Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80051) Scrofa87


Scrofa87
újonc

Sziasztok!

DELL P2717H, DELL SE2717H és LG 27MP59G között vacilálok. Az LG modellje felé húz a szívem a sok gaming feature miatt, ugyanis 99%-ban játékra használnám. Az állvány minősége/erőssége számomra mindegy (földrengés ritka Baranyában és az asztalt se szoktam verni mérgemben :D ). A kérdésem az lenne, hogy ezen LG modell panelje felveszi-e a versenyt a sokat ajánlott DELL-ek paneljeivel képminőség és sebesség tekintetében? Játékos célra javasolt-e az LG vétele a két DELL-el szemben?

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#80052) Brekk válasza Scrofa87 (#80051) üzenetére


Brekk
addikt

Reggel kalibráltam egy ilyen LG-t és nagyon jó lett az eredmény, hozzátéve, hogy a gyári 50es kéket 30 körülig kellett visszahúzni, hogy fehér legyen a kép. Tehát mérési eredmények alapján nem rossz cucc.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#80053) diegho válasza Brekk (#80052) üzenetére


diegho
nagyúr

Glow mennyire zavaró az LG-n? Ki lehet fogni belőle majdnem tökéletes példányt?

(#80054) Scrofa87 válasza Brekk (#80052) üzenetére


Scrofa87
újonc

Köszönöm szépen a gyors választ. Tehát jó opció ez az LG, és érdemes lesz hozzá kalibrálást is kérnem. A pixelgarancia a weblapotokon leírtaknak megfelelő ennél a modellnél is, mint a DELL-eknél? A bolti vizsgálatra és a 20 napra gondolok.

(#80055) Brekk válasza diegho (#80053) üzenetére


Brekk
addikt

Glow van mindegyiken, ez az IPS velejárója. Én abban nem hiszek, hogy két típus között eltérő lehet a jelenség, sztem ez inkább csak érzetre tűnhet eltérőnek. A bevilágítás már más tészta, ott vannak jobbak, közel tökéletesek, ésrosszabbak. LG nél a minőségellenőrzés, főleg az olcsóbb típusoknál nem az igazi ilyen szempontból, vállalhatatlanul bevilágítós monitorokat is simán kiadnak a kezeik közül. PErsze szó nélkül cserélik, csak nem értem minek kell bepróbálkozni.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#80056) havri1


havri1
félisten

Vettem ma egy AOC I2281FWH monitort gyereknek. Bal alsó sarkában van egy folt. Nem pixel hiba, hanem a panel és az üveg között van egy szemét, piszok stb. Ha az egeret pl odahúzom, az egér fölött látszódik. Érdekes. Mintha az front "üveg" belsején lenne.
Érdemes reklamálni emiatt? Van erre garancia?
:R

havri

(#80057) tomyka74


tomyka74
senior tag

na most ,hogy jobban belerágtam magam a monitor témába olvastam teszteket a DELL-ekről, "P" szériáról és hát abban is LG display van az újabb "U" szériában pedig SAMSUNG display van!
akkor kérdezném,hogy mitől nem mindegy ,hogy a 3 közül melyik tipust veszem mikor mind a háromban cirka ugyanaz a kijelző van? mi lesz a külömbség köztük (összeszerelés,menü,külső vagy mi)?

[ Szerkesztve ]

(#80058) Brekk válasza havri1 (#80056) üzenetére


Brekk
addikt

Kopogtasd meg, leesik. A monbitorok kb 20%-ában van ilyen, van hogy szállítás közben rázódik bele. De ugyanúgy ki is jön.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#80059) Brekk válasza Scrofa87 (#80054) üzenetére


Brekk
addikt

Igen ugyanúgy vonatkozik rá a 20 a kibőviítettel, de 3 nap pedig alapból van minden LGre.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#80060) Ciccuka válasza havri1 (#80056) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ilyen apró poratkaszerű bogarak előszeretettel másznak bele a monitorok kijelzőibe, ott el is pusztulnak (és pixelhibának néz ki).

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#80061) deja vu válasza tomyka74 (#80057) üzenetére


deja vu
addikt

Ja tökügyanaz :K , például a ~180 ezres Dell U2713H-ban (már nem kapni) ugyan az a panel van mint a 620 ezres Eizo CG277-ben, akkor miért léteznek ilyen balfa..ok, akik kifizetnek ennyi plusz pénzt? :) De gyökerek! Ezentúl nem ajánlok Dell-t :( , mivel Samsungot használnak, és hát a Samsung biztos jobb Samsung displéyyel.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#80062) Brekk válasza deja vu (#80061) üzenetére


Brekk
addikt

Ennél konstruktívabb választ is adhatnál. :P

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#80063) deja vu válasza Brekk (#80062) üzenetére


deja vu
addikt

Konstruktívat szeretnél, tessék: A kereskedők a legkárosabbak, mert rátukmálják az emberre a drága monitort, holott a szeretett Samu harmadáron hozza ugyan azt mint a túlhypeolt Dell. :P

Most megyek az éjféli Majmok bolygójára, gondoltam egy kicsit marhulok előtte. Ma már lehugyozott egy Csivava :DDD , ma már nem lehet komolynak lenni.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#80064) tomyka74 válasza deja vu (#80061) üzenetére


tomyka74
senior tag

:Y :C :R :DD

(#80065) Elamaas


Elamaas
tag

Sziasztok!

Tegnap voltam bent megnézni egy két boltban a monitorokat és hát a Dell márkát néztem ki magamnak. A p2317H és a p2417H között vacilláltam végül az előbbit rendeltem be a magról 49900 ért míg az utóbbi 13 ezerrel drágább volt. Gondoltam 1 col nem ér meg 13 ezret nekem. Kérdésem az hogy Jól döntöttem-e? Valóban csak ennyi a különbség a két monitor között?

További kérdésem az hogy olvastam kalibrációkról és mennyire érdemes ezt elvégeztetni a p2317H-n ? Mikor kihozzák és összerakom ahhoz képest mennyit számít színekben és egyéb képminőségben hogy kalibrálták-e vagy sem? (eddig egy monitoromon sem végeztettem ilyet)

Köszönöm a válaszaitokat előre is.

(#80066) Forestgreen


Forestgreen
aktív tag

Tegnap rendeltem egy LG 27UD68-W monitort. (125 ezer forint volt)

Vannak talapszataltok erről a modellről? Van itt PH!-n teszt róla, de jó lenne vásárlói szemszögből is egy-két pro és kontra...

Köszi!

MSI Z690 Torpedo + Core i5-12600K+Noctua NH-D15S, EVGA RTX 2070 XC Gaming, 1 TB SSD, ADATA 2x 16GB DDR5 Corsair Crystal 680X RGB

(#80067) laskr99


laskr99
addikt

Üdv!

Haver megbízott azzal,hogykérdezzem meg milyen monitort ajánlotok neki.

Keret:260K
Csak játékra
27-40"
21:9 vagy 16:9 képarány

GTX 1080 strix-ről hajtaná.

Előre is köszönöm! :R

(#80068) AxBattler válasza laskr99 (#80067) üzenetére


AxBattler
félisten

G-sync-el:
Acer Predator Z321Qbmiphzx
Acer Predator Z301Cbmiphzx

G-sync nélkül:
ASUS MX34VQ
LG 34UC99-W

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#80069) f4lcon válasza deja vu (#80048) üzenetére


f4lcon
őstag

megpróbáltam, de nem megy, sem DisplayPost-on sem HDMi-n keresztül a 75Hz
újraindítom, és kiírja a monitor, hogy nincs támogatva
valamit nem jól csinálok?

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#80070) Brekk válasza AxBattler (#80068) üzenetére


Brekk
addikt

A Z321Q sztem csakFullHD-s azt ne.A Z301 szupicucc. A legjobb gamer most sztem a Z35P.
27"banmegott azXB271HUés a PG279Q.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#80071) Brekk válasza Forestgreen (#80066) üzenetére


Brekk
addikt

Sztem jó monitor, szép is jóa képe,mért adatok is rendben. A nem állítható talp csaka negatívum, dea jó ár kompenzál érte sztem...

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#80072) atenza


atenza
senior tag

Sziasztok, erről vélemény?

öcsémnek lenne játékra

AOC G2460VQ6

(#80073) AxBattler válasza Brekk (#80070) üzenetére


AxBattler
félisten

A felbontás nem volt feltétel, a keret viszont 260k HUF, szóval a Z35P nem játszik, bármilyen állatnak is tűnik.

Z301-et venném én is ezek közül, ha nem lenne ívelt... :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#80074) AxBattler válasza atenza (#80072) üzenetére


AxBattler
félisten

Ennyiért inkább vegyél apróról Dell P2214H-t, vagy boltból Asus VZ229H-t, vagy ha Radeon-t használ, akkor LG 22MP68VQ-P-t.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#80075) ssgk


ssgk
aktív tag

Sziasztok !
Megint én ! :DD

A kérdés megint 2 lg között.

A 24gm79g nem játszik mert nvidia kártya melllé nem kell fríszájnsz...
De a 24GM77 és 24GM77-B között különbség ? :X
Se az lg oldalán se sehol nem láttam a B verzióról leírást spect.
Csak elírják a vebshop ok ?

(#80076) laskr99 válasza AxBattler (#80073) üzenetére


laskr99
addikt

Bocsi kifelejtettem a 4K-t.

(#80077) atenza válasza AxBattler (#80074) üzenetére


atenza
senior tag

Rendben, köszi, de nem jobb játékra a tn paneles a gyorsasága miatt? Tudom hogy IPS-nek szebb a képe, de de nem tudom mennyivel lassabb. Nvidiája van amúgy.

(#80078) AxBattler válasza atenza (#80077) üzenetére


AxBattler
félisten

Szvsz az 1ms önmagában nem olyan nagy trúváj, a képfrissítés is magas kellene, hogy legyen: 120Hz+
Ráadásul az olcsó TN panel sem fog túl sokat hozzáadni a játékélményhez...

(#80076) laskr99
Akkor én az Asus-t venném.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#80079) atenza válasza AxBattler (#80078) üzenetére


atenza
senior tag

Oké, köszi! Tudnál még adni 24"-osra is ajánlást légyszives mondjuk 40-50k környékén?

[ Szerkesztve ]

(#80080) AxBattler válasza atenza (#80079) üzenetére


AxBattler
félisten

ASUS VN247HA, használtan Dell P2414H, ill. apróról új P2417H-kat árulnak, garival, 45k HUF körül.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#80081) laskr99 válasza AxBattler (#80078) üzenetére


laskr99
addikt

Megnéztw őket. Azt mondja lehet az Asus lesz. Talált egy ilyet: [link]

Ez milyen?

(#80082) AxBattler válasza laskr99 (#80081) üzenetére


AxBattler
félisten

Annyiért drága, egyébként szvsz nem rossz, de az Asus jobb.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#80083) ssgk


ssgk
aktív tag

A médiamarkt csak akkor éri meg ha valami akciós v kifutó...
Túláraznak mindent...

(#80084) diegho


diegho
nagyúr

Ez miért ilyen olcsó itt? P2317H 46k-ért

(#80085) Brekk válasza diegho (#80084) üzenetére


Brekk
addikt

Üzlet nélküli webshop, külföldi nagyker készletet listázza.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#80086) diegho válasza Brekk (#80085) üzenetére


diegho
nagyúr

Így gondolom az itthoni gyári garancia is kérdéses.

(#80087) Cyberbeni válasza atenza (#80077) üzenetére


Cyberbeni
addikt

"jobb játékra"

Ez elég relatív. Single meg coop-nál én inkább nézek szebb képet, mint egy kicsit rövidebb válaszidőt.

De ha versenyszerűen tolsz PvP játékot, akkor 240Hz 1ms meg gép amivel 240fps-el megy röccenésmentesen. De ha elég jó vagy ahoz, hogy ez lényeges különbség legyen, akkor ezt ingyen kapod.

Szerintem.

(#80088) benfolds válasza Brekk (#80085) üzenetére


benfolds
őstag

de hogy lehet ennyire igénytelen a honlapjuk? teljesen ilyen "szarunk bele" a leírások, meg minden...

(#80089) Brekk válasza benfolds (#80088) üzenetére


Brekk
addikt

Ilyen árakba ez fér bele. :DDD

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#80090) Franklin válasza ssgk (#80075) üzenetére


Franklin
addikt

Én akkor is a 24GM79-et venném, mert egy árban vannak és később még jól jöhet a Freesync - de minimum jobban eladható lesz.

(#80091) benfolds


benfolds
őstag

monitort milyen postával vagy futárszolgálattal érdemes küldeni? a magyar postára rá lehet bízni? biztosítást érdemes kötni rá, nem drága?

[ Szerkesztve ]

(#80092) piero86 válasza benfolds (#80091) üzenetére


piero86
aktív tag

Én fürgefutárnál szoktam rendelni háztól-házig szolgáltatást.

(#80093) ssgk válasza Franklin (#80090) üzenetére


ssgk
aktív tag

Nem terveztem amd re váltani nem vagyok nvidiabu*i de ezt tudom :D
Eladhatóság... Nem rossz nézōpont, de szerintem nálam fog elhunyni :D Meg gondolom.

(#80094) diegho válasza ssgk (#80093) üzenetére


diegho
nagyúr

Csak simán a 75Hz is egy jó dolog. Kipróbáltam CRU-val a régi monitoromat és látom a különbséget desktop-on. Simábban mozog az egér (mondjuk a monitor nem bírja, mert érdekes hangot ad, így fél perc után visszalőttem 60-ra). Szerintem érdemes olyan monitort venni, ami 75Hz-es, vagy 75Hz-re lehet tuningolni.

(#80095) 2thletme2day válasza Brekk (#80070) üzenetére


2thletme2day
őstag

Miben tartod jobbnak az általad említett Z35P-t mint az X34-et vagy a PG348Q-t? Komolyan érdekel mert pont ilyen gamer 21:9-es monitorban gondolkozom.

Amúgy 60 Hz-hez képest a 100Hz mekkora előrelépés? Van szembetűnő különbség? Próbáltam videótkat keresni a témában de nem sok sikerrel jártam.

[ Szerkesztve ]

(#80096) benfolds válasza piero86 (#80092) üzenetére


benfolds
őstag

ez jó, köszi, de ahogy látom nem vállalnak felelősséget a csomag tartalmának estleges sérüléséért...

(#80097) piero86 válasza benfolds (#80096) üzenetére


piero86
aktív tag

Mondjuk monitort még nem adtam fel itt, de biztosítás kérhető a csomagra.

(#80098) rvs válasza Brekk (#80070) üzenetére


rvs
aktív tag

Tftcentralon anno nagyon tré eredményei lettek a z35p-nek bevilagitas és uniformitas tekintetében. Élőben sokkal jobb vagy válogatott panel volt nálad? ;)

Más téma; a limscave-n van egy chg70es Samu review, de sajna csak a szokásos... akar jó is lehetett volna érzés. Papíron jó, de se normál HDR, se jól működő local dim zones, van helyette pink trail, pixel inversion és minden egyéb...

(#80099) Elamaas


Elamaas
tag

Azt meg tudná mondani nekem valaki, hogy a Dell P2317H tud-e menni 60 hz felett ? (75 hz mondjuk)

(#80100) Elamaas


Elamaas
tag

Ja és mennyire számít amugy ha csak 60 hz-en megy?

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.