Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50951) aranymakk válasza Vhiktor (#50949) üzenetére


aranymakk
tag

Sajnos nem :( de köszönöm :R

(#50952) Morph76 válasza aranymakk (#50950) üzenetére


Morph76
aktív tag

Szívesen.

(#50953) cipofuzo87


cipofuzo87
tag

Haveromnál láttam egy Optoma UHD51 DLP projektort, és kicsit csalódáskeltő volt a képe. A színszaturáció elég gyenge volt, halvány, élettelenek voltak a színek az olcsó LG 4k TV-mhez képest. Az lenne a kérdésem, ha az Optoma képét 70%-ra értékelem, akkor egy 90%-os szint eléréséhez milyen típust ajánlanátok? 100% mondjuk egy Samsung QLED képe.

Cél a moziélmény, 4 méter szélességben szeretnék vetíteni vászonra, elég jól el tudom sötétíteni a szobát, sötétítő függönyökkel, de redőny nincs pl.

input lag még jó ha alacsony, vászon szélesség lehet kicsit kisebb is

[ Szerkesztve ]

(#50954) Vhiktor válasza cipofuzo87 (#50953) üzenetére


Vhiktor
veterán

4 méter széles képhez komoly fényerő kell.
Az az optoma kis dlp chipel rendelkezik ezért nem acélos a kontrasztja.
Projectiondesign f22, f32, f35 jó lehet 4 méter széles képhez.
Még az Epson gépek rendelkeznek nagy fényerővel.

Konkrétan f32-t láttam 4 méter széles képet vetíteni és kalibráltam is, nem optimális körülmények között is nagyon meggyőző volt.

Viszont az elég jól elsötétítés mellett soha nem lesz olyan képed mint egy QLED tv-jé, ahhoz fekete falak és mennyezet is kellene, meg egy nagyon komoly projektor is.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#50955) Ijk válasza cipofuzo87 (#50953) üzenetére


Ijk
nagyúr

Milyen színű falak, mennyezet volt ismerosodnel? Csak mert vilagosabb keptartalommal fehér falak között lesz 1:100 kontrasztod, míg egy ips lcd tud 1:1000-et. Fehér falakkal elég lehetetlen jó képet vetiteni.
Ezt a van redőnyom dolgot sosem értem. Vetitesnel az ablakon bejovo fény blokkolasa nem kepminoseg javító faktor, hanem alapvető feltétel hogy egyáltalán szóba kerüljön. Persze ALR vászon és egy fenyeros projektor sokmindent kompenzal, pl. feher falakat is.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#50956) cipofuzo87


cipofuzo87
tag

Fehér falai voltak, valami mezei vászonnal. Nem gondoltam, hogy ennyit számít, de most, hogy írtátok, már egyértelmű.
Most fogok lakásfelújítani, a tanácsotok alapján akkor a nappaliban sötétre festjük a szobát, és a komolyabb sötétítésre helyezzük a hangsúlyt.

Ez az ALR vászon viszont eléggé drága multság. Nagyjából 600eFt lenne a keret a vászon + fullhd projektorra, ami lehet használt is. Ezek alapján jobb, ha lejebb megyek képszélességben 3 méterre.

(#50957) Vhiktor válasza Ijk (#50955) üzenetére


Vhiktor
veterán

Fehér falakkal meg az 100:1 is eros tulzas. Feher falaknal ansi kontraszt jo ha megvan 30:1hez.

600ba beleferhet a 4 meter szeles kep, használt projektor eseten azokkal a modellekkel amiket irtam.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#50958) Ijk válasza Vhiktor (#50957) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nagyon ritka gyakorlatban az ansi fehér arány. Inkább 20% körüli, akkor meg magasabb a kontrasztod.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#50959) Rumcsaka válasza Vhiktor (#50957) üzenetére


Rumcsaka
tag

A 4 méter széles képhez ha olcsón tudok szerezni egy Epson 7400 vetítőt akkor az már nézhető képet biztosíthat egy sötét falakkal rendelkező szobában? (Igaz a kalkulátor szerint nagyjából 90%-ra ki lenne tekerve a Zoom mert ahogy számoltam a vetítő lencséje a vászontól 575-580 cm-re lenne)
Áldott Karácsonyi ünnepeket kívánok mindenkinek!🎄

(#50960) Cseneles válasza Rumcsaka (#50959) üzenetére


Cseneles
őstag

Natural módban lenne csak elég fényereje és teljesen nyitott írisz mellett ahol a kontrasztja mérten közel 3000:1 Ezt tudja full fényerejű módban kis szerencsével :)

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#50961) Rumcsaka válasza Cseneles (#50960) üzenetére


Rumcsaka
tag

Köszönöm a segítséget :R
Akkor full fényerejű módban kéne használnom így ahogy nézem hangosabb de nem baj mert két méterre lenne tőlünk...
Esetleg rendelkezik itt valaki ezzel a modellel otthon vagy esetleg tapasztalata valakinek?(képminőség szempontjából)
Esetleg erre a távolságra lencse/vászon 575-580 cm még melyik jobb lcd gép felelne meg 4 méter széles képhez?
DLP gépet még nem láttam így nem tudom megmondani hogy érzékeny lennék/lennénk e a szivárvány hatásra...

[ Szerkesztve ]

(#50962) Vhiktor válasza Ijk (#50958) üzenetére


Vhiktor
veterán

Így van csak sajnos azt nem szokták mérni. De fehér falak mellett az is nagyon harmatos.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#50963) Vhiktor válasza Rumcsaka (#50961) üzenetére


Vhiktor
veterán

Az az optoma amit fentebb említettél DLP gép volt.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#50964) Rumcsaka válasza Vhiktor (#50963) üzenetére


Rumcsaka
tag

Az nem én voltam... :D

(#50965) Vhiktor válasza Rumcsaka (#50964) üzenetére


Vhiktor
veterán

Valóban :D
Úgy látszik elkezdtek hatni a beiglik :D

Kellemes Ünnepeket mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#50966) Rumcsaka válasza Vhiktor (#50965) üzenetére


Rumcsaka
tag

:D

(#50967) elite.cs11


elite.cs11
senior tag

Sziasztok!
Azt jól sejtem, hogy 4k-s projektort nem igen találok fél misi alatt?

Illetve 3m-es nézótávolságra, 100 inch körüli képernyőátmérőhöz elég lehet a 1080p is? Persze tudom, hogy nagyon emberfüggő, de azért érdekel néhány válasz, mielőtt jobban beleásom magam :)
Kellemes ünnepeket!

[ Szerkesztve ]

(#50968) Vitatigris


Vitatigris
csendes tag

Sziasztok,
Egy pár hónapja boldog tulajdonosa vagyok egy Epson-Tw5650-nek.
Brutál jó. Imádom. :)) Itt egy kis videó róla. :R
https://www.youtube.com/watch?v=6j5wLKTIveM&t=84s

(#50969) Cseneles válasza elite.cs11 (#50967) üzenetére


Cseneles
őstag

4k eseten h szemmel meg tudd kulonboztetni a kepi reszleteket nem ulhetsz távolabb a vetitett kep szelessegenel. Ez azt jelenti h 100" eseten a maximalis tavolsag 226cm, 1/1 az arany. FullHD eseten ez a tav maximum 350cm. Vetitett kep szesessegenek a masfelszerese.

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#50970) elite.cs11 válasza Cseneles (#50969) üzenetére


elite.cs11
senior tag

Köszi, ez érdekes!
Kicsit filóztam, és valószínűleg marad egy 1080p-s projektor, nem biztos, hogy (MÉG) hajlandó lennék 500k+-t áldozni egy 4k projektorra :D

Esetleg van ajánlott 1080p-s projektor? Ahogy írtam 3 méterre, kb 240 cm széles vászon. A terv az hogy a plafonra lesz rögzítve
a falak kicsit fényesek (metálszínű), de napfény nem jut be.
És úgy gondoltam, hogy a tv-n játszom le a filmet és annak a képe lesz a projektorra küldve (bár gondolom ez már kb mindegyikkel lehetséges)

(#50971) Hiccusz válasza Cseneles (#50960) üzenetére


Hiccusz
csendes tag

Közelebb lesz az az 1500:1-hez. A 7400 nem egy kontraszt bajnok. Jóval gyengébb, mint a 9400. 4 m széles képet meg el kell felejteni ezzel.

(#50972) Cseneles válasza Hiccusz (#50971) üzenetére


Cseneles
őstag

Abbol induktam ki, hogy a 9300-nak megy ECOban a 17fl egy 135" gain 1.0 vasznon igy meg lehet 4m-en a 14-15fl full fényerejű modban. Fenyeroben nem hinnem h van kulombseg egy 7400/9400 kozott, fenyforras ugyileg megegyeznek persze tevedhetek is az lcd panelok mas tipusuak igy fenyateresztes szempontjabol lehet kulombseg. :U

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#50973) Rumcsaka


Rumcsaka
tag

Cseneles és Hiccusz :D hát most jól összezavartatok :DDD
Akkor felejtős lehet a 7400 a 4 méter széles vászonhoz szinte fekete színű falak melett :F
Így akkor ha ez nem lenne megfelelő akkor melyik vetítőt ajánlanátok olyan 2000 euró kürüli áron ami már UHD/HDR ready de natívan még 1080p?
Epsonéktól akkor a 9400 lenne a befutó?
De más LCD gyártok is szóba jöhetnek...ezt azért írom mert nekem régebben volt egy Epson 6700 csak idővel nem felelt meg mert kicsi volt a lencse eltolása ha jól emlékszem 60%...
A Sony modeljei meg nagyjából 2000 lumen alatt vannak sajnos...JVC?
DLP gépet még nem láttam működés közben ahogy már feljebb írtam így nem tudom zavarna e minket a szivárvány hatás...

[ Szerkesztve ]

(#50974) Rumcsaka


Rumcsaka
tag

Még azt szeretném ide írni ahogy már feljebb is írtam hogy a lencse/vászon 575-580 cm távolságban lennének egymástól maximum a jövőben ennyit tudok majd kihozni a szobából.
(Így nagy zoom tartományú gép kéne majd például olyan mint a 7400/9400)
UHD ready-t meg azért írtam mert sok full hd Blu-ray filmel rendelkezem és kevés köztük az UHD kiadás de mivel a natív UHD vetítők még nagyon drágák így abban még nem gondolkodok...
(A lejátszó úgy is a UHD-t le konvertálja SDR-re de a minőség változó így)

[ Szerkesztve ]

(#50975) Cseneles válasza Rumcsaka (#50974) üzenetére


Cseneles
őstag

Akkor felejcsd el az uhd hdr kepesseget es hasznaltan vegyel egy vizszim bright ProjectionDesign f32 gepet! Ez 4m szeles vasznon en11 objektivvel hozni fogja a 17-18fl fenyerosseget es abszolut felso kategoria a kepminosege! Egy keves oraszamos karcmentes gepet tudok eladót. Ez belefer a 2000€ ban :R

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#50976) Ijk válasza Rumcsaka (#50973) üzenetére


Ijk
nagyúr

Van olyan vetítő ami kielégíti az igényeidet, csak a 2000EUR után oda kell tenni még egy nullát. Felsőkategóriás Sony-k állítólag elég jók élességben, fényerőben, kontrasztban is, bár HDR ott is inkább papíron létezik.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#50977) Cseneles válasza Rumcsaka (#50973) üzenetére


Cseneles
őstag

Ekkora vászon mérethez már az 1 lámpa igen necces... JVC (2000lumen), Sony(1800 lumen) szerintem kevés lesz fényerőben még 2milla vételár felett is, ezek max 120" ig tudják hozni az elvártakat. Talán az Epson de csak ez is csak elvi síkon de ha full kakaón megy bent az izzó elég hangos a gép. Ha elengeded azt ,hogy új gépet szeretnél akkor 2lámpás profi DLP lehet opció. Barco/ProjectionDesign Vizsim színkerékkel 1,0 Gain értékű vásznon a gyártó garantálja a 14Fl fényerőt DCI-P3 90% szintér lefedettség mellett. Ha nagyobb fényerőt szeretnél akkor ugyan ez a típus Vizszim Bright színkerékkel 98% REC.709 színtérrel hozza a 17-18Fl-t. 27% külömbség van fényerőben.

[ Szerkesztve ]

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#50978) Cseneles válasza Cseneles (#50977) üzenetére


Cseneles
őstag

"The unique RealColor color management system offers color accuracy of only ±0.002 points along the XYZ axes. Integrators and users can use either the built-in color management suite, or a third party solution for properly calibrating to both 1D and 3D LUTs. Thanks to its high brightness output, it can be used with screens up to four metres wide at 14ftL, the standard for digital cinema."

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#50979) Rumcsaka válasza Cseneles (#50975) üzenetére


Rumcsaka
tag

Ez a ProjectionDesign f32 gép ugye ez már FullHD és 16:9 képaránnyal és ez olyan jó képpel rendelkezik?
(Sajnos jelenleg az eddig megspórolt pénzem a vetítőre csak 1100 euró környékén van...)
Egy kevés óraszámos karcmentes gép az nem semmi👍 :R (lehet megkereslek priváton ;) )
ljk :) :
Ezért is írtam azt hogy natív UHD vetítőben nem gondolkodok mert nagyon drágák...sajnos... :R

(#50980) Ijk válasza Cseneles (#50977) üzenetére


Ijk
nagyúr

Screenline 400x250-es diamond vásznat nézném (1.2 gain), fix keretes kivitelben + kétlámpás Projectiondesign használtan.
Filmezésre meg teljesen felesleges szerintem jelenlegi kompromisszumokkal a 4k. Kompromisszum a borzasztó magas felár, főleg hogy új készüléket kap jóformán csak natív 4k-val. Rezegtetőssel én nem foglalkoznék, ráadásul valami kis dmd-s vacakkal eldobni a jó képminőség lehetőségét a 4k miatt butaság.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#50981) Cseneles válasza Rumcsaka (#50979) üzenetére


Cseneles
őstag

Most nézem ,hogy erre a távra ahonnan vetítenél 575-580 cm és erre a 400*250cm képméretre EN13 Objektív az optimális. Sebaj, az is van.

ljk ..."Screenline 400x250-es diamond vásznat nézném (1.2 gain), fix keretes kivitelben + kétlámpás Projectiondesign használtan."

Ezt most így hirtelen nem értem :U vagy Nézne...

[ Szerkesztve ]

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#50982) BBéci válasza Cseneles (#50981) üzenetére


BBéci
titán

Olyan vásznat keresgélne. ;)

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#50983) Vhiktor válasza Rumcsaka (#50973) üzenetére


Vhiktor
veterán

Szerintem simán képes lenne 4 méter széles kép vetítésre, ez a calculator szeirnt is:
[link]
Még ha téved is 30-40%-ot akkor is megvan a 16 fl. Egyébként még a 12fl sem vészes. sok felső kategóriás projektort láttam 12 fl-t vetítve és teljesen rendben volt.

Az f32 valóban nagyon jó projektor, de 2 lámpa mellett nagyon hangos, főleg ha maxon megy mindkét lámpa. Ha ez nem zavar és nem kell a 3D akkor best buy lehet.

HDR-nél a széles színtért is figyelembe véve az Epson projektorok buknak kb 50% fényerőt REC.709-hez viszonyítva, ezt is jó észben tartani.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#50984) Cseneles válasza Vhiktor (#50983) üzenetére


Cseneles
őstag

Kalkulatort felejcsd el. 100 vetitot merzem. Meg veletlenul sem kozelitette meg a valosagot fenyeroben. Viszont az Epson szerintem max fenyeron 400*250es minimum gain 1.0 vasznon tudna a 14fl + fenyerom max fenyereju modban

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#50985) Vhiktor válasza Cseneles (#50984) üzenetére


Vhiktor
veterán

Tudom ezért is írtam, hogy 30-40%-ot csal felfele, legalábbis az eddigi méréseim alapján ez az átlag jött nekem ki.

Persze függhet attól is,. hogy az adott gép legvilágosabb képmódja és a kalibrált között mekkora a különbség.

Én mindig csak a kalibrálás utáni fényerővel foglalkozom, a többinek amúgy sincs semmi értelme.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#50986) Rumcsaka


Rumcsaka
tag

Emberek köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat és a segítséget ;) :R
(Már tisztul a kép...:DDD )

(#50987) Mik76 válasza Vhiktor (#50983) üzenetére


Mik76
senior tag

Elmeleti hdr kerdes.
Ha van az embernek egy projektora ami 1.0-as feher vasznon tud 1500:1 kontrasztot, akkor egy cinegrey 3d vasznon ahol a fehernek kb a negyede szurke a szine viszont 1.3 a gain meg mindig csak kb 8000:1 arany erheto el?
A hdr10 papiron 20000:1-nel kezdodik. Ehhez ez edes keves. Probalt valaki mar konkretan fekete alapu alr vasznat? Elmeletben azon mar meg lehet, nem?

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#50988) Cseneles válasza Mik76 (#50987) üzenetére


Cseneles
őstag

Saját peldat hozok fel... Nalam egy Epson EH-TW9300-as vetítő 101" gain 1.2 vasznon teljesen behuzott(-20) irisz allas mellett tudotg 7600:1 kontrasztot 18fl mellett. De ha kinyitottam teljesen az iriszt akko 35fl fenyero volt. Ha az irisz szabalyzast automatikusra raktam akkor meg mar nem tudta megmerni az Xrite a kontrasztot... Olyan nagy volt. Bar ezt nem ajánlom senkinek mert kufolyik a szeme olyan fenyero van vilagos jeleneteknel de csak szemleltetes keppen rohogve megvan az alltalad emlitett 20000:1 tobbszorose. Viszont ez csak kis vaszonmereten igaz....

[ Szerkesztve ]

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#50989) Mik76 válasza Cseneles (#50988) üzenetére


Mik76
senior tag

Ertem, koszi.
Igen ez mondjuk elegge baj a sotet kornyezettel. Az ember szeme sokkal kevesebb fenyt toleral mint kint a szabad eg alatt nappal. Lehet nekem majd a lezeres ust + alr kombo lesz a vegso megoldas mire ezek epkezlab arban lesznek. Lehet nem lenne precizre kalibralt a szinter, de vilagosabb kornyezetben nezni kello dinamikaju vetitett kepet az migren kimelo dolog lenne. :)

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#50990) Vhiktor válasza Mik76 (#50987) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ha fekete alapu vaszonra vetitesz akkor a fenyerod a beka feneke alatt lesz. Mar 0.6os alr vasznon is necces a 10fl fenyero.
Az on off kontraszt meg nem sokat szamit, max a sotet jeleneteknel.
Hdrnel meg a max fenyero a fontos a legalap hdr filmek 1.000 nitre vannak masterelve a projektor meg kis kwpen tud jo esetben 150-200at.

Egyebkent meg ha minel nagyobb a vászon gain erteke az nem csak a feher fenyerejet fogja megemelni hanem a feketeet is.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#50991) Mik76 válasza Vhiktor (#50990) üzenetére


Mik76
senior tag

Olyan vaszonra gondoltam ahol a gain 1 folott van. Az alacsonyabb 0.7-es gainnel rendelkezo vaszon minta nekem se tetszett. Az ilyen vaszon szerintem zsakutca.
Asszem pl a SI gyart fekete alapu magasabb gainnel rendelkezo anyagot. Az arat nem tudom, de gyanum szerint jopar ezer dodo... :D

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#50992) Vhiktor válasza Mik76 (#50991) üzenetére


Vhiktor
veterán

Hat arra kivancsi lennek de sok reményt en így latatlanban nem fuznek hozza :U

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#50993) Mik76 válasza Vhiktor (#50992) üzenetére


Mik76
senior tag

A videokon baromi jol neznek ki a vasznaik, de eloben meg egyiket sem lattam. Ami az araikat illeti, nem egy tomeg termek.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#50994) Ájvé válasza Mik76 (#50991) üzenetére


Ájvé
veterán

Írj Khaosz55-nek ő próbált már több fajta ALR vásznat. Magas gaines vásznak "csillognak" és hajlamosak hotspotra, egyébként ugyan úgy feketék ezek is vagyis nagy fényerő kell hozzájuk, magad gain csak annyit jelent hogy nagyobb a betekintési szög. 0,6-os gain azt jelenti hogy szemből még oldalra 30-30°-ban jól látható.
Szóval pont azt nem éred el amit szeretnél a kép ugyan úgy sötétebb lesz mint egy fehér vászon esetén.
Xyscreen elég jó alacsony gain mellett is, nekem is ezt ajánlotta Khaosz55.

(#50995) Vhiktor válasza Mik76 (#50993) üzenetére


Vhiktor
veterán

Videón elhiszem, hogy jól néz ki, de ez épp annyit ér mint videó alapján eldönteni, hogy egy projektornak milyen képe van. Tehát semmi következtetést nem lehet levonni belőle.
Főleg ha profi termékvideóról van szó, mert utómunkabán bármit megtudnak csinálni. Épp olyan ez mint a videojáték trailerek/demo gameplayek amik egytől egyig átverések és előre rendeltek vagy felvettek.
A lényeg a jó marketing és minden sz*rt el lehet adni akár csillagászati áron is, ha profi a marketing mögötte.

Khaosz55-el érdemes konzultálni Ő szerintem sokat tudna mesélni a süket marketing dumáról :)

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#50996) Stooner


Stooner
tag

Sziasztok!

Benq 1080ST projektorba rendeltem aliexpressről izzót, van rajta egy kis gyártási hiba. Szerintetek ettől a kis hibától hamarabb tönkremehet az izzó- elpukkanhat? Használhatom nyugodtan?

(#50997) Morph76 válasza Stooner (#50996) üzenetére


Morph76
aktív tag

Semmiség. Hasznáhatod nyugodtan, nem befolyásol semmit.

[ Szerkesztve ]

(#50998) Stooner válasza Morph76 (#50997) üzenetére


Stooner
tag

Köszönöm a gyors választ!

(#50999) Khaosz55 válasza Mik76 (#50987) üzenetére


Khaosz55
addikt

Volt nekem cinegrey 5d vászon mintám. Azt hiszem a 3D változat csak fix vászonba van. 10 euróért rendeltem az 5d mintát. A 4 féle ALR minta közül szvsz a legrosszabb volt. Külföldi fórumokon is sokat olvastam róla nagyon panaszkodtak a csillogásra. Az A4-es lap méretű minta is kegyetlenül csillogott, és a betekintési szöge is rossz volt kicsit oldalról már tolzult minden és fakult. Nem is tudtam volna elképzelni 120"-ban.
Itt egy német teszt elég sok ALR vászont tesztelnek alacsony magas gain értékűt. Nekem XY screen van a teszteben Deluxx Dark vision delux néven van, erre címkézik át a németek és adják német áron. Google fordítóval le tudod fordítani, ha nem megy a német. [link]

IS screen innovation nem láttam, viszont rákerestem mennyibe kerül, onnantól kezdve feleslegesnek is éreztem, hogy kell ilyen. Biztos jó, van róla csomó youtubeos videó ahol közönség tapsolja meg a vásznak szent Grálját :) . Ha jól tudom van Magyar forgalmazó is. Ha van náluk egyszer elmegyek megtekintem hátha beakciózzák.

(#51000) Ájvé válasza Vhiktor (#50995) üzenetére


Ájvé
veterán

Hát azért nem teljesen. Vannak videók amiken szemléltetik hogy sötétben illetve világítás mellett milyen a kép, vagy normál 1 gaines fehér vászon mellett mutatják milyen a kép.
Persze ez se tudja megmutatni a valóságot vagyis amit te saját szemeddel látsz, de ilyet felesleges elvárni. Arra jó hogy nagyjából lásd mennyit jelent ha beeső fényben használod.
Persze ebben is lehet átverés, ebben egyetértek, de jobb esetben vagyis minőségi termékek esetében szerintem azért erről nincs szó, ezért érdemes márkásat vagy ismert márkát választani, ott ha már lerakták a névjegyüket el lehet várni minőséget tőlük.

Mik76
Nem is lesz tömegtermék, aki eljut oda hogy tud ilyen anyagot fejleszteni és gyártani az nem fogja fillérekért árulni, ehhez kell infrastruktúra és mint írtad nem tömegtermék vagyis sose lesz tömeggyártás ebből (eddig legalábbis nem úgy tűnik, de ha az UST lézer projektorok véletlen populárisabbak lesznek, talán lehet belőle valami, de áruk miatt soha nem lesznek tömegtermékek).
Van már Xiaomi UST vászon az olcsóbb egyébként, de Xyscreen is hasonló árban van. Xiaomi vászon talán azért lehet jobb mert Bangoodról áfa mentesen tudod rendelni (pontosabban ők hozzák be és van rá biztosítás ha megvámolnák akkor kifizetik utólag a vámot).

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.