Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79151) l.skywalker


l.skywalker
félisten

Végéhez közeledik a Monitor választási saga részemről. Kérek mindenkit, aki ért hozzá és látja ezt a cikket, segítsen dönteni, melyik a legjobb vétel. Nem az ár, hanem ezek közül a legjobb tekintetében:

BenQ GC2870H 28" VA, LED
HP T3M78AA 23,8" IPS, LED
Dell P2217H 21,5" IPS, LED
BenQ GC2870H 28" VA, LED
Asus VC239H 23" IPS, LED
BenQ VZ2470H23,8" AMVA+, LED

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#79152) Brekk válasza Mclovin (#79149) üzenetére


Brekk
addikt

z összes doboz nélküli ha a sivatagról beszélünk. Kalibrálást én megcsináltatnám a ZR2440-ek kékek (ott mindenképp érdemes), de amúgy is ha van benne 2000 óra, akkor ott már másztak a gyárihoz képest is a színek más típusoknál is.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#79153) AxBattler válasza l.skywalker (#79151) üzenetére


AxBattler
félisten

Mivel az AMVA-t preferálom én is, és itt elég jókat írnak a VZ2470H-ról, ezért én a BenQ-t venném! Ha mégis IPS kellene, akkor az Asus-t: egy barátomnak ezt vettünk és nagyon meg van vele elégedve + Oázisban is ajánlott!

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#79154) Elamaas


Elamaas
tag

Sziasztok!

Sajnos a jelenlegi Samsung 225bw 22 colos monitorom úgy tűnik meg fogja adni magát lassan, ezért keresem az utódját.

Arra lennék kíváncsi, hogy ti mit javasoltok a tapasztalatok és tudásotok alapján tekintettel arra, hogy én nem vagyok egy monitorguru.

Feltételek:
-45000-60000 Ft
-22-24 col
-állítható magasság, dönthető
-felbontás min full HD
-jó rálátási szög, matt képernyő
Használat: CAD + látvány tervező programok, gamelés

én első körben samsung, lg, viewsonic, dell, NEC moncsikban gondolkodnék, nyilván ez nem kikötött feltétel

ha van rá kapacitás kérek segítsetek.

Köszönettel! :R

(#79155) Radomer


Radomer
aktív tag

Hali!

Monitor vásárlás ügyében kérdeznélek benneteket.

Max 28" 4K képes kb 140e lenne rá a keret. Fényképészkedés + videózásra kellene leginkább , és csak ritkán játékra.

Köszi!

(#79156) l.skywalker válasza AxBattler (#79153) üzenetére


l.skywalker
félisten

Kifejejezzen Xbox One-hoz máshol is ajnálják az AMVA+ -t, erősen gondolkozok rajta...

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#79157) szabeska


szabeska
addikt

Sziasztok!

Ha valaki használ Asus VX239H típusú monitort, milyen beállításokkal teszi? Neten kb semmit nem találtam, kalibráltatni egyelőre nem szeretném, addig is jó lenne valami értelmes beállítás.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

F1

(#79158) Brekk válasza szabeska (#79157) üzenetére


Brekk
addikt

Vividpixelt állítsd 0-a ha van benne. RGB-tsajnos nem tudok mondani.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#79159) szabeska válasza Brekk (#79158) üzenetére


szabeska
addikt

Nagyjabol beallitgattam, bar az sem tiszta, az nvidia beallitasokban alapertelmezetten hagyjam, vagy rgb-re tegyem ( elobbinel a fekete teszt a jo, utobbinal a feher ) inkabb majd bekalibraltatom, az a tuti :) Mondjuk az Oazisban.

[ Szerkesztve ]

F1

(#79160) Brekk


Brekk
addikt

ASUS MX34VQ. Itt ülök előtte, a monitor szép, külső tápos, van mindenféle port ami kellhet, szerencsére fejlett HDMI 2.0 is van bőven, meg DP 1.2 (ez lehetne már újabb, mondjuk ide tök fölösleges). A monitor szép, a design remek, van hagszóró, nem hallgattam meg, felesleges, biztos h nagyon gyenge, windows hangokra tökéletes.
TAlpa is szép, de fix, a magassága jó, ha valakinek mégsem az vagy könyvet tesz alá vagy szomorkodik, mert VESA felfogatást nem látok a hátulján (vannak ezzel foglalkozó cégek akik a gyári talp helyére adaptert gyártanak, de elég horror áron).
A monitor 34" ehhez mérten a felbontás szuper (3440X1440). Bírja a 100Hz-et, első dolgom volt kipróbálni. :)
Nulla elmosódás, nulla ghosting. Ellenben a panel nem tudom micsoda de nem kifejezetten tűnik VA-nak. A kalibrációs eredménye szuper, dE 0,2 körüli lett a kontraszt 1300:1. Ez vagy vmi nagyon fejlett IPs variáns, vagy valami az IPS és a VA között. Állítólag Samsung VA kene hogy legyen a monitorban.
Bevilágítás nincs, vagy csak minimális, ez Samsung VA-ra utal, de a kontraszt VA hoz kevés. Viszont VA hoz képest semmi utánhúzás vagy ghosting nincs, szóval maradok az IPS feltételezésnél. Glow van!, de kevesebbnek érzem mint a sima IPSeknél, szemből szinte nem is látszik.
A kijelző hajlított, de nagyon kellemesen, ettől ne ijedjen meg senki.
A színtér fedés hibátlan, le a kalappal, mostanában egyáltalén nem láttam ilyen hibátlan sRGB-t.

Összességében simán vari az összes 34" 3440X1440 es IPS monitort. (Dell U3417W, LG 34UC98)

[ Szerkesztve ]

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#79161) marton.m válasza Brekk (#79160) üzenetére


marton.m
tag

Az LG 34UC98-cal szemben a 34UM88 panele mennyivel lehet gyengébb?

(#79162) Brekk válasza marton.m (#79161) üzenetére


Brekk
addikt

Sztem semmivel, ott szolgáltatásokkal jobb a nagyobb.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#79163) -FreaK- válasza Brekk (#79160) üzenetére


-FreaK-
veterán

YESSS, köszi! :R meg is nyugodtam :)

A hangszóróját próbáld ki, a monitorok között ebben van a legjobb azt mondják (mondjuk engem sem érdekel).
A panel Samsung VA, az L03-as verzió (a CF791-ben van a QD-s L04), ez van az usánkában igen népszerű Microboard-ban is. Ez a kontraszt arány viszont fura, eddig 2000 körüli értéket láttam csak.

Ebben a Holland nyelvű videóban látni (elvileg) kalibrációs eredményt, ami igen rossz, de lehetséges, hogy csak a gyári állapotot mérték le.

Még mindig nem teljesen döntöttem az Acer XB271HU és ez között (amíg nincs meg a pénz rá addig van időm kitalálni), de inkább ez felé húzok, főleg most hogy írtad, hogy milyen jóra lehet kalibrálni. Ilyet amúgy emlékeim szerint egy VA sem tudott, még megközelíteni se. :Y

A talp az sajna ilyen fix, és tényleg nincs VESA mount se, de elvileg tök jó magasságban van, szóval ez miatt nem aggódom. Vannak képek egyébként az állvány csatlakozási pontjáról, fémből kellene hozzá cnc-vel csináltatni egy adapter lemezt, meg a QI töltőt kikötni, szóval macera, de mondjuk öcsém pont cnc-s, szóval megoldaná, ha nagyon kéne :)

Kérdés: te látsz különbséget a 100Hz és a 144Hz (165) között?

[ Szerkesztve ]

(#79164) AxBattler válasza Brekk (#79162) üzenetére


AxBattler
félisten

Látom, Oázisban is elérhetőek már az új, 21:9-es LG gémer tévék, és csak minimális felárral.

A kérdésem az lenne, hogy ha próbáltátok már, akkor mennyit változott/javult a kijelző az előző generációhoz képest (kontraszt, színhűség, stb.)?

Illetve erről nincs semmi a specifikációkban, de egymásnak ellentmondó véleményeket olvastam neten: van-e bennük beépített hangszóró?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#79165) srs24


srs24
csendes tag

Sziasztok!

A helyzetem a következő:

Van egy régebbi PC-m, átlag felhasználás miatt és ehhez van egy elég régi (kb 8-10 éves akkor újonnan vett) ASUS VW193D (19" ; 16:10 ; 1440x900) típusú monitor.
Ez eddig teljesen meg is felelt az igényeimnek, nem is le szeretném váltani, mert hogy ez nem tűéles vagy ilyesmi, hanem mellé szeretnék venni egy másik monitort kb. 20-24"-os méretben, az összegtől függ.
És akkor lehet, hogy az lenne az elsődleges monitorom.
Tehát a kérdésem, hogy manapság mennyiért lehet kapni újonnan ilyen monitort? Mert nagyon nem vagyok tisztában az árakkal, sose néztem a monitor-piacot, mert teljesen jó volt nekem az eddigi.
Gondolom itt is mint más elektronikai cuccoknál van olyan, hogy hiába ugyanaz az árkategória az egyik sokkal jobb, tudnátok nekem javasolni ajánlott darabokat?
Használtan mennyire éri meg régebbi 2-3-4 éves monitort venni? Kb 15-20.000-ért néztem ez a kettő megtetszett: LG 20EN33S-B (20" ; 16:9 ; 1600x900) ; LG E2242T-BN (22" ; 16:9 ; 1920x1080)

Válaszotokat előre is köszönöm, srs. :R

(#79166) l.skywalker válasza l.skywalker (#79151) üzenetére


l.skywalker
félisten

Közben a 23,8"-os AMVA elfogyott, marad helyette a 27"-os barátja.
Ha meglesz küldök beszámolót, csak most asszony behátrált rajta...

BenQ 27" VZ2770H

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#79167) frankdelgado válasza l.skywalker (#79166) üzenetére


frankdelgado
őstag

Majd a VA monitorrol írj pár sort, bár én ips párti vagyok, mert szebbek a színek, de a fene tudja. Milyen indokkal javasolták ezt xbox-hoz?

(#79168) l.skywalker válasza frankdelgado (#79167) üzenetére


l.skywalker
félisten

Külföldi fórumokon dícsérték maxra húzott RGB mellett...

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#79169) sid.:Rc211v


sid.:Rc211v
őstag

Sziasztok. Be szereztem egy ACER Predator XB271HU monitort de nagyon nem vagyok vele megelégedve. Iszonyatosan ghostosodik. Ha pl lassan görgetek a ph-n a betük fehér kondenzcsíkot húznak :( Vagy ha a windows ablakot lassan mozgatom, vagy bármilyen ablakot. játékba is észre lehet venni pl cs source-be a vér a falon, vagy egy korlát vagy bármilyen tereptárgy fehér kondenzcsíkot húz. 165Hz-en van g-sync módba de minden Hz-en ugyan ez van. Ezzel lehet valamit kezdeni ? Köszi a választ!

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#79170) Brekk válasza sid.:Rc211v (#79169) üzenetére


Brekk
addikt

Fura, én még soha nem láttam ezt a típust ghostingolni. Overdrive nincs elnyomva?

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#79171) -FreaK- válasza Brekk (#79170) üzenetére


-FreaK-
veterán

Vagy lehet hogy maxra van tolva az overdrive beállítás és már overshoot-ol. De mindenképpen ott kéne körülnézni.

(#79172) sid.:Rc211v


sid.:Rc211v
őstag

Na az OD az overdrive ? extreme-re volt állítva most off-oltam, megszűntek a fehér kondenzcsíkok a betűk és az ablakok körül, viszont még mindig elmosódottak, olvashatatlanok a betűk ha húzom az abalakot.

szerk: olyan mintha kevés lenne a HZ pedig 165-ön van. De mindegy mennyin van amúgy.

[ Szerkesztve ]

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#79173) Brekk válasza sid.:Rc211v (#79172) üzenetére


Brekk
addikt

Windowsban is beállítottad a 165Hz-et? Az OD-t normalon erdemes hasznalni, az extreme csinalja a ghostingot.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#79174) sid.:Rc211v válasza Brekk (#79173) üzenetére


sid.:Rc211v
őstag

Persze a win-be is 165Hz. Normalon is szar. De akkor most ez ilyen vagy csak kifogtam egy szart ?

[ Szerkesztve ]

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#79175) AxBattler válasza sid.:Rc211v (#79174) üzenetére


AxBattler
félisten

Nvidia Control Panel-ben milyen képernyőfelbontás/képfrissítés van beállítva?
Monitor menüben Sharpness milyen értéken van?
Overdrive OFF helyett közepesen esetleg?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#79176) sid.:Rc211v válasza AxBattler (#79175) üzenetére


sid.:Rc211v
őstag

Szia. Az Nv control panelba 2560x1440p és 165Hz van beállítva. Ez a sharpness pontosan hol is található ? override-ba 3 beállítás van: extreme, normal, off. Extremen kondenzcsíkok vannak, normalon mar nincs csík de ghost van. off-on ugyan ez kb.

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#79177) AxBattler válasza sid.:Rc211v (#79176) üzenetére


AxBattler
félisten

Hátöö... passz. Lehet inkább kicseréltetném, ill. ha neten rendelted, akkor el is tudsz állni a vásárlástól.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#79178) sid.:Rc211v válasza AxBattler (#79177) üzenetére


sid.:Rc211v
őstag

Hàt én is ezen agyalok hogy elàllok. Köszi.

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#79179) Boost3er


Boost3er
tag

Sziasztok!

Nagyszülőknek szeretnék venni monitort, mert sajnos a mostani tönkre ment nekik. Input lag valószínűleg nem számít nekik :D Igazából minél nagyobbat szeretnék, nekik az nagy élmény lenne. Keretet nem adok meg, mert nem is tudok pontos keretet, minél olcsóbb legyen igazából az lenne a cél, de nagyjából láttam, hogy milyen árak vannak.
Köszönöm szépen a segítséget!:)

(#79180) deja vu válasza Boost3er (#79179) üzenetére


deja vu
addikt

Csak nagy legyen, vagy jó is? ;] Mit jelent a nagy?

LG 27MP58VQ-P esetleg már megfelelhet, 55-ért megjárja. Nagyszülőknek ilyet én már bevállalnék.

ASUS VZ249H 50-ért best buy, bár ez kisebb.
DELL SE2717H 66 körül is jó monitor.

Rendes unoka vagy.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#79181) Boost3er válasza deja vu (#79180) üzenetére


Boost3er
tag

Köszönöm a segítséget :) Egyébként a nagy az nekik már olyan 24" körül bőven, mert eddig egy 19"-es volt nekik.
Nem tudom mit értesz az alatt, hogy jó, de nem hiszem, hogy az internet böngészéséhez és egy két videó nézéséhez nagyon extra kéne nekik :))

(#79182) deja vu válasza Boost3er (#79181) üzenetére


deja vu
addikt

ASUS VZ249H 50-ért a legjobb ajánlat. Ha belefér tuti kis monitort kapnak.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#79183) Boost3er válasza deja vu (#79182) üzenetére


Boost3er
tag

Köszönöm szépen :)

(#79184) MM


MM
őstag

Ha van rá hely és keret, én idősebbeknek kifejezetten a 27" FullHD-ra mennék rá a nagyobb pixel méret miatt.

(#79185) ultraviolenc


ultraviolenc
csendes tag

Sziasztok, ajánlanátok nekem monitort?
keret: 35-40k körül
21-22" elég de ha van ebbe az árkategóriába 24" az se baj
DVI és/vagy HDMI
lehetőleg IPS panel
FullHD
főként játékra, filmnézésre
Előre is köszi a választ!

(#79186) Scrofa87


Scrofa87
újonc

Sziasztok!

Monitor vásárlása előtt állok. Minél többet kutatok a témában, annál bizonytalanabb vagyok, kérlek segítsetek.
100k alatt 24, vagy 27 inch-es 1080p IPS monitort keresek. 95%-ban játékra (csak single player pl Witcher 3 Fallout4, semmi online kompetitív). VGA: GTX 970 Jelenlegi monitor 23 inch 1080p TN az LG műhelyéből. ~90-100cm-ről használom.

Ezeken gondolkozom:

Dell P2417H, illetve Dell P2717H.

Mérete miatt a nagyobb felé húz a szívem, de félek az alacsony pixelsűrűségtől. Pár napja élőben láttam MM-ban két IPS panelt (HP) az említett méretekben egymás mellett, kb 50 cm-ről már nem láttam a pixeleket egyiken sem, de így egymás mellett az élesség közötti különbség észrevehető volt. Méretek közül a 27 inch azonnal megfogott.

Az említett panelek alkalmasak játékra? A kettő közül melyiket érdemesebb venni? Van más alternatíva ami megfelel céljaimnak?

(#79187) hacki87


hacki87
senior tag

Sziasztok!

Használtan milyen monitort ajánlanátok? 20-25ezer forint között. 23" samsung monitorom volt idaig, ami fullHd volt.
Nvidia 1050es kartya van a gepemben. Dvi hdmi v dp-n tudom összekötni a géppel.
Itt a környéken van egy használt monitoros bolt. Ott egy ilyen monitort láttam :HP L2205WG 22" LCD monitor ez mennyire lenne jó választás? Csgo fifa gta es hasonló játékokkal játszom.(fifat inkabb tv-n játszok) filmet is a tv-n nézem.

(#79188) deja vu válasza ultraviolenc (#79185) üzenetére


deja vu
addikt

ASUS VZ229H most elég olcsó, és az áráért nagyon jó.

(#79186) Scrofa87

Alkalmasak játékra, az más kérdés, hogy vannak akik szerint a játék 144 Hz-től kezdődik.
"A kettő közül melyiket érdemesebb venni?"
Ezt a döntést neked kell meghozni, és abból a nézési távolságból nézd majd amin használni szeretnéd, 50 centiméterről még a WQHD is lehet pixeles. Van itt egy sokat emlegetett bolt ahol élőben meg tudod nézni a két Dell-t.

(#79187) hacki87

Dell U2312HM sokkal inkább használtan. Esetleg HP zr2240w, bár ennek már magasabb az input lagja mint a Dell-nek.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#79189) Scrofa87 válasza deja vu (#79188) üzenetére


Scrofa87
újonc

Köszi a gyors választ. Sajnos a g-sync 144Hz nem esik a rendelkezésre álló ársávba, talán majd pár év múlva.
Az említett boltból tervezem rendelni a cuccot, de pécsi vagyok, így nincs lehetőségem élőben megnézni őket. (Pécsen ilyen lehetőség nem nagyon akad)

Tehát akkor ezek a Dell panelek ebben az ár-tudás kategóriában ajánlottnak számítanak akkor is ha játék a fő cél? A professional series elvileg nem játékra lett tervezve elsődlegesen.
A PH-s tesztben sajnos kevés szó esik a monitor sebességéről, csak az input lag-ról, ami ahogy tudom elég jó volt. Például kíváncsi lennék a "relatíve magas" GTG érték-ből (8ms) származó elmosódás mennyire észlelhető 60hz 60 FPS mellett, vagyis ebben a tekintetben partiban van-e a gyorsabb IPS panelekkel. (kompetitív online FPS-eket nem számítva)

Van más olyan monitor ebben az ár-tudás kategóriában ami jobb a DELL-eknél? (pl. LG 27MP59G-P?)

[ Szerkesztve ]

(#79190) deja vu válasza Scrofa87 (#79189) üzenetére


deja vu
addikt

Lehet érdemesebb tényleg más után nézelődni, a Dell-ek képminőségre tényleg nagyon jók, és valós válaszidőt adnak meg a specifikációban. Úgy viszik őket mint a cukrot, még játékra is, bár tény vannak jobbak erre. Az az LG még annyira új, hogy talán Brekken kívül még más nem is látta. Leírva jónak tűnik, de élőben kéne látni. Ha lejjebb adsz a képminőségbeli igényeiden, azért vannak 100 alatt 144 Hz-es TN panelos monitorok. Kifejezetten játékra ezeket szokták vinni, meg most már ajánlani is. De inkább átadom az ajánlás lehetőségét másnak, én annyira nem nézem ezeket az úgymond "olcsóbb" játékos monitorokat. Sajnos amik úgy nagyon jók azok 200 alatt egy picivel indulnak, és határ a csillagos ég.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#79191) ultraviolenc válasza deja vu (#79188) üzenetére


ultraviolenc
csendes tag

Köszönöm a gyors választ,
Kérhetnék egy hasonló kategóriás TN paneles javaslatot is? (nem baj ha nagyobb), ugyanígy 35-40k körül lehet. köszi

(#79192) deja vu válasza ultraviolenc (#79191) üzenetére


deja vu
addikt

TN panelest azt nem tudok, de ezt is nézd meg ha van rá lehetőséged:
AOC I2476VWM - Style-line

Árkategóriában meg vannak vele elégedve. Ha TN paneles monitort szeretnél akkor majd a többiek írnak neked, én ebben sajnos nem tudok segíteni. :)

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#79193) srs24 válasza srs24 (#79165) üzenetére


srs24
csendes tag

Erre valaki? :)

(#79194) deja vu válasza srs24 (#79193) üzenetére


deja vu
addikt

Használtan inkább ezeket nézd, ezek közül sok szokott 20-25 ezer körül is lenni, de van ami inkább 30 ezer:

Dell U2212HM
Dell P2314H
Dell U2311H ez a legrégebbi típus
Dell U2312HM
ASUS VX229H
HP Z22i
HP ZR22W
HP ZR2240W

"Használtan mennyire éri meg régebbi 2-3-4 éves monitort venni?"
Ez elég lutri, hogy melyik meddig bírja még.

Szerintem az a két LG nagyon rossz, ha van lehetőséged dobj hozzá még pár ezret.

Szerk:

Sőt a BenQ GW2270, GW2270H is sokkal sokkal jobb mint az a két LG, és ezek 31-32 ezer forintba kerülnek újonnan, szóval használtan bőven bele kellene férnie 25 ezerbe.

[ Szerkesztve ]

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#79195) Ciccuka válasza ultraviolenc (#79185) üzenetére


Ciccuka
veterán

Samsung S24F350FHU 23,5"
LG 23MP68VQ-P 23"

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#79196) Cadeon


Cadeon
csendes tag

Sziasztok egy ilyen videókártyához: Gigabyte GTX1050 Ti OC 4GB GDDR5 GV-N105TWF2OC-4GD videokártya. Milyen monitort ajánlotok 24 collban gondolkodnék és fullhd elég. 70 ezer ne legyen több. Ha kevesebb az nem baj sőt:)

(#79197) rekid


rekid
addikt

Sziasztok!
Monitort szeretnék venni. (24") A felhasználási terület hétköznapi user + lightroom fotó feldolgozás. (Nem játszok a gépen.) Nem vagyok profi fotós nem ebből élek csak szeretnék egy kalibrált "normális" monitoron azt látni amit kellene.
A keret kb. 75K. Reális ez az árkategória? Van most best buy ebben a kategóriában? Érdemes az Oázisos használt monitorok között nézelődni garival?
Köszi!
Üdv!

[ Szerkesztve ]

Gyáva népnek nincs hazája!

(#79198) deja vu válasza Cadeon (#79196) üzenetére


deja vu
addikt

ASUS VZ249H
LG 24MP68VQ-P

Állítható magassággal:
DELL P2417H
Acer CB241HY

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#79199) Cadeon


Cadeon
csendes tag

és ami 1 ms válaszidővel rendelkezik? játékra kellene vagy az annyira nem fontos?

(#79200) deja vu válasza rekid (#79197) üzenetére


deja vu
addikt

Az a használt Eizo CS230 egy kis csoda, csak sajnos az más árkategória.

Jók a használt HP-k :K

A legújabb ezek közül a HP ZR2440w, mondjuk ez már LED-es és a többi HP-val ellentétben 6-bit + AFRC panel van benne, de nem rosszabb mint a valós 8 bites másik két HP, sőt én ennél láttam a legjobb sRGB fedést. Mintha egy hangyányival még jobb lett volna mint a ZR24w.

A ZR24w az valós 8 bites CCFL-es sRGB színterű jó kis monitor. Nem mindenki van oda a LED-ért, meg van aki zsigerből leszólja a 6-bit + AFRC-t.

Az LP2475W a többivel ellentétben széles színterű CCFL-es monitor, annak idején elég nagyágyú volt. Szerintem túl régi típus, én ezt nem biztos, hogy megvenném.

Persze itt ezekre van 1 év garancia, de egy LP2475W nem biztos, hogy kihúz még 5 évet. A másik kettő azért fiatalabb.

Újonnan a legjobb ekkora keretből a Dell U2412M, ez nagyon jó kis monitor.

Használtan még ezeket érdemes megnézned:

Dell U2413 széles színterű 10 bites
Dell U2713H széles színterű 10 bites
Dell U2713HM
Asus PB278QR
Asus PB248Q

Ezek is mind nagyon jók.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.