Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79051) Brekk válasza Teaway (#79050) üzenetére


Brekk
addikt

Sztem most is van. :K

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#79052) inkemomo


inkemomo
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném a jövő hónap elején meglepni magam egy szembarát monitorral. Sok utána olvasásból azt már leszűrtem, hogy valószínűleg a VA panel lesz az én hű társam. (Pláne, hogy a TV-m is az) Főként filmek és pc / ps (nem multiplayer) játékok megjelenítése lenne a dolga, továbbá interneten való böngészés / olvasás. A keret maximális összege 100ezer forint. A fórumon való tapogatózásokból azt gondolom az alábbi 3 monitor lenne a legmegfelelőbb, viszont a döntésben már kikérném hozzáértők segítségét. Nem ragaszkodom eme 3 monitorhoz, csak ezeket véltem jónak az olvasottak alapján. Hálás lennék, ha megkönnyítenétek a döntésem. Előre is köszönöm szépen annak, aki segít!

1) Benq EW2775ZH
2) ASUS VN279Q
3) IIYAMA X2783HSU-B1 / IIYAMA XB2783HSU-B1DP (ezek azt hiszem csak a talp, amiben különböznek)

Nincs valami újabb kiadású (2016-2017) VA paneles monitor a piacon?
Ezek mind 2014-2015-s darabok, ha jól tudom..
Még valami! Kérnék szépen egy bolt címet is, lehetőleg olyat, ami megbízható és kalibrálnak is készüléket. THX!

[ Szerkesztve ]

(#79053) zsoika válasza Brekk (#79044) üzenetére


zsoika
addikt

"senki észre sem vette a PWM-et."
Igen, csak a telefon kamerája :)
A cégnél ahol dolgozom PWM-es monitor van és megfájdul tőle a fejem.
Lehet attól van.....vagy a munkától? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#79054) Brekk válasza zsoika (#79053) üzenetére


Brekk
addikt

Vagy attól, hogy nagy fényerőn használod.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#79055) HELLAFLUSH válasza szkitag (#79049) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

én is ezek között gondolkozok, de még én se kaptam rá választ, hogy melyik lenne a jobb. :DDD

(#79056) halalfalo


halalfalo
csendes tag

Sziasztok!
Egy 23-24"-os 75Hz-es FHD monitorra lenne szükségem 45K Ft-ért, ha lehet, Iponról (új géppel jön, egy helyről kéne minden). Elsősorban Overwatch, CS:GO, egyéb kompetitív játékokra GTX 1050Ti mellé.Szóval a lehetőségek eléggé limitáltak, ezeket találtam:

AOC G2460VQ6
LG 23MP68VQ-P

Az AOC TN paneles, annak minden hátrányával, viszont kisebb késleltetéssel.
Az LG IPS, annak is van előnye, hátránya, viszont ami megijeszt, az a több tesztben kiemelt billegés. Ez mennyire súlyos? Bevilágítás mennyire jellemző vagy zavaró?

Milyen a kijelzők felülete? Szerintetek játékra melyikkel járnék jobban?

Előre is köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#79057) karika26


karika26
csendes tag

Érdeklőnék ebben járatosabbaktól
A problémám :
Vettem egy 21:9 LG 29UM68 monitort,de a driverrel vagy bármilyen beállítással sem tudom összehozni a 2560x1080 felbontást.
A videokártya egy Gainward Geforce 9600GT 512,Win10 64 bit rendszerrel
A kérdésem az lenne hogy a videokártya miatt nem tudja csak a max 1768 x 992 felbontást,de uhd tv-t felismeri csak azt a felbontást már nem bírja így gond nélkül fullhd megy szépen

(#79058) dugo_ válasza karika26 (#79057) üzenetére


dugo_
veterán

Maximum Digital Resolution 2560x1600

Tudnia kéne. CRU-val nem tudod ráerőltetni?

(#79059) karika26 válasza dugo_ (#79058) üzenetére


karika26
csendes tag

igen ezt néztem én is,és a külön 2560x1080 win10 drivert is leszedtem,és felraktam és semmi
Lg szerint új vga,de miért azt ők sem tudják.

(#79060) karika26 válasza karika26 (#79059) üzenetére


karika26
csendes tag

ezt nem ismerem,hogy kell ráerőltetni ?

(#79061) dugo_ válasza karika26 (#79060) üzenetére


dugo_
veterán

https://www.youtube.com/watch?v=XLAKek2lHHs

Csak neked nem a képfrissítést kell változtatnod, hanem a felbontást 2560x1080-ra.
cru.exe-ben megcsinálod, oké, utána estart64.exe, majd a vezérlőpult, felbontás menüben meg kéne jelennie ennek a most definiált felbontásnak.

[ Szerkesztve ]

(#79062) Mukucs


Mukucs
senior tag

Szevasztok!

Kizárólag böngészésre és filmre melyik paneltípus ajánlott?

80-120k ig ajánlhattok is párat, elsősorban a Dell lenne a tutkó.

Ezer kösz! :R

(#79063) sad_Vamp válasza Mukucs (#79062) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Méretet nem irtál, filmre ha többen nézitek (több szögből) én az IPS-t mondanám és 27". Nekem ezt ajánlották (másra) Dell U2715H UltraSharp, lehet neked overkill lesz mert 2K. Gondolom az FHD-s testvére is elég akár 27" Dell S2715H

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#79064) Mukucs válasza sad_Vamp (#79063) üzenetére


Mukucs
senior tag

Köszi a válaszod, egy 34" os ra mit mondanál? Az LG nél vannak kecsegtető ajánlatok ez ügyben.

(#79065) inkemomo


inkemomo
csendes tag

Sziasztok!

Létezik, hogy az általam fentebb említett VA paneles monitorok helyett ezeken kellene gondolkoznom inkább? Dell P2717H - DELL S2718HN - ASUS VZ279Q

Csak tudnám, hogy miért nem engedem el a VA paneles készülékeket :F

(#79066) salander


salander
tag

Sziasztok!

Az ezer éves Samsung 2253LW monitorom egy ideje nagyon fárasztja a szemem. (ami a munkahelyemen más monitorokkal nem jelentkezik)

Felhasználás: Alapvetően olvasásra (böngésző) és írásra (Word, PowerPoint) használom + elég sokat CS:GO-zok. (Játszom mással is de ritkábban, filmet nagyon ritkán nézek itt, Photoshop nem játszik.)

Most egy GTX 970 van a gépben; szívesen cserélnék akár nagyobbra (24-26-27") de nem feltétel hogy óriási legyen a kép (a CS-nél nem is biztos hogy segítene). Ezeket az ultra szélesvásznú csodákat hanyagolnám.

Szeretnék 100 ezer forint alatt kijönni ha belefér valami olyan monitor ami 5-6 évig kiszolgál majd (de igazából 150-ig jöhetnek javaslatok, maximum még spórolok).

[ Szerkesztve ]

(#79067) sad_Vamp válasza Mukucs (#79064) üzenetére


sad_Vamp
őstag

hát, ez már én rajtam túl megy :) szóval meghagyom a profiknak.
(nem tudom hogy a DELL-nél csak a nevet fizeted meg, vagy tényleg annyival jobb az LG-nél, másrészt az LG saját maga gyártja a paneleket igy neki könnyebb olcsóbban adni - meg ugye a sok tapasztalat a TV biznicből, másrészt rengeteg múlik azon, hogy milyen elektronika vezérli a panelt.)

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#79068) AxBattler válasza salander (#79066) üzenetére


AxBattler
félisten

Egy Dell P2417H, vagy P2717H beválhat, ha nem kell a CSGO-hoz 144Hz-es képfrissítés (ezeket be tudod állítani 75Hz-re).

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#79069) Sur1G


Sur1G
aktív tag

Üdv!

Segítséget szeretnék kérni tőletek. Jelenleg 2 db monitort használok(nék):
1. Dell UltraSharp U2312HM 23"
2. Samsung SyncMaster 931BF
Az elsődleges monitoron (Dell) AutoCad-ezek és a másik 19" monitoron (Samsung) megy a többi tartalom youtube, filmek/sorozatok. Eddig el voltam vele, de a Samsung megadta magát és sürgősen vennem monitort (max 1-2 nap).

Első ötletem, hogy veszek egy hasonló monitort a Dell mellé pl.:
DELL P2317H ~60k
DELL P2417H ~65k
DELL SE2416H ~50k
(mi a különbség a P és az SE széria között?)
LG 24MP58VQ-P - ~43k

Vagy esetleg ezekből egy nagyobb Cad-re és a régi filmekre maradna:
DELL P2717H ~80k

Második ötletem, hogy lehet jobb lenne AutoCad-re egy 21:9 képarányú monitor, csak az a bajom, soha nem használtam még, nem tudom milyen lenne. Ebben az esetben a Dell maradna másodlagos monitornak. Hirtelen ezt találtam:
LG 25UM58-P ~50k
LG 29UM58-P ~70k (de ez már nem nagyon férne el az asztalon)

Nagy igényeim nincsenek, működjön megbízhatóan, Full HD elég.

Köszi
Üdv

[ Szerkesztve ]

(#79070) ginola


ginola
addikt

Sziasztok

Milyen monitort ajánlanátok 22-24-es méretben, ami no PWM-es, és jó ár/érték irányú, általános használatra?

(#79071) l.skywalker


l.skywalker
félisten

Most komolyan, ez mi a lópikula???

http://www.emag.hu/aoc-21-5-led-monitor-fekete-e2270swdn/pd/DPGT17BBM/

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#79072) Ribi válasza inkemomo (#79065) üzenetére


Ribi
nagyúr

IPS monitoroknál majd nézd meg, hogy milyen az IPS glow, mert főleg ha filmnézés a lényeg, bele lehet futni csúnyaságokba. Nálam a Asus VC279-en igen látványos.

(#79073) l.skywalker


l.skywalker
félisten

Kérnék egy kis segítséget. Monitort keresek, kifejezetten Xbox One S-hez. Szeretném a lehető legjobb felbontásban, de nem a 4K a lényeg, hanem inkább a HDR támogatás. Nincs szükségem TV tunerre és meglehetősen közel ülök (másfél méteren belül), így nem kell, hogy olyan orbitális nagy legyen. I.-III.-as kategóriáig fér bele, de nem nagyon értek hozzá, hogy mit is érdemes keresni. Ill. nem azonnal vennék, hanem ahogy látok jó akciókat stb.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#79074) Mp3Pintyo


Mp3Pintyo
aktív tag

Sziasztok!
Főleg webdesignhoz és Photoshophoz szeretnék egy új monitort. Jelenlegi 22-es TN-es Samu kissé használhatatlan ezekre :D
A lista mostmár leszűkült erre:
Dell U2715H
Illetve ahogy látom a kommentekből lehet új befutó lesz?
Lenovo ThinkVision P27q
Mi ez a hatalmas árkülönbség a 2 monitor között? Erre a felhasználásra melyiket ajánljátok? Vagy nincs nagyon érezhető különbség?

WQHD, IPS, 27-es monitor. 160-at húztam meg határnak és inkább újat mint használtat.
Ha van más ötlet akkor szívesen veszem azt is :)

https://www.youtube.com/mp3pintyo AI, Mesterséges Intelligencia, Képkészítés tutorialok, bemutatók

(#79075) inkemomo válasza Ribi (#79072) üzenetére


inkemomo
csendes tag

Szia!

Igen, hallottam már a glow-ról. Ezért is választottam annak idején hosszas hezitálás után VA paneles TV készüléket, amit természetesen nem bántam meg. Talán épp ezért is ragaszkodnék a monitoroknál is a VA panelhez. Amikor a TV foglalt (kis családom miatt), akkor a monitor pótolná, single player játékok, filmek, sorozatok, hosszas böngészés / olvasásokra. Szerinted mellé lőnék az első választottammal? Benq EW2775ZH Vagy az ASUS VN279Q többet tud kijelző terén?
Egy régi TN paneles LG van most előttem, ettől sztem minden jobb, talán még a CRT is :Y
Egy hangyányi megerősítést ha valaki adna ezzel a két készülékkel kapcsolatban, én olyan hálás lennék!

(#79076) deja vu válasza Mp3Pintyo (#79074) üzenetére


deja vu
addikt

Photoshophoz én ASUS PB278QR monitort vennék. Az a legjobb ebben az árkategóriában. A Dell az kicsit drága a tudásához képest, nem ér 160 ezret. :( A Lenovo-nak nagyon jó az ár/érték aránya és korrekt monitor, bár mint írtam én kifizetném a pluszt az Asus-ért.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#79077) Ribi válasza inkemomo (#79075) üzenetére


Ribi
nagyúr

Engem igazság szerint a szín problémája annyira nem zavart, illetve talán még a fekete hiánya sem TN panelnél, mert egy idő után megszokom. Viszont a glow az mindig megmutatja magát és zavaró/idegesítő. Többivel nincs tapasztalatom, szóval nem tudok abban segíteni, csak amibe belefutottam én is.

(#79078) topjoyy


topjoyy
tag

Sziasztok!

Nem tudom hova tegyem fel ezt a kérdést ezért ide teszem fel.

Az lenne a kérdésem, hogy van különbség egy se nem freesynces se nem gsynces, ámbár 144hz-es displayportos monitor (Acer XB240H) és egy freesynces vagy gsynces 144hz-es monitor között?

Előre is köszönöm a válaszokat! :R

(#79079) Franklin válasza topjoyy (#79078) üzenetére


Franklin
addikt

Az Acer XB240H tudtommal pont gsync-es.

De egyébként nincs különbség, mindkettő megy szépen 144 Hz-en bármilyen kártyával, csak a freesync nem megy nvidiával, a gsync meg nem megy amd-vel.

(#79080) saen válasza Franklin (#79079) üzenetére


saen
veterán

Panel különbség lehet azért, képminőség nem feltétlen ugyanaz.

(#79081) Franklin válasza saen (#79080) üzenetére


Franklin
addikt

Nyilván, de az nem a freesync/gsync megléte vagy hiánya miatt van.

(#79082) inkemomo válasza Ribi (#79077) üzenetére


inkemomo
csendes tag

Köszönöm szépen Ribikém :)) Várok még egy keveset, hátha belebotlok valakibe, aki találkozott már eme két készülékkel. Az említett VA paneles monitoroknál, csak az utánhúzás miatt aggódom. Bár lehet, hogy teljesen feleslegesen. Merem remélni, hogy tart már ott a technika, hogy ezt orvosolták, hiszen a TVmen sincs ilyen jelenség és a színek is álomszépek. A monitoroknál, a VA panellal szemben, az IPS javára gondolom szebbek, élénkebbek a színek. Érdekes, hogy a TV készülékek erre is rácáfolnak. Nyilván számít a mögöttes elektronika.

(#79083) proci985 válasza inkemomo (#79075) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

csaladban van egy az asusbol. jatekra oke, a szinei rendben vannak (WoWot tol vele illeto foleg), arban eleg jo szokott lenni (ovet talan 150 euroert vettem akcioban). pixelek picit latszanak ha kozelrol nezed (viszont en 22" fhd / 27" 1440phez vagyok szokva), viszont asztalrol ha nem tokeletes a szemed jo mert szep nagy rajta minden.

glowja nincs (nekem harom LG IP226Vm van, szoval arrol tudnek meselni).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#79084) topjoyy válasza Franklin (#79079) üzenetére


topjoyy
tag

Nem g-synces. És akkor valójában 60 fps-nél tovább nem engedi egyik synces monitor se?

(#79085) Franklin válasza topjoyy (#79084) üzenetére


Franklin
addikt

Hú, valamit félreértesz szerintem.

A freesync/gsync arra van, hogy ha a játék sebessége lecsökken 144 fps alá, akkor ahhoz igazítja a monitor frekvenciáját is.

Tehát ha a játék épp 95 fps-sel fut, akkor a monitor is 95 Hz-en fog menni, így simább lesz a kép, mint ha maradt volna 144 Hz-en.

De kikapcsolható a freesync/gsync, ha nincs rá szükséged. Akkor érdemes használni, ha a géped nem bírja a játékot folyamatosan 144 fps felett futtatni.

(#79086) inkemomo válasza proci985 (#79083) üzenetére


inkemomo
csendes tag

Szia proci!

Erre az Asus-ra értetted? ASUS VN279Q Csak mert ez VA paneles, itt nincs is helye glow-nak.
Valószínűbb, hogy a másikra gondoltál igaz? Asus VZ279Q
Szeretném az IPS-t hanyagolni és bátran megrendelni valamelyik VA készüléket, de még mindig a szakadék peremén egyensúlyozok. Csak egy apró löket kell már :DD
Egyébként engem az a Benq nagyon vonz valamiért, pedig valahol mégis azt érzem, hogy elmarad a VN279Q mögött. Olyan jó tanácstalannak lenni. A 27col / FullHD tökéletes választás lenne, a frankó szemeimhez mérten. Alig látok :W

(tök jó csigaházad van) :D

[ Szerkesztve ]

(#79087) topjoyy válasza Franklin (#79085) üzenetére


topjoyy
tag

Értem.

Sajnos az én monitorom nem képes g-syncet. 3D Vision-t tud.

(#79088) proci985 válasza inkemomo (#79086) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

jaja, az Asusnak nincs glowja. annyi, hogy a talpa picit egyszeru, de nem ceges vonalon ez annyira nem meglepo. de egyebkent szep cucc meg a pici kava miatt relative kompakt a 27"es kategoriaban.
a Benqt nem ismerem.

ha gyengebb a szemed akkor a 27"es szerintem jo lesz.

nezz ra a bemenetekre (/usb portokra ha kell), meg ha van lehetoseged nezd meg eloben...

(jaja, custom csiga;) )

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#79089) inkemomo


inkemomo
csendes tag

Valaki árulja el nekem, hogy számít egy monitornál az, hogy tud sRGB-t vagy sem? Csak mert találtam egy tök jó tesztet az Asus VN279Q-ról miszerint ő tudja, szemben a Benq EW2775zh-val, ami pedig nem. Továbbá az VN279Q-t az ASUS MX279H-hoz hasonlítják, amelyről köztudottan jó IPS monitor, tök jó input laggal. A lag mondjuk nekem nem számít, single player játékokban ez nem olyan fontos, de a későbbiekben jól jöhet, ki tudja. Az Asus tovább Vesa szabvány, usb bemenetekkel, ds porttal szerelve, míg a Benq egyikkel sem jeleskedik. Akkor miért is ragaszkodom a Benq-hoz? Arról nem találok infót, hogy pwm mentes-e az Asus, pedig keresem. A Benq az pwm mentes és szemkímélő kékfény (csak nem a rendőrség) buzgerája van. Sokat olvasok, ezek bizonyára hasznos holmik, vagy nem :F

(#79090) inkemomo válasza proci985 (#79088) üzenetére


inkemomo
csendes tag

Megelőztél! Épp most néztem utána, mennyivel többet tud az Asus, bár hangsúlyozom, egyikre sincs igazából szükségem jelenleg (Vesa, usb, dp port, forgatható talp ( pivot vagy mi a neve)). Aztán a későbbiekben ki tudja.. Ami fontos, az a szép kép, színekkel, feketével, utánhúzás nélkül, ha épp játszom.

(#79091) inkemomo válasza inkemomo (#79090) üzenetére


inkemomo
csendes tag

Hopp a talp az fix, a többi igaz. Viszont ez 2013-as modell, szemben a Benq-val, ami tavalyi. Jajj, jajj.. Na, majd lesz valahogy.

Az egyik boltban ... +6500,- a premium kalibrálás, ezt a monitort kell kalibráltatni? Tudsz erről valamit?

[ Szerkesztve ]

(#79092) rumos XIII


rumos XIII
aktív tag

Sziasztok!
Használtan vennék ismerősnek egy monitort, játszik, filmet néz, de nincsenek nagy igényei, szóval egy sima keretből kijövő példány kéne. Ami fontos, hogy hdmi, vagy Display port legyen rajta. Keret az 25 ezer lenne.
Miféléket lehet nézni? Vagy ilyen kérelmek mellett, ami van? :))

[ Szerkesztve ]

(#79093) AxBattler válasza inkemomo (#79086) üzenetére


AxBattler
félisten

27", 1080p, AMVA témában az alábbit még megnézném, eléggé dicsérték korábban az Iiyama VA kijelzőit:
Iiyama ProLite X2783HSU-B1

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#79094) Mp3Pintyo válasza deja vu (#79076) üzenetére


Mp3Pintyo
aktív tag

Köszi! Felírtam az ASUS-t mint lehetséges trónkövetelő :)
A BenQ GW2765HT monitorhoz mit szólsz?

https://www.youtube.com/mp3pintyo AI, Mesterséges Intelligencia, Képkészítés tutorialok, bemutatók

(#79095) inkemomo válasza AxBattler (#79093) üzenetére


inkemomo
csendes tag

Szia Ax!

Igen, megnéztem már ezt a monitort is, annyit olvasgattam már pont hármukról (Benq EW2775zh, Asus VN279q, IIYAMA XB2783HSU / ...hsu-B1DP, hogy kifolyik a szemem. 4. napja bújom a témát, véresek már a szemeim is. Az Asus és IIyama felszereltsége tök jó, értem ezalatt az usb-t, dp-t, talpát, de igazából ezek számomra (jelenleg) pont nem fontosak. Ami fontos (nagyon), hogy kímélje a már így is elég rossz szememet és legyen szép a képe. A három monitor közül a Benq a legújabb, valószínűleg ezért is gondolom, hogy kijelző terén talán a legjobb is. Vagy nem mindig az új a jobb? Lehet, hogy nagyot tévedek.. Pont ezt szeretném kideríteni! A stat kontraszt is a Benq javára szolgál, továbbá pwm mentes, legalábbis az Asus -szal szemben. Az Iiyama ismert monitor? Szervízháttér?

(#79096) AxBattler válasza inkemomo (#79095) üzenetére


AxBattler
félisten

Szerintem bátran vedd azt, amelyik jobban tetszik; nekem most BenQ GW2470H-m van, ez a leginkább szemkímélő monitorom, amim csak volt.
Prad tesztek: Asus VN279QLB, Iiyama ProLite XB2783HSU-B1

Ha ennyire bizonytalan vagy, akkor rendeld neten, és lesz jópár napod, hogy elállj a vásárlástól. ;)
Azért ezen az nyomozós videón mosolyogtam...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#79097) inkemomo válasza AxBattler (#79096) üzenetére


inkemomo
csendes tag

Köszönöm! Átolvastam a prad teszteket már. Az Asus olyan téren jobb, sőt az IIyama is (ha jól értelmezem) ami nekem spec annyira nem fontos. Kár, hogy a Benq-ról nincs prad teszt. Leginkább semmilyen teszt nincs róla, legalábbis játékok, kijelző terén. A te Benq-d nem csinál játékok közben furcsaságokat? Utánhúzás, villódzás.. Valószínű, hogy az lesz, amit írsz. Szerintem marad a Benq és ha nem váltja be a hozzáfűzött reményeim, akkor csere. Bár ilyet még életemben nem csináltam, hogy bármit is visszaküldjek.. valószínűleg most sem fogok. A monitorra félretett összeg egyébként 100k, szóval jöhetne a drágább Asus is ha tudnám, hogy szebb, jobb, kontrasztosabb a Benq-nál, de kétlem, hiszen a Benq 3000:1 kontrasztot ír (IIyama is) míg az Asus csak 1000:1. Hogy ez számít-e? Hát gondolom..

(nyomozós videó: gondolod, hogy túloznak?) :))

[ Szerkesztve ]

(#79098) AxBattler válasza inkemomo (#79097) üzenetére


AxBattler
félisten

Hogy mit írnak asusék adatlapjára, az tökmindegy, ugyanazt a kontrasztot tutira tudja.
Szerintem szakinak kell lenned, hogy a 3 monitor között különbséget tudj tenni.

Most tolom a Splinter Cell Blacklist-et, ami ugye egy lopakodós, sötétben bujkálós játék, és az AMVA panel teljesen jó erre a célra, a részletek jól kivehetőek a sötét árnyalatú képeken is.

Utánhúzást én nem tapasztaltam, de én nem is játszom kompetitív FPS-t. Overdrive (Benq-nál AMA) nálam ki van kapcsolva, és nincs blur, de ezzel is játékonként/felhasználóként lehet játszani (Off/High/Premium).

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#79099) AxBattler


AxBattler
félisten

IIYAMA beszámoló a topikból.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#79100) Demokatona


Demokatona
tag

Sziasztok!

Milyen monitort ajánlotok max 35k-ig(21"-24")?Sorozat,film nézés és napi max 2-3 óra játék full hd-ben.Lehet új és használt is.Konfigom:
MSI B250M Mortar
i5-7400
2x4 GB HyperX
Asus HD7770 2GB

Privát üzenetre illik válaszolni , de ha ezt elmulasztod , akkor bunkónak tartalak .

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.