Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80301) Brekk válasza Mauzes (#80300) üzenetére


Brekk
addikt

PB248Q van, de ha a Dellel elégedettek vagytok, akkor felesleges keresgélni.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#80302) Meridius11 válasza AxBattler (#80295) üzenetére


Meridius11
aktív tag

Vagy épp villog a kép - lásd Samsung. :D

(#80303) AxBattler válasza Brekk (#80298) üzenetére


AxBattler
félisten

Emiatt azért ne túlórázz... :B

(#80302) Meridius11
Namegamásik. :K

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#80304) deja vu válasza Mauzes (#80300) üzenetére


deja vu
addikt

Nincs jobb ajánlat. Van még a PB248Q az viszont drágább, de masszívabb is, és dE 0,1 alá is be lehet kalibrálni ha mákos az ember. Szinte tök ugyanaz mint a Dell, talán hangyányit jobb, és most az Asus ingyenes pixelgarival és kalibrációval van 85 ezres áron. Fórum kedvenc ez az Asus a 16:10-es monitorok között. :K

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#80305) Brekk válasza AxBattler (#80303) üzenetére


Brekk
addikt

Inkább bedobok egy két sörit a Rómain. :D

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#80306) Brekk válasza diegho (#80299) üzenetére


Brekk
addikt

Almát körtével? Nem tudok erre válaszolni. Amúgy 10 perc és megint egy ilyen LG-t kalibrálok. Megnézem.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#80307) diegho válasza Brekk (#80306) üzenetére


diegho
nagyúr

Miért almát körtével? Mindkettő 75Hz freesync, árban is hasonlóak. A technológiát hagyjuk, engem abszolút nem érdekel, hogy IPS vagy TN, vagy VA, csak az érdekel, hogy kímélje a szemem, jól beállítható legyen, ne világítson be és ne legyen nagy a glow.

(#80308) AxBattler válasza Brekk (#80305) üzenetére


AxBattler
félisten

Azaz, múltkor én is ott söröztem/fürdőztem. :DD

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#80309) Brekk válasza diegho (#80307) üzenetére


Brekk
addikt

Ha mindegy akkor Acer mert: 1. a tn gyosabb, és kijött a 80Hz, sztem az LGből nem jön ki. 2. alig van glow és bevilágításegyáltalán nincs. LG-n nem ez a jellemző.
Az LG egyedüla betekintési szögben jobb, de majd nem fészkelődsz a monitor előtt. :K
Az Acer bekalibrálva hibátlan, játék alatt szintén remek, de ne 3an üljetek elé. :D

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#80310) diegho válasza Brekk (#80309) üzenetére


diegho
nagyúr

27-en vagyunk, úgy szoktam játszani :DDD Már csak az Acer freesync range-ét kellene tudni.

(#80311) Brekk válasza diegho (#80310) üzenetére


Brekk
addikt

:Y :Y :Y Akkor ha 5-6 sorban vagytok V alakban mögötted, csak az egyens vonalban mögötted ülők fogják élvezni a maximális vizuális élményt. :D

[ Szerkesztve ]

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#80312) diegho válasza Brekk (#80311) üzenetére


diegho
nagyúr

Amúgy ez a betekintési szög érdekes. Van egy W2284F-em, mellette volt egy VX249H és egy valamilyen Samsung. Az LG-nek sokkal jobbak volt az oldalirányú szögei, mint a másik kettőnek, nem csak szerintem, mert többen néztük (27-en ugyebár :DDD lehet 27-es monitort kellene vennem, mindenki kap 1"-t, amit nézhet :)) ) Az mondjuk tény, hogy függőleges irányban baromi szar a mostani monitorom, de nem szoktam ugrálni miközben előtte ülök.

(#80313) Felliic


Felliic
tag

pm lett volna

[ Szerkesztve ]

(#80314) jasohn


jasohn
tag

Sziasztok, otthoni felhasználásra vásárolnék 24"-es modellt, elsősorban irodai munkafolyamatokra és néha játékra (WoW, WoT), filmnézésre. Valami szemkímélő modell jó lenne. Ára €300-400 között maximum. Erre kérnék javaslatokat. Köszi

(#80315) Lmh


Lmh
őstag

megőrülök már. egy komplett pc konfigot milliószor egyszerűbb összerakni, mint monitort választani.
mondjuk én aztán megrágok mindent ezerszer, képtelen vagyok olyat találni, amiben minden benne van ami kell és semmi nincs ami nem kell. márpedig én nem szívesen fizetek olyanért ami nem kell :D.olyan szinten elvesztem, hogy sehol nem látom a végét. :O :W
Kb ott tartok, hogy fél év alatt el tudtam dönteni, hogy legalább 27", flicker free, nem TN panel.
Az elején azt hittem könnyebb dolgom lesz, mert csak vmi nagyon szemkímélőt akartam. Nem volt más kitétel. De ahogy azóta tájékozódtam, kb csak a villódzásmentes technológia egy VA vagy IPS panellel az egyetlen értelmes szemkímélés, a többi bullshit.
Ebben meg tudtok erősíteni?

Jó ez az IPS, de VA-hoz képest kb csak annyit találok, hogy mennyire szuperebb a betekintési szöge. Namost, én a monitoromat - kapaszkodjatok - szemből nézem, teljesen irreleváns a betekintési szög. A színhűség meg kb designereknek meg fotónáciknak számít. Én egyik sem vagyok :P Érdemes nekem IPS-t is nézni? Vagy már úgyis olyan áron van mint a VA és igazából nem tényező?

diego: hehe, akkor van időm :D egyébként én kb harmadszor futok neki és az őrületes kínálatban nem tudok választani, ezért sosem veszek... ilyen ez a dömping.

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#80316) diegho válasza Lmh (#80315) üzenetére


diegho
nagyúr

3 éve akarok monitort cserélni...

(#80317) Fred23 válasza diegho (#80316) üzenetére


Fred23
nagyúr

Én úgy fél óra alatt el tudtam dönteni, mi kell! :DD

(#80318) Alvin_ti4200 válasza Lmh (#80315) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Együtt érzek. Mióta napi szinten használom az SW2700PT-t, nem tudom alább adni, viszont annyi pénzt meg nem vagyok hajlandó adni egy otthoni moncsiért :( :B

(#80319) AxBattler válasza Lmh (#80315) üzenetére


AxBattler
félisten

Szerintem vedd nyugodtan az EW2775Z-t, vagy az Iiyama X2783HSU-t, ha a szemkímélés az elsődleges, és nincsenek extra igényeid. Ha nem tolsz kompetitív FPS-t, akkor nem lesz nagy gond.
IPS vonalon, 1080p felbontással Asus VC239H-ról olvastam szebb feketéket, a Dell P2717H-től Brekk-ék el vannak ájulva, illetve Acer H277Hsmidx is nagyon dicsérték.
Döntsd el, mi számodra a fontos, ne bonyolítsd túl. Ez a tépelődés a rákfenéje a vásárlásnak, fejlesztésnek. Ha ennyire parázol, rendeld webshopból - így 14 napig elállhatsz, ha mégis nagy a baj.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#80320) bads1 válasza Alvin_ti4200 (#80318) üzenetére


bads1
aktív tag

Lenovo ThinkVision P27q (61A8GAR1EU)? Brekk jó véleménnyel volt róla, 110k-ért jó vétel lehet, én is elgondolkodtam rajta.

mod: most nézem hogy nem elérhető jelenleg..

(#80321) Brekk válasza bads1 (#80320) üzenetére


Brekk
addikt

Ha végre újra jön belőle... De most a GW2765HT is 110e, sztem jó cucc.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#80322) bads1 válasza Brekk (#80321) üzenetére


bads1
aktív tag

Remélem a jövő hónapban már lesz vagy szeptember körül, ha minden jól megy olyat tervezek. (mármint a Lenovót)

(#80323) Raggie


Raggie
őstag

Valakinek véleménye erről?
LINK

Az átszámított egyösszegű 143ezres ár is csábító, meg a részletre megvétel is. Mindkét esetben ingyenes kiszállítása van neki, és a specifikációk alapján eléggé jónak tűnik.
-1440P megvan
-Freesync megvan(ráadásul freesync 2, bérn em tudom pontosan miben és mennyivel jobb ez)
-IPS/Va panel megvan
-nagy képfrissítés megvan
-HDR király, bár nem láttam még élőben mennyit dob a képen
- ívelt, ez kérdéses, hogy mennyire jó, bár talán ekkora méretben már jó (filmezni nem ezen fogok, tehát nem hiszem, hogy zavarni fog, arra ott a nagy TV-m)

Szóval mindent összevetve jónak tűnik, de egy-két véleményt meghallgatnék tőletek is.

A másik versenyzőm jelenleg ő: LINK
-de itt csak freesync 1 van(továbbra sem tudom, hogy számít-e valamit ez)
-nincs HDR
-drágább (180e körül)

Ezzel összevetve jobb lehet a Samu?

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#80324) diegho


diegho
nagyúr

Az az Iiyama milyen lehet? [link] Régen elég jó márkának számított, most alig látom.

(#80325) Franklin válasza diegho (#80324) üzenetére


Franklin
addikt

Ezt én is megkérdeztem pár hónappal ezelőtt, hogy milyenek mostanában az Iiyama monitorok, de nem válaszolt senki, talán Brekk Mester most reagál :)

(#80326) rvs válasza Raggie (#80323) üzenetére


rvs
aktív tag

Mielőtt megrendeled, azért ezt nézd meg: chg70 Redditen is eléggé lehúzták a tapasztalatok... én is eléggé vártam, mert sok szempontból tökéletes monitor lenne (VA+27''+magas freki), de azt hiszem nem az igazi. :-/
Marad a gyűjtögetés és a Z35P 2-3 hónap múlva inkább, vagy egy még jobb ha addig jön valami érdemleges.

(#80327) pinnacle válasza rvs (#80326) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Monitoroknál is van olyan különbség az üzleti és a konzumer termékek között, mint a laptopoknál? LG 34UB67-B-t csak az USA oldalon találom (ott elég magas az ajánlott eladási ár a komzumerekhez képest), nálunk nincs az LG oldalán, de gondolom azért hivatalosan forgalmazzák, ha már gyári garanciával árulják. Valaki látott már ilyet? Lehet az üzletiben jobb elektronika, panel van? Prad tesztet találtam. Matt a ház, konzumereknél panaszkodtak a fényesre, hardveresen kalibrálható (konzumerek nem?), 8bites panel. 60Hz talán valakinek negatívum.

[ Szerkesztve ]

(#80328) diegho


diegho
nagyúr

Ezeken a helyeken hogyan lehet 60hó gar a KG241-re? [link] [link] [link]

(#80329) Teaway


Teaway
veterán

Visszajöttem...nem hiányoztam? :D

Nincs itthon csokid??

(#80330) KAMELOT válasza diegho (#80328) üzenetére


KAMELOT
titán

Kérdezz rá. Ha azt mondják annyi, akkor annyi! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#80331) diegho válasza Brekk (#80306) üzenetére


diegho
nagyúr

Ennek a 24MP59G-P-nek is beraknád ide a kalibrálási eredményét? Tud 80Hz-et ez is, mint az KG241?

(#80332) Brekk válasza diegho (#80328) üzenetére


Brekk
addikt

Én az Acerrel beszéltem, 2év garisak, a többi elírás.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#80333) deja vu válasza Teaway (#80329) üzenetére


deja vu
addikt

Mennyien örülnek, hogy visszajöttél, csak rólad szól azóta a topik. ;]

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#80334) sutyesz96


sutyesz96
őstag

Ez a Samsung jó választás ebben az árkategóriában?

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#80335) XOTK


XOTK
csendes tag

Sziasztok!
Most hogy még ülök a saját monitoron, beesett a munka oldaláról egy számomra spéci igény

22-24 col közötti monitorra lenne szükség, amit minél nagyobb fokban lehet forgatni (nem pivot, hanem körbe forgatós a téma). A keret nagyjából 50k-ig tudna terjedni. Erre tudtok mondani valami értékelhető tipust?

Köszönöm

(#80336) rvs válasza pinnacle (#80327) üzenetére


rvs
aktív tag

Igazából passzolom a kérdést, mert nem látok olyan sok monitort, hogy legyen róla fogalmam.

Amiben biztos vagyok, hogy az orvosi felhasználásra készült darabok sokkal-sokkal erősebb QC-n mennek át. Viszont olyat nem szeretnél otthonra. :)

(#80337) pinnacle válasza rvs (#80336) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Elméletileg jobb kell, hogy legyen, ha 2x annyi az ajánlott ára, mint a 34UM68-P-nek. Igaz nálunk már csak 20k a különbség.
Valaki tudja mi ez a hardveres kalibrálás, miben jobb? Ez nincs más LG monitoroknál.

Itt írják, hogy "amely abszolút pontosabb és a beállítások a monitor saját LUT-jában történnek meg, kiváló eredményt produkálva."

Tényleg Brekk te nem láttál, kalibráltál még ilyen LG 34UB67-B monitort?

[ Szerkesztve ]

(#80338) Teaway válasza deja vu (#80333) üzenetére


Teaway
veterán

Én is ettől félek :)
Ahogy látom, csak AxBattler érdeklődött az MX259 iránt, de Brekk megválaszolta helyettem :R Többet én sem tudok mondani, elvégre csak egy sima user vagyok :) Azt kaptam a monitortól, amit szerettem volna, sem többet, sem kevesebbet. Amit pluszként meg tudok említeni, az az audio HDMI►analóg konverzió, mert így zaj nélkül tudtam hangot kihozni a gépből.

Nincs itthon csokid??

(#80339) deja vu válasza Teaway (#80338) üzenetére


deja vu
addikt

Csak vicc volt, nehogy magadra vedd. Egyetlen ember van aki iránt érdeklődnek ha eltűnik, és az Brekk. Még Isual, vagy Nyugdíjas után sem nagyon érdeklődtek, pedig Isual 5100 hozzászólást írt és elég sokat hozzátett a topikhoz. Talán ő volt a legaktívabb. Engem 1 nap alatt elfelejtenének a fórumozók. :D

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#80340) Brekk válasza pinnacle (#80337) üzenetére


Brekk
addikt

A HW kalibrálás elvileg pontosabb, és kényelmesebb is, de kell hozzá koloriméter. Még hozzátenném, hogy szoftver is kell hozzá, amit viszont az LG gyárt vagy gyártat. Eddigi tapasztalatom, hogy a kisebb gyártók HW kalibrálós szoftverei nem annyira jók mint a kifejezetten ezzel foglalkozó cégeké.
Ellenben többször volt már olyan tapasztalatom, hogy a HW kalibrálás inkább csak félhardveres volt, és kézzel ügyesebb voltam mint a szoftver.
Teháta lényeg, ezért semmiképp ne fizess dupla árat. 29UB67ből sokat adtunk el, jól összerakott monitor volt, de semmivel se jobb mint az UM68.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#80341) Brekk válasza deja vu (#80339) üzenetére


Brekk
addikt

Én max nektek hianyzok. :D Isual meg köszöni jól van, inkább embereket gyógyít, mint hogy kitiltassa magát kéthetente mert minket linkel.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#80342) diegho válasza Brekk (#80332) üzenetére


diegho
nagyúr

Na jólvan keverjél meg mégjobban. 2 év gari Acer szerint, nálatok 3, akkor elírtátok? Vagy elírtad a 2 évet és 3 akart lenni? Vagy most akkor ki van kivel?

(#80343) deja vu válasza Brekk (#80341) üzenetére


deja vu
addikt

Nehogy eltűnjél papa, mert kit fogok zaklatni privátban a hülye kérdéseimmel. :D Persze mert a doktor úr nálatok dolgozik félállásban, vagy ő is résztulajdonos a boltban. :DDD De ha észrevetted amióta álnéven írjuk le a boltot azóta nem bannolnak. :)

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#80344) KAMELOT válasza Brekk (#80341) üzenetére


KAMELOT
titán

Miért gyógyítja az embereket? :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#80345) Brekk válasza KAMELOT (#80344) üzenetére


Brekk
addikt

Mert sebész.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#80346) deja vu válasza KAMELOT (#80344) üzenetére


deja vu
addikt

Ne haragudj, de azóta ezen a hozzászóláson röhögök. :D Ez úgy hangzott, mintha egy öt éves gyerek kérdezné a szüleit.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#80347) AxBattler válasza deja vu (#80339) üzenetére


AxBattler
félisten

"Emlékeztek az öreg hogyishíjjákra'? ..." ;]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#80348) Brekk válasza AxBattler (#80347) üzenetére


Brekk
addikt

oldartist jól van, pár hónapja írtam, hogy végre művészkedik, ezért nincs lehetősége fórumozni.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#80349) pinnacle válasza Brekk (#80340) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! True Color Finder lehet az LG kalibráló programja. Nálunk csak 20k a különbség, annyi felárat talán megér.

Igazából csak attól tartok, hogy ekkora monitortól fájna a szemem, fejem. Itt pont erre panaszodnak.

Nem akarok kiszúrni veled, de ha ilyen probléma miatt elállnék a vásárlástól, az neked tiszta veszteség, vagy tudsz valamit csinálni a monitorral? Mondjuk az tényleg furcsa, hogy az elállás csak a kiskereskedők kockázata. Nagyker ebből teljesen kimarad?

[ Szerkesztve ]

(#80350) szabi081


szabi081
csendes tag

Sziasztok!

Monitor vásárlás előtt állok és szeretném a segítségeteket kérni, mert teljesen elvesztem.

Ami biztos, hogy 27"-os monitort szeretnék venni elsősorban fotók szerkesztéshez Lightroomban, Photoshopban.
Rengeteget olvastam már a témában, de felemás információkhoz jutottam. Pl. a felbontást illetően. Több helyen azt írták, hogy még nem érdemes 4K monitort venni erre a célra (Programok nem kezelik még megfelelően, nagy felontás miatt belassul a gép, hacsak nem egy brutál VGA-val hajtom), hanem elég lenne az 1440p felbontás is. Nektek mi a véleményetek erről?

Aztán egyre több monitor mellett megjegyzik, hogy 10 bit-es képmegjelenítést tud. Ezzel kapcsolatban a kérdésem az, hogy pl. egy Asus GTX 1060-as kártya tud-e 10 biten megjeleníteni vagy ezt a funkciót csak a Quadro kártyák tudják?

Valamint tudnátok ajánlani monitorokat 1440p, 4K felbontásban ~ 250e Ft-ig?

Én ezeket néztem ki. Ezeknél esetleg jobb ajánlat?
Dell U2715H
Benq SW2700PT
ASUS PA279Q ProArt
Benq BL2711U
ASUS MX27UQ

Köszönöm!

Üdv:

Szabolcs

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.