D

(#50627) Ubulhun


Ubulhun
tag

Sziasztok!
Egyetemista nagy lányom és barátja albérletükbe szeretnének maguknak "meglepetésként" olcsó projektort. (TV-jük nincs, de arra nincs is igény, mert csak filmeket, sorozatokat néznek igazából.)
Ezt nézték ki maguknak. Szerintetek meg szabad ezt venni? És ha nem, akkor esetleg hasonló (kicsit mehet szerintem feljebb is) árban tudnátok ajánlani valamit? Én sajnos elég hülye vagyok a témában.
Köszi előre is a segítő válaszokat!

"Ahogy bármit csinálsz, úgy csinálsz mindent."

(#50628) Vhiktor válasza Ubulhun (#50627) üzenetére


Vhiktor
veterán

Nem jó a link

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#50629) Ubulhun válasza Vhiktor (#50628) üzenetére


Ubulhun
tag

Bocs. Talán most lesz.

"Ahogy bármit csinálsz, úgy csinálsz mindent."

(#50630) Pro Koryak válasza Ubulhun (#50629) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Még márkája sincs! :B
Tulajdonságok:
Felbontás: 480 * 320 pixel

Ha nem akarnak sírva fakadni, felejtsék el.

(#50631) cinemazealot válasza Ubulhun (#50629) üzenetére


cinemazealot
addikt

Hát, ha meglepetést szeretnének, ezzel menni fog. :D
Ennek a gépnek 480×320-as a natív felbontása, ez az a tipikus "gagyi kínai". Ne költsetek rá! :N Inkább nézz aprón egy használt XGA-t, csak arra figyeljetek, hogy legyen kitakarítva és ne legyen pixelhibás! Ja, és hogy legyen olyan csatlakozója, amiről tudjátok őt etetni (nyilván ha csak VGA bemenete van, akkor csak PC-ről/notiról fog menni).

[ Szerkesztve ]

(#50632) Vhiktor válasza Ubulhun (#50629) üzenetére


Vhiktor
veterán

Erről nekem sajnos az a "csoda" jutott eszembe amikor telefonhoz lehetett kapni valamilyen lencsét amivel kivetítette a mobil képét :Y

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#50633) Vhiktor válasza Ubulhun (#50627) üzenetére


Vhiktor
veterán

Egéybként meg szerintem, ha nincs rá nagyobb keret, akkor próbaként emg lehet venni szigorúan netes rendeléssel és ha nem elégíti ki az igényeket akkor vissza lehet küldeni.

De azért 720p-t illene tudnia, mert így el sem tudom képzelni milyen képe lehet nagy méretben.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#50634) Pro Koryak válasza Ubulhun (#50629) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Kérdezd meg itt Cseneles kollégát, hátha van nála valami olcsóbb gép elfekvőben.

(#50635) Ubulhun válasza Pro Koryak (#50634) üzenetére


Ubulhun
tag

Köszi!
És köszi mindenkinek... Jeleztem is már érintetteknek, le is mondtak erről a típusról.

"Ahogy bármit csinálsz, úgy csinálsz mindent."

(#50636) péjé válasza Ubulhun (#50635) üzenetére


péjé
őstag

Ha vki olcsón akar kis mozit akkor célszerű egy használt 720p-s (HD-s) gépet keresni az ismert márkák közül, 30-50eft-ért vállalható használt gépek akadnak.

(#50637) Borzasmackó válasza Ubulhun (#50627) üzenetére


Borzasmackó
újonc

Ezzel szerintem jobban járnak a "gyerekek"
[link]
És még olcsóbban is megússzák ;]

(#50638) Márton válasza Borzasmackó (#50637) üzenetére


Márton
nagyúr

:DD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#50639) bgqgibg válasza péjé (#50532) üzenetére


bgqgibg
újonc

Köszi, a segítséget és a megerősítést.
A Benq TH685 mellett döntöttem.

(#50640) Morph76 válasza Márton (#50638) üzenetére


Morph76
aktív tag

Mindenképp! De csak, ha hdmi 2.1 van rajta. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#50641) péjé válasza bgqgibg (#50639) üzenetére


péjé
őstag

Nincs mit.
Azért ha kipróbálod az online játékot esetleg érdekelne a tapasztalatod hogy érezhető-e az alacsony lag amit ígértek, 120Hz-8,3ms.

(#50642) spiky03


spiky03
veterán

Az élesség ellenőrzésére van valami teszt ábra?
Hol találom ilyet? Vagy mivel érdemes tesztelni?

Köszönöm

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#50643) Morph76 válasza spiky03 (#50642) üzenetére


Morph76
aktív tag

Valami windows-os felület kéne, ahol betű meg oldalvonalak is vannak. Rákötsz egy laptopot, vagy ilyesmi, estleg valamilyen konzolt.

[ Szerkesztve ]

(#50644) f.zoli75


f.zoli75
csendes tag

Sziasztok,
Olvasom a topicot, de bevallom férfiasan, bizonytalan vagyok, nem találom a nekem megfelelő megoldást. :F
Segítséget kérnék, tudnátok nekem ajánlani projektor+vászon kombót 300 ezer forint környékén?
Vászon: mennyezetre lenne szerelve, 100”.
Nézési távolság: kb. 3,5 méter.
Szoba: 20 m2, jól sötétíthető.
Projektor: Házimozizásra (egy Himedia Q10 Pro lenne rákötve, erősítőn keresztül).
Előre is köszönöm.
Üdv,
Zoli

(#50645) Vhiktor válasza spiky03 (#50642) üzenetére


Vhiktor
veterán

Innen szedd le az mp4 verziót:
[link]
A Basic Settings-ből kell ez a video: 5-Sharpness & Overscan.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#50646) Vhiktor válasza f.zoli75 (#50644) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ha lehet használt, akkor egyik fórumtársnak van eladó pár JVC projektora, ahhoz egy 100"-os Grandview manual vászon és megáll kb 300 alatt.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#50647) f.zoli75 válasza Vhiktor (#50646) üzenetére


f.zoli75
csendes tag

Első körben új projektorban gondolkodom, de nem vetem el a használtat sem. Lehet a típusát tudni a JVC-nek?

(#50648) Cseneles válasza f.zoli75 (#50647) üzenetére


Cseneles
őstag

[JVC DLA RS40E ] vagy egy [JVC DLA X30]

[ Szerkesztve ]

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#50649) BBéci válasza f.zoli75 (#50647) üzenetére


BBéci
titán

Nagyon jó érzés elsőként kicsomagolni és bekapcsolni egy vetítőt, de a megadott pénzből, csak belépő kategóriásra futja. Ha meglátnád egy olyannak a képét, amit ugyanannyiért, de használtan tudnál venni, elsírnád magad és többé be sem kapcsolnád a vadiúj masinát. Vagy ha mégis, akkor minden percben arra gondolnál, mennyivel mélyebb feketét, nagyobb kontrasztarányt, pengébb élességet, pontosabb színeket nézhetnél.
Mindkét JVC kiváló, bár csak az X30-at ismerem személyesen, ha nem lenne gépem, tutira megvenném.

#50648Cseneles
Tudtommal DLA-X30, a hirdetésben D-ILA szerepel.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#50650) Cseneles válasza BBéci (#50649) üzenetére


Cseneles
őstag

Eliras bar vegtere is lenyegtelen. Dla x30 ami d-ila paneles akar csak az rs40e. A ket gep kozott szinte semmi különbség, koritesben az RS40e minden gyari tartozekaval, gyari doboz, kiegeszitok es szinte karc mentes gyongyhaz fenyezesu ritkan fepbukkanu kulonleges darab. Kepi vilaguk megegyezik. 1.0 Philips izzo van az RS-ben is igy nincs kulombseg. Remek gep mindkettő.

Hirdetesben nincs bent de ajandekba adok hozzájuk egy kalibracios csomagot amivel barki szamara otthon alap szintel elvegezheto egy megjelenito beallitasa adott kornyezetben.

[ Szerkesztve ]

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.