Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79851) Brekk válasza diegho (#79850) üzenetére


Brekk
addikt

P2417h-t venném egyértelmű. A soundbar tűrhető, én is azt használom, ha már dell akkor csak ráakasztok egyet, nem veszek más csipogót. Kicsit túlárazott, ez van.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#79852) diegho válasza Brekk (#79851) üzenetére


diegho
nagyúr

Ennyivel jobb a dell képe?

(#79853) diegho válasza diegho (#79852) üzenetére


diegho
nagyúr

Tovább futva a kérdést, ha már Dell, akkor hasonló áron van több Dell is, mondjuk nettó 60-ig a P2417H a legjobb?

(#79854) TomMusic válasza diegho (#79853) üzenetére


TomMusic
őstag

Én ilyet használok otthon, és a melóhelyen is, direkt ilyet vettem. Nálam a képminőség mellett a funkcionalitás is számított: USB hub, ami tök jól van elrendezve, masszív, stabil talp, szinte bárhogy állítható a kijelző (pivotot is tud), nem fénylik a káva, nincs semmi giccs, meg kamufunkció (mint pl, néhány monitornál írják, hogy vékony káva, aztán kiderül, hogy a kijelző pár centivel "beljebb kezdődik").
Lassan 1 éve használom, jó választás volt. :K
Szerk.: ja igen, ár/érték arányban szerintem még mindig ez a legjobb választás. Mármint ha az ember egy ilyen felszereltségű monitort keres. Játékra nem tudom mennyire jó, arra nem használom, de szerintem ha nem atomhardban nyomja az ember, arra is jó lehet.

[ Szerkesztve ]

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#79855) Brekk válasza diegho (#79853) üzenetére


Brekk
addikt

Eég jól szegmentáltak a típusok, olcsóbban csok olyan van ami ezzel azzal kevesebbet tud. Tehát szerintem nincs jobb választás, max más tudás van más áron.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#79856) plck


plck
tag

Sziasztok.

Szerintetek EZ jo valasztas lenne?Ha nem miert nem?

[ Szerkesztve ]

(#79857) Ferke77 válasza plck (#79856) üzenetére


Ferke77
aktív tag

Szia!

A melóhelyen az egyik monitorom ennek a kistestvére, ami 21'5"-os (igaz a H végű, amin nincs DP bemenet). Külsőre nagyon impozáns, oldalról nézve olyan, mint egy "papírlap" :D , és ez a "pezsgő" szín nagyon rendben van. Ami a képminőséget illeti, az is patent a saját mezőnyében. Szóval én rosszat nem tudok róla mondani. A játék egyedül a kérdőjeles, mert azt értelemszerűen nem űzöm munkaidőben... :DD

(#79858) Brekk válasza plck (#79856) üzenetére


Brekk
addikt

jó. :K

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#79859) fister


fister
tag

Sziasztok van 3 egyforma LG 23MP67VQ monitorom, amik balra lejtenek. Egymás mellé téve őket az aljuk összeér a tetejük meg szép hézagos. Bal oldal 10,5 jobb oldal 11 cm-re van az asztaltól :((( Biztos vagyok benne hogy nem egyedül nekem vannak ferde monitoraim (akár tvnél is előfordulhat), esetleg valakinek van-e ötlete mit lehet ezzel kezdeni?
Ebben a ph tesztben vannak képek a csodatalpról: [link]

(#79860) f4lcon válasza diegho (#79848) üzenetére


f4lcon
őstag

azt nem tudtam, hogy az áfás számla feltétel ;)
kalibrálni viszont nagyon sok más cég sem tud...

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#79861) diegho válasza f4lcon (#79860) üzenetére


diegho
nagyúr

Cégesen akarom venni és Brekk-től kalibrálva. Ha már veszek, akkor legyen kalibrálva. Még azt nem döntöttem el, hogy melyik cégre lesz.

(#79862) smiti válasza Brekk (#79829) üzenetére


smiti
addikt

Nézegetem még mindig a videokat az U2414H-ról,de nem tudom eldönteni, hogy tényleg a kijelzője olyan szemcsésen matt-e vagy csak rosszul látom?

Pl.: ebben : [link]

[ Szerkesztve ]

(#79863) benfolds


benfolds
őstag

bocs a hülye kérdésért, de ha garanciában cserél a dell egy monitort, akkor a garanciaidő nem indul újra, hanem az eredeti készülék garanciaideje vonatkozik rá, ugye? (még sosem garanciáztattam semmit)

(#79864) pinnacle válasza benfolds (#79863) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Főalkatrész csere esetén a garancia újraindul. Mondjuk nem tudom, hogy valaki betartja ezt?

[ Szerkesztve ]

(#79865) dugo_ válasza pinnacle (#79864) üzenetére


dugo_
veterán

Mondjuk nem tudom, hogy valaki betartja ezt?

A jogszabályt magát? Hát az ebben az országban valóban kétséges...

Bármilyen okból a hibás készülék helyett egy új készüléket adnak, újra indul-e a garanciaidő?

A szavatossági jog érvényesíthetőségének határideje a dolognak vagy jelentősebb részének kicserélése (kijavítása) esetén a kicserélt (kijavított) dologra (dologrészre), valamint a kijavítás következményeként jelentkező hiba tekintetében újból kezdődik.

Ilyen esetekben a kötelező jótállási idő egy éves időtartama, illetőleg a szavatossági jogok gyakorlására nyitvaálló két (adott esetben három) éves határideje a kicserélés (az új termék átadásának) napjától újraindul a teljes termék vonatkozásában.

(#79866) pinnacle válasza dugo_ (#79865) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Apple-nél is csak +3 hónapot adnak, ha nem hivatalos kereskedőnél vetted. Mondjuk számlát, garanciapapírt sem kérnek. Igaz nem új hanem felújított telefont adnak, de ez nem látszik.

(#79867) benfolds válasza dugo_ (#79865) üzenetére


benfolds
őstag

szerintem ezt úgy is lehet értelmezni, hogy a cserélt alkatrészre vonatkozik a garancia újraindulása, de a teljes készülékre (dologra) semmiképpen, az nincs is odaírva, hogy arra is. tehát hiába cserélik az egész készüléket, ilyen szempontból kvázi, mint alkatrészt, a készülékre (a dologra) nem indul újra a garancia. durva is lenne, szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#79868) Brekk válasza benfolds (#79863) üzenetére


Brekk
addikt

Egy éven belül újraindul, utána nem. Azt nem tudom h szabályos-e, de ez az eljárás. Viszont ők 1+2év garanciát adnak hivatalosan.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#79869) benfolds válasza Brekk (#79868) üzenetére


benfolds
őstag

hogy kell érteni, hogy 1+2 év?
arról van szó egyébként, hogy kaptam egy új monitort a hibás előző helyett, ami tök jó, de rájöttem, hogy egy másik típus kell nekem. ezt eladnám, mint új, bontatlan készüléket (ma hozta a futár), de nem tudom, hogy hogy hirdessem meg, ami a garancia részét illeti.
egyébként mennyiért lehet eladni a bolti árnál mennyivel olcsóbban lehet eladni egy p2417h-t, ha csak december közepéig van rá garancia?

(#79870) Brekk válasza benfolds (#79869) üzenetére


Brekk
addikt

Dec. közepéig gari? Az hogy sikerült? Ha dell cserélte egy éven belül akkor újra 3év van rá.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#79871) benfolds válasza Brekk (#79870) üzenetére


benfolds
őstag

nem egy éven belül cserélte, decemberben jár le a 3 év.

(#79872) Brekk válasza benfolds (#79871) üzenetére


Brekk
addikt

Akkor addig garis. Ha később más lejelenti utána nem fogják kicserélni.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#79873) benfolds válasza Brekk (#79872) üzenetére


benfolds
őstag

köszi, akkor meghirdetem úgy, hogy decemberig garanciális. a számlát gondolom elfogadják az új vevőtől is. nem kaptam semmi új papírt, csak jeleztem az ügyfélszolgálaton a problémát, kértek egy fotót a hibáról, két nap múlva itt volt az új cseremonitor. holnap jönnek a régiért. elég jó fej cég.

(#79874) kkp900 válasza smiti (#79862) üzenetére


kkp900
senior tag

Holnap megmondom neked ha megjön! :) Nagyon kíváncsi leszek ,hogy macbook pro 2015 retinához milyen lesz.Mivel nincsen lehetőségem monitorokat probálgatni ezért eldöntöttem ,hogy lerendelem ,ha nem lesz jó akkor visszamegy,és jön a Dell U2515 helyette WQHD felbontással.De plussz 30 ezer.Displayportal fogom összekötni.Láttam kettő videot is amin OSXet használtak rajta.Majd kiderül remélem tényleg jön holnap. :)

(#79875) pinnacle válasza benfolds (#79867) üzenetére


pinnacle
nagyúr

(3) Nem számít bele az elévülési időbe a kijavítási időnek az a része, amely alatt a jogosult a dolgot
nem tudja rendeltetésszerűen használni. A szavatossági jog érvényesíthetőségének határideje a
dolognak vagy jelentősebb részének kicserélése
(kijavítása) esetén a kicserélt (kijavított) dologra
(dologrészre), valamint a kijavítás következményeként jelentkező hiba tekintetében újból kezdődik

Főalkatrész, teljes csere esetén is érvényes. Viszont lehet ez csak 1 éven belül igaz, mert annyi a kötelező garancia, +2 évet már ők adták.

Mondjuk, ahogy korábban írták, a plusz garancia is újraindul. Lehet, hogy mégis jár a 3 év újra.

Ilyen esetekben a kötelező jótállási idő egy éves időtartama, illetőleg a szavatossági jogok gyakorlására nyitvaálló két (adott esetben három) éves határideje a kicserélés (az új termék átadásának) napjától újraindul a teljes termék vonatkozásában.

[ Szerkesztve ]

(#79876) Brekk válasza pinnacle (#79875) üzenetére


Brekk
addikt

Sztem pont emiatt írják úgy, hogy 1év jogszabály szereinti +2év gyártói garancia.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#79877) ssgk


ssgk
aktív tag

Sziasztok !

Elolvastam az összefoglalót de a véleményem hogy az ott leírtak elavultak mára...
A rossz" kategóriába jelölt márkák azóta rengeteget változtak és a kínai koppintott márkák kezdenek (vagy meg is haladják !!!) A márkás rermékeket ma 2017 ben.

Ezért is szeretnék úgy monitort venni hogy márkától eltekintve az érdekelne hogy valóban mit tud.

A lényeg hogy úgymond nagy képfrissítéssel rendelkezzen
Amit nem szabok meg (120 vagy felette )
A lehetō legjobb árú kéne értelem szerūen a profil kinézet lehet nyomi ha megvan a hd (vagy magasabb) felbontás.

Az higy IPS vagy TN ... Hát ez sajnos pénztárca korlátos.
Ha tudnátok ajánlani 120hz ipst olcsón" hálás lennék.

(#79878) TomMusic válasza ssgk (#79877) üzenetére


TomMusic
őstag

Szia,
Elolvastam az összefoglalót
Hát nem úgy tűnik ;]
Szóval legalább egy ársáv info kéne, mennyit szánsz rá...

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#79879) Elamaas


Elamaas
tag

Sziasztok!

Tudnátok nekem ajánlani 60 ezres kategóriában döntheő állítható magasságú monitort ? 22 24 col ips és led legyen jo betekintési szöggel matt képernyővel ?

(#79880) bence.bence2


bence.bence2
újonc

Sziasztok!
40-60k környékén keresek monitort. (nem hiszem h kevesebbért lenne)
Jelenleg 2 db 19"-es 4:3-as 1280x1024 monitorom van, újítani szeretnék.
Kevés játék néha becsúszik, így nem lenne rossz 5ms körüli válaszidő, de annyira nem prior.
Filmezek, dolgozok a monitoron, rengeteg több ablakos tevékenységet végzek.
Elvárások:
Min. 24", 2db hdmi vagy 1 hdmi 1 display port bemenet, ips1080p vagy jobb
örülnék ha lenne:
jack/digitális kijárat a hdmi és/vagy display porton jövő hangról, usb 3.0 hub, kikapcsolható monitor gomb világítás, állítható magasság, negatív dőlésszög ha ágyból nézném, 90 fokban elforgatható, ha jegyzetet olvasok

Több variációnak is örülnék, fő szempont a pénz :/

Előre is köszi!

(#79881) B@ldrick


B@ldrick
aktív tag

ASUS MX25AQ érdemes lehet megvételre, nem túl kicsi, olvasható jól 60cm-ről? Azt írtátok a Dell25-ös tesztben hogy rendben van ez a felbontás. Végignéztem youtubot de nem tudok dönteni, mindegyik kompromisszumos. PB278QR jó lenne de nem szép. Amit szeretnék: jó kalibrált IPS panel ~bevilágításmentes, 27", WQHD, 5ms, magasabb MHz és freesync előny, 100% sRGB, design (jól essen ránézni), szemkímélő, matt felület, magasságállítás előny, displayport, elfogadható ár ~130e, Asus-t preferálom.
Brekk: MX27AQ-re nem lesz mostanában sivatagi akció? :B 2 éves és drágult. Amazonon olcsóbb de se pixelgari se kalibrálás.

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌Ubuntu • OpenMediaVault • XPEnology ▌

(#79882) ssgk válasza TomMusic (#79878) üzenetére


ssgk
aktív tag

Bocsi ez lemaradt ... És jogos az olcsó relatív..
70 alatti árfekvésūek.

Erre gondolok:

https://prohardver.hu/tema/milyen_monitrotr_a-tol_z-ig_es_a_leg_kisebbtol_a_l/hsz_8452-8452.html

Mert szerintem se az asus se a benq se a lenovo se az lg nem híglevū' monitorokat dob piacra... Persze minden márka alatt vannak jó és rosszabb termékek de álltalánosítva elég jók ezek is..

[ Szerkesztve ]

(#79883) Brekk válasza B@ldrick (#79881) üzenetére


Brekk
addikt

Pár ezres füles jár hozzá most, de nem lesz más akció. H277HU van még, de az is drágább mint 130e. MX25AQ jó monitor nagyon, de megkérik az árát.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#79884) banán007


banán007
tag

Sziasztok!

Monitorvásárlás előtt állok, amire használnám: főleg programozás, játék (CS:GO például), néha kisebb grafikai munkák (honlap design főleg) . 27" méretet néztem 1440p-ben, eddig a BenQ GW2765HT a kiszemelt. Hasonló árban (vagy egy kis plusz felárért cserébe) esetleg van valami jobb ezekre a felhasználásokra?

[ Szerkesztve ]

(#79885) KüLÖNc


KüLÖNc
tag

Sziasztok,

Dell U2311H monitoromat cserélném hamarosan, szeretném, ha az új monitor az alábbi feltételeknek felelne meg:

-144 hz
-Legalább 27" képátló
-IPS kijelző
-Freesync (lehetőleg minél nagyobb tartományban legyen aktív)

Játékra és sorozat nézésre használnám.

Köszi szépen!

Üdv,

Különc

(#79886) Brekk válasza KüLÖNc (#79885) üzenetére


Brekk
addikt

MG279, XF270HUA

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#79887) Brekk válasza banán007 (#79884) üzenetére


Brekk
addikt

Jelenleg nincs, nagyon jó áron van most...

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#79888) megaandrew


megaandrew
tag

Sziasztok!

Az LG 21:9-es 29 colos monitorai között vacillálok. Az eddigi kiszemeltek:
LG 29UM69G-B
LG 29UM59-P
LG 29UM68-P
LG 29UM58-P
A kérdésem az lenne, hogy Ti melyiket választanátok és miért? Van komolyabb különbség is az egyes modellek között mint a talp-, kávakialakítás, freesync támogatás, csatlakozók és hangszóró? A panelek különböznek valamiben?
Illetve még annyi, hogy nvidia kártyával is tudom-e 75Hz-en használni 2560*1080-as felbontáson? (a gyártó oldalán nem teljesen egyértelmű és néhány kereskedőnél csak 60Hz van megjelölve)
Ha valakinek van valami jobb tippje monitorválasztás szempontjából, szívesen meghallgatom azt is.
(keret 80eFt, főbb felhasználás: gaming, filmezés, böngészés, youtube)

(#79889) kkp900 válasza Brekk (#79851) üzenetére


kkp900
senior tag

Hello!Ma érkezett meg tőletek rendelt Dell U2515H monitor.Minden tökéletes vele eddig .Csak most vettem észre,hogy a laptop azt írja ki a beállításokban a( macbook pro Retina 2015 Earlyvel használom) ,hogy 59,88 hz van.Szóval nem 60hz a monitor.Displayport mini displayportal vannak összekötve.Hogy ez most hiba e esetleg ?És inkább csere legyen vagy mi a helyzet ezzel a 60hz -el.Eddig minden monitornál azt írta ki ,hogy 60-an HZ! :U

[ Szerkesztve ]

(#79890) dunc válasza kkp900 (#79889) üzenetére


dunc
nagyúr

Az soha nem pont 60, nincs miért aggódnod.

[ Szerkesztve ]

(#79891) TomMusic válasza Elamaas (#79879) üzenetére


TomMusic
őstag

Szia,
Én csak a szokásost tudom ajánlani: Dell P2417H. :U

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#79892) Brekk válasza dunc (#79890) üzenetére


Brekk
addikt

:K

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#79893) benfolds válasza Brekk (#79876) üzenetére


benfolds
őstag

akkor ezt a garancia részét kérdőjelesnek hirdetem meg. viszont közben elkezdem elbizonytalanodni, hogy mi is legyen helyette...szép-szép az u2417h, de nem érzem benne azt a pluszt, ami megérne +20 ezret a p2417h-hoz képest. ahogy olvasom, az ips glow a samsung panel miatt egy picit több is, mint a p24-nél...ha nem nézne ki annyira jól, ejteném is. nem úgy az u2515h-t, ami már ugye qhd felbontás és csak további +14 ezer. és itt legalább tudom, hogy miért fizetek pluszban. csak félek tőle, hogy netezéshez nagyon nem lesz jó, pláne ha full screenben tolom a böngészőt, mint szoktam full hd-n. :DDD (lehet nevetséges, de full hd-n még okés sztem)
ráadásul, gondolom a vga kártyám is nagyon gyenge hozzá (ati radeon hd 4350 512 mb)
kérnék egy kis segítséget.

(#79894) thomasvold válasza Brekk (#79892) üzenetére


thomasvold
őstag

Brekk, HP Omen lesz esetleg nálatok? Jövő héten vennék monitort, de még nem tudom melyik legyen. Ami biztos: 32", VA panel, max olyan 180 ezer körül. Van pár kiszemelt, jövő héten elmegyek megnézem őket élőben, ha lehetséges. Erre a HP Omen-re épp most találtam rá, de nálatok nem látom.

(#79895) Brekk válasza benfolds (#79893) üzenetére


Brekk
addikt

Ez helytálló amit leírtál. :) Az u2417h sztem jó, tegnap is kalibráltam egyet és eléggé rendben volt. Feketéje is. De nem igazán nagy előrelépés a P hez képest. Az U2515h már valós előrelépés, és ha nem játszol akkor a vga-d is simán elbír vele.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#79896) Brekk válasza thomasvold (#79894) üzenetére


Brekk
addikt

Mindjárt felvesszük. Hozunk ha megnéznéd, privizz pls.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#79897) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Ha nem találok a geizhals.eu oldalon megfelelő monitort, akkor olyan nem is létezik?
Vagy ez az adatbázik sem teljes?
Lehet, hogy régebbiek között kellene keresnem.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#79898) benfolds válasza Brekk (#79895) üzenetére


benfolds
őstag

köszi. és attól nem kell félnem, hogy nagyon pici lesz minden a qhd-n?

(#79899) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Helló!

Tudtok mondani jobb monitort a Samsung C27F581FDU monitornál filmnézésre 100k alatti kategóriában?

(#79900) haly


haly
őstag

Sziasztok!

Az adatlapomon található öreg ASUS VW 202 1680x1050 5ms a mai nap megadta magát. :( R.I.P.

Nyilván már csere-érett volt egyébként is, de most eljött az idő, hogy valami leváltsa.

Körülbelül 40 ezret szánok az új monitorra.
Cél a játék, filmezés, netezés. Teljesen átlagos használat, talán átlagnál picit több játékkal...:)

Egy ilyet néztem ki: ASUS VZ229HE

IPS, 5ms, fullHD, 21.5"

Gyakorlatilag több nem is kell nekem. Szívesebben vennék 21-21 incheset, ugyanis a mostani is elég nagy volt, ezért inkább a kisebbeket nézem.
5ms, ahogy a régi, IPS, biztos szép színe van. <- Ezzel a mondattal szerintem el is árultam, mennyire nem értek a monitorokhoz.

Kérdésem az lenne, hogy a topiklakók rámondják-e az áment, avagy a monitor vásárlásáról lebeszélnének. Utóbbi esetben mit javasolnátok? :)

Köszi előre is! :R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.