Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51401) Pro Koryak válasza Janaboy (#51397) üzenetére


Pro Koryak
addikt

A szövegkörnyezetből arra jutottam, kiakadt az árán. :D

#51398 Peterhappy
3-4000óráig elég egy izzó, ha ezt leosztod valóban filléres tétel. :U

(#51402) Peterhappy válasza Pro Koryak (#51401) üzenetére


Peterhappy
őstag

Igen, innen nézve valóban így van.

(#51403) Iludka


Iludka
tag

Sziasztok. Benq HD146X Mennyire lehet jó vétel Film/Játékra? 4 méterről vetítenék vele. Vagy egy használt W2000 jobb lehet?

(#51404) Morph76 válasza Iludka (#51403) üzenetére


Morph76
aktív tag

Én mindig a használt, jobb gépre szavaznék.

[ Szerkesztve ]

(#51405) péjé válasza Iludka (#51403) üzenetére


péjé
őstag

A w2000 bevált gép, ez az optoma hd146x -nem benq - is belépő kat. gép, játékra jobb mint a w2000 mert 16ms az input lagja.
nézd meg hogy tudod elhelyezni őket kalkulátorral, a hd146x méterről 112-123 coll között vetít..... [link]

(#51406) Hunfiu12


Hunfiu12
csendes tag

Sziasztok!

Miután a fal vastagsága miatt a tv falra szerelés meghíusult, úgy döntöttem, hogy projektoros irányba indulok el. Semmi tapasztalatom nincs a projektorokkal kapcsolatban, így ez lenne az első készülékem.

A szoba 3,42x3,58m-es, a nézési távolságot és ezzel eggyütt a projektor plafonon való elhelyezését a hosszabb fal határozza meg. A kívánt kép méret 100" 16:9 lenne. A szoba redőnyel szinte teljesen lesötétíthető, az ajtón jön be némi fény de, az a vászonnal azonos falon található.

Tartalom tekintetében, játék, film és tv műsor lenne rajta fogyasztva, de a projektornak nem kell semmi okos funkció, tuner mivel ezt mind más eszközzel biztosítanám, bemenetnek szintén elég 1 hdmi.

Jó lenne a 4k felbontás amennyiben ebben az árkategóriában ez megvalósítható, és van is értelme.

Tehát milyen projektor lenne alkalmas olyan 400 000 Ft magasságáig? Én egyenlőre egy Optoma UHD30-at néztem ki.

[ Szerkesztve ]

(#51407) Dorian válasza Hunfiu12 (#51406) üzenetére


Dorian
félisten

Milyen vastag fal ami nem bìr el egy tèvèt?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#51408) Hunfiu12 válasza Dorian (#51407) üzenetére


Hunfiu12
csendes tag

Nem is az, hogy nem bírja el. Át megy a csavar, 4-5cm panelba.

(#51409) péjé válasza Hunfiu12 (#51406) üzenetére


péjé
őstag

szia,
itt egy fix 101"-os ALR vászon ami a lehet neked jó lenne, a környezetből a vászonra visszaverődő fényt "elnyeli", olvass utána... [link]
Használt gép jöhet? 400k a 4K gépek belépő kategóriájára elég, fullhd-ban nagyon pöpec használt gépek vannak ennyiért, jobb képminőséggel mint az alap 4k vetítők.

(#51410) Hunfiu12 válasza péjé (#51409) üzenetére


Hunfiu12
csendes tag

Ezt el felejtettem írni, vászon adott, egy Elite Screens HomeCinema M100XWH mert be tudom szerezni szinte ingyen. Az égő élettartam miatt, nem biztos, hogy szeretnék használt masinát.

(#51411) BBéci válasza Hunfiu12 (#51410) üzenetére


BBéci
titán

Körülbelül 30000 Ft egy jó minőségű izzó. Nem akkora tétel, hogy amiatt sokkal gyengébb minőségű új gépet vegyél.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#51412) q13579


q13579
senior tag

Sziasztok,

Választás elé érkeztünk :). Jelenleg van egy 58"-os Panasonic alsó-középkategóriás UHD tv-nk, (EX700E).

Jellemzően már Netflix és HBO GO és youtube fullhd tartalmakat fogyasztunk csak, sima tv adást alig nézünk.

Véleményetek szerint melyik lenne a jobb alternatíva:

- A mostani tv-t eladni 180.000 Ft körül (erre lenne vevő) és venni egy 75"-os tv-t, szintén alsó-középkategóriából (pl. [link] )

- Eladni a mostanit 180.000 körül. venni egy sima full HD tv-t használatan sima tv nézéshez 100.000 körül és venni egy normális FullHD projektort és egy vetítővásznat, ami beférne 200-250.000 Ft-ba, ha egyáltalán lenne ilyen.

A fullhd-val mi abszolút elégedettek lennénk, kb, 3,8-6 méterről néznénk a tartalmat (Mivel a netsebbesség 1080p-nél nem tudna többet, ezért merült fel inkább nagyobb képátló alternatívája).

Sima tv adáshoz elég lenne egy fapadosabb verzió, a "moziélmény" fontosabb lenne a nem tv-s tartalmakhoz.

(#51413) péjé válasza q13579 (#51412) üzenetére


péjé
őstag

Azt jó lenne tudni hogy mekkora lenne a vettített kép ill. a nézési táv. Ez kb. 1.5x a kép szélessége...2m széles képet cc. 3 m-ről néz a nagy átlag de van akinek más jön be...a lehető legnagyobb vászon amit kiad a hely, stb...szóval ezt ki kellene találni.
Legolcsóbb megoldás ha fix vásznat szerzel használtan és ahogy írod egy jó használt fhd gépet.

[ Szerkesztve ]

(#51414) Vhiktor válasza q13579 (#51412) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ekkora nezesi távolságból szerintem csakis projektor, oda mar kell a nagy kep, 75 coll meg kicsi.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#51415) Ijk válasza Vhiktor (#51414) üzenetére


Ijk
nagyúr

A probléma hogy tv miatt motoros vászon kell, ami miatt igen szűkössé válik a keret.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#51416) Morph76 válasza Ijk (#51415) üzenetére


Morph76
aktív tag

+1
Annyi még, hogy a moziélmény megjön , azért egy 100" feleti vászonnál a tv-hez képest.

(#51417) Iludka


Iludka
tag

Még olyan kérdésem lenne, hogy most fogjuk burkolni a nappalit, ahová szeretném majd a projektort is. és fényes 60x60-as gres lapban gondolkodom. Ez rosz választás lehet projektorhoz, minden tükröződni fog benne, vagy nem lesz zavaró? Köszi az infót.

(#51418) cinemazealot válasza Iludka (#51417) üzenetére


cinemazealot
addikt

"...minden tükröződni fog benne...?"

Hacsak le nem takarod szőnyeggel, igen. Viszont a fényes járólappal a hangnak is adsz majd egy jó nagy pofont. :(

(#51419) Vhiktor válasza Ijk (#51415) üzenetére


Vhiktor
veterán

Manualis lehuzhato miert nem jo? Kb fele egy motoros árának

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#51420) BBéci válasza cinemazealot (#51418) üzenetére


BBéci
titán

Pontosan úgy, ahogy írtad. Házimozi szobába vastag, puha szőnyegpadló dukál, nem kő. Utóbbival olyan lesz a hangzás, mint egy fürdőszobában, vagy üres medencében.

#51419Vhiktor
Minden egyes lehúzás nyújt az anyagon, pár tucatnyi után olyan lesz, mint egy kimustrált tréningnadrág.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#51421) Vhiktor válasza BBéci (#51420) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ebből a szempontból nyílván jobb egy motoros, de ha nincs rá keret, akkor manuálisból is lehet jobb anyagból kapni, ami évek alatt sem nyúlik látványosan meg.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#51422) Morph76 válasza cinemazealot (#51418) üzenetére


Morph76
aktív tag

Idővel, majd terítesz rá egy szép darab szőnyeget, mert idegesíteni fog. :DDD
És valóban a hang sem szereti, de amúgy sem dedikált helyiségnek készül. Gondolom így a tökéletes hang sem érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#51423) Ijk válasza Vhiktor (#51419) üzenetére


Ijk
nagyúr

Bevallom nekem manuális vásznakról mindig az iskolai írásvetítés jut eszembe. ;]
Nem elvetendő spórolás jegyében, de szerintem vásznat hosszútávra vesz az ember és nem hátrány ha időtálló, egy rendszeresen húzogatott olcsó kézi nem tudom mennyire az.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#51424) sixpak válasza Vhiktor (#51421) üzenetére


sixpak
nagyúr

Nekem rolós van, egyszer lehúztam, amikor megvettem, azóta úgy van... több mint két éve. :D

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#51425) Morph76 válasza sixpak (#51424) üzenetére


Morph76
aktív tag

Ezt mások fix keretessel csinálják! :DDD

(#51426) sixpak válasza Morph76 (#51425) üzenetére


sixpak
nagyúr

Igen. :D
Mindegy már, majd a következő.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#51427) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

Ha nem kell minden egyes használatnál le- és feltekerni, a kézi rolós is jó! Nálam 2 év alatt 1 picinyke hullám lett, az is csak teljesen oldalról, a vászon síkjából volt látható.
A "kellemes illata" jobban zavart eleinte...

(#51428) Ijk válasza Pro Koryak (#51427) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ha napi használatra van tv akkor elég gyakran kell. Anno gondolkoztam olyan szekrényen hogy fix vászon elől a tv-t rejti el, de az 50 kilós 65VT60-al kicsit macerás lett volna. Egy kisebb LCD-nél viszont megoldható.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#51429) Vhiktor válasza Pro Koryak (#51427) üzenetére


Vhiktor
veterán

Nekem pont az illata is hozzájárult a mozi feelinghez :D Sajnos 1 év alatt kikopott az illat így már nem ugyanolyan :D

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#51430) Morph76 válasza Vhiktor (#51429) üzenetére


Morph76
aktív tag

Fujkálj be valami festék sprayel, a színe mind1, és akkor érzed az "új" szagot! :DDD

(#51431) Vhiktor válasza Morph76 (#51430) üzenetére


Vhiktor
veterán

Szerintem piaci rést találtunk :D

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#51432) Iludka


Iludka
tag

Sziasztok. Benq W1070 és W2000 Közt sok különbség van minőségben?

(#51433) Vhiktor válasza Iludka (#51432) üzenetére


Vhiktor
veterán

Igen. Pont múltkor futottam bele egy profi osszahsonlitasba. A legnagyobb különbséget a CinematicColor technológia okozza a w2000 javára ezáltal a REC.709et 100%ban és tokeletes szinheleyesseggel lefedi. Valamint élesebb a kepe is. A w1070nek minimálisan nagyobb a fenyereje.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#51434) macimeister


macimeister
aktív tag

Sziasztok.
20+ embert kiszolgáló, nappali fényben is jó fényerővel rendelkező projektort keresek. Sokat nem lesz használva napi szintre visszabontva. Lényeg, hogy a hátul ülök is eltudják olvasni a ppt t. Nem fixen lesz telepítve. Általában asztalra lesz lerakva. Kérdezzetek vissza. Biztos hagytam ki az ajánláshoz infót. Nem vagyok jártas ebben a témában. Vételár gondolom millió felett lesz, azzal már kalkulálok.

(#51435) makkmarce válasza macimeister (#51434) üzenetére


makkmarce
őstag

pár paraméter még kimaradt: mekkora területre tudsz vetíteni(képátló), mennyire tudsz besötétíteni? Ha rásüt a nap, az azért szép kihívás lesz, akkor lehet valami speciális ALR vászon kellene.
Sajnos az olvashatósághoz tudni kéne mondjuk, hogy 1080p-ben hány pixeles a legkisebb betü a PPT-n, és akkor ahhoz lehetne számolni egy távolságot, hogy milyen messzire ülhet a közönség legtávolabbi tagja.
Milyen távolról vagy közelről tudsz vetíteni? mert nem mindegy, hogy távolról(4-5m), vagy 0,5m-ről szeretnél. Falra(vagy rögzített vászonra), vagy valami mozgatható állványos vászonra(mert ezekből 100" felett már nem feltétlen könnyű a gyors telepítés)? Típust nem tudok én ajánlani, de ezeket tuti meg fogják kérdezni nemsokára :)

[ Szerkesztve ]

okoskodom, tehát vagyok

(#51436) péjé válasza macimeister (#51434) üzenetére


péjé
őstag

A terem az mindig ua. ha jól értem. 20+ embernek kell sztem min. 4-5m széles vászon, ha 3 sorban ülnek akkor a leghátsó kb. 5 méterre lesz feltéve hogy az első sornak a vászon előtt kell kb.3m.
Vmi árnyékolást jobb ha beszerzel mert ALR vászon ekkora méretben el is viszi a büdzsét.
Nem kell vaksötétnek lenni de besütő napfénynél nem lehet vetíteni. Nálunk a tárgyalókban forgatható sötét szalagfüggöny van, az csinál annyi árnyékot hogy lehet olvasni a vetített képet.

(#51437) macimeister válasza péjé (#51436) üzenetére


macimeister
aktív tag

[kép] Mondjuk azt, hogy a csatolt képen a szürke elválasztó függöny elé fér bármilyen vászon. Oda kéne vetíteni adott esetben ennyi fény mellett. Távolság van mindenre 😁

[ Szerkesztve ]

(#51438) Vhiktor válasza macimeister (#51437) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ez kőkeményen zsebbenyúlós történet lesz :Y :R
LED Fal nem lenne jobb?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#51439) BBéci válasza macimeister (#51437) üzenetére


BBéci
titán

Felejtsd el a vetítést! :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#51440) Mik76 válasza BBéci (#51439) üzenetére


Mik76
senior tag

Kiveve ha este lekapcsolt lampaknal akarjak nezni.. :)

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#51441) makkmarce válasza macimeister (#51437) üzenetére


makkmarce
őstag

hát, ezt esetleg egy nagy ALR-el és alulról egy shortthrow-al? az talán játható lenne, hogy láthatóság legyen, de ezt már valami boltba előtte érdemes kipróbálni. Meg azért ide egy 120"-os is elveszik a térben :D 1m-ból még a vászon se hiszem, hogy kijön sajnos. Sima vásznon meg végképp nem fog semmi hasznos látszódni ilyen világosban.

okoskodom, tehát vagyok

(#51442) BBéci válasza Mik76 (#51440) üzenetére


BBéci
titán

Jogos, arra nem gondoltam, mert a munkaidő általában korábban ér véget.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#51443) Mik76 válasza BBéci (#51442) üzenetére


Mik76
senior tag

Ezt a reszt mar el is felejtettem, ott a pont. :)

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#51444) proci985 válasza macimeister (#51437) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

igazabol ipari csarnokokba szant projektorok kozott neznek korbe.

xiaomi UST ledes projektort lattam mukodni hasonlo korulmenyek kozott falra vetitve, de nem lattam bekapcsolva, hogy megis, mennyire volt hasznalhato az eredmeny.

vaszonnal 5-6ezer euro korul vannak fHD projektorok amik hasonlo fenyviszonyok mellett meg mukodnek, viszont nem tudom pontosan milyen vasznat hasznaltak. jellemzoen itt nagytorony meretu, nem igazan mobil megoldasokrol beszelunk.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#51445) Ijk válasza proci985 (#51444) üzenetére


Ijk
nagyúr

Szerintem Barco szolgál ki ilyen igényeket, velük kellene felvenni a kapcsolatot. De olcsó nem lesz.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#51446) Ijk válasza Ijk (#51445) üzenetére


Ijk
nagyúr

Gondolom ők hivatalos forgalmazók lehetnek.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#51447) péjé válasza macimeister (#51437) üzenetére


péjé
őstag

Mondjuk itt nem igazán tudsz sötétíteni, a lámpák ha nincsenek bekapcsolva akkor gondolom egy fokkal jobb csak a helyzet.
Ha használt belefér akkor érdemes 2 lámpás Barco/projectiondesign vetítőt nézni.
Ez az F3 SX+ ugyan 1440*1050-es felbontást tud de lehet hogy el lehetne vinni egy próbára, akár jó is lehet 130eft-ért.... [link] ue. fullhd-ban használtan 500-600eft. Ezek nem otthoni gépek, sokat bírnak.
Új 5000 lumen körüli kicsit jobb vetítő kb. innen indul de komoly gép ennél sokkal több lesz.
Vászonnak megoldás lehet hogy ALR vászon anyagot rendelsz és csináltok hozzá keretet, pl. innen.... [link] Sima fehér anyaggal ott felesleges próbálkozni hacsak nem este vetítesz. Esetleg szürke vászonnal érdemes még próbálkozni.

(#51448) Márton válasza Mik76 (#51440) üzenetére


Márton
nagyúr

"ennyi fény mellett. "

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#51449) macimeister


macimeister
aktív tag

Köszönöm srácok a javaslatokat. Körbe nézek az általatok javasolt forrásoknál

(#51450) wolfman


wolfman
veterán

Sziasztok!
Lenne három kérdésem projektorral kapcsolatban. Kinéztem magamnak egy Blitzwolf BW-VP9-et, amiről igen sok jót olvasni, node nem akarok bedőlni az ilyeneknek, hozzáértők válaszát várom.

1.: Megéri-e ez a projektor hobbi kerti vetítésekre. Ilyen baráti jellegű összejövetelek közben koncerteket nézni.
2.: Ez a 6500lumen és 2000:1-hez kontraszt alkalmas kültérre is? Nyílván nem nappali használathoz, de azt se szeretném, ha korom sötétben működjön csak 9 után.
3.: Milyen vetítővásznak ajánlotok hozzá? 150"-ban gondolkodom. Van olyan ami még 20eFt körül/alatt van, de már érdemes a vásárlásra? Csak vászon elég nekem, nem kell motoros meg állványos, azt csináltatok.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.