Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80401) Brekk válasza Radomer (#80400) üzenetére


Brekk
addikt

Privizz, mert elfeledem.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#80402) deadwing


deadwing
addikt

Íme a Brekk által kalibrált LG 34UC79G.
Azon a kontraszton meglepődtem, elég jó lett.
Várom a holnapot nagyon :K

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#80403) mlinus


mlinus
őstag

sziasztok,

IPS paneles 144hz-s 27 colos gsync monitort keresek, ahogy látom még mindig a PG279 és XB271 a nyerő, viszont tavaly amikor néztem őket, nagyon nagy szerencse kellett egy olyanhoz aminek a panelje jó minőségű is volt.

Javult-e már a helyzet, vagy inkább várjak újabb modellekre? Lottózni nincs annyira kedvem már. :(

(#80404) AxBattler


AxBattler
félisten

Hmm... ez az Iiyama G-MASTER G2530HSU-B1 mintha az Acer KG251Q-nak lenne az ikertestvére, és 57k HUF-ért már itthon is kapható.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#80405) sutyesz96


sutyesz96
őstag

(Rugalmas) 50-60 ezer forintos kategóriában van jó, hangszóróval is felszerelt lehetőleg 27" monitor?

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#80406) tomyka74


tomyka74
senior tag

üdv!
Dell P2417H monitoron hol tudok gammát állítani vagy csak a fényerővel tudok variálni?
én nem találom a menüjében. a fényerő meg nem olyan mint a gamma mert a fényerőt veszem le az egyben szürke árnyalatot is ad a képnek nem csak sötétít!

(#80407) Brekk válasza mlinus (#80403) üzenetére


Brekk
addikt

Van PG279Q ból hibátlan, csak keresni kell.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#80408) Brekk válasza tomyka74 (#80406) üzenetére


Brekk
addikt

Ahh p2417h-ban nem találok gamma állítást. :(

[ Szerkesztve ]

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#80409) #92275200


#92275200
törölt tag

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni a választásban, mint hozzáértők.

Munkára (szoftver tesztelés, nagyon sok netezés, olvasás, word bámulás) keresek megbízható monitort. Szeretném magán célra is felhasználni -ha már veszek- és szabadidőmben a fenti netezést még kiegészítené sok filmezés, szeretem a jó minőségű HD látványokat :D

Dell monitorokat nézegettem, eddig ezek voltak a legszimpatikusabbak. Szerintem az oázistól fogok rendelni, jókat hallani róluk és van kalibrálás is.
No de melyiket? Ez itt a kérdés.

Igényeim:
23-24" kijelző, legalább 1920x1080 felbontás, IPS kijelző és a lehető legminimálisabb bevilágítás és elszállításos garancia. Bleed minimalizmus nagyon fontos, inkább a filmek miatt (ha filmezek nem szeretném pl a 16:9-es képarány fekete csíkjainál a bevilágítást nézegetni).
Notebook lenne kikötve monitorra és azon mivel kevés az USB, azért előny ha van rajta plusz hub, de nem lételem :)
A kék fény kibocsátás lényegében mindegy, mert van kék fényt szűrő lencsével rendelkező szemüvegem.

Jelöltek:
S2318H (tudom, hogy fényes, meg nincs usb hub, de tetszik :). Filmezésre biztos király. )
P2317H
U2414H (ez már kimeríti a keretem, de belefér).

A P szériás dellekre még mindig prémium gari van? Bármilyen pixelhiba stb esetén cserélik, régen így volt. Az U széria nem tudom, hogy ilyemsi garancia rendszerrel rendelkezik-e, vagy mennyire érdemesebb azt megvenni?

Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

(#80410) TomMusic válasza #92275200 (#80409) üzenetére


TomMusic
őstag

Én a P2417H-t használom arra, amiket írtál, és bevált. :K
Nekem a Delltől csak a P kategória tetszik, a többi kicsit giccsesnek tűnik, és cserébe kevesebbet is tudnak.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#80411) tomyka74 válasza Brekk (#80408) üzenetére


tomyka74
senior tag

igen én sem köszi,így kénytelen voltam az Nvidia vezérlőpultban állítani.

(#80412) AxBattler válasza #92275200 (#80409) üzenetére


AxBattler
félisten

Ha számít a filmezés, és nem lesz grafikus munka, akkor az AMVA paneles monitorokat jobban ajánlanám, pl.:
IIYAMA X2483HSU-B2
IIYAMA XB2483HSU-B2
BenQ GW2470H(M)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#80413) Lalas válasza deja vu (#80354) üzenetére


Lalas
csendes tag

Köszi a választ, utána nézegetek.

(#80414) deadwing válasza deadwing (#80402) üzenetére


deadwing
addikt

Kellene kis help. Kaptam egy icm profilt.
Megjött a monitorom, elolvastam az oázis oldalán a profil alkalmazás módját.
Az utolsó pontnál van egy kis gondom, miszerint a "windows kijelzőkalibrálás használata" checkbox nem aktív.
Elképzelhető, hogy win10 esetén már erre nincs szükség?
Restart után kiírta ugyanis, hogy módosultak a kijelzőre vonatkozó beállítások.
Hogy tudom ellenőrizni, hogy valóban aktív-e a profil és az is marad mindig?

Az is fura nekem, hogy a profil nevében benne maradt a teljes elérési útvonal, ahova mentette Brekk a profilt az ő gépén. Nálam nincs EIZO user :) Mondjuk ezzel együtt tudok élni :)

Itt a kép:

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#80415) Brekk válasza deadwing (#80414) üzenetére


Brekk
addikt

A LUTmanagerrel tudod ellenőrizni a profilt, ha nem egy 45 fokos görbe van az ábrán, hanem valóban egy görbe akkor működik. a Progi ingyenesen letölthető. Az elérési útvonal mindenkinek benne van, ezt aszoftver csinálja, nem tudunk vele mit kezdeni. A checkbox sztem itt nem játszik.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#80416) coleen


coleen
aktív tag

Sziasztok,

Kérlek, hogy ajánljatok monitorokat, amelyek megfelelnek az alábbi paramétereknek:
- 4K (UHD) felbontás
- 31-32" méret
- min. 60Hz panel
- lehető legkisebb mértékű bevilágítás,
- és mindenképpen PWM mentes legyen.

30%-ban játékra, 70%-ban munkára (excel) és átlagos felhasználásra kellene.

Árkeret: ~250 eFt

Köszönöm,
Coleen

[ Szerkesztve ]

(#80417) deadwing válasza Brekk (#80415) üzenetére


deadwing
addikt

Megnéztem, köszi, de sajnos ez 45 fokos és csak kék. :)
Próbálkozom még.

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#80418) deadwing válasza deadwing (#80417) üzenetére


deadwing
addikt

Lehet hülye kérdés... a driverét fel kell raknom?
;]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#80419) deja vu válasza coleen (#80416) üzenetére


deja vu
addikt

Acer B326HK már jófajta.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#80420) IGN85 válasza IGN85 (#80399) üzenetére


IGN85
csendes tag

Még felmerült egy kérdésem:
Azokat a monitorok, amiken van USB hub, milyen csatlakozóval kell
a géphez kapcsolni, hogy a Hub is működjön? HDMI-vel csatlakoztatva működni fog a Hub is?

Nem feltétel nálam, hogy legyen a monitoron HUB, csak kíváncsi vagyok.

Van valami amit ajánlanátok? Köszi a segítséget.

(#80421) coleen válasza deja vu (#80419) üzenetére


coleen
aktív tag

Szia,

Köszönöm a tippet, nem tűnik rossznak. Ahogy nézegetem az Oázis weboldalát, van az LG-nek egy brutál nagy, 43 colos IPS monitora. Erről mi a véleményed?

üdv:
Coleen

(#80422) bodo753 válasza IGN85 (#80420) üzenetére


bodo753
tag

Egy külön usb a b kábel kell hozzá.

(#80423) Brekk válasza deadwing (#80417) üzenetére


Brekk
addikt

Töltsd be a lutmanagerrel, egy gombnyomás, a windows 10 az emberek felénél nem tudja működtetni a profilt.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#80424) zserbox


zserbox
őstag

valaki használ a fórumon DELL P2715Q-t?
mik a vélemények?

(#80425) deja vu válasza coleen (#80421) üzenetére


deja vu
addikt

Szia!

Nem ismerem. Brekk majd segít.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#80426) fehernyul válasza Teaway (#55043) üzenetére


fehernyul
újonc

Ma már van olyan, hogy U2515 :)

(#80427) Brekk válasza zserbox (#80424) üzenetére


Brekk
addikt

Sztem jó monitor, kicsi a minőségi szórás, viszont a design lehetne jobb is. A drágább 4K ban a legkedveltebb darab sztem.
Amúgy vmi csoda folytán érkezett pár darab LG 27UD68P-B. Az LG 3 hónap késéssel simán leszállította. :DDD :DDD

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#80428) Franklin válasza fehernyul (#80426) üzenetére


Franklin
addikt

Csak két és fél évet késtél a válasszal, nem érdekes.... ;]

(#80429) coleen válasza Brekk (#80427) üzenetére


coleen
aktív tag

Az Acer B326HK teljesen PWM mentes? Vagy van esetleg valamilyen trükközés, amit nem reklámoz a gyártó?
Olyat keresek, ami teljesen flicker free.

(#80430) deadwing válasza Brekk (#80423) üzenetére


deadwing
addikt

Hiába... nem menti el defaultnak :(
Minden restartnál újra kell tölteni.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#80431) zserbox válasza Brekk (#80427) üzenetére


zserbox
őstag

pl ehez az LG-hez képest jobb?
csak képminőségben (szolgáltatások, állvány, design nem érdekel)

(#80432) Brekk válasza deadwing (#80430) üzenetére


Brekk
addikt

Van ám a windowsben olyan rész ahol be lehet lőni, h minden indulásnál indítsa el a cuccot. :K

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#80433) Brekk válasza zserbox (#80431) üzenetére


Brekk
addikt

Jó kérdés. Nem LG panel van benne, és sztem jobb, de nem 50e-el az tuti. Én a benq BL2711-et javaslom, az a kettő között van árban, és a panelje is elég jó. Kicsit tank designja van, de sztem belefér. Ellenben nem nyeklik nyaklik mint a desing LGk.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#80434) AxBattler válasza Brekk (#80286) üzenetére


AxBattler
félisten

Brekk, arról nincs infód, hogy a 24.5"-os, illetve a 27"/75Hz-es Acer KG1 mikor fog Mo-ra érkezni?
22"-os már az Acershop-ban elérhető, de a KG271Q és legfőképpen a KG251Q még sehol nincs. Heteken/hónapokon belül azért várható? :F

Azt láttam, hogy az Acer egyes regionális honlapjain nem mindegyik modell található meg, így gondolom idehaza sem biztos, hogy mind kapható lesz. :(

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#80435) Brekk válasza AxBattler (#80434) üzenetére


Brekk
addikt

Mindjart velük sörözök, megkérdem. :D

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#80436) Gettoharcos


Gettoharcos
csendes tag

Sziasztok!

Monitor vásárláson agyalok, ahhoz kérek segítséget.

Jelenlegi 24"-os TN panelos Samsung monitorom cserélném. 27"-os IPS panelra váltanék, otthoni játék, filmezés, netezés felhasználásra. Ársávban 100-150 eFt. Felbontásban nem akarok 4K-ra váltani, mert a vasat ami mögötte van nem cserélem egy darabig. GTX 970,i5 4690.

Aztán keresgélés közben ráakadtam az LG 34UC79G monitorjára, ami árban jónak tűnik. Sarokasztalon használnám, ami miatt nem jelent problémát az ívelt kivitel. Itt felmerült kérdésként, hogy nvidiám van de a monitor meg freesync-es, de visszaolvastam, láttam, hogy ez nem gond.

Szóval így, hogy végigírtam a gondolataim rendeljem is az oázisból vagy van valami alternatíva ami érdemes?

(#80437) Brekk válasza Gettoharcos (#80436) üzenetére


Brekk
addikt

Jelenleg nincs versenytársa a monitornak. Mondjuk most jön egy új AOC de az drágább lesz. 32" WQHD 144Hz VA panel, hajlított és szintén freesync. VAtól sokan idegenkednek, tény, hogy az IPS gyorsabb, majd kiderül. Más értelme alternatíva nem igazán, max a 35" VA gamerek, de ott már túl nagy a pixelméret sztem.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#80438) smiti válasza Brekk (#80415) üzenetére


smiti
addikt

VGA driver újra telepítése óta nekem is furcsának tűntek a szinek ezért megnéztem én is ezzel aprogrammal:

Próbáltam újra betölteni a profilt de nem akarja az igazságot. :W

Legális Windows 10 Pro 64bit. :U

(#80439) Brekk válasza smiti (#80438) üzenetére


Brekk
addikt

Így néz kiha nem megya profil. :K

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#80440) smiti válasza Brekk (#80439) üzenetére


smiti
addikt

Arra rájöttem, de mi rá a megoldás? :U

(#80441) Gettoharcos válasza Brekk (#80437) üzenetére


Gettoharcos
csendes tag

Köszi!

(#80442) syIex


syIex
veterán

Üdv. Jelenleg egy Samsung J6300 32"-t használok monitornak. Az lenne a kérdésem, hogy megéri-e váltani erről kisebb, de WQHD-s monitorra? Mivel ez "csak" FHD", de egyébként ez is gyönyörű szerintem. Szóval, ha igen akkor olyan 70-80 ezres kategóriában gondolkozom és mindenképp 144Hz-esben. Mit tudnátok ajánlani? :)

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#80443) dugo_ válasza smiti (#80440) üzenetére


dugo_
veterán

LUTManager megnyit:
File - Load LUT from file, betallózod
Startup - Set default for current user, beállítod alapértelmezettnek

Task Scheduler:
Megcsinálod a taskot: https://www.howtogeek.com/123393/how-to-automatically-run-programs-and-set-reminders-with-the-windows-task-scheduler/
És ami fontos: General fül, Change User or Group, kézzel beírod, hogy SYSTEM, ezáltal a háttérben fog futni a LUTM, nem lesz ablaka.

Restart, vársz kicsit míg betölt minden. Utána indítasz egy LUT Managert ellenőrzésként, rányomsz a kék frissítés gombra és meg kell jelenniük ekkor az RGB sávoknak.

Címkefelhő:
LUT Manager, színprofil, Windows, autostart

(#80444) Skinny26


Skinny26
aktív tag

Sziasztok!

Grafikai munkára keresek monitort, 100-120e forint a keretem.
Köszönöm előre is a válaszaitokat!

(#80445) deja vu válasza Skinny26 (#80444) üzenetére


deja vu
addikt

Picit túllóg a kereteden de nagyon jó kis monitor erre a feladatra az ASUS PB278QR, ráadásul most ingyenes pixelgari és kalibráció is jár hozzá.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#80446) Skinny26 válasza deja vu (#80445) üzenetére


Skinny26
aktív tag

Gyors voltál, köszi szépen! :D

(#80447) wiERHcSc válasza Brekk (#80437) üzenetére


wiERHcSc
tag

Sziasztok,
LG 34UC79G-B 21:9 képernnyal mit csinál ha program nem támogatja a felbontást?

(#80448) KAMELOT válasza deja vu (#80419) üzenetére


KAMELOT
titán

Még szép, hogy jófajta. Egy nagyon jó panel van benne. Én ezt használom lassan 1 éve! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#80449) coleen válasza KAMELOT (#80448) üzenetére


coleen
aktív tag

Bármilyen negatív tapasztalat esetleg? Bevilágítás, PWM?

(#80450) AxBattler válasza Brekk (#80435) üzenetére


AxBattler
félisten

No sikerült a sörözés? Rá tudtál kérdezni, vagy minden olyan homályos? :P

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.