Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80551) Sweetraver válasza KAMELOT (#80546) üzenetére


Sweetraver
csendes tag

Nem fér nagyobb az asztalra :DD De amúgy is azt gondolom, hogy egy 19-es elég is. Jelenleg egy Samsung T190-em van, amivel tökéletesen meg vagyok elégedve jó sok éve. Azonban most kellene egy új monitor egy másik géphez. Viszont ott csak irodai felhasználás lenne, ezért gondoltam, hogy oda elviszem a jelenlegi régit, s egy újat vennék ide.

[ Szerkesztve ]

(#80552) KAMELOT válasza Sweetraver (#80551) üzenetére


KAMELOT
titán

Ennyire kevés a hely a szobában?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#80553) AxBattler válasza Sweetraver (#80551) üzenetére


AxBattler
félisten

Ár/érték arányban a legjobban szerintem a 21.5"-os monitorokkal járnál, akár újonnan, akár használtan akarsz vásárolni.

Aprón van most Asus VZ229H, Asus VS229HA, Dell P2214H, BenQ GW2270 (ebből csak a HDMI-s változat, rá kell kérdezni)... de ha ragaszkodsz a 19"-hoz, akkor a lejjebb linkelt P2014H 19.5"-on tökéletes.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#80554) beginnerguy válasza Ferke77 (#80548) üzenetére


beginnerguy
tag

Szia!

Köszönöm a választ. Utánaolvastam, és az itteni hozzászólásokon rágom épp át magam.

Játékra gondolom ezek a vga-k gyengék (most is valami gagyi integrált van a laposomban), de nem is ez a cél és tényleg nem játszok semmi erőforrásigényessel, és azt is csak ritkán. Fotók szerkesztéséhez (legjobb tudomásom szerint, de javítsatok ki ha tévednék) meg a munkámhoz is inkább a ram, ssd és masszív proci szükséges. Tehát semmi Witcher 3, Mass effect, Farcry és társai (gondolom ennél is vannak már erőforrásigényesebb játékok, de nem nagyon követem őket), age of empires, warcraft 3, esetleg hearthstone ami terítéken volt az utóbbi 6-7 évben, azokat meg nevetve vinnie kell. Szóval a játék az mondhatni teljesen lényegtelen, lehet nem fogalmaztam elég tisztán :) (egyébként lehet bele sem fér a házba, amit vennék (vostro mini tower), de rákérdezek mindenképp, mert ha árban hasonlóak, akkor nyilván butaság lenne részemről. Köszönöm a tippet!))

amit elfelejtettem és fontos lehet: sajnos használt nem jöhet szóba (legalábbis számla nélküli biztosan nem)

[ Szerkesztve ]

(#80555) dugo_ válasza beginnerguy (#80554) üzenetére


dugo_
veterán

Inkább vegyél 1030-at vagy RX550-et, mint ezeket a régi kártyákat. Annak a 710-nek még az i5 integráltja is kifújja az orrát.

(#80556) Dundipro


Dundipro
csendes tag

Sziasztok!

Milyen monitort ajánlanátok az alábbi paraméterekkel?
- 1920x1080
- 24"
- IPS
- 75Hz min. (úgy láttam IPS-ből nincs jobb képfrissítéssel rendelkező)
- max. 100k HUF

Olvastam, hogy vannak "jobb féle" TN paneles monitorok is. Ezek is sokkal rosszabbak képminőségben, mint az IPS?

Előre is köszi a segítséget.

(#80557) Sweetraver válasza AxBattler (#80553) üzenetére


Sweetraver
csendes tag

Köszi!

Esetleg ez: Samsung S22E200BW?
A szélesség probléma csak, s ez elvileg 50,24 cm. Bár necces mert eltakarja a hangfalat így (a mostani is félig), de beleférhet 50 cm szélességig.

ASUS VZ229H jónak tűnik! :C

[ Szerkesztve ]

(#80558) m1lan


m1lan
őstag

Sziasztok! Augusztus-szeptember között tervezek monitort vásárolni. Jelenleg a laptopom 15,6 colos, 1366x768 felbontású TN kijelzőjét bámulom, ami egyre inkább kezd szűkös lenni, a minőségéről pedig ne is beszéljünk... Informatikusnak készülök, tehát programozok, weboldalakat és képeket szerkesztgetek, ezért kell a nagyobb kijelző/felbontás, illetve az is fontos, hogy árkategóriáján belül szép képe legyen, ne invertálódjon a legkisebb döntés hatására is, mint a jelenlegi megjelenítőm.
Amit szeretnék:
- Legalább 23 colos kijelző
- Full HD felbontás
- IPS panel (esetleg PLS?)
- HDMI bemenet
- 50.000 forint alatti ár

Leginkább az Asus és LG termékekkel szimpatizálok a 3 év garancia miatt. Két típust néztem ki:
- LG 24MP58VQ
- ASUS VC239H

Ha van ezeknél ténylegesen (akár kevesebb garanciával is) jobb, mondjuk 60.000 forintig bezárólag, az még beleférhet. Mit ajánlanátok? Előre is köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#80559) deja vu válasza m1lan (#80558) üzenetére


deja vu
addikt

Ezek jobbak:

ASUS VZ249H
LG 24MP59G-P
DELL P2317H, P2417H

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#80560) Ferke77 válasza beginnerguy (#80554) üzenetére


Ferke77
aktív tag

Szia!

Szigorúan a vga részhez: Nem csak az, hogy elavultak és gyengék, hanem azért az árért kapni jobbat! EZ A LÉNYEG! Nekem is most egy RX550 van és elég kompromisszumos játékokban, de előtte 1050 volt és az is az volt (jó áron el tudtam adni azért váltottam picit vissza), de modern cuccok, keveset esznek a teljesítményhez mérve, és pici házba is beférnek. De ha ragaszkodsz a régebbi dolgokhoz, akkor (750ti low profile) használtan, jó kártya.... Manapság nincs jó vga értelmes árom :(, ez van...
1030/1050(Ti) van low profile és viszonylag rövid a kártya, szart ne vegyél drágán. :N
Munkára persze jó az "integrált", ez senki sem vitatja (persze munka függő). Kódolni, puttyolni, virtuálbox, winscp stb. tök jó, itt inkább fontos a min. 4 fizikai mag, sok ram meg ssd, de néha csak lazulna az ember, akkor nem mindegy, hogy 25-35 K-ért mit veszel a gépbe, én kb. 720p körül elvagyok az RX550-el kb havi 1-2 játék alkalommal (i5 3470, 24G ram) far cry primal, doom stb.

(#80561) AxBattler válasza Sweetraver (#80557) üzenetére


AxBattler
félisten

Szerintem inkább Asus, vagy ha kell az állítható állvány, akkor az aprós P2214H.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#80562) Sweetraver válasza AxBattler (#80561) üzenetére


Sweetraver
csendes tag

Oks köszönöm, akkor még egy utolsó kérdés:
1680 x 1050 felbontásban mit ajánlasz?

(#80563) beginnerguy válasza Ferke77 (#80560) üzenetére


beginnerguy
tag

Köszönöm a leírást! Teljesen igazad van, nem is vitattam, azért is írtam azt, hogy butaság lenne a részemről nem a jobbat venni, ha árában van :) Még egyszer köszönöm a tanácsot, nekem spec (és ár) alapján nagyon tetszik a monitor, valószínűleg eldőlt, hogy ez lesz. Még lehet meg is tudom nézni hétfőn, de laptop képernyő után minden felüdülés... :) .

(#80564) Ferke77 válasza beginnerguy (#80563) üzenetére


Ferke77
aktív tag

Szívesen,az a monitor jó lesz, nem okoz csalódást :) .

[ Szerkesztve ]

(#80565) m1lan válasza deja vu (#80559) üzenetére


m1lan
őstag

Köszönöm, ezek tényleg meggyőzőbbek. Mindhárom egyformán ajánlott, vagy van esetleg köztük olyan, ami egy kicsit jobban?

Az Asus monitorok a videós tesztek alapján nekem elég fakónak tűnnek. Ez miért van? Az LG képe ellenben nagyon szépnek tűnik, a Dell-ekben pedig az állíthatóság tetszik nagyon.

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#80566) deja vu válasza m1lan (#80565) üzenetére


deja vu
addikt

Mert az LG túlszaturált. ;] Ha van mani akkor Dell legyen.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#80567) Edem05


Edem05
őstag

Sziasztok!

Korábban már írtam ide a topikba link

Azt már sikerült eldöntenem, hogy 144Hz-es FHD monitort szeretnék. Az Acer Predator mellé találtam még egy Asus PG248Q-t.
A kérdésem az volna, hogy a kettő közül melyik lenne a jobb választás? Illetve, tudtok ajánlani esetleg más 144Hz-es monitort 100-150e forintos ársávban?

(#80568) saen válasza Edem05 (#80567) üzenetére


saen
veterán

Mindkettő jó amit kinéztél. Ettől függetlenül én fhd-ban nem vennék G-sync-et, szerintem felesleges és túl nagy az árkülönbség a kettő közül. FHD-n azért nem olyan nehéz korrekt fps-t összehozni. Ettől függetlenül ha mégis szeretnél ilyet, mind az Acer, mind az Asus jó választás lehet. Azt vedd amelyik jobban tetszik.

(#80569) HunPhantom


HunPhantom
csendes újonc

Sziasztok,

Segítségetek szeretném kérni.
(ne nevessetek ki:) ) Világéletemben utáltam a 16:9-es monitorokat, mindig 4:3as monitorom volt, jelenleg is az van. Már munkahelyen is sajnos le kellett cserélni és már 16:9-es monitorom van, és már ezen az asztali 4:3as monitoromon is látom, hogy sok játék nem erre lett tervezve. Pl Battlefieldbe a menübe a feliratok/kódexek leírása homályosak alig bírom elolvasni, Empire Total Warban nem bírom elolvasni a súgót/egységinfót, és Company of Heroes 2-be sem tudom elolvasni a bónuszok leírását, mindez azért gondolom mert felbontás hiba lesz. Kérlek segítsetek monitort választani, ha már muszáj cserélnem, legyen közelebb a 4:3 monitorhoz, ne legyen túl téglalap a szélesvásznú monitor, mert nem bírom még megszokni. Az I.es kategóriába 30000-40000Ft körül tudnék rá rászánni (olcsóbb is jó), és nem kell óriástv méretűnek lennie:)

Köszönöm segítségetek

(#80570) pinnacle válasza Alvin_ti4200 (#80540) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Szemfájás elmúlt 0 fényerőn? Leginkább ettől tartok.Itt is panaszkodnak erre. Gondolom ha túl széles, akkor ki tudok akkora területet jelölni, amit még kényelmesen át tudok tekinteni.
Egyébként nem lehet, hogy valaki érzékeny az IPS-re? S-PVA-s EIZO 2433-at is 0 fényerő használom, itt már PWM-es, mégsem fáj a szeme tőle. IPS-s HP 2475w-től viszont már 10 perc után fájt a szemem.
f.lux-al lehet színhőmérsékleten változtatni, ha zavaróan kékes.

(#80571) diegho válasza pinnacle (#80570) üzenetére


diegho
nagyúr

Abszolút nem IPS-en múlik. Nekem van tapasztalatom Dell P2417H, Asus VZ248H-val, előbbi tökéletes, utóbbinál nem csak nekem, hanem mindenkinek fájt a szeme, akit elé ültettem, hiába vettem le a fényerőt. Kalibrálás után már szerintem az Asus is jó lenne, ennyivel kímélőbb a Dell factory default-ja. Be kell kalibráltatni és akkor jó lesz.

(#80572) AxBattler válasza HunPhantom (#80569) üzenetére


AxBattler
félisten

Próbálj használtan felhajtani 20"-os, 1600*1200 felbontású modelleket, ezek minőségi panellel voltak még szerelve:
Dell UltraSharp 2007Fp
Fujitsu P20-2
HP LP2065 (ezt most megtalálod Monitorguru-nál, boltból, garanciálisan)

Monitorcentershopban találsz használt 21"-os, Eizo Coloredge kijelzőket, ami ugyan nem kifejezetten játékra való, és megkérik az árát, de cserébe ezek elég csúcs panelek.

Illetve aprón van most egy vadiúj HP Elite 190i garisan, jó áron. ;)

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#80573) Alvin_ti4200 válasza pinnacle (#80570) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Hát, valamelyest javult, de muszáj hozzá valami plusz fényforrás (akár természetes, akár nem), mert anélkül még mindig túl magas a fényereje. Figyelembe véve, hogy kalibrálás után 70 cd/m2 körüli értéket mért a koloriméter, tartok tőle, hogy inkább háttérvilágítás lesz ez, a kontrasztot 45-re állítottam.

A fejem nem fájt tőle, "csak" a szemem, de tegnap öt órát Diablo-ztam vele (jelentem, tényleg király 21:9-en játszani) és nem volt gond, igaz, ez egy sötétebb színvilággal operáló game.

IPS-re nem vagyok allergiás, volt már VA és IPS paneles monitorom is és a munkahelyen egy Benq SW2700PT-t használok, ami szintén IPS és bár az első pár napban fájt tőle a fejem (13-14"-os notebook után valószínűleg hirtelen sok volt a szememnek), azóta nincs vele baj. Igaz, a benti környezet elég világos (direkt fény nem éri a helyet, ahol ülök), így vélhetően ez is közre játszik.

(#80574) Alvin_ti4200 válasza AxBattler (#80572) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Ha hinni lehet a webshopnak, akkor Brekkéknél pedig van 2007Fp egy 20-asért.

(#80575) AxBattler válasza Alvin_ti4200 (#80574) üzenetére


AxBattler
félisten

Tényleg, afölött átsiklottam. :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#80576) pinnacle válasza diegho (#80571) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi diegho, Alvin_ti4200! Akkor mi a fene okozhatja a szemfájást, háttér elektronika? HP-m kalibrálva volt. Régebben is hallottam, hogy valakinek 0 is magas a fényerő, de valahogy szoftveresen is lehet tovább csökkenteni. Egyénként nekem is igazából az Eye Care beállítás a jó, SRGB-n szebb, de még a 0 is sok, de szerencsére azért nem fáj a szemem, színhőmérséklet csökkentéssel lehet javítani.

[ Szerkesztve ]

(#80577) KAMELOT válasza pinnacle (#80576) üzenetére


KAMELOT
titán

Inkább panel függő az egész. Ha biztosra akarsz menni akkor valami EIZO-t vegyél.
ha nekem elég lenne a FHD akkor ilyet vennék. EIZO CS230-BK

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#80578) Alvin_ti4200 válasza pinnacle (#80576) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Nem tudom sajnos. Meg tudnám szokni, ha azon múlna, de így lehet, ki fog pottyanni a listámról :( Pedig igazán kellemes all-rounder, ha lehet így fogalmazni. Még mélyebb asztalokat is elkezdtem nézegetni miatta :B

Az ott egy 13,3"-os MacBook Air, csak hogy lássátok, mekkora dög valójában. Résnyire felhúzott redőny melletti használatnál is még simán túl sok a fényereje. Ez a 0.

[ Szerkesztve ]

(#80579) HunPhantom válasza AxBattler (#80572) üzenetére


HunPhantom
csendes újonc

Szia,

Hát 5 évre tervezem a monitort ezért nem akarok használtat, és kifejezetten játékra kell:)

(#80580) AxBattler válasza HunPhantom (#80579) üzenetére


AxBattler
félisten

Akkor barátkozz meg a 16:9-es képaránnyal, mert 4:3-ban, vagy 5:4-ben ma már csak heroináron kapsz normális új monitort.
Vagy apróról az a garis, új Elitedisplay...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#80581) Alvin_ti4200 válasza HunPhantom (#80579) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

A játékokat egy jó ideje 16:9-es képarányra optimalizáják és egyre inkább kezd bekerülni a 21:9 is, 4:3-ban vagy 5:4-ben gyakorlatilag saját magad rontasz a játékélményen. Szűkebb lesz a látótér, kevesebb tartalom fér majd a képernyőre (és nem a felbontás, hanem a képarány miatt), tojás alakúak lehetnek a kör alakú HUD elemek, stb. Gondolkozz el ezen, ha tényleg 5 évre tervezel bevásárolni...arról nem is beszélve, hogyha úgy döntesz, hogy egy nap beruházol egy konzolba, akkor azt ilyen monitorra dugni maga a megtestesült önszivatás.

[ Szerkesztve ]

(#80582) m1lan válasza deja vu (#80566) üzenetére


m1lan
őstag

Youtube-on több bemutatót találtam a P2417H hibáiról, mint magáról a monitorról. :Y Ez a szellemképesség/villogás gyakori ennél a típusnál?

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#80583) KAMELOT válasza HunPhantom (#80579) üzenetére


KAMELOT
titán

Ha min 5 évre tervezel monitort akko 16:9 vagy 21:9 képarányt vegyél és min 1440p vagy már inkább 2160p felbontást.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#80584) deja vu válasza m1lan (#80582) üzenetére


deja vu
addikt

Én tökön szúrom magam ha megnézel még egy Youtube-os videót.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#80585) Janika!2


Janika!2
aktív tag

Sziasztok! Milyen monitort ajánlotok 100-120e Ft környékén?Főleg játékra és filmnézésre kell.
Legalább 27" legyen és full hd felbontás fölött,az adatlapomon lévő konfig fogja kezelni.Köszi előre is. :R

It's In Your Nature To Destroy Yourselves

(#80586) HunPhantom válasza Alvin_ti4200 (#80581) üzenetére


HunPhantom
csendes újonc

Köszi srácok, ezért írtam, hogy kész vagyok 16:9est venni, csak valaki segítsen milyet vegyek:)

[ Szerkesztve ]

(#80587) T. Peet


T. Peet
tag

Sziasztok!

Szeretném a segítségetek kérni.

Amire szükségem lenne: max 55 ezerért 23-24 colos monitor. Full-hd, hdmi, laptophoz szeretném második monitornak. Játékra egyáltalán nem fogom használni, kis részben film nézés, de főleg programozáshoz kell, fontos, hogy a szemet a lehető legjobban kímélje. Ha jól állítható dönthető, akár magasság is az pozitívum.

Ezeket néztem ki:
ASUS VZ249Q
ASUS VZ249HE vagy VZ249H
ASUS VC239H
LG 24MP58VQ-P
LG 23MP68VQ-P

Van esetleg ezek között olyan amit, vagy egyáltalán nem ajánlanátok, tegyek le róla, esetleg kifejezetten ajánlotok? Esetleg más típus, ami passzol a megadott paraméterekhez?

Köszönöm szépen előre is mindenkinek!

(#80588) diegho válasza T. Peet (#80587) üzenetére


diegho
nagyúr

Benq GW2470HM

(#80589) AxBattler válasza HunPhantom (#80586) üzenetére


AxBattler
félisten

Mekkorát szeretnél?
Radeon, vagy GeForce?
Milyen játékot tolsz? Versenyszerűen, vagy csak átlagosan?
Extra kívánság?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#80590) HunPhantom válasza AxBattler (#80589) üzenetére


HunPhantom
csendes újonc

Szia Axbattler,

nekem jó lesz egy 22es 16:9es monitor.
Vidikarim egy Radeon R9 280 OC.
Főleg stratégiát, FPS-t tolok, de szerepjátékot és akciót is játszok.
Nem vagyok versenyző játékos, de elég komolyan veszem a multi (szeretek nyerni:) ), szóval a kettő között valahol.
Hát jó lenne ha 1es kategóriába lennea monitor, tehát 30-40Ft, de ha mondasz egy tuti monitort amire azt mondod adjak rá többet megéri akkor mehet 50000-rért is, de a cél 30-40:)

Köszönöm szépen

(#80591) diegho válasza HunPhantom (#80590) üzenetére


diegho
nagyúr

Asus VP239H-t nézd meg.

(#80592) krezna


krezna
tag

Sziasztok!Segítséget kérnék.Régi 17' monitorunk nyugdíjas lesz.Szeretnénk megfizethető áron lehetőleg 27' monitot venni, 50-60 ezerért max.(ha az év üzlete 24-25' is lehet) Elsődlegesen egy xbox lenne rákötve,másodsorbantvként lenne használva napi 1 órát,harmadsorban gépre kötve. Jó volna, ha lenne hangszórója,de minimum fülhallgató kimenet kell. Tudom sok az igény és kevés a pénz. Párat néztem,de az Ips kontra Tn panelnél elvesztem.Ahogyan értem szerintem nekünk elég lenne a Tn panel is. A fentiek alapján ezek vállalhatóak,és ha igen melyik inkább?? Philips 273V5LHAB/00
Aoc E2770SH
Aoc I2369VM
BenQ GL2760H
Hálás lennék a gyors segítségért.köszi

Forza Milan!

(#80593) AxBattler válasza HunPhantom (#80590) üzenetére


AxBattler
félisten

Acer KG221Qbmix (1ms, 75Hz, Freesync)
AOC I2281FWH
Asus VZ229H, VP239H
LG 22MP68VQ-P (75Hz, Freesync)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#80594) HunPhantom válasza AxBattler (#80593) üzenetére


HunPhantom
csendes újonc

Az Acer az IPS monitor?

(#80595) AxBattler válasza HunPhantom (#80594) üzenetére


AxBattler
félisten

Nem, TN, de elég szépen be lehet lőni.
Persze ha IPS-t akarsz, akkor a többi is jó.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#80596) arminlok


arminlok
senior tag

bocs semmi :D

[ Szerkesztve ]

(#80597) pinnacle válasza KAMELOT (#80577) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! S2433W-m van.

Alvin_ti4200 MM-ben láttam, hogy mekkora. Mellette van egy nem hajlított is, az még nagyobbnak látszik. Nekem mm pontosan férne be a hangszóró állványok közé.

(#80598) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

No, ma délután elmentem a Westendben lévő Media Marktba, ahol tudtam, hogy ki van állítva működés közben egy 34UC79G. Kíváncsi voltam rá, mert szerettem volna hogy ha minimálisan is, de ki tudom próbálni, mielőtt megemlítem a 34UC99-ről szóló bemutatóban. Azt kell mondjam, hogy egyértelműen egy gyorsabb panel van benne, viszont nagyon nem ugyanabban a ligában játszik (a felbontásától függetlenül), mint ami a drágább tesóban van. Nagyon nem tetszett továbbá, hogy ez a matt-szerű bevonat, melynek köszönhetően meg tudták oldani, hogy ne legyen mélyebben a kijelző a kávánál sokkal "trehányabb" munka (ha szabad ilyet írni), mint az UC99-nél. Míg a drágább változaton legfeljebb a jobb és bal szélen láthatunk némi torzulást (mintha kifeszítették volna a panelt, mint egy vásznat és lehajlik a legszélénél), az UC79G-nél ez alul is jelen van végig, ráadásul sokkal jobban látható és ez által igencsak zavaró is. Ha nem pont szemből nézzük a kijelző alját, akkor a jelenség szabad szemmel is jól látható, nekem ez olyan "meh" élmény volt. Szóval a 100 ezer forintos különbségnek megvan az ára (némi képzavarral élve), de van olyan terület, ahol az olcsóbb verzió jobban teljesít. Az egyik ilyen például, hogy sokkal lejjebb lehet engedni a paneljét, mint az UC99-nek, így alacsonyabb emberek is simán elé tudnak ülni, míg ez a drágább verzióra nem feltétlenül áll...hirtelen ennyi :)

[ Szerkesztve ]

(#80599) Brekk válasza Alvin_ti4200 (#80598) üzenetére


Brekk
addikt

Azért azzal az 1mm-es görbüléssel sztem együtt lehet élni. :P

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#80600) tipuka


tipuka
addikt

ha lenne egy 34UC99-em, szerintem még be is raknám magam mellé az ágyba aludni :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.